Westeuropese atleten: vanaf nu met weinig tevreden zijn Arnemuiden veel te sterk voor VC Vlissingen: 5-0 BRESKENS EN SLUISKIL ZIJN AL IN EEN BLAKENDE CONDITIE Deelneming Yifter aan wereldbeker onzeker Zeeuws oefenvoetbal DDR OVERHEERST: „TEGENVALLEN KAN NIET' Peru versloeg Uruguay: 2-1 Recordpoging Moses afgelast VERDELING MEDAILLES Atleten namen geldprijzen aan WIM GEELHOED OP VRIJE VOETEN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 UTRECHT - Met zestien miljoen burgers is Oost-Duitsland bepaald niet een Europees land met een hoog inwonertal. Toch geeft het in vele takken van sport in de wereld de toon aan. Het spreekwoord: 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' wordt in Oost-Duitsland kennelijk op zijn juiste waarde geschat. Bij de Europese jeugdkampioenschappen, die van vorige week donderdag tot en met zondag in Utrecht werden gehouden, behaalden de Oostduitse atlctiekjeugd in totaal 42 van de 114 medailles die waren te verdelen: 22 maal ging aan de hoogste vlaggemast bij de erecercmonie het Oostduitse dundoek omhoog. Zeven van de gouden medailles werden begeleid door Europese jeugdrecords. Nederland speelde met 26 vertegen woordigers in Utrecht, zoals het meren deel van de West-Europese landen, een bescheiden rol. Veel werd echter ver goed door de voortreffelijke prestaties die de ruim 6000 toeschouwers zondag te zien kregen. Nederland behaalde êen MONTEVIDEO - Peru heeft zondag in Montevideo een uiterst belangrijke overwinning behaald op Uruguay in de voorronde (Zuidamerikaanse groep 2) van het toernooi ,om het wereldkam pioenschap voetbal in Spanje. De Pe ruanen wonnen de uitwedstrijd met 2-1 na een ruststand van 1-0. Voor Peru scoorden Rosa en Uribe. Victorino maakte de tegentreffer. De stand in groep 2 (Zuidamerikaanse zonei is: Peru 3 2 1 0 5 5-2 Uruguay 2 10 12 4-4 Columbia 3 0 12 13-6 KEULEN - De geplande wereldrecord poging van Edwin Moses ging in Keu len niet door. De Amerikaanse specia list op de 400 meter horden liep vrijdag in West-Berlijn onder slechte weersom standigheden de fabelachtige tijd van 47.27 seconden, waarmee hij slechts 14 100e boven zijn eigen wereldrecord bleef. Twee dagen later, nam hij zich voor, zou hij in Keulen een aanval op zijn toptijd doen. Die aankondiging lok te 35.000 toeschouwers naar het sta dion. Een halt uur voor Moses aan de start moest verschijnen, liet hij de orga nisatie weten niet te zullen deelnemen. Hij had in Berlijn een spier verrekt. Een niet al te ernstige blessure, maar vol doende om van een wereldrecordpo ging af te zien en ook van een confronta tie met Harald Schmidt. Niet dat de Westduitser de donkere Amerikaan van diens 72e zege op rij had kunnen afhouden, dat wees Schmidts winnende tijd (49 17) wel uit. maar zijn ongeslagen record nodeloos in gevaar brengen, ligt Moses niet. bronzen medaille door Erik de Bruin bij het discuswerpen. Verder moest het or ganiserende land. dat zaterdag de blun der maakte zijn twee hoogspringsters Edwaria Sardjoe en Marion Wijnsma niet te laten verschijnen genoegen ne men met ereplaatsen voor tienkamer Robert de Wit (vierde) de 4x400 meter meisjesploeg (vierde). Maike Persoons (zesde op de 1500 m) en speerwerpen Bert Smit, die zesde werd Bert Smit zorgde voor het enige Nederlandse jeugdrecord hij verbeterde het eigen record, dat hij veertien dagen tevoren bij de nationale titelstrijd op dezelfde baan op 70.70 had gebracht tot 72.44 meter. De lange Limburger zag zijn hoop het inmiddels veertien jaar oude seniorrecord van Piet Olofsen (74.78 mi met succes te kunnen aanvallen niet in vervulling gaan. Trainingscoördinator Herman Buuts van de KNAU stelde na 'Utrecht' vast dat er nog veel te doen is. „Het gaat zoals het altijd het geval is. Een gedeel te van de ploeg valt tegen, een ander deel mee en sommigen voldoen aan de verwachtingen". Buuts was vooral tc spreken over Erik de Bruin, die naast het brons op discus ook nog achtste werd bij het kogelstoten, tienkamper Robert de Wit („dit was echt klasse"), de gedurfd lopende Maike Persoons, die pas op het laatste moment in de ploeg kwam en Bert Smit. Geen tegenvallers Tegenvallers zijn in het Oostduitse sys teem vrijwel uitgesloten Hordentrai ner Klaus Wubbenhorst ..Wij sturen uitsluitend jongens en meisjes die zeker zijn van een plaats in de finale Wanneer wh dat niet met zekerheid kunnen zeg gen, wordt niemand op zo n onderdeel afgevaardigd" De Europese jeugdtitelstnjd heeft aan getoond dat de Westeuropese atleten in de komende jaren met weinig tevreden UTRECHT - De medaille-verdeling van de zesde Europese atlctiekkam- pioenschappen voor de jeugd in Utrecht is: Goud Zilver Brons Oost-Duitsland 22 13 7 Sowjet-Unie 4 11 12 Bulgarije 3 12 Gr.-Brittannie 2 3 4 W.-Duitsland 2 l 4 Hongarije 2 10 Polen 110 Belgiel 0 I Tsjechoslowakije 10 0 Frankrijk 0 5 1 Italië 0 2 2 Finland 0 0 2 Nederland 0 0 1 Noorwegen 0 0 1 Zweden 0 0 1 Er werden in Utrecht 38 nummers (16 bij de meisjes en 22 bij de jongens) ver werkt. In totaal kwamen 28 landen aan de start. zullen moeten zijn. Slechts vijf kam pioenschappen waren voor vertegen woordigers van landen aan deze zijde van de ideologische scheidingslijn. De Westeuropese landen verzamelden in 1979 te Bydgoszcz vijftien kampioen schappen. Het. verlies moet worden toe geschreven aan de opkomst van de Oostduitse jongensploeg. Beheersten de Oostduitse meisjes al jaren de Euro pese en wereldatletiek, in Utrecht werd duidelijk dat ook de jongemannen uit dat land dit voorbeeld hebben gevolgd. Hoogspringsters De twee Nederlandse hoogspringsters werden op bijzonder knullige wijze uitgeschakeld. Marjon Wijnsma en Et- waria Sardjoe namen niet deel aan de kwalificatie-wedstrijd, die zaterdag om één uur begon. De Nederlandse at letes verkeerden in de veronderstel ling pas later op de middag te moeten springen. Op het moment dat de wed strijd begon, zat het tweetal aan de maaltijd in het KNV'B-sportcentrum te Zeist, waar de ploeg tijdens de Europe se titelstrijd was ondergebracht. Een snelle autorit naar het atletiekstadion mocht niet baten. De wedstrijd begon zonder Nederlandse deelneming. „Er is een foutje gemaakt, maar dat kan voor komen". probeerde KNAU-voorzitter De Beer de blunder te vergoeilijken. De atletes waren uitgegaan van hetoor- spronkelijk tijdschema, dat echter aan de vooravond van de Europese jeugd kampioenschappen werd gewijzigd. Ploegleider Joop van Drunen verklaar de dat de wijziging aan iedereen is door gegeven. CHICAGO - Twaalf Amerikaanse atle ten. onder wie de bekende marathonlo per Bill Rogers, lopen een goede kans geschorst te worden door de nationale atletiekfederatie, omdat zij na afloop van een wedstrijd in Portland geldprij zen hebben aangenomen. De zaak werd zaterdag in Chicago voor een speciale commissie gebracht. De uitspraak wordt verwacht op 5 oktober. Een lid van de commissie zei dat men alle be wijzen in handen had om een uitspraak te doen. De atleten krijgen nog tot 21 september de tijd om verweer te voeren. In zijn eerste poging bij het speerwerpen voor jongens heeft Bert Smit zijn eigen nationale record aanzienlijk verbeterd. Smit unerp de speer 72.44 meter ver CAORLE - De deelneming van dubbelvoudig olympisch kampioen Miruts Yifter aan de strijd om de wereldbeker in Rome is dubieus Bij wedstrijden irt het Ita liaanse Caorle, die voor de Afrikaanse lopers en loopsters tevens als selectiewed strijd golden, kwam de Ethiopiër op de 5.000 meter niet verder dan de derde plaats Yifter finishte in de bescheiden tijd van 13 minuten en 56.63 seconden, meer dan 30 seconden boven zijn winnende olympische tijd Jackson Ruto uit Kenia won de loop in 13.47.64 gevolgd door zijn landgenoot Tolosa Kotu Het falen van Yifter. die tijdens de wereldbeker-edities in 1977 en 1979 beide malen de 5000 en 10000 meter won, heeft zijn 'zekere' uitverkiezing in gevaar gebracht. De wedstrijden golden voor de Afrikanen als laatste selectie. Daar zal Yifter een aansprekende uitslag moeten neerzetten om begin september in Rome op het hoogtepunt van het seizoen aanwezig te zijn. ARNEMUIDEN - Vierentwintig uur na de zware wedstrijd tegen de Belgische profclub Lokeren heeft Arnemuiden nog eens even bewezen momenteel de sterk ste club van Zeeland te zijn. Zaterdagavond was Vlissingen volmaakt kansloos in Arnemuiden en kwam er met een 5-0-nederlaag nog genadig af. De geschiede nis herhaalde zich daarmee, want enkele jaren geleden verloor Vlissingen op eigen veld met dezelfde cijfers van de ploeg van trainer Jaap van Maris. Vlissingen kon zaterdagavond nog als excuus aanvoeren, dat het nog niet op volle sterkte kon aantreden. Zo waren doelman Hans de Roover. laatste man Wim de Waal en de middenvelders Rob de Nooijer en Ron van Dam nog niet present. Arnemuiden bleek veel beter ingespeeld en conditioneel veel sterker. De zege had nog groter kunnen zijn als met name Ad Poortvliet voor rust enke le goede kansen had benut Nu kon Vlis singen de eerste helft afsluiten met slechts een 1-0-achterstand. Opvallend was dat bij Arnemuiden Wim Geelhoed toch weer aanwezig was. Vrijdagavond was hij na de wed strijd tegen Lokeren door twee leden van de koninklijke marechaussee uit Vlissingen weggevoerd, omdat hij zon der verlof donderdagavond de kazerne in Hilversum reeds had verlaten. Za terdagmiddag werd dienstplichtige Wim Geelhoed, die in opleiding is bij de militaire geneeskundige dienst, echter weer op vrije voeten gesteld. Dit treffen tussen Arnemuiden en Vlis singen was duidelijk meer dan zo maar een oefenwedstrijd. Er was wel degelijk VLISSINGEN - Nog vrij ver voor de start van het voetbalseizoen blijken enkele Zeeuwse clubs al in een blaken de vorm te verkeren. Zaterdagclub Ar nemuiden, die vorige weck tegen Loke ren ook al een sterke indruk maakte, wees Vlissingen dit weekeinde op het klasseverschil. En ook Breskens be wees al enkele keren over een uitste kende ploeg te beschikken. Zondag werd Terneuzen met 4-0 verslagen. Opmerkelijk was bovendien de ruime winst van Sluiskil bij Vogelwaarde 10-7). Het is ook al zeker dat Hoek een uiterst zwaar seizoen tegemoet gaat. De forma tie van Jan Doorns moest tegen RCS op eigen terrein een zwaar verlies (2-61 in casseren. Hier volgt een overzicht van de oefen wedstrijden die de Zeeuwse clubs speel den- HVV'24-Graauw 4-0 Een bij vlagen goed spelend HVV'24 had weinig moeite met afdelings eerste klasser Graauw. De Hulsterse formatie won met 4-0. nadat het halverwege het duel al een 2-0 voorsprong had. Huub Bun en Jan Boes scoorden in de eerste helft. En - andermaal - Huub Bun en Peter van Eekelen waren de doel puntenmakers na de rust: 4-0. Aardenburg-Knesselaerde 0- Aardenburg speelde zaterdagmiddag thuis tegen het Belgische Knesselaer- de. En verloor met 0-1 na een wedstrijd, die twee gelijkwaardige ploegen te zien had gegeven. Knesselaerde had welis waar in de eerste helft in technisch op zicht een overwicht ma een half uur leidde dat tot het enige doelpunt van de wedstrijd), maar Aardenburg was na de rust iets in de meerderheid. Tot scoren kwam de thuisclub echter niet: 0-1. Axel-Zaamslag 1-2 Na de nederlagen tegen Hoofdplaat en Philijipine moest Axel ook in zijn derde wedstrijd genoegen nemen met verlies Zaamslag versloeg de zondag vierde klasser zaterdagavond met 2-1. In het gelijkopgaande duel had Paul Graefschepe Axel in de eerste helft een 1-0 voorsprong bezorgd. En lange tijd zag het er naar uit. dat Axel het voor deel zou behouden. Maar in het laatste kwartier zette Zaamslag nog eens goed aan en via Frans Zegers en Eric van Britsom ging het alsnog langszij: 1-2. Tern. Boys-HVV'24 1-2 Daags na het duel met Graauw speelde HVV'24 alweer tegen Terneuzense Boys. En ook in die wedstrijd liet de zondag vierde klasser - vooral in de eer ste helft - ook een goede indruk na. H VV nam voor de rust een 1-0 voorsprong door een doeltreffende vrije trap van Bonnie van de Brande, maar nog voor de pauze zette Jack Dingenouts uit een strafschop de zaken weer recht. Onmid dellijk na de hervatting nam HVV voor de tweede maal afstand (Peter van Ee kelen kopte schitterend raak). Het overwicht van Terneuzense Boys resul teerde nadien echter niet in de gelijk maker: 1-2 Ria-Kloetinge 2-3 In een aantrekkelijke wedstrijd ver sloeg zaterdag derde klasser Kloelinge Ria met 3-2 In de eerste helft had de thuisclub een overwicht, maar de weini ge kansen die Kloetinge kreeg werden prompt benut. Leo Slabbekoorn scoor de na 10 minuten 0-1 en Niek van Houte ■i zorgde kort voor de rust voor 0-2. Bin- 'nen één minuut bracht Ria na de her vatting door doelpunten van Egbert Audenaerd en Frank Bouwens de stand weer in evenwicht, maar in de slotmi nuut forceerde Frans Jacobs de beslis sing in het voordeel van Kloetinge 2-3. Vogelwaarde-Sluiskil 0-7 In het kader van het nederlaagtoernooi van Vogelwaarde leed het eerste elftal van die club zaterdagavond een opval lend grote nederlaag tegen Sluiskil: 0-7. Al in de eerste helft had Sluiskil een groot veldoverwicht, maar -bleef het aantal doelpunten beperkt tot een tref fer van Leo Koch Na de hervatting do mineerde Sluiskil zo mogelijk nog meer en had Vogelwaarde geen antwoord meer op de vlotte combinaties van de tegenstander. Leo Koch (tweemaal). Eddy van der Hooft (tweemaal). Paul van Kouteren en Paul van der Hooft maakten in de tweede helft de zeven vol. Hoek-RCS 2-6 Na de '3-0 nederlaag tegen Breskens moest Hoek zaterdagmiddag voor de tweede keer in kort tijdsbestek zes doel punten incasseren. Zaterdag verloor de formatie van Jan Dooms met 6-2 van RCS. dat aantoonde hoe kwetsbaar Hoek verdedigend momenteel is Jan Bil. Ed van de Water en Edu Wallaart scoorden al voor de rust. En inde twee de helft waren Jan Jasperse (0-41. Jean- Pierre Hubregtsen (1-4). Jan Jasperse (1-5). Jan Hamelink (2-5) en John van Eenennaam (2-6) de doelpuntmakers Cadzand-Corn Boys 0-0 Een gelijkopgaand duel tussen een hard werkend Cadzand en een in tech nisch opzicht beter Corn Boys. De beste kansen waren voor de Sassenaren, die overigens in deze voorbereidingsperio de nog niet echt kunnen imponeren. Maar ook Cadzand was eenmaal dicht' bij een treffer Piet Vercaute ren kon echter vanaf elf meter niet scoren Het bleef zodoende 0-0. Breskens-Temeuzen 4-0 Breskens ondervond zondagmiddag ei genlijk alleen in de beginfase .tegen stand van enige betekenis van Terneu zen. Maar nadat Willem van de Broecke na een half uur de score had geopend, bouwde Breskens aan een groot vel doverwicht Dat leidde nog voor de rust tot een tweede treffer van Willem van de Broecke. die trouwens kort na de rust ook het derde doelpunt voor zijn reke ning zou nemen Halverwege de tweede helft bepaalde Sjaak Fenijn de eind stand op 4-0. SDC-Biervllet 1-1 Een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Biervliet meer aan de bal was. maar waarin SDO de betere doelkansen kreeg Uit een strafschop zette Honnv Klasen SDO m de eerste helft op 1-ü maar drie minuten na de rust bracht Peter Bracke de bezoekers alweer op gelijke hoogte 1-1 Dat was ook de eind stand. Graauw-Hontenisse 0-1 Een nipte overwinning van Hontenisse op afdelings eerste klasser Graauw. dat beter voor de dag kwam dan in eerdere wedstrijden m deze voorbereidingspe riode. maar vooraan nog de nodige stootkracht ontbeerde. De beste kan sen waren uiteraard voor Hontenisse, maar door een slordige afwerking zou het pas een kwartier voor het eind sco ren. Jacco Neve maakte toen het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1 IJzendijke-Schoondijke 0-2 IJzendijke was zondagmiddag niet best op dreef tegen het twee klassen lager spelende Schoondijke en verloor niet ten onrechte met 0-2 Vooral voor de rust bleef IJzendijke in gebreke en moest het, doordat Rinus Comelis via twee doelpunten in tien minuten tijd Schoondijke aan een 2-0 voorsprong had geholpen, met een onverwachte stand gaan rusten. Na de rust draaide IJzendijke iets beter, maar nog altijd onvoldoende om de achterstand weg te werken. Het bleef 0-2 Sluls-Heinkenszand 4-3 Een duel met twee gezichten. Voor de rust was Sluis heer en meester en scoor de Martin Boekhout een onvervalste hattrick. En in de tweede helft had Heinkenszand het betere van het spel. Binnen een kwartier kwam Heinkens zand weer naast Sluis door doelpunten van Frank de Krijger en Andrpe Mooi- zon (2xi. Drie minuten voor tijd zou weer Martin Boekhout Sluis niettemin toch aan de winst helpen: 4-3. OJS-Koewacht 4-0 In Dordrecht oefende Koewacht zon dagmiddag tegen het plaatselijke OJS. een derde klasser. Het werd voor Koe wacht geen succes, want het betere OJS won verdiend er. ruim: 4-0 Steen-Patrijzen 2-3 Een verdiende overwinning voor Patrij zen. dat een Steen trof. dat bepaald minder speelde dan eerder deze week tegen Wemeldinge en Clinge. Via Albert en Loet de Jonge nam Patrijzen in de eerste helft een 0-2 voorsprong, maar nog voor de rust verkleinde Adne de Bodt de achterstand voor Steen tot 1-2. Uit een counter bracht Loet de Jonge een kwartier na de rust de marge weer op twee doelpunten. Fons Sturm be paalde tenslotte de eindstand op 2-3. Clinge-Goes 2-1 Geen hoogstaand, maar wél een gelijk opgaand duel. waarin de betere kansen voor Goes waren. De afwerking liet ech ter te wensen over en bovendien ston den paal en lat nog treffers in de weg. Clinge was voor het doel slagvaardiger en won daarom niet onverdiend met 2-1 door doelpunten van Fred van Caute- ren en Boudewijn van Craenenbroeck ivoór en na de rust). In de tweede helft, bij een 1-0 stand voor Clinge. scoorde Jan de Grip voor Goes nog tegen sprake van een prestigeslag. Vlissingen speelde met veel inzet en had kennelijk verwacht, dat Arnemuiden de zware wedstrijd tegen Lokeren nog in de be nen had. De realiteit was echter, dat Arnemuiden de strijd voortdurend be heerste en dat Vlissingen nauwelijks een uitgespeelde kans kreeg. Ronald van Belzen was de eerste die invaller- doelman Henk Poot passeerde: 1-0. In de tweede helft, werd Vlissingen vol ledig weggetikt door het voortdurend aanvallend Arnemuiden. Opnieuw Ro nald van Belzen zorgde voor 2-0. Inmid dels was Wim Geelhoed na een wat al te felle charge door Wim Siereveld gebles seerd van het veld gegaan. Zijn vervan ger Johnny Joossens werd in het straf schopgebied neergelegd door Barend Vader. Ad Poortvliet, die enigszins was aangeslagen door het missen van enke le kansen, vijzelde zijn moreel op door de penalty te benutten: 3-0. Na een kor te combinatie scoorde Ad Poortvliet ook de vierde treffer voor Arnemuiden. De vijfde en laatste treffer van Arne muiden verdiende ongetwijfeld de schoonheidsprijs door een perfecte voorbereiding en een schitterende af werking. Op links stormde Ronald van Belzen naar voren, speelde precies op ti jdaf naar de opgekomen centrale ver dediger Klaas van Belzen, die de bal teruglegde op Ronald. Loepzuiver schoof deze speler de bal voor de voe ten van Lieven van Belzen, die steen hard raak schoot: 5-0. Vlissingen-voorzitter Piet Koster tilde overigens niet al te zwaar aan deze gro te nederlaag: ,.We zijn nog steeds niet volledig en we zijn nog lang niet zo goed ingespeeld als Arnemuiden. Ook de 6-2- nederlaag bij Krabbendijke zegt wei nig. omdat we daar in feite met een ver sterkt tweede elftal aantraden. Daar waren maar twee spelers van het eerste bij. In de uitwedstrijd tegen WHS heb ben we met 4-3 gewonnen". Niettemin lijken er voor trainer Jo de Waal van Vlissingen nog heel wat problemen op te lossen. Steenbergen-WHS 2-2 Het zit. WHS opnieuw niet mee nadat de ploeg uit SintAnnaland vorig jaar geplaagd werd door veel blessures, heeft de kersverse tweede klasser op nieuw vijf geblesseerden na een paar oe fenpartijen. Piet de Rijke. Han van Vos sen. Piet Fase (ontsteking m een teen). Iman van de Reepe en Theo Fase vorig jaar bijna het gehele seizoen uitgescha keld door een dijblessure) stonden al op' de 'ziekenlijst' (hun blessures lijken Oostburg-Knokke 1-3 Oostburg was tegen het bezoekende elf tal van Knokke in de eerste helft de meest aanvallende ploeg, maar slaagde er niet in te scoren. Dat lukte Knokke kort na rust onverwachts wel twee maal. Meteen was Oostburg toen een geslagen ploeg en later kon Knokke zelfs nog een derde doelpunt laten aan tekenen. Pas in de slotfase trof Jan Ver ploeg voor Oostburg nog doel 1-3 Corn Boys-Noormannen 2-4 Qua veldspel was er niet eens zoveel verschil tussen Corn Boys en Noorman nen. maar Noormannen benutte de kansen beter en won daarom terecht met - uiteindelijk - 2-4. Halverwege het duel leidde de Walcherse formatie al met 2-1. Het scoreverloop 0-1 Piet Hui- bregtse. 1-1 Chris Dorssers. 1-2 Adrie Minderhoud. 2-2 Frank de Mei jer (straf schop). 2-3 Arnout Huibregtse en 2-4 Leurus Minderhoud. echter niet zo ernstig om hen speleni en afgelopen weekeinde in de oefenwed strijd tegen en in Steenbergen ging Wim Snoep door de knie, waarmee hij vorig seizoen gedurende acht weken door een meniscus uitgeschakeld was. WHS toonde desondanks zijn kracht in Steenbergen door een 2-0 achterstand tot 2-2 op te halen. De Zeeuwse treffers kwamen van de voet van Theo Moer land (20 minuten na rusti en Sander Wesdorp. tien minuten voor tijd Dins dagavond (19.00 uur) speelt WHS thuis tegen Tholense Boys. Middelburg-AZVV 3-2 In tic eerste helft was Middelburg- AZVV (3-2een aantrekkelijke wed strijd. waarin vier doelpunten werden gescoord, na rust werd de partij wat rommelig.. De laatste 20 minuten voor rust was de zondag tweede klasser sterker, zodat de 3-2 zege op de zater dag tweede klasser wel verdiend ge noemd mag worden. AZW nam in 15e minuut de leiding door Jan de Pooter. Tien munten later maakte Middelburg gelijk, toen Ger Eijkenhout een combinatie tussen Jan de Wilde en Leon Kuijs afronde In de 30e minuuut nam Middelburg de lei ding toen een schot van Jan de Wilde afketste op een Zeeuws-Vlaams been. Drie minuten later stond AZW via een kopbal van Theo Hanny naast de tegen stander. In de 20e minuut na rust besliste Mid delburg het duel in zijn voordeel vla de van Goes gekomen Jan van Heumen: 3-2. Van Heumen had zijn plaats in de spits ingenomen toen verdediger Taco van de Velde geblesseerd moest uitval len. Serooskerke-Ooltgenspl.3-3 Serooskerke had in zijn thuiswedstrijd heel wat moeite metde Rotterdamse af delings le klasser Ooltgensplaat: 3-3. Trainer Henk Versluljs: „Het was een tegenvallende partij, maar dat kwam door de vele probeersels". Serooskerke moest steeds een achterstand wegwer ken: eerst deed Wim Allaart dat. daarna Peter Louwerse en vervolgens Ko Lou- werse. GPC-Dauwendaele 4-0 Een goede wedstrijd van GPC. Voor rust scoorden Dennis Lintvelt. na de hervatting, toen GPC de wind in de rug had. Alex van der Heijden (twee keert en Yann Guineo. Nieuwdorp-Rijksw. Boys 3-1 Nieuwdorp won in een wedstrijd van de gemiste kansen met 3-1 van de Bra bantse vierde klasser Rijswijkse Boys Jaap de Vos gaf de Zeeuwen de leiding, na 1-1 scoorde Kees la Grand uit een penalty en tot slot maakte Jaap de Vos er 3-1 van. Kees la Grand miste een tweede penalty. DFS winnaar Het Burgse DFS is verrassend winnaar geworden van het toernooi van Borsse- le De organiserende ploeg van Ben van de Ketterij stelde wel erg teleur door laatste te worden. Het toernooi stond onder goede leiding van de arbiters Jan van Huizen en Willem Vermeule. De uit slagen zijn: Borssele-Heinkenszand 0-3. SVD Driewegen-DFS 0-1. Borssele- DFS 0-0. Heinkenszand-SVD -1. SVD- Borssele 1-1 en Heinkenszand-DFS 0-0 Eindstand: 1 DFS, 2 Heinkenszand, 3 SVD en 4 Borssele. Vosmeer-Bavel 1-5 Tot. aan de rust kon Vosmeer tegen deze Brabantse ploeg aardig partij geven De Thoolse formatie nam zelfs een voor sprong Ad Verhees hielp Vosmeer aan een 1-0 voorsprong. Daarna echter do mineerde Bavel Via Toon van der Vel de i2xi. Toon Bogers. Toon Manj nissen en Peter Marijnissen liep Bavel uit naar 1-5. Meliszand-Meeuwen 5-1 Met een vrij gehavende ploeg (er wa ren nog zes spelers op vakantiel heelt Meeuwen weinig tegenstand kunnen bieden tegen vierdeklasser Meliszand. De Zeeuwen keken al bij de rust tegen een kansloze 3-0 achterstand aan. Pas in de laatste fase. toen Meliszand al was uitgelopen naar 5-0, kon Meeuwen tegenscoren. Wim Ovaa benutte een strafschop (5-1). MOC-Zeeland Sport 1-2 Na een zwakke aanloop begon Zeeland Sport afgelopen week iets beter te spe len Eerst werd Veere geklopt (4-1en bij MOC haalden de Vlissingers ook een ac ceptabel niveau. Voor rust hielp Harrie Goorsenberg de Zeeuwen aan een 1-0 voorsprong Daarna kwam MOC langs zij. maar in de tweede helft was Zeeland Sport toch duidelijk de betere ploeg Toen ook legde Goorsenberg de eind stand 11-2) vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 13