EIGEN SPORTCOMPLEX VOOR HOEDEKENSKERKE Jeugdsoos 'de Klomp' in Ovezande start seizoen B en w Oostburg oneens over subsidie hulpdienst Echtpaar Clement te Yerseke vierde 65-jarig huwelijksfeest Rechtsongelijkheid welzijnswerk Hulst CURSUSSEN WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek Sportvereniging heeft er voor moeten vechten Veel stands en publiek bij braderie Kloetinge AUTO RIJLES? ondernemersopleiding autobedrij'f MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 HOEDEKENSKERKE - Na zo n 14 tot 15 jaar 'vechten' heeft de sportvereni ging Hoedekenskerke sinds zaterdag eindelijk een eigen accommodatie. Die werd die dag geopend door wethouder P. L. Peeters van de gemeente Borsele, met het hijsen van de clubvlag. Daar mee werd de accommodatie, bestaan de uit een tennisveld, een oefenkooi voor de tennissector, een terras voor de tennistoeschouwers. een kleedac commodatie met twee kleedkamers en eenscheidsrechtershokje. een kantine, een terras voor de voetbaltoeschou wers en een voetbalveld, officieel in Braderie Colijnsplaat trok erg veel publiek COLIJNSPLAAT - De braderie in Co lijnsplaat is een succes geworden. Dat bleek zaterdag wel uit het grote aantal bezoekers dat de weg wist te vinden naar het Noord-Bevelandse vissers dorp. Het jaarlijkse gebeuren werd za terdagmorgen geopend met een rond gang van de muziekvereniging 'Williel- mina'. Vanaf dat moment stroomden er steeds meer mensen naar de ongeveer 50 kramen in de Voorstraat te Colijns plaat. Naast de verschillende winkeliers had den ook verenigingen en instanties als het Rode Kruis, de Colijnsplaatse sportclubs en Greenpeace een plaats gekregen. Verder konden de bezoekers een kijkje nemen bij het uitvoeren van oude ambachten De kinderen konden zich vermaken met een heuse rupsbaan en een ritje op de rug van een pony. De burgemeester van Kortgene. J L D van der Linde, kwam zaterdagavond samen met zijn echtgenote een kijkje nemen. Hij opende een danswedstrijd die werd gevolgd door een straatbal in de Voorstad, waarvoor veel belangstel ling bestond. Eén van de organisatoren, mevrouw Bil. toonde zich na afloop van de braderie erg tevreden. Het was pri ma braderieweer en dat was te merken ook. was haar reactie. Volksdansvereniging Goes geeft cursussen GOES - Dinsdag 1 september en woensdag 2 september beginnen in Goes vijf cursussen met internationale danslessen. Voor het 'recreatief dan sen' kan men zich aanmelden in de leef tijdsgroepen: 6 tot 9 jaar. 19 tot 12 jaar. 13 tot 17 jaar, 18 jaar en ouder en 50 jaar en ouder. Alle cursussen worden gege ven door de volksdansvereniging Goes in de kantine van 'De Betho' aan de rondweg te Goes. De vereniging heeft voor elke leeftijds groep een apart lesprogramma samen gesteld. Zo zal bij de jongere groepen meer aandacht worden besteed aan het leren luisteren naar muziek, terwijl het programma voor de ouderen meer is af gestemd op de ontspanning. Belangstellenden hebben de mogelijk heid om eerst een drietal lessen te vol gen voor men zich definitief aanmeldt Maandagavond 7 september begint in Goes weer een cursus kinderinstructie- dans Deze cursus is speciaal bestemd voor onderwijzend personeel van kleu ter- en lagere scholen en voor jeugd- en jongerenleiders en -leidsters. Tijdens deze cursus, die zes avonden zal duren, zal het programma'van de bun del HOV HOY 2 worden doorgenomen. Deze bundel is samengesteld voor hen. die willen werken met eenvoudige dan sen en dansvormen in het onderwijs en in verenigingsverband. De cursus wordt georganiseerd door de volks dansvereniging Goes, in samenwerking met de landelijke stichting De Spele vaart en de provincie Zeeland De cur sus zal worden gegeven in de gymzaal van de Scholengemeenschap voor LBO in Goes Naast didactiek en methodiek wordt ook veel aandacht besteed aan muzika le ontwikkeling, oriëntatie in ruimte en tijd. aansluiting op andere vakken, in tegratiemogelijkheden bij projecten, expressiemogelijkheden. lichamelijke ontwikkeling en het leren samenwer ken. Vergadering Culturele Raad Goes is verzet GOES - De vergadering van de Goese culturele raad. die vrijdag 4 september gehouden zou worden, is verzet naar vrijdag 18 september. Aanleiding hier toe is het gereedkomen van het ont werp jaarprogramma 1982. Dit programma moet volgens het dage lijks bestuur van de culturele raad vol doende bestudeerd en besproken kun nen worden door de leden van de ver schillende werkgroepen van de culture le raad. Daarom wordt dinsdag 8 sep tember een vergadering gehouden van alle werkgroepen Deze vergadering be gint om 19.30 uur in het stadhuis te Goes Er wordt dan door de afzonderlij ke werkgroepen gesproken over dat jaarprogramma. Bekertoernooi Goese zomeravondvoetbal GOES - Het bekertoernooi van het Goese Zomeravondvoetbal is gevor derd tot de halve finales Vandaag (maandag) om 18 30 uur wordt de eerste halve finale gespeeld tussen Bussel Boys en WCZ Bussel Boys bereikte de ze halve finale door een 5-1 overwinning op Fc 'Bevelanden WCZ won met 3-0 van Inter Scaldes. Om 19.30 uur begint de tweede wedstrijd tussen Parbo en Comb NS. Parbo schakelde VVGP met 1-0 uit en Combinatie NS zorgde voor de grootste verrassing door PTT met 3-0 te verslaan. De finale zal woensdag gespeeld wor den om 18.30 uur handen van de vereniging gesteld. De rij sprekers was zaterdag zeker in ver houding tot de lengte van de strijd voor de sportaccommodatie. De voorzitter van de vereniging G Schuitert, opende die rij In zijn ope ningswoord bedankte hij iedereen, le den, dorpsgenoten, de gemeente, het bedrijfsleven en anderen die hadden meegewerkt aan de totstandkoming van 'De Kouter' Hij vertelde trots te zijn op het geheel en blij dat het er ein delijk van was gekomen. De voorzitter van de tennissector van de sportvereni ging Hoedekenskerke. A. Bitter, stond even stil bij de geschiedenis van de ver eniging. Hij memoreerde het feit dat de tennissers altijd op een wisselend veld hebben gespeeld, sinds de oprichting zo'n 3 jaar geleden, van de tennissector De voetballers vonden een onderko men bij de voetbalvereniging Volhar ding m Ovezande Wethouder Peeters blikte in zijn toespraak ook terug in de geschiedenis van de strijd' om de ac commodatie Hij wees er op dat de ten nissport zich de laatste tijd kon verheu gen in een geweldige populariteit en ook de voetballerij doet het nog steeds goed. zo stelde hij. Hij noemde het nieu we gebouw en de nieuwe sportvelden een grote aanwinst voor het dorp en sprak de hoop uit dat de sportvereni ging na lang wachten ook in staat zou zijn de accommodatie te behouden De oprichter van de vereniging. A. van der Ban. vertelde dat hij destijds dat initiatief had genomen om dé jeugd van de straat te houden Volgens hem had de accommodatie er ook al zo 'n 10 tot 12 jaar eerder moeten staan, alleen al om dat die dan veel minder zou hebben ge kost. Na de toespraken speelde het BI elftal van Hoedekenskerke een wedstrijd te gen het BI elftal van Volharding Ver der was er een demonstratie-tennis wedstrijd Zori wedstrijd was er vrijdag ook al geweest. Vrijdag werd tevens een open-dag gehouden waarvoor erg veel belangstelling bestond Wandeltocht in Krabbendijke KRABBENDIJKE - In Krabbendijke wordt donderdag 27 augustus een zo meravond wandeltocht gehouden Er wordt gelopen over twee afstanden. 5 of 10 kilometer. De deelnemers beginnen om 19.00 uur vanaf de gymzaal aan de Nieuwlandsestraat te Krabbendijke. Iedere deelnemer, jong of oud. krijgt een medaille. YERSEKE - Het echtpaar H. Clement en A. Clement- Douw uit Y'erseke vierde zaterdagmiddag het feit dal het G5 jaar geleden in het huwelijk trad. Eigenlijk viel die 65-jarige huwelijksdag op 17 augustus, maar met de viering daarvan werd nog even gewacht tot zaterdag. In het verenigingsgebouw van de kerk der gereformeer de gemeente m Yerseke waren die dag talrijke familiele den. vrienden en bekenden van het echtpaar aanwezig om de heer en mevrouw Clement geluk te wensen met hun huwelijk. Onder die gasten bevonden zich burge meester H Boer van Reimerswaal en zijn echtgenote, die namens de gemeente gelukwensen, een bloemenbak en een oorkonde kwamen aanbieden. Maandag al ontving het bruidspaar gelukstelegrammen van de koningin en de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boei- tien. De heer Clement (nu 88 jaar oud) en zijn vrouw (87 jaar) hebben één zoon en één dochter Hij heeft altijd in de oestercultuur m Yerseke gewerkt, maar veranderde la ter van baan door als tuinman bij het Delta Instituut te gaan werken. Meneer en mevrouw Clement zijn beiden geboren en getogen in Yerseke waar ze ook in het huwe lijk zijn getreden. Sedert 5 december 1979 wonen ze in het bejaardentehuis 'Vredebest'. RA YMOND VAN HET GROENEWOUD EN LANCEE-BAND OPBRENGST TEN BA TE VAN GREENPEACE KLOETINGE - Veel deelnemers en veel publieke belangstelling, dat ken merkte de tweede braderie in Kloetin ge. Een ander duidelijk kenmerk van die braderie was het niet commerciéle accent wat op het hele gebeuren lag. Niet minder dan 40 procent van de deelnemers vertegenwoordigde een niet-commerciële instelling of doel stelling. Enkele van die instellingen Inbraak in Goese sporthal 'De Bevelanden' GOES - De Goese gemeentepolitie stelt een onderzoek in naar een inbraak in de sporthal 'De Bevelanden' in Goes. De inbraak moet in de nacht van zaterdag op zondag geb eurd zijn. Er wordt een aantal flessen drank vermist, wat snoepgoed en een klein geldbedrag Plattelandsvrouwen Duiveland weer actief' NIEUWERKERK - De afdeling Sehou- wen-Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hervat de activiteiten Donderdag 27 augustus wil men een bezoek brengen aan het waterschap 'Schouwen-Duiveland' aan het Havenpark te Zierikzee. waar de da mes om 14 00 uur worden verwacht. Bij gunstig weer wil men de tocht per fiets maken, waarvoor de dames zich om 13.15 uur zullen verzamelen bij 'Zonne- hoek' te Nieuwerkerk waren: de dierenbescherming, de vrije school, de sportvereniging Blauw Wit, de actiegroep Slop Borsele en het Energie Kommitee Zeeland, een infor matieve stand over alternatief voedsel en Greenpeace. Vooral deze laatste or ganisatie speelde zaterdag een belang-, rijke rol bij de braderie. De totale op brengst van de braderie (in de vorm van staangeld van de stands) en de op brengst van de nevenactiviteiten kwam ten goede aan deze milieu- en dierenbeschermingsorganisatie. De Goese burgemeester mr F. G A. Hu- ber stond in zijn openingswoord ook even stil bij het doel van de braderie. Hij wees er op dat het een goede zaal is dat dergelijke Initiatieven worden geno men. Vooral een braderie als die zater dag m Kloetinge met zo'n 80 kramen, brengt de dorpen weer tot leven, memo reerde hij. Volgens de burgemeester kan dan ook met gesteld worden dat er in de Goese dorpen weinig of niets ge beurt. daar zit volop leven in. zo bracht hij naar voren. Hij sprak tevens een compliment uit aan het adres van orga nisator A J. den Boer die een aartje naar zijn vaartje (de organisator van on der meer de Goese expoi heeft Naast de opbrengst van het staangeld van de stands was er zaterdag een rom melmarkt voor Greenpeace en een prestatieloop. georganiseerd door AV'56. waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan de milieuorganisa tie. Tevens was er een rommelmarkt voor de sportvereniging Blauw Wit in Kloetinge. De muziekvereniging Eu- phonia luisterde het geheel muzikaal op. Fiets gestolen van muzikante te Kapelle KAPELLE - Zaterdagmiddag verleen de het tamboer- en trompetterkorps 'Jonge Kracht" uit Kapelle medewer king aan een optocht van de kinder vakantieweek in Krabbendijke. Bij te rugkomst in het clubgebouw 'De Note- kraker' bleek dat de fiets van*trompet- tiste A. B. was gestolen. De één jaar ou de fiets stond met nog twintig anderen op slot bij het clubgebouw. De eigena resse is niet verzekerd. Bij de andere fietsen was een herenfiets teruggezet, die ook op slot stond en waarvan men het slot geprobeerd had open te breken. OVEZANDE - Het nieuwe activitei ten-seizoen van jeugdsoos 'De Klomp' uit Ovezande staat weer voor de deur. Aanstaande vrijdagavond bijt de 'Fan fare Sint Juttemis' om tien uur de spits af van het negende 'klomp-jaar'. In de komende maanden staan onder meer een optreden van de Vlaamse rock-zan- gcr Raymond van het Groenewoud, een concert van de Nederlandse pop groep Lancce en de vertoning van Fel- Iini's 'Vrouwenstad' op het program ma. Tegen het eind van het komende seizoen van de Stichting Open Jonge renontmoetingscentrum De Klomp moet het tweede Klomp-pop-festival weer gestalte krijgen. Dit festival vormde in het afgelopen soos-seizoen een van de hoogtepunten. De jeugdsoos in Ovezande zal bij veel activiteiten weer als centrum dienen Toch rekent het bestuur van de stich ting nog dit seizoen op een officiéle toe zegging van het gemeentebestuur van Borsele om een nieuw pand in gebruik te nemen. Zolang een goede ruimte ech- GEMEENSCHAPSWERK KRITISEERT GEMEENTE HULST - Het bestuur van de Stichting Gemeenschapswerk Hulst heeft scher pe kritiek op het concept-voorontwerp van een algemene subsidieverorde ning en een aantal andere onderdelen van het welzijnsbeleid. Volgens voor zitter J. Vergouwen is de reikwijdte van de subsidieverordening onduide lijk en dreigt met name de zelfstandig heid van het particulier initiatiefin de knel te komen. In een brief aan b en w en de commissie welzijnsplanning schrijft hij verder dat het college door een 'overdaad aan ont snappmgsclausules' onvoldoende rechtszekerheid geeft aan instellingen, act iviteitongroepen en organisaties en zo de rechtsongelijkheid in de hand MEERDERHEID: ELF CENT PER INWONER werkt Het ontwerp zou bovendien geen basis bieden voor nieuwe activiteiten en een onbruikbare structuur' verto nen. Weinig waardering kan de stich ting ook opbrengen voor het welzijns- programma '82 en het welzijnsplan voor de periode 1982 tot 1985. Volgens Ver gouwen geeft het stuk geen antwoord op duidelijk gebleken behoeften bij het jeugdwerk, de volwasseneneducatie en het alfabetiseringsprogramma, waar voor geen bedragen worden vermeld Instellingen, die niet reageerden op de inventarisatie van geplande welzijnsac- tiviteiten voor '82, werden wel opgeno men in het welzijnsprogramma. De Stichting ergert zich verder aan het ontbreken van een samenhang tussen plan en programma en de ontoeganke lijkheid van dat laatste stuk. In een derde brief aan het Hulster colle ge en de welzijnscommissie 'kraakt' het bestuur van het Gemeenschapswerk het concept-voorontwerp evaluatierap port. dat op veel onderdelen geen eva luatie maar uitsluitend een beschrij ving zou bevatten. Evenmin maakt het duidelijk uit welke elementen een een- soortig welzijnsbeleid van Hulst en Hontenisse moet bestaan. ter nog niet voorhanden is. zal de soos het moeten doen met bestaande ac commodaties in andere dorpen van de gemeente of het kleine soosgebouw zelf. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Borsele heeft enkele maanden geleden al wel monde ling toegezegd dat er een open jonge rencentrum voor de stichting komt. In de eerste maanden van het nieuwe soos-seizoen benut de Klomp voor de optredens van Lancee en Raymond van het Groenewoud en zijn Centimeters het ontmoetingscentrum 'De Stenge' in Heinkenszand. Het popconcert van Lancee wordt gehouden op vrijdag viei september. De groep trad vorig jaar ook al op voor de jeugdsoos. De popgroep van Ferdy Lancee kwam tijdens dat concert vooral muzikaal goed uit de verf. Reden voor het soos-bestuur om nog eens een beroep te doen op deze Nederlandse formatie. Overigens is de groep inmiddels wel van samenstelling veranderd. Dat neemt niet weg dat de twee tot nu toe verschenen lp's nog steeds als basis voor de muziek van Lancee en zijn band dienen. De Belg Raymond van het Groene woud staat vrijdag twee oktober op het podium in 'De Stenge'. De dertig-jarige rockzanger heeft zijn sporen in de pop al verdiend. De grote doorbraak in Ne derland bereikte hij pas in 1980 na tien jaar actief met de muziek bezig zijn. Van het Groenewoud heeft in al die ja ren een uitgebreid platen-oeuvre opge bouwd. De rock 'n roll speelt daarin een belangrijke rol. Toch valt het werk van de Vlaming vooral op door de teksten Motorrijder en passagiere gewond KORTGENE - De heer K. P. K uit Goes botste zondagmiddag met zijn motor op een stilstaande auto op de Provin ciale we-g 7 bij de brug over de Zand- kreek. De p autoeigendom van de heer C. A uit het Duitse Dormagen. werd beschadigd De motorrijder en zijn duo- passagiere moesten met vrij ernstige verwondingen naar het ziekenhuis 'De Bevelanden' in Goes worden overge bracht. Drie mensen licht gewond Kortgene KORTGENE - Bij een eenzijdig onge val op de Provinciale weg 8 bij Kortge ne raaktenzondagmiddag de heer P A van E. zijn echtgenote en kind licht ge wond Van E. reed in een moment van onoplettendheid tegen een lichtmast Naast de genoemde popconcerten wil het bestuur van de stichting ui-t Ove zande dit jaar ook wat meer theater in het programma stoppen. Dit idee krijgt al op vrijdag achttien september gestal te wanneer de Vlaamse cabarettier Dennis Nowe de jeugdsoos aandoet. Dit optreden staat in het teken van de uit wisseling tussen de gemeente Borsele en de Belgische plaats Diksmuide. Met deze voorstelling hoopt het bestuur van de jeugdsoos een aanzet te geven voor meer kleine theater-evenementen in het soosgebouw De film zal dit seizoen een vaste plaats krijgen in het programma van de Stich ting Open Jongeren-ontmoetingscen trum. Voorlopig wil het bestuur iedere laatste zaterdag van de maand met een filmvoorstelling voor de dag komen. Za terdag 26 september begint het filmpro gramma met 'Citta Bella Donne' van Frederlco Fellini Een film waarin de regisseur met zijn eigen beeld over het feminisme op de proppen komt In het eerste soos-weekeinde houdt de Klomp op zondag dertig augustus ook de traditionele fietstocht. Deze puzzel- rit door Zuid-Bevcland begint om één uur 's middags. Overigens staat de soos in de weekeinden voor het publiek open vanaf acht uur 's avonds. OOSTBURG - De leden van het college van burgemeester en wethouders van Oostburg verschillen onderling van mening over de hoogte van de subsidie aan de Telefonische Hulpdienst Zeeland (THD). Een meerderheid wil voor '82 uitgaan van een bedrag van 11 cent per inwoner, aanzienlijk minder dan de 0.40 per Oostburger, waarop de THD volgens de nieuwe bijdrageregeling recht zou heb ben. Wethouder J Vergouwe kiest als enige voor het 'volle pond'. Hij is bang. dat de hulpdienst anders niet kan blijven be staan Het meerderheidsvoorstel komt vrijdagmiddag 28 augustus aan de orde in de raadscommissie voor financiën. Dat de THD zijn nut heeft bewezen staat voor b en w van Oostburg vast. In '80 en '81 subsidieerde de raad hel werk. samen met njk en provincie, door res pectievelijk 11 en 8 cent per inwoner beschikbaar te stellen. Meerderheid Met ingang van 1 januari 1982 zijn de telefonische hulpdiensten 'overgehe veld' naar de gemeenten. De provincie Zeeland stopt dan ook met subsidiëren Het deel. dat Oostburg volgens de nei- wue regeling zou moeten opbrengen, is ruim 7364.- ofwel 40 cent per inwoner j| Toch houdt ecu meerderheid in b en w het liever op 11 cent in afwachting van gegevens over de financiële gevolgen van een plan voor het sociaal-cultureel werk en de maatschappelijke dienst verlening. Is daarover duidelijkheid geschapen, dan willen deze collegele den de bijdrage opnieuw bekijken. Wethouder Vergouwe neemt dat risico wel Hij vreest dat de Telefonische Hulpdienst door de houding van zijn collega's' in b en w grote kans loopt niet meer te kunnen werken en wil dat onder geen beding op zijn geweten heb ben. Bij de voorstellen, die vrijdag op tafel komen, is er ook een om de Stichting Recreatiewerk Zeeland, die recreatie- activiteiten op campings en dergelijke stimuleert en begeleidt, geen bijdrage te geven B en w voelen er niets voor om de 2700.- die Oostburg zou moeten op brengen te betalen, omdat subsidiering niet tot de taken van de gemeente zou moeten worden gerekend De VIDO-groep Oostburg, die vrouwen in de overgang begeleidt, kan wel op een financieel ruggestcuntje van het college rekenen. De commissievergadering begint om 15.30 uur en wordt gehouden in het ge meentehuis. op weg" 01104-502 dé autorijschool voor Goes en omstreken een vol uur achter 't stuur! Joost mag het weten. En reken maar dat Joost het weet voor il'qw.'n' stallatieproblemenopge- b.éd van GAS. WATER, ^ELEKTRICITEIT en CV: installatiebedrijf v JoostWeststrate Hoofdstraat 22 Kortgene- Tel 01108-1662' J kunt kiezen uit de navolgende cursussen: i. Vakbekwaamheid Autobedrijf (patroonsdiploma) Handelskennis Motorvoertuig en Fietsbedrijf (middenstand) Detailhandel (Ondernemer voor het Motorvoertuig- en Fietsbedrijf) L Ds genoemde cursussen kunnen s avonds worden gevolgd in Alkmaar Groningen, Sittard Arnhem Assen. Eindhoven. Goes. Haarlem Leeuwarden. Roosendaal. Rotterdam. Ook dagcursus in Voorschoten Inlichtingen Stichting VAM opleidingsinstituut voor het motorvoertuigtweeu-ieler en aanverwant bedri/l Postbus 399.2260AJ Voorschoten Telejoon 017174141 toest 132

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 20