'De Schelde' droeg fregat over aan de Griekse marine Waddenzee-mosselen niet naar België Nieuwe Kotter in gebruik Tarieven belasting onroerend goed lager SCHUTTEVAER VREEST BEPERKINGEN BINNENVAART OP DE WESTERSCHELDE PZC/streek 'ALSOF JE EEN DOCHTER AFSTAA T zenda MAANDAG 12 OKTOBER 1981 VLISSINGEN - „Het is alsof je een dochter afstaat voor een huwelijk". Zo karakteriseerde ing J. A. Smit. directeur van de Kon Mij 'De Schelde', de overdracht van het bij de KMS gebouwde standaard-fregat 'Elli' aan de Griekse marine. Dat gebeurde zaterdag op dr werf van 'De Schelde' onder grote belangstelling van talloze genodigden uit bestuurlijke, militaire- en handelskringen. Directeur Smit hield zijn overdrachtstoespraak dwars tegen een forse wind in, staande op een met de Griekse vlag versierd spreekgestoelte, opgesteld aan de kade van de timmerfabriek, waar ook het standaard fregat 'Elli' was afgemeerd. Het ging hier om het zesde standaard over. Hij wenste de bemanning succes Een bisschop van de Grieks-Orthodoxe NATO-fregat Uit een serie van twaalf, waarvan de kiel in 1977 werd gelegd. Aanvankelijk bestemd voor de konink lijke Nederlandse marine, zou het schip denaam 'Pieter Florisz' krijgen. Maar - zoals ing Smit in zijn toespraak zei - na lange en Ingewikkelde, maar vriendelij ke onderhandelingen was er in septem ber 1980 een contract getekend met de Gnekse marine voor de levering van fregat van het 'Kortenaeri-type. Dit schip kon bij wijze van spreken "vanuit voorraad' geleverd worden, dankzij de medewerking van de Neder landse marine. En er is uit die serie nog een fregat voor de Grieken bestemd: de "Witte de With', die wellicht medio 1982 zal kunnen worden afgeleverd, en dan de Griekse naam 'Limnos' zal krijgen. Van de tien fregatten, overgebleven voor de Nederlandse marine, zijn er al vijf in de vaart. Tien van de serie wor den bij 'De Schelde' gebouwd en twee bij Wilton Feijenoord. De twee, die dus worden geleverd aan de Grieken uit de totale serie van twaalf, worden door in middels reeds geplaatste orders voor de koninklijke marine weer aangevuld. Goede resultaten Schelde-directeur Smit had waarde ring voor de Nederlandse marine om dat akkoord was gegaan dat schepen voor haar bestemde serie nu aan de Griekse marine konden worden geleverd. Het schip waar het hier om gaat, het fregat 'Elli' is aangepast aan de wensen van de Grieken. Het schip heeft met een Griekse bemanning, maar onder de van 'De Schelde' en met hulp van de Nederlandse marine al geruime tijd proef gevaren. De resultaten daarvan waren zo bevredigend dat op 7 juli 1981 bekend kon worden gemaakt dat de Griekse marine een tweede schip van dit type nog vóór het eind van 1982 in bezit wil hebben. De beer Smit beschreef de betekenis de oorspronkelijke Nederlandse tarnen van de fregatten, die van de zee helden Pieter Florisz en Witte With. Hij hoopte dat deze fregatten in samenwer- "ag met die van de Nederlandse mari- het internationale evenwicht zullen Ipen handhaven en een belangrijke idrage zullen zijn tot de gevechts- acht van de NAVO. Jan het slot van zijn speech droeg de teer Smit in het Grieks aan de Griekse tdmiraal Konofaos het fregat 'Elli' door 1jde- Een- tend ngen n en n. In t be- GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio, MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uitzending Rawa: VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- sekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Rawa; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Christiane F., wir Kinder von Bahnhof Zoo, 12 jr; Roxy n, 20 uur: Apocalypse now, 12 jr; feem'Actueel I, 20 uur; My name is nobody. 12 jr: Cinem'Actueel II, 20 uur: Het meisje met het rode haar, 12 jr; Cinem'Actueel III. 20 uur: Excalabur, 12 jr. GOES - Grand, 20 uur: Christiane. F., 12 ir, HULST - De Koning van Engeland. M-30 uur: Her name was Lisa, 18 jr; 20 uur: Por your eyes only, a.l.: 20 uur: last hunter. 16 jr; 20.15 uur: Chris tiane F.12 jr; 20.15 uur: Het meisje met nel rode haar, 12 jr; MIDDELBURG - City. 20 uur: For your «?es only, 12 jr; OOSTBURG -Ledel, 20 uur. Christiane F 12 jr; IÏBNEUZEN - Luxor, 20 uur: For your eyes only, a J.; 20 uur De vrolijke Tiroler sex-kliniek. 6jr; jÜSSINGEN - Alhambra I. 20 uur. wee vorstinnen en een vorst a.l.: Gnambra II. 20 uur: This is America II. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN 1RUINISSE - Aquadelta Congrescen- 9.30-18 uur: werken Rein Schre- ardus. JEILLE - Landbouwmuseum. 10-12en uur: oude landbouwwerktuigen; «ELNKENSZAND - De Stenge. 10-12 -8-17 uur: werken amateurs. HULST - Galerie Van Gey t. 9-12 en 14- fiBoiwerken diverse kunstenaars; umn E Bibliotheek 'Tijd', y 0 LBURG - Van Benthem en Jut- tachte 8 UUf: foto"exP°sitie kteder- (RBNEüZEN - Ter Schorre. 11-21 uur. S^nFrans Kegels; Biïoi 'Bellamy 19'. 10-12.30 tomÏT'17 uur: werken Lex Willems. mn ,nIJKE Museum, 10-12 en rjpp.J "ur: foto-tentoonstelling; kun f Gravensteen-10-17 uur: HULPCENTRA -Midden-Zeeland-Goes.tel 01100- voor müieuklachleni Itïn ,oCi''vlaandvrcn - Alarmnummer 'brandweer en ambulance) ««omsehe hulpdienst Zeeland, tel 01180- O.7™ nacht bereikbaar 'j ,u fdienst Zeeland voor mensen in 01180-36251. van 10 00-24 00 uur - £«X*a van 20.00-24 00 uur toW, aandercn - Hulpgroep bij ^.Probleem 1 AA,, tel. 01174-345 en een goede vaart toe. De Griekse vloot-kapitein Katagas beantwoordde de toespraak en consta teerde dat het 'een dag van emotie en trots' was voor de Griekse marine, en bracht dank uit aan de koninklijke ma rine en De Schelde. kerk las daarna gebeden volgens de By zantijnse ritus en zegende het schip en zijn bemanning, waarna de Mariniers kapel Bortnianski's hymne 'Ich bete an die Macht der Liebe' speelde Onder het spelen van het Griekse volkslied werd daarna de Griekse vlag aan de achter steven gehesen, waarna de bemanning, die eerst op de kade vóór het schip stond opgesteld, aan boord ging. De scheepscommandant. kapitein De- mestichas, verwelkomde zijn mannen aan boord, daarbij lovende woorden sprekende over de kwaliteit van het schip en de goede samenwerking met koninklijke marine en De Schelde. Na een driewerf 'hoera' van de bemanning kregen de genodigden gelegenheid het fregat te bezichtigen. Tijdens die be zichtiging viel het op dat in het restau rant en tal van andere verblijven me nige foto van het Vlissingse de wanden sierde. Geschenken Vóór de rondleiding begon, werden op het achterschip, waar de bemannind stond aangetreden, nog toespraken ge houden en geschenken uitgewisseld. De 'peetmoeder' van het schip, me vrouw J. van Eekelen-Wentink, bood de commandant een bord in Delfts blauw aan. voorstellende de wapens van de Griekse en Nederlandse mari ne. Zij kreeg uit handen van de comman dant kapitein Demestichas een fraai gouden sieraad in oude Griekse stijl. Schelde-directeur Smit bood de Neder landse vlag aan. Met een in het Neder lands gesproken dankwoord bood de scheepscommandant aan mg Smit een kopie van een oud Grieks beeld aan. Onder de tonen van marsmuziek, ge speeld door de Marinierskapel, bega ven de genodigden - waarbij ook burge meester drs Th. J. Westerhout van Vlis- singen - zich per bus naar het Schelde- kwartier, waar een lunch wachtte en het Trio Hellenique optrad. Daar sprak RSV-presidentdirecteur A. Stikker nog over de goede menselijke samenwer king tussen Grieken en Nederlanders, uitte de Griekse vice-admiraal S. Kono faos zijn waardering voor de perfectie en traditie in de Nederlandse scheeps bouw en bood de Nederlandse vice-ad miraal H. L. van Beek een geschenk aan officieren en beman nïng van de 'Elli' aan namens de koninklijke marine. Hoewel 'Elli' als naam erg Nederlands aandoet, stamt zij uit de oude Griekse mythologie VLISSINGEN - De gebroeders H. en B. Marijs nït Arne- muiden hebben zaterdagmiddag officieel de nieuwe vïskotter 'Klaas-Adriana' (ARM 22) in gebruikgeno- men. Ter gelegenheid daarvan was er een feestelijke bijeenkomst in hotel Britannia in Vlissingen. De ARM 22 is de tweede nieuwe vissersboot die deze week in Zeeland in gebruik genomen is, eerder was dit in Bres- kens het geval. De Klaas-Ariana, waarop schipper B. Marijs samen met nog zeven anderen zal varen is ingericht volgens de nieuwste eisen die aan een vïskotter gesteld worden Zo is er een complete vissorteer en verwerkingsmtsalla- tie aan boord van het 40 meter lange schip. Schipper B. Marijs zei, dat het nodig was nieuw en beter materiaal te hebben, ondanks de hoge kosten die eraan verbonden zijn. Schipper Marijs noemde de visquotering en de hoge brandstofprijzen als de belangrijkste 'vijanden' van de visserij op dit moment. De 'Klaas-Adriana' is gebouwd door Maaskant Machine fabrieken in Stellendam. Het schip is 40 meter lang, 9 meter breed en heeft een diepgang van 4.80 meter De hoofdmotor heeft een vermogen van 2400 pk. De ingebruikname van de nieuwe viskotter was een van de onderwerpen die aan de orde kwam bij de nieuwe Omroep Zeeland. De commandant van de 'Elli' bood een kopie van een Grieks beeld aan Schelde- directeur Smit. Hervormde vrouwen Zeeland bijeen GOES - De hervormde vronwpngroep in Zeeland houdt dinsdag 13 oktober een bbesturendag in de Oosterkerk in Goes. Spreker op de bijeenkomst is me vrouw H. van Nieuwenhuize uit Burg- Haamstede die het onderwerp 'de vali de en invalide mens in de samenleving' belicht. Op de besturendag in Goes owrdt tevens afscheid genomen van provinciaal presidente mevrouw S. A. Altena-Prijs. Aanvangstijdstip van de bijeenkomst in de Oosterkerk is 10 uur. Studiedag van Gropatex over onteigeningswet KAPELLE - De Gropataz. een samen werkingsverband tussen de ZLM en de CBTB West-Nederland op het gebied van grond- en pachtzaken, houdt woensdag 18 november een studiebij eenkomst waarbij de nieuwe onteige ningswet centraal zal staan. Dit ter ge legenheid van het 12.5-jarig bestaan van Gropataz. Mr. P. C. E. van Wijnen, een onteigeningsdeskundige uit Breda, zal op deze bijeenkomst het één en an der vertellen over deze wet. De studie middag is in 'De Vroone' in Kapelle en begint om 14 uur. VOORSTEL BEN W VEERE: VEERE - B en w van Veere stellen de gemeenteraad voor om de tarieven voor de onroerend-goedbelasting aanmerkelijk te verlagen. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de vergadering over de begroting voor 1982. Deze worden woensdag 21 en donderdag 22 oktober gehouden en beginnen om 19 uur. De voorgestelde verlaging van de tarie ven is een gevolg van de hertaxaties van het onroerendgoed in de gemeente die onlangs werden verricht. Daaruit bleek een waardestijging van gemid deld zestig procent ten opzichte van de vorige taxaties. Het college wil de tarie ven nu zo vastgesteld zien dat de op brengst gelijk is aan die van het nu lo pende jaar In de oude regeling betaalden de zake lijk gerechtigden (eigenaars van onroe rend goed) 6,80 voor elke drieduizend gulden waarde. In de nu voorgestelde regeling zou er door hen voortaan 4.09 per drieduizend gulden waarde betaald moeten worden. De feitelijke gebrui kers (huurders) betaalden tot nu toe 5.45 per drieduizend gulden. Dit tarief zou omlaag moeten gaan naar 3,27 per drieduizend gulden. De hoog uitgevallen hertaxaties dienen als heffingsgrondslag voor de belasting jaren 1982 toten met 1986. B en wschrij ven in het voorstel dat de hogere taxa- TERNEUZEN - De Koninklijke. Schippersvereniging 'Schuttcvaer' is bang dat de plannen voor het verder uitdiepen van de Westerschelde nadelige gevolgen hebben voor de binnenvaart. Hoofdbestuurslid W. G. de Meijer (ook voorzitter van de afdeling Terneuzen van 'Schuttevaer'): „De binnenvaart dreigt zo langza merhand een beetje in de verdrukking te komen op die Westerschelde. Voor 011s is dat reden de ontwikkelingen nauwlettend te volgen". Tijdens de proefuitzending van 'Omroep Zeeland', zaterdag, verwoordde De Meij er de ongerustheid onder de binnenschippers. „Het zou in de toekomst weieens zo ver kunnen komen dat. wanneer er grote zeeschepen van of naar Antwerpen en Gent moeten passeren, de binnenvaart wordt geconfronteerd met allerlei beper kende maatregelen". Dat zou voor 'Schuttevaer' niet acceptabel zijn. Hoofdbestuurder De Meijer: „Je hoort steeds vaker praten over beperkende maat regelen als het gaat om LPG-schepen. Wordt de Schelde uitgediept - en die plan nen worden nu toch op verzoek van België onderzocht - dan worden de schepen automatisch ook groter. En dat zou voor de binnenvaart weieens onplezierige gevolgen kunnen hebben". ouiuivc«oei is met bijster tevreden over de inhoud van het nieuwe Westerschel- de-reglement. Dat reglement werd dit voorjaar definitief vastgesteld. De Meijer: „We hebben het als schippersvereniging ook in de voorbereidingsfase tientallen malen gezegdhet is fout om voor een rivier als de Westerschelde een reglement op te stellen met het zeevaartreglement als basis. Maar men heeft nauwelijks naar ons geluisterd. Het reglement is vastgesteld, zonder dat er ten gunste van de binnenvaart de nodige veranderingen in zijn aangebracht". De hoofdbestuurder van 'Schuttevaer' vindt het onjuist dat de zeevaart steeds nadrukkelijker 'het recht van de sterkste' doet gelden. De Meijer: „Het maakt het er voor de binnenvaart allemaal niet veiliger op. Neem de communicatie. Meest al neemt de zeevaart niet eens de moeite aan de binnenvaart gegevens over de positie en dergelijke te verstrekken. Nu geef ik toe dat dat ook weieens aan de binnenvaart zelf ligt, maai- de praktijk leert dat de zeevaart zich weinig van de binnenschipper aantrekt". De Meijer vindt dat. vooral gezien de cijfers, volkomen ten onrechte. „Kijk naar het stuk tussen Terneuzen en Hansweert', zegt hij. „Jaarlijks passeren daar 20.000 meer binnenschepen dan zeeschepen" ties reacties op zullen roepen. „Wij me nen echter dat deze reacties meer een gevolg zijn van de lage taxaties in het verleden dan van te hoge taxaties mo menteel" zo zegt het college. De opbrengsten zullen zoals gezegd ge lijk moeten zijn met die van 1981. De uitgevoerde hertaxaties kunnen niette min tot gevolg hebben dat de aanslagen over 1982 onderling sterk kunnen ver schillen met die van 1981 Ze kunnen lager uitvallen of belangrijk hoger, zo staat er in het voorstel. Bij het vaststellen van de begroting, die zoals aangekondigd sluit met een post onvoorziene uitgaven van ruim 120.000.-, zal de raad zich ook uitspre ken over de investeringslijst voor het begrotingsjaar 1982. Deze heeft inmid dels enkele wijzigingen ondergaan. Zo is de bouw van een nieuwe behuizing voor de Stichting Peuterspeelzaal Se- rooskerke verhuisd van punt 21 tot nummer drie. Dc verbouw van de brandweergarage in Serooskerke (was punt 13) en de aanschaf van een hoge drukspuit voor de Serooskerkse brandweer (was punt 22) zijn allebei verhuisd naar de top van de lijst en prijken nu onder nummer twee. Deze wijzigingen worden voorgesteld op ad vies van de commissie financiën. De raad wordt verder voorgesteld di verse tariefsverhogingen voor 1982 vast testellen. Hieronder vallen de reini gingsrechten. de tarieven voor het ge bruik van de verenigingsgebouwen en de gymnastieklokalen in Veere, Vrou wenpolder en Serooskerke en de begra fenisrechten. Ook voor de meeste ge meentelijke leges wordt een verhoging van vier procent voorgesteld EHBO-cursus VLISSINGEN - Op maandag 2 novem ber om 19.30 uur begint in het club- en buurthuis Het Woltershuis te Vlissin gen onder leiding van Riet Kasman een EHBOrCursus. Dit is een niet-officièle cursus, die ook met wordt afgesloten met een examen. (Van één 0 r verslaggevers) tidiiint 5. dag en nacht bereikbaar. OOSTENDE - België houdt nog ruim een maand haar grenzen gesloten voor mosselen uit de Waddenzee. Pas na 17 november willen de Belgische autori teiten de import van de schelpdieren uit dit water weer toestaan. Dit heeft het rijksstation voor de zeevisserij in Oostende zaterdag laten weten. Zoals gemeld zijn bij het et,en van mos selen uit de Waddenzee enkele weken geleden vergiftigingsverschijnselen op getreden. De aanvoer van mosselen van de kweekpercelen in de Waddenzee werd daarop stilgelegd. Volgens het rijksinstituut voor visserijonderzoek (RIVO) m IJmtiiden is het fytoplank- ton, dat het gif produceert, inmiddels geheel verdwenen Woensdag wordt de Waddenzee weer 'vrij' gegeven. Ook in de Oosterschelde kwam het plankton voor. Het besmette gebied ligt globaal (en westen van de Zee- landbrug. Uit monsters bleek dat het plankton niet tot dc verwaterpercelen op de Yersekse Bank is doorgedron gen. De problemen met de mosselen in de Waddenzee betekenden nog niet di rect een strop voor de Yersekse mossel- handelaren. In de Oosterschelde wa ren namelijk nog ruim voldoende voorraden aanwezig om de binnen landse- en buitenlandse markt te kun nen voorzien. In het Zuidbevelandse vissersdorp is zondag grote beroering ontstaan nadat de ANP-nieuwsdienst in de radio-uiv- zending van 20 uur had vermeld dat België de totale inporl van Nederlandse mosselen aan banden had gelegd. Voor zitter C. Sinke van de Yersekse mossel- handel stelde officieel nog van niets te weten. Hij benadrukte voorts dat het bericht de Belgische afnemers wel 'kop schuw had gemaakt. Nu a! kon de mos- selhandel minder bestellingen noteren. Overigens liet voorzitter Sinke weten dat het laden van de vrachtwagens met bestemming Belgie, ondanks de even tuele maatregel, zondagnacht gewoon door zou gaan Verbijsterd Ook voor dr. P. Hagel, hoofd van de afdeling chemisch onderzoek van het RIVO, kwam het ANP-bericht als een donderdag bij heldere hemel. „Ik ben verbijsterd", zei hij desgevraagd. En dat terwijl de zaak in feite helemaal achter de rug is. Deze week nog hebben wij dc Belgen uitvoerig ingelicht over de stand van zaken met het fytoplank- ton. Mijn stellige mening is dat hier sprake is van een misverstand. De soep zal wel niet zo heet gegeten worden als hij opgediend is". Het ANP-bericht is afkomstig van het Belgische persagentschap Belga Daar verzekerde men dat het alleen om de mosselen uit de Waddenzee gaat en niet om dat gedeelte dat van de Ooster schelde afkomstig is. Voorzitter Sinke van de Yersekse mosselhandel onder streepte in dit licht het gegeven dat dat alle mosselen die België bereiken uit de Oosterschelde komen. Nog onduidelijk is of de maatregel straks ook van toe passing is voor de mosselen die van de kweekpercelen in de Waddenzee naar Yerseke worden vervoerd om daar ruim een week te verwateren. Sinke gaf aan dat h et voor de mosselhandel zo lang zamerhand wel de hoogste tijd is dat de slinkende voorraden in de Oosterschel de aangevuld kunnen worden, Sommi ge mosselboeren hebben nog voor meer dan een week voorraad, andere zitten op dit moment minder ruim in het jasje. België is een zeer belangrijk afzetge bied. Van de totale export gaan onge veer de helft naar dit land. De laatste tijd neemt echter ook de Franse markt en de afzet in eigen land in belangrijk heid toe. ANWB: ook in bekken Markiezaat recreatie VLISSINGEN - De Koninklijke Neder- landse Toeristenbond ANWB meent, dat in gebieden voor drink- en indus triewatervoorziening alleen die vor men van recreatie moeten worden ge weerd, die de kwaliteit van het water ïadelig kunnen beïnvloeden. Hierbij denkt de ANWB aan bijvoor beeld gemotoriseerde watersport. Acti viteiten ais zwemmen, roeien, plankzei- len en zeilen kunnen echter worden toe gestaan, zeker als beperkingen worden gesteld aan het aantal recreanten. In een reactie op het Structuurschema Drink- en Industriewatervoorziening schrijft de ANWB, dat om wildgroei te voorkomen zo vroeg mogelijk moet worden begonnen met de inrichting van het spaarbekken in het Markiezaat ten behoeve van de recreatie. De ANWB merkt hierbij op, dat een dergelijke in richting alleen mogelijk is aLs de be stemming spaarbekken recreatief me degebruik niet uitsluit Kalkoenschieting Hulst HULST - De schutterssociëteit 'De Ba tavieren' in Hulst houdt zondag 18 ok tober een kalkoenschieting op de staande wippen. De schieting begint om 14.30 uur. KorpsWolphaartsdijk won regionale brandweerwedstrijd WEMELDINGE - Tijdens de regionale brandweerwedstrijden die zaterdag in Wemeldinge werden gehouden kwa men Pechiney I in groep A met 608,5 punten en Wolphaartsdijk in groep B met 649 punten het beste voor de dag. Wolphaartsdijk was de winnaar van deze dag. Beide ploegen kregen naast de eer van de overwinning een verzil verde miniatuur brandweerman als aandenken. De bevelvoerdersprijzen waren in groep A voor Goes I met 166 punten en in groep B voor Heinkens- zand met 175 punten. Het geheel was een binnengebeuren, een zogenaamde hogedrukwedstrijd. De beide regionale commandanten de heren J. M. W. Beenakker uit Vlissingen en E. Vesseur uit Terneuzen waren zeer tevreden over het geleverde werk en de getoonde paraatheid. Tevreden was ook de heer H. den Hartog, voorzitter van de organisatiecommissie die vooral de inzet prees. Algemeen wedstrijdlei der C. Schout uit Vlissingen benadruk te dit nog eens tijdens de officiële ont vangst in het dorpshuis die tussen de wedstrijden door plaats vond. Hij gaf aan burgemeester G. Huitsing van Ka pelle. die deze bijeenkomst opende, de opdracht mee (de burgemeester is re gio-raadslid) om de korpsen nog meer te motiveren dan tot nu toe. Tijdens de ze bijeenkomst werd door het Wemel- dingse korps een attentie overhandigd aan de heer C. de Vriend, brandweer commandant van Sas van Gent, die voor de laatste keer tijdens wedstrijden aanwezig was in verband met zijn aan staande pensionering. De uitslagen waren: groep A 2 Vlissingen 602.5 punten; 3 Goes I 601; 4 Goes n 600; 5 Ovezande 592.5,6 Wemeldinge 591.5; 7 Kapel le 584, 8 Oostburg 581; 9 Westdorpe 579.5. Groep B: 2 Heinkenszand 602.5; 3 PZEM Borssele 591; 4 Philippine 578; 5 Middelburg 577.5; 6 Kattendljke 576,7 Amemulden 574:8 's-Heer Arendskerke 571.5:9 's-Gravenpolder 540; 10 Yerseke 522,5. Na de prijsuitreiking werd bekendge maakt dat zaterdag 17 oktober het korps Wemeldinge het veertigjarig be staan in het dorpshuis met een feest avond voor leden en genodigden hoopt te vieren. De aanvang is om zeven uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5