Zeeuws-Vlaamse zwemtriomfen in spannend 'race'-weekeinde ZWAARWEERZEILERS HAALDEN HART OP IN BRESKENS-ZIERIKZEE FRAAIE TWEEDE PLAATS SCHOP Frans Swinkels voor 3e maal winnaar Zierikzee UITSLAGEN Vrooms Formidable als eerste over streep PZC/sport Moser snelste MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 WILHELMINADORP/KLEVERSKERKE - Als water zou kunnen vonken had het dat zaterdag tijdens de Ganzetrek en zondav tijdens de Veerse Meerrace beslist gedaan. Want nog nooit hebben de Zeeuwse lange baanzwemmers zo'n spannend weekeind afgeleverd Jarenlang werden de wedstrijden op de vrije slag heren beheerst door Edwin de Causmaecker. Nu hij wat teruggeval len is mengen zich constant vijf tot zes man in een werkelijk adembenemende strijd. Achter Wim den Engelsman, al enkele jaren alleenheerser op de schoolslag, ontspon zich zaterdag in Wilhelmi- nadorp een geweldige kamp om de tweede plaats, waarin de oude rot in het zwemvak Piet Schop zich succesvol mengde, en bij de schoolslagdames was het zowel zaterdag als zondag evenals vele vorige keren een kwestie van seconden. Swinkels ZIERIKZEE - Voor Frans Swinkels betekende het tiende 'Onderdak'-badmin- tontoernooi een extra feest. Want de sympathieke 23-jarige Tilburger slaagde er in om voor de derde opeenvolgende keer het herenenkelspel in de A2-klas te winnen. Dat betekende dat hij de beker voorgoed mee naar huis mag nemen. Tot nog toe was dat geen enkele keer gebeurd. Het houdt wel in dat de organiserende vereniging Zierikzee nu een andere wisselbeker aan moet schaffen. De zeldzaam spannende zwemtwee- daagse leverde vooral de Zeeuws- Vlaamse deelnemers succes op. In zes van de acht starts over de beide dagen tikten ze in winnende positie aan Za terdag in de Ganzetrek eisten ze zelfs alle overwinningen op. Slechts Marjan Leijnse van Stormvogel Vlissingen en Pieter Polderman van Luctor Middel burg (maar deze student aan de Vlis- slngse mts is ook een Zeeuws-Vlaming) slaagden er In een bres in het Zeeuws- Vlaamse geweld te slaan. Slechts de dames vrije slagzwemsters hebben een nieuwe 'heerseres' gekre gen, Tot nu toe kwamen in de afgelopen jaren eerst Paula Buijsse van Braak man en de laatste jaren Jolanda Spruijt van Luctor ver voor ieder ander aan de 'meet', dit seizoen heeft de pittige Bruinvisteener Janine Goethals het vaandel overgenomen. Zowel vorige week in Breskens (Havenwedstrijd als dit weekeinde in Wilhelminadorp (de Ganzetrek) en Kleverskerke (Veere Meerrace van Zuidwester Middelburg) beliep haar voorsprong in de minuten. Ze gaat er als een haas vandoor i.,Ik wil vooral in de eerste meters al een flinke voorsprong nemen", meldde de 14-jari- ge Sas van Gentse, en vervolgens bouwt ze met een zeer sterke slag en een enorm hoog armtempo de voorsprong op de concurrentie gestadig uit. Van Impe ,,'t Is haar karakter, dat kun je niet te genhouden", merkt Bruinvistrainer Henk Goethals (Janine's vader) op. En hij maakt graag de vergelijking met WILHELMINADORP - De voornaamste uit slagen van de Ganzetrek zijn 2000 meter vrije slag heren c. 1 Eddy de Smit 6cheldestroom 27.12, 2 Pieter Polderman Luctor et Emergo 27,14; 3 Arco Wagenvoort De Ganze 27.19; 4 Edwin de Causemaeker Bruinvis 27 24; 5 Paul Post De Ganze 27.32; 6' Roel Veenstra De Ganze 27.39, 7 Rob Geer vliet Luctor et Emergo 27.578 Reik Mosslnk- hof Luctor et Emergo 29.16; 9 Peter Bek Zee- landia 29.43; 10 Eddy Lambert De Otters 30 48; 11 Leon Verhage Luctor et Emergoii 30 48. 2000 meter schoolslag heren 1 Wim den En gelsman De Otters 34.05; 2 Plet Schop De Ganze 35.31; 3 Stanny v Gimst Koewacht 35.32,4 Ferdy Lambert De Otters 35.48, 5 Dik de Braai Bruinvis 36.146,6 Frank Comelissen De Stormvogel 36.40; 7 Tonny Vinke Schelde- stroom 36.42, 8 Wies v d. Berghe Bruinvis 36.57; 9 Beiuio Pietersz Scheldestroom 37.24; 11 Hans Murre De Schelde 37 44 2000 meter schoolslag dames' 1 Sandra Ver donck Scheldstroom 34.56.2 Mariette'v Kle ven Luctor et Emergo 35.02,3 Marian Leijnse De Stormvgel 35.07; 4 Jeanette Hietbrink De Zuidwester 36.31; 5 Mieke Verdonck Schelde stroom 36 38,6 Jacqueline BuyDe Storm vogel 37.23. 2000 meter vrbe slag dames 1 Jeannine Goet hals Bruinvis 27.22,2 Els van Haelst Bruinvis 28.07 3 Jolanda Spruijt Luctor et Emergo 29.55,4 Petra Eckhardt Zeelandla 31-26.5 El len Wagenvoort De Ganze 31.27; 6 Esther Haak De Otters 31.28, 7 Miranda v. Klooster De Stormvogel 31.34; 8 Marina de Braai De Schelde 31 58. 9 Karin de Poorter De Otters 33.11. 10 Margreta Kuipers De Ganze 33 21. 11 Irma Visser De Stormvogel 33.22; 12 Caro- lien v Sluis De Stormvogel 33 24.13 Monique v Vossen De Ganze 33.26.14 Linda v d. Berg he Bruinvis 33 32,15 Elfilde Snoodjjk De Ot ters 33 35. KLEVERSKERKE - De voornaamste uitsla gen van de Veerse Meerrace leiden: 2000 meter vrije slag heren 1 P. Polderman Luctor 28.13. 2 E de Causmaecker Bruinvis 28.17; 3 A. Wagevoort Ganze 28.27; 4 C de Waal Zuidwesthoek 29 48, 5 P Beek Zeelan- dia 30 38; 6 F. Simpelaar Scheldestroom 32 14.7 R. MossinkhofLuctor32.15; 8H. Parel ZC. 32 26. 9 F Lambert Otters 32 43, 10 L. Verhage Luctor 32.46; 11 R Parel Z C 32.48 2000 meter schoolslag heren 1W. den Engels- het Belgische wielerklimmertje Lu- cien van Impe, die ook in een hoog be wegingstempo de bergen gedwingL.. In het Goese Sas benaderde Janine Goethals de beste tijd op de 2 kilome ter, Jolanda Spruijt van Luctor bracht die vorig jaar op 27.12, tot op tien se conden en dat betekent, dat ze ook nog enorm snel is. Jolanda Spruijt, die na het wintersei zoen haar vorm achteruit zag kelderen en niet weet waar dat aan ligt, terwijl ze toch keihard traint, moest in de Ganze trek meer dan 2.5 minuut op Goethals toegeven... Ze werd in die race zelfs nog verslagen door het andere Bruinvista lent. Els van Haelst. In de Veerse Meer race (zelfde afstand maar door het ru were water een moeilijker traject) nam de Middelburgse revanche op Van Haelst: in een nek-aan-nekrace tikte ze vier seconden eerder aan en ze moest bovendien maar 1.18 toegeven op Jani ne Goethals. Na de Ganzetrek liet de Luctorzwem- ster weten: „Na 500 meter kreeg ik een grote inzinking. Ik denk, dat ik te wei nig conditie heb om na het eerste stuk door te gaan". Het vreemde was overi gens. dat Spruijt op de terugweg nau welijks moeite had om (vanaf afstand dan) het tempo van de leidende Bruin- visjes te volgen. Andere winnaars In de drie afgelopen wedstrijden van de vrije slag heren hebben steeds een an dere winnaar opgeleverd in Breskens zegevierde Arco Wagenvoort van Gan- manOtters 34 36,2 M. v. d. Vliet Scom34 42.3 S. van Gimst Z.C.K. 35.07.4 F Vinke Schelde stroom 35.25, 5 F. Lamberst Otters 37.22: 6 E van Duin Luctor 37.25; 7 W v d Berge Bruin- bis 37.34; 8 H. Bondewel Scheldstroom 38.02. 9 H. Murre Schelde 39.18, 10 P van Haren Zuidwester 39.48; 11 F. Comelissen Stormvo gel 39.52. 2000 meter vrije slag dames' 1 J Goethals Bruinvis 29 10. 2 J Spruyt Luctor 30 28. 3 E. van Haelst Bruinvis 30 32; 4 P. Eckhardt Zee landla 33.53; 5 E. Haar Otters 34 046 E Wage voort Ganze 34.09. 7 I Visser Stormvogel 34 10; 8 M van Klooster Stormvogel 34 24, 9 M. de Braai Schelde 34 45: 10 K de Poorter Otters 35 25.11 H. Maas Stormvogel 35.40,12 K. van Staden Zuidwester 35.44, 13 M van Vossen Ganze 35.49; 14 E. Snodijk Otters 35 59. 2000 meter schoolslag dames 1 M. Leijnse Stormvogel 36 24. 2 S. Verdonck Schelde stroom 36.25; 3 M. van Kleven Luctor 36 27.4 J Hietbrink Zuidwester 36.28, 5 J. Buijsse Stormvogel 38 14. 6 L. Thoen ZC K. 39.5771 Solé Zuidwester 40.06; 8 E. Hamelink Schelde 40.15. LISSONE - Francesco Moser heeft zon dag in Lissone de 35e Coppa Agostoni voor wielerprofs gewonnen. De voor malige kampioen van Italië legde de 209 kilometer lange rit af in 5 uur 5 minuten en 45 seconden. In de eindsprint versloeg hij zijn land genoot Gianbattista Baronchelli en de Spanjaard Juan Fernandez, die respec tievelijk als tweede en derde eindigden. In Lissone werd ook bekend dat de Ita liaanse ploeg Honved Bottechia con tracten heeft afgesloten met twee bui tenlanders: de Belg Rik van Linden en de Zwitser Daniel Gisiger. De uitslag van de Coppa Agostino is: 1 Francesco Moser (Ita> 209 km in 5.05.45; 2 Gianbattista Baronchelli (Ita) z.t„ 3 Juan Fernandez (Spa) z.t ze Goes, in de Ganzetrek was de zege voor Eddie de Smit van Scheldestroom Breskensen in het Veerse Meerwas Pie ter Polderman van Luctor. die ook al als sterkste Zeeuw in de openingsrace Sluis-Hoeke-Sluis gewonnen had. de Edwin de Causmaecker ide laatste vijf maal winnaar van de Ganzetrek en ook al enkele malen winnaar van de Zuid westerwedstrijd) kan door militaire dienst minder trainen dan hij wenst en daarom knokt ook hij nu verbeten mee in de leidende groep Daarbij bevonden zich in Wilhelminadorp de Ganzezwem- mers Roel Veenstra en Paul Post (14i. zodat er dne Ganzezwemmers bij de eerste zes eindigden. Tactische race Het was in Goes een tactische race, vandaar langzame tijden. Toen Pieter Polderman van ver de beslissende sprint inzette, reageerde Eddie de Smit het snelst. Hij nam de kop en be hield die ondanks de verwoede pogin gen van Polderman om hem te passe ren tot het eind. Het was de eerste lan ge baanzege van de jonge Bressiaan- der. Hem hing overigens nog een diskwalifi catie boven het hoofd, omdat de bege leidende jury meende, dat De Smit zijn opponent Polderman had 'gesneden'. Vooratter-kamprechter 'wedstrijdlei der') Wim Buijs 'seponeerde' de drei gende uitsluiting door te beslissen, dat De Smit niet hinderlijk voor anderen langs gezwommen was „Hij wilde mee- spnnte. Polderman had er geen last van. Dat erkende hij later zelf', liet Buijs weten In het Veerse Meer streed Polderman met de steeds sterker terugkomende De Causmaecker om de winst Bij het keerpunt na een kilometer had de Bruinviszwemmer gepoogd weg te ko men. maar Polderman overbrugde de zeven meter achterstand makkelijk. Hij had aan het slot de meeste sprint kracht. Evenals in zijn 'eigen' wedstrijd werd Arco Wagenvoort derde. Roel Veenstra deed niet mee: hij had na de Ganzetrek oorpijn gekregen en hij wil de zich bovendien sparen voor het uit- zonderlij k sterke polotoernooi. dat Ganze dit weekeinde houdt Ganzetrekwinnaar Eddie de Smit deed in de Veerse Meerrace evenmin mee. „Ik heb aan het begin van het seizoen gezegd, dat ik niet aan alle wedstrijden mee zou doen. De Veerse Meerrace is er afgevallen", liet de jonge Bressiaander weten. Hij was wel bij het maritiem instituut De Ruyter (het start eu finish- puntl aanwezig om zijn oud-clubge noot (Polderman) te zien winnen. Schop: ervaring Na de ongenaakbare Wim den Engels man van Otters Axel (de schoolslag zwemmer uit Clmge won zowel in Wil helminadorp als Kleverskerke met gro te voorsprong op zijn Zeeuwse oppo nenten en was zelfs niet-Zeeuw Mark van der Vliet van Scom te snel af) voer den in de Ganzetrek Piet Schop en .Stanny van Gimst van Koewacht een verbeten gevecht om de tweede plaats. Schop (dertig jaar) had juist in de race van zijn eigen club op een hoge klasse ring gemikt. Hij had extra getraind en was tot het keerpunt na een kilometer met Den Engelsman opgezwommen. Toen kon hij de tussensprint van de Clingenaar met meer beantwoorden en kreeg het op 300 meter van de finish ook te kwaad met Stanny van Gimst „Ik liet Van Gimst passerenmaar kon bij hem aanklampen. Met mijn grote slag, die enorm veel adem kost, kon ik naast hem komen. Ik dacht, dat ik het toch ging verliezen, maar Stanny was kennelijk ook aan het eind van z'n krachten". De ervaring hielp de Goese- naar aan de winst: met een korte slag, ter wijl Van Gimst nog 'gewoon' door haalde, greep Schop de tweede positie op zijn vijftien jaar jongere tegenstan der. In Wilhelminadorp smaakte Sandra Verdonck van Scheldestroom na lange tijd weer eens het genoegen van de overwinning. Haar concurrentes bleven toekijken hoe ze aan de eindsprint zou beginnen, maar toen was het al te laat. Mariette van Kleven van Luctor werd tweede, vlak voor Marjan Leijnse van Stormvogel, de lijstaanvoerster van het Zeelandbekerklassement. die in de Veerse Meerrace revanche nam op Sandra Verdonck, door nu nu wel goed in haar spoor te blijven. Diskwalificatie Deze schitterende lange baantwee- daagse werd tot slot 'besmeurd' met een diskwalificatie van Sandra's oude re zus Mieke Verdonck. Ze zou volgens de jury Marjan Leijnse moedwillig ge hinderd hebben door op haar voeten te gaan zwemmen VK Wim Buijs: „We hebben er met de jury lang over be raadslaagd voordat we de diskwalifica tie uitspraken, want zoiets is uiteraard nooit leuk. Maar Mieke heeft herhaalde malen op de benen van Matjan Leijnse gezwommen- Dat gebeurde ondanks herhaalde waarschuwingen van de ju ryleden m de begeleidende boten en waarschuwingen voorafgaande aan de start". Swinkels leefde al maanden naar dit eerste badmintontoemooï toe. In zijn naaste omgeving liet hij al weken gele den weten dat hij 'Zierikzee zou win- De A2-speler (hij geeft er de voorkeur aan om A2 te blijven in plaats van Al te wordeni maakte zijn woorden tot waar heid. Vier jaar geleden kwam hij als ne gentienjarige voor het eerst naar Zierik zee om daar in de finale geklopt te wor den door de vijftien jaar oudere Martin van Otterdijk. Een jaar later won Swinkels 'Zierikzee' door opnieuw van Otterdijk te verslaan en vorig jaar was Swinkels te sterk voor Igo Jongen Nu moest Frans Swinkels aantreden tegen R. Sminia uit Amster dam Het werd een boeiende finale die door Swinkels. mede gegeven door de fel begeerde wisselbeker, met 15-8 en 18-17 werd gewonnen. Alle Zeeuwen gingen er in de eerste ron de al onderdoor tegen de vaak veel ster kere tegenstanders. Het was overigens toch een tegenvaller voor de Zeeuwen. Een voorbeeld hiervan mag zijn dat Coen Valckenier en Danny Mol er niet in slaagden om de finale van het heren- dubbel te bereiken Een prestatie waar ze voorgaande jaren meermalen in slaagden. Alfons Kempees en P Weij- Iing haalden nu de titel in het heren- dubbel binnen ten koste van E. Tim- mers/R. Sminia, die met 15-12 en 15-11 werden verslagen. Aanfluiting Een aanfluiting was het damesdubbel- toernooi in de A2-klas. Slechts drie van de zes ingeschreven dames kwamen opdraven. Zij speelden dan maar een h3lve competitie die door Els van Dijck (vijftien jaar!) knap werd gewon nen. Van Dijck versloeg Bernadette Witte en Brigitte van de Water duide lijk. Brigitte van de Water kwam op de tweede plaats door met twee keer 11-4 te winnen van Witte. Ook de dames- dubbel was niet druk bezocht. Er ble ven slechts twee duo's over van de in geschreven zes. Els van Dijck en Ber nadette Witte speelden daarom maar 'best of five' (reglementair niet eens toegestaan, maar hoofdscheidsrechter Hans Brand stond het toch toe) tegen Brigitte van de Water en Annette Veer man. Het eerste duo won met 18-13,11- 15. 15-8 en 17-14. Frans Swinkels stond ook. samen met Bernadette Witte, in de finale van het gemengd dubbel. Tegenstandsters wa ren Igo Jongen en Lonny Lavalette. Swinkels ging er niet te hard tegenaan, kennelijk tevreden met de al behaalde enkelspelwinst Het was mede daar door dat Jongen Lavalette met 15-8 en 15-5 won. In de B-groep was opvallend de wedergeboorte van Tobi Lammers. De momenteel in Driewegen wonende Zeeuw had wel een bijzondere voorbe reiding achter de rug. ..Drie-en een hal ve maand heb ik niet gespeeld. Zater dagmiddag ben ik zo uit de verbouwing weggelopen waar ik mee bezig ben om in Zierikzee te spelen. Eerst was ik nog van plan om me af te melden", aldus Tobi Lammers. Spijt heeft hij in elk ge val niet gehad van zijn beslissing om toch naar Zierikzee te gaan. Lammers stond maar liefst in drie finales, zoals in de 'goeie ouwe tijd'. Eén van die finales sloot hy samen met Tanja Tienpond winnend af. Hoog Verliezers waren Cathar na Christiaan- sen en Jean Pierre van de Bekke in het gemengd dubbel: 12-15.15-6.17-15. Ge zegd moet worden dat Lammers/Tien- pond min of meer medewerking kreeg van hun tegenspelers. Want Christiaan- sen maakte de fout hoog te willen serve ren tegen de toch al geslepen Lammers. terwijl haar partner Van de Bekke bij een voorsprong van 14-7 in de beslissen de game nodeloze aanvallende fouten maakte. In de herenenkelfinale stond Lammers tegenover J. van der Werff. Lammers verloor met twee keer 15-13. 'Onnodig", zo oordeelde hij zelf later met duidelijke spijt over deze nederlaag. In het herendubbel had Lammers T. Verhees aan zijn zijde. Dat koppel was sterk genoeg om de finale te halen waarin Van der Werff en R. Waltenberg tegenspelgaven. Met 15-7 en 15-10 ging Lammers Verhees eervol ten onder. Catharina Christaansen won samen met A. van Dijck het damesdubbel (ten koste van D. Schrieber S. Vinkler met 15-6,7-15 en 15-13). Tanja Tienpond be wees haar kracht door in de finale da mesenkel met 11-7 en 11-9 van de ver rassend voor de dag komende Annet Veerman te winnen. De prijzen werden uitgereikt door Max Wierenga. animator van het toernooi. Piet Oerleraans fungeerde als bondsge- delegeerde. Hans Brand als hoofd scheidsrechter en Ben Schimmelpen- nink als wedstrijdleider. De uitslag in de C-groep was: he R Toonen wint van D Bumkens met 13- 18.15-10 en 15-6 de: C van Raalten wint van M. Willeboordse met 11-3 en 11-5. hd: D Bumkens/R. Toonen wint van E Jan- sen/T Pang met 3-15, 15-10 en 15-8. dd I. Geschlere/J. Hoefnagel wint van Laura Schaier. Marleen willeboordse met 15-6,10-15 en 15-10 gd J van de WerffJ. Geschiere wint van M. Slink K. Wildschut met 15-9 en 15-4. Zoals gewoonlijk een felle strijd bij de dames schoolslaa de zusjes Sandra en Mieke Verdonck (tweede en derdei ziUen Marjan Leijnse fel op de huid Daarachter Jeanette Hietbrink. Inzet winnares Marjan Leijnse in de Veerse Meerrace BRESKENS ZIERIKZEE - Zwaarweerzeilers konden zaterdag hun hart opha len tijdens de wedstrijd Brcskens-Zierikzee. Voor de zeilers die nel de Cowes- week en de Fastnet hadden afgewerkt een hele veranderingen Engeland liet de wind verstek gaan. Op het woelige water van de Wester- en Oosterscheldc ont moeten diverse Engelandvaarders elkaar weer, onder wie de Nederlandse AC- deelnemers. In deze categorie (IOR I en II) ging de strijd tussen de bekende kemphanen: Vroon met de Formidable. Dolk met de Pro Motion en Van Dam met de Schuttevacr. bleek Schutte na de berekeningen eer ste te zijn met Vroon op de tweede plaats. Vinke werd met Ponciana derde en de Goesenaar Carels legde met de Touch of Glory beslag op de vierde Gunstige rating Direct na de start gingen de schepen al flink te keer De Formidable ging zaterdagmiddag, na vier uur strijd met wind en water, als eerste over de streep van de ruim 120 jachten, en won zijn klasse De Bres siaander Vroon had ui het laatste rak naar Zierikzee, plat voor de wind. be halve het spinnaker een blooper bijge zet en dat leverde hem een comfortabe le voorsprong op ten opzichte van de Rotterdammer Dolk die wat minder doek voor dc mast voerde. De Pro Mo tion moest ook Van Dam nog voor laten gaan en werd derde, voor de Scholle- vaer en Dekels en Deerns. De Schollevaer-bemanmng moest zich ook nog de Twee Gezusters van Zuiderbaan en Les Pecheries van de Belg Gemberlmg van het lijf houden Ondanks verwoede pogingen van Ee kels gingen beide schepen voor hem over de streep. De Twee Gezusters, die moeite had met spinnakeren, pakte zo de zege in klasse III, terwijl Gemberling winnaar werd in klasse V en tevens de beste berekende tijd op zijn naam bracht. In het grote veld jachten, dat rollend en zwoegend het laatste voor-de-windse rak aflegde, werd de strijd om de zege m klasse IV uitgevochten door twee Bres- siaanders Meo Vroon met Zeehaas en Schutte met de Merlin. Uiteindelijk In klasse V bewees de Fastnet-winnaar Vollers dat hij ook met ruw weer zijn mannetje staal. Niet in de laatste plaats dankzij een gunstige rating en een forse ouderdomsvergoeding wist dc Belg zijn Mordicus naar de tweede plaats te sturen achter de Pecheries. De derde plaats was voor Double Dutch van Zundorf, Van Tongerloo met Redskin werd vierde en Loman met Zeilster vijfde. In klasse VI won De Bruyne met de Wasa, voor Seheffer- lij met Araare II. De nieuwkomer Du bois sloot zijn eerste wedstrijd meteen winnend af: zijn Hello Sailer won klas se VII VIII. De Belg Mombaers werd tweede met de Star Seastem, voor De Haas met Mardeux en Visser met de Mascotte. Ondanks de harde wind kwamen ner gens echte moeilijkheden voor, hoewel hier en daar de vlagenvoor de beman ning teveel werden. Een enkele onge wilde gijp en wat 'verloren' voorzeilen waren hiervan het gevolg Vooral In het laatste rak naar Zierikzee. na enkele uren afmattend varen, werden wat schoonheidsfoutjes gemaakt als sche pen door wind en golven uit het roer liepen Niettemin kwamen alle jachten, inclusief de deelnemers aan de Belgi sche CRC-wedstrijden, als een gesloten blok binnen met de laatste maar net een uur (berekend) na de eerste. In de CRC-A klasse ging de winst naar De Klerk uit Kloosterzande met de Zuid west 7. Verhage uit Groede werd met de Etoile de l'Estcaut tweede en de Belg De Groot met de She derde In de B- groep werd De Wachter met de Lady First inderdaad eerste, voor Scholhorst met de Kick, Godenir met de Lascar en Laurent met de Bmome. Van Zundert won met de Njord de Cklasse met De Jonge in Bitter Lemon op de tweede plaats. Bij de Lopers won Keymel met de Aphrodite voor de tweede maal de wisselprijs met Van Oers in de Wande laar op de tweede plaats. Van de zondag gezeilde Deltarace Zie- rikzee-Terneuzen, waar Vroon op nieuw Dolk naar achteren verwees door de Rotterdammer voor Vlissin gen voorbij te lopen, zijn de berekende uitslagen nog niet bekend. De reken meesters van de Belgische RBSC bui gen zich de komende dagen over de tij den en handicap-factoren. De WV Bres kens had zaterdag de uitslagen van de race Breskcns-Zierikzce in record-tijd rond, mede dankzij de techniek: Zuiderbaan sr was met een electro- nisch rekenwondert je uit Friesland ge komen om de vele jachten 'uit te reke-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 11