sport Raas sterkt zelfvertrouwen door overwinning in België AZ geeft PSV voetballes DUO VAN HEUGTEN-KIGGEN WERELDKAMPIOEN ZIJSPAN Jan Peters voelt weinig voor selectie Oranjeteam ABRUPT EINDE AAN SHOW VAN AJAX Weer dodelijk ongeluk op de Nürburgring 24 AUGUSTUS KAPRIJKE - Jan Raas heeft zondag zijn zelfvertrouwen gesterkt met een overwinning in de profronde van Kaprijke in België. Een week voor het wereldkampioenschap in Praag toonde de 28-jarige Zeeuw- zijn goede vorm. De oud-wereld kampioen legde de 182 kilometer af in I uur en 15 minuten. In de eind sprint bleef hij gemakkelijk baas over de Belgen Rudy Matthijs en Etienne de Beule. Gerrie Knete- mann eindigde als vijftiende. Joop Zoetemelk werd zestiende en Cees Priem werd 29e. De uitslag is: 1 Jan Raas (Ned) 182 km in 4 uur 15 min 2 Rudy Matthijs (Bel) z.t„ 3 Etienne de Beule iBeli z t 4 Benjamin Vermeulen iBeli op 35 sec 5 Ludo Peeters (Bel) z t15 Ger rie KnetemanniNediop2 00.16 Joop Zoetemelek (Ned) op 4 00 EINDHOVEN - Na in de eerste twee competitiewedstrijden het hoofd al moeizaam boven water te hebben gehouden, ging PSV zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen landskampioen AZ'67 volledig onderuit. Gedirigeerd door een imponerend spelende Jan Peters, enkele jaren geleden door PSV niet geaccepteerd als basisspeler, werden de Eindhovenaren in exact éen uur voetbal op een blamerende 1-4-achterstand gezet, waarna de Noordhol landers ootmoedig PSV in het laatste kwartier toestonden de stand een iets draaglijker aanzien te geven: 2-4. niet bij een medespeler te krijgen. AZ stelde daar zoveel meer spelinzicht te genover, dat de Eindhovenaren simpel weg niet veel meer restte dan een rol van passief waarnemer. Wereldklasse Kessler: „Na weken kon AZ eindelijk weer eens voltallig aantreden. Met. Arntz, wat vooral een mentale verster king is. Dat had dan tot gevolg dat AZ speelde zoals het gedaan heeft m de eer ste helft van de vorige competitie. Bijna optima forma derhalve. In tegenstel ling tot de wedstrijd tegen Sparta was de instelling nu optimaal, waarbij je dan niet mag verzuimen Jan Peters een pluim op de hoed te drukken Dit was wereldklasse Ik gebruik die kwalifica tie zelden, maar deze term acht ik nu op zijn plaats. Fenomenaal, wat Jan pres teerde". Wat PSV aan den lijve ondervond. Pe ters domineerde zo nadrukkelijk op het middenveld, dat hij AZ stimuleer de tot een Wedstrijd zoals die voor de UEFA Cup thuis tegen Ipswich Town. Peters: „PSV liet ons spelen. Althans ik kreeg zóveel vrijheid, dat ik me volle dig kon uitleven. Voor een speler als ik erg belangrijk. Ik groei dan in de wed strijd en ik lijk dan inderdaad alles te kunnen". In de 26e minuut stuurde hij Jonker op rechts de diepte in. Jonker won het duel met Wildschut, waarna Kist met een listig hakballet je de voor zet van Jonker kon afwerken. Vijf mi nuten later zette Peters een actie met Metgod op. waardoor N.vgaard plotse ling. op zo'n 35 meter voor het doel van Wat evenwel niet wegnam dat een erg gedeprimeerd ogende Thijs Libregts volmondig moest erkennen „Dit AZ heeft ons in alle facetten voetballes ge geven. In direct spel. effectief spel. het benutten van kansen, het zuiver aan spelen: kortom, in het beheersen en uit voeren van een vlekkeloze balcircula- ue De vrees die ik na de eerste twee wedstryden tegen Roda en Utrecht heb gehad omtrent onze organisatie op het veld, is door AZ onbarmhartig bewaar heid" Droomaanval Bij een 1-4-achter stand liet Libregts nog Rob Landsber gen en René van de Kerkhof de plaat sen imiemen van Wildschut en de fa lende Willy van de Kerkhof. Weliwaar bracht Libregts daarmee voor het eerst in deze competitie zijn droom aanval binnen de lijnen, maar een erg gelukkige greep om bij een dergelijk grote achterstand een kwartier voor tijd nog twee wisselspelers in te zetten, was dat bepaald niet. Evenmin de be slissing van Libregts om Poortvliet als verdediger en mandekker op Pier Tol te zetten en Stevens op te schuiven naar liet middenveld, een Stevens die door nalatigheid van zijn medespelers steeds een Nygaard of een Peters op zich zag afkomen en tot zijn grote er gernis volledig werd weggespeeld. Met name op het middenveld, onder meer door het wegvallen van Poort vliet, had PSV geen enkele grip op de wedstrijd. Op de vleugels kregen Arntz en Jonker zoveel vrijheid, dat ze aan de lopende band de voorste lijn van muni tie konden voorzien. Vier minuten na het beginsignaal van scheidsrechter Bep Thomas ging de opnieuw erg onze ker opererende PSV-defensie al onder uit. Op een voorzet van Arntz tastte Doesburg boven het hoofd van de inge komen Jonker volledig mis. waarna Kist erg simpel van dichtbij kon scoren: 0-1. Geen doorkomen Doordat de met Nygaard weer goed geoliede machinerie bij AZ na een kuit blessure van Van der Meer even hape ringen vertoonde en Thoresen daar door een kleine tien minuten na de ope ningstreffer langs de nog met volledig mgespeelde invaller Reynders gleed, kon Huh uit de voorzet van de Noor nog wel 1-1 inkoppen, maar nadat AZ weer orde op zaken had gesteld, was er voor PSV geen doorkomen meer aan Ruud Geels, die tegen Spelbos (de AZ- voorstopper startte met drie overtre dingen op rij, maar speelde daarna een vlekkeloze partij), geen schijn van kans kreeg, oordeelde: „Dit AZ draaide verschrikkelijk goed. Natuurlijk mar cheerde het bij ons niet best. maar zelfs wanner PSV een beregoede partij zou hebben gespeeld, zou het waarschijn lijk nog erg moeilijk geweest zijn. En fin, we staan nu weer met beide benen op de grond". Niet alleen nationaal topscorer Ruud Geels werd tot een figurant gedegra deerd, heel PSV werd gedwongen in de rol van meeloper, omdat alles fout ging wat er maar fout kon gaan. De PSV'ers wisten zelfs uit een vrije trap de bal nog Doesburg, volkomen vrij de bal kreeg aangespeeld. Boven in de linkerhoek kletste de bal tegen de touwen: 1-3. Het mooiste moment kwam echter nog voor Jan Peters Na rust. in de 59e mi nuut. pikte Tol de bal af van Poortvliet, passte af naar de weer volledig vrijgela ten Peters, die vanaf de rechtervleugel de bal op het hoofd van Tol lepelde. „Het ging volledig gevoelsmatig'al dus Peters. „Ik zag Pier dat duel win nen. spurtte naar de vleugel, kreeg de bal en zette hem in den blinde voor. waar ik zonder meer Tol verwachtte om de zaak af te ronden. Het klopte alle maal op de millimeter" Lichtpuntje Wat PSV daar tegenover stelde? Twee maal een builenspeldoelpunt, van Geels en Stevens, die beiden in de AZ- buitenspelval tuimelden, en een af standschot van de Koreaan lluli tegen de onderkant van de laL Jammer voor Huh, beste speler bij de Brabanders, dat niet hij, maar invaller Landsber gen vlak voor tijd de PSV-goal maakte. Libregts: „Huh was het enige lichtpun tje, inderdaad. Daarom ook heb ik hem laten staan, toen ik René van de Kerk hof in het veld bracht. Van de Kerkhof is een typische vleugelspeler, terwijl Huh ook op het middenveld aardig uit de voeten kan. Vandaar dat ik hem kon handhaven in het team". Misschien had Libregst sneller die be slissing moeten nemen om Huh los te koppelen van Hovenkamp en hem als extra man op het middenveld te poste ren, waar nu door een slappe dekking met Peters. Nygaard of de inschuivende Metgod steeds een numerieke meerder heid ontstond, waar bijvoorbeeld een Huh ontbrak om storende arbeid te ver richten Doesburg „Ik pleit mezelf echt niet vrij. Ik ging wel degelijk in de fout met dat eerste doelpunt, maar ik dacht toch dat m deze wedstrijd bewezen is dat de opstelling waarin we nu speelden met de juiste is geweest, zeker niet wanneer je voor de laak staat een collectieve ploeg als AZ op te vangen" ADENAU - De Finse coureur Jorma Nevala is zondag ten gevolge van verwon dingen opgelopen bij een massale valpartij gedurende internationale motorra ces op de Nürburgring om het leven gekomen. De rijder overleed in het zieken huis. zo werd twee uur na het ongeval bekendgemaakt. Westduitsers Koelble. Poerzgen en Een luchtduel tussen PSV-er Ernie Brandts (rechtsi en Ronald Spelbos van AZ Ruud Geels i linkskijkt toe. Het ongeluk gebeurde tijdens de eerste ronde van de race in de 350-cc klasse De Westduitse pnve-coureur Bernd Stief ging onderuit toen hij midden in het veld van rijders reed. Zijn motor schoof over de weg en veroorzaakte de massale valpartij waarbij acht renners betrokken waren Op dat moment wa ren wereldkampioen Anton Mang en de Zuidafrikaan Jon Ekerold de fatale plek al gepasseerd. De race werd on middellijk gestaakt Later in de middag werden de 350-cc motoren opnieuw ge start Mang zegevierde toen voor zijn landgenoot Martin Wimmer. Jorma Nevala was het 145e dodelijke slachtoffer van motorsportongevallen op de Nümburgring na de tweede we reldoorlog Dit jaar overleed eerder au tocoureur Herbert Muller, die in mei tij dens een 1000-kilometerrace in zijn wa gen verbrandde. De doodsoorzaak bij de 22-jarige Neva la was een hersenbloeding. Nevala had geen enkele ervaring in internationale races en reed voor het eerst op het lange circuit in de Eifel Van de andere cou reurs. die in het ziekenhuis van Koblenz opgenomen moesten worden, waren de Westduitsers Begert en Kluckert er met beenbreuken het slechtst aan toe De Deen Knnstein. de Belg Heinen en de Stief konden na onderzoek het zieken huis verlaten. LUDWIGSHAFEN - Een van de 40 000 toeschouwers bij een autorally in de buurt van Ludwigshafen is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen. De dode viel te betreuren na een ongeluk van de combinatie Peter- sen/Bockelman in een stuk bos op het parkoers. De politie kon het publiek niet tijdig wegkrijgen bij de tegen een boom belandde auto. Binnen enkele ogenblikken kwam de BMW van Kirsch/Meditz het bos met hoge snel heid ingereden. Drie toeschouwers wer den geschept Nadat twee jonge man nen medisch waren verzorgd en gewond werden afgevoerd vond men een eind verderdf) in het bos een reeds overleden 19-jarige vrouw Volgens artsen was ze op slag dood. DEN HAAG - Het is uiterst twijfelach tig of Hans Boom volgende week kan deelnemen aan het wereldkampioen schap op de weg voor amateurwielren ners. dat in Praag wordt gehouden. Een arts constateerde een peesschede ontsteking bij de 22-jarige renner uit Markelo. In de loop van de week zullen Liebregts en Gisbers een beslissing ne men. WOHLEN - Ton van Heugten en Frits Kiggen zijn de eerste Nederlandse we reldkampioenen motorcross. In het Zwitserse Wohlen behaalde het duo zondag de titel bij de zijspannen door de eerste manche te winnen. Door dié zege stelden zij het wereldkampioen schap veilig. In de tweede omloop was er dan ook sprake van een verminder de concentratie, hoewel dat de combi natie niet verhinderde als vijfde te fi nishen. De vreugde bij Van Heugten en Kiggen stond in schril contrast tot de ontgoocheling in het kamp van Jan Ba kens en Henk van Heek. Het tweetal verspeelde in Wohlen de tweede plaats in het wk-klassement aan de Duitsers Brockhausen Rebele. Voor Ton van Heugten <35) vormde het wereldkampioenschap de afsluiting van tien jaar zijspancrossen. Het hoog tepunt lag tot dusverre in 1975. toen hij met Dick Steenbergen als bakkenist de Europese titel veroverde. Twee jaar ge- EINDHOVEN - Jan Peters, zaterdagavond een briljant middenvelder tegen het Eindhovense PSV, voelt ex weinig voor zich beschikbaar te stellen voor de selectie van het Nederlands elftal, wanneer hij van bondscoach Kees Rijvers niet de toezegging kan krijgen dat hij ook na de oefenwedstrijd an volgende week dinsdag in Zurich tegen de Zwitsers een vaste keuze zal blijven voor het Nederlands elftal. „Ik heb de afgelopen jaren alleen maar nare ervaringen met het Nederlands elftal opgedaan", aldus Peters zaterdagavond na de wedstrijd PSV-AZ in Eindhoven. „Wanneer er geen beroep kon worden gedaan op de in het buiten land spelende Orapje-voetballers, kon Jantje Peters opdraven. Op het mo ment dat spelers als Thyssen en Muhren wèl beschikbaar waren, kon ik een plaatsje op de bank opzoeken. Die teleurstellingen hadden steevast een te rugslag op mijn spel bij AZ en wanneer Rijvers mij geen bepaalde garanties kan geven, hoeft een selectie voor het Nederlands elftal voor mij niet meer zo nodig". Jan Peters zegt een duidelijke keuze gemaakt te hebben voor wat betreft zijn voetbal toekomst. „Die toekomst ligt bij AZ Logisch dus dat AZ op de eerste plaats komt. Wanneer hel Nederlands elftal daar bijkomt is het mooi meege nomen, maar dat mag niet meer ten koste gaan van AZ" Wat meer dan waarschijnlijk inhoudt, dat Jan Peters volgende week zal kiezen voor AZ, wanneer die club moet deelnemen aan een vriendschappelijk toernooi in Spanje. „Op dit moment kan ik daar nog geen zinnig woord over zeggen, omdat ik eerst de selectie voor Zurich zal moeten afwachten Wanneer die bekend is en er misschien tussen mij en de bondscoach een gesprek heeft plaatsgevonden, zal ik mijn besissing nemen", aldus Peters Een extra probleem derhalve voor bondsoefenmeeslcr Rijvers, die gezien het spel van de AZ-middenvelder zaterdagavond in Eindhoven maar moei lijk om Jan Peters heen zal kunnen. Rijvers: „Peters speelde een geweldig goede wedstrijd. Dalzelfde gold trouwens ook voor Hugo Hovenkamp. Nor maal gesproken twee kandidaten voor het Nederlands elftal". Of Rijvers, die recentelijk in Zeist de Oranje-leveranciers er nog eens nadruk kelijk op wees dat ze volledige medewerking dienen te verlenen bij het forme ren van een zo sterk mogelijk Nederlands elftal. Jan Peters zal uitnodigen voor de wedstrijd tegen Zwitserland, blijft vooralsnog de vraag Aanvankelijk zou Rijvers de selectie voor Zwitserland m de loop van maandag bekendma ken. De bondscoach, die mogelijk nog een gesprek met Jan Peters wil arran geren, heeft het bekendmaken van de selectie voorlopig met één dag uitge steld. Rijvers „Ik denk dinsdag, eventueel pas woensdag, de Oranje-selectie be kend te kunnen maken. Een selectie die ik noodgedwongen aan de situatie zal moeten aanpassen, gezien het feit dat ik voor die oefenpartij legen de Zwit sers geen enkele in het buitenland spelende Nederlander kan selecteren Wanneer Rijvers evenwel zijn eerder ingenomen standpunt handhaaft, be hoeft de selectie van Jan Peters voor hel Nederlands elftal geen enkel pro bleem in te houden. Rijvers immers verkondigde dé laatste maanden meer dan eens dat hij bij zijn selectie consequent de lijn zal handhaven, dat eerst de in Nederland spelende kandidaten aan bod zullen komen en de buitenlan ders pas in tweede instantie opgeroepen zullen worden. Overigens liet Rij vers wel weten, dat het trio Arnold Muhren, Frans Thijssen, Jan Peters als het meest ideale middenveld ziet. De mogelijkheid dat Rijvers tijdens de wedstrijd tegen de Zwitsers een aantal „B-spelers" zal testen, moet overigens niet uitgesloten worden geacht. leden ging de internationale motorfede ratie over tot de instelling van een we reldkampioenschap zijspannen. Voor de Amersfoorter betekende dit een nieuwe uitdaging. Hij vormde een rueuw duo met de elf jaar jongere Frits Kiggen uit het Noordlimburgse dorp Ospel. In het eerste jaar slaagde de combinatie met in de verwezenlijking van het beoogde doel. Zij werden vierde achter onder meer de Duitse wereld kampioenen Reinhardt Bóhler en Steg- fried Muller Allerminst teleurgesteld over dat proefjaar begonnen Van Heugten/Kig- gen opgewekt aan het nieuwe seizoen. Al in de openingsfase werd duidelijk, dat zij verreweg de snelste combinatie waren met hun verbeterde Yamaha- EML. Met elke Grand Prix kwam de wereldtitel dichter in de buurt van de nationale kampioenen. Het noodlot sloeg toe in Engeland. Frits Kiggen brak in de tweede manche van de Grote Prijs zijn sleutelbeen. Een kwetsuur dat met inschakeling van de Belgische 'wonderdokter' Derweduwen maximaal twee weken rust betekende, dus geen catastrofale gevolgen leek te hebben Maar de blessure van Kiggen bleek ernstiger dan verwacht werd. Kiggen bleek ook een pols gebroken te hebben. Hij was voor tenminste eén maand uit de roulatie. Het probleem werd opgelost door Sies Hurkmans. Hij nam de plaats van Kig gen in de bak in. Van Heugten en Hurk mans trainden dat de stukken eraf vlo gen. En met succes. De nieuwe combi natie klikte en de wk-punten vlogen binnen. In Wohlen maakte Kiggen zijn rentree. De voorafgaande trainingen wezen uit, dat de Limburger geen hinder meer on dervond van zijn blessure. Het duo maakte de vijfde tijd achter Bohler. Brockhausen. Bollhalder en Grogg. Achteraf heeft die vijfde startplaats in de eerste manche Van Heugten en Kig gen geluk gebracht. Gestart aan de rechterzijkant ontliep de combinatie een massale valpartij in de eerste ron de, waarvan Grogg. Bollhalder, Bach- told en de Nederlandse combinatie Van der Laan/Hoogervorst ondermeer de dupe werden. De opstopping was voor drie combinaties aanleiding een stuk van het circuit af te snijden Zij werden door de internationale jury later gedis kwalificeerd. Na een voortvarende start namen Van Heugten en Kiggen onmiddellijk de leiding, de koppositie werd nauwe lijks bedreigd. Toen Emil Bollhalder in de achtste ronde de strijd staakte na een botsing met een achterblijver, was de strijd definitief beslist. Met ruime voorsprong behaalden zij de winst in de eerste manche en dus het wereld kampioenschap. In de tweede omloop stond er voor het tweetal weinig op het spel De concen tratie was duidelijk weggeëbd in het feestgedruis, wat aan het licht kwam' toen de coureurs in de zesde ronde van de tweede naar de zesde plaats duikel den door een schakelingsfout van Van Heugten. In de resterende tijd konden zij Grogg die de race staande uitreed als gevolg van tijdens de valpartij in de eer ste manche opgelopen blessure aan het zitvlak, nog achterhalen. Meer dan een vijfde plaats, op 45 seconden achter winnaar Brockhaiisen. zat er echter niet in. Voor Jan Bakens en Henk van Heek verliep de GP van Wohlen. bijgewoond door 20.000 toeschouwers, teleurstel lend. Het duo verspeelde de tweede plaats in het WK-klassement aan Brockhausen'Rebele door de derde en zesde plaats in de twee manches. Met nog de grote prijs van Denemarken tc rijden staan zij vijf punten achter op de Westduitsers. Zeker geen kansloze positie, vooral niet wanneer zij in De nemarken enige steun kunnen ver wachten van Van Heugten'Kiggen. Maar de kans daarop is gering. Tussen beide zijspannen bestaat al jaren zo veel kinnesinne, dat Bakens en Van Heek weigerden de nieuwe wereld kampioenen te feliciteren. Stand om het wereldkampioenschap 1 en wereldkampioenen. Van Heugten en Kiggen 189 punten. 2 Brockhausen Rebele 132.3 Ba- kens Van Heek 127.4 Bollhalder Busser 84. 5 Bóhler'Mles 67. 6 Grogg'Husser 60. 7 Bach- told/Jung 45,8 Muller Van der Bijl en Larserv Christensen 43; 10 Van GaslefHurkmans 39. 11 Van der LaaiVHoogervorst 34; 13 Bens Bjjvveld 23 AMSTERDAM - Ajax lijkt dit seizoen meer dan in de afgelopen jaren afhan kelijk van de hoeveelheid hardheid waarmee de tegenstanders zijn uitge rust. Tegen Feyenoord liet een flink aantal spelers zich na rust intimide ren, waardoor afgelopen woensdag een voorsprong moest worden ingeleverd. Tegen Willem II. drie dagen eerder, en zondag tegen PEC ontbraken de grove middelen echter en konden de talenten zich naar hartelust uitleven, hetgeen resulteerde in overwinningen van 7-1 en 5-1. Klinkende resultaten, die het trainers- duo Linder-De Mos er al toe verleidde om te stellen dat dit team niet alleen zeer grote mogelijkheden heeft, maar vooral dankzij „gedoceerde trainingen voorde jongeren" nu al op het beoogde niveau is gearriveerd. En dal terwijl het tweetal enkele weken geleden nog vrij pessimistisch was gestemd omdat tij dens de oefencampagne tegen prof clubs alleen een positief resultaat was bereikt Legen AZ '67 Vooral Eintracht Frankfurt Ipswich Town en Club Brug ge waren in die voorbereidingsfase veel te sterk gebleken Vandaar dat de lofzang nu nog wat voorbarig lijkt In het vorige seizoen stonden spelers en trainer ook al snel naast hun schoenen toen de start even eens voorspoedig was De terugval, on der meer vooroorzaakt door een uitge breide serie blessures, kwam dan ook des te harder aan. Dat terreinverlies kan nu worden voorkomen als Ajax te gen minder vriendelijke ploegen als PEC kan aantonen dat het ook m men taal opzicht is gegroeid. De Zwollena ren vormden wat dat betretl geen goede graadmeter Zij boden Ajax alle kans om zichzelf te zijn, werkten langs elkaar heen en von den het maar zeven maal nodig om een actie vaneen Amsterdammer op onoir- bare wijze te onderbreken. Voor rust wist PEC zich zelfs tot twee overtre dingen te beperken degen Ajax negen), waardoor de lichtgewichtploeg aan een show kon werken, waarin vooral Ling, Olsen, Lerby. Rijkaard en Boeve konden stralen. Ling dolde met Ham ming en bereidde twee doelpunten voor, Olsen degradeerde op de andere vleugel Riemens tot een figurant en scoorde eenmaal en Rijkaard toonde als vervanger van voorstopper Ziegler aan dat hij als opbouwwerker tol veel meer in staat is dan de Deen. Het hoogtepunt beleefde Rijkaard in de 31e minuut, toen hij de bal vanuit stil stand in de uiterste hoek van het door Raven zwak verdedigde doel van PEC deponeerde Die actie was typerend voor het gemak waarmee Ajax speelde en voor de inactiviteit van PEC. dat de handelingen van tegenstanders meest al belangstellend volgde, zonder dat het de behoelte voelde om te reageren. Hel grote verschil in aanpak leverde in de eerste 45 minuten doelpunten op van Schoenaker, van Lerby die zich vaak ver terugtrok, van Rijkaard en van Van enburg, die de voorkeur had gekregen boven de niet geheel fitte Ophof. alsme de de verwachting dat Ajax de produk- tie in de tweede ronde minstens zou ver dubbelen. Die belofte kon de ploeg ech ter niet inlossen Eerzucht maakte plaats voor verzadi ging. Van snelle besluitvorming was geen sprake meer. waardoor PEC dat zich wat zakelijker opstelde en meer initiatieven begon te ontplooien, via de door Ajax uitgeleende Holshuijsen kon tegenscoren en de Amsterdam mers zelf niet verder kwamen dan een doelpunt van Olsen. De enige die zich op hoog niveau kon handhaven was linksachter Boeve. De overigen voel den er geen behoefte aan om nog langer reclame te maken voor de eigen zaak. die met 7000 toeschouwers (van wie er slechts 35 de nieuwe gezinstribune hadden opgezocht), bepaald niet over bevolkt was. Hulptrainer De Mos: „Lindercn ik heb ben die jongens in de rust gewaar schuwd dat zij even geconcentreerd moesten blijven spelen, maar dat is ze niet gelukt. Net als in de goede oude tijd van Ajax is een goede helft ook meer dan genoeg gebleken. Frank Rijkaard rechts) van Ajax schitterde m de icedstrijd tegen PEC Zwolle, maar wordt hier van de bal ge zet door Ron Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 9