Ziekenomroep begint in Zierikzeese Ziekenhuis OMTEKOMBINEREN Première twee eenakters Theater Dodd Vlissingen H. Verheij 25 jaar bij Rijkswaterstaat WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek Vermeij St-Philipsland wint Maastricht VERKOC De PZC 'n dijk van een krant cDe nieuwe e7VTodeklankei\j in: i?i.im;nm; aavmikaak DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1981 AANZET DOOR INZAMELING GOES EN HAAMSTEDE GOES - De stichting Ziekenomroep Radio Nomen Nescio wil in november begin nen met uitzendingen in het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. In beginsel bestaat daarover a! een akkoord met de directe van het ziekenhuis. Er moet alleen nog nader overleg worden gepleegd over de datum waarop de uitzendin gen kunnen beginnen, de manier waarop de programma's zullen worden opgezet en het aantal uitzendingen per week. De ziekenomroep kreeg woensdag avond geld van de Provinciale Zeeuwse Courant om een begin te kunnen ma ken met de uitzendingen in het Zierik zeese ziekenhuis. PZC-medewerker J. C. Schout overhan digde de voorzitter van het stichtings bestuur. mr F. G. A. Huber. een evelop met ruim 2300 gulden. OFFICIÉLE PUBLIKATIE GEMEENTE GOES OPENBARE BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluit De burgemeester van de gemeente Goes maakt ter voldoening aan artikel 22 van de wet op de ruimtelijke orde ning bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 september 1981 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan waarin begrepen is het per ceel gelegen aan de Molendijk 14 te Wol- phaartsdijk (bouwplan G. de Jageri Het desbetreffende voorbereidingsbe sluit ligt met de daarbij behorende te kening op de secretarie-afdeling admi nistratieve. juridische en financiële za ken, Oostwal 31 te Goes, kamer 114, voor een ieder ter inzage. Goes, 23 september 1981. De burgemeester van Goes, F G. A. Huber GOES OPENBARE BEKENDMAKING Vaststelling bestemmingsplan 's-Heer Arendskerke-Zuid, herziening 1978' De burgemeester van Goes maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26. lid 1 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 28 september gedurende één maand op de afdeling administratieve, juridische en financiële zaken van de directie ruimtelijke ontwikkeling, Oostwal 31 te Goes, voor een ieder ter inzage zal lig gen het door de raad in zijn vergadering van 16 september 1981 vastgestelde be stemmingsplan 's-Heer Arendskerke- Zuid, herziening 1978' met bijbehoren-, de toelichting. Het bestemmingsplan is in overeen stemming met het ontwerp zoals dat ter inzage heeft gelegen. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende de hierboven genoemde ter mijn bij gedeputeerde staten van Zee land te Middelburg bezwaren indienen tegen het bestemmingsplan. Goes, 24 september 1981. De burgemeester van Goes, F. G. A. Huber De PZC is met een stand aanwezig op braderieën, toeristendagen en dergelij ke. De opbrengst van de activiteiten die daar worden ontplooid is bestemd voor de Zeeuwse ziekenomroepen. Eerder dit jaar heeft de Walcherse ziekenom roep Rawa al zo'n 800 gulden gekregen. Een Nomen Nescio heeft voor haar uit zendingen in het Goese ziekenhuis ruim 700 gulden gekregen. Dat laatste bedrag was tijdens de Expo in Goes bij eengebracht. De bijdrage voor de uit zendingen in het ziekenhuis te Zierik zee zijn door de PZC verzameld tijdens toeristische dagen in Haamstede en de Franse dagen in Goes, achtereenvol gens ongeveer 1550 en 750 gulden. Voor zitter Huber nam het bedrag dankbaar in ontvangst. Hij zei niet te hebben dur ven hopen dat het om zo'n grote som ging. HU meende dat met het geld een belangrijke aanzet kan worden gele verd voor de programma's in het Rode Kruisziekenhuis. Nomen Nescio is van plan de voor Zie rikzee bestemde programma's in de Goese studio's op te nemen. Dat werkt kostenbesparend omdat dan op Schou- wen-Duiveland geen studio hoeft te worden ingericht. Het is wel de bedoeling dat de uitzen dingen in het Rode Kruisziekenhuis door medewerkers van Schouwen- Duiveland zullen worden samenge steld. HOOFD DIENSTKRING ZIERIKZEE Ambassadeur opent expositie Finse voorwerpen in Zierikzee ZIERIKZEE - 'Een stukje Finland in Zierikzee'. Zo omschreef de Fin se ambassadeur E. Helamiemi de expositie die tot 10 oktober wordt gehouden in 's Gravensteen in Zie rikzee. Met een korte toespraak opende de Finse ambassadeur woensdagmiddag deze tentoon stelling. De organisatie van de ex positie is in handen van Silvia en Piet Bakker uit Zierikzee in sa menwerking met de Finse advies kring. In het Zierikzeese monumentale pand staan allerhande sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Finland uitgestald. Enkele winkeliers uit Zierikzee en Goes hebben daarvoor hun steentje aan deze tentoonstel ling bijgedragen. Zo kan men zich op de hoogte stellen van Finse kle ding, wandkleden, veel houtwerk en glazen voorwerpen. De expositie in 's Gravensteen is dagelijks ge opend van tien uur 's morgens tot vijf uur s middags. Donderdag avond is de tentoonstelling boven dien te bezichtigen tussen zeven en negen uur. Uitslagen 'Smash' Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Smash '76 te Sint-Annaland keek de eerste com petitiewedstrijd al tegen een nederlaag aan In Roosendaal werd met 7-3 verlo ren. De drie punten werden verzameld door twee overwinningen van Johan Snoep en een zege in het dubbelspel. Het tweede team dwong in Hoogerhei- de een gelijkspel af: 5-5. Het derde team tenslotte kon het in Noordhoek niet redden en verloor met 6-4 Voor zaterdag staan de volgende wed strijden op het programma, aanvang 15 00 uur. Smash 1-Back Hands 7; Smash 2-Vice Versa 5. Smash 3-Tanaka 7; Smash junioren-TCS 2. Collecte GOES - De onlangs in Goes gehouden collecte ten bate van het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrij ding heeft het recordbedrag van 15.473.54 opgebracht. ZIERIKZEE - Vijfentwintig jaar bij dezelfde baas blijven is nooit een ver dienste. Veranderen is juist goed voor de mens. Dit zei ing H. Verheij woens dag tijdens de viering van zijn zilveren jubileum bij rijkswaterstaat. De jubi laris werkte de laatste vijftien jaar als hoofd van de dienstkring Zierikzee van rijkswaterstaat. Daarvoor diende hij voor deze overheidsinstelling op verschillende andere plaatsen in Ne derland. „Dat ik het al zolang volhou komt door het idee dat ik hier volledig kan functioneren. Bovendien bevalt het werk me erg goed", liet ing Verheij het personeel van de directie Zeeland van rijkswaterstaat op zijn receptie weten. De zilveren jubilaris van rijkswater staat werd tijdens het offigiele gedeelte van de bijeenkomst op enkele lovende toespraken getracteerd. Zo wees ir M. J. van der Hoff. chef van de hoofdafdeling waterhuishouding en waterkering in Middelburg, op de inzet waarmee zijn jubilerende collega voor de dag komt. De Schouwse kantonnier W. van Gilst benadrukte de zachtmoedige manier waarop ing Verheij met zyn personeel omgaat. Dat personeel van de directie Zeeland liet zich woensdag niet onbe tuigd en pakte met een fors aantal ge schenken voor de jubilaris uit. Het plaatsvervangend hoofd v«n de dienstkring Zierikzee. de heer J. J. Ge- leijnse. schetste in zijn toespraak de COLLECTE BAARLAND - De collecte voor het pro testants interkerkelijk thuisfront (PITi heeft in Baarland 112,70 opgebracht loopbaan van de jubilaris bij rijkswa terstaat. Ing Verheij trad voor het eerst bij deze instelling in dienst in Helle- voetsluis. Vervolgens was hij werkzaam in Terneuzen. Vlisingen en IJmuiden. Vijftien jaar geleden arriveerde de jubi laris bij de Zierikzeese dienstkring. ..In die laatste periode bij de kring Zierik zee heeft u het personeelsbestand zien oplopen van vijftien naar dertig perso nen. Ook werd een aantal niet onbe langrijke objecten aan deze dienst toe vertrouwd. zoals de Grevelingendam, de Grevelingensluis. de Brouwersdam en een oppervlakte zeewerende dui nen". stelde de heer Geleijnse in zyn toespraak. Hij maakte voorts gewag van de plaats die de jubilaris gewoon lijk tussen het personeel inneemt ..U stelt zich altijd op als één van de der tig". betoogde Geleijnse. Daarbij wees het plaatsvervangend hoofd wel op de verantwoordelijkheden die Verheij weet te dragen. Met een knipoog naar de toekomst kaartte Geleijnse de ko mende reorganisatie aan bij rijkswater staat. „We hopen dat u op de bekende wijze de belangen van deze dienst zal verdedigen", aldus de heer Geleijnse In een dankwoord zei de zilveren jubi laris over deze reorganisatie dat de wensen van het personeel zeker geho noreerd moeten worden. Overigens liet ing Verheij blijken geen voorstan der te zijn van een ver doorgevoerde decentralisatie van de taken van rijks waterstaat. „Toch zullen we ons bij zo'n aanpassing volledig moeten inzet ten". En daarmee schilderde de jubila ris de veranderingen binnen rijkswa terstaat die het hem mede aantrekke lijk maken aan die vijfentwintig jaar nog een periode toe te voegen. Thema-avond bij de NVSH Goes afgelast GOES - De thema-avond van de NVSH- midden-Zeeland. die vrijdag 25 septem ber zou worden gehouden, gaat niet door. Abusievelijk was in de PZC van woensdag gemeld dat het om een afge laste bijeenkomst op 25 september zou VLISSINGEN - Het theatergezelschap Dodd vertoont vanavond (donder dag) de première van de twee eenak ters 'Menno' en 'De Barnière' van Rens Schot in het Vestzaktheater te VII ssin- gen. De voorstelling begint om i'0.30 uur. Het theater wil volgend jaar een tournee door Zeeland maken met ö'eze eenakters, die elk drie kwartie" duren. De eenakter 'Menno' is een monoloog. gespeeld door Rens Schot van een jon gen over de relatie die hij heeft gehad met zijn moeder, die stervende is. ..De jongen vindt dat die relatie gebrekkig was. Aan het eind vertolkt hij de me ning van zijn moeder hierover, die uit zijn mond zegt. dat hij zich daarover geen verwijten moet maken", vertelt Rens Schot 'De Barrière' wordt gespeeld door Rens SINT-PHILIPSLAND - De laatste vlucht van het afgelopen seizoen vond plaats vanuit Maastricht. Aldaar wer den om 08.30 uur de manden geopend en konden de duiven hun laatste wed strijd afwerken. Het werd evenals vo rige week een wedvlucht die zeergrote verschillen in snelheid te zien gaf. Zo lag de snelheid (1306 meter per minuut) van de laatste prijsduif van de postdui venvereniging 'Zierick' te Zierikzee hoger dan de eerste prijsduif van de Scheldevliegers uit Vlissingen die een snelheid bereikte van 1288 meter per minuut. De duiven uit de verschillende regio's die de hoogste snelheid wisten te beha len waren uit Walcheren van H. Baas en Zangavond koor THOLEN - Het christelijk Thools man nenkoor 'Rehoboth' houdt zaterdag de jaarlijkse zangavond in de Rehoboth- kerk aan de Hoogaarsstraat. Medewer king verlenen het koor 'Sursum Qorda' uit Krabbendijke en het gemengd koor 'Crescendo' uit Tholen. De zangdienst begint om 19.30 uur. Na afloop kan in de hal van de kerk de derde plaat van het koor worden gekocht. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de actie 'Woord en Daad'. zoon te Arnemuiden met 1424 meter per minuut, op de Bevelanden van F D. Hillebrand te Rilland-Bath met 1548 meter per minuut en uit Noord-Zeeland van Izak Vermeij te Sint-Philipsland met maar liefst 1603 meter per minuut. De postduivenvereniging 'De Reisduif te Sint-Philipsland. in concours 293 duiven, af stand ongeveer 137 kilometer Aankomst eer ste duif 09 55 uur snelheid meter per minuut. Laatste prijsduif 10 21 uur. snelheid 1277 me ter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven zijn van. 1.2,3 en 4 Izak Vermeij. 5 M. Fonteijne.6J C. Verwijs, 7 S M. Quist,8en 10 A van de Est, 9 L Reijnhoudt De postduivenvereniging 'De Trouwe Duif te Tholen: in concours 132 duiven, afstand on geveer 128 kilometer. Aankomst eerste duif 09.51 uur. snelheid 1583 meter per minuut. Laatste prijsduif 10.09 uur. snelheid 1278 me ter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven zijn van len8J vanDijkeKr.2.4en5 L. van de Klein Sng. 3 Chr. Moeilijker. 6 en 7 W Theunisse en Zoon. 9 L. Soomers, 10 P. Laban De postduivenvereniging 'Zierick' te Zierik zee: in concours 128 duiven, afstand ongeveer 153 kilometer. Aankomst eerste duif 10 06 uur. snelheid 1583 meter per minuut Laatste prijsduif 10 26 uur. snelheid 1306 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven zijn van: 1.2.4.8en9G J Bakker (12 prijzen, 24 duiven meel. 3 en 5 M van de Wielen. 6 J. den Hengst, 7 combinatie Van der Maas (2 prijzen en 2 duiven meei 10 J van de Sande Ook werd een seriespel gehouden Winnaar werd G J Bakker (eetservies) 2 Fr Maijs (set tinnen kannen i. 3 J den Hengst (relsk 4 M. van de Wielen. 5 J. van de Sande. 6 M. C. Bolle. 7 B. P. Wesdorp. 8 B. A. de Bruijn. 9 W. Heijboer po 10 combinatie Van der Maas. De postduivenvereniging 'Duiveland' te Nieuwerkerk; in concours 209 duiven, af stand ongeveer 148 kilometer. Aankomst eer ste duif 10.05 uur. snelheid 1553 meter per minuut Laatste prijsduif 10.29 uur. snelheid 1232 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven zijn van: 1 en 5 L. J. de Brui ne. 2 A S. de Koning. 3 en 7 C. van Dyke. 4. 6 en 8 combinatie IJzelenberg. 9 combinatie Knop-Stouten. 10 combinatie Dane-Dooge. De postduivenvereniging 'De Reisduif te Scherpenisse. in concours 169 duiven, af stand ongeveer 143 kilometer. Aankomst eer ste duif 10 05 uur. snelheid 1510 meter per minuut Laatste prijsduif 10.25 uur. snelheid 1177 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven zijn van 1 Jo Moerland. 2 en 7 Izak Moerland (4 prijzen, 5 duiven mee). 3 en 8 A. Scherpenisse. 4 en 5 P Zuurland. 6 H. Moerland. 9 C van Gorsel. 10 P Potappel. Schot, als een douaneman en Bram Kwekkeboom. als de anonieme man die zich aandient bij een grenskantoor. Dinsdag is dit stuk als proef gespeeld voor de scholengemeenschap 'Het Goe se Lyceum'. Het thema van deze eenak ter is 'afscheid'. De anonieme heer meldt zich met een koffer in de hand bij de douanepost, waar hij uitvoerig wordt gecontroleerd. Dan blijkt wat hij allemaal moet doen om de grens over te komen. Hij loopt namelijk met een gro te hoeveelheid goederen, die hij in de loop van zijn leven heeft verzameld, maar bij de grens moet achterlaten „Onbelangrijke dingen, die hij zelf als belangrijk is gaan zien, zoals dropjes en chefarine. Hij moet veel van vroeger achterlaten om verder te kunnen gaan en weer Iets nieuws te beginnenzo verklaart Schot. Beide eenakters zijn ook opgenomen in de voorstellingen voor het scholenplat form. Daarnaast hebben ook de schouwburg van Breda en Zevenbergen volgens de acteurs belangstelling voor de eenakters. Het theater is ongeveer anderhalf jaar geleden begonnen met voorstellingen voor volwassenen, met het stuk 'De Speeltuin' van Rens Schot. Al eerder bestond Dodd als kindertheater. „De mensen moeten nog leren ons los te zien van het kindertheater", meent Kwek keboom. Theater Dodd bestaat naast de twee acteurs verder uit technicus Ri- nus Roepman. die ook de décors ver zorgt. Het toneelstuk Anna Godchaux van Rens Schot, afgelopen zaterdag nog ge speeld door de Zeeuwse Komedie, wordt in december of januari als hoor spel uitgezonden door de VARA-radio. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. het wandelwonder H«t deie elndeloie wandelschoen en rijn verbluffend gemaJütsiy k binnenwerk, met een perfect aan de voet aanfepast voetbed en bet nieuwe sportlef onderwerk, beeft tl uren loopgenot. Passend bij TJw kleding kiest O uit Ucbt en donker bruin softy-leer of donkerbruin, grijs enjacht- groen auède. SALAMANDER Papegaaistraat 8-10 van ts,.oii°ooS(6403 deREEPE GEMEENTE BORSELE BEKENDMAKING De burgemeester van Borsele maakt overeen komstig het bepaalde in artikel 28. lid 6. van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 25 september 1981. gedurende één maand, ter gemeentesecretarie van Borsele. afde ling ruimtelijke ontwikkeling. Stenevate 10 te Heinkenszand, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zyn vergadering van 3 februari 1981 vastgestelde bestemmingsplan Bor sele. gedeelte 'Bedrijfsterrein Monsterweg' en het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 28 juli 1981. afdeling 4. bureau r.o., num mer 568 312. waarbfj genoemd bestemmingsplan gedeeltelijk is goedgekeurd. Goedkeuring is ont houden aan enkele gedeelten van de voorschrif ten. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van tervisielegging kan beroep worden ingesteld bij de kroon door de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend. Gelijke be voegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig tot gedeputeerde staten hebben gewend met be zwaren tegen de wijziging, welke bij de vaststel ling van voornoemd bestemmingsplan in het ont werp is aangebracht en aan een ieder, die bezwa ren heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan gedeelten van de voorschriften. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden inge diend bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. Binnenhof 1. 's-Gravenhage. Heinkenszand. 24 september 1981. De burgemeester voornoemd. Drs. G. C. G. van den Heuvel. VARIATIE IN VELOURS „Velours Carré" is het nieuwe materiaal van deze japon met bijpassend hes. Deze stijlvolle kombinatie kenmerkt zich verder door de vele fraaie details. Set 239,- BREDATILBURGROOSENOAAIGOES AKTUELE MODE 1 Vrijetijdsmode voor het hele gezin. Breda-Oosterhout-Kaatsheuvel-Bergen op Zoom-RoosendaahOss-Goes Goea: Lange Kerkstraat 36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 40