Nederlandse schutters Europees kampioen Grijpskerke driekamp Mariekerke Stichting maakt foodemkaarten van deel Zeeuwsch-Vlaanderen Grote belangstelling Gents Kamerorkest MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 PZC/streek WEDSTRIJDEN BIJ WILLEM TELL IN KLOOSTERZANDE P*! KLOOSTERZANDE - Met het kleinst mogelijke verschil is de Nederlandse ploeg afgelopen zondag Europees kampioen gewor den bij het 32e Europees kampioenschap handboogschieten op de staande wip te Kloosterzande. De organisatie, die in handen was van de Nederlandse Bond van Wipschutters had de uitvoe ring van dit Europees kampioenschap in handen gegeven van de Schutterssociëteit Willem Teil uit Kloosterzande. De Nederlandse ploeg wist in de finale kampioenen beschikte hij over de de spannende strijd tegen de Belgen met één punt meer te zegevieren. Bij het individuele kampioenschap ging de hoogste eer naar E. de Munck uit het Belgische Waasmunster In de kam pronde met nog tien andere kandidaat- Kritiek op selectie beleid van wipschuttersbond KLOOSTERZANDE - Ondanks een Nederlandse overwinning bij het 32e Europees kampioenschap handboogschieten op de staande wip, was niet iedereen tevreden. De kritiek betrof de afwezigheid in de selectie van de Nederlandse ploeg was Roger Gijsel uit Koe wacht. Roger Gijsel is de huidige Nederlandse koning op dit onder deel en tevens Zeeuws-Vlaams kampioen. De gepasseerde Nederlandse ko ning hierover: ,,De manier van se lecteren door de Nederlandse bond van wipschutter, is voor velen een duistere zaakIk heb het gevoel dat er duidelijk met twee maten wordt gemeten Waarom ik niet bij de se lectie voor de landenploeg zit is mij een raadsel. Het ligt niet in mijn aard om hierover een hoop kabaal te gaan schoppen, maar in mijn binnenste doet het mij enigszins pyn" De uitleg van de voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Bond is nogal afwijkend van die van Roger Gijsel Voorzitter J. Bruggeman uit Westdorpe: ..Roger Gijsel heeft mij lange tijd geleden meegedeeld dat hij niet in aanmerking wenste te komen voor selectie van de Neder landse ploeg. Voor mij ligt de zaak heel duidelijk. Ik dacht met dat het nodig is om achter het selectiebe leid van de Bond beweegredenen te zoeken, die met zouden deugen Een andere ontevredene over het selectiebeleid is de secretaris van de schutterssociëteit Eendracht en Broedermin uit Clinge. E. Broec- kaert' „Uit onze sociëteit is nie mand geselecteerd Dat verwon dert me zeer. De selectienormen van de Bond worden daardoor zwaar in twijfel getrokken. Ik ga hierop officieel reageren"' sterkste zenuwen Zaterdagmiddag werd officieel het startschot gegeven voor de 32e uitvoe ring van het Europees kampioenschap handboogschieten op de staande wip Burgemeester M Somers van Honte- nisse loste zaterdagmiddag het eerste schot. Het verder verloop van hetzater- dagmiddaggebeuren was slechts een aanloop naar het eigenlijke kampioen schap dat zondagmiddag werd afge werkt Het Europees kampioenschap bestaat uit twee gedeelten het landen- kampioenschap en het individueel kampioenschap Deze tak van sport wordt slechts in drie landen beoefend, zodat slechts de landen-teams van Frankrijk, Belgie en Nederland aan de start verschijnen. Elk land wordt verte genwoordigd door de 24 beste schut ters, zodat in totaal 72 schutters kun nen meedoen aan dit kampioenschap Als eerste ging de Belgische ploeg van start. Elke ploeg kreeg in tien ronden de gelegenheid om zoveel mogelijk punten te verzamelen Het maximaal aantal te behalen bedroeg 50 punten en de Bel gen wisten in dit onderdeel 46 punten bij elkaar te schieten. Ook de Neder landse ploeg wist het zelfde aantal pun ten te vergaren. Frankrijk, als laatste, had daardoor het lot in eigen handen. De enigszins afwijkende schiethoudin- gen van de Fransen bleek toch niet toe reikend om zowel Nederland als Belgie een nederlaag toe te brengen. De Fran sen hebben de gewoonte om verder van de wip af te staan als hun tegenstrevers. Ze kwamen slechts aan 40 punten in totaal. Een kampwedstrijd over drie ronden tussen Nederland en Belgie zou het uiteindelijke resultaat moeten ople veren. De Belgen moesten de spits afbij ten. In de eerste kampronde behaalden ze 7 punten. Een matig resultaat op de volle wip. De tweede ronde was met een totaal van 4 punten zeer teleurstellend. In de laatste rond speelden de Belgen alles oi niets en een score van dertien was het gevolg, zodat een totaal aantal punten van 24 voldoende moest blijken om de Nederlanders af te troeven. De Neder landse ploeg begon in de eerste ronde eveneens met 7 punten. De tweede ron- Bromfiets ontvreemd OOSTBURG - Zaterdagavond is de bromfiets, eigendom van R. J M. N. uit IJzendijke. ontvreemd. De bromfiets, een Puch, stond voor een bar in de Brouwerijstraat te Oostburg 'ADVERTENTIE i STAAT DER NEDERLANDEN 12Ï LENING 1981 PER 1887/1881 inschrijving volgens het tendersysteem op 25 aug. a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs DOMBURG - Openluchttheater 20 uur: Concert Brassband Apollo. GOES - Ziekenhuis de Bevelanden. 15 30-16.30 uui uitzending Nomen Nes cio. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur Miniatuur Walcheren Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda St.-Joseph- aekenhuis. 20-21 30 uur: uitzending Ra- wa Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur Raiders of the lost arch, 12 jr Roxy n. 20 uur Alligator, 12 jr. Cinem'Actueel 1.20 uur Change of sea sons. 16 jr Cinem"Actueel II. 20 uur For your eyes only, a 1 Cinem'Actueel III. 20 uur The good. the bad and the ugly, 12 jr. GOES - Grand Theater 20 uur For your eyes only. 12 jr HULST - De Koning van Engeland M30 uur In opperste extase 18 jr 20 uur Strawdogs. 16 Jr 20 uur Les sous doues. a 1 2015 uur Buddy goes West, a 1 20.15 uur. Private Benjamin, a 1 MIDDELBURG - City Theater, 20 uur Buddy goes West, a l OOSTBURG - Ledel Theater 20 uur Instituut voor wilde meisjes. 18 jr. TERNEUZEN - Luxor I. 20 uur Pik en starten maar. al.. Luxor II. 20 uur Karl Ludwig. 18 ji VLISSINGEN - Alhambra 1.20uur Lilt Marleen. 16 jr Alhambra II 20 uur Vrouwenstad Tentoonstellingen BRESKENS - 't Wapen van Breskens grafiek van Gerard van Grieken BRUINISSE - Aquadelta Congrescen trum. 9.30-18 uur werken van Ben van Rooy DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur 'De Grevclingen DREISCIIOR - Landbouwmuseum ge opend van 13 30-16 30 uur. HEIlLE - Landbouwmuseum 10-13 en 13-17 uur oude landbouwwerktuigen de was de basis voor de uiteindelijke overwinning van de Nederlandse equi pe. In deze ronde werden 10 punten ge scoord. Halverwege de derde ronde kwam de Nederlandse ploeg op gelijke hoogte met de Belgen, maar het beno digde laatste punt kwam maar steeds niet op het scorebord Een zucht van verlichting ging door het pubhek toen de Nederlandse schutter Koens, overi gens de voorlaatste schutter, het ver lossende antwoord gaf door het beno digde punt in de wacht te slepen Individueel By het individueel kampioenschap de den 72 schutters per land mee In dit onderdeel ook wel blokschietlng ge noemd kreeg elke schutter driemaal de gelegenheid om de hoogvogel af te schieten. Bij dit onderdeel slaat er slechts éën vogel op de wip. In het Ne derlandse kamp wisten slechts E Broeckaert uit Clinge en D van Her- mon uit Aardenburg de hoogvogel naar beneden te halen In totaal vijf Franse deelnemers legden hun visitekaartje neer als kandidaat-winnaar. De Belgen wisten uiteindelijk met vier deelnemers de finale te bereiken. De in totaal 11 overgeblevenen dienden onder elkaar te beslissen wie zich de nieuwe Europe se kampioen mocht noemen In de eer ste ronde werd er wel bijzonder goed geschoten, maar de hoogvogel bleef op zijn plaats slaan. In de tweede ronde was het E de Munck uit het Belgische Waasmunster die de hoogste eer voor zich opeiste door de vogel naar beneden te schieten. Een schutter richt in opperste concentratie op de hoge vogel DEEL BODEMKAART VAN NEDERLAND' HULST - Streekmuseum. 14-17 uur Motieven op merklappen MIDDELBURG - Rijksarchief 9-21 30 en 13.30-17 uur '400 jaar Generale syno de Middelburg 1581'. Artshop Six and Six. 10-18 uur: werken van Gera Dauvillier en Wim Vader: Zeeuws Museum. 10-17 uur Naar een nieuw kunstbegrip 1960-1980' Schuttershof. 16-01.00 uur 'Graffiti i St-John. 9-18 uur: foto s van Bert van Leerdam OOSTKAPELLE - Molenweg 36 10-12 uur: fossielenmuseum SINT-ANNALAND - De Meestoof 15- 17 uur 'Zaaien en oogsten TERNEUZEN' - 'Tollenique schilderij en van Cees van Langevelde. Bibliotheek. 12-20.15 uur 'Merklap pen', Hal 'Ter Schorre', 11-21 uur: werken van het echtpaar Marsilje VEERE-Grote Kerk 10-17 uur exposi ties 'Verknocht en met te scheiden Kunstenaarsafïïches en Oceaan Galerie Asklcpios. 8-20uur borduur- en applicatietechnickcn van Sylvia Lvn- den VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- I7uur 'VanFransNaerebout totwalra- darketen' en 'Modellen van 17e eeuwse schepen'. Galerie Marquis 13-18 uur: werken van Berserik. Jeroen Henneman, Pat An drea e a IJZENDIJKE-Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur fototentoonstelling ZIERIKZEE -Sint Lievens Monslerto- ren werken van Piet van 't Hageland ZUIDDORPF. - De Lmdenhoï. 14-20 uur Werken Wil van Helvoirt. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklaehteni Zeeuwsch-Vlaandcrcn - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance i Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-3(3251. van 10 00-24 00 uur weekends van 20 00-24 00 uui Zeeuwsch-Vlaandcrcn - Hulpgroep bij drankprobleem i AAi, tel 01174-345 Stichting 'Blijf van m'n lijf* Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar MIDDELBURG - De Stichting voor Bodcmkatering in Wageningen heeft bodemkaarten van midden- en oost- Zeeuwsch-Vlaandercn gepubliceerd. De kaarten maken deel uit van de serie 'Bodemkaart van Nederland', die de stichting in een schaal van 1 50.000 uitgeeft en hebben betrekking op het gebied rond Terneuzen (blad 54) en de omgeving van Hulst (blad 55». De kaar ten geven een beeld van de bodemge steldheid vaq het Zeeuws-Vlaams ge bied dat ten oosten van de lijn Braak man-kreek - Philippine ligt cn dat een oppervlakte van bijna 38.000 hectare meet. De stichting heeft bij de samenstelling van de kaarten meer dan dertig ver schillende kleurschakeringen gebruikt. „De combinatie van kleuren en signa turen heeft tot resultaat dat er ruim honderdvijftig verschillende gronden zijn onderschei den'schrijft de Stich ting voor Bodemkatering in een bege leidend persbericht Bij de twee gekleurde kaarten hoort een boekje met algemene informatie over Activiteiten van 'Philatelica' in Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse al- deling van de internationale vereniging 'Philatelica' houdt op donderdag 27 au gustus de maandelijkse bijeenkomst in gebouw 'De Schakel' aan de Bachten- .steene in Middelburg. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt, ook een mini-veiling gehouden 'Philatelica' houdt op zaterdag 26 sep tember in samenwerking met. Delta- West en de Numismatische Kring Zee land een grote postzegel- en munten- beurs in de grote- en kelderzaal van 'De Schakel' m Middelburg De zaal is open van 10.00 tot 17.00 uur Er zijn volop handelarenstands en twee stands met rondzendboekjes aanwezig Voorts wordt een verloting gehouden Ei is de ze maand in Middelburg géén ruilmid- dag Concert Westkapelle WESTKAPELLE - Zaterdag 29 augus tus geeft de muziekve-eniging uit Zon- nemaire een concert op de Markt te Westkapelle De aanvang is 20 00 uur Bij slecht weer is het concert in het ver enigingsgebouw 'Westkapelle herrijst Voorafgaand aan dit concert maakt de brassband 'OKK' uit Westkapelle een rondwandeling Het vertrek Is vanaf de Markt om 19.15 uur de gebruikte termen en een toelichting met figuren, foto's en tabellen. Er zijn hoofdstukken gewijd aan de geologie, de ontginningsgeschiedenis van het zandgebied en de bedijkingen van de polders en het verband tussen de bo dem en het landschap. Hoofdbestand deel vormt een achttal hoofdstukke over de kenmerken en eigenschappen van de honderdvijftig onderscheiden bodemeenheden, die in zes hoofdgroe pen zyn samengevat. De beschrijvin gen zijn aangevuld met analysegege vens van grondonderzoek in het labora torium De beschrijving van de bodem wordt afgesloten met een hoofdstuk over de bodemgeschiktheid. Daarbij wordt een aantal factoren van de grond geanaly seerd. dat van grote invloed is op de geschiktheid. Besproken worden onder meer de ontwateringstoestand, het vochtleverend vermogen de draag kracht. de verstuivingskans. de zuur graad en de voedingstoestand Tevens is de geschiktheid beoordeeld voor de gebruiksvormen akkerbouw, weiae- bouw en bosbouw Tenslotte worden in vijf aanhangsels cijfers verstrekt over de oppervlakte van de verschillende gronden, over de uitkomsten van het grondmonsteronderzoek en over de fac toren die de geschiktheid van de gron den bepalen GROTE KERK. VEERE Concert door het Gents Kamerorkest onder leiding van Herman Strculens lil werken van onder andere Mozart. Elgar en Bach In een zevental composities stelde het 'Gents Kamerorkest' zich zaterdag avond in de Grote Kerk te Veere voor. Dit nog jonge ensemble, gevormd door muziekstudenten, docenten en enige pas afgestudeerden, opene met een compositie van Leopold Mozart. Diens 'Symphonic in G'. een speels, melo dieus en ongecompliceerd werk, dat door het Kamerorkest correct werd be handeld. De charmante presentatrice Inge Veke- man. die de werken van een korte toe lichting voorzag, bracht de aanwezigen vervolgens naar het Celloconcert m c' van Antonio Vivaldi Het werk is niet als zodanig een echt celloconcert que vormgeving, maar een transcriptie Lie ven van de Walle. die de cellopartij speelde, deed dat vakkundig, maar was wat te bescheiden met de loonvorming Van Corelli konden de vele bezoekers luisteren naar eén van diens 'Concerto Grossi namelijk het 'Concerto Grosso no 9 in F'. In de gepuncteerde rithmen hadden de spelers onderling nogal eens 'ruzie', ondanks pogingen van dirigent Herman Streulens. die zijn spelers op andere gedachten wilde laten komen In dit 'Concerto Grosso' werkten Dirk van de Velde en Dirk van de Moortel, viool en Lieven van de Walle. cello, so listisch mee. Hun inbreng izover te ho ren» was goed. maar omdat men in het orkest was gezeten, moeilijk verstaan baar. Voor de pauze konden de aanwezigen nog genieten van de 'Serenade in e' van Edward Elgar. De onderdompeling in dit melodie- en zangrijke werk. zou ze ker nog in kracht hebben gewonnen, wanneer men het gegeven wat dynami scher had behandeld- Nu miste men juist, door de bescheidenheid van spe len. die aanzet die de compositie nodig heeft om de glans te krijgen die het werk ongetwijfeld heeft Dirk van de Velde en Dirk van de Mor tel, viool, waren de solisten m het be kende 'Concerto voor twee violen in D' van Joh Seb. Bach. Het 'Gents Kamer orkest" begeleidde de solisten goed, Jammer dat het tweede deel in een iets te snel tempo werd uitgevoerd, waar door het niet die bekoring meekreeg die dit deel verdient De uitvoerenden hadden er technisch weinig moeite mee. maar ook hier weer was een te be scheiden opstelling er de oorzaak van. dat het geheel te vlak overkwam. Een beetje brutaler' spelen had geen kwaad gekund. Van dirigent Herman Streu lens werd 'Damiran' uitgevoerd. Het ge geven is afgeleid uit een letterreeks, die in allerlei omkeringen wordt gecombi neerd. Heiwerk is nog een 'unvollende EEN PUNT VOORSPRONG OP MELISKERKE MELISKERKE - De ploeg van Grijps kerke heeft zaterdag in Meliskerke de jaarlijkse driekamp van de gemeente Mariekerke gewonnen. De Grijpsker- kenaren. die ook vorig jaar tijdens de eerste driekamp met de hoogste eer gingen strijken, behaalden 19 punten. Hiermee eindigden ze mei eén punt voorsprong op de ploeg van Melisker ke, die tweede werd. De Aagtekerkse ploeg bleef op veertien punten steken. Met deze zege sleepte Grijpskerke op nieuw de wisselbeker in de wacht, die burgemeester mr B. van Putten na af loop van de driekamp uitreikte aan Henk Ridderbos, do aanvoerder van hel winnende team. Hel evenement, dat vong jaar vooi hel eerst werd gehouden, was georgani seerd door de gezamenlijke Oranjever enigingen van Mariekerke. een gemeen te die zoals bekend bestaat uit de drie dorpen Aagtekerke. Meliskerke en Grijpskerke Zaterdag meetten de in woners van deze kernen hun krachten op het sporlveldje aan de Cornells Jas- perseslraat in Meliskerke ..Een spor tieve krachtmeting zo noemde de voorzitter van de gezamenlijke oranje verenigingen C Davidse het evene ment, ..bedoeld om de inwoners van de dne kernen dichter bij elkaar te bren gen'' Na het welkomstwoord van de heer Davidse, die tevens aanvoerder van het thuisspelende ploeg was, ging de driekamp van start met het onder deel zakgooien, waarbij twee mannen uit el dorp een mét zand gevulde zak steeds hoger over een houten stellage moesten gooien Ondanks het feit dat een Gnjpskerks duo de zak óp de stella ge deed neerkomenwaardoor deze kra kend ten onder ging. behaalde Grijps kerke bij dit onderdeel de meeste pun ten Succesvol was Grijpskerke tevens bij het doelschicten. de hindernisloop en de pannekoekrace Nadat de panne koeken waren gebakken, hetgeen m verband met de harde wind al voor de driekamp was gebeurd, moesten de deelnemers het baksel overbrengen naar een tafel, waar een dorpsgenoot klaar zat om de deegwaar netjes' dat wil zeggen met mes en vork. tb verorbe ren Omdat de meesten het echter met dit laatste voorschrift niet zo nauw na- Avondvierdaagse Graauw ten einde GRAAUW Voorafgegaan door de drumband en muziekvereniging "Nooit Gedacht uit Graauw legden 130 wan delaars vrijdagavond de laatste kilome ters af van de zesde avondvierdaagse te Graauw Ruim twee kilometer voor de finish in Graauw kregen de vierdaagse wandelaars, onder wie ook een aantal die zich voor een avond hadden laten Inschrijven, van de vele familieleden en belangstellenden langs de weg bloemen aangeboden In een kleurrijke stoet werden toen de laatste kilometers afgelegd In het ge meenschapscentrum m Graauw waar vijl dagen lang de start en finish had plaatsgevonden kregen alle wande laars de avondvierdaagse medailles uitgereikt Het organiserende comité uit Graauw had de weergoden dit jaar ook helemaal mee Alleen woensdag avond was het aantal wandelaars be duidend minder Maar omdat de wan riplvierdaagse dit jaar in Graauw uit vijl avonden bestond hadden de deelne mers de gelegenheid om een avondje te snipperen Toen woensdagavond de regen met bakken naar beneden kwam werd van die snipperdag' veelvuldig gebruik gemaakt te' m die zin, dat alleen het eerste deel nog maar klaar is. In een pittig ritmisch gegeven, met een kleine vioolsolo erin. waarbij het orkest op lange tonen fer- matisch blijft hangen, tipt Herman Streulens iets van zijn compositorische gaven aan. waarbij inclusief het Da Ca po. het geheel toch een te korte vlucht is. om een gefundeerd oordeel te vor men Dit was nu een werkje geweest, dat best herhaald had kunnen worden Toch ben ik er zeker van. dat ik het uit een aantal nieuw te spelen werken di rect zou weten uit te halen Het 'Gents Kamerorkest' besloot deze avond in Veere met de 'Serenade no 6 in D' van Wolfgang Mozartwaarbij naast de reeds eerder genoemde vlolisten ook Paul-Louis Mouton altviool en Gerard Devliegher. contrabas, m kwartetver- band hun steentje bijdroegen tot een geslaagde, geïnspireerde uitvoering Herman Streulens cs mochten van de aanwezigen een langdurig applaus in ontvangst nemen en dat verdienden de ze Belgische musici ondanks de boven genoemde kanttekeningen, zeer zeker men. moest er een langdurig jurybe raad aan te pas komen voor Grijpsker ke tot winnaar kon worden verklaard De ploeg van Meliskerke schreef de on derdelen zaklopen, skilopen en het wa- terspel op haar naam. Grijpskerke had lange tijd goede kansen op het winnen van dit spelmaar reed in het heetst van de strijd de melkbus, waarin een hoe veelheid water moest worden opgevan gen. omver De onder leiding van Rma Vos staande ploeg van Aagtekerke kon zich bij geen enkel spelonderdeel de sterkste noe men. De ploeg werd vier keer tweede en vergaarde bij het touwtrekken dne punten, omdat de jury bij dit spel nie mand als winnaar kon aanwijzen. Nadat speaker Lein de Wolf uit Melis kerke de driekamp voor beëindigd had verklaard en de ongeveer driehonderd toeschouwers voor hun steun aan de ploegen had bedankt, had burgemees ter Van Putten naast de wisselbeker voor ieder van de 141 deelnemers een medaille in petto. Volgend jaar wordt de derde Mariekerkse driekamp ge houden in Aagtekerke. Presentatie nieuwe gemeentevlag bij braderie Oostkapelle OOSTKAPELLE - Burgemeester P. A, D. H. Diepenhorst van Domburg hijst donderdag 27 augustus voor het eerst de nieuwe vlag van zijn gemeente. Dat gebeurt 's avonds om zeven uur ter ge legenheid van de braderie, die die dag om eén uur begint rond de Nederlands hervormde kerk in Oostkapelle. In de kern Domburg presenteert de heer Diepenhorst de vlag tijdens de opening van de jubileummark tdie maandag 31 augustus \anaf half tien op de Dom burgse Markt wordt gehouden. Aan de braderie in Oostkapelle nemen zestig standhouders deel Tijdens het evenement treedt de boerenkapel Cres cendo op. die van acht tot negen uur te beluisteren is in de D. Jansestraat. Van half acht tot half tien is het poppen theater 'Robhetty' te zien op het oude voetbalveld aan de Torenstraat De ka pel en het poppentheater spelen bij slecht weer in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle Vergadering van wijkcomité Bossenburgh VLISSINGEN - Het 'wijkkomiïeé Bos- h senburgh' houdt op dinsdag 1 septem ber een openbare vergadering in de openbare lagere school 'De Houtuvn' in Vlissingen Aan de orde komen onder meer de brief van de gemeente Vlissin gen inzake folders, de bereikbaarheid van het winkelcentrum Papegaaien burg en de stand van zaken met betrek king tot: WV-woningen en Smke Ko- mejan-woningen. verkeer, groen- en speelvoorzieningen de werkgroep Pa pegaaienburg en de buurtkrant. De ver gadering begint om acht uur 's avonds. Harmonie 'Ons Genoegen' treedt op in Middelburg MIDDELBURG - De Vlissingse konink lijke harmonie Ons Genoegen' treedt donderdag 27 augustus op voor het stadhuis in Middelburg Op de zoge noemde gele steentjes op de Middel burgse Markt staat vanaf acht uur 's avonds een podium Qpgesteld, waarop 'Ons Genoegen' onder leiding van de heer J C de Boo van Uijen een aantal werken ten gehore zal brengen Stvapclub bekroonde leukste QSL-kaarten in Vlissingen VLISSINGEN - Tijdens de tentoonstel ling van QSL-kaarten in 'Het Open Hof in Vlissingen, die werd georganiseerd door de Swapclub Zuid-West-Nede:- land. beoordeelde een onafhankelijke jury de tentoongestelde kaarten op ori ginaliteit De expositie u as onderver deeld in twee categorieën: de glans kaarten en de matte kaarten De mislas Glanskaarten. 1 Havik. 2 Babv Blue Eyes 3 Ma Harlekijn Matte kaarten i Zebra 3; 2 De Broeder. 3 Rode Ridder Appel Summered voor goede prijzen geveild in Goes GOES - In het veilpunt Goes van de Centrale Veiling Zeeland werden de eerste, door het proefstation in Wilhel- minadorp aangevoerde, appels van de soort Summered gcvield Deze voor het eerst in 1364 geoogste zomeiappel, waarvoor bij de fruittelers vrij veel be langstelling bestaat, heeft een rode kleur en een goede smaak met een fris zuur aroma. De betreffende appels w a- ren 'doorgeplukt', wat wil zeggen, dat de grootste en meest gekleurde in de eerste pluk worden geoogst. De handel betaaide goede prijzen In de klasse II bracht de maat 80-90 mm 158 cent per kilo op en de maat 70-80 mm 143 cent per kilo Ter vergelijking de zelfde dag waren in Goes de toppriizen voor de appelrassen Benoni. James Grieve en Tydeman's Early respectie velijk 150. 111 en 164 cent per kilo In 1980 werden de eerste Summered op 25 augustus geveild Toen waren de prijzen in de klasse I maat 80-90 mm 220 cent en voor de maat 70-80 mm 251 cent per kilo primeurpriizen voor appels beduidend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5