Peters praat zich uit Nederlands elftal Hevige strijd om railycrosstitels ATLETIEKFEDERATIE: NU PAS AANDACHT BETALINGEN ATLETEN NOS OVERWEEGT TEGEN KNVB EEN SCHADECLAIM ARIE RIEDIJK SCHENKT BEKER Veel sport op tv PZC/sport JEUGDIGE AJAX-KERN IN RIJVERS' SELECTIE Nieuwe CAO betaald voetbal Koude oorlog rond tweekamp schaken in volle gang Wereldrecord voor Freuler B0K-T0ERN00I VOLLEYBAL Van der Gijp nog niet rond met Sparta WOENSDAG 26 AUGÜSTUS 1981 13 HILVERSUM - De NOS-televisie overweegt een schadeclaim in te dienen bij hel sectiebestuur betaald voetbal, nu de betaalde-voetbalclubs zich andermaal heb ben uitgesproken een front te blijven vormen tegen de verscherpte normen van sluikreclame. Vlnr: Wim Kiefl. Frank Rijkaard en Kejc Molenaar, de jeugdige Ajax-kern. nu m de Oranje-selectie UTRECHT - Jan Peters heeft zich zaterdagavond tussen half acht en kwart over negen via een glanzende prestatie in het Nederlands elftal gespeeld. Dezelfde voetballer praatte zich tussen half tien en tien uur dankzij een priemende nababbel weer uit de selectie voor de oefeninterland tegen Zwitserland, dinsdag in het Alpenland. De middenvelder spuwde na afloop van de sprankelende voetbaltopper tussen PSV en AZ'67 zijn gal over Oranje („Als de buitenlanders er niet zijn mag Jantje opdraven") en eiste van Kees Rijvers garanties voor de komende interlandwedstrijden. Het antwoord op dat verlangen naar meer zekerheid presenteerde de bonds coach gistermiddag. Een selectie zon der Jan Peters en verrassenderwijs ook zonder Hugo Hovenkamp. de vrijwel ze kere keus voor de hnkerpositie in het verdedigingsblok. Rijvers over het schrappen van de twee AZ-spelers uit zijn selectie: „Ik heb Peters en Hoven- kamp uitgelegd waarom zij niet geko zen zijn. Ik wil by hen geen valse illusies wekken, ik kan me uitstekend voorstel len dat Peters zich rot voelt als hij weer uit de ploeg gezet wordt op het moment dat ik over de buitenlanders kan be schikken Met Muhren en Tjiyssen als kandidaten voor het middenveld be staat die kans. Ik kan een speler geen garanties geven, vandaar dat ik hem niet geselecteerd heb" Voor Hugo Hovenkamp geldt hetzelfde. Ryvers acht zijn keuze voor de kwalifi catiewedstrijd tegen Ierland op 9 sep tember niet zo zeker en voert daar takti- sche redenen voor aan. Hugo Hoven kamp, die in tegenstelling tot zijn ploeggenoot geen garanties eiste van de coach, toonde zich teleurgesteld UTRECHT - De ondcrhandelingsdele- gaties van de Federatie van Betaald- voetbalorganisaties (FBO) en de Ver eniging van Contractspelers (VVCS) hebben gistermiddag overeenstem ming bereikt over een nieuw cao be taald voetbal. Daarmee is een einde ge komen aan een periode van maanden lang onderhandelen, met name over hel vraagstuk of er in het nieuwe cao nog langer gesproken zou worden over een werkweek in uren dan wel in per centages. In het nu bereikte akkoord, dat mede tot stand is gekomen door bemiddeling van de voorzitter van de Stichting Ar beidszaken. Jan Masman, is bepaald dat in de eredivisie 18 en in de eerste divisie 16 spelers per vereniging ten minste 55,5 procent van het minimum loon dienen te ontvangen. Tevens werd met het goedkeuren van dit akkoord bepaald, dat gedurende het vorig sei zoen het oude cao officieel van kracht is geweest MERANO - Een nieuwe controverse tussen de Russische schaakbond en grootmeester Victor Kortsjnoi is dins dag aan het licht gekomen toen de or ganisatoren in het Italiaanse Merano. waar de wedstrijd om de wereldtitel tussen Kortsjnoi en Anatoly Karpov zal worden gespeeld, bekendmaakten dat de vlag die Kortsjnoi in Merano wil gebruiken, niet naar de zin van de Rus sen is. Tijdens liet titelgevecht, dat op 1 okto ber van start moet gaan. wil Kortsjnoi de Zwitserse vlag gebruiken Russische functionarissen van de schaakbond verklaarden echter dat Kortsjnoi "sta- tenloos' is en dus geen recht heeft op de Zwitserse kleuren Men verwacht dat in het nieuwe con flict. bemiddeld zal worden door Frie- drick Olafsson. president van de we reldschaakbond. als de delegaties van Kortsjnoi en Karpov op 29 september in Merano bijeenkomen De Zwitserse advocaat Brodbeck, die Kortsjnoi vertegenwoordigt, onthulde dinsdag dat de uitgeweken grootmees tereen kogelvrij scherm heeft geeist dat rond het schaakbord en de spelers moet worden opgericht Ook wil Kortsjnoi een verbod op de mogelijke aanwezig heid in de zaal van Russische hypnoti seurs. De wedstrijd tussen Kortsjnoi en Kaï- pov zou oorspronkelijk in september beginnen, maar Olafsson stelde dit uit om druk uit te oefenen op de Russische autoriteiten om uitreisvisa aan Kortsj- nol's vrouw en zoon te verlenen over Ryvers' besluit. „Hij wil experi menteren. dat heeft hij me gisteren ten minste in een gesprek meegedeeld Ik vind het jammer dat ik daarvan het slachtoffer geworden ben. ik speel graag in Oranje. Rijvers heeft gezegd dat myn plaats tegen Ierland om takti- sche redenen niet zeker is De Ieren spe len met twee binnenspitsen en zonder mensen op de vleugel, vandaar In zijn gedachtegang kan ik een heel eind mee gaan. maar teleurstellend is het wel" Jan Peters en Hugo Hovenkamp heb ben van Rijvers de toezegging gekre gen dat zij tot de groep van 22 blijven behoren, ook voor de interland in Rot terdam tegen Ierland. Hovenkamp: „Dat ik deze oefenwedstrijd tegen de Zwitsers niet speel vind ik niet zo erg. maar mocht ik er in de kwalificatie wedstrijd niet bij zijn dan zou ik dat verschrikkelijk vinden". Jan Peters en Hugo Hovenkamp kun nen nu met hun club naar het toernooi van Real Madrid, waar zij de eerste par ty tegen Bayern Munchen spelen en voor de tweede party versterking krij gen van de wel-geseleeteeide John Met god en Pier Tol. Bankzitters Tweede opvallende feit in Rijvers' keu ze voor de interland tegen de Zwitsers is de verkiezing van drie spelers die de verrichtingen van hun club vanaf de tri bune of vanaf de reservebank moeten volgen. Michel Valke was de eerste competitiewedstrijd van PSV wissel, werd de tweede partij naar de tribune AXEL - Het Zeeuwse rallycrosssei zoen wordt zaterdag voortgezet met clubwedstrijden in Axel. die mee zul len tellen voor het clubkampioen schap van de ZEVAC. Alle Zeeuwse toppers zullen aan de start op het Wa tertorencircuit in Axel verschijnen. Verder zullen ook enkele nationale rij ders uit Valkenswaard van de partij zijn. Naast de gewone wedstrijden zul len er ook ditmaal weer zogenaamde baanrekordpogingen worden gehou den. Bij de vorige door de ZEVAC georgani seerde wedstrijden bleken deze record- pogingen (één ronde over het circuit met vliegende start) enorm aan te slaan bij de deelnemende crossers Nadat de eersten over de baan waren gevlogen volgden velen dit voorbeeld en het wa ren uiteindelijk Bram van de Wege in Divisie I en Cor van Ham in Divisie II die de snelste tyden op de klokken wis ten te brengen LONDEN/ROME - De internationale amateur atletiek federatie (IAAF) wil tijdens het congres, dat 2 en 3 septem ber voorafgaande aan de strijd om de wereldbeker in Rome, trachten orde op zaken te stellen in de clandestiene betaling aan atleten. I»e IAAF. met 169 aangesloten landen de grootste inter nationale sportbond ter wereld, weet dat er snel gehandeld dient te worden wil het niet in conflict komen met de atleten, die zich al lang verzetten legen de volstrekt verouderde amatcurregel. Volgens deze regel is betaling van atle ten verboden al weet de IAAF. waar van de Nederlander ir. Ad Paulcn in verbannen en meldde mopperend dat hy het verder in Eindhoven voor gezien wilde houden. De derde partij was hij weer wissel en deelde die plaats op het harde hout van de reservebank met twee andere Oranje-kandidaten. Rene van de Kerkhof en Willy Janssen Van de Kerkhof speelde door zijn mislukte Engelse avontuur slechts één kwartier competitievoetbal en maakte ook de voorbereiding niet volledig mee Willy Janssen'schoof heen en weer tussen bank en tribune. De keuze van de drie PSV'ers houden een verkapte veroordeling van Thijs Li- bregts' beleid in. Rijvers: „Ach in het voetbal gebeuren nu eenmaal vreemde dingen. Ik selecteer, ik heb mijn eigen visie, ik heb mijn eigen problemen Mijn keuze is gebaseerd op kwalificatie voor Spanje, maar ik wil ook de jongeren mee laten lopen" Rijkaard Dc bondscoach toonde met het oproe pen van Willy Janssen aan wel conse quent te zijn. Hij kondigde bij de eerste verrassende keuze van dc Eindhoven- se verdediger aan dat hij in hem en Hans van Breukelen. Pier Tol. Michel Valke en Edo Ophof internationals voor de toekomst zag, spelers die hij zou blijven selecteren. Van dit vijftal is Ophof afgevallen en zijn Wim Kieft, Frank Rijkaard en Keje Molenaar toe gevoegd. Rijvers: „Ophof speelt mo menteel met een bandage en is niet he lemaal fit. Volgende keer komt hij ook weer aan de beurt". Bij de wedstrijden zelf kan er in beide divisies veel strijd worden verwacht Met name in de lichte klasse dot 1600 cci waai- Bram van de Wege de laatste weken minder nadrukkelijk zijn stem pel op de wedstryden weet te drukken. Fons Picavet beweest afgelopen zon dag in Rilland-Bath nog dat hij zijn VW Golf tot veel in staat is In deze wetenschap kan er een span nend duel tussen dit. duo losbranden in de strijd om de clubtTtel Daarin heeft Van de Wege momenteel de leiding met tien punten voorsprong op Picavet Slaagt laatstgenoemde er in de beide laatste wedstrijden op zijn naam te schrijven (na deze cross volgt er nog een op 3 oktober i dan kan hij alsnog de titel binnen halen. Volop spanning dus nog In Divisie II is uiteraard Cor van Ham de grote favoriet. De man uit Kapelle- brug. die na zijn overwinning van zon- Rome afscheid neemt als voorzitter, dat hel betalen van atleten tijdens in ternationale wedstrijden al jaren een normaal gebruik is. Het IAAF-congres van Rome wordt waarschijnlijk het belangrijkste dal ooit in de 69-jarige geschiedenis van de organisatie is ge houden. In de Verenigde Staten hebben de lange afstandlopers het recht reeds in eigen hand genomen Er wordt daar een serie wedstrijden gehouden waarin het prij- zen-geld varieert van 30.000 lot 100.000 dollar (84.000 tot 280.000 gulden) per evenement. Het meest wordt evenwel Naast de drie wisselspelers van PSV koos Rijvers van de Emdhovense ploeg Willy van de Kerkhof. Huub Stevens en Jan Poortvliet. Van dit drietal heeft de eerste deze competitie nog weinig vorm getoond, werd de tweede zaterdag avond volkomen zoek gespeeld door Kristen Nygaard en J an Peters en pres teerde alleen Poortvliet op niveau De oproep aan de vijf Ajacieden in de selectie is logischer. La Ling toonde te gen PEC nogmaals zyn vorm. Piet Schrijvers presteert constant. Mole naar is na zijn beenbreuk als herboren in de voetbalarena verschenen en Frank Rijkaard en Wim Kieft hebben in dit vroege stadium van de competitie bewezen tot Neerlands grote talenten te behoren. Van het Nederlands elftal dat in april tegen Cyprus speelde zijn Metgod. Schrijvers. Willy van de Kerkhof. Tscheu-la Ling. Huub Stevens. Kees van Kooten en Bennie Wijnstekers ook nu geselecteerd Rijvers' keuze was dat toen nog niet. want assistent Rob Baan droeg de verantwoordelijkheid Poortvliet Grotere verschillen vallen te ontdek ken in deze selectie en die tegen de Fransen, toen wel de keuze van Rij vers. Zeven van de elf zijn niet aanwe zig. hetgeen nogmaals onderstreept dat de interland tegen de Zwitsers aan staande dinsdag als experiment nut heeft maar als ocfenpartij voor de kwalificatiewedstrijd tegen Ierland acht dagen later, volstrekt nutteloos is. Peters, Hovenkamp, de geblesseer de Ophof en de wegens verplichtingen bij hun buitenlandse werkgevers af wezige Krol, Muhren. Thijssen en Rep ontbreken dinsdag. Piet Schrijver. Jan Poortvliet en de broeders Van de Kerk hof zitten nu in de selectie en maakten ook toen deel uit van de basis. dag in Rilland-Bath uitstekende kan sen op dc nationale titel heeft, voert dc ranglijst aan met i illicit punten voor sprong op Rinus Dekker. Zaterdag in Axel krijgt Cor van Ham ongetwijfeld veel concurrentie te duchten van Mar tin Ansems uit Valkenswaard. Verder worden er ook nog enkele Belgische rijders aan de start verwacht. De wedstrijden op het Watertorencir cuit beginnen zaterdag om 13.30 uur De stand in het ZEVAC-clubkampioen- schap ziet er na drie crossen momenteel als volgt uit: Divisie I 1 Bram van de Wege 50 punten 2 Fons Picavet. 40 3 Raymond van der Wielen 27 4 Jaap van de Wege 23 5 Cees Bolleman 19 6 Herman Guiljam 13 TBiamGoethalsen Simon van Hoeve 12 9 Piet Bakker 11 in Machiel Guerand 10. Divisie II 1 Cor van Ham 50 2 Rinus Dekker 35 3 Dav ld Luteijn 27.4 Jan de Vos Henry de Windt en Andries den Beer 24 7 Tom van Haperen 15 8 Jan-Piel de Feljler 12. tuuiu.u uuor toonaangevende ama teurs', die uitkomen m wedstrijden van het z.g. Europese circuit Toppers die op deze wedstrijden uitkomen, verdie nen soms bedragen die kunnen oplopen tot 280 000 gulden of meer per ïaar Juis't tegen deze gang van zaken wil de .IAAF actie nemen Een ïaar geleden deed de IAAF een eei - ste serieuze poging paal en perk te stel len aan de betalingen De IAAF be noemde een uit negen leden bestaande commissie die de amateurregel meer in overeenstemming moet brengen met de realiteit De commissie bracht in maart van dit jaar tijdens een vergade- De juridische dienst van de NOS onder zoekt momenteel de mogelijkheid die schadeclaim bij de KNVB in te dienen. Studio Sport-chef Kees Boerhout ..We zullen in alle redelijkheid pas over een maand kunnen zeggen in hoeverre wij schade lijden doordat de clubs zich zo blijven opstellen zoals zij nu doen Er ligt een contract met de KNVB waarin duidelijke afspraken zyn vastgelegd volgens een afweging van wederzijdse belangen" Volgens die overeenkomst tussen de voetbalbond en de Nederlandse Om roep Stichting mogen per speeldag drie wedstrijden uit het betaalde voetbal op het scherm gebracht worden als samen vatting van tien minuten. Volgens de afspraken over vrije nieuwsgaring mag de NOS bovendien van andere wedstrij den nogeens twee minuten per wed strijd op de buis brengen „Ons probleem' aldus Boerhout. „doet zich straks voor wanneer wij in onze keuze beperkt worden. Beperkt in die zin. dat wij nog maar een wedstri jd kun nen uitzenden op een dag. Maar dat is een zaak die we niet op korte termijn kunnen veranderen, laat staan inschat ten. Daar zal zeker een tijdsbestek van een maand voor nodig zijn. alvorens we precies kunnen bepalen hoeveel schade wij in werkelijk daardoor zullen lijden", aldus Boerhout. Boerhout vindt dat de KNVB het con tract dat de voetbalbond namens de clubs heeft afgesloten en waarvoor de NOS vier miljoen gulden op tafel legt over een periode van drie jaar, ook door de KNVB moet worden nageko men. „Willen wij journalistiek te werk kunnen blijven gaan - en dat is ons uitgangspunt - dan zullen we vanuit ieder stadion uit moeten kunnen zen den. En niet, zoals nu het geval is. van uit maar vijf stadions in Nederland". De Oostduitse scheidsrechter Adolj Prokop zal het eerste duel tussen Tot tenham Hotspur en Ajax voor de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars leiden De Oosl- duitser floot vorig seizoen het duel tus sen Ipswich Town en AZ'67 - de eerste finalewedstrijd van de strijd om de Eu ropa Cup III Voor de return ih Amsterdam heeft de UEFA de Spaanse scheidsrechter La mos Castillo aangesteld Voor de oven- ge Europa-Cupduels van de Neder landse clubs zijn nog geen scheidsrech ters aangewezen. ring in Cairo het eerste rapport uit Op het congres, dat komende week in Ro me wordt gehouden, zullen het rapport en de aanbevelingen van hel bestuur worden voorgelegd aan de afgevaardig den van de aangesloten landen Afhan kelijk van de uitkomst van dc debatten in Rome zal de commissie gevraagd worden nieuwe amateurregels op te stellen, die dan zullen worden voorge legd aan het congres, dat ter gelegen heid van de Europese kampioenschap pen begin september 1982 in Athene wordt gehouden. Wanneer de nieuwe regels daar worden goedgekeurd treden zy per 1 januari 1983 in werking. De chef van Studio Sport vindt niet dat de clubs zich op een verandering in het contract kunnen beroepen. „Feitelijk is er niets veranderd aan het contract Re clame of sluikreclame werd tot dusver, hoewel dat volgens de Omroepwet niet toegestaan was. gedoogd. Nu de richt lijnen strakker zijn aangehaald, vind ik dat de clubs zich daaraan ook moeten houden. Zoals ook wij en de andere zendgemachtigden zich eraan zullen moeten houden" Geen strobreed In een eerste reactie op de plannen van de NOS zegt KNVB-secretaris Jan Huy- bregts nogal verbaasd te zijn. „Wij heb ben twee jaar geleden dit contract, dat nog een jaar doorloopt, afgesloten met de NOS en dat komen wij nog steeds na. Dat er zich door een ministeriele be- ZURICH - De Zwitser Urs Freuler heeft dinsdagavond op de Oerlikon- baan in Zurich het wereldrecord op de kilometer met staande start verbeterd. Op de openluchtbaan kwam Freuler, tijdens de Ronde van Frankrijk deel uitmakend van de ploeg van Peter Post. tot een tijd van een minuut en 6.791 seconden Het oude record stond sedert, 27 juni 1974 met 1.07,49 op naam van de Deen Peder Pedersen. Simon Verdaasdonk neemt afscheid bij De Meeuwen ZOUTELANDE - Simon Verdaasdonk uit Middelburg zet zoals bekend een streep onder zijn loopbaan als voetbal scheidsrechter. Zaterdagmiddag aan staande zal hij zijn laatste wedstrijd fluiten het oefenduel Meeuwen-Klun- dert in Zoutelande (aanvang 14.30uuri Verdaasdonk is 21 jaar actief geweest als scheidsrechter In het oefenpro gramma van De Meeuwen is overigens donderdagavond morgen i een streek- derby te beleven. De club uit Zoutelan de treedt dan op eigen veld aan tegen Noormannen uit Westkapelle (aanvang 19.00 uur). Het belang van de wijziging van de amateurregel wordt benadrukt door de openingsregels van het rapport van de speciale commissie. „De toekomst van de IAAF en zijn leden staat op het spel." Ook is de commissie niet terug houdend met het toegeven dat de IAAF achterloopt op de huidige ontwikke lingen. wanneer gesteld wordt: „In ve le gevallen is het uitzonderlijk moei lijk en soms ongewenst de huidige amateurregel strikt toe te passen. Er moeten nieuwe, realistische reglemen ten worden gemaakt, die door iedereen beschouwd worden als realistisch, toe pasbaar en niet te ontduiken." schikking nu plotseling problemen voordoen aan de kant van de NOS. kun je natuurlijk moeilijk ons verwyten. Wij leggen van onze kant geen beperkingen op aan de NOS Sterker nog wij leggen hen geen strobreed in de weg Boven dien de NOS heeft het recht maximaal dne wedstryden per speeldag uit te zen den en kan in vijf stadions terecht Wat dat aangaat, denk ik dat ik me op dit moment niet zo ongerust hoef te maken over de gevolgen van een mogelijke schadeclaim van de kant van de NOS". KAPELLE-Volleybalvereniging BOK uit Kapelle houdt zaterdag een toer nooi voor districtsteams. Daarmee krijgt de Kapelse vereniging de eer het eerste officiële volleybalgebcuren van het nieuwe seizoen in Zeeland gestalte te geven. Aan deze happening nemen 15 afvaardigingen deel. Het is de derde achtereenvolgende maal dat BOK een dergelijk toernooi organiseert Bij de dames is er maar één poule, met een niveau dat vergelijkbaar is met eer ste en tweede klas afdeling De deelne mers zijn Sic Pugno (Bergen op Zoomi. Wiska (Wissenkerkei. Athanatos (Kloosterzande). Tobec (Bergen op Zoom) en een team van de organiseren de club. By de heren zijn er twee afdelingen. In de hoogste, promotie- en eerste klas. doen mee Athanatos. WR (Reimers- waali. Wiska, Dynamo'70 (Middelburg), en BOK 1. In de tweede poule, tweede klas district, komen uit Athanatos 2. Sic Pugno. Wiska. Bok 2 en i waarschijn lijk) SGRAVO Cs-Gravenpolder In iedere poule wordt een halve compe titie afgewerkt waarbij elke wedstrijd een half uur zal duren. Daarna spelen de nummers 1 en 2 en 3 en 4 nog een extra ronde tegen elkaar Het toernooi, dat gespeeld zal worden in sporthal Het Groenewoud in Kapel le. begint om 9 00 uur. 'ADVERTENTIE i ROTTERDAM - Sparta en Rene van der Gijp ziin nog geen stap nader tot eikaar gekomen. Het op initiatief van de Rotterdamse club gevoerde ge sprek. waarin de voetballer werd ver tegenwoordigd door VVCS-bestuurs- lid Karei Jansen en vader Wim van der Gijp. bleek geen basis om de gebrouil leerde relatie lussen de partijen te zui veren. De namens René van der Gijp optre dende delegatie heeft de van Sparta- zijde in het vooruitzicht gestelde salari- saanpassing voor kennisgeving aange nomen. Het Sparta-bestuur heeft dat zelfde gedaan met betrekking tot Van der Gijps verlangen naar een gelimi teerde transfersom en een betere bege leiding Vooralsnog liggen wens en aan bod ver uit elkaar Zowel het Sparta- bestuur als de delegatie-Van der Gyp wil zich nader over deze kwestie gaan beraden. Afspraken voor een volgend onderhoud zyn niet gemaakt Kaczor r Jupp Kaczor. de Westduitse spits van Feyenoord. is voor zeker een maand uitgeschakeld. Orthopedisch chirurg Van den Bosch, tevens clubarts van Excelsior, heeft de rechterknie van de 28-jarige Kaczor in hel gips gezet. Kaczor had de afgelopen weken al last van een knieblessure De kwaal heeft zich echter onlangs verergerd. VLISSINGEN - De Rotterdamse speler Arie Riedijk. de onbetwiste uit blinker in het zaalvoetbaltoernooi tijdens het afgelopen weekeinde in de Vlissingse sporthal, heeft als aanvoerder van het winnende „Sterrenteam" de enorme beker voor de eerste plaats teruggeschonken. Zoals bekend was de opbrengst van dit toernooi 5.000) bestemd voor Sport Steunt Zonne veld. Voorzitter Cor Westerweel van Sport Steunt Zonneveld heeft nu bovendien de beker voor dit goede doel ontvangen. Deze trofee zal nu de inzet worden van een sporttoernooi van een van de tehuizen voor gehandi capte kinderen. Overigens liet coach Cees Outermans van het „Sterrenteam" nog nadruk kelijk weten, dat Arie Riedijk en Frans Bouwman niet 500 gulden hebben ontvangen om deel te nemen aan het toernooi in Vlissingen. Voor normale toernooien vraagt dit. duo dat regelmatig uitkomt in het Nederlandse zaal voetbalteam. deze prijs wel. „Maar omdat het een toernooi was. waarvan de opbrengst bestemd was voor gehandicapte kinderen, was de enige eis van Riedijk en Bouwman, dat we de benzine betaalden aldus Outermans. Ook andere individuele spelers en ploegen, die van ver moesten komen, kregen uitsluitend een ..benzinevergoeding De Haantjes uit Venlo. de Limburgse zaalvoetbalkampioen, was eveneens bereid voor deze vergoeding naar Vlis singen te komen. Voor een gewoon toernooi is de vraagprijs van deze Lim burgse kampioensformatie duizend gulden. HILVERSUM - Door de NOS zal in het komende weekeinde zowel op radio als op televisie aandacht u orden besteed aan de competitie in hel betaalde voetbal, de wereldkampioenschappen wielrennen in Praag, de wereldkampioenschappen roeien in Munchen. de grote prijs voor formule-1 wagens op het circuit van Zandvoort en het Nederlands kampioenschap voor dravers op Duindigt. Het betreft op de televisie extra uitzending van Studio Sport op zaterdag 29 augustus (Nederland 2 om 13.05 en 16.30 uuri. een extra uitzending op zondag 30 augustus op Nederland 1 om 14 00 uur en de reguliere zondaguitzendingen op Nederland 2 om 17 02 en 19 00 uur. Op de radio staan de reportages in afleveringen van Langs de Lijn' op Hilversum 1 zaterdagavond vanaf 20.02 uur. zondag vanaf 14 02 uur gepland Nederland Zwitserland HILVERSl M - De Avro-radio zal dinsdag 1 september een rechtstreeks verslag verzorgen van de vriendschappelijke voetbalwedstrijd Zwitserland-Neder land. die dan in Bern wordt gespeeld. Verslaggever in deze uitzending op Hilver sum 1 (20.00 uur) is Jack van Gelder. Op de televisie zal de NOS waarschijnlijk later op de avond een samenvatting geven. Dat hangt mede af van de reclamesituatie op het terrein m Bern.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 13