Mannaert Terhole wint W esterschelde-trofee STORMSCHADE BLEEF BEPERKT NICO VERMUE WINNAAR VAN PLOEGWEDSTRIJDEN WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN -[PZC/streek Geslaagde reünie van ziekenhuis Noordgouwe Taalwerkplaats ziekenhuis Vlissingen voor kinderen KNUIT SERVICE CENTRUM KNUIT SERVICE CENTRUM MAANDAG 12 OKTOBER 1981 De winnaars van de prijzen van de Westerschelde Federatie. GROTE VANGST BIJ STORMWEER SLUISKIL - Onder bijzonder moeilij ke omstandigheden (storm) werd zon dag de laatste wedstrijd in het kam pioenschap voor de Westerschelde Fe deratie gevist. In visserskringen doet het spreekwoord 'Wind op de kant, vis in de mand' nogal eens opgang. De vangst in deze internationale hengel- wedstrijd van ZCS Sluiskil gaf inhoud aan dit spreekwoord. De winnaar M. Zwemer van HVKK uit Kapelle vestigde een record door in de drie urn- die de hengelwedstrijd duurde maar liefst 3600 gram vis boven te ha len. De vissers uit Walcheren en Zuid- Beveland waren zondag naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen om huh tegenstanders een lesje te geven. Bij de vij f eersten waren drie vissers van boven de Westeschelde Alleen de Belg L. Lair uit Oostende wist ach tussen dit geweld te handhaven. Zijn tweede plaats met 2870 gram vis mocht er ove rigens ook zijn, want met dat gewicht zou hij alle andere vissers in de voor gaande internationale concoursen van de WSF ruimschoots achter gelaten hebben. Opvallend was weer dat de twaalij arige Angelo de Smit met een 11e plaats en 1496 gram vis 189 volwassenen achter zich liet. De strijd om de Westerschelde- titel was weer bijzonder spannend. Ho- noré Mannaert uit Terhole, vissend voor Sluiskil slaagde erin om de koppo sitie van J. Boeding van De Vogel over te nemen. De leider in het tussenklassment kon niet profiteren van de grote hoeveel heid vis en haalde niet een keer een vis je naar boven. Het gevolg was dat Boe- ding uit de top van het klassement viel, waardoor R. Hermans van ZCS na win naar Mannaert zich een jaar lang reser vekampioen mag noemen. Voor Man naert werd het wel tijd dat hij een keer de beste werd. In het verleden had de visser uit Terhole diverse malen uit zicht op de titel maar steeds weer wist hij zijn leiderschap in ce tussenstand Snelheidscontrole: niet te continueren tot aan de slotwed strijd. Nu was het een keer andersom. Juist in de wedstrijd wist Mannaert, overigens vaak koppelgenoot van drie voudig winnaar Van Duyse, toe te slaan. In diezelfde wedstrijd bleven de de overige tussenstanden wel in tact wat de winnaars betrof. Mevrouw Geel- hoedt van ZCS vierde haar afscheid van de actieve hengelsport met een titel, terwijl haar clubgenote van de Wester- schelde-kampioen bij de heren toonde in de laatste wedstrijd aan dat ze niet veel onder moet doen voor haai- man. Zij legde in het sterke veld beslag op de zevendde plaats in de afsluitingswed strijd waarmee ze de Westerschelde- kampioen drie plaatsen voor bleef. An gelo de Smit deed zoals al vermeld wat er van hem verwacht werd en werd voor de derde maal in successie Westerschel- de-kampioen. De zoon van WSP-reken- meester Ko de Blaey legde beslag op de reservejeugdtitel. Bij de buitenlanders (hoofdzakelijk Belgen) bleven E. Potvlieghe en me vrouw De Poorter op de bovenste plaats. Na afloop van de wedstrijd gingen de deelnemers van de stormachtige Schel- deoever naar clubhuis Dallinga waar de huldiging van de winnaars op het pro- graamma stond. Voorzitter Steyaert van de federatie stond in zijn huldi gingswoord vooral stil bij het belang van de Westerschelde Federatie: „In deze tijd waarin iedereen een stapje te rug moet dien, doet het mij genoegen dat de hengelsport binnen onze federa tie nog steeds stapjes vooruit doet. Clubbestuurders ga zo door de e prach tige sport moet behouden blijven", pleitte de voorzitter. Contactavond Zierikzee ZIERIKZEE - De kynologenclub Zee land zal 15 oktober een contactavond houden in Zierikzee. Op deze avond zal aandacht worden besteed aan de ver zorging van de hond in het algemeen. Vachtverzorging, knippen, trimmen zullen op deze avond ruime aandacht krijgen. De bijeenkomst, die onder lei ding van Tineke Bogh uit Kerkwerve Hij vervolgde met uit te leggen dat er binnenkort geproberd zal worden om het hete hangijzer van de federatie wormenspitvergunningen voor de Eendrachtspolder te mogen uitgeven, weer besproken zou worden met bver- tegenwoordigers van rijkswaterstaat. De erevoorzitter van ZCS ir. Ghuys reikte daarop de pijzen uit. Gehandicaptenzorg bijeen in Biezelinge BIEZELINGE - De afdeling Goes van de vereniging gehandicaptenzorg komt vrijdag 16 oktober bijeen in het vereni gingsgebouw aan het Jufferswegje 31 te Biezelinge. Na de huishoudelijke zaken zal de heer F. Kuipers van pensionte huis 'Toevlucht' spreken over verstan delijk en maatschappelijk gehandicap ten. Er is gelegenheid tot vragen stel len De opening en sluiting van de ver gadering worden respectievelijk ver zorgd door ds Chr. van der Poel van Yer- seke en ds W. Hage van Kruimngen. De aanvang is 20.00 uur. Overleg uitwisselingen Hoedekenskerke-Leke(B) HOEDEKENSKERKE Zaterdag bracht een delegatie van twaalf inwo ners van het Westvlaamse Leke een be zoek aan Hoedekenkerke om te over leggen over toekomstige uitwisselen tussen beide plaatsen. De Lekenaren werden ontvangen door acht personen van de werkgroep Dorpsbelangen Hoe- dekenskerke. Na een rondleiding be sprak men de wijze, waarop Leke de hoofdstraat heeft gerenoveerd. Voorts besprak men mogelijke contacten tus sen de ouderverenigingen, de jeugd clubs, de nejaardenorganisaties en de sportverenigingen. De voetbalclub uit Leke wil in april of mei van het volgend jaar een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hoedekenskerke spelen. Het be stuur van de speeltuinvereniging Hoe dekenskerke zal het oudercomité in Le ke gegevens verschaffen over de ma nier, waarop de speeltuin in Hoede kenskerke is ingericht. 'Voorts ligt het in de bedoeling, dat ter ondersteuning van pogingen om in Leke een muziek vereniging op te richten Con Amore uit Hoedekenskerke naar het Westvlaam se plaatsje te laten gaan. De toneel groep uit Leke zal begin volgend jaar met een wagenspel een bezoek brengen aan Hoedekenskerke. Het overleg werd zaterdag van de zijde van Hoedekens kerke ook gevoerd door voorzitters van verenigingen. Bevestiging nieuw e predikant Zonnemaire en Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Kandidaat R. H. Stutvoet te Kampen, die onlangs een beroep aannam naar de gereformeerde kerk van Brouwershaven-Zonnemaire, zal op zondag 22 november te Brou wershaven in de morgendienst in het ambt worden bevestigd door drs J. C. Eikelboom te Haamstede, en intrede doen. De heer Stutvoet werd 17 januari 1949 te BUthoven geboren en bezocht het christelijk lyceum te Zeist en de HBS te Culemborg, waarna hij te Kam pen theologie studeerde. De vacature te Brouwershaven-Zonne maire ontstond door het vertrek van drs M J, Koppe naar Ten Apel, enkele maanden geleden. Man gewond bij afzagen boom ter hoogte van Rilland RILLAND - Een inwoner van Tholen is zondagochtend omstreeks negen uur gewond geraakt bij het afzagen van een door de storm omgewaaide boom. Het slachtoffer, de heer Van de B., liep enkele kneuzingen op. Van de B. werkt bij een bedrijf dat zich specialiseert in het afzagen van bomen. Een woordvoerder van de arbeidsin spectie m Goes deelde zondagavond mee dat de man tijdens zijn werkzaam heden geen beschermende kleding droeg. Het ongeluk gebeurde op rijks weg A 58 ter hoogte van Rilland. Bejaardenmiddag CJV in Renesse RENESSE - De CJV 'Samen Verder' uit Zierikzee organiseerde zaterdag voor de negende maal een geslaagde bejaar dendag op het kamp aan de Randweg te Renesse. Zo'n 85 Zierikzeese bejaar den waren op het kamp te gast. Ze wer den verwelkomd door de voorzitter van de CJV. de heer B. D. Schot. De heer A. M. P. van der Schelde vertoonde dia series over de Q J V. Ook toonde hij beel den van eerdere bejaardendagen. Na een borreluurtje en een broodmaaltijd met mosselen werd het middagpro gramma gevuld met voordrachten. De heer Hanse dankte aan het eind van de middag in dichtvorm namens de be jaarden Activiteiten in kinderboekenweek SINT-ANNALAND - Ter gelegenheid van de kinderboekenweek zullen in Sint-Annaland diverse activiteiten plaatsvinden. Op woensdag 14 oktober om 14.00 uur is er een feestmiddag voor kinderen tot en met 7 jaar in het dorps huis, Er zal worden voorgelezen, men kan er knutselen en er is een poppen kast. Op donderdag is er 's middags om half vijf in de bibliotheek een voorlees- uurtje voor de kinderen van de christe lijke kleuterschool en voor de kinderen van de eerste klas van de beide basis scholen. Op maandag 19 oktober om half vijf wordt voorgelezen voor de kin deren van de tweede en derde klas van de beide basisscholen. Dit gebeurt ook in de bibliotheek. Op woensdag 21 okto ber is er 's middags om 2 uur een feest middag in het dorpshuis voor kinderen vanaf 8 jaar. Op het programma staan een film en er is een goochelaar. Op don derdag 22 oktober om half vijf wordt in de bibliotheek voorgelezen voor de kin deren van de vierde klas van de belde basisscholen. Verder kunnen de kinde ren thuis een kijkdoos maken over wat ze doen in hun vrije tijd. De mooiste kijkdozen worden in de bibliotheek ge zet. Voorts kunnen de kinderen van 14 tot 22 oktober in de bibliotheek in Crooswijck spelen met een dominospel. RUIM HONDERD MENSEN NOORDGOUWE - Ruim honderd oud-personeelsleden van het in 1957 gesloten ziekenhuis in Noordgouwe hebben zaterdag de eerste reünie van dit ziekenhuis bezocht. Volgens organisator B. J. Kloet uit Rotterdam was de bijeenkorast in Hotel Van der Weijde voor meer dan 100 procent geslaagd. Voor deze gelegenheid was zelfs een verpleegster uit Suriname overgevlogen. Het Noordgouwse ziekenhuis is even na was. Met hulp van het Zweedse Rode de eeuwwisseling gebouwd. De water- noodramp in 1953 heeft het ziekenhuis echter geen goed gedaan. Zonneklaar bleek toen dat het ziekenhuis te klein en - zeker in het geval van een dergelij ke ramp - niet op zijn taak berekend Zangavond SINT-MAARTENSDIJK - De vereni ging van koren in Tholen en Sint-Phi- lipsland organiseerde zaterdagavond een zangmeeting in Haestinge te Sint- Maartensdijk. De grote zaal van het re creatiecentrum was bij de aanvang om half acht vrij goed bezet met de regio nale muziekliefhebbers, die dit evene ment als een hoogtepunt ervaren. Secretaris P. Priem uit Stavenisse sprak een welkomstwoord tot een twee honderd koorleden en honderdvijftig toehoorders. Vervolgens werd met sa menzang van psalm 150 de bijeenkomst geopend, waarna zeven verenigingen voor het voetlicht traden: Jeugdkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer, VZOS uit Sint-Annaland en Laudate Domi- nus uit Stavenisse en na de koffiepauze Canticum uit Tholen, Smalstad's Man nenkoor uit Sint-Maartensdijk en het kerkkoor uit Scherpenisse. Burgemeester T. A. Vogel uit Sint-Phi- lipsland sloot de ontmoeting af. In zijn dankwoord sprak hij waarderende woorden tot alle medewerkers. Voor de dirigenten en koorbegeleiders waren er namens de vereniging bloemen. De eerstvolgende activiteit van de Koren- vereniging bestaat uit een gezamenlijk optreden in het voorjaar van 1982. Kruis kwam toen het veel grotere zie kenhuis in Zierikzee van de grond. Kloet, die elf jaar geleden bij de reünie van de voetbalvereniging uit Noord- gouwe een zekere naam had gemaakt, werd door twee leden van het keuken- personeel benaderd om zoiets ook voor het voormalige personeel van het zie kenhuis mogelijk te maken. In juni van dit jaar plaatste hij een eerste adverten tie waarop hij direct veel respons kreeg De rest van de organisatie was toen nog slechts papierwerk. De oud-inwoner re kende op ongeveer 100 man en zag de verwachting bewaarheid. Met opzet - en uit financiële overwegingen - had de organisator geen programma voor de reünie opgesteld. Bijna de helft van de opgetrommelde personeelsleden bleek niet meer in Zeeland te wonen. Er wa ren gasten uit Groningen, Limburg, Drente en Suriname. Ook oud-hoofdverpleegster zuster Van der Flippe was present. Met haar 84 jaar was zij tevens de oudste reünie- ganger. Na het etentje gingen de mees te oud-personeelsleden weer uiteen met een vastberaden: „Tot de volgende keer". processen-verbaal zal worden gehouden, is in restaurant VOGELWAARDE - De groep Kloostcr- zande van de rijkspolitie hield vrijdag middag een snelheidscontrole in het buurtschap Rapenburg en in de Bosse- straat te Vogelwaarde. Tegen 17 automobilisten werd proces verbaal opgemaakt wegens het over schrijden van de toegestane snelheid. De snelheden varieerden van 62 tot en met 82 kilometer per uur. Auto vernield bij ongeluk in Hulst HULST - Bij een aanrijding op de krui sing Van de Maelstedeweg-Koolstraat- Grote Kreekweg te Hulst is zaterdag morgen omstreeks 10.40 uur de perso nenauto van A. S. uit Stekene <B.) ver nield. Het ongeluk gebeurde doordat de auto bestuurder A. M. uit Kwadendamme ggeen voorrang verleende aan de over de Grote Kreekweg rijdende S. De auto van M. werd bij de aanrijding zwaar be schadigd. Aangifte diefstal en beschadiging aan auto OSSENISSE - Landbouwer J. J. W. uit Ossenisse heeft vrijdagmiddag bij de politie te Kloosterzande aangifte ge daan van een diefstal van ongeveer 50 kilo uien. Volgens een woordvoerder van de politie zijn bij landbouwer W. nu al ongeveer duizend kilo uien gesto len. Die vertegenwoordigen een waar de van ongeveer driehonderd gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. De auto-eigenaar W. van de W. uit Kloosterzande deed bij de politie aan gifte wegens vernieling. Van de W. had zijn auto in de Tulpstraat geparkeerd. Toen hij daarbij kwam had iemand met een scherp voorwerp de gehele rechter kant van de auto bekrast. Op het poli tiebureau te Kloosterzande is een blau we bungalowtent binnengebracht die zaterdagmiddag op rijksweg 60 tussen Huist en Perkpolder werd gevonden. 'Zierick' en begint om 20.00 uur. Ouderavond lagere en kleuterschool OOSTERLAND - Morgen, dinsdag, wordt in de gemeenschapsruimte van de openbare kleuterschool in Ooster- land een gecombineerde ouderavond gehouden van de openbare lagere en kleuterschool in Oosterland. De aan vang is 19.45 uur. Op de avond wordt de dia-serie 'De rol van de oudercommis sie' vertoond, waarna er in groepen over het onderwerp kan worden gesproken. Opening dorpshuis in Ellemeet ELEMEET - Zaterdag zal oud-wethou der C. J. van Burg van de gemeente Middenschouwen het nieuwe dorps huis van Ellemeet officieel openen. Dat gebeurt 's middags om twee uur. 's Avonds om acht uur begint een feeste lijke bijeenkomst in het dorpshuis, ver zorgd door de bewoners van Ellemeet. VLISSINGEN - De 25-jarige Nico Ver- muê uit 's-Heerenhoek heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen tijdens de re gionale ploegwedstrijden in het Vlis- singse Slocgebied. Met 227 punten voor het omploegen van 100 are grond won de jonge landbouwer een zilveren beker en een wisselbeker. Deze wed strijden, waaraan 7 personen deelna men waren een voorselectie voor de provincieale wedstrijd die volgend jaar september in de .Wilhelminapol- der wordt gehouden. De ploegers ondervonden niet veel hin der van het slechte weer. Net toen de wedstrijd voorbij was vielen de eerste druppels. Volgens Martien Steiin. een van de organisatoren, was het aantal deelnemers wel wat tegengevallen ten opzichte van voorgaande Jaren. De deelnemers moesten in twee uur tijd de grond omploegen, met daarbij als extra moeilijkheid het rechtploegen en terug ploegen van de stugge kleigrond. De ju ry bestond uit zes personen onder wie twee medewerkers van de rijksland- bouwvoorlichtingsdienst in Goes, twee landbouwers, een loonwerker en een medewerker van de ZLM in Goes. Op de tweede plaats eindigde zaterdag Dick Wissenijssen uit Kapelle met 219 punten. Derde werd Cees de Jonge uit Heinkenszand met 218 punten, op de vierde plaats eindigde Rinus Rijk uit KINDERBOEKENWEEK afspeelt. Van twee tot vier uur verzorg de Radio Walcheren een speciaal pro gramma rond de kinderboekenweek. Vandaag (maandag) wordt op Noord- Beveland aandacht aan de kinderboe kenweek besteed. In Wissenkerke zal de bibliobus door de schoolkinderen worden ingehaald. Op de bus zal wor den voorgelzen, terwijl in de school een diaserie over de bibliobus zal worden vertoond. Op de Julianaschool zal de schrijfster Els de Groen komen vertellen over haar werk. Ook in Kamperland ziülen over haar werk. Ook in Kamperland zullen op de Prins Willem Alexanderschool ac tiviteiten worden georganiseerd. Als de bibliobus langskomt zal de schrijfter Miek Dorresteijn komen vertellen over haar werk en op school zullen dia's ver toond worden. In Sas van Gent was het vrijdag in de bibliotheek al erg druk. Ook zaterdag was het hier grote belangstelling voor de poppenvoorstelling in buurthuis 'De Roselaer', waar het theater 'Opgepast' uit Axel optrad. In hetzelfde buurthuis komt vanmidag om 2 uur de schrijfster Thea Dubelaa, De kinderen van de vijf de klas van alle Sasse lagere scholen hebben zich voorbereid op een gesprek met haar. door een groot deel van haar boeken te lezen. Thea Dubelaar zal ko men praten over het waarom van lezen, over het schrijven als vak en over hoe een boek tot stand komt. VLISSINGEN - Zaterdag werden in het kader van de kinderboekenweek alleen in Vlissingen en Sas van Gent activiteiten georganiseerd. In Vlissin gen was in het ziekenhuis Bethesda/ St.-Joseph een verkleinde taalwerk plaats ingericht. De kinderen uit het ziekenhuis konden zich met familie, vriendjes en vriendinnetjes uitleven op de verschillende druktechnieken. In het ziekenhuis was ook de schrijfster Miek Dorresteijn aanwezig. Zij vertelde aan de hand van di's over haar werk, dat zich voor een groot deel in Brazilië Ovezande met 217.5 punten. De eerste vier prijswinnaars mogen aan de pro vinciale wedstrijd deelnemen. Verder werd A. de Boe uit Wilhelminadorp vijf de met 203 punten. Nellie Noordhoek uit Kortgene behaalde 192 punten en belandde daarmee op de zesde plaats. Peter Priester tot slot sloot de rij met 190.5 punten. De prijswinnaars mochten ieder twee prijzen uitzoeken, variërend van mini- trekkertjes tot een doorsmeerapparaat voor de tractoren. Voor de organisatie tekenden drie plattelandsjongerenor ganisaties, de KPJ, PJZ en de CP, ver der de landbouworganisaties, de NCB, de ZLM en CBTB. Volle zaal tijdens optreden jazzorkest MIDDELBURG - Het Belgische jazzor kest The Rudi Balliu Society Serena- ders gaf zaterdagavond een concert op de maandelijkse jazzavond van de ou de stijl jazzclub Scaldis Swint Society in de Concert- en Gehoorzaal in Mid- delburg. De Society Serenaders, die ai eerder ln Middelburg succesvol optraden, (zfj wa ren de gangmakers op het 5e oude stijl jazzfestival), trokken een volle zaal, die zij met hun swingende muziek in een uitbundige stemming brachten. In deze goede sfeer werd ook de dansvloer in tensief gebruikt. De muzikanten kre gen vooral bij hun solistisch optreden spontane reacties van het enthousiaste publiek, De Belgische formatie was het eerste buitenlandse orkest dat Scaldis Swint Society dit seizoen op het pro gramma heeft staan. Rozekruisers houden lezing in Middelburg MIDDELBURG - Het Rozekruisers Gt nootschap belegt vrijdag 16 oktobe een openbare bijeenkomst in het ge bouw De Schakel aan het Bachtenstee ne in Middelburg. Er wordt een lezing gehouden onder de titel 'De eenbtil van hoofd en hart'. De avond begintoa 20 uur. NCVB Serooskerke (W) SEROOSKERKE (W) - De afdeling Se rooskerke van de NCVB houdt woen.1 dag 14 oktober een vergadering ln fó dorpshuis 'De Zandput'. Spreker is cs D, E. Hiensch te Kloetinge over 'Kerk en Samenleving'. Aanvang 19.30 uur. Automobilist reed door na botsing SCHOONDIJKE - Bestuurder A G.K V. uit Aardenburg is vrijdagmiddag aangereden op rijksweg 58 ter van de Krabbendijk te Schoondijke.V. werd aangereden door een tegenligge die in een slip raakte. Na de aanrijding reed de tegenligger door. Het kenteken van de doorrijder staat op naam van A L. G. uit Schoondijke. Deze is nog nis gehoord. De personenauto van V. lie? lichte schade op. ne 'Europa-avond' van JOVD in Vlissingen VLISSINGEN De Onalhankeiijke Li- berale Jongeren Organisatie Vrfjehid en Democratie (JOVD) Zeeland houdt op vrijdag 16 oktober een 'Europa-infor- matie-avond" in hotel 'Maldegem' aan het Beursplein in Vlissingen. Spreker is de heer L. Rienstra, voorzitter van de Europese Beweging, afdeling Zeeland. T Spfifp «phïlHp hÏÏ De heer Rienstra zal in zijn inleiding J-'"-111*' atUflUC U1J aandacht besteden aan de geschiedenis van de Europese instellingen, de orga nisatie van de Europese instellingen en hun onderlinge verhouden, en de actue le politieke situatie in het Europees Parlement. Na deze inleiding is er de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De JOVD Zeeland ziet deze informatie avond als een goede voorbereiding op de excursie die de JOVD Zeeland vol gendjaar naar het Europese Parlement gaat maken. De aanvang van de infor matie-avond is 20.30 uur botsing in Hulst HULST - Bij een aanrijding op splitsing Minderbroederstraat - Kloos tergang te Hulst zijn zondagmortft om 11.30 uur twee personenauto's lid' beschadigd. De aanrijding gebeurde toen S. V het Belgische Dendermonde op splitsing linksaf ging en daarbij p voorrang verleende aan autobestuir- ster D. R. uit Vogelwaarde. VLISSINGEN - De storm, die het afgelopen weekeinde heeft gewoed, heeft in Zeeland op verschillende plaatsen voor problemen gezorgd. Er werden bomen ontworteld of braken takken en tv-antenncs af. maar de schade bleef overal beperkt. De veerdienst Vlissingen-Breskens had ook te kampen met de harde wind en de hoge waterstand (een meter verhoging). De veerboot die zondagmid dag om kwart voor twaalf moest afmeren in de veerhaven van Breskens, kon niet aanleggen, doordat het hoge water problemen bij het inschakelen van het hefme- chanisme van de veerbrug opleverde. De passagiers en automobilisten hebben tot vijf minuten over twee moeten wachten, voordat zij van boord konden. Vanaf dat tijdstip zijn de veerdiensten weer normaal verlopen. Wachttijden deden zich daarna nauwelijks voor. De twee boten, die om twee uur in de vaart waren, konden het aanbod gemakkelijk aan. De wachtende auto's konden om vijf over twee met één boot mee. De storm woedde het hevigst in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vanaf twee uur stond er een westzuldwesten wind met een kracht van negen en uit schieters tot elf. Deze situatie duurde tot omstreeks vijf uur 's morgens. Om zeven uur zaterdagmorgen waren er nog steeds uitschieters tot windkracht tien. Tegen elf uur zakte de wind naar windkracht negen, wu u* «jup v an de dag af te nemen tot zes, met uitschie ters naar acht. Zaterdag na het midda guur nam de wind verder af tot wind kracht vijf. Tegen de zondag kromp de wind naar west met. een kracht van 7. De verwachting b\j het KNMI in Vlis singen was een verder krimpende wind (vijf a zes), maar onder invloed van een naderende storing kans op toenemende wind tot kracht zeven, gepaard met buien. Bij het Waterschap Walcheren had men in afwachting van de aangekondigde verhoogde waterstand en de harde wind uit voorzorg een hijskraan en een' lading klei klaargezet achter de Vlis- singse boulevard, waar de zeewering nog niet geheel afgewerkt is. Van een echte gevaarlijke hoge waterstand was echter geen sprake, ook voor de nacht van zondag op maandag zag de weers verwachting er voor wat de Vlissingse kustverdediging betreft, geruststellend uit Scheepje In de loop van zaterdagnacht zonk - waarschijnlijk door de hevige wind - een werkscheepje van de Gebr. De Jon ge uit 's-Hcerenhock in de Vlissingse Buitenhaven. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Bij kalmer weer zal het scheepje worden gelicht. Zaterdagmiddag pikte het sloopbedrijf Van de Marei uit Vianen inde buurt van de Zeelandbrug een vermoedelijk door de wind losgeslagen steiger uit het wa ter. Waar deze vandaan kwam, was zon dagavond nog niet bekend. Berichten over omgewaaide bomen kwamen er uit Middelburg, waar de brandweermannen voor het verwijde ren zorgden. In het Zanddorp trof een afgebroken tak een personenauto. Een zelfde feit deed zich zondagochtend voor in Temeuzen. Ook in Vlissingen kwamen brandweer en plantsoenen dienst in actie om gevelde bomen en losgebroken takken te verwijderen. In de rest van de provincie bleef het be trekkelijk rustig op het stormfront. 'Die Jahreszeiten in Concertzaal te Middelburg MIDDELBURG - De koninklijke orato riumvereniging 'Tot Oefening en Uit spanning' voert zaterdag 17 oktober om 20 uur het oratorium 'Die Jahreszeiten' van Joseph Haydn uit. Het concert vindt plaats in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Medewerkenden zijn Christine Harvey (sopraan). Hein Meens (tenor). Wout oosterkamp (bas), Tijn van Eijk (orgel). Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland en dirigent Jo Ivens. Zware schade BIERVLIET - Zaterdagavond streeks kwart over elf is de auto vanH K. van E. uit Biervliet zwaar besrfe digd bij een verkeersongeluk, weg Driewegen-Bïervliet. De auto kwam met een voorwiel inè berm terecht en belandde uiteinde- zwaar beschadigd in de sloot De as moest worden weggesleept. Collecte SEROOSKERKE (W) - De collected het Prinses Beatrix Fonds heeft in rooskerke 1211.91 opgebracht. De PZC 'n dijk van een krant I is een elektrotechnisch reparatiebedrijf speciaal voor het repareren van uw wasautomaat, vaat- wasser, wasdroger, stofzuiger, etc. Ongeachl of repareren van uw t.v-antenne. Ruim 90% van alle reparaties wordt binnen een tijdsbestek van 1-5 werkdagen voor een redelijke prijs verhol- pen. IWerrilaan 31, 4453 01105-1690 of 1270. CA 's-HeerenhoeV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 24