B en w Oostburg oneens over subsidie hulpdienst Jeugdsoos 'de Klomp' in Ovezande start seizoen zmna 1 HJ Rechtsongelijkheid welzijnswerk Hulst Werk van Margarethe Rudolph te zien in het Hulster stadhuis CURSUSSEN wmmntkm: Tokïns PZC/, ondememersopleiding autobedrijf NIEUW: BROODJE SMm betaalbare klasse MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 streek MEERDERHEID: ELF CENT PER INWONER OOSTBURG - De leden van het college van burgemeester en wethouders Oostburg verschillen onderling van mening over de hoogte van de subsidie de Telefonische Hulpdienst Zeeland iTHDi Een meerderheid wil voor '82 uitgaan van een bedrag van 11 cent per inwoner, aanzienlijk minder dan de 0.40 per Oostburger, waarop de THD volgens de nieuwe bijdrageregeling recht zou heb ben. Wethouder J Vergouwe kiest als enige voor het "volle pond'. Hij is bang. dat de hulpdienst anders niet kan blijven be staan Het meerderheidsvoorstel komt vrijdagmiddag 28 augustus aan de orde in de raadscommissie voor financien Dat de THD zijn nut heeft bewezen staat voor b en w van Oostburg vast. In '80 en '81 subsidieerde de raad hel werk. samen met rijk en provincie, door res pectievelijk 11 en 8 cent per inwoner beschikbaar te stellen. Barokconcert in Domburg DOMBURG - Onder de titel 'Barok ad hoe' geven vijf Amsterdamse musici woensdagavond een concert van zes tiende en zeventiende eeuwse muziek in de hervormde kerk te Domburg. Dit concert valt in het kader van de zomer avondconcerten. waarvan de organi satie in handen is van de kerken in Domburg. Lucienne Bouwman (sopraan). Mar- greet Honig (sopraan). Marten Root (dwarsfluit). Viola de Hoog (cello) en Cor de Jong (clavecimbeli brengen een gevarieerd programma met werken van Carissimi, Frescobaldi. Scarlatti, De Caix d'Hervelois, Kuhnau, Campra, Co- relli en d'Astorga. Het programma zal mondeling worden toegelicht De vijf musici zijn. op initiatief van Lucienne Bouwman, speciaal bijeen gekomen voor dit eenmalige concert in Dom burg. Lucienne Bouwman studeerde aan het Amsterdamsch Concervato- rium en is sinds 1969 docente hoofdvak zang aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle. Margreet Honig studeerde eveneens aan het Amsterdamsch Con servatorium en in Parijs en is sedert 1979 docente solo-zang aan het Rotter dams Conservatorium. Marten Root studeerde eerst in Amsterdam en be haalde zijn eindexamen aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag (1980Viola de Hoog studeerde aan het Sweelinck Conservatorium en behaal de dit jaar het diploma Uitvoerend Mu sicus. Cor de Jong studeerde ook aan het Sweeünck Conservatorium te Am sterdam en vervolgde zijn studie als cla- vecinist bij onder anderen Gustav Leo nard en Ton Koopman Het concert in de hervormde kerk te Domburg begint woensdagavond om 20.30 urn- Met ingang van 1 januari 1982 zijn de telefonische hulpdiensten overgehe veld' naar de gemeenten. De provincie Zeeland stopt, dan ook met subsidiëren. Het deel. dat Oostburg volgens de nei- wue regeling zou moeten opbrengen, is ruim 7364.- ofwel 40 cent per inwoner Meerderheid Toch houdt een meerderheid in b en w het liever op 11 cent in afwachting van gegevens over de financiële gevolgen van een plan voor het sociaal-cultureel werk en dc maatschappelijke dienst verlening. Is daarover duidelijkheid geschapen, dan willen deze collegele den de bijdrage opnieuw bekijken. Wethouder Vergouwe neemt dat risico wél. Hij vreest dat de Telefonische Hulpdienst door de houding van zijn 'collega's' in b en w grote kans loopt niet meer te kunnen werken en wil dat onder geen beding op zijn geweten heb ben Bij de voorstellen, die vrijdag op tafel komen, is er ook eén om de Stichting Recreatiewerk Zeeland, die recreatie activiteiten op campings en dergelijke stimuleert en begeleidt, geen bijdrage te geven. B en w voelen er niets voor om de 2700.- die Oost burg zou moeten op brengen te betalen, omdat subsidiering niet tot de taken van de gemeente zou moeten worden gerekend. De VIDO-groep Oostburg. die vrouwen in de overgang begeleidt, kan wél op een financieel ruggesteuntje van het college rekenen. De commissievergadering begint om 15.30 uur en w ordt gehouden in het ge meentehuis. Vergadering Culturele Raad Goes is verzet GOES - De vergadering van de Goese culturele raad, die vrijdag 4 september gehouden zou worden, is verzet naar vrijdag 18 september Aanleiding hier toe is het gereedkomen van het ont werp jaarprogramma 1982. Dit programma moet volgens het dage lijks bestuur van de culturele raad vol doende bestudeerd en besproken kun nen worden door de leden van de ver schillende werkgroepen van de culture le raad Daarom wordt dinsdag 8 sep tember een vergadering gehouden van alle werkgroepen. Deze vergadering be gint om 19.30 uur in het stadhuis te Goes. Er wordt dan door de afzonderlij ke werkgroepen gesproken over dat jaarprogramma. GEMEENSCHAPSWERK KRITISEERT GEMEENTE OFF. PUBLICATIE Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, gelet op het bepaalde in artikel 31 van de wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bekend, dat naar aanleiding van een verzoek daartoe door hen onder voorwaarden om ge vaar. schade of hinder voor de omge ving te ondervangen op 2 augustus 1981 aan de Eerste Zeeuwse Autogarage L Blaas. Markt 45 te Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet is ver leend voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een garagebedrijf op het perceel Hercules- weg 12 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie M. nummer 207 ged. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen vanaf heden tot 24 sep tember 1981 elke werkdag van 8 30 tot 12.00 uur en 14 00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noord straat 1 te Middelburg. Genoemde be schikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen in genoemde periode tevens ter inzage op zaterdagen van 9.00 uur tol 12.00 uur in de Openbare Biblio theek. Molstraat 13 te Middelburg. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de wet algemene bepalingen milieuhygié- ne staat tot 24 september 1981 beroep open bij de kroon voor. a. de aanvrager, b de betrokken adviseurs; c degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, tweede lid. of 28. eerste lid. onder c. van de wet algemene be palingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig órtikel 20, 21 of 22 tweede lid, of 28. eerste lid. onder c van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroep schrift. moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de raad van state, afdeling voor geschillen van bestuur. Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage Het verzoek tot schorsing of een voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Middelburg. 24 augustus 1981 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester. P. A Wolters. - de secretaris. A. Kerkhove HULST-Het bestuur van de Stichting Gemeenschapswerk Hulst heeft scher pe kritiek op het concept-voorontwerp van een algemene subsidieverorde ning en een aantal andere onderdelen van het welzijnsbeleid. Volgens voor zitter J. Vergouwen is de reikwijdte van de subsidieverordening onduide lijk en dreigt met name de zelfstandig heid van het particulier initiatief in dc knel te komen. In een brief aan b en w en de commissie welzijnsplanning schrijft hij verder dat het college door een 'overdaad aan ont snappingsclausules' onvoldoende rechtszekerheid gepft, aan instellingen, activiteitengroepen en organisaties en zo de rechtsongelijkheid in de hand werkt. Het ontwerp zou bovendien geen basis bieden voor nieuwe activiteiten en een 'onbruikbare structuur' verto nen. Weinig waardering kan de stich ting ook opbrengen voor het welzijns- programma '82 en het welzijnsplan voor de periode 1982 tot 1985 Volgens Ver gouwen geeft het stuk geen antwoord op duidelijk gebleken behoeften bij het jeugdwerk, de volwasseneneducatie en Sluis wil geen motorboten meer op kanaal naar Brugge SLUIS - B en w van Sluis willen in de toekomst motorboten weren in het ka naal van Sluis naar Brugge, dal binnen hun grondgebied ligt. Volgens het college is de afgelopen maanden gebleken dat deze 'snelle wa tersporters" zwemmers, vissers en wa terfietsen hinderen en schade toebren gen aan de oeverbescherming. Rijkswa terstaat liet al eerder merken, niet erg ingenomen te zijn met de motorboten B en w stellen de raad. die donderdag 27 augustus vergadert, voor om de alge mene politieverordening zo te wijzigen, dat het verboden wordt om zich nog langer met dergelijke vaartuigen in het openbare water van Sluis op te houden het alfabetiseringsprogramma, waar voor geen bedragen worden vermeld Instellingen, die niet reageerden op de inventarisatie van geplande welziinsac- tiviteiten voor '82. werden wél opgeno men in het welzijnsprogramma De Stichting ergert zich verder aan het ontbreken van een samenhang tussen plan en programma en de ontoeganke lijkheid van dat laatste stuk. In een derde brief aan het Hulster colle ge en de welzijnscommissie 'kraakt' het bestuur van het Gemeenschapswerk het concept-voorontwerp evaluatierap port. dat op veel onderdelen geen eva luatie maar uitsluitend een beschrij ving zou bevatten Evenmin maakt het duidelijk uit welke elementen een een- soortig welzijnsbeleid van Hulst en Hontenisse moet bestaan. Bekertoernooi Goese zomeravondvoetbal GOES - Het bekertoernooi van het Goese Zomeravondvoetbal is gevor derd tot de halve finales. Vandaag (maandag) om 18.30 uur wordt de eerste halve finale gespeeld tussen Bussel Bovs en WCZ. Bussel Boys bereikte de ze halve finale door een 5-1 overwinning op Fc 'Bevelanden'. WCZ won met 3-0 van Inter Scaldes. Om 19.30 uur begint de tweede wedstrijd tussen Parbo en Comb NS. Parbo schakelde VVGP met 1-0 uit en Combinatie NS zorgde voor de grootste verrassing door PTT met 3-0 te verslaan. De finale zal woensdag gespeeld wor den om 18.30 uur. Gezamenlijke dienst in kerk Domburg DOMBURG - Kandidaat Perk uit Se- rooskerke (W) gaat zondagavond 6 sep tember voor in een gezamenlijke dienst van de gereformeerde en de hervormde kerk in Domburg. De dienst begint 's avonds om zeven uur in het gebouw van de gereformeerde kerk te Domburg. Feestmiddag op terrein 'Der Boede' in Koudekerke KOUDEKERKE - Voor de vijfde achtereenvolgende keer werd zaterdag op het terrein van het verpleeghuis Der Boede' in Koudekerke dc laarhjkse nngnjderswedstrijd en oude ambach tenmarkt gehouden Aan hel feestelijke gebeuren namen onder meer deel de rmgrijdersvereniging uit Koudekerke. de kynologenclub De Vereniging Het Bespannen Paard' en een groot aantal ambachtelijke medewerkers De mu ziek werd verzorgd door de boerenkapel Onda' uit Nieuw en Sint Joosland en de brassband 'Onda mi Ru»iu»m Volgend weekeinde festiviteiten Paal PAAL - Onder auspiciën van de water sportvereniging Saeftinghe Paal wor den van 28 tot en met 30 augustus in het dorp Paal de traditionele festiviteiten gehouden. Vrijdag 28 augustus begint hel feest om 20.00 uur, \vaarna een drive-inshow de verdere avond zal vullen. Zaterdag 29 augustus vangt om 15 00 uur het admiraal-zeilen aan Het be stuur bevindt zich dan op het admiraal schip De andere schepen komen vanaf de Schelde in groepen van vier en pas seren op één lijn het admiraalschip Tij- dens het passeren wordt de fok omlaag gedaan en klinken kanonschoten Na dit maritiem spektakel treedt het mu ziekgezelschap 'Nooitgedachl' uit Graauw op Het avondprogramma wordt verzorgd door het showorkest van Johnny Contra. Zeer waarschijnlijk krijgt Paal bezoek van een Belgisch marineschip van ruim 25 meter lang. een patrouilleboot. Het bestuur van de vereniging hoopt dat be zoekers een kijkje aan boord mogen ne men Zondag 30 augustus begint om elf uur als het weer het toestaat, een open luchtmis. Pastoor Ruyloft van Graauw zal in de mis voorgaan.Vanaf 13.00 uur is er een grote modelbootshow in de Spuikom.Om half drie wordt de harmo nie St Bavo uit Wilrijk verwacht. Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid gratis mee de Schelde op te varen. De bezoekers moeten wel zelf het initiatief nemen en naar een schipper van een met vlaggen versierde boot toe stap pen Als zich een voldoende aantal mensen gemeld heeft, wordt er uitgeva ren Om 16.00 uurbegint een optreden van het orkest The New Angels' Zowel za terdag. zondag als maandag zijn er schietingen SKW te Vlissingen beëindigde de vakantie-activiteiten VLISSINGEN - Het afgelopen week einde heeft de Stichting Sociaal-Kul- tureel Werk Vlissingen (SKW) de vakantie-aktiviteiten beëindigd. Dit gebeurde zaterdagmiddag op het ter rein 'Pinkeltjesland' bij het clubhuis 'Marnix' in West-Souburg. Vele kinde ren waren bezig met snoephappen. spijkerslaan. zaklopen. balgooien, feestmutsen maken. busgooien, paalklimmen. enzovoorts. Aan deze kinderkermis waren allerlei andere aktiviteiten vooraf gegaan zoals een familie-fietstocht, een dropping, een filmmiddag, straattekenen en een drukbezochte soos voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Ook in de clubhuizen Het Woltershuis en Het Buut zijn de vakantie-aktivitei ten voorbij. In Het Buut aan de Beatrixlaan is van avond i maandagnog een bingo-avond Het vierde en laatste zomerkamp is eveneens beëindigd Vrijdagmiddag kwamen de kinderen van 10 tot 12 jaar met de leiding weer thuis Deze jeugd én de jeugd van 6 tot 9 jaar bivakkeerde in - 'T Volderke in Dongen. De jeugd van 13 tot 15 jaar hield een tentenkamp in Westelbeers. eveneens in Noord-Bra bant. Volgend jaar zullen de zomerkampen gehouden worden m Nuenen. terwijl er een trekkerskamp voor de oudere jeugd komt door Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgie KORTGENE - Bij een eenzijdig onge val op de Provinciale weg 8 bij Kortge- ne raaktenzondagmiddag de heer P. A. van E. zijn echtgenote en kind licht ge wond Van E reed in een moment van onoplettendheid legen een lichtmast Burgemeester P. J. C Molthoff van Hulst bekijkt samen mei dc kunstenares Margarethe Rudolph haar werk BURGEMEESTER OPENDE EXPOSITIE HULST - Burgemeester P. J. G. Molthoff' van Hulst heeft zaterdagmiddag in de burgerzaal van hel stad huis een tentoonstelling geopend van schilderijen en grafisch werk van Margarethe Rudolph. Hij stond in het kort stil bij haar bewogen levensloop, die haar van Polen (waar ze werd geboren) naar Oost- en tenslotte West-Duitsland bracht. Burgemeester Molthnff rnemHo de kwaliteit van Marga rethe Rudolph's werk (in hoofdzaak landschappen) en was getroffen door de rust die het uitstraalt De opening werd begeleid door muziek van een combo onder leiding van gitar ist Ruud van Duyse. schoonzoon van de schilderes. De tentoonstelling duurt tot 15 sep tember Margarethe Rudolph exposeerde eerder in gale rie Des Beaux Arts In Terneuzen Zondagavondconcert 'Crescendo' in Oostkapelie OOSTKAPELLE - De brassband 'Cres cendo' uit Oostkapelie geeft zondag 30 augustus een concert bij de Nederlands hervormde kerk te Oostkapelie De band speelt daar vanaf kwart over acht een aantal hymnen Bij slecht weer con certeert de brassband in het ontmoe tingscentrum De Halve Maan in Oost kapelie Flinke schade bij botsing in Hulst HULST - Twee personenauto s werden zaterdagavond omstreeks kwart voor acht flink beschadigd bij een aanrijding op de kruising van de Lange Nieuw- straat en de Houtmarkt te Hulst. Het ongeluk gebeurde doordat de twee be stuurders. J. P. en P. B beiden uit Hulst, elkaar geen voorrang verleen den. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Kaartmiddag BRESKENS - In het dienstencentrum 'Goedertijt* in Brcskens wordt woens dag 26 augustus een kaartmiddag ge houden voor ouderen ter afsluiting van de reeks zomeraetiviteiten. De Stichting Welzijn voor Ouderen m West-Zeeuwsch-Vlaanderen en de afde ling Breskens van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen tekenen voor de organisatie. Ook kaarters, die rfog geen 65 zijn. worden verwacht. De mid dag begint om 14 uur Tot half twee kan er voor de wedstrijden worden inge schreven RA YMOND VAN HETGROENEWOUD EN LANCEEBAND kunt kiezen uit de navolgende cursussen: a. Vakbekwaamheid Autobedrijf (patroonsdiploma) b. Handelskennis Motorvoertuig en Fietsbedrijf (middenstand) c. Detailhandel (Ondernemer voor het Motorvoertuig- en Fietsbedrijf) De genoemde cursussen kunnen 's avonds worden gevolgd in Alkmaar, Groningen. Sittard. Arnhem. Haarlem, Utrecht, Assen. Leeuwarden, Voorschoten en Zwolle Goes. Rotterdam Ook dagcursus in Voorscholen Inlichtingen Stichting VAM. opleidingsinstituut voor het moiomoeauig tu-eeu ieler en aanverwant bea'nii Postbus 399. 2260 AJ Voorschoten Telefoon 01717 4141. toest 132 VAKANTIE VOORBIJ Wij openen morgen onze deuren weer De slager die zijn vlees altijd bij de boer koopt hoopt u graag weer van dienst te zijn met het u welbekende jonge malse vlees vleeswaren en salades een grote sortering met daarnaast de vele specialiteiten en dit alles uit zijn ambachtelijke keuken OVEZANDE - Het nieuwe activitei ten-seizoen van jeugdsoos 'De Klomp' uit Ovezande staat weer voor de deur. Aanstaande vrijdagavond bijt de 'Fan fare Sint Juttemis' om tien uur de spits af van het negende 'klomp-jaar'. In de komende maanden staan onder meer een optreden van de Vlaamse rock-zan- ger Raymond van het Groenewoud, een concert van de Nederlandse pop groep Lancce en de vertoning van Fel- lini's 'Vrouwenstad' op het program ma. Tegen het eind van het komende seizoen van de Stichting Open Jonge- renontmoctingscentrum Dc Klomp moet het tweede Klomp-pop-festival weer gestalte krijgen. Dit festival vormde in het afgelopen soos-seizoen een van de hoogtepunten. De jeugdsoos in Ovezande zal bij veel activiteiten weer als centrum dienen. Toch rekent het bestuur van de stich tmg nog dit seizoen op een officiële toe zegging van het gemeentebestuur van Borsele om een nieuw pand in gebruik te nemen. Zolang een goede ruimte ech ter nog niet voorhanden is, zal de soos het moeten doen met beslaande ac commodaties in andere dorpen van dc gemeente of het kleine soosgebouw zelf. Het college van burgemeester en wei houders van de gemeente Borsele heeft enkele maanden geleden al wel monde ling toegezegd dat er een open jonge rencentrum voor de stichting komt. In de eerste maanden van het nieuwe soos-seizoen benut de Klomp voor de optredens van Lancee en Raymond van het Groenewoud en zijn Centimeters hei ontmoetingscentrum 'De Stenge' in Heinkenszand Het popconcert van Lancee wordt gehouden op vrijdag vier september De groep trad vorig jaar ook al op voor de jeugdsoos. De popgroep van Ferdy Lancee kwam tijdens dat concert vooral muzikaal goed uit de verf. Reden voor het soos-bestuur om nog eens een beroep te doen op deze Nederlandse formatie. Overigens is de groep inmiddels wel van samenstelling veranderd. Dat neemt niet weg dat de twee tot nu toe verschenen lp's nog steeds als basis voor de muziek van Lancee en zijn band dienen De Belg Raymond van het Groene woud staat vrijdag twee oktober op het podium in 'De Stenge'. De dertig jarige rockzanger heeft zijn sporen in de pop al verdiend De grote doorbraak in Ne derland bereikte hij pas in 1980 na tien jaar actief met de muziek bezig zijn. Van het Groenewoud heeft in al die ja ren een uitgebreid platen-oeuvre opge bouwd. De rock 'n roll speelt daarin een belangrijke rol Toch valt het werk van de Vlaming vooral op door de teksten Naast de genoemde popconcerten wil het bestuur van de stichting uit Ove zande dit jaar ook wat meer theater in het programma stoppen. Dit idee krijgt al op vrijdag achtt ien september gestal te wanneer de Vlaamse cabarettiei Dennis Nowe de jeugdsoos aandoet. Dit optreden staat in het teken van de uit wisseling tussen de gemeente Borsele en de Belgische plaats Diksmuide Met deze voorstelling hoopt het bestuur van de jeugdsoos een aanzet te geven voor meer kleine theater-evenementen in het soosgebouw. De film zal dit seizoen een vaste plaats krijgen iri het programma van de Stich ting Open Jongeren-ontmoetingscen trum. Voorlopig wil het bestuur iedere laatste zaterdag van de maand met een filmvoorstelling voorde dag komen Za terdag 26 september begint het filmpro gramma met 'Citta Bella Donne' van Frederico Fellini Een film waarin de regisseur met zijn eigen beeld over het feminisme op de proppen komt. lil het eerste spos-weekclnde houdt de Klomp op zondag dertig augustus ook de traditionele fietstocht. Deze pnzzel- rit door Zuid-Beveland begint om één uur 's middags. Overigens staat de soos in dc weekeinden \oor het publiek open vanaf acht uur 's avonds. ópecictliteiteHólcicperi/ j.de wBSser&zw Oud# Koudekerkseweg 26, Middelburg Tel. (01180) 13021. Openbare commissievergadering met spreekrecht De adviesraad specifiek welzijn vergadert, dins dag 25 augustus om 19.30 uur m de maquetteka mer van het stadhuis. In het openbaar worden (onder meert behandeld. - Ontwerp gemeentelijke welzijnsprogramma 1982 - mutaties adviesraad Wanneer u tijdens de vergadering over een of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt get en. kunt u gebruik maken van hel spreekrecht Maak hiervoor eerst een afspraak- met de secretaris van de commissie, de heer A J Wien op het Stadhuis, tel. lOllSOi 26231 toestel 347. Bij deze secretaris en het bureau voorlichting van de gemeente ligt de volledige agenda met bijbeho rende stukken voor u om in te zien 3 Nieuwendijk 35-31 (bij Vissershaven)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 4