ARIE RIEDIJK ONBETWISTE STER IN ZAALVOETBALTOERNOOI VLISSINGEN Beveren legt met een soepele Landskampioen PKC te sterk voor Tjoba start basis voor zege (9 -0) EXPERIMENT VAN BRAEMS IN DE VOORLINIE Vonck tweede Weinig publiek, toch f5.000 voor Sport Steunt Zonneveld PZC/sport VLISSINGEN - Arie Riedijk was zater dag de onbetwiste ster van het zaal voetbaltoernooi in de Vlissingse sport hal Baskensburg. Vooral door de onna volgbare schijnbewegingen en de loep zuivere en steenharde schoten van de ze speler was het zogeheten Sterren team een klasse apart. De een na de ander werden de overige vijf formaties in dit toernooi opgerold. Het toch be slist niet zwakke Sport Stijl Sinke uit Middelburg kreeg de grootste neder laag om de oren (6-0) en de Zeeuwse selectie werd met 6-2 afgedroogd. Het was voornamelijk de nauwelijks te stuiten Arie Riedijk. die deze enorme klappen uitdeelde. Met dertien doel punten was deze speler van de Rotter damse hoofdklasser CVV en het zaal voetbalteam Ceverbo uit Dordrecht de absolute topscorer. Met die dertien treffers nam hij meer dan de helft van de totale produktie (22) van het ster renteam voor zijn rekening. Op eerbie dige afstand eindigde de Limburgse kampioen De Haantjes uit Venlo. die twee nederlagen moest incasseren, als tweede. Door het minivoetbal in het Rotter damse sportpaleis Ahoy is Arie Riedijk een nationale bekendheid geworden. Bovendien is hij al jarenlang een van de sterren van het Nederlands zaalvoet balteam. De organiserende Zeeuwse zaalvoetbalteams Sport Stijl Sinke en Hooizolder hadden hem dan ook aange trokken als een van de grote trekpleis ters van het toernooi. Terwijl vrijwel al le andere spelers en clubs voor niets naar Vlissingen waren gekomen, moest voor de komst van Arie Riedijk en zijn vaste maat Frans Bouwman 500 gulden worden uitgetrokken. Maar daajyoor liet dit illustere tweetal dan ook wel wat zien in de Vlissingse sporthal. Niettemin was de geringe publieke be langstelling (ruim 200 toeschouwers) een teleurstelling voor de organisato ren. Jan Kees Sinke verzuchtte: „Zel den heeft Zeeland zo'n sterk bezet zaal voetbaltoernooi gehad. Wanneer er spelers zijn als Arie Riedijk. Frans Bouwman. Jan de Jong, Arie Delmotte. Wim Groenewegen. Chris Bouman, twee Belgische internationals en prak tisch de hele Zeeuwse top en het pu bliek komt dan nog niet in grote getale, dan weet ik het ook niet meer". Door de inzet van de vele sponsors, een verlo ting en de recette werd het toernooi niettemin een succes voor het goede doel. Chiel van der Linden, een van de organisatoren, schatte dat ongeveer 5.000 gulden aan Sport Steunt Zonne veld kan worden afgedragen. Toch willen de Zeeuwse clubs Sport Stijl Sinke en Hooizolder een traditie van dit toernooi maken. Wel zullen de organisatoren zich beraden over de vraag of wellicht een datum in herfst, winter of voorjaar aantrekkelijker is voor het publiek. Want bovendien kreeg men nu ook te maken met het feit, dat de belangen van het veldvoetbal en het zaalvoetbal weer eens met elkaar botsten. Zo kon bijvoorbeeld Johnny Tahapary niet aantreden met Hooizol der. omdat hij zaterdagavond met Mid delburg een oefenwedstrijd moest spe len tegen de zaterdagclub AZVV uit Axel. Veldvoetbal Middelburg en vele andere (veld)voet- balverenigingen laten hun spelers vrij om zaalvoetbal te spelen, mits dat niet gebeurt in een weekeinde met compe titiewedstrijden of op een trainings avond. Gert Booij van Middelburg, die zaterdag in de formatie van Sport Stijl Sinke wel meespeelde, zal overigens niets in de weg worden gelegd. Jan Bostelaar, leider van hel eerste elftal van Middelburg liet weten: „Gert is de hele week geblesseerd geweest. Hij kon dus ook niet trainen. Door zijn en kelblessure kon hij niet eens een voet balschoen dragen. Als hij wel een an dereschoen aan kan om te zaalvoetbal len, mag dat van ons. Trouwens, John ny Tahapary heeft vrijwillig gekozen voor de oefenwedstrijd tegen AZVV". Veel toppers in het mini- of zaalvoetbal laten zich overigens niet dwingen door hun (veld(voetbalclubs. Arie Riedijk. zoals gezegd ook spelend voor de Rot terdamse hoofdklasser CW. kiest na drukkelijk voor het zaalvoetbal. En Frans Bouwman, spelend voor Zwart Wit '28 uit Rotterdam, laat zich ook niet uit de zaal houden. Van de Zeeuwse spe lers is Martin Quist, die ook uitkomt in het eerste van Mevo uit Zierikzee, een van de voorbeelden van een voetballer die het spel in de zaal soms prefereert. Maar van Middelburg verschenen bij voorbeeld ook Gijs Baan en Ad Ver meulen zaterdag niet in de Vlissingse sporthal. Sterrenteam Hoewel het Sterrenteam bepaald niet kon worden gekwalificeerd als een sa mengeraapt zooitje, was er aanvanke lijk toch van weinig eenheid sprake, omdat er in feite drie „mootjes" waren samengebracht. Daar waren in de eer ste plaats de Rotterdamse sterren Arie Riedijk en Frans Bouwman, daar wa ren verder de ex-NAC-spelers Wim Groenewegen, Arie Delmotte, Jan de Jong en Chris Bouman en daar waren tenslotte de twee Belgische zaalvoet bal-internationals Alain van Boven en Harry Geuns van Hoboken uit Antwer pen. In de eerste wedstrijd van het Sterrenteam was het dan ook nog even zoeken naar de goede samenwerking. Hooizolder, dat tenslotte op de laatste plaats zou eindigen, maakte het de „Sterren" nog behoorlijk lastig. Door Ruud Loppies nam Hooizolder zelfs een voorsprong, maar met een fantasti sche solo, afgerond met een onhoud baar schot in de bovenhoek zorgde Rie dijk voor de gelijkmaker. Door Guus Duden nam Hooizolder weer een voor sprong. Een plotseling naar binnen zwenkende Riedijk liet echter op nieuw doelman Johnny Bish kansloos. Frans Bouwman zorgde tenslotte voor de eerste overwinning van het Sterren team: 3-2. In de tweede wedstrijd van het Sterren team liep het al gesmeerd. Sport Stijl Sinke, dat eerder de sterke formatie FC Rouing uit Bergen op Zoom met 4-1 had verslagen, was volmaakt kansloos. Op papier leek de Middelburgse club rede lijk sterk met Cees de Ridder (doel), Hennie Wijs, Hans Carol, Jan Kees Sin ke, Wim Koster, Gert Booij, Sjaak van Eenennaam en Martin Wintein. Maar de ploeg werd met 6-0 opgerold door het Sterrenteam: Frans Bouwman 1-0, Rie dijk 2-0, Frans Bouwman 3-0, Hennie Wijs (in eigen doel) 4-0, Arie Riedijk met een schitterende lob 5-0 en Chris Bou man 6-0. Zes treffers Ook de Zeeuwse selectie bracht aardig wat talenten binnen de lijnen (Han Terwicl, Jan van Nierop, Haiis Pica vel, Johnny Blok, Martin Quist, Piet Gilde en Sjaak de Waal), maar was toch ook kansloos tegen het Sterrenteam en met name tegen Arie Riedijk, die alle zes treffers voor zijn rekening nam! Pas toen de stand al tot 6-0 was opgelopen, sloeg de Zeeuwse selectie door treffers van Hans Picavet en Jan van Nierop nog terug: 6-2. Cees Ou termans, de coach van het Ster renteam. noemde het „louter onder schatting", dat zijn formatie zich nog in gevaar liet brengen door FC Rouing, dat tweemaal een voorsprong nam (1-0 en 2-1) en dat ook nog eenmaal gelijk kwam (3-3), maar dat tenslotte na een 3-5-achterstand toch met 4-5 moest ca pituleren. Riedijk (drie maal), Groene wegen en Chris Bouman namen de „Sterren-doelpunten" voor hun reke ning. In de laatste wedstrijd van het toernooi tegen De Haantjes uit Venlo deed het Sterrenteam het rustig aan (de conditie ging een rol spelen), maar met 2-1 kwam de winst toch binnen. Harry Geuns en Frans Bouwman scoorden de treffers en Bram Apassa redde voor de Limburgers de eer. Wispelturig Met name het team van Sport Stijl Sin ke speelde zeer wispelturig. Zo werd FC Routing gemakkelijk opgerold met 4-1 (Middelburgse treffers van Wim Koster, Jan Kees Sinke, Gert Booij en Martin Wintein). Ook de matig spelen de Zeeuwse selectie werd met 4-1 ver slagen: Wijs 1-0, Quist 1-1, Koster 2-1, Wintein 3-1 en Sinke 4-1. Maar van De Haantjes werd kansloos met 3-0 verlo ren en het prestigeduel tegen Hooizol der leverde ook een nederlaag (4-2) op: Loppies 1-0, Henk Willemse 2-0, Koster 2-1, Duden 3-1, Wintein 3-2, Willemse (die een verre worp van doelman Bish ineens raak kopte) 4-2. Uitslagen De uitslagen luiden: Sport Stijl Slnke-FC Routng 4-1, Sterrenteam-Hooizolder 3-2, De Haantjes-Zeeuwse selectie 0-1 idoelpunt van Jan van Nierop). S.S.Slnke-Sterrenteam 0-8. FC Rouing-De Haantjes 1-2 i beide doelpun ten van De Haantjes gescoord door interna tional Leen Kiersi. Zeeuwse selectie-Hooizol der 3-2. De Haantjes-S.S.Sinke 3-0 (ook in de ze wedstrijd twee treffers van Leen Kiersi, Sterrenteam-Zeeuwse selectie 6-2. Hooizol- der-FC Rouing 0-6, Zeeuwse selectie-S.S.Sin ke 1-4, De Haantjes-Hooizolder 3-0. FC Rouing-Sterrenteam 4-5, S.S.Slnke-Hooizol- der2-4. Zeeuwse selectie-FC Rouing 2-3. Ster renteam-De Haantjes 5-1. Eindstanden Eindstand 1 Sterrenteam 5 gespeeld 10 pun ten, doelpunten 22-9, 2 De Haantjes 6 <S-4>. 3 FC Rouing 4 15-13). 4 Sport Stijl Sinke 4 10- 15), 5 Zeeuwse selectie 4 (9-15); 6 Hooizolder2 (8-17). In de pauze was er een demonstratie- wedstrijd rolbasketbal, die door De Wapper uit Antwerpen met 25-11 van Blauw Wit uit Roosendaal werd ge wonnen. Vter spelers van het Sterrenteam, dat zaterdag in Vlissingen hel zaalvoetbaltoernooi won tv.l.n.r i Arie Riedijk. Arie Delmotte. Wim Groenewegen en de Belg Alain van Boven MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 DORDRECHT - Piet Vonck van RKHAV is tijdens een 10 kilometer wegwedstrijd in Dordrecht als tweede geëindigd, achter Klaas Lok van Phoe nix. Vonck moest maar weinig toege ven op de Utrechtenaar. Lok finishte in 28.45.2. Voor Piet Vonck werd 28.47.4 afgedrukt. Ook Frans Krijnse van AV 56 liep een uitstekende wedstrijd. De nieuw bak ken veteraan eindigde op een 8e plaats in 30.34.8 en werd hiermee gehuldigd als eerste veteraan. Ron Abuys van Dyna mo liep met 31.55.0 naar de tweede plaats bij de veteranen en ook Lou Din- gemanse eindigde vooraan met 32.15.0. Hij klasseerde zich op de 16e plaats in totaal en was de vierde aankomende bij de veteranen. Peter Hameteman ein digde op een goede tiende plaats bij de senioren in een tijd van 30.52.0. Uitslag: 1 Klaas Lok, Phoenix. 2 Piet Vonck HAV; 3 Leon Weyers. AV Nijmegen 29.19.8; 4 Piet Waaning Spartaan, 29.26.5; 5 Steef Kijne Metro, 30.01.0,6 Douwe Jaarsma Fit 30 06 0; 7 Frans Krijnse AV 56 30.34.8. Klasseringen an dere Zeeuwen. 10 Pieter Hameteman Zee- landspurl 30.52.0, 13 Ron Abuys Dynamo 3155 16 Lou Dingemanse Zeel. sport 32 15 0; 23 Cor Lammers AV 56, 32.59 0; 28 Cees Groen Deltasp. 33.33.0:29 Adrle Hollaar Deltasp. 33 34.0; 35 Cees Markusse Dynamo 34 10 56 Knjn de Oude Deltasp. 37.26.0; 46 John de Rek Deltasp. 35.48.0; 61 Hans Hoeks- ma AV 56 38 26 0. Enige Zeeuwse atleten kwamen za terdag in actie tijdens de Open Kempi- sche kampioenschappen in Valkens- waard. Gerben Rodts van Marathon legde beslag op twee zilveren medailles, met een tweede plaats op het polstok hoogspringen (3.10 m) en op het speer werpen (49.02 m). Op de 100 meter heren werd hij vijfde in 12.1. Voor A-junior Henk-Peter de Jonge was er zilver op de 800 meter. De Scheldesporter maakte de race maar werd in de laatste fase verslagen door Wim de Vos van AV Gent. Voor de Jonge werd ondanks de sterke tegenwind een goede tijd afge drukt. Hij liep 2.04.2 min. Patrick Suy werd op dezelfde afstand 8e in 2.09.6. De Jonge eindigde als 4e op de 200 m in 24.7. Martin Boucherie van Marathon bereikte op het speerwerpen een 4e plaats met 46.00 meter. De B-junior werkte voor de eerste keer met A-mate riaal. Boucherie sprong 5.10 ver. Eric Breel werd met 6 04 tweede op het ver springen en liep op de 200 meter 25.6. Hij eindigde hiermee op de 6e plaats. Bert de Jonge van AV 56 wierp met 38 40 meter een persoonlijk record. Zijn' 13.26 m kogel was goed voor een 7e plaats. Piet Versluys (Marathon) haalde 11.99 met de kogel en wierp de speer 50.74 m ver. (7e). Marita de Vriend van Marathon is een nieuwkomer in de atletiek. Ze bewees over kwaliteiten op werp-stootgebied te beschikken door brons te winnen met een stoot van 10.41 met de kogel. Het A-meisjes kreeg de speer 35.20 en de discus 24.92 meter ver weg. C'ora de Boer van Deltasport werd 3e op de 800 meter bij de A-meisjes in 2.40.6 en •sprong 4.47 meter ver. Sylvia Rodts baalde 9.21 met de kogel en 31.70 met de discus. SHEER HENDRIKSKINDEREN - Het Zeeuw se korfbal heeft nog niet een zodanig peil bereikt, dat men in staat is om te stunten tegen een topformatie uit de hoofdklasse. Drie weken geleden was het Souburgse Animo kansloos (15-3 nederlaag) tegen hoofdklasser Deetos, in 's Heer Hendrikskinderen was het zaterdag niet anders gesteld met Tjoba. De jubilerende vereniging leed een ruime nederlaag (17-6) tegen landskampioen PKC. Nu dacht men bij Tjoba ook niet direct aan een stunt. „We zullen wel flink klop krijgen", stelde aanvoerder Ger Philip- se voor de aanvang van de wedstrijd. Deze voorspelling kwam uit, al zag het daar in het begin niet naar uit. Tjoba kwam namelijk flitsend uit de start blokken. Zonder ontzag voor de tegen stander, zocht Tjoba de aanval op. Al in de derde minuut had dit resultaat. Jaap van Schaik. invaller voor de geblesseer de Hans de Schipper, wist een straf- worp te benutten. In die beginfase kon den de hoofdklassers geen moment im poneren. Slechts door de goede schotvaardigheid van Shirley Eil- bracht (ze zou uitgroeien tot de beste van het veld) en Hanneke Cosijn wist PKC op voorsprong te komen. Maar qua veldspel deed Tjoba in deze fase niet onder voor de Papendrechters. Toch kon Tjoba niet verhinderen dat PKC nog voor rust uitliep naar een 8-4 voorsprong PKQ had dit voornamelijk te danken aan de dames. Zij zorgden in die eerste helft voor de meeste treffers. Bekopen In de tweede helft moest Tjoba de in spanningen van de eerste helft beko pen. De hoofdklassers waren conditio neel duidelijk sterker en liepen vrij snel uit naar 11-4. Hiema spartelde Tjoba nog even tegen. Margot Philipse en Car- la de Schipper zorgden voor 11-6 Maar vanaf dat moment bleek dat het team van trainer Rob van Schijndel z'n kruit had verschoten. Met vloeiende combi naties speelde de hoofdklasser Tjoba weg. Ondanks de toch wel fors uitgevallen nederlaag (17-6) was trainer Van Schijn del tevreden over zijn ploeg, zeker qua veldspel. „Wat betreft schotvaardig heid en conditie waren we duidelijk twee klassen minder". De nieuwe trai ner van PKC Karei Verschoor, afkom stig van Pemix Leiden, was in de eerste helft onder de indruk van Tjoba. „Ik vond ze erg goed korfbal spelen. Ze ver bruikten in de eerste helft alleen teveel energie, waardoor ze in het tweede deel van de wedstrijd duidelijk tekort kwa men". YERSEKE - Van de Belgische clubs die dit jaar vaker dan ooit in Zeeland komen spelen, heeft Beveren Waas nog de beste indruk gemaakt. Tot twee keer toe is het Waaslandse team er in korte tijd in geslaagd om het Zeeuwse publiek te boeien. Terneuzense Boys was eerder al eens slachtof fer van de vlot scorende Belgen (10-1). En ook Yerseke moest natuurlijk vooral de offensieve kracht van Beveren ervaren. Anders dan Club Brugge (in IJzendijke) en Lokeren (in Arnemuiden) verscheen de formatie van Urbain Braems immers wel bijna met de sterkste selectie. Weliswaar ontbraken Jean Marie Pfaff. Wilfried van Moer en Mark Vaecke, die met het nationale team in Brussel moesten aantreden. Maar Urbain Braems bracht in Yerseke desondanks een uitstekend team in het veld Dik wijls zelfs nog spelend op halve kracht gleed Beveren Waas naar een riante winst (9-0). Er straalde van deze Belgische club de laatste weken al een grootse vorm af. Beveren Waas heeft zich in de Beker van Vlaanderen gereed gemaakt voor het seizoen. In Yerseke mocht Braems al tevreden zijn over de start, want Be veren begon vorige week met een uitze ge (2-0) bij KV Kortrijk. „En dat terwijl Anderlecht en Standard toch al kostba re punten lieten liggen", glunderde Braems. De Belgische trainer beschouwde het duel in Yerseke wel degelijk als een se rieuze oefenpartij. In die Zeeuwse wed strijd wilde Urbain Braems zo veel mo gelijk aanvallers aan het werk zien, want nog altijd is Beveren Waas niet zeker over de speelwijze voor het ko mende seizoen. Na het vertrek van Jean Janssens lijkt Braems te kiezen voor een voorlinie met twee spitsen. Omdat ook Bert Cluytens weg is (naar Andèr- lecht), is Ronny Martens een zekere keus voor de rechterflank. De lange Duitser Erwin Albert moest zich ook in Yerseke vaak op links in de aanval ver tonen. Het experiment met Bob Stevens en na rust Paul Creve in die voorhoede mis lukte volkomen. De statische Bob Ste vens is al duidelijk op z'n retour en zal vast en zeker afvallen voor dit niveau. De van Oostende gekomen Creve is wel ijverig en snel, maar past kennelijk niet in het systeem dat Braems wil gaan spelen. Vanaf de bank ergerde Braems zich voortdurend aan zijn jon ge spits, die te vaak naar hel centrum trok en daardoor de aanval verstoorde. ze het verband uit de aanval werd ge rukt In de beginfase was Beveren nog gretig genoeg om Yerseke volkomen weg te spelen. De vaak briljante, maar niet al te offensief gerichte Karl Heinz Schönberger dirigeerde in die aanvang zijn team ai naar een gigantisch over wicht. „Schönberger is in topvorm", stelde Ur bain Braems trouwens al voor de wed strijd vast. „Ik heb hem zelden zo schit terend zien spelen". De Duitse spelver deler moet met Van Moer ook dit jaar weer een ideale tandem gaan vormen. En Beveren beschikt daarnaast ook nog over een hechte defensie. Dat bleek in Yerseke overigens zeker niet, want Chris Fissers was bepaald geen waardi ge invaller voor Jean Marie Pfaff De Belgische keeper loste bijna iedere bal en daardoor kreeg Yerseke minstens een drietal kansen om tegen te scoren. Beste kans Het dapper zwoegende Zeeuwse team kreeg tenslotte geen loon naar werken. Zelfs de beste kans voor Jos Poley le verde voor Yerseke geen tegengoal op. Vanaf de stip knalde Poley. nadat hij zelf was neergelegd, een penalty tegen de lat. In de slotfase van het duel kreeg ook Miel van Hijfte nog eens een vrije kans, toen hij bijna voor een leeg doel mocht aanleggen. Van Hijfte raakte de bal echter met de hand en die treffer werd dus terecht afgekeurd. Beveren had op dat moment al een flin ke voorsprong (7-0), maar had die voor al te danken aan de soepele start. Met Schönberger en Dieter Weihrauch (die overigens ook nog in de voorlinie kan spelen) als aangevers werden Erwin Al- bert. Ronny Martens en Bob Stevens talloze keren in stelling gebracht Het bleek ook al onmiddellijk dat Yerseke geen 'ingespeeld' elftal had om deze Belgen op te vangen. Trainer Hans Bal heeft na het vertrek van Bert Pentury inmiddels al vijf nieu we spelers ingezet „Er zijn een paar spelers opgestapt", vertelde hij. „En bo vendien heb ik nog een paar geblesseer de spelers. Vooral tegen Beveren staat deze ploeg dan ook voor een zware op gave". Niettemin weerde Yerseke zich moedig en bleek het vooral in de tweede helft op conditie stand te houden Net na rust scoorde Beveren nog wel vrij snel (7-0), maar daarna bleef Yerseke een halfuur Omdat Paul Creve bijna nooit aan speelbaar was en Jan van Eyken ook al geen aanwinst bleek, viel Beveren na rust te ver terug. Aanvankelijk had de Belgische ploeg de basis gelegd voor een nog grotere score en daarom was Braems nogal ontstemd toen na de pau- Beveren Waas was vooral in de beginfase tegen Yerseke voortdurend m de aanval. Hier breken DieterWeihrauch (rechts) en Bob Stevens door de Zeeuwse defensie. lang overeind Pas in de laatste fase lie pen de Belgen nog uit naar de 9-0 eind- score. Beveren had evenwel het accent voor de pauze gelegd, want toen speelde Braems met zijn 'eerste keus' een fraaie partij. AI gelijk na de aftrap ving Ronny Martens een zwakke terug speelbal van Zuidweg op en daarna kon hij simpel scoren (1-0). Yerseke dankte het vooral aan zijn knappe doelman dat Beveren lang op die score bleef staan. Jaap van der Hiele ransel de in het eerste half uur werkelijk de meest onmogelijke ballen uit zijn doel. Maar in ijltempo liep Beveren Waas toch nog voor de rust uit naar een grote voorsprong. Patrick Schoofs, Erwin Al bert en Karl Heinz Schon berger uit een strafschop) zorgden voor 4-0. Langs Ronnie Martens en weer Erwin Albert kwam Beveren zelfs In amper twee mi nuten tijd nog op 6-0. Na rust scoorde eerst J an van Eyken 7-0) en in de slotfa se Ronnie Martens en Erwin Albert (9- 0). Een moment uit de wedstrijd tussen Tjoba en landskampioen PKC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 14