Goese Kadefeesten met veel lawaai beëindigd Concentratie van waterschappen is in nabije toekomst ongewenst Karman en Meijers winnen vlucht Dax MAANDAG 27 JULI 1981 EXTRA VEEL BEZOEKERS DOOR SLECHT WEER GOES De achtste kadefeesten in Goes zijn met veel herrie zaterdagnacht om 0.00 uur afgesloten. Op dat tijdstip ontbrandden op verschillende plaatsen langs de Goese kaden potten met Bengaals vuur die de historische panden in een kleurrijke gloed zetten. Dat ging gepaard met een luid getoeter vanaf de schepen die in de haven lagen. Daarmee werd een eind gemaakt aan drie dagen kadefees ten die voor het eerst in de geschiedenis van dit evenement niet gepaard gingen met mooi weer. Het feit dat de weersomstandigheden slecht waren bracht ech ter, volgens de voorzitter van de slichting Goese Kaden, E. C. J. van Dissel, met zich mee dat er juist extra veel bezoekers in Goes waren. Hij vertelde dat zaterdagmorgen tij- lopen acht jaar nog nooit zo druk n senaren en toensten een wandelingetje over de kaden om daar onder het genot van een consumptie te kijken naar een optreden van een orkest op één van de schepen dens een receptie in de kelderbar van de 'Blaauwe Steen Volgens Van Dissel zijn mede door de grote opkomst van het publiek en door het uitbreiden van de activiteiten naar het winkelgebied in Goes-noord de kadefeesten van dit jaar geslaagd. Hij wees erop dat het de afge- Valpartij in Zierikzee: fietser licht gewond ZIERIKZEE - Bij een botsing tussen een bromfiets en twee fietsen op de Nieuwe Kooiweg i:i Zierikzee is zater dag omstreeks half een W. S. uit het Duitse Wcilingen licht gewond ge raakt. Het ongeluk gebeurde toen de brom fietser H van de W uit Dordrecht de twee fietsende Duitsers wilde inhalen Hij gaf te kennen dat hij langs wilde, maar de twee fietsers schrokken hier zo van. dat zij beiden naar een kant van het fietspad uitweken. De bromfietsei kwam tussen de fietsers in. waarna een valpartij volgde. DOMBURG - Openluchttheater (Oost straat), 20 uur: concert brassbands. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 15 30-16.30 uur uitzending Nomen Nes- cio KAMPERLAND - Toeristenkerk. 20 uur film The deerhunter' MIDDELBURG - Molenwater. 9.30-17 uur Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St-Joseph- ziekenhuis, 20-21 30 uur. uitzening Ra- wa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 14. 18.45 en 21 15 uur: For your eyes only, a l Roy II. 14 en 18 30 uur De eerste klap is een daalder waard, a.l21 uur: The de- vil in Miss Jones, 18 jr Cinem'Actueel I.14 uur- Dumbo.a 119 en 21.30 uur: Buddy goes West, a.l. Cinem' Actueel II, 14. 19 en 21.30 uur: Dogs of war, 16 Jr Cinem' Actueel III. 14 en 19 uur Jaws I. 12 jr. 21.30 uur: Vrolijke hoogstandjes in Tirol. 16 jr GOES - Grand. 20 uur De spiegel die barstte. 16 jr. HULST - De Koning van Engeland. 14.30 uur- Vijf duivelse stoeipoezen. 18 jr. 14.30 uur: Hoe heter hoe beter. 18 jr 20 uur: Quo vadis, 12 jr 20 uur Alliga tor. 16 jr.: 20 15 uur Lili Marleen, 16 jr., 20 15 uur: A change of sesons, 16 jr MIDDELBURG - City. 20 uur Mc Vi car. 16 jr OOSTBl'RG - Ledel. 20 uur Sissy's hot summer, 18 jr TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Raging buil. 16 jr VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: For your eyes only. 12 jr, Alhambra II. 20 uur- Kom met je wald hoorn tussen m'n alpen, 16 jr TENTOONSTELLINGEN BRUINISSE - Aquadelta Congrescen trum, 9 30-18 uur werken Ben van Rooy DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-17 uur 'Grevelingen' DREISCHOR - Landbouwmuseum, ge opend van 13.30-16.30 uur HAAMSTEDE - R.-K. kerk, 14-20 uur: Afrikaanse moderne kunst HEILLE- Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen HEINKENSZAND- Bibliotheek. 13 30- 17 uur poppen van Marga de Jonge HULST - Streekmuseum, 14-17 uur 'Motieven op merklappen' MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur. 'Naar een nieuw kunstbegrip 1960-1980'. Artshop Six and Six, 10-18 uur werken van Dauvillier en Vader Abdij, 10-17 uur 'uit het leven gegre pen'. Rijksarchief. 9-12 30 en 13 30-17 uur 'Werpt uw netten uit om te vangen' OOSTKAPELLE - Molenweg 36. 10-12 uur: fossielen TERNEUZEN - Artikof 8 30-18 uur aquarellen van Peter Clijsen. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Ver knocht en niet te scheiden'. 'Kunste naarsaffiches' en 'Oceaan' Galerie Asklepios. 8-20 uur borduur en apphcatietechnieken van Sylvia Lyn- den Museum De Schotse Huizen. 10-12.30 en 13 30-17 uur projecties van Sjoerd Bijlsma en keramiek van Jan en Henny van Leeuwen. VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 17 uur: 'Van Frans Naerebout tot walra- darketen' en 'Modellen van 17e eeuwse schepen' IJZENDIJKE-Museum. 10-12 en 13 30- 17 uur fototentoonstelling. ZIERIKZEE - Gravensteen, 11-17 uur schilderijen Edzaru Koning. Burgerweeshuis. 10-17 uur werken beeldhouwers en klem antiek hulpcentra Noortl- en Midden-Zeeland-Goes, lel 01100- 14444 icok voor milieuklachleni Zceuwsch-Vlaanderen - Alar 01150-12200 (brandweer en ambulance! Telefonische hulpdienst Zeeland, lel 01 15551. dag en nachl bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor menser nood. iel 01180 36251 van 10.00-24 00 ui weekends van 20 00 24 00 uui Zceuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep drankprobleem lAA). lel 01174 345 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar weest bij de festiviteiten wal volgens hem ook al bleek uit het feit dat de Goe se kade stampvol lag met pleziervaar tuigen en dat de wat grotere platbo dems een plaatsje moesten zoeken in het kanaal voor de aanloophaven Nieuwbouwwijk Hij merkt verder op dat het voor vol gend jaar in de bedoeling ligt om ook de nieuwbouww ijk Goes-noord op een of andere manier bij de festiviteiten te betrekken. Het is daarbij, /.o stelde hij, wel van belang hoe de bevolking van die buurt reageert op de plannen. Vooral het programma van zaterdag bracht veel volk op de been. Allereerst werden er gedurende de gehele dag fingrijwedstnjden gehouden, waar erg veel belangstelling voor was Daai- naast kwamen verschillende kooplusti ge visliefhebbers zaterdagmorgen naar het historische vishuisje waar een visaf- slag werd gehouden. Ook de mossel maaltijd sloeg goed aan Toen 's avonds het weer nog wat op klaarde maakte een groot aantal Goe- WSV 't Zand zonder uitvallers terug van de vierdaagse MIDDELBURG - De wandclsportver- eniging 't Zand in Middelburg is zater dag zonder uitvallers teruggekeerd van de Nijmeegse vierdaagse, 't Zand nam met 32 wandelaars deel aan dit jaarlijkse sportevenement. Het meren deel van de Zandlopers lachltien) liep in groepsverband de dertig kilometer; zeven Zandleden liepen dagelijks veertig kilometer en op de vijftig kilo meter waren de wandelaars van de Middelburgse wandelsportvereniging eveneens met zeven leden vertegen woordigd. De wsv 't Zand. die dit jaar voor de ne gende maal aan de Nijmeegse vierdaag se meedeed, had een team van vijf ver zorgers bij zich Het gezelschap logeer de op een boerderij in de omgeving van Nijmegen. De vierdaagseweek werd voor de Zandlopers besloten met het traditionele blarenbal in 'De vergulde baars', het wijkgebouw van de wijkver- eniging 't Zand waarvan de wandel sportvereniging deel uitmaakt. Tijdens dit 'blarenbal' werden enkele leden ge huldigd Ronald Willems. Leo Boone. Albert Galle en Corinne Seijbel hadden voor de vijfde maal aan de Nijmeegse vierdaagse deelgenomen. Oot Rob van de Werfhorst als begeleider en mevrouw Boone als verzorgster maakten de trip voor de vijfde maal mee. Van 3 tot en met 8 augustus gaan de jeugdleden van de wsv 't Zand op kamp naar Breda om daar deel te nemen aan de Jeugdvierdaagse Vlaggestokken in Vlissingen verdwenen VLISSINGEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is op twee plaatsen in Vlis singen een vlaggestok, inclusief vlag, gestolen. De attributen zijn het eigen dom van A. van de K. aan de Oude Markt en van C. B. aan het Groene- woud. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. In de nacht van zaterdag op zondag werd uit de woning van M D in de Bo- nedijkstraat in Vlissingen een bedrag van 20Ü0,ontvreemd. Men verschalte zich toegang tot de woning door het ver nielen van een keukenraam Hoewel de bewoners op het moment van de in braak thuis waren, hebben ze er niets van gemerkt. V erkeersmaatregelen in raad Bruinisse BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse vergadert vrijdag 7 augus tus over onder meer tweeverkeers maatregelen waarover b. en w. voor stellen doen. Het college stelt voor de rotonde nabij de bushalte aan de Pa rallelweg gesloten le verklaren voor vrachtwagens. Uit een klacht van de busonderneming blijkt namelijk dat vrachtwagens de berm bij de rotonde kapotryden waar door diepe gaten ontstaan Hierdoor zou weer schade aan de voertuigen van de busonderneming kunnen ontstaan, zo meldt men. Een tweede verkeers maatregel betreft de oprit Noorddijt Havendijk.Daar zijn enkele maanden geleden een aantal verkeersborden ge plaatst. die door onbekenden zijn weg gehaald Na een gesprek tussen het da gelijks bestuur van de gemeente en be woners. van de Noorddijk is geconclu deerd dat het wellicht beter zou zijn die borden daar niet meer terug te plaat sen Dat stellen b en w de gemeenteraad dan ook voor. Andere voorstellen waar over de raad zich moet buigen zijn on der meer de benoeming van een stimu leringskracht aan de openbare lagere school in deeltijd-dienstverband de aanschaf van leerlingsets voor de bij zondere lagere school van de vereniging christelijk onderwijs te Bruinisse en de vragenlijst nieuwbouw vernieuwbouw De raadsvergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 Optreden kinderkoor Taiwan in Vlissingen VL ISSINGEN - Het kinderkoor 'Taipei Christian Children's Choir' uit Taiwan geeft zondag 2 augustus een uitvoering in dc Johanneskerk aan de Bonedijke- straat in Vlissingen. Het koor maakt op het ogenblik een toernee door Ne derland en komt naar Vlissingen op uitnodiging van de Pinkstergemeente. Het optreden in de Johanneskerk be gint om 14 30 uur Het koor slaat onder leiding van professor Lin Fu-Yu en brengt een repertoire van oude hym nen. gospelsongs en Chinese volkslie deren Vlissinger betrapt bij diefstal tegels VLISSINGEN - De Vlissingers M. V. (271 en R. V. (28) zijn in de nacht van zaterdag op zondag op heterdaad be trapt toen zij uit dc kelder van een leegstaand pand in dc Vlissingse bin nenstad wilden beginnen met het ver wijderen van oude tegeltjes uit een keldermuur. Na onderzoek bleek R V nog vijftien oude van diefstal afkomstige, tegeltjes In huis te hebben Het tweetal werd overgebracht naar het politiebureau waar ze de nacht doorbrachten Zondag werden ze. na het opmaken van een pro ces-verbaal. naar huis gestuurd Zware schade aan auto en wegwijzer botsing Zierikzee ZIERIKZEE - Bij een verkeersongeluk op de rotonde in Zierikzee is zaterdag morgen omstreeks acht «ur een perso nenauto zwaar beschadigd. De automobilist H. D uit Rijswijk wilde de Grachlweg inrijden Door nog onbe kende oorzaak raakte hij van de weg en botste tegen een ANWB-bord Zowel de voorzijde van de auto als de wegwijzer werd geheel vernield. Op de laatste dag v e kadefeesten werd bij het historisch safslag gehouden iVan een medewerker i MIDDELBURG-Talloze malen zijn we dit seizoen geconfronteerd met uitgestel de lossingen. Ook vanuil Dax was dit het geval. Volgens plan diende er vrijdag rond het middaguur gelost te worden, doch men achtte het toen niet verant woord. Nu kregen de duiven zaterdag om een uur de vrijheid. Voor deze nationale vlucht waren op Walcheren 169 duiven meegegeven, waarvan 113 van de zondag- vliegers. De eerste hiervan w erd om acht minuten over een zondag geklokt door Karman-Meijers. die ook hun tweede nog ruim in de prijzen hadden. De tweede werd gemeld door J Lens. Deuitslagen PV De Posthoorn deelname23 die ook met zijn tweede vogel een kop- prljs won J van Peenen en zoon be haalden in hun vereniging de tweede vierde en vijfde plaats en in de CCW hadden zij hun vierde duif eveneens in de prijzen Bovengenoemde liefhebbers hadden 100 procent prijs J. Marijs kwam ook aan dit percentage, zij hel dat hij er maar één had meegegeven. Ondanks de afstand van 930 kilometer kan het toch om seconden gaan. In Mid delburg ging bijvoorbeeld de overwin ning naar J Poortvliet en zoon. die A Roelofs met 63 centimeter verschil klopten A Schipper was in zijn vereni ging met vier van de vier zees succesvol. Bij de zaterdagvliegers, die 56 duiven hadden meegegeven had C van de Graaf de eerste Zijn duif was er om kwart voor twaalf J Dingemanse en A Vermeulen waren met hun meldingen om 12,55 en 13.05 beslist niet te laat Driedaags festival Molukse werkgroep in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De Molukse Werk groep Souburg (MWS) hield zaterdag de slotmanifestatie van een driedaags festival in een tent op het plein aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Be halve de activiteiten in de tent waren er zaterdag ook een markt met infor matiestands over Indonesië en de Zuid-Molukken, een fancy-fair, een rommelmarkt en verder had men een terrasje ingericht. Het feest werd za terdagavond besloten met een optre den van de Souburgse theatergroep, die een voorstelling gaven van 'Balu Baduan', een oude legende. Het festival begon donderdag met een turnkamp voor de kinderen In de tent konden zij tekenen, verven en werken met klei en werden verschillende kin derspelen gehouden. Daarna volgde een volleybaltoernooi waaraan tien ploegen deelnamen Vrijdag waren er weer verschillende spelletjes voor de kleinsten en ringsteken per fiets 's Mid dags was er een fietstocht met spel letjes in het bos s Avonds trad de Mo lukse theatergroep Souburg op in de tent en werd ccn film vertoond. Zowel donderdag als vnjdag traden verschil lende muziekgroepen op Het programma van de slotdag begon om tien uur met een optreden van twee Molukse muziekgroepen en kinderspe len. Om eén uur begon het optreden van Ome Harry en zijn sprekende pop en verder was er de hele middag muziek en theater Het avondprogramma omvat te optredens van Latwa. Hendrik-gang. Merantu en de groep Anis de Jong en werd besloten met de uitbeelding van de legende Batu Baduan door de thea tergroep Souburg- duiven 13 J Lens. 2.4 5 J van Pennen en zoon: 6 A Kerkhove PV'DeLuchtbode'deel name 21 duiven 1.3 Karman-Meijers 2 J van Pennen 4 J Marijs 5 gebroeders Korff. 6 A vanmemenboer PV Zeelandia deelname 69 duiven 1 J Poortvliet en zoon. 2.7 A Roelofs. 3 M Jaspers 4 9 A Schipper: 5 J Damman. 6 A Braam en zoon. 8 R v., r. Hercules 10 J van Belzen Concoursclub Walcheren deelname 113duiven 1-6 Karman-Meijers: 2-5 J Lens 3 J van Pennen. 4 7 J van Peenen en zoon. 8 J Marijs. 9 J Poortvliet en zoon, 10 A Roelofs Vernielingen aan auto's en diefstal BRUINISSE - In de nacht van vri jdag op zaterdag zijn op Schouwen-Duive- land verschillende vernielingen aan auto's aangericht. Mevrouw K. R. van H. uit Vlaardingen deed zaterdag aan gifte van diefstal van de vier wielen van haar auto. Het voertuig stond geparkeerd op een van de parkeerterreinen van 'Aquadel ta' in Bruinisse De waarde van de vel gen met banden bedraagt 2400 gulden De auto was op blokken gezet Op een ander parkeerterrein van 'Aquadelta' werden diezelfde nacht acht auto's opengebroken Over de waarde en de omvang van de buit was bij de politie niets bekend Van tien au to's. die geparkeerd stonden rond de kerk in Dreischor, zijn vrijwel alle ban den vernield De daderisi maakteiro ge bruik van onder meer messen Nieuwe cursussen SKW' Vlissingen in buurthuis Marnix VLISSINGEN - De stichting Sociaal Kulturrel Werk (SKWi in Vlissingen begint in de tw eedc week van septem ber een aantal nieuwe cursussen in het club- en buurthuis Marnix aan de N'oordbcekseweg in Vlissingen. Op maandagen is éi van half tien tot half twaalf en van half twee tot half vier en op donderdagen van acht uur 's avonds tot tien uur een cursus poppen- maken onder leiding van Irene Goe- seve Op dinsdagmorgen van half tien tot half twaalf verzorgt Corry Tllroe een cursus spinnen en dinsdagmiddag van kwart voor twee tot kwart over drie en op vrijdagavond van half acht tot negen uur geeft mevrouw Moens een cursus volksschilderen. Onder leiding var Huib Nieveld kunnen belangstellende! op donderdagmiddag van eén uur to half drie een cursus yoga volgen en oj donderdagmorgen van kwart over ne gen tot elf uur is er een cursus klerei maken onder leiding van Anny Voshol Op donderdagmorgen is kinderopvang aanwezig. Antheunisse nam afscheid brandweer in Middelburg MIDDELBURG - Brandmeester J. An theunisse heeft na ruim 22 jaar de ac tieve dienst bij het Middelburgse brandweerkorps verlaten. De gemeen te Middelburg bood hem een afscheids receptie aan, bij welke gelegenheid on der anderen burgemeester P. Wolters en brandweercommandant J de Klerk het woord voerden. Zij gingen in op de loopbaan van de heer Antheunisse. die 22 jaar geleden begon als brandwacht tweede klas. in de tijd dat de kazerne nog gevestigd was in de Sint Jansstraat in Middel burg. Brandmeester Antheunisse nam verder brandweerexamens af en was jurylid tijdens vele brandweerwedstrijden, ook was hij actief m de EHBO-wereld' Bij het afscheid kreeg het echtpaar An theunisse vele cadeaus en bloemen aangeboden Collecte BESTUUR WATERSCHAP SCHOUWENDUIVELAND ZIERIKZEE - liet dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland wijst ren waterschappen in Zeeland van de hand. Wel is dit bestuur voorstander van een studie waarm een walerschapsconcentratie in de toekomst gewenst is. Dat schrijft hel dagelijks bestuur in n de provinciale werkgroep die zich heeft beziggehouden met de bestuurlijke organisatie van „Naar onze mening zijn door regionale aanpak per waterschap resultaten bereikt, die vanuil e> *rde i'hienl niet behaald zouder rapport van de werkgroep. In die reactie worden verschillende be zwaren van een concentratie naar vo ren gehaald „Te eenvoudig en ondoor dacht achten wij de stelling om door waterschapsconcentratie het verschil in hoogte van de verontremtgingshef fing te nivelleren (juist als die verschil len maximaal zijn). Hier mag niet naar een enkel moment worden gekeken De heffingen per waterschap dienen over een langere periode vergeleken le wor den. bijvoorbeeld over tien of vijftien jaar Het zou onbillijk zijn ons water schap te straffen voor situaties en om standigheden elders Dan zouden wij in een situatie komen te verkeren, dat wij eerst onze eigen boontjes gedopt (lees betaaldi hebben en dan ook nog bi» mo gen dragen in de kosten van andere wa terschappen"' zo staat in de reactie :hrijft het dagelijks bestuur van het Schou' Ook gaat het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland in op dc mogelijkheid om de taak van het waterkwaliteitsbeheer, die nu nog in handen van de waterschappen is. bij de provincie Zeeland onder te bren gen. Daar heeft men geen goed woord voor over: „Het onttrekken van het waterkwaliteitsbeheer zou een uithol ling van het instituut waterschap in houden en het begin kunnen zijn van het verlies van een waardevolle func tionele organisatie". Men vraagt zich dan ook af of er wel sprake is van een te verbrokkeld water kwaliteitsbeheer zoaLs door de werk groep ls opgemerkt Zoals bekend heeft gedeputeerde W. Don gezegd dat hij niet weet of het zuiveringsbeheerwel bij de waterschappen moet blijven, als de enlratic van de moei worden nagegaan of reactie op liet rapport van •t waterkwaliteitsbeheer, ntralc benadering a-hap ii tijii r andere taken van de waterschappen een concentratie niet mogelijk zouden maken Het is het dagelijks bestuur van het wa terschap Schouwen-Duiveland ook niet duidelijk door wie het verschil in heffingen als belangrijkste knelpunt van de huidige organisatorische opzet wordt ervaren ..Het is voor ons de vraag of de minister een verschil in hoogte van heffingen per waterschap zo bezwaarlijk vond. Deze verschillen kunnen ook in landelijk verband wor den geconstateerd Dat de burger slechts vla een aanslag met het water kwaliteitsbeheer geconfronteerd zou worden is volgens het waterschap Schouwen-Duiveland. een ongenuan ceerde benadering. De dijkgraaf en de gezworenen van het Schouwse waterschap willen geen conclusies trekken uit de cijfermatige opstellingen voor mogelijke concen- tralievormen an waterschappen, damsel voorliet beheer door een zuive ringsschap of door de provincie. „Daarbij komt nog dat deze opstellin gen alleen zijn gebaseerd op de veront reinigingsheffing en de andere (authen tieke) taken volledig buiten beschou wing zijn gelaten Uil de staat met prog noses blijkt dat de hoogte van de heffin gen m het algemeen géén verband houdt met het aantal vervuilingseenhe- den van de waterschappen Overigens merken we op dat prognoses nauwe lijks voor vijfjaar kunnen gelden, laat slaan voor twintig jaar Verschillende deskundigen in ons land hebben er de laatste tijd op gewezen dat het onver antwoord ls om te prognotiseren voor een langere periode Landelijk komt men daar dan ook op terug Dat voor beeld dient onzes inziens gevolgd tc worden aldus het dagelijks bestuur ven het waterschap Schouwen-Duive land. SINT-ANNALAND - De collecte ten ba te van de gereformeerde zendingsbond in de hervormde kerk in Sint-Annaland had een opbrengst van 3213.50 Gesprek problemen camping Poortvliet ging niet door POORTVLIET - De bijeenkomst die za terdagmorgen zou worden gehouden van kampeerders van de camping De Striene bij Poortvliet met de exploi tant. de heer A. Duim. is niet doorge gaan. Zoals gemeld ontvingen de huur ders van een standplaats op de cam ping onlangs een brief van de exploi tant. waarin hen onder meer werd meegedeeld dat zij een renteloze waar borgsom van 6000 tot 7500 gulden moe ten storten om de camping te kunnen laten voortbestaan. De bijeenkomst ging niet door omdat de exploitant vertrok toen hij zag dal de kampeer ders een advocaat hadden meegeno- De heer Duim was van mening dat er door de aanwezigheid van een advocaat geen sprake kon zijn van een vrij ge sprek. De kampeerders, die inmiddels een campingcommissie hebben opge richt. toonden zich zaterdag teleurge steld over het niet doorgaan van het gesprek Zij hadden zich terdege voor bereid op de bespreking van de brief, waarin de exploitant twee mogelijkhe den noemde om het voortbestaan van de camping te verzekeren. Behalve be taling van waarborgsommen (6000 gul den voor een caravan en 7500 gulden voor een huisje i. is dat verkoop van de aan de huidige huurders, die dan sa mengaan in een vereniging Daarnaast rest volgens de heer Duim nog slechts éen mogelijkheid, namelijk opheffing van De Striene De kampeerders besloten zaterdag na het mislukken van het overleg, hun ad vocaat contact met de heer Duim te la ten zoeken, zodat de betrokken partijen alsnog rond de tafel kunnen gaan zit ten. Vernielzuchtig duo Middelburg gepakt MIDDELBURG - ln de nacht van vrij dag op zaterdag heeft de Middelburgse politie, na een korte achtervolging. E. dc 1». (18) en .1. van de V. (16) in de Sta- 1 onlaan aangehouden. De beide jeugdi ge Middelburgers hadden toen een spoor van vernielingen aan auto's ach ter gelaten. Het tweetal nam eerst op Plein '40 twee auto's 'onder handen' Daarna kregen vijf auto's in de Vhs- sinesestraat 'een beurt'. Het tweetal ging via de Beenhouw erssingel leen auto), naar de spoorwegovergang bij de Schroebrug waar ze de rode lampen met stenen ingooiden. Kennelijk vielen auto's beter in de smaak want aangekomen in de J A Boomstraat namen ze nog eens vijf au to s onder handen en in de Van de Bran- destraat nog twee. De vernielingen be stonden uit het kapottrappen van kop lampen en portierraampjes en het be schadigen van buitenspiegels en kente kenplaten. Het tweetal werd overge bracht naarhet Middelburgse politie bureau en na het opmaken van een pro ces-verbaal naar huis gestuurd. Bromfietser gewond bij aanrijding VLISSINGEN - Op de kruising Presi dent Rouscvoltlaan Blocmenlaan in Vlissingen raakte de zestienjarige bromfietser T. M. uit Vlissingen zater dag gewond bij een aanrijding en inoest met een beenbreuk worden overgebracht naar het ziekenhuis. De jongeman kreeg op de kruising geen voorrang van de 23-jange automohihst B S uil Albergen waarna de aanrij ding volgde. Bromfiets en auto werden licht beschadigd B en w van Borsele voelen niets voor subsidieverlening comité ontwapening DRIEWEGEN - Hel college van burge meester en wethouders van Borsele voelt er niets voor om het interkerke lijk comité tweezijdige ontwapening te subsidiëren. Dit comité had om sub sidie verzocht om z.odoende haar in zichten omtrent vrede en veiligheid in de vredesweek van 1981 te kunnen uit dragen. Deze inzichten beogen ..het vergroten van de geestelijke kracht, het bevorde ren van gerechtigheid en het wegnemen van wantrouwen tussen volkeren", waarbij de volgende onderwerpen als belangrijkst naar voren komen wapen vermindering ontwapening en (kern wapens de wereld uit Naar de mening van het college van b en w van Borsele liggen die vraagstukken op het terrein van de centrale overheid en niet op ge meentelijk terrein. Het college stelt de gemeenteraad dan ook voor om het ver zoek om subsidie van het comité af te wijzen De gemeenteraad van Borsele verga dert dinsdag 4 augustus over dit voor stel in het verenigingsgebouw te Drie wegen Deze vergadering begint om 19,00 uur Dan wordt er ook gepraat over het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ21.825.-- voor de recon structie van de Burgemeester Timans- weg en de Cingeldijk in 's-Heerenhoek. Verder komen nog enkele voorstellen aan de orde die onderwijs als onder werp hebben. Het gaat daarbij onder meer om een voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanpassing van de openbare kleuterschool in Drie wegen Expositie Jassoy geopend in Zeeuws Kunstenaarscentrum MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun stenaarscentrum in de Molstraat te Middelburg is zaterdag de expositie van werk van de schilder en graficus Haratd Jean Jassoy geopend.De ope ning trok slechts tien belangstellen den, wat door dc organisatoren gewe ten werd aan de vakantieperiode. Jas soy is een dertigjarige kunstenaar die iu het Duitse Wiesbaden werd geboren en sinds vorig jaar in Goedereede woont. In het Kunstenaarscentrum zijn tot en met 13 augustus zestien stillevens van de kunstenaar te bezichtigen De ten toonstelling is geopend van dinsdag tot en met vnjdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 30 uur. woensdag en vrijdag eveneens van 19 tot 21 30 uur. op zater dag van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16 I. Vermeij winnaar midfondvlucht Melun COLIJNSPLAAT - Voor dc laatste midfondvlucht voor de oude duiven vanuit Melun werden voor het afde lingsconcours 2126 duiven ingezet. De hoogste snelheid werd behaald door een duif van Izak Vermeij uit Sint-Phi- lispand met 1274 meter perminuut. De ze duif had een voorsprong van 37 mi nuten op nummer twee. een duif van de gebroeders Seheele uit Terneuzen die een snelheid behaalde van 1169 nieter per minuut. Derde werd een duif van M. Oudeman uit Wemeldinge die een snelheid bereik te van 1166 meter per minuut Het an ders zo sterk spelende rayon C had deze maal niet één duif bij de eerste tien prijswinnende duiven, evenzo kon geen duif van rayon A zich bij de eerste tien prijsduiven klasseren. De laatste prijs winnende duif van het provinciaal con cours bereikte nog een snelheid van 1025 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven van het provinciaal concours zijn van: l Izak Vermeij. 2 gebroeders Seheele 3 M. Oudeman 1 M Moerland. 5 C Meesters 6 P Hoekman 7 M Minnaard 8 gebroeders Clement. 9 D Deur waarder 10 J Corre De eerste vijf prijswin nende duiven uit elke rayon zijn van Rayon A. 1 A. de Koning"snelheid 1127 meter per minuun 2en3F Maijs 4 Van Noorden-Dale bout 5 Van de Welle Rayon B 1 Izak Vermeij (snelheid 1274 meter per minuuti, 2 W. Theu- nisse en zoon. 3 A Scherpenisse. 4 mevrouw Scherpenisse: 5 P Laban Rayon C 1 L van de Ketterij isnelheid 1135 meier per minuut 2 K Meulmeester 3en5L A Lievense:4P J Comellsse Rayon D 1 M Oudemanisnelheid 1166 meter per minuuti: 2 P Hoekman: 3 J Corre 4 H van Stel. 5 JGoulooze RajonE M. Moerland isnelheid 1164 meter per mi nuuti 2 C Meesters 3 M Minnaard 4 gebroe ders Clement. 5 A Paauwe RayonF 1.3.4en 5 gebroeders Seheele (snelheid 1169 meter 2 D, Deurwaarder Goede prijzen voor de eerste bramen uit de vrije natuur KAPF.LLE - De eerste bramen uit de vrije natuur brengen in de veiling Ka- pelle van de Centrale Veiling Zeeland goede prijzen op. Vrijdag werden 1300 dozen van 200 gram geveild. De note ringen die dag waren: klasse I 230-250. klasse II 170, klasse IIX 110-220 cent per doos. De eerste bramen werden 18 juli ge veild In 1980 begon de aanvoer op 28 juli Toen werd er gedurende de eerste week voor klasse I 150 tot 260 cent per doosje betaald Klasse n bracht toen 80 tot 170 cent per doosje op Inhei seizoen 80 werd in Zeeland ruim 430 000 kilo bramen geoogst Ook dit jaar zijn de vooruitzichten vrij gunstig. Voor een flinke oogst met een goede kwaliteit is echter een verbetering van het weer hard nodig Vismijn Uolijnsplaat COLIJNSPLAAT Bt) het gemeentelijk vis mijnbedrijf in Colljnsplaai werden )n de weel an 19 tot en met 251 uil de volgende hoeveel gens de Ito* veelheid en dc gemiddelde pn; per kilogram zyn vermeld, aangevoerd Tor.g 2559 1821, Schol 1224 2 25 Schar 2! 2.12 Bot 13. 0.95: Tarbot 21. 13.75 Griet 8 9.54 Wijting ia -.94. Kabeljauw 4. 3.72. Pa ling 483. 13.18 Harder 148 2.04. Kreeft 3 30.90 Zeebaars 338. 19.81. Zalm-Forel Sl 10.30. diversen 40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5