Enorm tumult rond tournee van Zuidafrikaanse ploeg J0HAN VAN DE AMEELE ENIGE ZEEUWSE WINNAAR JEUGDT0ER MOEILIJKE START NIEUWE COACH WATERP0L0PL0EG Veel belangstelling ronde Wemeldinge DEMONSTRANTEN IN NIEUW-ZEELAND VERHINDERDEN OPTREDEN RUGBYERS COMPETITIE-INDELING ZEEUWS HOCKEY Betere tijdrit dan Zuidhollandse concurrent Successen voor Nederlandse roeiformatie De Meeuwen houdt 12e prestatieloop Frans paard won 300.000 gulden MAANDAG 27 JULI 1981 PZC/sPort 13 WELLINGTON - Regering noch rugbybond van Nieuw-Zeeland heeft een beslissing genomen over het doorgaan van de tournee van de Zuidafrikaanse ploeg, na de moeilijkheden van zaterdag. De tweede van de zestien wedstrijden, uitgesmeerd over een periode van twee maanden, van de Springbokken in Nieuw-Zeeland, kon zaterdag in Hamilton geen doorgang vinden doordat het speelveld werd bezet door een groep van naar schatting 500 demonstranten. In weerwil van maatregelen die de poli tie vooraf had genomen, slaagde toch een aantal demonstraten erin de afzet ting te doorbreken na vechtpartijen met plaatselijke rugby-offïcials en een aantal van de 25.000 aanwezige toe schouwers. Onmiddellijk na de 'bezet ting' trad de politie op. waarna de de monstranten één voor één werden ver wijderd. Die tijdrovende procedure was één van de redenen om de wedstrijd al te gelasten, de andere was dat de de monstranten hadden gedreigd een. ge stolen, vliegtuig op de grote tribune te pletter te laten vallen. De piloot, die het vliegtuig zou bestu ren, behoort tot de arrestanten, die met alleen in Hamilton, maar ook in Auck land, Christchurch en Wellington, na demonstraties, werden gemaakt. Zondag heeft het hoofd van de Nieuw- zeelandse politie. Bob Walton, bespre kingen gevoerd met de voorzitter van de rugbybond Ces Blazey en met een aantal ministers. Walton had eerder la ten weten dat zijn hele politiemacht van 4900 man niet in staat was demon- DUISBURG - De ploegen die Neder land zullen vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen roeien voor dames in Miinchen (27 tot en met 30 augustus) zijn zondag tijdens de 12e in ternationale kampioenschappen van West-Duitsland op de Wedaubaan van Duisburg als tweede en derde in de fi nale geëindigd. De Nereus twee zonder stuurman Linda Luiting - Gery Donkervoort ging na de Roemeense twee Elena Horvat - Rudica Puscatu als tweede door de finish. De Orca-Ric vier met stuurvrouw werd derde achter Roemenië en de combina tie Berlijn-Munster-Minden-Hamburg. De uitslagen van beide finales zyn twee zon der stuurvrouw 1 Elena Horvat - Rudica Pus catu (Roe) 3.48.18, 2 Linda Luiting - Gery Donkervoort (Nereus-Ned) 3.50,84, 3 Sherry Ryan Sava Vatis (VSt) 3.57.78 Vier met stuurvrouw: 1 Roemenie 3.26,91, 2 Berlijn- Munster-Minden-Hamburg 3.28.76, 3 Orca- Ric (Ned) 3.34,42, 4 Polen 3.40,03. De Nereus-Orca vier zonder stuurman, die Nederland zal vertegenwoordigen tijdens de FISA-kampioenschappen voor lichte roeiers op de Olympische baan van Munchen werd winnaar in 6 min 40.64 sec De tweede plaats was voor de Berlynse combinatie In 6.44.64 en de derde voor de Zwitserse vier in 6.48.66. RUITER SLOOTHAAK DUITS KAMPIOEN WEST-BERLIJN - Franke Sloothaak is zondag in West-Berlijn Westduits kam pioen bij de springruiters geworden. De 23-jarige ex-Nederlander, tegenwoor dig in het bezit van een Westduits pas poort. bleef met Argonaut de concur rentie in de personen van Schmitz en Luther voor. OVERWINNING VOOR BASKETBALTEAM BOEKAREST - De Nederlandse bas- ketbalploeg heeft ook zijn tweede wed strijd in groep C van het Universiade- toernooi zonder moeite gewonnen. Via een ruststand van 65-32 werd tegen So malië een eindscore van 128-66 bereikt Geen moment achtte coach Jan Sik- king het nodig zijn vijf basisspelers in het veld te brengen. Aanvallend kende het Nederlandse team geen enkel pro bleem. Doordat Somalië in de verdedi ging wat al te vrij werd gelaten kwam de opponent toch nog tot een fiks aantal punten. Was de overwinning halverwe ge de wedstrijd al vrijwel zeker, in de tweede helft werd Somalië geheel weg gespeeld. Met twintig punten was Ro nald Schilp bij Nederland topscorer. Jos Kuypers kwam tot negentien pun ten. Later bewees de Nederlandse basket- balploeg tegen België niet in de c-groep thuis te horen Met opvallend gemak bleven de Nederlandse studenten ook deze tegenstander de baas 79-59 Een zeer nauwkeurig verdedigende Ne derlandse ploeg liet de Belgen niet in hun spel komen. Aanvallend ging het allemaal wat minder naar wens. maar bij rust was toch al een gat van tien punten (42-32) geslagen Geleid door spelverdelers Geerten Rijks en Marco de Waard, die met zestien punten de Nederlandse topschutter was. verdub belde de ploeg na rust die voorsprong nog. Overeenkomstig de verwachtingen leed de Nederlandse volleybalploeg een nederlaag in drie sets tegen Bulgarije. De cijfers (4-15. 10-15. 0-15) lieten aan duidelijkheid niets te wensen over.' Trainer Ben Krysic had evenwel te kampen met een niet geheel fitte ploeg Door blessures speelden Jacobs en De Leeuw niet en de basis bestaande uit Clardey. Brouwhuis. Wellink, Mulder. De Leijerr en Markerink bleek bij lange na niet in staat de geroutineerde Oost europeanen op te stoppen straties tegen de Springbokken te voor komen. Die opmerking van de politie- baas viel verkeerd bij plaatsvervan gend minister-president Duncan Ma- clntyre. die Walton heeft gevraagd zijn standpunt te herzien en te onderzoeken welke middelen hij nodig zou hebben om een incident als dat van zaterdag te voorkomen. Maclntyre gaf echter toe dat de toestand van zaterdag totaal nieuw was. omdat er een dreigement van een 'luchtaanval' op de hoofdtribu ne was. De rapportage van Walton werd behal ve door Maclntyre aangehoord door de minister van politie Ian Couch, de mi nister van landsverdediging David Thomson en de procureur-generaal Jim McLay. „De regering", ze» Mclnty- re na de besprekingen, „zal niet beslui ten in te grijpen in de tournee van de Zuidafrikaanse rugbyers. Dat is een zaak van de rugbybond. De wedstrijd van woensdag, in New Plymouth, te gen Taranaki zal doorgaan tenzij de rugbybond anders beslist, of wanneer de politie meent de situatie niet in de hand te kunnen houden. In dat geval heeft Walton het recht de wedstrijd af te gelasten", boegde Maclntyre er aan toe. Hij beklemtoonde dat hel niet in de bedoeling van de regering ligt het leger in te schakelen ter assistentie van de politie, maar dat het leger wel bepaalde voorzieningen ten behoeve van de politie zou kunnen treffen. Maclntyre zei dat de groepen die tegen standers van de tournee van de Zuid- afnkaanders zijn, hun greep op de de monstranten hadden verloren en dat buitenstaanders het gebeuren hadden bepaald. Hij nep op tot demonstraties die in overeenstemming met de wet zijn. „Er schuilt niets ontwettigs in het spelen van rugbywedstrijden, maar er zijn krachten werkzaam in Nieuw-Zee land, die de wetten en de maatschappe lijke spelregels niet in acht nemen", be sloot Maclntyre. Zaterdag vonden ook in andere plaat sen van Nieuw-Zeeland demonstraties plaats. Bij Wellington. Auckland en Christchurch werden wegen geblok keerd. op een toilet in de luchthaven van Christchurch ontplofte een bom. Er ontstond slechts lichte schade De gebeurtenissen van zaterdag in Ha milton zullen in het begin van de week door zowel de regering als de rugby bond van Nieuw-Zeeland worden be sproken. Het bestuur van de rugby bond komt maandag bijeen, de minis terraad houdt een speciale vergadering op dinsdag. De moeilijkheden in Hamilton zijn za terdag ook rechtstreeks door de Zuid afrikaanse televisie uitgezonden. Danie Craven, voorzitter van de Zuidafrikaan se rugbybond, zei te hopen dat de tour nee volgens plan zou worden uitge voerd ,.Wij kunnen daarop geen in vloed uitoefenen, de Nieuw-Zeelanders moeten de beslissing nemen, zij zijn de gastheren", liet hij weten ZOUTELANDE - De voetbalvereni ging De Meeuwen uit Zoutelande (lan delijke derde klas zaterdag) houdt woensdag (daags voor de oefenwed strijd tussen de ploeg en eredivisieclub Willem II uit Tilburg) een prestatieloop. Het ls de twaalfde maal, dat de club, in samenwerking met een atletiekclub, deze loop in elkaar gezet heeft en het evenement vindt altijd veel aftrek bij de toeristen. De start is om half acht bij de kantine van de voetbalclub, waar men tot half zeven kan inschrijven voor af standen van tien en vijf kilometer. Het parkoers gaat via strand, duinen en Een gewonde demonstrant krijgt een deken over zich heen. terwijl een politie Agent de toedracht noteert Demonstranten in Hamilton breken door de politie-afzetting in hun weg naar de bezetting van het rugbyveld. De wedstrijd werd later aj'gelast. MADRID - Het is nog te vroeg om een operatie 'Redt-Denes Poczik' te star ten. maar vaststaat dat de Hongaar zijn taak als coach van het Nederlands waterpoloteam onder bijzonder moei lijke omstandigheden is begonnen. Dit weekeinde is in Madrid in volle duide lijkheid komen vast te staan welk een aderlating het nationale zevental sinds de Olympische Spelen van Mos kou heeft ondergaan. Was het bedan ken van ervaren krachten als Jan Evert Veer. Hans van Zeeland en Tom BIERVLIET: KOERS LIEFHEBBERS BIERVLIET - Vandaag (maandag) wordt er in Biervliet tijdens de jaarlijk se kermis een wielerwedstrijd voor lief hebbers gehouden. Aan de start komt het bekende rijtje namen, zoals dat de laatste wedstrijden gebruikelijk is en waarvan ongetwijfeld de momenteel in een blakende vorm verkerende Kees de Nooijer de te kloppen man zal gaan wor den. Verder verschijnen onder meer aan het vertrek Willy de Feber, Krijn van der Bent, Sam Broersma, Sjaak de Kok en Frans Meijaard. De wedstrijd voor de liefhebbers begint om 18 30 uur Zwart al een betreurenswaardige zaak, het gemis aan internationale er varing werd nog erger doordat Nico van Landeweerd wegens studie voor de rest van het seizoen afviel en Ton Buunk zich voor de trip naar Spanje niet kon vrijmaken. Denes Poczik die er van droomde één of twee spelers van achttien, negentien jaar de sfeer van het internationale polo te laten proeven, zag zich bij zijn eerste kennismaking in de Spaanse hoofdstad geconfronteerd met een halfwas ploeg, van wie de twintigjarige Eric Noorde- graaf als aanvoerder fungeerde. De one venwichtigheid straalde er van af. Bij de vier nederlagen werd het ritme slecht tot redelijk van donderdag en vrijdag (4-7 tegen Hongarije vervolgd door 8-9 tegen de Sowjet-Unie) in het weekeinde voortgezet. Na een werkelijk bar slecht optreden tegen het Spanje van balgoochelaar Estiarte op zater dagavond (4-8) werd het toernooi beslo ten door een alleszins acceptabele 8-9 tegen West-Duitsland. dat in het vierde kwart de toernooiwinst werkelijk uit het vuur moest slepen. Pocziks opdracht is om over vier jaar een ploeg van olympische allure af te leveren, maar in de tussentijd dient er wel een positie te worden veiliggesteld. Om te beginnen met de Europese kam pioenschappen in Split, waar Neder land een dot van een kans loopt op een van de degradatieplaatsen van de A- poule te belanden. Pocziks enige weel de. voor zover men daarvan kan spre ken. is het feit dat hij over drie keepers van behoorlijke klasse beschikt. WEMELDINGE - Zaterdag aanstaande wordt de wielerronde van Wemeldinge verreden. Er verschijnen jeugdrenners in de leeftijd van 9 tot en met 11 jaar aan de start. Om twee uur wordt het startschot voor de jeugdrenners trijden per leeftijd) gegeven. Om 17.00 uur starten de nieuwelingen voor een koers over 60 kilometer Dit belooft een aantrekkelijke koers te worden gezien het aantal inschrijvers Liefst 80 vertrekkers zullen om de hoogste eer strijden. Uit Zeeland zijn onder andere vertegenwoordigd: Marcel Gunst. Charles de Caluwé. Patrick Tolhoek. Eric Ver- eecken en Emiel de Waal. Zij kunnen in elk geval op fikse tegenstand rekenen van de IJzersterke John Talen uit Spijkenisse «dit jaar reeds diverse malen winnaar» en Bob Rasenberg uit Terhejjdcn Verder behoort ook Akkermans uit Nieuw Vosse meei lot de kanshebbers Ook dc junioren gaan tn Wemeldinge ongetwijfeld voor het nodige spektakel zorgen Toon Vermeulen (vorig jaar winnaar bij de nieuwelingen i, Pierre Raas, Karei van Goethem. Peter Geijs. Jos Zoetewey. Ad Verplanke. Aldo de Ruig. Frans van der meer en Rainier Valkenburg zijn enkele namen van het deelnemersveld dat uit 55 renners bestaat. Het wielercomitpe Wemeldinge geeft dit jaar dus de jeugd weer een uitstekende kans zich aan het Zeeuwse publiek te tonen. MIDDELBURG - De competitieinde ling voor het hockey-seizoen 1981-1982 ziet er als volgt uit: Heren 3e klasse A Barendrecht. Capelle, Evergreen (Maassluis). Krimpen. Middel burg. Souburgh (Alblasserdami. Tempo 34 RotterdamI. Vlissingen. De Waele «Ridder kerk) 3e klasse E Berkel Enschot. Cadetten Breda i. DVS lAalst-Waalrei. Eersel Liberty (Dongen) Etten-Leur Oirschot. Olympia, Pelikaan (Roosendaal). Rapide. 4e klasse E: Den Dune. Goes. Hercules (Dusseni, Made, Prinsenbeek. Teteringen, Zundert Reserve 3e klasse A. Breda 7 Forward 4 (Tilburg). Olympia 2. Pelikaan 2, Rapide 2. Tempo 3 (Bergen op Zoom). Tilburg 8. VUssingen 2 Reserve 4e klasse A Etten-Leur 3 Mlddel- burg2. Olympia 3. Pelikaan 3. Push 6 Breda i. Tempo 4. Vlissingen 3. Zwart Wit 4 iBreda' District Zuid Nederland Afdeling ID Breda 11Cadet ten 2. Middelburg 3. Olympia 4. Peli kaan 4. Prinsenbeek 2 Push 8. Push 9. Zwart Wit 5. Afdeling 2F Breda 16, Etten-Leur 5. Forward 11, Goes 2. Push 11. Tilburg 17. Tete ringen 3. Were Di 9 (Tilburg), Zwart Wit 8, Zwart Wit 9 Afdeling 2H Breda 14, Breda 15. AXEL-John van de Ameele is er als enige Zeeuw in geslaagd een overwinning tc behalen tijdens de negende editie van de Zeenws-Vlaamse Jeugdtoer, een vakan tiekamp voor jeugdiicentiehouders van de KNWIL De Terncuzenaar besloot het laatste meetellende onderdeel, een individuele tijdrit, als derde en omdat con current Ad van der Graaf van De Hoekse Renners niet verder reikte dan de tiende plaats, schoof Van de Ameele op naar het hoogste schavot. Er was tenslotte ook nog een derde plaats weggelegd voorde vertegenwoordiging van de organiseren de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in het verenigingsklassement. De derde dag van de Zeeuws-Vlaamse Dat de jongelui op een andere plaats Jeugdtoer werd besloten onder uiterst trieste weeromstandigheden. Enorme, regenbuien teisterden met name de jongste categoneen op de vroege zater dagmorgen. Gelukkig kon iedereen zich goed recht houden, zodat op de laatste dag de EHBO geen werk had op te knappen Het begint zachtjesaan een traditie te worden dat de Jeugdtoer onder slechte weersomstandigheden wordt verreden, ondanks alles kan er toch weer worden gesproken van een zowel m organisato risch als in sportief opzicht geslaagd evenement. Het zal zo goed als zeker een vervolg krijgen en volgend jaar dus zijn tweede lustrum vieren Als het aan voorzitter Wlater van Acker ligt, zal die jubileumuitgave opnieuw in Axel plaatsvinden „Het is hier drie dagen uitstekend ge weest, meer kan ik er niet van zeggen. sliepen, dan dat de organisatie geves tigd was leverde totaal geen problemen op. Verder was er steeds een vertegen woordiger van het gemeentebestuur en dat is toch een teken, dat dat volledig achter dit evenement staat. Het was drie dagen leuk en dat mede dankzij de vele vrijwilligers, die ons ook nu weer hebben bijgestaan", merkte een tevre den Van Acker terecht op Recreatief Zoals ieder jaar het geval is, werd er een klassement opgemaakt aan dc hand van de resultaten, waarbij niet alleen het sportieve, maar evenveel het recreatieve meetelde. Zoals ge bruikelijk was er op de eerste dag een criterium, vrijdag een toertocht met allerlei proeven in de recreatieve sfeer, terwijl er als finale een indivi duele tijdrit op het programma stond. Van de totale Zeeuwse afvaardiging- (beide provinciale wi lerclubs waren van de party kwam de beste prestatie dus zonder meer op naam van Zeeuws- Vlaming John van de Ameele. die met de laatste dag nog in het vooruitzicht een tweede plaats in het algemeen klas sement innam met slechts één punt achterstand op leider Ad van der Graaf De rit tegen het horloge betekende voor de dertienjarige Van de Ameele een be vestiging van zijn opvallend sterke rij den van de laatste weken. Hij eindigde daann als derde en dat was meteen vol doende om de eerste plaats over te ne men. Bij de negenjarigen werd er een ere plaats gemist doordat Serge van Bo ven en Johnny van Cadzand hun tijdrit in de stromende regen moesten afleg gen; dit duo eindigde nu respectieve lijk als vierde en vijfde. Uitslagen De uitslagen van de individuele tijdrit acht jarigen 1 Hessel Storm. WWV; 2 Marco van Teylingen, kampioen 3 Marcel van der Meer Ahoy, 4 .facco de Rijke, WWV; 5 Anita Spaans. Kampioen Negenjarigen l Mark Kooyman. Delta: 2 Dennle Oorthuis. Sparta. 3 Raymond Willemsen, Bergklimmers: 4 Aijo Kreeft, De Mol, 5 Robin Visser, Spartaan, 6 Johnny van Cadzand. Z-Vl. 7 Jean-Pierre Fortrei. Z-Vl.; 8 Serge van Boven Z-Vl. Tien- jangen 1 Kees Scheer. Delta 2 Remco de Groot. Ahoy. 3 Hans van Herwaarden Ahoy. 4 Miehei de Ruiter. Kampioen. 5 Patrick Lu- ehies. De Ster ex-eaquo elfde plaats Ronald Klaassen Th M Elfjarigen: 1 Henny de Roou. Ahoy. 2 Aad Borsten, Sparta, 3 E Timmer mans, Emmen; 4 Tino Cuypers, Bergklim- mers; 5 Danny Klurdie, Kennemerland; 7 Jacky Fortrei. Z-Vl, ex-eaquo elfde plaats Marcel van Klooster (Th Ml en Rudie Rabout (Z-Vl) Twaalfjarigen 1 Sandy Lutke Schip- holt. WWV 2 Pearl Llsser. Kampioen. 3 Hans Kempen. Noord-Limburg: 4 Mattie Loyson. Eysden 5 Glno Janssen. Bergklimmers 8 AntomeThoen, Z-Vl 9 Wlm de Kunder. T M ex-eaquo elfde plaats Wilfred van de Vrede. Th M Harold d'Hondt. Z-Vl Derlienjangen 1 Thierry Deleersnijder, De Mol. 2 Raymond Meus, De Ster. 3 John van de Ameele. Z-Vl. 4 Louis de Koning. Barrhopoort. 5 Gerard de Man. Hoekse Renners, ex-eaquo elfde plaats Carlos Paes, Z-Vl. Veertienjarigen 1 Maarten Koole. WWV. 2 Marco van der Sman. WWV 3 Ronny van Rijswijk, Sparta: 4 Roy Strouken, De Ster; 5 Cecs Roos. Kennemerland. 6 Fiank Geensen. Z-Vl. 10 Arnold van Goe them. Z-Vl ex-eaquo elfde plaats Perry Pype- link en Brigitte Tieleman 'Beiden Z-Vl i Eindstanden Achtjarigen: 1 Hessel Storm, WWV: 2 Marco van Teylingen, Kampioen. 3 Jacco de Rijke. WWV; 4 Danielle Overgaag. WWV. 5 Marcel van der Meer. Ahoy Negenjarigen 1 Mark Kooijman. Delta. 2 Robin Visser. Spartaan 3 Raymond Willemsen. Bergklimmers. 4 Serge van Boven. Z-Vl 5 Johnny van Cadzand. Z- W lOJean-PierreFortrei.Z-Vl Tleigangen 1 Kees Scheer Delta 2 Remco de Groot. Ahoy 3 Hans van Herwaarden Ahoy. 4 Patrick Ku- chies De Ster. 5 Michel de Ruiter. Kam pioen: 15 Ronald Klaassen, Th M Elljarigen: 1 Hennle de Rooy, Ahoy. 2 Lars Dolman, De Mol. 3 E Timmermans, Emmen, 4 Peter de Groot, Ahoy, 5 Jacky Forlrei.Z-Vl; 24 Marcel van Klooster, Th M 33 Rudie Rabout. Z-Vl Twaalfjarigen l Glno Janssen. Bergklim mers. 2 Mattie Loyson. Eysden: 3 Sandy Lut- ke Schipholt. WWV. 4 Stan Jansen Noord- Limburg. 5 Antoine Theon. Z-Vl. Wlm de Kunder Th M; 8 Wilfred van de Vrede Th M; 18 Harold d'Hondt. Z-Vl. Derlienjangen 1 John van de Ameele. Z-Vl: 2 Raymond Metjs. DeSter 3 Thierry Deleersnijder. De Mol: 4 Ad van der Graaf. De Hoekse Renners: 5 Gerard de Man. De Hoekse Renners. 8 Carlos Faes. Z-Vl. Veertien) arigen 1 Maarten Koole. WWV: 2 Maurice Ederveen. Eysden. 3 Marco van der Sman. WWV; 4 Roy Strouken, De Ster 5 D. Brakels, Emmen, 7 Frank Geensen. Z-Vl 14 Perry Pijpelink. Z-Vl 15 Arnold van Goethem. Z-Vl 28 Brigitte Tieleman Z-Vl. Verenigingsklassement 1 WWV 2 Ahoy 3 Zeeuwsch-Vlaanderen. 4 Delta. 5 Bergklim mers: 6 De Ster. 7 De Kampioen. 8 Emmen. 9 Eysden. 10 De Hoekse Renners, 16 Theo Mid delkamp Forward 12. HSD 3, Pelikaan 5. Push 12. Til burg 18. Were Dl 10. Zwart Wit. 10, Afdeling 2K Etten-Leur 4.Gilze-Rijen 2. Goes 3. HSD 2. Push 10. Rapide 3. Tempo 5, Teteringen 2. Warande 8 (Oosterhout). Zwart Wit 7 Veteranen 2e klasse A Breda B. Etten-Leur A. Forward B. Olympia A, Pelikaan A. Prin senbeek A, Tilburg B. Zwart Wit B Afdeling VIII Den Dune A Forward C, Middelburg B. Prinsenbeek B: Push B. Tempo AVlissingen A. ZwartWitD. GoesA. Pelikaan B Afdeling X Forward D: Made A: Middelburg A. Push C. Tempo B: Wa-ande B: Were Di A. Zeven bergen A, Pelikaan C Dames 2e klasse A Aeolus (Rotterdam); As- vion (Schiedam), Dordrecht. Oude Maas- (Zwijndrechti. Spirit iSchiedami. Tempo "34 (Rotterdam). Vlissingen. Voomc (Hellevoet- slulsv 3e klasse F Rerkel Enschot: Civicum (Cuycki. Etten-Leur. Middelburg. Oedenro- de, Olympia, Rosmalen. Zwart Wit. 4e klasse E: Gilze-Rijzen. Goes. Goirle. Hercules (Dus- seni. Liberty. Pelikaan. Rapide. Teteringen. Zevenbergen.Zundert Reserve 4e klasse A Middelburg 2. Prinsenbeek 2, Push 6, Rapide 2, Tilburg 6. Were Dl 5. Zwart Wit 3. Afdeling T Breda 6. Etten-Leur 2, HSD 1. Push 7; Push 8; Teteringen 2; Warande4. Were Di 8. Zwart Wit 5. Jeugd: Jongens afdeling 111 Breda A3. Et ten-Leur A2; Goes AlHCGO Al Teteringen A2. Vlissingen Al Warande A2. Zevenbergen A Afdeling 116 Etten-Leur A3. HSD A3, Mid delburg A2. Pelikaan A2. Tempo A2. Teterin gen A3. Warande A3. Zundert Al Afdeling 205 Etten-Leur BIGeos B1Middelburg B1 Pelikaan B1Push B2, Rapide B1Tempo B1 Vlissingen BI Afdeling 211Breda B2. Etten- Leur B2. Goes B2, Olympia BIPrinsenbeek B2. Teteringen BI. Vlissingen B2. Zwart Wit B2 Meisjes afdeling 612 Breda A3. Etten-Leur A2. Made Al. Middelburg Al. Pelikaan A2. Rapide Al. Push A3. Teteringen A2. Afdeling 618 Breda A4. Den Dune A2. Ellen-Leur A3 Middelburg A2. Olympia Al, Pelikaan A3 Tempo A2, Zevenbergen A2 Afdeling 619 Hercules Al. HSD Al. HCGO Al. Push A4 Tempo A3. Warande A2. Zwart Wit A3. Goes Al Afdeling 710- Breda B2. Etten-Leur B2 Middelburg B1Push B2. Tempo B lTeterin gen B2. Vlissingen BI. Warande B2. Afdeling 717 Den Dunc BI. Ellen-Leur B3. HSD BI Made BI. Middelburg B2. Pelikaan B2. Tem po B2. Zevenbergen BI. Afdeling 719 Bredu B3. Goes BI. Hercules BI. Olympia Bi. Peli kaan B3. Push B3 Warande B3. Zwart Wit B2 NEW YORK - Hei Franse paard Ideal du Gazeau is in New York met Eugene Lefevre op de sulky officieus wereld kampioen bij de dravers geworden. Hij maakte over de 2000 meter een kilome- tertljd van 1.16.3. De race die met 250.000 dollar was gedoteerd, leverde de eigenaar een bedrag op van ruim 300 000 gulden. Tweede werd Jorky ge reden door Leopold Verroken en derde het Zweedse paard Pami Brodde met Karl-Erik Nlisson Het Amerikaanse paard Motor Mouth met Earl Cruise legde beslag op de vierde plaats. Het veld telde acht paarden. De overwin ning van Ideal du Gazeau was de zeven de overwinning in de 23 gehouden dra verijen om de titeL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 13