REE Plan voor minitheater Middelburgs Theater STORMSCHADE BLEEF BEPERKT NICO VERMUE WINNAAR VAN PLOEGWEDSTRIJDEN DENK NIET DAT JUWELIER VAN DE REE GESTOPT IS MET DE VERBOUWINGSOPRUIMING, KRACHTIG GAAN WE DOOR!!! PZC/ streek KNIPPATRONEIM- DEMONSTRATIE GRATIS KINDERBOEKENWEEK Taalwerkplaats ziekenhuis Vlissingen voor kinderen Nieuw soosgebouw Ouders Geestelijk gehandicapten 30% korting op gooden en zilveren sieraden. Horlnges 30%, 40% of 50% kortiog. MAANDAG 12 OKTOBER 1981 STICHTING NAM REPETITIERUIMTE IN GEBRUIK MIDDELBURG - De Stichting Middel burgs Theater heeft een plan bij het Middelburgs gemeentebestuur inge diend voor het oprichten van een mini- theater in het zaterdag geopende repe titielokaal annex decoropslagplaats van de Stichting naast de School voor Paktische Vorming in de Verweij- straat in Middelburg. Deze mededeling eeed voorzitter G. Baijens zaterdagavond tijdens de offi ciële opening van de nieuwe ruimte die verricht werd door wethouder H. Gillis sen. Tijdens deze opening, waarbij on geveer zeventig aanwezigen waren, werden enkele stukjes opgevoerd door leden van de Stichting en de Middel burgse toneelgroep Parlando. Verder werden er dia's vertoond van open luchtvoorstellingen van het afgelopen seizoen. De voorzitter ging in zijn openingstoe spraak in het kort in op de geschiedenis van de huisvestingsproblemen van de Stichting ..Er lijkt eindelijk een einde te zijn gekomen aan de huisvestigings- misère van de afgelopen jaren. Behalve opslagruimte hebben we nu ook een timmerruijmte, dat we al die jaren node moesten missen" Deze ruimte is de zevende die de Thea terstichting in 15 jaar in haar gebruik heeft. Baijens sprak de hoopt uit hier te kunnen blijven. De gemeente, waar de stichting het pand van huurt, heeft de tedchnische gebreken aan het gebouw verholpen. Het schilderen en opknappen van het onderkomen deden de leden van het Theatergezelschap zelf. Mini-theater Tot slot besprak de heer Baijens de plannen voor het vestigen van een mini- theater in het gebouw Al vele jaren wordt er door verscheidene verenigin gen gepleit voor een dergelijk theater in Middelburg. Volgens Baijens biedt de nieuwe ruimte van de Stichting voldoende ruimte en mogelijkheden voor een mini-theater zonder dat het veel geld hoeft te kosten. De aanpassingen zoudenmoeten be staan uit het aanbrengen van een pla fond, zodat de zolderverdieping dienst kan doen als kleedkamer en een decor- en rekwisietenoplsagplaats. en een po dium. Voor de technische inrichting zouden de oude lichtkast die nu in de Schouw burg wordt gebruikt en de lampen uit het Kuiperspoorttheater geschikt zijn. Momenteel gebruikt de Stichting de Kuiperspoort en de Schouwburg voor haar uitvoeringen. Deze ruimten zijn volgens de voorzitter echter maar be perkt beschikbaar door een overbezet ting. Ook andere toneelgezelschappen zouden van het mini-theater gebruik kunnen maken. Volgens de plannen zou het geheel de opzet krijgen van een theatercafé, waar de toeschouwers aan tafeltjes naar de voorstellingen kunnen kiujken. In de pauze kan de bar achter in de zaal voor de versnaperingen zor gen. Het aantal zitplaatsen zou rond de 70 bedragen. „We hopen dat één en ander spoedig kan worden gerealiseerd. Voorlopig zul len we met erg veel plezier gebruik ma ken van dit nieuwe onderkomen", be sloot voorzitter Baijens. Begroting Wethouder Gillissen knipte na de toepsraak van de voorzitter een int door waarmee de opening een feit was. Na in het kort iets over de geschiedenis van het oude gebouw te hebben verteld ging Gillissen in op de plannen voor een mini-theater. „Ik heb de plannen bekeken en vindt het er goed uitzien. Wel mis ik iets zeer essentieels, name lijk de begroting. Wat de gemeente na tuurlijk erg interesseert is hoeveel het gaat kosten", sprak de wethouder die de Stichting er tevens aan herinnerde dat het opknappen van dit gebouw de gemeente reeds 60.000 gulden heeft ge kost. Gillissen prees echter de zelfwerkzaam heid die de Stichting in de loop der tij den aan de dag heeft gelegd. Bovendien erkende hij de noodzaak van het ope nen van een multifunctionele theater ruimte in de Zeeuwse hoofdstad. „We zullen er alles aan doen om die tiendui zenden guldens die een mini-theater waarschijnlijk toch gaat kosten ergens vandaan te krijgen", verzekerde Gillis sen tot slot. Toneel Het tijdens de opening uitgevoerde to neel begon met een fragment uit het blijspel 'En ik dan..' van Annie M. G. Schmidt, waarmee het Middelburgs Theater op 6 en 7 november op de plan ken in de Middelburgse Schouwburg verschijnt. Na de dia's van het openluchttheater volgde een voordracht van het lid van de Stichting, Piet de Heus. Tot slot speelde het Middelburgse Toneelgezel schap 'Parlando' de éénakter 'De Schat' van Olaf J. de Landell. Volle zaal tijdens optreden jazzorkest MIDDELBURG - Het Belgische jazzor kest The Rudi Balliu Society Serena- ders gaf zaterdagavond een concert op de maandelijkse jazzavond van de ou de stijl jazzclub Scaldis Swint Society in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. De Society Serenaders. die al eerder in Middelburg succesvol optraden, (zij wa ren de gangmakers op het 5e oude stijl jazzfestival), trokken een volle zaal, die zij met hun swingende muziek in een uitbundige stemming brachten. In deze goede sfeer werd ook de dansvloer in tensief gebruikt. De muzikanten kre gen vooral bij hun solistisch optreden spontane reacties van het enthousiaste publiek. De Belgische formatie was het eerste buitenlandse orkest dat Scaldis Swmt Society dit seizoen op het pro gramma heeft staan. Verkoping Leger des Heils Vlissingen VLISSINGEN - Woensdag 14 oktober houdt de Damesbond van het Leger des Heüs, Korps Vlissingen een verkoping van handwerkartikelen en andere spul len. De opbrengst is ten bate van de zending. De verkoping begint om negen uur en duurt tot vier uur 's middags en wordt gehouden in de zaal van het Korpsgebouw aan de dr Staverman- straat. VLISSINGEN - Zaterdag werden in het kader van de kinderboekenweek alleen in Vlissingen en Sas van Gent activiteiten georganiseerd. In Vlissin gen was in het ziekenhuis Bethesda/ St.-Joseph een verkleinde taalwerk plaats ingericht. De kinderen uit het ziekenhuis konden zich met familie, vriendjes en vriendinnetjes uitleven op de verschillende druktechnieken. In het ziekenhuis was ook de schrijfster KNIP UIT HUISVROUWEN OPGELET Tweede week in Middelburg. Eindelijk kunnen alle vrou wen. ook zonder eindeloos lessen, thuis hun eigen pa tronen knippen voor de he le familie. Geen langdurige cursus Geen rekenen Geen raderen Elk patroon voor u al bere kend. U werkt naar eigen fi guur, naar eigen maat, of u nu maat 42 boven en 44 heupwijdte, brede of smalle schouders, lang of kort lijf hebt, ieder model past uitstekend. Bezoekt u onze patronen-knipcursus, zonder enige verplichting. Duur der demonstratie: 1 uur 'Wienerwald' Markt 55, Middelburg dinsdag 13 en woensdag 14 oktober aan vang 10.00, 14.00 en 19.30 uur. donderdag 15 oktober aanvang 10.00 en 14.00 uur. Onkostenbijdrage 5,-, r Iedere bezoekster ontvangt 10 modellen plus patronen. Miek Dorresteijn aanwezig. Zij vertelde aan de hand van di's over haar werk, dat zich voor een groot deel in Brazilië afspeelt. Van twee tot vier uur verzorg de Radio Walcheren een speciaal pro gramma rond de kinderboekenweek. Vandaag (maandag) wordt op Noord- Beveland aandacht aan de kinderboe kenweek besteed. In Wissenkerke zal de bibliobus door de schoolkinderen worden ingehaald. Op de bus zal wor den voorgelzen. terwijl in de school een diaserie over de bibliobus zal worden vertoond. Op de Julianaschool zal de schrijfster Els de Groen komen vertellen over haar werk Ook in Kamperland zullen over haar werk. Ook in Kamperland zullen op de Prins Willem Alexanderschool ac tiviteiten worden georganiseerd. Als de bibliobus langskomt zal de schrijfter Miek Dorresteijn komen vertellen over haar werk en op school zullen dia's ver toond worden. In Sas van Gent was het vrijdag in de bibliotheek al erg druk. Ook zaterdag was het hier grote belangstelling voor de poppenvoorstelling in buurthuis 'De Roselaer'. waar het theater 'Opgepast' uit Axel optrad. In hetzelfde buurthuis komt vanmidag om 2 uur de schrijfster Thea Dubelaa. De kinderen van de vijf de klas van alle Sasse lagere scholen hebben zich voorbereid op een gesprek met haar, door een groot deel van haar boeken te lezen. Thea Dubelaar zal ko men praten over het waarom van lezen, over het schrijven als vak en over hoe een boek tot stand komt. Rozekruisers houden lezing in Middelburg MIDDELBURG - Het Rozekruisers Ge nootschap belegt vrijdag 16 oktober een openbare bijeenkomst in het ge bouw De Schakel aan het Bachtenstee- ne in Middelburg. Er wordt een lezing gehouden onder de titel "De eenheid van hoofd en hart' De avond begint om 20 uur. 'Europa-avond' van JOVD in Vlissingen VLISSINGEN De Onaihankelijke Li berale Jongeren Organisatie Vrijehid en Democratie (JOVD) Zeeland houdt op vrijdag 16 oktober een 'Europa-mfor- matie-avond' in hotel 'Maldegem' aan het Beursplein in Vlissingen. Spreker is de heer L Rienstra, voorzitter van de Europese Beweging, afdeling Zeeland. De heer Rienstra zal in zijn inleiding aandacht besteden aan de geschiedenis van de Europese instellingen, de orga nisatie van de Europese instellingen en hun onderlinge verhouden, en de actue le politieke situatie in het Europees Parlement. Na deze inleiding is er de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De JOVD Zeeland ziet deze informatie avond als een goede voorbereiding op de excursie die de JOVD Zeeland vol gend jaar naar het Europese Parlement gaat maken. De aanvang van de mfor- matie-avond is 20 30 uur 'Die Jahreszeiten in Concertzaal te Middelburg MIDDELBURG - De koninklijke orato riumvereniging 'Tot Oefening en Uit spanning' voert zaterdag 17 oktober om 20 uur het oratorium 'Die Jahreszeiten' van Joseph Haydn uit. Het concert vindt plaats in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Medewerkenden zijn Christine Harvey (sopraan). Hein Meens (tenor), Wout oosterkamp (bas), Tijn van Eijk (orgel), Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland en dirigent Jo Ivens. Collecte SEROOSKERKE W) - De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in Se- rooskerke 1211,91 opgebracht. FEESTELIJKE OPENING IN VLISSINGEN VLISSINGEN - Met op de achtergrond de vrolijke klanken van de drumband van Vijvervreugd, 'De Tamborijnen' opende wethouder D. J. P. Bruinooge zaterdag morgen het nieuwe soos- en instuifgebouw van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten (VOGG) in de Vlissingse Van Raaltestraat. Tijdens de opening wrden enkele toespraken gehouden en giften in ontvangst genomen, 's Middags was er grote belangstelling voor de bezichtiging van het gebouw waar bij 'Les Papillons' van de Showgroep Vlissingen optrad. Tien jaar geleden is de VOGG begon- noemd, wees op de noodzaak van nog meer vrijwilligers voor de begeleiding op de zaterdagen. De vrijwilligers die geholpen hadden bij het opknappen van het oude schoolgebouw ontvingen stuk voor stuk een bosje bloemen uit handen van de voorzitter. Mevrouw Van Houwelingen bracht feli citaties over namens de Hervormde Vrouwengroepen vergezeld van een en velop met inhoud: de opbrengst van een pas gehouden collecte De heer Ver schuren bracht zijn gelukwensen en een presentje namens de zustervereniging van de VOGG, de Stichting Philadel phia. De ponyclub Vlissingen toonde blijken van sympathie in de vorm van een grote plant voor het nieuwe ge bouw. Martina Harmsen. de hoofdmajorette van 'Les Papillons' van Showgroep Vlissingen overhandigde de heer Hou tekamer 500 gulden, een gedeelte van de opbrengst, van het onlangs gehou den mjorettefestival in het Vlissings Scheldekwartier, mede namens de per soneelsvereniging van de KMS. 'Les Papillons' werd eerste in de afdeling C tijdens de festival. Tot slot sprak de heer Houtekamer over het belang van activiteiten voor geestelijk gehandi capten. „Er is nbg een hoop werk te doen aan deze kant van de samenle ving", besloot Houtekamer. nen met het soos- en instuifwerk in Vlis singen. De verschillende huisvestigen bleken na verloop van tijd steeds te klein voor de activiteiten die voor de geestelijke gehandicapte kinderen op touw werden gezet. De reden daarvan was het groeiend aantal belangstellen den. Het oude schoolgebouw in de Van Raaltestraat dat de gemeente Vlissin gen beschikbaar heeft gesteld en waar aan de nodige aanpassingen zijn aange bracht biedt wel de benodigde ruimte. De instuif, die een vormend karakter heeft, zal om de twee weken op zater dagmiddag worden gehouden. De soos, een gezellig avondje onder elkaar, staat iedere zaterdagavond op het program ma. De heer A. Houtekamer zal samen met een aantal vrijwilligers de begelei dende taak op zich nemen. De voorzitter van de vereniging, de heer J Glerum sprak tijdens de opening zyn blijdschap uit over de totstandkoming van het gebouw in het jaar van de ge handicapten. Vele dankwoorden van zijn kant vielen de vele vrijwilligers, die met de verbouwing van het gebouw hadden geholpen ten deel. Vrijwilligers Wethouder Bruinooge bracht zijn ge lukwensen namens het gemeentebe stuur. „We worden dagelijks gecon fronteerd met verzoeken van vereni gingen voor een andere accommoda tie. Deze vereniging had echt iets an ders nodig. Ik heb veel waardering voor de zelfwerkzaamheid van de VOGG. Bij problemen kunnen zij reke nen op de hulp van het gemeentebe stuur", verklaarde Bruinooge. Hij ont ving een fraaie bos bloemen. De heer Houtekamer, die de zielevader van de soos- en instuifactiviteiten werd ge- NCVB Serooskerke (W) SEROOSKERKE i W) - De afdeüng Se rooskerke van de NCVB houdt woens dag 14 oktober een vergadering in het dorpshuis 'De Zandput'. Spreker is ds D. E. Hiensch te Kloetinge over 'Kerk en Samenleving'. Aanvang 19.30 uur. I GEMEENTE VLISSINGEN BESTEMMINGSPLAN Paauwenburg 2E planverandering. De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat ingaande 13 oktober 1981 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 25 september 1981 vastgestelde 2E planverandering van het bestemmingsplan Paauwenburg. Zij die zich tijdig met betrekking tot deze planver- andenng met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn bij gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg schriftelijk bezwaren indienen. Vlissingen, 29 september 1981. Openbare commissievergadering met spreekrecht De bestuurscommissie voor culturele zaken ver gadert donderdag 15 oktober om 15.30 uur in de concert- en gehoorzaal. In het openbaar worden (onder meer) behandeld: - Nota van aanbieding en begroting van de cultu rele dienst voor het dienstjaar 1982: - rekening van de culturele dienst over het dienstjaar 1981. Wanneer u tijdens de vergadering over één of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening unit geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor eerst een afspraak met de secretaris van de commissie, de heer J. Vuijk, gemeentelijke culturele dienst. Tel. (01180) 25156. Bij deze secretaris en het bureau voorlichting van de gemeente ligt de volledige agenda met bijbeho rende stukken voor u om in te zien. VLISSINGEN - De 25-jarige Nico Ver- mué uit 's-Heerenhoek heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen tijdens de re gionale ploegwedstrijden in het Vlis singse Sloegebied. Met 227 punten voor het omploegen van 100 are grond won de jonge landbouwer een zilveren beker en een wisselbeker. Deze wed strijden, waaraan 7 personen deelna men waren een voorselectie voor de provincieale wedstrijd die volgend jaar september in de .Wilhelminapol- der wordt gehouden. De ploegers ondervonden niet veel hin der van het slechte weer. Net toen de wedstrijd voorbij was vielen de eerste druppels. Volgens Martien Steiin. een van de organisatoren, was het aantal deelnemers wel wat tegengevallen ten opzichte van voorgaande jaren. De deelnemers moesten in twee uur tijd de grond omploegen, met daarbij als extra moeilijkheid het rechtploegen en terug ploegen van de stugge kleigrond. De ju ry bestond uit zes personen onder wie twee medewerkers van de rijksland- bouwvoorlichtingsdienst in Goes, twee landbouwers, een loonwerker en een medewerker van de ZLM in Goes. Op de tweede plaats eindigde zaterdag Dick Wissenijssen uit Kapelle met 219 punten. Derde werd Cees de Jonge uit Heinkenszand met 218 punten, op de vierde plaats eindigde Rinus Rijk uit Ovezande met 217.5 punten. De eerste vier prijswinnaars mogen aan de pro vinciale wedstrijd deelnemen. Verder werd A. de Boe uit Wilhelminadorp vijf de met 203 punten. Nellie Noordhoek uit Kortgene behaalde 192 punten en belandde daarmee op de zesde plaats. Peter Priester tot slot sloot de rij met 190,5 punten. De prijswinnaars mochten ieder twee prijzen uitzoeken, variërend van mini- trekkertjes tot een doorsmeerapparaat voor de tractoren. Voor de organisatie tekenden drie plattelandsjongerenor ganisaties. de KPJ, PJZ en de CP, ver der de landbouworganisaties, de NCB, de ZLM en CBTB. VLISSINGEN - De storm, die het afgelopen weekeinde heeft gewoed, heeft in Zeeland op verschillende plaatsen voor problemen gezorgd. Er werden bomen ontworteld of braken takken en tv-antennes af, maar de schade bleef overal beperkt. De veerdienst Vlissingen-Breskens had ook te kampen met de harde wind en de hoge waterstand (een meter verhoging). De veerboot die zondagmid dag om kwart voor twaalf moest afmeren in de veerhaven van Breskens, kon niet aanleggen, doordat het hoge water problemen bij het inschakelen van het heime chanisme van de veerbrug opleverde. De passagiers en automobilisten hebben tot vijf minuten over twee moeten wachten, voordat zij van boord konden. Vanaf dat tijdstip zijn de veerdiensten weer normaal verlopen. Wachttijden deden zich daarna nauwelijks voor. De twee boten, die om twee uur in de vaart waren, konden het aanbod gemakkelijk aan. De wachtende auto's konden om vijf over twee met één boot mee. De storm woedde het hevigst in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vanaf twee uur stond er een westzuidwesten wind met een kracht van negen en uit schieters tot elf. Deze situatie duurde tot omstreeks vijf uur 's morgens. Om zeven uur zaterdagmorgen waren er nog steeds uitschieters tot windkracht tien. Tegen elf uur zakte de wind naar windkracht negen, om u« l.c ioop van de dag af te nemen tot zes, met uitschie ters naar acht. Zaterdag na het midda guur nam de wind verder af tot wind kracht vijf. Tegen de zondag kromp de wind naar west met een kracht van 7. De verwachting bij het KNMI in Vlis singen was een verder krimpende wind (vijf a zes), maar onder invloed van een naderende storing kans op toenemende wind tot kracht zeven, gepaard met buien. Bij het Waterschap Walcheren had men in afwachting van de aangekondigde verhoogde waterstand en de harde wind uit voorzorg een hijskraan en een lading klei klaargezet achter de Vlis singse boulevard, waar de zeewering nog niet geheel afgewerkt is. Van een echte gevaarlijke hoge waterstand was echter geen sprake, ook voor de nacht van zondag op maandag zag de weers verwachting er voor wat de Vlissingse kustverdediging betreft, geruststellend uit. Scheepje In de loop van zaterdagnacht zonk - waarschijnlijk door de hevige wind - een werkscheepje van de Gebr. De Jon ge uit 's-Heerenhoek in de Vlissingse Buitenhaven. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Bij kalmer weer zal het scheepje worden gelicht Zaterdagmiddag pikte het sloopbedrijf Van de Marei uit Vianen inde buurt van de Zeelandbrug een vermoedelijk door de wind losgeslagen steiger uit het wa ter. Waar deze vandaan kwam, was zon dagavond nog niet bekend. Berichten over omgewaaide bomen kwamen er uit Middelburg, waar de brandweermannen voor het verwijde ren zorgden. In het Zanddorp trof een afgebroken tak een personenauto. Een zelfde feit deed zich zondagochtend voor in Terneuzen. Ook in Vlissingen kwamen brandweer en plantsoenen dienst in actie om gevelde bomen en losgebroken takken te verwijderen In de rest van de provincie bleef het be trekkelijk rustig op het stormfront. ARMBANDEN HANGERS RINGEN BROCHES HORLOGES COLLIERS SHORTIES MANCHETKNOPEN Voor reuzekoopjes zie onze etalages!! Ook diverse sieraden met briljanten, eigenlijkteveel om op te noemen. Seiko 30% korting - enkele halve prijs. Omega 40% korting - ook quartz. Pontiac 40% korting - ook met quartz. Lavaré 30% korting - 50% korting. MAAR: VOLG DE PIJL DE INGANG IS NU OP DE NIEUWE BURG KLOKKEN 20% KORTING!!! ZILVER EN VERZILVERD SERVIESWERK ENZ. 30% KORTING. DE CADEAUTIJD IS MAAR ENKELE WEKEN VERDER. DENK ZOVER VOORUIT EN SPAAR HONDERDEN GULDENS UIT. TIJDELIJKE ENTREE OP DE NIEUWE BURG. OPRUIMING GAAT GEWOON DOOR, ER IS VOORRAAD GENOEG. ter eyes 20 u' 16 jr vu; ha alha 16 jr; ten' brl' Hum gardi Heil Ü-ii Hein tn 13 Hul; 18 uu Kapi Mint tag, Orach tern VHS; en 13., ijzen 1330- öerl rinse kow* IliO-ii Wtfon tkluin

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 4