Eindrush van De Waal te machtig voor Fase UITSTEKENDE DRESSUUR IN CONCOURS LEWED0RP Carlos Faes wint fraai in Zaamslag Zeeuws succes en bijna titel voor Cor van Ham Café-cursus volgen? Kies zekerde beste. PZC/sPort HOOG TEMPO EIST UITVALLERS IN HEIKANT OOSTERBOSCH Knappe zege Belgisch elftal ©üh Promotie Z-kiasse voor Loes van Dijke Zoetemelk wint Rallaycross in Rilland-Bath MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 HEIKANT - Weer moest Thijs Fase het afleggen in een spurt. Zondagmiddag in de amateur wieler wedstrijd in Heikant kwam de gebrilde coureur uit Oud-Vossemeer met nog zo'n tien kilometer voor de boeg alleen aan de leiding, maar in de laatste ronde van ruim vier kilometer kon Wim de Waal alsnog aansluiting krijgen bij Fase. De uitkomst was niet moeilijk: Wim de Waal won vrij eenvoudig en Fase moest opnieuw genoegen nemen met de tweede plaats. Die finale was in feite het enige enerverende feit van de wedstrijd, die door het hoge tempo uiterlijk saai werd. veel meer. Het bleef bij enkele spelde- prikken, die soms wel tot gevolg had den dat het peloton in tweeën brak, maar steeds kwam de groep weer bij Inderdaad, het hoge tempo was er de oorzaak van dat enorm veel coureurs reeds voortijdig de strijd opgaven, waardoor er slechts drieëntwintig ren ners de eindstreep haalden. Opvallend was overigens dat bij de amateurs die de finish wel haalden ook crosser Guido Paridaen was. Sinds enkele weken is de Aardenburger weer actief in wegwed strijden en steeds slaagt hij er in om zich in de prijzen te rijden, ..Ja. het betekent inderdaad, dat ik mij de komende winter weer geheel op het crossen toe ga leggen In de laatste wed strijden op de weg moet de vorm er ko men en dan denk ik toch weer mijn woordje mee te kunnen spreken". zei Pandaen. De afgelopen winter heeft Pa ridaen slechts aan twee crossen deelge- OSSENDRECHT - Bert Oostcrboscb heeft zondag de Ronde van Ossen- drecht over 160 km gewonnen. Ooster bosch kwam alleen aan met een voor sprong van vijftien seconden op de eer ste groep. De Ronde van Ossendrecht onder scheidde zich van andere criteriums door de lengte van de omloop. De Os- sendrechtse ronde was ruim 160 kilo meter en dat leidde tot een ander koers verloop. Het trio Kuiper. Hanegraaf, Van Meer bijvoorbeeld zou in een gewo ne kermiskoers een ronde voorsprong hebben genommen. Bij de Belgische grens bracht hun gecombineerde aan valsdrifteen winst van drie en een halve minuut, ongeveer half koers. Het veld kwam echter terug en stond geen echte ontsnappingen meer toe. tot Bert Oos terbosch. temporijder bij uitstek het vijftien kilometer voor het einde nog eens probeerde. De Brabander sloeg een gat van bijna een minuut, maar moest in de slotkilometers voor het be houd van zijn laatste seconden werkelijk alles geven. Het lukte hem De uitslag van de Ronde van Ossendrecht is 1 Bert Oosterbosch 160 km In 4 uur ZO minu ten en 18 seconden, 2 Adn van Houwehngen op 15 seconden, 3 Heddy Nieuwdorp. 4 Ron nie van Marcke (Bel), 5 Gary Lemont (VSt), 6 Fons van Katwijk, 7 Adri van der Poel. 8 Ger- rie van Gerwen, 9 Ad Wijnands. 10 Ron Vro- mans (VSt). 11 Peter Winnen. 12 Henie Kui per. 13 Aad van den Hoek. 14 Ludo Delcroix i Bel 15 Fred van Dongen allen dezelfde tijd als Van Houwelingen BRUSSEL - Het Belgisch voetbalelftal heeft zaterdagavond in Brussel een oe fenwedstrijd gespeeld tegen de Argen tijnse club Independiente. De Belgen wonnen het duel met 5-1Bij de rust was de stand 2-0. De wedstrijd gold als voor bereiding op de WK-interland van 9 september tegen Frankrijk De karakteristiek: 3. Van Moer 1-0: 28 Van der Eycken 2-0; 53. Barberen (eigen doel) 3-0; 63 Ceulemans 4-0; 68 Alza- mendi 4-1; 72 Czemiatinsky 5-1. Toe schouwers: 3.000. De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft die oefenwedstrijd benut om te experimenteren voor de belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frank rijk in Brussel op 9 september. Hij had meer succes dan zijn Franse collega Mi chel Hidalgo vorige dinsdag. Stuttgart versloeg de Fransen in Parijs met 3-1. België zegevierde ruimschoots over In dependiente. Jean-Marie Pfaff maakte zijn rentree in het doel na een langdurige schorsing ln de tweede helft van het vorige seizoen. Pfaff verving Preud'Homme in de twee de helft. Hij werd eenmaal gepasseerd dooreen lob van Alzamendi bij de stand 4-0. nomen, nadal hij lange tijd met rugklachten uit de roulatie was. ..Ik heb er momenteel totaal geen last meer van: de dokter heeft trouwens al lang geleden gezegd, dat ik niet mankeerde, maar ik bleef steeds maar last hebben van die rug. Nu is dat gelukkig voorbij liet Guido Paridaen in Heikant nog we ten. Solovlucht Dus slechts ruim twintig haalden de eindstreep na het helse tempo. Na een vluchtpoging van Cor Vervaet en Fons de Meester in de eerste twintig kilome ter van de wedstrijd gebeurde er niet elkaar. De laatste maal dat het gebeur de. was voor Thijs Fase het sein om er alleen vandoor te gaan. wetend dat hij in een eventuele eindspurt toch geen kansen zou hebben. Hij reed erg gemakkelijk weg van de concurrenten en het leek wel alsof hij zonder problemen op de overwinning al gmg. Leek. want bij het ingaan van de laatste ronde ging Wim de Waal op zoek V8lp3nlJBn naar Fase. ..Ik dacht, het is nu het juiste moment om nog te proberen bij Fase te komen, anders zou het te laat zijn ge weest. Het kwam gelukkig uiten ik kon hem nog achterhalen", zei Wim de Waal na zijn zege, want Fase kon in de spurt mets tegen de Axelaar uitrichten. Fase, over het voor hem weer negatief uitgevallen moment: ..Door de vnj har de wind was het moeilijk om solo te ri j den. Ik moest het dne ronden volhou den en dat bleek toch te veel. Voor De Waal was het iets eenvoudiger; hij moest alleen de laatste ronde op zijn eentje rijden. Toen hij bij me kwam. wist ik al dat het weer niet zou gaan lukken. Hij bleef even in mijn wiel en toen hij overnam, zette hij meteen de spurt in". Joop Brooijmans slaagde er in de laatste ronde nog in om uit het peloton weg te geraken, evenals Cees Spaans en Fons de Meester. (ADVERTENTIE) Als u vergelijkt, kiest u voor SVH. Want wie kunnen beter opleiden dan de mensen uit 't vak? De SVH Café-cursus is modern, doelmatig en bestaat uit maar liefst 14 lessen. Dat betekent zekerheid. Wij helpen jaarlijks zeer velen aan het vereiste diploma. Tegen een redelijke prijs, f375.- incl. lesmateriaal. En als u wilt kan het ook schriftelijk. De cursus start binnenkort op 59 plaatsen. Het examen is zowel in januari als juni. Vraag nu informatie per telefoon of laat u meteen inschrijven. Diploma Cafébedrijf. Van SVH, de mensen uit vak. De SVH is verhuisd van Den Haag naarZoetermeer SVHuM vhniieitik onderwin is trUtnddoorde (>ïjervwsrentnjm\^debedn|fstakHo(e<2 Minuter non Onaerunjs en Wetenschappen d.d 194)11979. kenmerk VO/OV/SFO 503342 Postbus303,2700AH Zoelermeer Het programma in Heikant werd ge opend met een wedstrijd voor junioren en daarin kwamen heel wat valpartij en voor. De ergste was die van John Leijs uit Oud-Gastel. Met enkele won den aan hoofd en gezicht moest hij zelfs nog ter verdere behandeling naar het ziekenhuis worden afgevoerd, maar la ter kon hij toch weer terug naar huis keren. Rickie de la Ruelle werd ook al slachtof fer van een val en wel op een erg verve lend moment, want hij reed toen juist alleen aan de leiding. Verder kwam in de spurt voor de veertiende plaats tus sen het peloton de Brabander John Koevoets nog ten val. Na het onfortuin van De la Ruelle ging Ab Verplanke al leen aan de haal; lang hield hij dat vol. totdat hij achterhaald werd door Karei van Goethem. Met zijn tweeën bleven zij vooruit. Verplanke was de rapste van het duo. Uitslagen Amateurs 1 Wim de Waal. Axel (100 kilome ter in 2 08 15i. 2 Thijs Fase. Oud-Vossemeer. 3 Joop Brooijmans, Kuitaart; 4 Cees Spaans, 's-Gra venpolder: 5 Fons de Meester. Etten-Leur; 6. Gerard van 't Geloof. Ouden bosch: 7 Peter Hoondert,, Helnkenszand; 8 P Kok, Rfinsaterwoude; 9 Werner Wieme. IJzendijke 10 Peter Hofland. Roosendaal: II Theo Appeldoorn, Roosendaal. 12 Guido Pandaen. Aardenburg. 13 Ger Sintnicolaas. Dordrecht 14 Arnold Claeijs. IJzendijke. 15 Richard Thijs. Etten-Leur. 16 Rinus Ver boom. Goes. 17 Henk de Jong. Goes. 18 Hans Harinck. 's-Heer Ablkerke, 19 Kees den Hartog, Hendrik Ido Ambacht; 20 Adrie Schaalje, Axel Junioren. 1 Ab Verplanke, IJzendijke, 2 Ka- rel van Goethem, Kloosterzande: 3 A. van Putten. Oudenbosch; 4 Pierre Raas. 's-Hee- renhoek, 5 Carlo Steel, Axel, 6 JelleNijdam, Zundert; 7 Jan van Dalen. 's-Gravenhage. 8 Toon Vermeulen, Kloetinge: 9 A Roks. Sint Willebrord; 10 Cor Schoe, Kruiningen. 11. Peter Geus. Kwadendamme. 12. Jan Blok. Kruiningen. 13 Peter van Akker. Koewacht. 14 Ron Karelse. Kruiningen. 15 Jos Zoele- wei, Yerseke, 16. Addy van den Broek. Oud- Gastel, 17. Petro van der Bliek. Roosendaal. 18 SjaakdeKok.Lewedorp, 19 Frits de Best, Oost-Souburg; 20 Jan Martens, 's-Heeren- hoek Hei peloton ..slingerf in de beginfase door de stralen van Heikant. Voorin zitten Werner Wieme. Wim de Waal en Henk de Jong. Thijs Fase reed toen nog onopvalend mee. maar de Thoolse renner zou later op de vlucht slaan LEWEDORP - Verenigingsvoorzitter B. A. van Dijke moet een tevreden man zijn geweest, toen hij afgelopen zater dag, tijdens het streekconcours hippi- que van de Weelruiters, de bolhoed aan zijn dochter Loes mocht overhandigen als symbool van het feit dat Loes van Dijke met haar viervoeter Ostwind toegetreden was lot de selecte Zeeuw se dressuurtop. Haar 135 dressuurpun- ten brachten de laatste twee winstpun ten benodigd voor toetreding tot de Z- klasse op. Ook jurylid J. Stols moet een prima dressuurmorgen hebben gehad. Zo beoordeelde hij de resultaten van de Z-combinatie Hanny den Exter met Troubadour en Cees Steendijk met Re- nate met 131 en 128 punten: goed voor twee en een winstpunt. De M-combina- ties Janneke Poley met Selmore en Ine ke Goense met El Gaucho werden, evenals de L Il-combinaties Nicole Huige met Robin en Anneke Phernam- burq met Ruska met eén winstpunt voor hun prestaties beloond. Wellicht omdat het 'groene' seizoen ten einde loopt, waren ook de prestaties in de andere dressuurringen opvallend goed. In een enkele ring was er sprake van één groot winstpuntenfestijn. De best gehonoreerde dressuurpresta- ties werden geleverd door Sonja de Kok met Siri van jacoba van Beieren in de L I-ponyklasse en Linda Goense met Sia- netty van Reimerswaal in de L I-paar- denklasse. Beide combinaties kregen 138 punten op hun startcoupon en daar mee een tweetal winbstpunten. Hoewel bij het springen in de M/Z-klas- se voor paarden geen combinaties het parkours met verliespunten moesten verlaten, drongen er slechts een tweetal tot het barragegebeuren door: de M- combinatie Izak van Eyzeren met Tita nic en de Z-combinatie José Priester met Nalanda, die daarmee uitstekend presteerden. Van Eyzeren toonde zich in de barrage de snelste. In de M Z-ponyklasse moest Wilfried Steyn. die met twee pony's. Brendel en Dormy in de ring verscheen. Gerdian Timmerman vóór laten gaan. Het tijdverschil bedroeg precies een halve seconde1 Het L-springen paarden leverde een viertal barrageklanten op. Zowel Sijn Danker, die 's morgens pas springge- rechtigd werd. als Liesbeth Kodde ble ven ook in de barrage met een blanco startcoupon. De Weelruiters Anja van Stee en Nicole Hulge incasseerden het witte en het blauwe lint Springrubrlek ZAAMSLAG - Carlos Faes was zaterdagmiddag tijdens de jeugd wielerwedstrij den in Zaamslag ongetwijfeld de fraaiste winnaar. Bij de dertienjarigen toonde hij het initiatief, door al vroeg in de wedstrijd op avontuur te gaan en omdat de concurrentie schijnbaar de confrontatie met de Zeeuws-Vlaming niet aan durfde te gaan. reed hij naar een fraaie zege. Twee vertegenwoordigers van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Jan Mobach en Frank Geensen, slaagden er bij de veertienjarigen in hun medevluchter Peter Mol in het pak te steken. Mol was de slimste van het drietal en hij won. De wedstrijden in Zaamslag hebben in ieder geval aangetoond dat het jeugdwiel- rennen nog steeds in de lift zit. Dan wel met direct in het aantal licentiehouders (jammer genoeg niet erg groot in Zeeland, bij de achtjarigen zijn er momenteel geen), maar meer in de kwaliteit. Op het uitermate veiliger en fraaie parkoers kreeg het talrijke publiek (enkele honderden toeschouwersi verschillende leuke wedstrijden te zien. waarbij de prestatie van Carlos Faes zonder meer tot het hoogtepunt van de middag uitgroeide. Hij trok zich van niemand of iets wat aan en hij ging alleen aan de haal. Steeds verder liep hij van dc overigen weg en het scheelde niet veel of hij dubbelde alles en iedereen Dat het zo ver niet kwam. lag aan John van de Ameele. die enkele ronden voor het einde zijn plaats achterin het peloton verliet en naar de tweede plaats reed. Bij de veertienjarigen werd Peter Mol m een zetel naar de aankomst gebracht door zijn twee medevluchters Jan Mobach en Frank Geensen, die er niet in konden slagen de Middelkamper van zich af te schudden. Peter Mol bleet stefeds bij de twee Zeeuws-Vlamingen en in de eindsprint was hij te rap. Mobach werd tweede. Bij de elfjarigen was er wederom de show van Arjan de Ridder, die toch wel met kop en schouders boven zijn leeftijdgenoten uitsteekt. Nog ruim voordat de wed strijd voorbij was, sloot hij opnieuw bij het peloton aan, dat daardoor wel op één ronde achterstand kwam. Antoine Thoen slaagde er nu eindelijk eens in om een wedstrijd op zijn naam te schrijven; bij de twaalfjarigen klopte hij Wilfred van de Vrede op de aankomstlijn. Verdere zeges waren er voor Richard Siereveld en David de Leeuw De uilslagen. negenjarigen: 1 Richard Siereveld, Th M, 2 Johnny van Cadsand.Z-VI. 3 Edwin Hillebrand. Th M; 4 Serge van Boven. Z-Vl. 5 Randy van Gils Th M. 6 Jean-Pierre Fortrei. Z-Vl Tien jari gen: 1 David de Leeuw, Th M. 2. Frank Zoetewei. Th h M3 Ewald Provoost. Th M. 4 Wilo van Mourik, ThM.5 Ronald Klaassen.Th M: 6 DennisdeGnnter.ThM.7 Kees Dalebout, Th M. Elfjarigen: 1. Arjan de Ridder, Th M; 2 Frank Verbiest. Z-Vl. 3. Frank Hillebrand, Th M. 4. Rudle Rabout, Z-Vl; 5. Henk Tolleman.Th M, 6. Marcel van Klooster. Th M Twaalfjarigen: 1 Antoine Thoen. Z-Vl, 2. Wilfred van de Vrede, Th M; 3 Wim de Kunder, Th M, 4 Jacky Fortrei, Z-Vl; 5 Leon de Jonge, Th M, 6. Harold d'Hondt, Z-Vl; 7 Raoul Groenenberg, Th M. Dertienja rigen: 1. Carlos Faes, Z-Vl, 2 John van de Ameele, Z-Vl. 3 Marcel Remijn, Th M; 4 Marietta Zoetewei.ThM;5 AlfonsWljdeveld.ThM.6 LeoGoeree.ThM.7 Hans Vis,ThM Veertienja rigen: 1 Peter Mol, Th M. 2 Jan Mobach. Z-Vl. 3 Frank Geensen. Z-Vl. 4 Adrie Vermue. ThM: 5 Arnold van Goethem. Z-Vl: 6. Aland Pacque. Z-Vl. 7 Johnny Kaausteker. Th M; 8. Brigitte Tieleman. Z-Vl. Het meest sensationeel was de extra springrubriek: het progressief sprin gen, voor zowel pony's als paarden in handicap verreden. Parkoursbouwer Bram Maljaars zette het laatste par koers-obstakel bij de Z-paarden op de hoogte van 1.50 meter: waarachtig geen kleinigheid! Het eerste eremetaal ging bij de paar den naar een L-combinatie (wat de tijd betreft zijn de L-paarden op een derge lijk parkoers altijd in het voordeel): Jan Paauwe met Farouk van Reimers waal. Evenals Dan Rouw met Sichon en Piet Huige met Large reed hij de volle 21 punten bij elkaar. Het oranjelint bij de pony's ging naar een combinatie van gastvereniging BRU uit Bruimsse. C Speelman met Diamond. De uitslagen van het concours progressief springen pony's. 1 C. Speelman. Bru, 21 pun ten, 37,0 sec.; 2 Wilfned Steyn, Weelruiters, 21, 41,5 sec 3 M. Geelhoed, Bru, 21. 41 7; 4 Gerdian Timmerman. Paardebloem. 21,45.5; progressief springen paarden: 1 Jan Paauwe. Reimerswaal, 21. 41 0. 2 Dan Rouw. Paarde bloem. 21422 0; 3 Piet Hulge. Weelruiters. 21 56.0; 4 Albert Vermue. Weelruiters. 18. 51.0; 5 Hans Wteringa. Dljkruiters. 17, 43.0. 6 Izak van Eyzeren. Weelruiters, 17.46 2; bestgaand rijpaard 1 Hanny den Exter Noord-Bev 2 Annet Timmerman, Paardebloem. 3 Marjan Steyn. Weelruiters, 4 Linda Goense, Reimers waal; 5 Maddy van Nieuwenhuyse. Reimers waal. Bestgaande rtjpony: 1 Marian Jumelet, Bru, 2 Loes van Nieuwenhuyse, Reimers waal. Bestgaande rij pony: 1 Marian Jumelet, Bru, 2 Loes van Dijke, Jac. van B., 3 Annet Janse, Paardebloem: 4 Nancy de Roo, Rei merswaal; b Jacomun Janse, Paardebloem. Dpony's ring 7: l Sonja de Kok Jac. v Be 138. 2 Gerdian Timmerman Paardebl 130. 3 Cocky Goeree. Jac. v. Be 127. LH-pony s. nng 6 1 Jaccomijn Janse. Paardebloem 123.2 Co- ra Speelman Bru 123; 3 William Hoondert Jac v. Be, 120, B-paarden, nng 6: 1 Annet Timmerman Paardebloem 126,5, 2 Jo Fier- loos Weelruiters 124; 3 Sijn Banker Reimers waal 123, B-paarden, ring 5 1 Ellie Platschor- re Jac v. Be. 129; 2 FroukHannewljk Dljkrui ters 127; 3 Ineke Steyn Weelruiters 125: Z- paarden, ring 4: 1 Hanny den Exter Noord. Bev. 131:2 C. Steendijk Reimerswaal 128: M- pony's, nng 4:1 Jeanet Reynhout Dljkruiters 117. 2 Centrien Knjger Jac. v B 117, 3 Loes van Dijke Jac. vBl 16; Lü-paarden, ring 4 1 Nicole Huige Weelruiters 124.2 Anneke Pher- namburq Weelruiters 120; 3 Piet Huige Weel ruiters 116; M-paarden.ring 4 1 Loes van Dij ke Weelruiters 135:2 Janneke Poley Reimers waal 128; L-paarden. ring 3:1 Lianda Goense Reimerswaal 138. 2 M. van Nieuwenhuyse Reimerswaal 128; 3 Liesbeth Harinck Jac. v Be. 127. B-dressuur pony's: 1 Corine Snoep Paardebloem 125; 2 Marjan Bart Dijkruiters 124; 3 Anita Bourgraaf Paardebloem 123. B- dressuur pony's 1 Saskia Blom Noord-Bev 130:2 Jacqueline Witte Jac v Be 119. 3 Ger dian Timmerman Paardebloem 117. MZ- klasse pony's handicap 1 G Timmerman Paardebloem 0 1151 sec 2 W Steyn Weelrui ters 0.11.51.5: M Z-spnngen handicap paar den IJ v Eyzeren Weelruiters 4 ft 55 sec, 2 J. Priesterv d Stee Weelruiters 16HKFT .63 sec L-springen paarden' 1 S Danker Rei merswaal 0 ft. 59,5 sec 2 L Kodde Jac. v Beieren 0 ft. 68 sec., 3 A. vari Stee Weelruiters 3 ft. 73.5 sec.: L-springen pony's: 1 M. Geel hoed Bru 0 ft 52,2 sec: 2 S. Stahlie Bru 0 ft. 54 sec.. 3 C. Speelman Bru 4 ft. 50,6: B-springen paarden 1 J. Murre Weelruiters 0 ft. vol; 2 L Goense Reimerswaal 0 ft vol; 3 J. Steyn Weel ruiters 0 ft. vol, B-spnngen pony's 1 Cacky Goeree Jac. v. Beieren 0 ft. goed: 2 J Geysen Weelruiters ft. void 3 Chr Bekus Jac v Beieren ft. void PIJNACKER - Joop Zoetemelk heeft zaterdag het profcriterium van Pijnac- ker gewonnen. Het betekende de zesde seizoenzege voor de in Frankrijk woonachtige wielrenner. De nummer vier van de laatste Ronde van Frank rijk had een voorsprong van vijftien seconden op een groep achtervolgers, waarvan Theo Smit de sprint won. Adri van Houwelingen eindigde als derde. Voor 25.000 toeschouwers ontwikkelde zich van het begin af een interessante strijd Negen ronden voor het einde ontr snapte Zoetemelk. Hij kreeg tot zijn verbazing niemand mee. Zijn ploegge noten stopten daarna de concurrentie vakkundig af en met vijftien seconden voorsprong ging de 35-jange renner ze gevierend over de eindstreep. Hij had de 95 kilometer afgelegd in 2 uur 15 mi nuten en 51 seconden. De uitslag is: 1 Joop Zoetemelk 95 km ln 2 uur 15 min 51 sec.. 2 Theo Smit op 15 sec., 3 Adri van Hou welingen, 4 Theo de Rooy. 5 Bert Ooster bosch. 6 Hans LangerUs, 7 Peter ZUerveld. B Martin Rietveld. 9 Roftof Groen, 10 Jos Schipper, allen in dezelfde tjjd als Smit RILLAND-BATH - Wellicht pas in de laatste rallycross in Valkenswaard dit seizoen kan de Zeeuw Cor van Ham de landelijke titel opeisen. Op hel Schel- decircuit van Rilland Bath haalde Van Ham met zijn Porsche gisteren weer een maximale score. En omdat Ferry Meester, zijn voornaamste belager, door pech werd uitgeschakeld, is de Hulsterse crosser weer leider in het klassement. Maar Van Ham heeft slechts een voorsprong van vijftien punten en zal derhalve tot de laatste dag voluit moeten gaan. De wedstrijd in Rilland werd trouwens toch een Zeeuws succes. Want in de Divisie I (tot 1600 cc) was de eindzege voor Fons Picavet uit Zaamslag, die zich daar mee herstelde van een onfortuinlijk seizoen. De doorbraak van Cor van Ham houdt wel al in dat hij volgend jaar naar een hoger niveau klimt. In het klassement van de KNAF (Koninklijke Nederland se Autosport Federatie) krijgen de dne toprijders een internationale licentie „Voor een Europese ranglijst rijden is voor mij niet haalbaar", beseft Cor van Ham echter. „En ik zal dus aan het eind van dit seizoen een keus moeten ma ken. Tenzij de KNAF toch nog beslist dat ik wel nationaal mag meedoen. Val kenswaard en de Zeeuwse wedstrijden zijn voor interessant en ook Belgie trekt me nog wel aan. Maar op Europees ni veau gaan rijden, daar gaat te veel tijd in steken. Zelfs als ik een sponsor zou krijgen, dan zou ik het nog met op kun nen brengen". De KNAF (Sectie Rallycross) heelt zich overigens de laatste maanden over dit probleem gebogen. Temeer omdat er in het verleden wel meer toprijders door die overgang gedupeerd zijn. „Ik ken jongens die het financieel niet konden redden en die zijn inmiddels gestopt met rallycross", weet Cor van Ham bij voorbeeld. Valkenswaard Nederland telt ongeveert veertig rally crossers met een internationaal start bewijs. Die rijders komen vaak alleen in Valkenswaard of in Belgie aan het vertrek. Van Ham debuteert dit jaar in de nationale klasse en heeft zich al on middellijk opgewerkt naar de top. Met nog twee wedstrijden te gaan (in Val kenswaard) is Zeeland's beste rally crosser al zekervan een eindstand bij dc eerste drie. Een woordvoerder van de KNAF verklaarde in Rilland: „Voorheen is het altijd zo geweest dat die eerste drie over moesten. Maar er gaan steeds meer stemmen op om dat reglement te wijzigen". Het zou voor Cor van Ham een uit komst zijn. „Ik heb nu een uitstekend seizoen achter de rug", zei hij in Ril land, na afloop van zijn vijfde zege voor de KNAF „Iedere wedstrijd was van kapitaal belang om mee te blijven doen voor de titel. Tot de laatste dag is er zelfs spanning voor de bovenste plaats en dat stimuleert me enorm. Het, zou jammer zijn als die spanning er volgend jaar af was. Alleen af en toe in Valkens waard rijden, dat is toch minder aan trekkelijk" Van de Zeeuwse rijders komt alleen Cor van Ham in aanmerking voor die licen tie De Axelaar Bram van de Wege staat in de Divisie I ook wel goed geklasseerd, maar hij lijkt toch net buiten de „top drie" te vallen. Pechseizoen De vooral in Rilland-Bath sterk rijden de Fons Picavet staat nog lager in het klassement. Voor dc VW-rijder werd het debuut in de nationale klasse een pechseizoen. Van dc negen wedstrij den tot nu toe reed hij er slechts twee uit. In Axel werd hij dit jaar tweede, achter kampioen Henk van de Broek. Diezelfde Van de Broek werd in Ril land gediskwalificeerd na een wat al te brutale charge. En voor Fons Picavet was het toen slechts een simpel karwei om naar de eindzege te rijden. „Eindelijk is het toch eens gelukt", ver zuchtte Fons Picavet na zijn feilloze ra ce in Rilland. „In het begin van het sei zoen heb ik te vaak gesukkeld. Daarom heb ik ook veel wedstrijden gemist en kon ik maar zelden een cross uitrijden. Op een bepaald moment heb ik toen maar een andere motor aangeschaft. En nu in Rilland bleef ik eindelijk eens zonder pech". In de finale op het Scheldecircuit had Fons Picavet in feite slechts een serieu ze tegenstander. In de twee eerste man ches reed Dick Homan uit Mijdrecht naar de snelste tijd en hij was dan ook kandidaat voor de eindzege. Maar in de eindstrijd weigerde de Mini van Homan en kon Picavet derhalve afgetekend naar de winst sturen Van dc overige Zeeuwen haalde ook Jaap van de Wege uit Axel de A-finale, waarin hij als derde werd afgevlagd. Stoffel van Iwaarden verraste bijna met winst in de B-finale. De Goesenaar kreeg evenwel in de laatste ronde een lekke band. Bram van de Wege werd daarna meteen banddikte geklopt door Co Baan. In de Divisie II was Cor van Ham dit keer een klasse apart. Zijn concurrent Ferry Meester moest al vrij snel afha ken met pech en Martin Ansems (derde in het klassement) kon de Zeeuw nau welijks bedreigen in zijn zegereeks. „In Valkenswaard heb ik meestal meer tegenstand", bedacht Van Ham. „Daar is het circuit bijna helemaal verhard en komt het op de PK's aan. Hier in Rilland is het hard werken en dat ligt me wel". Van Ham was ook in de manches al ver uit de snelste man in dit gezelschap Hij reed met 2.24.7 trouwens ook de snelste dagtijd. In de finale speelden ook Her mie de Windt uit Hulst en Adrie Nijsse uit Arnemuiden een interessante rol. De Windt was zelfs de enige concurrent voor Van Ham, die in de voorlaatste ronde een aanval moest afweren. Daar na zakte De Windt opeens af naar de laatste stelling. Adrie Nijsse werd met zijn Ford Escort derde in de finale Einduitslag Divisie I: 1 Fons Picavet (Zaamslag), 2 Jan van de Wijngaard (Abcoude), 3 Jaap van de Wege (Axel),4 Cees Lensen (Bilthoven), 5 Co Baan en 6 Dick Homan. Divisie II: 1 Cor van Ham (Kapelle- brug), 2 Martin Ansems (Aalst). 3 Adrie Nijsse (Arnemuiden). 4 Bert van Roy (Leende). 5 Jan van Schijndel (Schijn- del) en 6 Hermie de Windt (Hulst) De Axelaar Jaap van de Wege tlinksi rijdt op het Scheldecircuit aan de leiding in een van de eerste manches. Hij zou later de finale halen in de Divisie I.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 12