Uitstekende competitiedag voor Zeeuws-Vlaamse volleybalteams Rumoerige vergadering Nevobo afdeling Zeeland Resterende ploegen in actie bij teamtennis Eindelijk overwinning Stormvogels: 5-1 TITELHOUDER EVVC STUIT OP DYNAMO MAANDAG 12 OKTOBER 1981 PZC/ sport 15 van Josefien van Belzen. „Zij heeft de hele wedstrijd meegedraaid en mijns in ziens laten zien een nieuwe kans waard te zijn." Bij EWC ontbrak Wilma van Boven door een blessure. De tweede wedstrijd in het landelijke VLISSINGEN - Vooral de Zeeuws-Vlaamse teams deden het afgelopen zaterdag uitstekend in de landelijke volleybalcompetities. De dames van Morres verrasten het gerenommeerde Brevok in eigen huis met 1-3, de heren van De Sterre boekten de eerste overwinning en ook de Morres heren kwamen tot winst. In Souburg bracht Marathon de dames van EWC een verpletterende neder laag toe, terwijl de heren van EWC met 3-1 ten onder gingen tegen WC 2. Beweging en tempo, dat waren de in grediënten van het Morres-spel die de wedstrijd Brevok-Morres zaterdag avond voor de thuisclub tot een onver teerbaar geheel maakten. Vooral in de eerste twee sets had het ervaren Brevok niets in te brengen tegen een ontketend Morres. „Onze veldverdediging en ons blok pakten alles," legde trainer Jo Everaert later uit. „Bovendien was onze pass een klasse beter. Daardoor konden de spelverdeelsters naar hartelust va riëren en werd Brevok keer op keer zoek gespeeld." Via 10-15 en 11-15 kwamen de Zeeuwsen vlot op een 2-0 voorsprong en het debacle was voor de thuisclub kompleet geweest als het Morres-spel in d derde set geenslordigheden gaan vertonen. Brevok won die tenslotte met 16-14, maar toen de Everaert-equipe in de vierde set weer geconcentreerder ging spelen, was er tenslotte geen vuil tje meer aan de lucht. EWC - Marathon is uiteindelijk geen topper geworden. daarover zijn de set standen vrij duidelijk: 1-15, 9-15 en 12- 15. Zoals Goudzwaard al voorspeld had, stond zijn Marathon uiterst geconcen treerd en geladen in het veld en daar door kwam het aanwezige surplus aan kwaliteit er dit keer wel uit. „Vooral wat betreft de pass en de bovenhandse tech niek waren wij stukken beter. De hoofd- scheldsrechter bevestigde dat na af loop nog eens," vertelde Goudzwaard, die bijzonder tevreden was over het spel volleybal bracht De Sterre al de over winning die zo broodnodig was voor het zelfvertrouwen. Via 11-15,15-13,11- 15 en 13-15 werd het thuisspelende Ek- spalvo geklopt. „Vooral ons blok, dat het vorige week helemaal liet afweten, draaide nu uitstekend," vertelde trai ner-speler Jan Schut. „Zo heeft Frank de Bock bij voorbeeld als middenblok- keerder heel wat aanvallen van Ek- spalvo geparreerd. Bovendien haalde VERLIES DAMES DYNAMO VLISSINGEN - De dames van Dynamo hebben in de landelijjk eerste divisie hun tweede achtereenvolgende neder laag geleden in Noordwijk. Na een des astreus begin herstelden de Middel burgse basketbalsters zich knap, maar na een 30-18 ruststand ging de over winning met 58-46 naar MSV Noord- wijk. Het jeugdige team van Noordwijk be gon gelijk met een zeer felle woman-to- womanverdediging. Dynamo speelde daartegen zonder veel balverlies, maar de schoten misten precisie en een beetje geluk. De MSV-dames schoten de eerste tien minuten met scherp en het zag er na tien minuten somber uit toor Dynamo (16-4). Verdedigend ging het hierna steeds beter bij de Middel burgse dames en ook aanvallend wer den de kansen beter afgedwongen en benut. Hierdoor bleef het verschil tot de rust bij de twaalf punten, die er ook na tien minuten spelen al waren: 30-18. De tweede helft hielden beide ploegen elkaar tot de elfde minuut in evenwicht. M8V bleef erg goed van afstand raak te schieten, maar onder het bord kwam de ploeg niet meer. De Middelburgse da mes hadden wat minder moeite met de soms wat te harde verdediging van MSV en benutten de vrije worpen, die goed werden geforceerd in deze fase van de wedstrijd nog feilloos. Na de elfde minuut kregen de dames van Dynamo'70 even het heilige vuur. Enkele schitterende intercepties wer den gevolgd door mooie doelpunten en ook de pressing verdediging leverde punten op. In de 14e minuut was bij de stand 46-40 de wedstrijd weer open. maar na een time-out speelden de Noordwijkse da mes weer rustiger. Ze wachtten langer met schietenwaar door het verschil weer opliep naar tien punten. Bij Dynamo lukte het aanval lend niet meer zo goed en toen de Mid delburgse sames enkele minuten voor tijd overgingen p full court press verde lging was het verschil weer 13 punten. De press gaf heel even resultaat (44-53) maar MSV profiteerde hierna zeer be kwaam door enkele eenvoudige kansen t* benutten. De eindstand van deze goede basketbalwedstrijd was 58-46. fADVERTENTIE ons achterveld veel weg." In iedere set pakte De Sterre steeds een voorsprong. Even zo vele malen kon de thuisclub halverwege de set wat dichterbij ko men. maar behalve in de tweede set, kwam het daarbij niet tot serieuze pro blemen voor de Zeeuws-Vlamingen. „De vruchten van het vele trainen be gin je nu al te zien," oordeelde Schut. „Het team is al aardig ingespeeld en ook de wisselspelers hebben zaterdag leuk meegedraaid." De heren van Morres hebben zaterdag hun kandidatuur voor een van de bo- venste plaatsen weer iets nadrukkelij ker gesteld. Blauw Wit werd in eigen huis met 3-1 (7-15,15-11.11-15 en 10-15) verslagen, terwijl na WC 2 nu ook Van Tartwijk als mogelijke concurrent een steekje liet vallen. Toch bleek Morres nog lang niet waar het zijn moet. Waar de eerste set gemakkelijk gewonnen werd, daar leverde concentratieverlies in de tweede set tegen het hard werkende Blauw Wit tenslotte een 15-11 nederlaag op en daardoor verkrampte het Hulsterse spel aanmerkelijk. Zodra Morres echter weer tempo ging spelen en het initiatief aan eigen kant hield, was de thuisclub een geslagen ploeg. „Ze maakten het zichzelf te moeilijk door de set ups te zuinig te geven." ver telde Jo Everaert, die zaterdag Eddy Meier als coach ver ving. „Daardoor konden de aanvallers te weinig variëren en pakte het blok van Blauw Wit meer dan nodig was. Ze had den in elk geval laten zien nog niet hele maal volwassen te zijn. Maar iedere wedstrijd is in dat opzicht een leer stuk." EWC liep tegen het sterke WC 2 zijn eerste competitienederlaag op. De Vlissingers werkten weliswaar hard, maar WC was gewoon beter. „Ik ben uiteindelijk best tevreden dat we nog een set gepakt hebben," meende trai ner Piet de Lange na afloop dan ook terecht. VLISSINGEN - De grootste verrassing van het afgelopen weekeinde in de Zeeuwse volleybalcompetitie was de overwinning van Dynamo'70 op kampioen EWC II. De herentopper tussen IJVC en Kikkers werd met 3-1 door IJVC gewonnen. „Ik heb dit zien aankomen", vertel de Harry Mooibroek na afloop van de wedstrijd Dynamo - EWC n, door EWC zo verrassend met 3-2 verloren. „Rob Kats, Joop Steke- tee en ik trainen al in geen anher- half jaar meer. Die ene avond dat we nog actief zijn, spelen we zelf voor trainer en zodoende komt het hele team alleen 's zaterdags bijeen voor een wedstrijd. Dat begint zich nu te wreken". Daar zag het in de eerste twee sets overigens nog niet naar uit, want die won EVVC op de slofjes (7-15 en 8-15). Maar toen be gon de malaise. Misverstanden hoopten zich op, de niet altijd over tuigende leiding vormde de aanlei ding tot vele discussies en langza merhand trok Dynamo de wed strijd naar zich toe. Via 15-10,15-11 en 15-8 werd tenslotte het vonnis ove EWC voltrokken. Hoewel het verschil in mogelijkhe den tussen IJVC en De Kikkers veel groter is dan de setstanden doen vemoeden (15-13, 15-12, 5-15 en 17-15) bleken de Aardenburgers zaterdag in staat het IJVC in eigen huis flink lastig te maken. IJVC is bezig om te schakelen naar een wat sneller speltype en dat zorgt nogal eens voor licht chaotische taferelen in het IJzendijkse veld. Daardoor werd de ontmoeting van zaterdag, de tweede opeenvolgende streek- derby voor IJVC, uiteindelijk een spannende vertoning, die welis waar weinig fraai volleybal liet zien. maar volop boeide. Verdegem had zaterdag niet al te veel moeite met Mytilus II. Via 16- 14. 15-12 en 15-13 konden de Oost- burgers zich langs Mytilus werken, dat zichzelf vooral een hak zette via vele onnodige coórdinatiefouten in het veldspel. Bij Verdegem was het vooral Wim Kosten die aanvallend opviel. De overige uitslagen waren: Morres n - Scheldesport 0-3 (2-15, 3-15.14-16) en Mytilus I - Even Kij ken 3-0 (15-13. 15-6 en 15-9) Bij de dames leek Athanatos - Scheldesport een leuke streekont- moeting te kunnen worden, maar dat pakte anders uit. „Ik had be slist op meer tegenstand gere kend", bekende coach Otto Vos- veld na afloop, toen zijn team met 15-2,15-4 en 16-14 het lot van Schel desport bezegeld had. „Het voor deel was echter, dat ik nu naar har telust kon wisselen en experimen teren". Dat kostte hem overigens bijna de derde set, toen het bij de thuisclub een rommeltje werd en Scheldesport de kansen rook. De grotere klasse en ervaring van Athanatos voorkwamen echter er ger. Voorwaarts heeft de eerste ontmoe ting op een hoger plan overtuigend (15-11,15-5 en 15-7) gewonnen. Het slachtoffer heette Marathon n. In elke set kwam de thuisclub even achter, maar zodra er weer wat gas bij werd gegeven, kwam Marathon in onoplosbare moeilijkheden. De andere debutanten konden za terdag niet tot winst komen. SC Morres verloor van het sterke Sa- vok met 3-1, dat daarmee onbe twistbaar de grote favoriet voor de titel lijkt te worden. En Ardito kwam in Even Kijken een te groot struikelblok tegen (0-3). EWC H ging roemloos ten onder tegen kampioen Morres II. Alleen in de eerste set konden de EWC-reser- ves het nog bijbenen <15-13), maar toen drukte Morres, dat zaterdag zonder Ria Everaert speelde, door en stond de Vlissingse ploeg in de resterende twee sets niet meer dan acht punten in totaal meer toe: (15- 3 en 15-5). Een beeld uit de wedstrijd tussen Marathon rechtsen EVVC, waarin Marathon uitstekend op dreef was. VLISSINGEN - De Nevobo afdeling Zeeland heeft de traditionele najaars- districtsraadsvergadering gehouden. In tegenstelling tót andere keren, ver liep deze bijeenkomst van Zeeuwse volleybalvertegenwoordigers vrij ru moerig door de onduidelijkheid in het handelen van enkele secties. Vooral de sectie Wedstrijdwezen moest het ontgelden. Op meerdere punten kwam er kritiek uit de zaal en de gemoederen raakten op den duur zo verhit, dat een vertegenwoordiger van het Souburgse Ardito uitriep: „Volgens mij sjoemelt de DSW in eigen belang". Het begon met een bezwaarschrift van Dynamo '70 tegen de promotie- regeling zoals die was toegepast op de oude derde klas A bij de dames. „Als je de huidige indeling bekijkt zie je, dat uit de oude derde klas de num mers 1,4 en 5 gepromoveerd zijn, ter wijl de tweede en derde nu nog in die derde klas zitten. Dat komt op ons toch een beetje vreemd over", aldus een woordvoerder van de Middel burgse vereniging. Aangezien com petitieleider Ad Kramer niet aanwe zig was, moest DSW-voorzitter Henk van Boven uitleg verschaffen. Daar toe bleek hij niet in staat. Ook de vraag of er nu het afgelopen weekein de wel of niet geloot was voor de vol gende bekerronde kon hij niet beant woorden. Dat leidde tot een opmer king in de zaal dat de heer Kramer kennelijk flink op eigen houtje aan het werk was geweest. De volgende dag gaf Ad Kramer des gevraagd wel een verklaring voor bei de feiten. „Het probleem bij het ma ken van een nieuwe competitie-inde ling was. dat EWC en Marathon het verzoek hadden ingediend met hun oude derde respectievelijk zesde team een klas hoger te mogen spelen. Die teams zouden nogal gewijzigd worden qua samenstelling, waardoor die derde klas mogelijk te weinig strijd voor die twee ploegen zou bie den. Dus hoewel het team in naam promoveerde, zijn in feite dezelfde speelsters in die derde klas gebleven. Wat die loting betreft, zou je me in derdaad eigenmachtig optreden kunnen verwijten. Ik werd daartoe echter gedwongen door de omstan digheden. Officieel vindt een loting pas plaats nadat de laatste beker wedstrijd van een bepaalde ronde ge speeld is. Ik ga na dit weekeinde ech ter veertien dagen met vakantie en het programma moest nog rond tot december. Nu zijn er enkele beker wedstrijden afgelopen zaterdag niet doorgegaan, aus kon ik de volgende ronde eigenlijk niet organiseren. Toen heb ik zelf alvast maar geloot. Dat kon Van Boven inderdaad niet weten en die loting is naderhand op verzoek van het bestuur ook weer on gedaan gemaakt". Een punt dat tijdens de voorjaarsver gadering veel stof tot discussie ople verde, een voorstel tot verhoging van de diverse boetes, bleek nu zonder slag of stoot onder de voorzittersha mer door te kunnen. Het aantal te beboeten voorvailen is uitgebreid en de omvang per boete is verhoogd. Ook de gewijzigde reglementen kon den nu zonder discussie passeren. Toch bleef het districtsbestuur na afloop met een flinke kater achter, want evenals vorige vergaderingen bleek er ook nu niemand bereid in de vacatures die de Nevobo op bestuur lijk gebied kent, te stappen. „Dat zal dan toch betekenen dat de vereni gingen dieper in de portemonnee zullen moetet tasten", concludeerde secretaris Louis Provoost. „Ik stap over anderhalf jaar zeker op en dan zal er, zoals de zaken er nu voor staan, een beroepskracht aangeno men moeten worden. Het is jammer, maar ik houd toch voet bij stuk". GOES - Top-Teamtennis Zeeland, de indoorcompetitie in Sportcentrum Schei- de International te Goes, bracht zaterdagavond na de openingsroude van vorig weekeinde de resterende equipes van het deelnemersveld van acht voor het voetlicht. Uiteraard vielen ook in deze editie van het door Hans Felius samenge stelde programma de nodige interessante partijen te noteren. Eric Picterz en Ernst Wondergem beten het spits af. Eric Pietersz opende de score op eigen service waarna Ernst Wondergem het evenwicht herstelde. Voor het laatst, want nieuwe opslagwinst leidde voor de Goesenaar een periode van superiori teit in, die hem in games uitgedrukt een serie van vijf opleverde. Ernst Wonder gem legde toen echter een uitstekende mentaliteit aan de dag. Hij vocht zich namelijk weer in de wedstrijd door ver volgens zeer verrassend een identieke reeks op het tapijt te zetten. Dichter dan tot op één punt kon hij Pietersz evenwel niet naderen, waama deze in de resterende speeltijd nog wegliep naar een wat geflatteerde 12-6 totaal winst. Jan Verschelling tegen Menno van den Hout vormde tegelijkertijd een treffen tussen clubgenoten. Eerstgenoemde was hierbij onbetwist favoriet. Zijn gro tere routine gepaard aan een complete re slagentechniek leverde hem van neet af aan een voorsprong op tegen zijn concurrent, die hersteld van een angdurige blessure nog het ritme miste jm een vuist van betekenis te kunnen naken: 11-6. Annemiek Verhulst trof voor de eerste maal sinds de Zeeuwse seniorenkam pioenschappen Marjan Pietersz weer aan de andere kant van het net. Ze slaagde er evenwel niet in nu revanche te nemen voor de toen geleden drie- setsnederlaag 9-5. Barbara du Fossé opende haar optre den in deze competitie met een pittig duel tegen Marjolein Cijsouw. De be lofte uil Sluis hanteerde de juiste tac tiek door in de aanval de beste verdedi ging te zien 10-3. Dick Waasdorp die duidelijk op safe speelde, pareerde de scoringsdrang van tegenstander Serge Carpentier groten deels door, wanneer mogelijk, het tem po te drukken. De Oostburger had geen antwoord op deze strijdwijze, koos bo vendien te vaak positie aan het net en werd aldus voornamelijk via ontelbare passeerslagen naar een 10-6 nederlaag gespeeld. De topper van de avond was gereserveerd voor de afsluitende speel periode en werd gevormd door de krachtmeting tussen Hans Felius en Remco Maandag. De oud-Zeeuws kampioen was er on miskenbaar op gebrand een opvallende prestatie te leveren. Geconcentreerd en vrijwel foutloos acterend startte hij met een overtuigend visitekaartje in de vorm van een serie van drie games, al vorens Remco Maandag een tegenstoot kon plaatsen. Laatst genoemde moest daarop weer tweemaal de eer aan zijn tegenstander laten, waarna hij knap te rugkwam tot 5-4. De voortzetting van het duel was uitermate boeiend. Felius nam weer meer afstand maar kon by een 7-4 stand zijn voorsprong toch niet consolideren. Langzaam maar zeker kwam de in deze fase van de pari nit te stuiten hoofdstedeling weer dichterbij en bij het eindsignaal was een verdiend gelijkspel zijn deel: 8-8. Uitslagen: Team E-team C 18-6 Marjan Pie tersz - Annemiek Verhulst 9-5, Karin van Ka pel - Sascha Blondlna 8-6; Eric Pietersz - Ernst Wondergem 12-6; Jan Verschelling - Menno v. d. Hout 11-6; Jan v. d. Meulen - Theo Corsse 6-13; Cees v. d. Meulen - Co Vogelaar 12-6; Eros Mara2zi - Marlon Wisse 9-5, Bartt Coldenhoff - Cees Hoekman 7-10; M. Pietersz' K. v. Kapel - AAA. Verhulst/S Biondina 10-6: E Pietersz/J. Verschelling - E. Wondergcm/M. v. d. Hout 11-10; J. v. d. Meulen/C. v. d. Meulen -T. Gorsse - C. Vogelaar 1012; E. Marazzi/B. Coldenhoff - M. Wisse/C. Hoekman 10-7 Team G - ta hh-13. Marjolein CIJsouw - Bar bara du Fossé 3-10; Helen Titlheru - Ans v Dijk 12-6; Remco Maandag - Hans Felius 8-8: Serge Carpentier - Dlck Waasdorp 6-10. Rob Lindenbergh - Bram v Dl)k 9-9; Frits Salo mons - Ard Breure'3-14; Peter Heinz School- kate - Ronald de Jonge 9-6; Amo v Trigt - Jaap Moerland 6-9; M. Cljsouw/H. Titlheru - B. de FossfeA v. Dijk 7-11; R Maandag'S. Carpentier - H. FehusD. Waasdorp 11-7. R. Lindenberg F. Salomons - B. v. Dljk/A. Breu- re 14-4, P. H. Schoolkate'A. v. Trigt - R. d. Jonge/J. Moerland 8-8. Team F. Navratilova - team H. Mandlikova 18-6 GRONINGEN - Piet Liebregts blijft bondscoach van de Nederlandse wieleramateurs. De 51-jarige Braban der is het met de KNWU eens geworden over een verlenging van zijn verbinte nis met één jaar, INKOMEN BOVEN ZIEKENFONDS GRENS? neem dan nu een ZIEKTE KOSTEN VERZEKERING van molenwater 49 4331 middelburg tel- 29655 .J TERNEUZEN - Dc winst die het Zeeuwse veldkorfbal het afgelopen weekeinde realiseerde is niet bepaald uit de hoek gekomen waaruit die ver wacht werd: Swift won, maar die 12-5 zege bij Vitesse was geen verrassing, de Middelburgse ploeg gaat dit seizoen bijzonder goed. Ondo bracht door de 6-4 overwinning bij RWR de punten mee naar Sint-Laurens en dat mocht, evenals het gelijke spel dat TOP bij Ons Eiland haalde, wel een aangename surprise heten. Het grote nieuws kwam echter uit Westkapelle. Na een Serie van vijf verloren partijen schoot Stormvogels onverwacht uit z'n slof, 5-1 tegen het bezoekende Oranje Wit was sensationeel. Tjoba en Animo hadden het feest com pleet kunnen maken. Eersgenoemde ploeg stapte thuis echter in de fout toen het in de slotfase de punten uit handen gaf tegen VEO, in Oost-Souburg zit men op dit moment nog aan te kijken tegen een 'Albatros-kwartier' waardoor een veilig lijkende 6-3 voorspring resul teerde in 7-8 verlies. Tjoba-VEO Door de nederlaag is Tjoba meteen be land in de bedreigde hoek. Onnodig om dat de Zeeuwse topclub telkens vrij knullig de partij uit handen geeft als het bijna over de streep is. Zo ging het ook nu weer: met Hans de Schipper weer in de basis werd vrij aardig gecombineerd, kon een wat balvaardiger tegenstander onder controle gehouden worden. Die vrij positieve eerste helft leverde met 6-3 dan ook een uitgangspositie op die normaliter maar moeilijk meer stuk kon. Na rust kwam echter een ander Tjoba op de mat de doelkansen werden niet meer benut, combinaties klikten niet meer. fouten in de defensie kregen de zwaarste straf mee. VEO rook dat er beduidend meer in zat, werkte eerst ge degen spelend de achterstand weg en degrageerde zijn gastheer toen tot de hollende partij. Bij 6-7 lukte dat een keer. bij 7-9 werd dat gat niet meer ge dicht. Die marge bleef, 8-10. Onnodig dus. Gerrie de Reiger (2), Wim en Johan Harinck, Janneke de Dreu, Margot en Ger Phillpse en Hans de Schipper scoorden. Animo-Albatros In de beste wedstrijd tot nu toe heeft Animo een bittere pü te slikken gekre gen. Kort na rust op 6-3 geraakt leek het een routineklus te worden om in het langgerekte peloton van middenmo ters een vooraanstaande positie te pak ken De ploeg liep zich op dat moment echter voorbij. Nog steeds met dat pa tent op uitwerkfouten op z'n naam, te driftig m de combinatie en met teveel loopwerk holde het team zichzelf voor bij. Kreeg prompt een draai om de oren die tenslotte naar de beslissende knockdown leidde. Tot die 6-3 een wed strijd die volkomen boeide werd door de demarrage van de gasten dat gave vertoon van de thuisploeg helemaal weggevaagd: binnen een kwartier zeil den vijf treffers door de Animo-korf. de rest mocht vergeten worden. Animo kwam er niet meer bij. Uitblinker Aar- nout Crucq had zijn vier doelpunten voor niets gescoord. De kreet dat een gelijkspel verdiend zou zijn geweest heeft weinig waarde, wie zich van 6-3 naar 6-8 laat spelen verdient niet meer dan verlies. Dat kreeg men bij Animo dus. 7-8. Naast de vier van Aarnout Crucq waren Peter Crucq, Ko Crucq Marjan Dellebeke en Harry Buys (hij liet weer een strafworp liggen) de schut ters. Vitesse-Swift De tegenstander is niet m staat geweest het Swift ook maar een moment moei lijk te maken. Met meer kwaliteit in huis speelden de weersomstandighe den en het zware veld volledig in de kaart van de gasten die over de betere technische ploeg beschikten. Een idea le situatie om wat aan het doelsaldo te doen lieten de Middelburgers dan ook niet liggen. Met een regelmaat die de hele wedstrijd door voor doelkansen en doelpunten zorgde liep Swift gemakke lijk van Vitesse weg. Naar 2-6 bij rust. naar 5-12 als totaalscore. Het overwicht werd daarmee niet eens geflatteerd tot uitdrukking gebracht. Marja Dobbe laar (3), Jan Peter Pouwer, Joost Looise en Gert Geelhoed (allen 2), Karin Mal- jers, André Geelhoed en Eugene Jansen haalden het dozijn binnen. RWR-0ndo De overtuiging dat Ondo het in de tweede klasse wel redt wordt ge schraagd door het feit dat de ploeg, moeilijk te pakken op eigen veld. nu ook uit gaat winnen. Met kort en goed combinatiespel zette Ondo zijn oppo nent al vrij snel onder druk, het vergat bovendien niet het overwicht in doel punten uit te drukken. De 0-4 halfweg de partij was de basis waarop de pun ten tenslotte bijgeschreven konden worden. Een moeilijk te overbruggen kloof waarin een fel RWR na de pauze met enthousiasme dook. Met succes toen de bezoekers in dat powerplay wat kansjes lieten liggen, 4-5 voor een boeiende fina le garant stond. In die kritieke fase be sliste invaller Ko Wisse de pot: 4-6 haal de hij bij RWR het geloof in een verdien stelijk resultaat weg, die voorsprong consolideerde Ondo bekwaam. Doel punten van Sjaak Mcsu i2), Peter Mesu. Karin Houterman, André de Bree en Ko Wisse. Stormvogels-Oranje Wit „Voor Stormvogels is de competitie nu pas begonnen", liet Van Rooyen na af loop weten. De Westkapelse wedstrijd secretaris doelde daarmee op het feit dat Stormvogels voor de eerste keer volledig binnen de lijnen kwam en in die opstelling naar 'de micro' toe nog punten gaat verzamelen. Van Rooyen moet die uitspraak, gedaan in de over winningsroes, misschien weer gauw af zwakken. feit dat de ploeg van trainer Adri Dieleman fris van de lever startte. De Vogels vlogen in die eerste helft, krikten daarin het zelfvertrouwen op bij 3-0 en konden toen niet meer stuk. Oranje Wit bood wat meer tegenstand m de tweede helft. 4-1 bleef lang han gen. Het gevecht dat toen opgevoerd werd kreeg de uiterst gemotiveerde Stormvogelsploeg als winnaar: 5-1 was teveel voor de bezoekers die toen niet meer aandrongen. De komst van Anita Adriaanse betekende een duidelijke versterking. De aansluiting met de on derste ploegen lijkt gemaakt. TOP- Stormvogels zaterdag is weer een ander verhaal. Lies Gabriëlse (2, 1-0 en 2-0), Daan de Pagter, Hanneke Janisse en Han van Sighem schoten raak. Ons Eiland-TOP Ook de Arnemuidense formatie lijkt het niveauverschil met de andere twee- de-klassers te hebben overbrugd. De punten komen nog moeilijk in de knip. het vertoonde spel rechtvaardigt posi tieve verwachtingen. In deze wedstrijd kwamen de betere acties in de eerste helft duidelijk van TOP dat, na een ge- üjkopgaande opening, in zijn derde aanval de kracht vond om toe te slaan. De 3-5 bij rust betekende een goede ba sis om op verder te borduren, jammer genoeg stond in de tweede helft een to taal ander TOP op het veld. Zelf veel fouten makend zag men Ons Eiland toen eerst aansluiten, daarna zelfs voor bij gaan. In die fase werd nog een straf worp gemist, het dwong om m de finale alles uit de kast te halen. Die inzet le verde tenslotte 7-7 op, te weinig gezien de kansen en de goede eerste helft Aart Geertse en Arie Schroevers (beiden 2), Teun Alewijnse, Kobus Siereveld en Ina Leenhouts scoorden. De junioren van KVS hadden aanvan kelijk minder last van de moeilijke omstandigheden dan Swift, dat in de opening dan ook overspeeld werd. Het offensief na 0-4 bracht de thuisclub weer helemaal in de race. 6-5 bij rust en meteen daarna zelfs 7-5 beloofde alles. De eindspurt van KVS leverde 8-8 op, toen Swift daarna risico's ging nemen liep het verkeerd. 8-9. Leo Langebecke (4), Joost Boone (2), Kees Opsteegh en Janet Wiskerke zorgden voor de doel punten. Tjoba 2 mocht tegen concurrent Pams 3 niet ontevreden zijn met de 4-4 einduit slag. De beweeglijke gasten bleven tel kens aan de goede kant van de score, dwongen TJoba tot het uiterste te gaan Op basis van die inzet sprokkelden Jan Kooiman, Rianne Zandee, Trudy Boog aard en Karin Klein hef gelijke spel bij een.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 15