Vonck duwt concurrent Smet in spurt naar zege REVANCHE ARNEMUIDEN IN STADHUIST0ERN00I Kaiserslautern-HSV eindigt in gelijkspel: 1-1 ANTI-CLIMAX STRATENLOOP WOLPHAARTSDIJK PZC/sport Goese atleet: shock door zout-tekort John Vermeule toeg Jaap van Mails weer op oorlogssterkte Arnemuiden tegenstander van Lokeren MAANDAG 17 AUGUSTUS 1981 11 WOLPHAARTSDIJK - Mare Smet kreeg tijdens de 12,5 kilometer stratenloop in Wolphaartsdijk van Piet Vonck een racefiets cadeau. De Belgische top atleet, die vele overwinningen op zijn naam heeft staan en deelnam aan de Olympische Spelen, had zaterdag een duwtje van Vonck nodig om als eerste over de finish te kunnen gaan. Het genereuze gebaar van de Hulsterse man was een afschuwelijke anti-climax na de uitermate aantrekkelijke wedstrijd, die de azen ondanks de warmte hadden laten zien. De apotheose, een felle sprint van het duo Smet-Vonck naar de eindstreep, nadat achtereenvolgens Van Noten, Jaarsma en ook Cor Vriend hadden móeten lossen, zou zeker in het voor deel van de RKHAV-er zijn geëindigd als hij zich niet juist voor de streep had ingehouden waarbij hij Smet met een klein zetje voor zich uit schoof. „Ik heb vorig jaar hier al een fiets gewonnen. Mare mocht hem hebben", was het eni ge commentaar van Vonck op de nogal opvallende wijze waarop hij de overwin ning weggaf. Het incident wierp een smet op de zeer aantrekkelijke wedstrijd. Het sterkste veld dat ooit in Zeeland bij elkaar is gebracht, zoals de organisatie trots meldde, werd op het laatste moment nog aangevuld met Mare Smet. Na zijn autoongeluk in maart was de Wol- phaartsdijkse loop zijn eerste wed strijd. Slechts een week training was hieraan vooraf gegaan, maar niettemin werd met de Belgische crack terdege rekening gehouden Smet deed zijn re putatie eer aan. Al in de eerste ronde formeerden de sterkste mannen de kop groep waaruit de winnaar tevoorschijn moest komen. Mare Smet, Cor Vriend. Omer van Noten. Douwe Jaarsma en Piet Vonck, op enige afstand gevolgd door Luc Wijns, begonnen aan een 'af val race'. Test Van Noten was de eerste die verdween. Hij vond aansluiting bij Wijns maar ging later toch weer alleen door. ,,Ik heb heel bewust zo snel geopend", verklaar de Van Noten. „Volgende week loop ik een 30 kilometer wedstrijd en ik wilde zie.n wanneer ik kapot zat en of ik daar overheen kwam. Ik wist dat ik het zou moeten begeven als ik met deze man nen op de kop meeging maar ik wilde me testen". Douwe Jaarsma werd het volgende 'slachtoffer' van het tempo. De beroeps militair uit Zeist werd in de vierde ron de op 15 seconden gelopen, een achter stand die een ronde later al was uitge groeid tot een halve minuut. In de laatste ronde raakte ook Cor Vriend het contact kwijt, „Ik draaide vanaf het begin al niet gemakkelijk. Toen wist ik al dat ik niet zou winnen, dus had het geen zin om me te gaan forceren. De afstand is voor mij ook een beetje kort maar het was een goede snelheidsoefening voor de marathon op 13 september voor de Europacup" maakte de PSV-er duidelijk. Dieptepunt De laatste acte, was derhalve voor de lange Belg (Smet) en de kleine Neder lander (Vonck). Op het laatste rechte stuk naar de eindstreecp kwam het 'spektakel' dat Vonck ten gerieve van het publiek altijd zo graag tot een hoogtepunt opvoert. Het werd een sportief teleurstellend slot. De opzet om Smet te laten winnen na een 'fel gevecht' mislukte omdat de Sgola-at- leet aan het einde van zijn latijn was. Er was een fikse duw voor nodig om Smet de overwinning te geven. Mare Smet gaf voor zijn onvermogen om Vonck echt te kloppen een verkla ring. „Het is mijn eerste wedstrijd sinds maart en ik ben pas een week in trai ning. Ik kon het tempo vandaag met zelf bepalen, ik kon alleen maar volgen. Het ging nog niet zo vlot". Overigens is de populaire Belgische atleet van plan om over vier maanden te stoppen met topatletiek Zijn werk als fysiothera peut laten de nu 30-jarige atleet niet voldoende ruimte om nog langer zoveel tijd aan zijn sport te besteden. Veteranen Achter de blikvangers liep ook Frans Krijnse een uitstekende race Vanaf het WOLF AARTSDIJK - Omer van Noten t links en Luc Wijns konden het tempo niet volgen. De twee Belgische toppers haakten, net als Cor Vriend, af begin van zijn allereerste wedstrijd als veteraan hield de net 40 jaar geworden AV 56-er een flink tempo aan. Zelfs Ron Jansen, de bekende Thor-veteraan kon de Goese man niet volgen en moest in Wolphaartsdijk genoegen nemen met de tweede plaats ..Ik had niet gedacht dat ik van Jansen zou winnen" bekende Krijnse. „Maar toen ik eenmaal voor sprong had heb ik niet omgekenen waar hij zat Ik was wel bang voor de warmte maar dat viel mee omdat we water kre gen onderweg". Krijnse bezette een uit stekende 8e plaats in totaal, op een veld van 110 deelnemers. De derde plaats bij de veteranen was voor Wim Kaljouw 12e) die een bijzonder fitte indruk maakte „De wedstrijd was zwaar maar niet onredelijk De natte sponsen on derweg waren heerlijk" vond Kaljouw. De Dynamo man liep zijn eerste 'gewo ne' wedstrijd na de derde marathon van dit seizoen Eind oktober staat er nog een superlange afstand op zijn pro gramma in het Duitse Essen. Brigit de Nijs van het Haagse Sparta liet zien dat haar kracht op de lange afstand groeiende is. Ze had weinig last van de warmte en won zonder eni ge tegenstand (marathon-loopster Do- rette Jansen was niet aanwezig) bij de dames. Het superslanke Terneuzense meisje liep een prima wedstrijd en kwam in totaal op een 35e plaats bin nen. De lange afstandlopen bevallen Brigit de Nijs steeds beter. „Op de baan had ik te weinig snelheid, ik liep veel te gespannen. Dit gaat echt goed", ver telde ze tevreden. Ook het trainen kost haar geen moeite. Per week maakt ze wel zo n 100 kilometer om in vorm te blijven. Jacqueline Vermeule bezette de derde plaats achter het Belgische meisje Maria Gijseman. Er liepen deze keer acht dames mee. uitslagen van de 12,5 kilo meter In Wolphaartsdijk: 1 Mare Smet Sgola 37,32, 2 Piet Vonck RKHAV 37.33. 3 Cor Vriend PSV 38 01.4 Douwe Jaarsma Fit 38 43, 5 Omer van Noten Wespelaer 39.05. 6 Luc Wijns Duffel 39.48. 7 Peter Blokland Sgola 40 33, 8 Dirk Verbruggen 40 58.9 Herman An- tonisse Sgola 41.30. 10 Cees Weststrate Mar 4! 38. 11 Peter Hameteman Zeelsp. 42 08. 12 Kees van Sluvs Mar 42 20.13 Luc Veriaenen Wespelaer 42 42. 14 Henk Nieuwdorp AV '56 42 52. 15 Willy van Hove Waesland 42.57. 16 Cees Markusse AV 56 43.03. 17 -Henk van Sprundel HAV 43.09.18 Peter Witkamp AV 56 43 14 19 Charles Vermeulen AV 56 43 22.20 A Korstanje Dyn 43.35 Veteranen. 1 Frans Knj nse A V 56 40.35.2 Ron Jansen Thor 41.00,3 Wim Kaljouw Dyn. 41 31 4 Lou Dingemanse Zeelsp 42.30. 5 Helmuth Vercammen Mar. 44.16, 6 Roh Heynen Thor 44 34. 7 Adrie Verstelle AV 56 46 16 8 P Ver- tominen Duffel 46.38, 9 Han Reynhout Dyn. 48.30. 10 Jaap Sturm Dyn 49 07. Dames 1 Brigit de Nijs Sparta 45 32.2 Maria Gljseman Duffel 54.00.3 Jaq. Vermeule Dyna mo 55 36.4 Suus Verstelle AV 56 61 07,5 Lenie Marls Sgola 61.51 WOLFAARTSDIJK - De Goese at leet Henk Glijn van AV'56 is zater dagmiddag na de stratenloop in Wolfaatsdijk in elkaar gestort en naar het ziekenhuis De Bevelan- den in Goes overgebracht. Glijn had na de race, waarin hij 54- ste werd, hoge koorts en bovendien sloeg hij wartaal uit. 's Avonds kon hij na behandeling het ziekenhuis verlaten Als gevolg van de hitte vielen zaterdagmiddag m Wol- faartsdijk 21 atleten voortijdig uit. WOLFAARTSDIJK - Duidelijk zichtbaar geeft Piet Vonck rechts op de foto) zijn tegenstander I? i Mare Smet een fikse duw om hem aan de overwinning te helpen DEN HAAG - De Middelburgse atleet John Vermeule (Dynamo'70) heeft tij dens een baanwedstrijd in Den Haag een schitterende vijf kilometer-race gelopen. Hij werd er tweede in 14.28.1 achter Gerard Tebroke van Ciko, die de 5000 meter aflegde in 14.22.3. Met deze prestatie haalde Vermeule maar liefst achttien seconden van zijn per soonlijk record af en schaarde hij zich bij de beste vijftien van Nederland. De Middelburger was in Den Haag Henk Mentink (14.30.6i. Martin van de Ven (14.35.0) en Jack Valentin (14.35.6) te snel af. Kim Reynierse (Dynamo) liep een serietijd van 15.01. Simon Blom van Delta Sport kwam uit op 15.06 en voor Johan de Vlieger werd 15.10 afgedrukt. Ook andere Zeeuwse atleten liepen in Den Haag goede tijden. Jan de Waard van Zeeland Sport liep met 23.2 een per soonlijk record op de 200 meter en 50 rond op de 400 meter. DUDDELDORP - Twee uitverkochte stadions, zes overwinningen van uit spe lende clubs, de eerste rode kaart en talloze staaltjes bruut voetbal beheersten het tweede wedstrijdweekeinde van de Bundesliga. Vijf clubs hebben nog een score van honderd procent: landskampioen Bayern München (met de beste doelcij- fers), VFL Bochum, VFB Stuttgart, Werder Bremen en ook FC Köln van trainer Rines Michels. De libero van FC Kaiserslautern. Hans- Gunther Neues viel de twijfelachtige eer te beurt als eerste in het nieuwe sei zoen uit het veld gestuurd te worden In de 66e minuut van de wedstrijd tegen HS V kreeg hij de rode kaart voorgehou den na handtastelijkheden met Hart- wig, die daarna uitviel. Neues. tevens aanvoerder van FC Kaiserslautern. nam wraak voor een vuistslag, die Hart- wig hem eerder buiten het gezichtsveld van de arbiter had toegediend. In totaal vielen er 21 gele kaarten, vijf meer dan op de openingsdag. Voor beroering zorgde ook Ewald Lienen van Arminia Bielefeld. Hij liep vrijdag door een trap van Norbert Siegmann van Werder Bre men een gapende beenwond op. Sieg mann overweegt een klacht in te dienen tegen Siegmann en Werder-trainer Ot to Rehhagel. omdat deze zijn spelers tot het maken van overtredingen zou heb ben aangezet Topper De topper van zaterdag was FC Kai serslautern - Hamburger SV. Verras senderwijs was het stadion op de Bet- zenberg met bijna 30.000 toeschouwers niet uitverkocht. Al in de tiende mi nuut nam het goed draaiende HSV de leiding door een treffer van Magath. Een blunder van voorstopper Ditmar Jakobs kostte HSV vermoedelijk de ze ge. Door zijn misser kon Funkel de ge lijkmaker laten aantekenen. Bayem Munchen won met 2-1 bij nieu- MIDDELBURG - Vorig jaar hield Ar- nemuiden een enorme kater over aan het Stadhuistoernooi in Middelburg. De formatie van trainer Jaap van Ma- ris verloor toen in de strijd om de der de plaats met de blamerende cijfers 5-0 van de organiserende vereniging Mid delburg. Zaterdagmiddag echter nam Arnemuidcn in dubbel opzicht revan che. Want ook in de eerste wedstrijd van dit Stadhuistoernooi had de ploeg uit het vissersdorp nog een appeltje te schillen met de tegenstander. Die te genstander was namelijk DESK uit Kaatsheuvel, dat in de finale van de Nederlandse amateurbeker 1980 Arne- muiden had verslagen. Nu toonde de Zeeuwse zaterdagploeg zich duidelijk de sterkste. Arnemuiden was aanzien lijk meer in de aanval en de 1-0-zege was dan ook volkomen verdiend. De revanche van Jaap van Maris en zijn ploeg werd compleet, toen in de finale van het toernooi ook de hoofdklasser RVC uit Rijswijk met 1-0 werd versla gen. Eerder had dit goed ingespeelde RVC zich een klasse beter getoond dan Middelburg en de organiserende club met 4-1 van het veld geveegd. Maar ook Middelburg krikte het moreel voor de competitie aanzienlijk op door in de strijd om de derde plaats DESK met 2-1 aan de kant te zetten. Arnemuiden vierde al eerder triomfen in dit traditionele Stadhuistoernooi. Twee jaar geleden bijvoorbeeld won de zaterdagclub dit evenement door in de finale Middelburg met 2-0 op te rollen (nadat Arnemuiden toen in de eerste wedstrijd de sterke Haagse hoofdklas ser VUC had bedwongen). Hoewel aan een toernooi zo vroeg in het seizoen geen voorbarig conclusies mogen wor den verbonden, kan toch moeiteloos worden vastgesteld, dat Arnemuiden een van de meest talentrijke ploegen van Zeeland is. Come-back Belangrijk is, dat de ploeg op volle oor logssterkte aan de competitie kan be ginnen (als het blessurespook tenmin ste weer niet plotseling opduikt). Zo maakte centrumspits Ad Poortvliet een verdienstelijke come-back Uitge tekend in het Stadhuistoernooi van vo- tig jaar liep hij een zware knieblessure op. die hem vrijwel voor een heel sei zoen uitschakelde. En ook de in het af gelopen seizoen veel door blessures ge- Plaagde linkerspits Ronald van Belzen dartelt weer vrolijk door de wei. Hij speelt nu nog wat voorzichtig, maar als hij zijn brutaliteit weer terugkrijgt, zal deze ranke aanvaller voor vele verdedi gers ongrijpbaar zijn. Terecht zei Arnemuiden-voorzitter Wim Schuit dan ook: „Als we deze ploeg bij elkaar kunnen houden en niet steeds weer worden geconfronteerd met blessures, ben ik optimistisch voor het komende seizoen". In doel man Peter Pouwcr heeft Arnemuiden een betrouwbare sluitpost. Zijn enige zwakke punt was zaterdagmiddag dat hij bij enkele hoge voorzetten nog niet goed getimed uit zijn doel kwam. Ben Meulmeester, die zijn conditie op peil houdt in prestatielopen, is voorlopig met het voetballen gestopt. De verde digingslinie van Arnemuiden mag er ook zijn met Jaap Meerman als laatste man. Klaas van Belzen als voorstopper en Jan Meerman en Jos van Belzen als vleugelverdedigers. Bovendien heeft Arnemuiden op het middenveld een belangrijke verster king gekregen met de komst van Henk de Nood van Nieuwland, een technisch kanppe speler met overzicht, die boven dien gevaarlijk in de aanval is. Onge twijfeld zal hij zich kunnen aanpassen aan het hogere tempo bij Arnemuiden. Huib Meerman en Koen Pruisers com pleteren de geroutinneerde middenli- nie. Aanvallend heeft Arnemuiden nu ook weer sterke troeven in handen: de grillige Lieven van Belzen, die als hij in vorm is de sterkste vleugelaanvaller van Zeeland is. Ad Poortvliet en Ro nald van Belzen. Als Arnemuiden ie dere wedstrijd weer de concentratie kan opbrengen om geladen aan de start te komen, zal deze formatie in het ko mende seizoen het vlaggeschip van het Zeeuwse voetbal zijn. Rolverdeling Terwijl Jaap van Maris de legpuzzel al grotendeels heeft opgelost - hoewel de nu nog niet aanwezige Lein Dieleman natuurlijk ook een gegadigde is voor het eerste team - zal het zijn collega- trainer André Wurth van Middelburg nog wel enige hoofdbrekens kosten om de meest rendabele formatie op papier te krijgen. Enkele stekken zijn wel ze ker: Kees van der Sluis als laatste man. Centrumspits Ad Poortvliet (rechts) kwam zaterdag weer in actie voorAri toernooi in Middelburg de defensie van DESK imuiden Hier belaagt hij tijdens het Stadhuis Gi js Baan als voorstopper. Taco van de Velde als vleugclverdediger. Jan de Wilde en Tom Huiskens als middenvel ders en Gerric Eikenhout in de spits. Maar de juiste rolverdeling is er nog lang niet en dat bleek vooral in de tweede helft van het duel tegen RVC uit Rijswijk toen er vaker sprake was van misverstanden dan van samen werking. Bovendien is Hennie Wijs nu definitief afgereist naar het vijfde van Middelburg, waar hij zich op re creatie-niveau bezig houdt. Voor Mid delburg is de nabije toekomst dan ook nog onzeker en vol spanning. Finale Dat Arnemuiden zich aan sterke tegen standers kan optrekken bleek nog weer eens in de finalewedstrijd tegen RVC. dat vorig seizoen door een beslissings wedstrijd overigens maar net in de hoofdklas bleef. Deze Rijswijkse club heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zeer serieus aangepakt. Zo wer den alleen al in de afgelopen week (in clusief het Stadhuistoernooi) zes oefen wedstrijden gespeeld. Met slechts 1-0 verloor de ploeg bij Telstar en clubs als Poortugaal (6-0) en Renesse (5-2) wer den moeiteloos opgerold. Duidelijk was de Rijswijkse formatie er op gebrand ook dit toernooi te winnen. Maar juist Arnemuiden kwam in de eerste helft tot pressievoetbal. Een afstandsschot van Jaap Meerman werd op het nippertje uit de hoek gedoken en Ad Poortvliet kogelde rakelings over na een comer van Huib Meerman. Wel bleek dat Ar nemuiden nog wat vrije trappen moet instuderen, want de zaterdagclub mocht tweemaal op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen, maar dat gebeurde volledig gevaarloos. In de tweede helft werd RVC wat agressiever, maar Arnemuiden bleef volledig gelijkwaardig en was aanval lend zelfs gevaarlijker. Lieven van Belzen sloeg de handen in verbijste ring voor het gezicht, toen hij na een rush ook de doelman omspeelde maar uit een moeilijke hoek toch het lege doel niet kon vinden: hij schoot tegen de paal. De verdiende zege en de toer nooiwinst kwam toen Jos van Belzen met een uitstekende pass Henk de Nood lanceerde, die onhoudbaar scoor de: 1-0. Peter Pouwer liet daarna nog een schitterende save zien op een schot van Ron Seliers en Ad Poortvliet miste net de schoonheidsprijs, toen hij in een flits de keeper veel te ver voorzijn doei zag staan. Van zeker veertig meter joeg hij de bal met een boog over de doel man, maar ook net over de lat. In de strijd om de derde plaats leek DESK tegen Middelburg sterk favoriet De inmiddels '28-jarige Rinus Polder man is van TOP weer teruggekeerd naar de ploeg uit KaatsheuvelDeze ex- speler van Temeuzen zal zeker niet naar Zeeland terugkeren: „Ik heb een prima baan als opzichter bij bouw- en woningtoezicht in Tilburg en ik woon naar mijn zin in Goirle". liet hij weten. Mm of meer door bemiddeling van Leen de Ridder (die vroeger bij Vlissingen speelde, maar die ook al sinds jaar en dag in Brabant woont) kwam Polder man terug bij DESK. Leen de Ridder, die enkele maanden geleden weer zijn enkelbanden scheurde, heeft nu defini tief een streep gezet onder zijn actieve voetballoopbaan. Niettemin blijft hij toch actief, assistent-trainer bij DESK. Het was Rinus Polderman, nog altijd spelend in een schitterende stijl, die DESK in de wedstrijd tegen Middel burg de leiding gaf. Maar met een snel le actie kwam de Zeeuwse ploeg weer langszij. Taco van de Velde joeg de bal naar Johnny Tahapary en uil diens voorzet kopte Peter van Heuven (over gekomen van Patrijzenl de bal vallend raak: 1-1. L'il een voorzet van Eiken hout bracht Nico Koster de winst bij Middelburg op 2-1. Ad Versteijnen mis te voor DESK een penalty door tegen de paal te schieten. Een minuut voor rust scoorde Ad Poortvliet uit een pass van Klaas van Belzen het enige en beslissende doel punt in de eerste wedstrijd tegen DESK. Eerder had Jos van Belzen aan de andere kant een bal van de lijn ge haald, maar de zege van Arnemuiden was verdiend. Zo was Lieven van Bel zen na rust nog dicht bij een doelpunt (hij speelde de voorstopper uit maar schoot in vrije positie rakelings over). Bij DESK was Rinus Polderman met een verrassend afstandsschot (ook maar net rakelings over) nog het dichtst bij een treffer. Middelburg hield in de eerste wed strijd lang stand tegen RVC, maar ca pituleerde tenslotte met duidelijke cij fers: 4-1. Ron Seliers (2 maal) en Jan Hevel (2 maal) scoorden de Rijswijkse treffers en uit een slim passje van Kees van der Sluis realiseerde Jan de Wilde de Middelburgse goal. weling Darmstadt 98 en daar is eigen lijk meteen alles mee gezegd. Er school weinig overtuiging in het spel van Bayern, dat tien seconden voor rust de leiding nam door Kurt Niedermayer. Dat betekende een geducht psycholo gisch voordeel voor de landskampioe nen. Een kwartier voor tijd maakte Die ter Hoeness er 2-0 van. Direct daarop scoorde Oliver Posniak tegen en de thuisclub, aangevuurd door 30.000 toe schouwers luitverkocht). kreeg ver scheidene kansen op de gelijkmaker. Vooral dank zij het goede werk van aus- putzer Hans Weiner kwam het niet zo ver. Rellen VFB Stuttgart kwam bij Karlsruher SC in tropische weersomstandigheden tot de tweede overwinning. Voor 40.000 toe schouwers vervulde de Fransman Di- dier Six bij Stuttgart een hoofdrol. De doelpunten vielen in de slotfase. Eerst schoot Walter Kelsch in de 78e minuut raak en vijf minuten later bepaalde Six de eindstand op 2-0. Net als vorig jaar werd de wedstrijd overschaduwd door hevige rellen op de tribunes. Al voor de wedstrijd werden veertig personen gearresteerd In het stadion werd voor ruim 50.000 gulden vernield. De uitslagen van de vrijdag en zaterdag voor deBundesllga gespeelde wedstrijdenzijn FC Kaiserslautern Hamburger SV 1-1, Ein- tracht Braunschweig - MSV Duisburg 2-1, Karlsruher SC - VFB Stuttgart 0-2, Fortuna Düsseldorf - Borussia Moenchengladbach 0- 2, SV Darmstadt 98 - Bayern Munchen 1-2, Borussia Dortmund - E in tracht Frankfurt 0- 2. Werder Bremen - Arminia Bielefeld 1-0, Bayer 04 Leverkusen - VFL Bochum 0-3, FC Nümberg - FC Köln 1-3. De stand na twee wedstrijden is: 1 Bayem Munchen 2-4. 2 VFL Bochum 2-4. 3 VFB Stuttgart 2-4.4 Werder Bremen 2-4.5 FC Köln 2-4. 6 Hamburger SV 2-3. 7 Eintr. Frankfurt 2-3.8 Bor. Moenchengl. 2-2.9 FC Kaiserslau tern 2-2.10 Emtr Braunschweig 2-2.11 MSV Duisburg2-l,12Darmstadt982-l, 13 Arminia Bielefeld 2-1,14 Karlsruher SC 2-1,15 Fortu na Düsseld. 2-0,16 Borussia Dortmund 2-0.17 FC Nümberg 2-0.18 Bayer 04 Leverk 2-0. Boca juniors Boca Juniors, de club van Diego Mara- dona is zondag voetbalkampioen van Argentinië geworden. Boca Juniors speelde zijn laatste wedstrijd thuis ge lijk tegen Racing (1-1) en bleef daardoor een punt voor op Ferrocarril Oeste, dat bij Platense met 3-0 won. Prijsschieten Het Nieuwzeelandse voetbalteam heeft het WK-kwalificatieduel tegen de Fiji- eilanden gebruikt om lekker uit te ha len. Nadat Fiji vrijdag al met 0-10 van Australië verloor, was het zaterdag in Auckland opnieuw schietschijf voor de tegenstander: 0-13. Halverwege de wed strijd stonden de Nieuwzeelanders al met 7-0 voor. Na deze zege (een record voor WK-voorwedstrijden) is Nieuw- Zeeland winnaar in de Aziatisch-Ocea- nische zone (groep 1) met 14 punten uit acht wedstrijden. Het elftal ontmoet nu de teams van Saoediè Arabie, Koeweit en China voor twee plaatsen in het eind- toernooi. volgend jaar in Spanje. De stand in groep l van de Aziatisch-Oceani se he zone luidt Nieuw-Zeeland 8 6 2 0 14 31-3 Australië 6 4 1 1 9 22- 8 Fjji 8 1 3 4 5 6-35 Taiwan 1 2 4 4 5-8 Indonesië 7 1 2 4 4 4-14 ARNEMUIDEN - De Belgische eerste klasser Lokeren speelt vrijdag in Arne muiden een oefenwedstrijd tegen de plaatselijke zaterdag tweede klasser Voor Lokeren wordt de ontmoeting te gen Arnemuiden het tweede optreden op Zeeuwse bodem dit jaar. Aan het ein de van het vorig seizoen won de ploeg in Axel met 4-2 van het Zeeuws elftal. De wedstrijd in Arnemuiden begint om 19 00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 11