Sas van Gent wil drastisch op energie gaan bezuinigen De Sterre te Clinge houdt sportinstuif C Expositie over stadsverfraaiing te Sas van Gent Wheel Zeeuws- Vlaanderen I. de Cocq te IJzendijke wint Parkestonevlucht PZC/ de prieste -de vos vertegenwoordiger UIT IN ZEEWND BEKENDMAKING DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1981 RAAD BESPREEKT VANDAAG ENERGIENOTA SAS VAN GENT - De energiekosten in Sas van Gent moeten omlaag. B en w van Sas van Gent willen drastisch gaan bezuinigen op het energieverbruik in de gemeente. „Er zijn meer dan voldoende besparingsmogelijkheden in Sas van Gent", schrijft het college in de nota 'Energiebesparing' aan de raad. „In enkele gevallen zijn die al te bereiken met eenvoudige maatregelen, maar anderzijds slechts te realiseren na ingrijpende verbouwingen". B en w denken bij de ener giebesparing hoofdzakelijk aan de straatverlichting, het verbruik in gemeente lijke gebouwen en aan transportkosten. De nota 'Energiebesparing' is opge steld door de afdeling gemeentewerken van de gemeente Sas van Gent Het dis cussiestuk komt vandaag (donderdag) op tafel in de raadsvergadering in het gemeentehuis. Die begint om 19.30 uur Sas van Gent let overigens al langere tijd op het verbruik van g&s en electnci- teit. Evenals in de andere Zeeuwse ge meenten werd met ingang van oktober '79 besloten een deel van de straatver lichting (de avondbranders) een uur eerder te doven. Sas van Gent nam des tijds echter als extra maatregel het be sluit een aantal nachtbranders om te schakelen naar avondbranders, terwijl in een enkel geval de straatverlichting zelfs geheel werd uitgeschakeld. B en w willen nu echter nog een stapje verder gaan. „Op het gebied van open bare verlichting is in Sas van Gent zo veel mogelijk energie bespaardmaar in de toekomst kan waarschijnlijk nog meer worden bezuinigd, aldus het colle ge. Voorwaarden daarvoor zijn wel. dat verouderde lichtmastarmaturen en -lampen worden vervangen en dat er een indeling van het wegennet wordt vervaardigd om dan in overleg met de PZEM de minimaal noodzakelijke ver lichting te bepalen. „Ondanks het feit dat wegverlichting slechts 0.2 tot 0.3 procent van het totale energieverbruik vergt, kan het terugbrengen ervan tot een verantwoord minimaal niveau een belangrijke financiële besparing bete kenen". aldus de nota. Schietingen te Aardenburg AARDENBURG - Het handbooggilde 'Sint Sebastiaan' te Aardenburg hield een blokschieting waar 81 schutters aan deel namen. Op de eerste wip ging de ere-prijs naar D Boerjan uit Knokke en op de tweede wip naar J Bruggeman te Philippine. 'Sint Sebastiaan' hield ook een hanen- schieting. waaraan 104 schutters deel namen, op twee wippen. De uitslag op de eerste wip luidde: eerste hoogvogel niet afgeschoten, tweede hoogvogel P. Rentmeester te Ovezande, eerste zijvo gel E. Ingels te Koewacht, tweede zijvo- gel W. Boudens te Ovezande. derde zij vogel G. Desmalle te Eeklo, vierde zij vogel A. Reubens te Knokke. eerste kal H. Geernaert te Aardenburg, tweede kal G. Ducheine te Gilze, de derde en vierde kal werden niet afgeschoten Uit slag op de tweede wip: eerste hoogvogel C. Hots uit Knokke. tweede hoogvogel D. Coudeville uit Knokke. eerste zijvo gel R Willemkens uit Knokke. tweede zijvogel E. van Vooren uit Zuiddorpe, derde zij vogel J. de Clerck uit Aarden burg. vierde zijvogel C. Declerk uit Eeklo. eerste kal F. Vermeersch uit Knokke. tweede kal A. Hermans uit Axel. derde kal M. Wisse uit Terneuzen. vierde kal niet afgeschoten Bijzondere dienst Leger des Heils in gebouw Terneuzen TERNEUZEN - Zondag wordt in het ge bouw van het Leger des Heils in Terneu zen een bijzondere evangelisatie-bij- eenkomst gehouden. Aan de dienst wordt meegewerkt door de Gospel groep 'The Joy of the Lord' uit Rotter dam. De samenkomst staat onder lei ding van bevelvoerder officier van het korps Terneuzen luitenant H. M Jager. De dienst begint om 17.00 uur. Het college ziet weinig heil in besparing op transportkosten. Wel wordt in Sas van Gent gelet op een 'zo economisch mogelijk gebruik van vervoermiddelen en machines', terwijl ook regelmatig van fietsen gebruik wordt gemaakt. Overigens gaan b en w wel de mogelijk- B en w Sas van Gent: geen vrachtwagens parkeren binnen de bebouwde kom SAS VAN GENT - B en w van Sas van Gent voelen er niets voor in de be bouwde kom een parkeerterrein voor vrachtwagens aan te leggen. Nog afge zien van de kosten (225.000 gulden) vindt het college het ontoelaatbaar dat vrachtwagens, geladen met gevaarlij ke stoffen, in de bebouwde kom parke ren. De Suikerunie bood de gemeente Sas van Gent onlangs een stuk grond aan voor de aanleg van een parkeerterrein. De afdeling gemeentewerken stelde daarop een begroting op en kwam uit op een bedrag van 225.000 gulden. B en w vinden dat bedrag, in verhouding tot de financiële positie van Sas van Gent. onverantwoord. Het college laat bij hun afwijzende be slissing ook meespelen, dat vrachtwa gens. geladen met bepaalde gevaarlijke stoffen, die vallen onder het reglement vervoer gevaarlijke stoffen en derhalve routeplichtig zijn. niet van een parkeer terrein in de bebouwde kom gebruik mogen maken. „Bovendien achten wij het parkeren van vrachtwagens, bela den met gevaarlijke doch met route- plichtige stoffen, in de bebouwde kom ook ontoelaatbaar", aldus b en w. Het college vindt het aantal wagens, dat dan wel van de parkeerplaats gebruik zou kunnen maken, in geen enkele ver houding tot het kostenaspect staan. De raad bespreekt het voorstel vandaag (donderdag). De raadsvergadering in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. heid van vervoermiddelen met een laag brandstofverbruik onderzoeken Op korte termijn krijgt de gemeente raad een voorstel om in een aantal ge meentelijke gebouwen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van isolatie. Van de achttien gemeentege bouwen is er slechts één geïsoleerd (het Stadskantoor). Behalve verbete ringen aan verwarmingsinstallaties verwacht het college aanzienlijke be zuinigingen van isolerende beglazing, 'isolatie van spouwmuren en isolatie van daken. Kritiek hebben b en w op het energie verbruik in de gymnastiekzaal in West- dorpe en in de aula Sint Janschorre. Het verbruik daar is in verhouding tot andere gemeentelijke gebouwen exor bitant hoog. B en w zullen maatregelen nemen (via schakelingen en thermos- taatkraneni om het energieverbruik in te dammen. Voor energiebesparende maatregelen is voorts gekeken naar het zwembad. B en w hebben daarvoor nog geen oplos sing gevonden; een onderzoek daarover loopt nog. Wel ziet het college niets in de aanschaf van een 'deken' om het wa teroppervlak af te dekken. In verhou ding tot het energieverbruik van ge middeld 51.000 kubieke meter per jaar zal een afdekdeken. aldus het college, financieel een grote verliespost zijn voor de gemeente. Bouw- en houtbond Clinge viert jubileum met jubilarissen CLINGE - De Federatie Hout- en Bouw bonden afdeling Clinge viert komende zaterdag het vijftigjarig bestaan van de afdeling Clinge. In 1931 verenigden de eerste bouwvakkers en klompenma kers zich in de Katholieke Bouwvakar beidersbond Sint Joseph of Sint Anto- nius van Padua. Voor dit gouden jubi leum is er van 18.00 tot 19.30 uur een receptie in het gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge. Tijdens deze re ceptie zullen een zestal leden worden gehuldigd vanwege hun 35- of 25-jarig lidmaatschap van de vakorganisatie. Ad Janmaat, vice-voorzitter van de Hout- en Bouwbond, zal aanwezig zijn. Voor de leden en genodigden wordt er om acht uur een mosselmaaltijd geser veerd. Om half tien is er een groot bal in de grote zaal van Malpertuus. PROVINCIALE DUIVENR UB RIEK ivan een medewerker) IJZENDIJKE - Sinds het Bondscon- cours Parkestone, georganiseerd door het Provinciaal Sportcomité Zeeland dat door twee rayons is verdeeld, stijgt de deelname ieder jaar en indien men in Midden- en vooral Oost-Brabant meer inkorfcentra zou geven dan zou vooral in dat rayon de deelname nog groter worden. Parkestone werd een prachtvlucht met een zeer vlot verloop. Winnaar in rayon I en snelste van het gehele concours werd de eerste getekende van I. de Cocq uit IJzendijke. terwijl C. Cuppen uit Venray winnaar werd in rayon II. Der tien duiven in rayon I waren sneller dan die winnende duif. zodat een rayonsver deling toch wel, gezien de kleine af stand. normaal is. De winnaar van rayon I werd tevens winnaar van de liefdadigheidsprijs. ge schonken door J. de Bel uit Middelburg. INRICHTING ZOEKT VRIJWILLIGERS streek SAS VAN GENT - „Deze tentoonstelling over stadsverfraaiing is juist in onze gemeente op de goede plaats. In Sas van Gent kennen we sanering, renovatie en stadsvernieuwing in al zijn facetten". Dit zei wethouder A. C. de Beleir van volkshuisvesting Sas van Gent bij de opening van een tentoonstelling in de 'Speye' over het onderwerp 'stadsverfraaiing'. Op die tentoonstelling is in uitgebreid fotomateriaal te zien hoe vanaf 1930 tot nu hele wijken en dorpen in Nederland veranderd zijn na renovatie en sanering. Van de steden Deventer. Leiden en Rotterdam is zelfs hel hele proces van afbraak tot de ingebruikneming van nieuwe woningen uitge breid in beeld gebracht. De tentoonstelling is ook actueel gemaakt aan de situatie van Sas van Gent Hiervoor zijn kaarten op gehangen die de twee jaar geleden gerenoveerde Witte Wijk in haar nieuwe jasje laat zien. Zelfs meer dan dat. want het woonerfplan dat tot op heden nog niet ten uitvoer werd gebracht, is al ingetekend in de nieuwe situatie Die Witte Wijk is bij de opening door de verschil lende sprekers overigens uitvoerig belicht. Gaf eerst de voorzitter van de Sasse Heemkundige Kring (or ganisator van de tentoonstelling) Frank Puylaert een vingerwijzing naar de gerenoveerde wijk met de opmerking 'dit is een tentoonstel ling van wanhopige en strijdlustige buurten, een situatie die ook wij kenden', wethouder De Beleir was veel directer in zijn benadering. „De verfraaiing van de Witte Wijk is geheel voortgekomen uit een initia tief van de bewoners Dat verdient ver de voorkeur boven het allemaal van bovenaf opdringen", zei de wet houder. „Er heeft een bewoners commissie heel de renovatie bege leid en het resultaat is te zien. Ei genlijk kan de Witte Wijk nu als voorbeeld dienen voor stadsver fraaiing". Daarna stond de heer De Beleir nog stil bij de invloed die veranderin gen in wijken geven op de toe komst. „Beslissingen die we op het gebied van stadsverfraaiing nemen moeten we niet licht onderschat ten. Ze werken tenslotte door tot in de volgende generaties". De wet houder van volkshuisvesting had tenslotte een uitgebreid lofwoord voor de Sasse Heemkundige Kring; „De Heemkundige Kring heeft stadsverfraaiing hoog in het vaan del. Tussen 'de kanonnen en hetpp- haalbruggetje' organiseert het nog even een tentoonstelling", daar mee duidelijk doelend op de vol gende wens van de kring om tot aanleg te komen van een ophaal bruggetje over de kanaalarm bij de Oostkade. Op de tentoonstelling zijn ook ver schillende tekeningen te zien van de Westdorpse tekenaar Ger Slock. Daarbij is naast een aantal tekeningen van oude Sasse panden ook een zicht op de Sasse Westkade .met als titel 'Beschermd stadsge zicht Sas van Gent'. Samen met de Oostkade wil de Heemkundige Kring ook aan de Westkade het eti ket 'beschermd stadsgezicht' ge ven. Dat houdt in dat af te breken panden alleen in oorspronkelijke staat weer mogen worden opge bouwd. De tentoonstelling is tot en met dinsdag geopend van twee tot vijf uur. terwijl maandagen dins dagochtend de Speye ook van ne gen tot twaalf uur toegankelijk is. CLINGE - De zwakzinnigeninrichting huizen De Sterre in Clinge begint in oktober weer met de sportinstuif voor geestelijk gehandicapten. De instuif is zowel bedoeld voor pupillen van De Sterre als voor geestelijk gehandicap ten van buiten De Sterre. Er is nog één probleem: er zijn nog vrijwilligers no dig die de sportinstuif willen begelei den. De Sterre is vorig jaar. op aangeven van de Zeeuwse Sportraad, begonnen met sport voor geestelijk gehandicapten. Daar zijn vrijwilligers voor nodig, want het sporten wordt voor geestelijk ge handicapten veel zinvoller als het ge beurt met 'normaal' begaafde mensen Het is de bedoeling dat voor twee geestelijk gehandicapten steeds één vrijwilliger beschikbaar is. Met het vas te personeel van De Sterre is de sportin stuif. die uiteraard een zeer recreatief karakter heeft, niet te bemannen. Vrijwilligers De groep vrijwilligers die sinds vorig jaar op De Sterre actief is is door ver trek naar elders van verschillende mensen nogal uitgedund. Vandaar dat De Sterre dringend verlegen zit om een tiental - méér mag ook, meent psycho loog C. van de Putte van De Sterre - enthousiastelingen, die één avond per week sportief willen omgaan met. geestelijk gehandicapten. Voor de pu pillen is een dergelijke avond ook een belangrijk sociaal evenement. Het gaat er dan ook vooral om dat de pupil len op een andere manier dan gewoon lijk in contact komen met mensen van builen De Sterre. Vrijwilligers moeten er wel op rekenen dat ze gewoonlijk een groot deel van de donderdagavond kwijt zijn voor het werk op De Sterre. Volgens psycholoog Van de Putte is het meedoen aan de sportinstuif voor vrij willigers bepaald niet alleen een opoffe ring. De ervaringen vorig Jaar hebben uitgewezen dat de groep ook zelf veel plezier aan het evenement kan beleven. Daarnaast blijken ook de pupillen die meedoen de gezelligheid die rond de sportinstuif ontstaat zeer op prijs te stellen Gewoonlijk zijn op de sportinstuif twin tig tot vijfentwintig pupillen aanwezig. Dat kan ook meer worden, afhankelijk van het aantal beschikbare vrijwilli gers. Liefst 830.00. de inleg voor deze prijs zal afgedragen kunnen worden aan de Gehandicapten Organisatie Neder land. afdeling Zeeland. J. de Schepper uit Koewacht was de deelnemer, die het eerst twee duiven op de uitslag wist te plaatsen. Hij won met die twee duiven de derde en negende prijs. In rayon I namen 1324 duiven deel aan dit concours en in rayon II856. Parkestone. rayon I Eerste duif 1179 meter per minuut 11 de Cocq IJzendijke. 2 P van de Bussche. Ossendrecht. 3 en 9 J. de Schepper. Koe wacht. 4 A Rammeloo. Philippine. 5 P Wij- nings. St WiUibrord. 6 Ch de Graaf. Middel burg. 7 Gebr. Elegeert. Koewacht. 8 Gebr. Pijnen, Hoogerheide. 10 A. de Qaluwe. Sluis kil. 11 D. Dleleman, Axel. 12 Ch. de Bruin en Zn. Heikant. 13 Th. Peeters. Hulst. 14 L. Se- brechts. Putte. 15 R van Essen. Slnt-Jan- steen. Rayon II Eerste 1130 meter per minuut 1C. Cuppen. Venray. 2 P Gijbels. Reusel. 3 K Aerts. Zundert. 4 H. van Keeken. Steensel. 5 B Baeiemans. Wemhout look 17et. 6 A. van de Dnes. Tilburg. 7 J Hesemans. Rijen 8 A Bakkeren. Sprang Capclle. 9 F de Leeuw. Al phen. 10 J. de Lepper. Dlessen. Mr. i-.j. naarmnnwvg Telefoon: 01150-97051 Ovsrtga vestigingen: Middelburg, Waldsmmeweg 2 Brede. Crogtdl|k 58 SPONSORLOOP SCHELDESPORT TERNEUZEN - De 'sponsorloop' die at letiekvereniging Scheldcsport gister avond hield is een groot succes gewor den. Niet alleen financieel maar ook wat betreft deelname en uitvoering. De club kreeg bijna vierduizend gul den bijeen voor de viering van haar twintigjarig bestaan volgend jaar. Het gewone rondjes-lopen was maar een klein onderdeel van de grote ver scheidenheid aan voortbewegingsma nieren Voor het goede doel werd drs Barbe bereid gevonden om twee rond jes over de sintelbaan te maken, terwijl Sjaak Lijbaart van de afdeling sportza ken van de gemeente Terneuzen als ac tief voetballer tien keer rond kwam. Ed win van Doeselaar leverde ongetwijfeld de grootste krachtsinspanning door de volle twee uur achtereen te lopen. Zus Carla deed niet veel voor hem onder en ook pupil Wilco Philipsen maakte een respectabel aantal kilometers. De lu dieke manieren van voortbewegen va rieerden van kruipen, bokspringen, paard en ruiter, stelt- en buslopen tot huppelen en hinken. De ingebouwde hindernis werd vijfhonderd keer geno men wat een extra bedrag aan sponsor geld opleverde. Tennis vereniging te Vogelwaarde hield clubkampioenschap VOGELWAAfiDE - De tennisvereni ging 'Vogelvlucht' te Vogelwaarde speelde de finalewedstrijden voor het clubkampioenschap 1981. Bij de heren ging de titel naar de jeugdspeler Steven Erpelinck, die zegevierde over Emerie de Schepper met de setstanden 6-2.6-2 Bij de dames won D. de Schepper met 6-4. 6-2 van Ch. de Dijcker. Bij heren-B ging de overwinning naar P. de Rijk, die F Piessens met 7-6 en 6-0 achter zich liet. Het herendubbel werd een zege voor S. Erpelinck en E Herman, die R. Piessens en R. de Dijcker met 6-3 en 7-6 terugwezen. De titel bij het damesdub- bel ging naar N. Burggrave en A. Jans sen, die met 6-3 en 7-6 over D. de Schep per en Ch de Dijcker zegevierden. Het gemenddubbel tenslotte werd een over winning voor S. Erpelinck en N. Burg grave. die E Hennan en D. de Schepper met 6-3 en 7-5 bedwongen. Zaterdag worden de clubkampioenen gehuldigd tijdens een feestavond ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de vereni ging. De feestavond wordt gehouden in het dorpscentrum te Vogelwaarde en begint om 20.00 uur. 'Vogelvlucht' te Vogelwaarde opent derde tennisbaan VOGELWAARDE - De tennisvereni ging 'Vogelvlucht' uit Vogelwaarde viert het 15-jarig bestaan zaterdag met de officiële opening van de derde ten nisbaan in het tennispark aan de Elzen straat te Vogelwaarde. Deze baan kwam geheel tot stond door zelfwerk zaamheden van de leden Zaterdagmor gen om negen uur wordt begonnen met een mixed-toemooi. waaraan naast 'Vogelvlucht' wordt deelgenomen door 'Philten' uit Philippine, 'Drive' uit Sas van Gent. en 'Smash' uit Sint-Jansteen Wethouder H. J. Bruggeman van Hon-' tenisse verricht 's middags om vier uur de officiële opening van de derde ten nisbaan. waarna er tot half zeven een receptie is in de kantine nabij het ten nispark. 'S-Avonds om acht uur begint een feestavond in het dorpscentrum te Vogelwaarde. Wandeltocht voor katholieke ouderen in en om Koewacht KOEWACHT - De afdeling Koewacht van de rooms katholieke bond van ou deren hield een geslaagde wandeltocht waaraan door meer dan veertig bejaar den en gepensioneerden werd declge nomen. De wandeltocht had een lengte van ongeveer zes kilometer en liep voor een groot gedeelte door de nabije pol der en bossen. Handgranaten in Groede opgeblazen GROEDE - De Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) heeft dinsdag zes handgranaten opgeblazen bij de Nieu we Kerksekreek te Groede. Cursus ritmisch dansen Philippine PHILIPPINE - Vrijdag 9 oktober wordt in 'De Meerpaal' in Philippine begon nen met een wekelijkse cursus 'ritmisch dansen'. De cursus staat onder leiding van Marianne Devogele. De lessen be ginnen om half acht en duren telkens tot negen uur. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij de cursusleidster (in Philippine). Bridge Hulst HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het kader van een wintercompetitie de derde wedstrijd In het gemeen schapscentrum Den Dullaert te Hulst. In de A-groep werd gespeeld met-een mitchel met twaalf paren met een maximum van 280 punten. De uitslag is: 1 mevrouw Biesbroeck- de heer Van Geel. 55,91 procent; 2 mevrouw Bruyns-de heer Romsom. 53.21 en de heer ar de heer Rademakers. 53.21. In de B-groep werd gespeeld met een howell 8 met acht pa ren met een maximum van 168 punten De uitslag is 1 de heer en mevrouw Holla. 63.09 procent en de heren HeyndrickxTeulings. 63.09.3 de heer en mevrouw Kint. 57.74. In de C-groep werd gespeeld met een howell 10 met tien paren met een maximum van 216 pun ten. 1 mevrouw De Kort-de heer Atkins. 62.96 procent. 2 de dames Seydlitz-Van de Hovell. 62.03: 3 de heer en mevrouw Van Couteren. 56.05. 4 Weinig verschuivingen BeVoBo in Terneuzen TERNEUZEN - De tweede speeldag in de Bevobo-compelitie in Terneuzen heeft wat meer duidelijkheid ver schaft in de krachtsverhoudingen. De veertig teams die in dit recreatieve ge beuren van start gegaan zijn krijgen een beter inzicht nu praktisch alle ploegen in de zaal gekomen zijn. De kansberekeningen kunnen gemaakt worden. In de hoofdklasse zullen de prijzen ook nu wel weer verdeeld worden onder de toppers van voorgaande jaren. Prome nade beschikt nog steeds over een ster ke coalitie. Zeldenrustcollege komt ook nu weer heel ver, terwijl Roelofs na een wat aarzelende start in het goede ritme is gekomen Outsider in die klas is Dees, dat Ko Ruyter ingelijfd heeft. PSV I herstelde zich tegen de Promenade-re serves van de zwakke opening (2-1). Dow had geen moeite met Douane (3-0). Verstraeten en Verbrugge mist een set- upper en als Bou Verstraeten die vindt moet de aanval het werk afkunnen ma ken. Tegen Zeldenrustcollege was die post nog onderbemand (3-0 verlies). In de tweede klas meteen een verras sing: MTS, pas gepromoveerd, greep overtuigend naar winst tegen het toch sterk uit de proloog gekomen PZEM (3- 0). de Meyer kwam ook nu weer tot een viersetter Evenals vorige week werd 2-2 gezet. Juliana was de tegenstander. Een twee de verrassing leverde Belastingen af, de ploeg liet Zeldenrustcollege II zonder punten i3-0). PSV III heeft er dit seizoen weer zin in: na 2-2 tegen De Meyer werd nu Philips I kansloos naar 3-0 verlies gespeeld. Show In de derde klas verzorgden het dames team van Hanny Verstraeten, en in mindere mate de Roelol's-dames de show. Een paar glanzende formaties die technisch gaaf volley laten zien. Bij V VII niet zo verwonderlijk, oud- Scheldesporters in dat team laten de ploeg enorm draaien De 3-0 zege op Philips II kwam er dan ook via een schitterende demonstratie. Roelofs II klopte B S, de nieuwelingen in die damesequipe, passen zich goed aan (3- 1De Meyer n was kansloos tegen Dow n. Elopak moest tegen Gemeente II in leveren 3-0. Kint Tuincentrum lijkt in de vierde afdeling de te kloppen ploeg. Na Wiekslag moest nu Dees III zonder punten het veld af. De andere uitslagen in die nieuw gevormde vierde klas: V VIII - Douane II2-2PZEM II - Prom. IV 3-0; Wiekslag - Sterbanden 1-3. Katholieke ouderen Hulst maakten reis HULST - De leden van de afdeling Hulst van de rooms katholieke bond van ou deren maakten een uitstapje naar het ontspanningspark 'De Efteling' in Kaatsheuvel. Later op de middag ging het naar Bosbad-Hoeven waar geza menlijk werd gedineerd. Opening soos voor ouderen in Terneuzen TERNEUZEN - Dinsdagmiddag opende ds E. J. Rietv de Opstan- dingskerk in Terneuzen een soos voor ouder De soos. uitgaande van de hervormde gemeente, werd voorbereid door de dames C. J. de Bruin en Th. Rijksen. Mevrouw De Bruin heette de aanwezigen wel kom. Zij maakte duidelijk dat de soos aan de bezoekers de mogelijk heid biedt elkaar op gezette tijden te ontmoeten. Ds Rietveld verrichtte vervolgens de opening: hij stapte door een af zetting heen (een tekening, waarop alle activiteiten die in de soos plaatsvinden stonden afgebeeld). Vervolgens werd de koffie geser veerd. Tot half vijf vermaakten de bezoekers zich met verschillende spelletjes De soosmiddagen wor den voortaan gehouden op de twee de en vierde dinsdag van de maand. Het programma varieert. LOUWERSE DE PRIESTER B.V. Groothandel in tegels, keukens, sanitair en afbouw- materialen met vestigingen in Middelburg, Terneuzen en Breda. Voor onze vestiging in Terneuzen zoeken wij een Hij zal in Zeeuws-Vlaanderen een gevarieerd assortiment bouwstoffen moeten verkopen Naast de in hoofdzaak commerciële capaciteiten is een praktisch gerichte bouwtechnische kennis onontbeerlijk Wij denken aan een ondernemende, commerciële man van 25-35 jaar. met goede kontaktuele eigenschappen, initiatief en doorzettingsvermogen Huisvesting in Zeeuws-Vlaanderen is noodzakelijk. Deze verantwoordelijke funktie biedt veel vrijheid en vraagt een grote inzet die wij op passende wijze willen belonen. Een auto van het bedrijf is beschikbaar Een psychologische test kan deel uit maken van de sollicitatieprocedure Schriftelijke sollicitaties binnen 7 dagen na verschijning van dit blad. met recente pasfoto. !e richten aan onderstaand adres t a v onze personeelsadministratie L&P Met ontsteltenis vernamen wij het bericht van het plotselinge overlijden van de heer H. P. VAN DE BOSSCHE Zijn plichtsgetrouwheid zal ons nog lang in ge dachten blijven. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Directie internationaal Transportbedrijf Gebr. Bron Waterlandkerkje Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van onze oud-medewerker, de heer JAN D'HONDT Met waardering denken wij terug aan zijn colle gialiteit en ijver die hij gedurende bijna dertig jaar als conciërge aan onze scholengemeen schap heeft getoond. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en familie veel sterkte toe. Hulst. 23 september 1981 Bestuur en medewerkers R-K. Jansenius Scholenge meenschap te Hulst POSTBUS 124. 4330 AC MIDDELBURG, TEL. (01180)15256 donderdag 24 september 20,30 uui Zuidlandtheater Terneuzen DE GROETEN UIT SCHEVENINGEN - volksrevue vi Jaap v.d. Merwe gespeeld door de Nieuwe Komedie Kaarten f 14,00; CJP/Pas 65 f 9,00 zondag 27 september 12.00 uur uit-terneuzen Zuidlandtheater Terneuzen KOFFIEKONSERT door het Vlaamse clavecimbelduo PAULE VAN PARYS 81 JAN VAN MOL Werken van o.a. Boccherini, Krebs en Beethoven Kaarten f 7.50; CJP/Pas 65 f 6,00 a/d zaal Jeugd t/m 12 jaar gratis toegang donderdag 1 oktober 20.00 uur kiekkot Zuidlandtheater Terneuzen THE PRICE OF SURVIVAL film van Hans Noever Kaarten f 6,00, leden f 5,00 a/d zaal woensdag 7 oktober 20.00 uur uit oost Basiliek Hulst AVONDKONSERT: HET NEDERLANDS KAMERKOOR o.l.v. Stephen Wilkinson Werken van o.a. Liszt. Bruckner, Poulenc en Verdi Kaarten f 14,00, CJP/Pas 65 f 9,00 in voorverkoop bij Den Dullaert Hulst en Uit-buro Terneuzen KASSAREGEL (tenzij anders vermeld) kaarten vanaf 5 werkdagen vöör het evenement van 13-16 uur te reserve ren op het Uit-buro, De Blokken 12-13, Terneuzen, tel. (01150)95555 Met ontsteltenis vernamen wij het bericht van het plotselinge overlijden van de heer H. P. VAN DE BOSSCHE Wij verliezen in hem een goede collega. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Personeel Internationaal Transportbedrijf Gebr. Bron WaterlandkerKje, september 1981 IETS AAN DE HAND? ZET HET IN DE MINIKRANT! gemeente ffliH HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, ter voldoening aan het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne, ter openbare kennis dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de d d. 12 juni 1981.15 juni 1981. 26 juni 1981 en 3 juli 1981 ingekomen aanvragen om vergunningen ingevolge de hinderwet van res pectievelijk: a. de heer A. D. Dekker. Molenweg 3 te Zaamslag, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en Vee teeltbedrijf op het perceel plaatselijk bekend Molenweg 3. Zaamslag; b. de Stichting Samenwerkingsscholen van Mid delbaar Beroepsonderwijs in Zeeuwsch-Vlaan- deren, Zeldenrustlaan 4 te Terneuzen. voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een school voor middelbaar be roepsonderwijs op het perceel plaatselijk be kend Zeldenrustlaan 4. Terneuzen. c. Schuurmans en Van Ginniken BV. Keizers gracht 534 te Amsterdam, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de op- en overslag van me lasse op het perceel plaatselijk bekend Noor- wegenweg 10, Terneuzen: d. Offset Unie B.V.. Mr. F. J. Haarmanweg 23b te Terneuzen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drukke rij op het perceel plaatselijk bekend Mr. F. J. Haarmanweg 23b. Terneuzen. Een en ander onder het stellen van voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichtingen. De ontwerpbeschikkingen, de aanvragen en ande re terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden ter inzage ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, en wel tot 9 oktober 1981 elke werkdag van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdagavond van 19 00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op donderdagavond worden verzocht daar van vooraf mededeling te doen (tel. 01150-17980. toestel 123). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aan vragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren met betrekking tot de ontwerp-beschikkingen schriftelijk inbrengen bij het college. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Terneuzen, 25 september 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 38