Sint Aloysius verzuimt Torenstad te kloppen: 5-5 Wim Wegman formidabel in eerste ronde wintercircuit Timman pond uit haalt volle weekeinde BRABANTSE BOOGSCHUTTER IN VLISSINGEN BELGEN TE STERK PZC/sport 11 Kortsjnoi stelt vijfde partij uit De Kort tweede in Beneluxkampioenschap Volharding naar moeizame winst Jan Timman toch naar voorronde EK MAANDAG 12 OKTOBER 1981 ZUTPHEN - Toen Sterra Blanekaert in de voorlaatste partij tegen Jantien Jansma na een geweldig gevecht via twee winstgames een 4-5 voorsprong had genomen, leek er voor St.-Aloy- sius in het duel om de bovenste plaats in de eredivisie tegen Torenstad niets meer in de weg om dat doel ook te verwezenlijken. De laatste partij im mers tussen de op papier zwakke To- renstad-speelster Johanna Straal man en Ingrid van Osselaar zou dus het zesde punt op gaan leveren en Middelburgse Ingrid gaf deze uit gangsstelling al in de eerste game ge stalte door met 14-21 de eerste stap in de goede richting te doen. Vanaf dat moment echter ging het mis. Het fanatieke publiek dat de debutan ten in deze hoogste klas goed onder steunde. ging zich nog nadrukkelijker opstellen en daar ging in de tweede game de Zeeuwse speelster onder door. Toen kwam het gebrek aan erva ring op dit niveau om de hoek kijken want in de beslissende game met de zware druk die op deze partij lag, ver krampte Ingrid van Osselaar hele maal. Zij durfde bijna niets meer, smashte wanneer zij dat juist niet moest doen en kreeg zelfs angst voor de niet te moeilijke serveerballen van haar tegenstandster. Het resultaat was tenslotte een 21-16 zege voor Straalman en een 5-5 eindstand op het scorebord van deze erg spannende ontmoeting. Torenstad kreeg daarbij meer dan in de eindfase nog werd ver wacht en voor St.-Aloysius even een lichte teleurstelling. „Vóór de wedstrijd zou ik erg blij ge weest zijn met 5-5 maar na deze wed strijd vind ik dat we te weinig hebben overgehouden", stelde coach Johan Braet". ..Gezien het vertoonde spel van vooral Sterra Blanekaert en In grid van Osselaar hadden we deze wedstrijd zonder meer twee punten kunnen pakken, ondanks het feit dat Vivian ditmaal haar topvorm niet ver toonde". Sterra Blanekaert had ditmaal de opemngspartij vóórhaar rekening ge nomen. Zij was afgelopen week geope reerd aan haar kaak en mocht eigen lijk niet aantreden. Om tenminste één partij voluit te kunnen spelen, opende zij tegen Johanna Straalman en dat pakte goed uit want met 19 en 15 scoorde Sterra 0-1. Duidelijk vooruit gegaan was Mirjam Kloppenburg bij de thuisclub en dat bleek vooral dui delijk in haar eerste partij tegen In grid van Osselaar. Beide speelsters kennen eikaars spel erg goed en op talloze tournooien en wedstrijden was de Middelburgse tot op heden meestal de sterkste gebleken Nu moest zij met 21-8 en 21-6 haar partij inleveren, ook al omdat zij veel te gehaast speelde wat ten koste ging van veel fouten. Jantien Jansma was vóór het duel in geschat als tweede speelster bij To renstad door St.-Aloysius en Vivaian Blancaert nam in haar eerste partij met 22-24 en 15-21 haar eerste punt voor haar rekening. Dat Kloppenburg de sterkste thuisspeelster was moest daarna ook Sterra Blanekaert ervaren waarna Vivian weer een lichte voor sprong nam na de twee gameswinstop Straalman. Een uitermate belangrij ke partij was na de rust het duel tus sen Jan tien Jansma en Ingrid van Os selaar en na 18-21 in de eerste game en 21-8 in de tweede game. sloeg Ingrid bijzonder fraai met 20-22 een 2-4 voor sprong bijeen. Al vóór de wedstrijd was afgespro ken dat Sterra Blanekaert voor het dubbelspel zou worden gespaard in verband met haar kaakblessure zo dat ditmaal Vivian Blanekaert sa men met Ingrid van Osselaar de strijd aanbond tegen de combinatie Jansma - Kloppenburg. Het Zeeuwse duo bleek daarbij niet op elkaar inge speeld en onnodig forceren op be langrijke momenten deed dan ook de winst met 21-16 en 21-18 naar Toren stad gaan. De thuisclub kwam daar na op 4-4 omdat Mirjam Kloppenburg aantoonde dat zij veel heeft bijge leerd door met een tweegameswinst Vivian Blanekaert één van haar wei nige verliespartijen te laten incasse ren. Het venijn zat, zoals eerder vermeld, daarna in de staart waarbij Torenstad op de valreep nog een puntje over hield en St.-Aloysius het vooraf inge schatte resultaat bereikte. Toch kan St.-Aloysius volgende week de eerste helft van de competitie afsluiten met de koppositie want Torenstad moet dan naar Scylla terwijl de Zeeuwse formatie Koningslust op bezoek krijgt. Torenstad zal het daarbij moei lijker krijgen dan St.-Aloysius. vooral als bij de Leidse ploeg Sandra de KruijfT meespeelt Scylla won overi gens zaterdag met 6-2 van Avanti ter wijl Swift voor de vierde maal met 0-6 om de oren kreeg, ditmaal van Ko ningslust. De stand is 1 Torenstad 4-7. 2 St.- Aloysius 4-6, 3 Scylla 4-6.4 Avanti 4-3. 5 Koningsl. 4-2. 6 Swift 4-0 Winst voor Wilna Voor de le divisie van de landelijke tafeltennis heeft het Vlissingse Wil no in de uitwedstrijd tegen JCV met een duidelijke 0-6 zege afstand genomen van de onderste twee plaatsen op de ranglijst die bepalend zijn voor de gradatie. Tafeltennishuis en JCV lij ken in eerste instantie daarvoor het meest in aanmerking te komen ter wijl het krachtsverschil tussen de overige teams veel geringer is, waar bij alle teams nog meespelen om de strijd voor de eerste twee plaaten. Het trio Wim Wegman. Dick Jeras en Wilfried Dumez gaf in het Brabantse blijk van een stijgende vorm waarte gen Henk van der Zee. Jos Hendriks en Cees Vael kansloos waren. Voor Van der Zee gold als excuus dat hij als invaller fungeerde voor de zieke Wim van der Sande waardoor hij onvol doende wedstrijdritme op tafel kon brengen. Zoals verwacht in deze klas is Nikon 1 tot op heden de sterkste formatie en ditmaal moest Tafelten nishuis er met 6-0 aan geloven, voor Nikon Inmiddels de derde 6-0 zege. Het team uit Valkenswaard voert dan ook onaantastbaar de le divisie aan met op één punt gevolgd door Quick dat voor de eerste maal. en dan nog wel in eigen huis, een punt moest inle veren aan Tempo Team 2. Tweemaal Brakkee en Westerhof en eenmaal Koen de Vries bepaalde de halve winst van Quickdat daardoor Tempo Team 2 op de derde plaats hield. Wilno kan aanstaande zaterdag klimmen op de ranglijst maar moet dan wel van Tempo Team 2 winnen in Amsterdam. Ook de nummers één. Nikon en de nummer twee Quick, komen dan te gen elkaar uit MIDDELBURG - Opnieuw heeft Wim Wegman van de Vlissingse tafeltennisvereniging Wilno laten zien dat hij de capaciteiten heeft om een goede ereklasse-speler te zijn. In groep 1 van de eerste ronde van het Wintercircuit, die werd afgewerkt in de Middelburgse Slaghvaert, speelde de Zeeuws kampioen zich met fabelachtige partijen naar een tweede plaats achter de Brit Robert Potton, maar vóór Hans Lingen. In de twee partijen tegen die hoger geplaatste spelers was Wegman op z'n best. Hij klopte Lingen met 2-0 en verloor met 2-1 van Potton. De nederlaag tegen de Engelse prof was 21-14 zege inde eerste game. verloor de bepaald geen schande. Potton was vo- Zeeuw nu met 19-21 en 16-21. Potton rig seizoen in de ereklas goed voor een had daarmee gelijk de moeilijkste klip score van 97 procent en is nu in de pro- motie-ereklas nog steeds zonder ver- liespartij. Wegman, op dat moment overigens al zeker van plaatsing voor de volgende ronde, won zeer fraai de eerste game, waardoor Nikon-speler Potton gedwongen was voor het eerst van het toernooi alles te geven. Het klasseverschil en het feit dat Weg man veel te weinig partijen op hoog ni veau speelt gaf toen de doorslag. Na een (ADVERTENTIE) RENTETARIEVEN SPAARDEPOSITO'S. Looptijd Vaste Rente 6 jaar11 5 jaar11/4% 4 jaar11%% 3 jaar11%% 2 jaar10 1 jaar9 Nadere informatie: 020-5918014 of haai de folder op het postkantoor. l fc postgro ^ioojaar* rijkspostspaarbank MERANO - De vijfde partij in de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Aanatoli Karpov uit de Sowjet- b'nie en uitdager Viktor Kortsjnoi is zaterdag op aanvraag van laatstge noemde uitgesteld. De partij wordt nu vandaag (maandag) gespeeld. De aan vang is 17.00 uur. Kortsjnoi heeft daarmee voor de eerste keer gebruik gemaakt van het recht op uitstel. Dat is in de eerste 24 partijen drie keer mogelijk. De uitdager staat na vier ronden met 0-3 achter. Experts hadden de aanvraag tot uitstel al zien aankomen. Kortsjnoi heeft de organisa toren schriftelijk op de hoogte ge bracht. Onmiddellijk na het bekendworden van het bericht dat Kortsjnoi uitstel had aangevraagd, deed het bericht de ronde dat de uitdager in het diepste ge heim Merano zou hebben verlaten. Hij zou naar zijn Zwitserse onderkomen afgereisd om daar te bekomen van oe vermoeienissen en te ontkomen aan oe aandacht van de vele journalisten en nieuwsgierigen. Inmiddels heeft het er van weg dat het kamp van de uitdager versterkt gaat worden met de persoon van de Ameri kaanse ex-Russische grootmeester Leonid Sjamkovitsj. Deze ls onderweg naar Merano. Het is nog met zeker of hij officieel zal worden toegevoegd aan het toam van secondanten, of dat hij Kortsjnoi in een andere hoedanigheid van advies zal dienen. Kortsjnoi's se condanten zijn de grootmeester Yasser seltawan (VS) en Michael Stein (G-B). 'J het analyseren van de afgebroken Partyen en het voorbereiden van de openingen worden zij geholpen door dc «raêhsche meester Lev Gutman. die peercP U'1 de Sow3et~unie is geemi- Nu het inmiddels 3-0 staat, veroorlooft men zich in het kamp van Karpov het grapje, dat de wereldkampioen de twee kamp moet zien te rekken tot 24 okto ber- Dan namelijk arriveert namelijk in «erano een toeristisch Russisch reisge- Vfln°v waarbti zich de echtgenoites ^vtn^leledenvanKarP°v'sstafzich genomen. Tegen Hans Lingen, de resul taatspeler die aan het eind van de dag niet al te gemotiveerd meer was, be haalde hij een gemakkelijke 2-0 (21-10; 21-15) overwinning. Geheel volgens de verwachtingen eindigde de Engelsman als eerste met de maximale score. Evenmin verrassend was het feit dat Lingen en Wegman bij de eerste drie zouden komen en daardoor de volgen de ronde van het Wintercircuit haal den. „Je zegt zoiets van tevoren na tuurlijk niet", zei Wegman, „maar ik heb er niet aan getwijfeld. Deze poule is niet zo sterk". De Wilno-speler toon de zich niet erg gelukkig met de nieu we opzet van de NTTB. „Vooral niet dat alle vier de Zeeuwen in dezelfde poule zitten. Dat is niet zo leuk, want je komt ze toch al zo vaak tegen". Het voortreffelijke spel van Wegman was niet het enige positieve punt van de achtkamp in de drukbezochte Slagh vaert. De vierde plaats van Jan Henk Bomhof was dat ook. Hij dwong zowel Potton als Lingen een derde game af. De MZ-speler, die in de competitie pro motie hoofdklas speelt, liet in de eind stand Koen de Vries (Quick '38) en Wil fried Dumez (Wilno) achter zich. Vooral het optreden van Koen de Vries was te leurstellend „Ik draai", klaagde hij. „eigenlijk al het hele jaar niet geweldig. En vandaag ging het, nadat ik in de par tij van Bomhof verloor, ook niet goed". De Vries werd gesteund door Jo Klei- nepier van MZ en dat gaf met name tijdens de ontmoeting met Bomhof nogal wat opschudding. De twee coa ches, Peter Boon van Bomhof en Klei- nepier, waren overeengekomen dat ze juist in deze ontmoeting geen van bei de spelers aanwijzingen zouden geven. Immers, het zou vreemd zijn dat de clubtrainer van MZ er aan zou mee werken dat een lid van die club versla gen zou worden. In de derde game ech ter stonden zowel Boon als Kleinepier te confereren met „hun" spelers. Ze verweten elkaar daarmee begonnen te zijn. Achteraf bleek het allemaal niets uit te maken. De Vries verloor en mocht van geluk spreken dat hij uiteindelijk nog vijfde werd. Wilfried Dumez (Wilno) bakte er nog minder van. Hij scoorde slechts twee punten door overwinnin gen tegen De Vnes (in drie games) en de jeugdspeler Frank Boute, maar hij ver loor van de jeugdspeler Rob Turk. De eindstand is: 1 Robert Potton 7 punten; 2, Wim Wegman 6 punten: 3 Hans Lingen 5 punten. 4. Jan Henk Bomhof 4 punten. 5. Koen de Vries 2 punten. 6, Wilfried Dumez 2 punten. 7 Rob Turk 2 punten 8 Frank Boute 0 punten. De eerste drie plaatsen zich voor de volgende ronde van het Wintercircuit die volgende maand in het Friese Grouw wordt gespeeld Van de vier Zeeuwse dames in de eerste ronde is tot nu toe alleen Ingrid van Osselaer (Sint Aloy) zeker van de volgende ronde. In Ouden bosch werd ze derde achter Matjan Wagen makers (Vice Versa) en Ellen Bakker (Avan ti). Ingrid van Osselaer versloeg haar clubge note Vivian Blanekaert, die vierde werd In Leiden werd Sterra Blanekaert vierde en in Den Haag eindigde Ankle Kersten (MZ) als zesde. Tweede plaats voor turnsters Volharding IJSSELSTEIN - Een selcctiegroep jeugdturnsters van Volharding uit Goes heeft deelgenomen aan de natio nale B-groepskampioenschappen in IJsscIstein. Zowel op het onderdeel lange mat als op het onderdeel minitramp springen behaalden de turnsters uil Goes een tweede plaats. Op de lange mat was er een achterstand van slechts een tiende punt op winnaar WNK uit Bocholz. Bij het minitramp springen werd Unitas uit Doesburg winnaar. Op beide onder delen behaalde de groep van Volhar ding meer dan 15 punten en dat heeft tot gevolg, dat deze Goese selectie vol- De vele toeschouwers in De Slaghvaert in Middelburg zagen Wim Wegman (links) gend jaar zal deelnemen aan de natio- alleen deze partij tegen de Engelse prof Robert Potion verliezen. nale A-groepskampioenschappen. TILBURG (ANP) - Terwijl ex-wereld kampioen Valerie Smyslov uit de Sov jet-Unie in Amsterdam ter opluiste ring van het eerste lustrum van het in ternationale schaaktoernooi in Til- WESTKAPELLE - De kartcoureur Joost de Kort uit Westkapelle is tweede ge worden achter de wereldkampioen Michel Vacirca uit Eerbeek bij de Benelux- kampioenschappen. De zestienjarige atheneumleerling bevocht die plaats in dit weekeinde tijdens de laatste drie manches voor dit kampioenschap op de kart- baan 't Vroon in Westkapelle. De Kort behaalde op de Zeeuwse kartbaan in dc maches respectievelijk een tweede, negende en derde plaats. Eerder werden wedstrijden gehouden voor het Beneluxkampioenschap in het Luxemburgse Mondecange. Daar eindigde hij bij de formule junioren-internationaal tweemaal als tweede cn éénmaal als derde. De senioren formules reden bovendien nog in het Belgische Geel. Junioren mogen in België niet racen. „Ik ben zeer tevreden met deze plaats", vertelde Joost de Kort na afloop in Westkapelle. ..Het vijzelt mijn zelfvertrouwen weer wat op. Tijdens vorige wed strijden heeft dat zelfvertrouwen een flinke deuk gehad Ik kampte teveel met meachinische storingen". Ook tijdens de wedstrijden in Westkapelle doemde het pechduiveltje héél even op De negende plaats in de tweede manche was het gevolg van een vastloper. „Zou dat niet zijn gebeurd, dan was ik nog eerste geworden in die mache en was ik Vacirca in het klassement voorbijgegaan". Maar de talentvolle Zeeuw geeft toe ..Vacirca is een kei. Hij heeft verdiend gewonnen. Zijn stuurkunst is magistraal En je wordt tenslotte niet zomaar wereldkampioen". Een andere Zeeuwse troef was Hans Wisse uit Meliskerke. Hij rijdt in de klasse 125cc met versnelling Tijdens de trainingen zaterdag legde hij de baan af in de snelste tijd. En dat geeft recht op engoeie startpositie. In het dagklassement na zo dag bleef de skeltercoureur uit Meliskerke echter steken op een gedeelde zesde plaats. Wisse: „Zaterdag regende het enorm. Dat was in mijn voordeel. Ik ben namelijk rond de vijftien kilo zwaarder dan de tegenstanders. Zodoende heb je tijdens wedstrijden op een nat wegdek meer contact met de baan. Maar ik ben best tevreden. Uiteindelijk moet ik alles alleen doen en er zijn coureurs in mijn klasse die stevig worden gesponsord". Winnaar in de klasse 125cc met versnelling werd Lize Dekker uit Oud-Beijerland. Zij kreeg zich echter niet de titel Beneluxkam- pioen 1981. Die is voor Leo de Groot uit Rotterdam, die derde werd in Westkapel le. Als een duveltje uit een doosje dook zaterdagmorgen de zeer sterk racende Adn Flipse uit Westkapelle op. Hij had nog niet eerder deelgenomen aan de internatio nale Beneluxwedstrijden, maar verschalkte in Westkapelle alle deelnemers in de formule AN ..Ik kreeg ineens een meuw set banden van baaneigenaar Geert de Kort. En omdat ik vanwege geldgebrek moest kiezen, heb ik uitsluitend aan het Nederlands kampioenschap deelgenomen. Met die nieuwe banden kon ik hier alsnog deelnemen" Flipse werd achtste in de eerste manche en de beide andere manches won hij zonder enige noemenswaardige tegenstand van de concurrentie. De prijsuitreiking voor de Beneluxkampioenschap is vrijdag 24 november in het Belgische Geel De uitslagen formule Cl 1 Co Dekker Oud-Beijerland 2 Frans ten Wolde. Zaandam. 3 Rob Demoed. Eede Beneluxkampioen is Dekker Formule A-internationaal: 1 Peter de Bruyn, Vlaardingen. 2 Michel Blonken. 3 Peter Kox Beneluxkampioen Peter de Bruyn. Formule AN 1 Adri Flise. Westkapelle. 2 Jos de Croon; 3 Jan Tol. Benthuizen Beneluxkampioen Gert Bronkhorst, Velp. Formule C2: 1 Lize Dekker. Oud-Beijerland; 2 Koos Lankhuizen; 3 Leo de Groot, Rotterdam Beneluxkampioen Leo de Groot Formule sport: 1 Alain Bouval. Belgie. 2 Kules Kleffer, Luxemburg. 3 Mike Hezemans. Eindhoven Beneluxkampioen Alain Bouval. Formule junioren: 1 Richard Blanken 2 Cor Baltus, 3 Joost de Kort, Westkapelle Benelux kampioen Michel Vicirca, Eerbeek. burg een grammofoonplaat vol zingt met populaire Russische liederen vor men twee landgenoten 150 kilometer zuidelijker de meest reële bedreiging voor de eindzege van Jan Timman. De Amsterdamse grootmeester haalde dit weekeinde het volle pond binnen door overwinningen op Larsen en Miles. Alexander Beljavski hield evenwel ge lijke tred. Hij versloeg zondag Genna Sosonko en brak zaterdag in glad ge wonnen stelling af tegen Miles. Met Bel javski behield ook Tirgran Petrosjan de aansluiting. De oudste deelnemer ver- GOES - Nog steeds gaat de Goese bas ketbalclub Volharding fier op kop in de le klas van het rayon zuid. De Zeeu wen wonnen zaterdag het thuisduel te gen Pendragon (69-64) en lijken regel recht op de titel af te gaan. Overigens had Volharding dit jaar meestal een flink overwicht in elke wed strijd, maar tegen Pendragon speelde de Goese club een teleurstellende par tij. Wellicht kwam dat ook door het ont breken van Harm Boerma als center. Volharding startte goed, en had na vijf minuten al een riante score opgebouwd (8-0). Na de pauze kwam Pendragon zelfs op voorsprong (63-59), maar dat was voor Volharding het sein om in de slotfase nog eens goed aan te pakken. De Zeeu wen schakelden over op een man-to- man en wonnen tenslotte met krappe cijfers (69-64). overde anderhalve punt door winst op Kasparov en remise tegen Portisch. Dit drietal scheidde zich af van de rest van het grootmeesterlijke veld. Portisch en Andersson, die vrijdag nog tot de kop groep behoorden, haakten af door ne derlagen tegen Sosonko (zaterdag) en Kasparov (zondag). Met nog drie ronden te schaken splitst de strijd zich dus toe op het trio Tim man, Beljavski en Petrosjan. Het pro gramma garandeert een boeiende ont knoping. Zo ontmoet Timman in de laatste ronde Beljavski en komen de Russen de ronde daarvoor tegen elkaar in het strijdperk Naast zijn partij met Beljavski bbindt Timman de strijd nog aan met Sosonko en Portisch, Beljavski ontmoet Portisch nog en Petrosjan dient het nog op te nemen tegen An dersson en Ljubojevic. Aan de hand van zajn tot dusver gele verde prestaties hoeft Timman nie mand te vrezen. De Amsterdammer speelt vastberaden en zeer overtui gend Zowel tegen Larsen als tegen Mi- les behaalde hij voordeel uit de opening en buitte hij het overwicht koelbloedig uit. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Kas parov (Sow) - Petrosjan (Sow 10-1Andersson (Zwe.) - Hübner (WD1.) 0.5-0.5. Ljubojevic (Jsl.) - Spasski (Sow.i 0.5-0.5. Larsen (Den.i Timman (Ned.l 0-1. Miles (Gr i - Beljavski (Sow. i afgebroken. Sosonko (Ned.) - Portisch (Hon.i 1-0. De uitslagen van de achtste ronde luiden: Pe trosjan - Portisch 0,5-0.5, Beliavski - Sosonko 1-0. Timman - Miles 1-0. Spasski - Larssen 0.5-0,5, Hübner - Ljubojevic 0-1, Kasparov Anderson 1-0. De stand is nu: 1 Timman 6 punten. 2 Petros- Jan 5,5. 3 Beljavski 5 en 1 afg„ 4 Andersson, Ljubojevic. Portisch 4.5,7 Spasski, Kaspara- ov 4,9 Larsen. 3.10 Sosonko 2,5,11 Hübner 2, 12 Miles 1.5 en 1 afg. Rinus Kriekaard, een gehandicapte uit Yerseke, speelde zijn handboogschietpar tij temidden van de validen opvallend mee. VLISSINGEN - Evenals de vorige ma len hebben de Belgen in het zesde Scheldestad-handboogschutterstoer- nooi, afgelopen weekeinde m de sport hal te Vlissingen, een belangrijke rol gespeeld, maar de beste sc utter had den ze tot ieders verrassing toch niet in hun gelederen. De vurige wens van de organisatoren (de plaatselijke hand- boogsocieteit d'Eendrachtl op. voor het eerrst in die zes jaar. een Neder landse overwinnaar, ging zondag wel iswaar niet in vervulling, maar Bra bander Smeets van de vereniging Wil lem Teil uit Wouw schoot met zijn zes tig pijlen (met een aanvangssnelheid van circa 400 kilometer,..) zaterdag naar een totaal van 565 (van de 600 te behalen) punten bij elkaar. Het was een punt meer dan de Belg De Hondt uit Mechelen. zondag winnaar van de eerste categorie, waarin, zo had den de organisatoren beslist, de beste schutters geplaatst waren De zaterdag had d'Eendracht ingeruimd voor deel nemers van een iets minder kalliber. zo dat die ook eens de kans zouden krijgen om een duik naar de prijzental'el te kun nen doen. Natuurlijk aardig, dat daar uit het beste resultaat kwam Opvallend was dit weekeinde (zaterdag waren er circa 60 deelnemers, zondag ongeveer 90) de mst. die er in de Vlis singse sporthal heerste. ..Dat moet". verzekerde voorzitter Harry van Hat turn van de sociëteit d'Eendracht, „we proberen die rust kunstmatig aan te kweken. Boogschieten is een geladen sport en die lading moet je kunnen handhaven". Niets storend „Hoe? Er wordt bij onze wedstrijden onder andere niet gedronken cn als je wilt roken moet je dat aan de kant doen. Alle storende elementen willen we weren, waarbij wede verantwoor delijkheid van de schutter mee willen laten spreken. Het doel is de schutter een topprestatie te laten leveren. De schutter krijgt daarom tijdens onze wedstrijd de ruimte om rustig en ge concentreerd te kunnen schieten". Er waren ook enkele d'Eendracht-suc- cesjes. Mevr Helen Bitter, die tot enke le jaren geleden deel uitmaakte van de Nederlandse olympische klasse,won za terdag de wedstrijd bij de dames met 511 punten. Zondag behaalde de d'Een- drachtveteraan Cees Raas uit Ovezan- de een tweede plaats in zijn groep met 480 punten. De Vlissingse burgemeester drs. Th J Westerhout reikte met een toepasselijk woord voor ieder de prijzen uit. Hij me moreerde. dat het een belangrijk jaar is voor de club. die over enkele maanden een nieuw clubhuis met prima moge lijkheden in gebruik zal nemen De Vlis singse handboogsocieteit levert vol gens drs Westerhout een belangrijke bijdrage aan het Vlissingse sportleven. Hij meende tenslotte, dat de Belgen graag n naar Zeeland komen omdat ze bij d'Eendracht op een prima wedstrijd kunnen rekenen. Uitslagen De belangrijkste uitslagen van zaterdag zijn- heren cat I 1 H Smeets Willem Tel Wouw 565 punten. 2 J Floris St Sebastiaan Golile 562,3 Ronny van de Velde Red Star Wetteren 554; cat II. 1 P van Gheijstelen, KJSS Mechelen 539, 2 J- Heeren, St Sebastiaan Roosendaal 537.3 G. Sonck S-Sportif Zwijndrecht, Jeugd (tot 16 jri: 1 W. van Aert, Willem Teil 522,2 F. van Ameije. Heemskerk 404; dames 1 Helen Bitter d'Eendracht 511. 2 N. Verhoeven Olympia Mol B) 495. 3 M. Thijsse St Sebas tiaan Roosendaal 494. veteranen-1 C Elons Goirle 510. 2 P Steer.paal Wouw 501 Uitslagen zondag: dames 1 M. Haast Dry- Akers 554,2 E Hay en St Sebastiaan 549.3 R. Verlinde KJSS 533. jeugd 1 F Claeysse KJSS 558,2 JCoolen Nimrod 520.3 F. Schel lens KJSS 517, veteranen: l W G Sommer Kerkrade 525,2 Cees Raas D'Eemdracht 480. heren cat I l R. de Hondt KJSS 564. 2 W. Limbourg HG Elite 5613 W Stevens Ant wer pen 560.catII IJ.HeiJerjansRosmalen539,2 R Meynen Mol 536121 rozen). 3 F Hendrlckx KJSS 53611 i rozen I. cat III: 1 J Csanyi KJSS 5lli ló rozen 2 L. Vercaigne Mol 5119 rozen Teamwedstrijd: 1 KJSS 2231.2 Elite 2174. 3 Mol 2150 TILBURG (ANP)-Jan Timman zal toch deel uitmaken van het Neder lands schaaktram. dat van 25 tot en met 30 oktober in hel Oosten rijkse Holzóster am Sec met Oos tenrijk en Polen de duhbelrondige strijd zal aanbinden om ccn plaats in de finale van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams. De Amsterdamse grootmeester moest in eerste instantie de invita tie afslaan wegens journalistieke verplichtingen. Nu die uit de weg geruimd zijn, zal Timman in drie van de vier wedstrmijden het eerste bord bezetten. Voor teamcaptain Kuijper bete kent de deelneming van Timman een grote opluchting. „Sedert 1965 zijn wy er niet meer in geslaagd ons te plaatsen voor de eindstrijd Met Timman hebben wij nu een uitste kende kans aan die reeks een einde te maken". In Holzóster am See (25 km van Salzburg) wordt aan acht borden gespeeld. De winnaar van de drie kamp kwalificeert zich voor het eindtoernooi, dat in 1983 wordt ge- nouden. Voor Nederland nemen naast Timman verder deel: Soson ko. Ree. Van der Wiel. Langeweg, Ligterink. Van der Sterren. Bohm, Van der Vliet en Hartoch (RES.i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 11