Hinault wekt woede op van zijn Franse concurrenten Topprestaties Gateshead en atletiek in Leningrad Middelburger Piet Verstelle derde bij open Nederlandse kampioenschappen ok-jollen PZC/sport IJshockeyteam van Heerenveen tegen Hongaren BARONCHELLI WON OPNIEUW Vrijdag ronde Aagtekerke voor trimmers MAANDAG 27 JULI 1981 12 PARIJS - Sedert een week geleden op de Champs Elysées de 68e Tour de France eindigde, zijn de gemoederen in de Franse wielerwereld verhit. Tientallen profs en de beide managers Daniël Dousset en Roger Piel zijn woedend op Bernard Hinault en diens ploeg. De reden van deze gramschap is de macht waarover de Tourwinnaar beschikt. Hem en de leiding van Renault- Gitane (lees: chef d'equïpe Cyrille Guimard en coordinator René Hinault, een neef van de wereld kampioen) wordt verweten dat de Franse renners die niet tot deze ploeg behoren, nauwelijks aan hun trekken komen. Het circus van criteriums en baanwedstrijden draait in Frankrijk bijna uitsluitend en alleen om Hinault. Enerzijds is het begrijpelijk. De organi satoren van deze wielershows zijn ervan verzekerd dat zij een massale belang stelling hebben, als Hinault deel uit maakt van het veld. Zij zwichten voor de eis dat ze een groot aantal ploegmak- kers van de Tourwinnaar eveneens startgelegenheid moeten bieden. Op een gegeven moment is echter het budget op. Er blijft dan niets anders over dan op de rest van het renners- veld te beknibbelen. Zo kon het gebeu ren dat een omnium op het baantje van St. Brieux werd betwist door 18 man waaronder acht van Renault-Gïntane. Het zette bij de opponenten van Hi nault vooral kwaad bloed dat géén ren ner van Peugeot tot de start werd toe gelaten, zelfs niet André Chalmel die toch uit de streek van St. Brieux af komstig is. „Hiermee hebben de organisatoren on- DEN HAAG - De Nederlandse ijshoc- keykampioen Heerenveen zal in de eer ste ronde van het toernooi om de Euro pese beker uitkomen tegen de Hon gaarse titelhouder Szekesfehervar. De wedstrijden moeten gespeeld worden in de periode tussen 6 en 21 oktober. In dien Heerenveen deze ronde overleeft wordt in de tweede omloop aangetre den tegen de winnaar van de ontmoe ting Bucarest uit Roemenië en het Poolse Sosnowiek. Kan ook deze horde met succes worden gepasseerd dan treft de nationale titelhouder het Finse Kaerput Oulu. De tweede ronde valt in de periode van 4 tot 25 november, de derde ronde tussen 2 december en 6 ja nuari 1982. ZOMERAVONDBRIDGE IN VLISSINGEN VLISSINGEN - Mevrouw M. Dinge- manse had de 24 deelnemende paren aan het zomeravondbridge in VÜssin- gen ingedeeld in 3 groepen met als schema's Howell 8 8 en Howell 8. Me vrouw De Rijcke-De Ric, dames De Gooijer-Kuiper; dames Crena Uiter- wijk-Parcnt en Sanderse-Van Voorst Vader wisten boven de 60 procent tc scoren. De laagste score van de avond was 36.31 procent. Uitslagen A lijn tparen 1-8)- l Machielsen- TiJssen 07; 2 mevrouw Dingemanse-De Jonge 91. 3 Klupper-Wagenmaker 90, 4 Roden- mond-partner 88; 5 dames Kloosterman-Wul- lems 85. 6 dames Kcstelo- Van der Meer 84; 7 dames Goossens-Van der Laaken 76; 8 dames Bergs-Durinck 61. Gemiddelde 84. Paren 9- 16 1 dames De Gooijer-Kuiper 102; 2 me vrouw De Rijcke-De Rie 101; 3 Van de Borgt - partner 87. 4 Le Clercq-De Rijcke 86; 5 echt paar De Schipper 82. 6 echtpaar Nijssen 79: 7 dames Bos-Slimmen 73. 8 dames Mieras- Bliek 62 Gemiddelde 84. B-lijn 1 dames Cre na Uiterwijk-Parent lüB: 2 Sanderse-Van Voorst-Vader 106.3 echtpaar Zietse 93; 4 da mes Meerman-Eekman 90; 5 dames Bennis- Brouwer 69; 7 Langhout-Bastiaanse 68; 8 echtpaar Kamstra 04 Gemiddelde 84. De vol gende wedstrijd wordt donderdag gespeeld in de Sporthal te Vlissingen Aanvang 19 30 uur. In tegenstelling tot het bekend gemaak te programma zijn voor deze avond geen prij zen beschikbaar. der leiding van de burgemeester uit Hi- naults geboorteplaats Yfïïniac wraak genomen op het vertrek van Chalmel destijds in gezelschap van Bernaudeau naar Peugeot", aldus de oppositie „Dat Chalmel niet in de Tour van de Dartii ATLETIEKKAMPIOEN DOODGESCHOTEN LAGOS - Dele Udo. kampioen van Ni- gerie en Afrika op de 400 meter, is bij een politiecontrole in de omgevmg van de Nigeriaanse hoofdstad Lagos dood geschoten. Nadere bijzonderheden over zijn dood werden met bekendgemaakt. De 24-jarige Udo stond met een beste tijd van 45.37 seconden te boek. In ver band met de moord op de atleet werd besloten de Afrikaanse kampioen schappen in Lagos, die van II tot 16 augustus op de agenda stonden, voor onbepaalde tijd uit te stellen. PONTEDECIMO - De Italiaanse semi- klassieke Ronde van de Apenijnen is zondag voor de vijfde achtereenvolgen de keer gewonnen door de Italiaan Gio- vanbattista Baronchelli. Zijn landge noten Alfio Vandi en Wladirmro Paniz- za werden respectievelijk tweede en derde was. aoet aan dit feit niets af. Patrick Sercu en Willy Debosscher die wél ge contracteerd werden, namen evenmin aan La Grande Bouclé deel" Rendement Bernard Hinault stelt zich op het standpunt dat hij als Tourwinnaar recht heeft om eisen te stellen, evenals hij het een logische zaak vindt dat hij zoveel mogelijk rendement voor zijn ploegmakkers eruit sleept. Bovendien zegt de heerser van het peloton dat zijn neef Rene Hinault voor de administra tieve gang van zaken verantwoorde lijk is en dat de organisatoren bepalen wie wél en. wie niet tot de start wordt toegelaten. Commentaar van Roger Piel; „Ik was destijds manager van Raymond Pouh- dor Noch hij. noch Jacques Anquetil (wiens belangen door Dousset werden behartigd, red.) hadden zoveel eisen als Hinault nu". Het verwijt is zelfs dat de clan rond de Tourwinnaar een tussen tijdse uitbreiding van het criteriumpro gramma in Frankrijk tegenhoudt. Een renner als Raymond Martin kan zijn marktwaarde zodoende nauwelijks ver zilveren. Duclos-Lassalle, Bemaudeau, Alban, Laurant c s zijn gedwongen om vaak buiten de grenzen in actie te ko men. Raleighs In Nederland is het ten opzichte van Frankrijk beter geregeld, ofschoon de Raleighs hier een belangrijke rol spe len. Het is echter niet zo. dat ze renners van concurrerende ploegen buiten de ANTWERPEN De Nederlandse honkbalkadcttenploeg is zondagmorgen in Ant werpen Europees kampioen geworden De wedstrijd tegen Italië, die zaterdag na elf innings by de stand 4-4 moest worden afgebroken in verband met regenval, is zondagmorgen uitgespeeld In de 13e innings scoorde de Neptuniaan Diamanta tos op een honkslag van zijn clubgenoot Van Alen de winnende run: 5-4 De cijfers van de Nederlandse werpers waren: Cohen 11 mm 13-2-8-2, Hardiek (ttt) 0-0-2-0. De Italiaanse werpers noteerden 8-5-6-1Italië was de heersende kampioen (lucratieve) criteriums houden. Zo zijn ze vanavond weliswaar met acht man van de partij in Elsloo (en later deze week in Linne, Simpelveld, Egmond aan Zee. Marheeze en Kortenhoefl, maar HB Alarmsystemen. Boule d'Or en Daf Trucks hebben telkens even eens een flinke afvaardiging. De enige sponsor die echt benadeeld voelt, is Fe- mis Bank. Daar staat tegenover dat de kopman van deze derde Nederlandse profploeg. Theo Smit. tot dusver de meeste wedstrijden in Nederland won: vijf. In totaal zijn dit seizoen 34 koersen verreden. Criteriums Het criterium dat vanavond in Elsloo plaatsvindt, is de 35e profwedstrijd dit jaar in Nederland. Hierbij zijn de koersen op de weg achter dernies. zoals afgelopen week in Rysbergen. niet mee geteld Aan dit soort wedstrijden heeft namelijk steeds een erg beperkt aantal renners kunnen deelnemen. Tot de 34 reeds verreden koersen wordt wél de proloog en hel eindklassement van de Zes van Rijn en Gouwe gerekend. Laatstgenoemd evenement was een se rie van zes criteriums in Gouda en om geving Voordat de Tour de France van start ging, werden in Nederland 12 crite riums en drie grote wedstrijden (Am- stel Gold Race, Ronde van Midden- Zeeland en het nationaal kampioen schap) verreden. Tijdens de Tour was 12 keer startgelegcnheid (inclusief dus de proloog en eindstand van de 'Zes'). Sedert het einde van La Grande Bouclé draaiden de wielen in Boxmeer, Ob- bicht, Chaam, Wateringen. Kwaden- damme. Venhuizen en (gisteren) Sas van Gent. Van deze 34 koersen werden er 14 door Raleigh-renners gewonnen, respectievelijk Knetemann (3), Priem (3), Lubberding (2), Wijnands (2), Hane- graaf (1), Van de Velde (1), Zoetemelk (1) en Ponsteen (1). Zowel Daf Trucks en Femis Bank sleepten 5 eerste prij zen weg. Theo Smit deed dit voor AAGTEKERKE - Vrijdag gaan 53 lief hebbers van start voor de ronde van Aagtekerke. waar ze 60 kilometer voor de boeg hebben. Plaatselyke favorieten zijn Cees de Nooyer en Jo Blaas, streek- favorieten Nout Westerbeke. Sam Broers en Adri Stroo en verder komen onder meer nog aan de start Ko Tol- hoek, Wim Wielhouwer en Sjaak de Kok. Ze vertrekken om 19.30 uur. De dames starten om 18.30 uur voor een wedstrijden over 20 kilometer. laatst genoemde sponsor. Voor Daf wa ren Van Gerwen (3), De Vlaeminck (1) en Van der Poel (1) op de Nederlandse wegen succesvol. Met ieder één kwa men Renault (Hinault). Splendor (Ed dy Planckaertl, Kotter (Schuiten) en Capri-Sonne (Winnen) voor de dag. Winnaars De winnaars van de tot dusver in Nederland verreden koersen Amstel Gold Race - Hinault; Galder - Knete mann, Ronde van Midden-Zeeland - E Planckaert. Bnvel - Lubberding. Stiphout- De Vlaeminck. Thorn - Priem; IJsselstein - Smit. Steemvijk - Priem; Aalsmeer - Van Gerwen. Kloosterzande - Van de Velde. Leende - Oosterbosch. Voerendaal - Wij nands. Made - Van Vlimmeren NK Qeulle - Hanegraaf; Woerden - Lubberding. Nieuw koop (proloog) - Smit, Nieuwkoop - Lammer- tink, Alphen a d, Rijn-Smit. Waddinxveen- Ponsteen, Boskoop-Van Gerwen; Bodegra ven - Smit. Gouda - Van Peer. Eindstand Zes' - Lammertmk. Knnmngen - Van Ger wen: Limbncht - Smit Ulvenhout-V.d Poel. Kampen - Lammertink. Boxmeer - Wp- nands Obbichl - Knetemann Chaam - Schuiten. Wateringen - Zoetemelk. Kwaden- damme - Priem. Venhuizen - Knetemann. Sas van Gent. - Winnen Niet alleen afgelopen vrijdag in Rysber gen (winnaar Zoetemelk) werd achter dernies gereden. Dat gebeurde eerder dit jaar ook in Leiden en Boxmeer (bei de keren eveneens Zoetemelk als win naar) en voordat het criterium van Ul venhout begon. Winnaar hier werd Ro ger de Vlaeminck. Bernard Hinault, de grote slokop in Frankrijk GATESHEAD - De landenwedstrijd tegen Hongarije. Schotland en Noor wegen heeft opnieuw aangetoond dat het de Engelse atletiek voor de wind gaat, In Gateshead wonnen Engelse at leten zondag tien van de achttien on derdelen. De beste prestatie kwam op naam van de polsstokhoogspringer Keith Stock, die met 5 meter 60 zijn tegenstanders geen schijn van kans gaf. De 800 meter was voor Steve Ovett in 1.47,96. Hongarije zegevierde op vijf onderdelen. Vooral de 84 meter 48 van Ferene Paragi met de speer was van goed gehalte, al blijf hij twaalf meter onder zijn wereldrecord. De overwin ning bij het kogelsingeren ging naar Gabor Tamas uit Hongarije met 71 me ter 28. De belangrijkste uitslagen zijn; 800 me ter: 1 Ovett (Eng.) 1.47.96; hoogsprin gen: 1 Totland(Noo)2,21:2Naylor(Eng) 2.21. 3 Szeles (Hon) 2.21, discuswerpen: 1 Hjeetnes (Noo) 62,82, kogelslingeren: 1 Tams (Hom 71,28; hinkstapspringen: 1 Bakosi iHon) 16.36: polsstokhoog springen. 1 Stock (Eng) 5.60; eindstand: 1 Engeland 225 punten, 2 Hongarije 205; 3 Noorwegen 143; 4 Schotland 91. LENINGRAD - Op de eerste dag van de Znamenski-iriemorialatletiek wed strijden in Leningrad heeft Jevgeni Mi- ronov uit de Sowjet-Unie het kogelsto ten gewonnen met 21 meter 11. Zijn landgenoot Andrej Prokofiev zegevier de op de 110 meter horden in 13,48 se conden. Aan de wedstrijden nemen 900 atleten uit de Sowjet-Unie en 87 uit an dere landen deel. De belangrijkste uitslagen van de eer ste dag zijn: 110 110 meter horden: 1 Andrej Prokofiev (Sow) 13.48. kogelsto ten 1 Jevgeru Mironov Sow2111dis cuswerpen. 1 IossifNadi Roe) 64,12; ver springen 1 Vladimir Tsepelev (Sow) 7,87; 5000 meter: 1 Gennadi Fisherman (Sowl 13.39.1; 100 meter dames: 1 Kir- sten Simon (OD1) 11.58: kogelstoten: 1 Svetlana Kratsjevskaja (Sow) 19.56. Op de tweede dag van de atletiekwed strijden in Leningrad om de Znamens- ki-memorial heeft Ljoedmilla Veselko- va de beste prestatie van dit seizoen geleverd op de 800 meter. De atlete uit de Sowjet-Uni finishte na 1 minuut 56.98 seconden. De belangrijkste uitslagen zijn: Dames: 400 meter' 1 Natalja Botsjina (Sowl 51.47 seconden; 2 Tatjana Goits- joek (Sow) 51.80: 800 meter: 1 Ljoedmil la Veselkova (Sow) 1 minuut 56,98 se conden; 2 Zamira Zaitsjeva (Sow) 1.58,00: 3 Olga Monakova (Sow) 1.58.22; 100 meter horden: 1 Jelena Bisserova (Sow) 13,19 seconden: 2 Komelia Rifschtal (OD1) 13.25; 3 Nadesjda Korts- joenova (Sow) 13.63: verspringen: 1 Tatjana Skatsjko (Sow) 6 meter 72; 2 Ljoedmilla Kajoestova (Sow) 6.51: 3 Tatjana Proskoerijakova (Sow) 6,48; discuswerpen: 1 Galina Savenkova (Sow) 68,62 meter. Heren: 800 meter 1 Kirov (Sow) 1 mi nuut 45.11 seconden (record van de Sowjet-Unie); 2 Tarassov iSow) 1.46.49; 400 meter horden: 1 Artsjipenko (Sow) 49,79; 2 Kijanov (Sow) 50,10: polsstok- hoogspringen: 1 Kroepski (Sow) 5 me ter 70; 2 Koelibaba (Sow) 5,70; speer werpen: 1 Jertsjov (Sow) 86 meter 06; 2 Makarov (Sow) 84,50. MONNIKENDAM - Op de Gouwzee bij Monnikendam heeft Ids Bakker het open Nederlands kampioenschap bij dc Ok-jollen gewonnen. Zondag werd de zeiler uit Doorn in de laatste van de zes races tweede voor Hans Hoedeman uit De Rijp, waardoor Ids Bakker in het eindklassement 0,4 punt voor sprong had op Hoedeman. Het kampioenschap van de Ok-jollen stond echter in het teken van de Zweed Ingvar Bengtsson, onlangs vijfde bij de wereldkampioenschappen in deze klas se. De Scandinavier won namehjk vier van de zes races. Hij meldde zich pas op de tweede dag, maar verspeelde de titel door zaterdag in de tweede race een kwartier te laat te starten wat hem 28 punten kostte Reglementair mag een zeilen tien mi nuten te laat komen. De uitslag van de laatste wedstry dis: 1 Ingvar Bengtsson (Zwe), 2 Ids Bakker (Doorn), 3 Hans Hoedeman (De Ryp/. stelle (Middelburg). 5 Wiek Slicher (Heelsum). De eindstand is: 1 Bakker 7 pnt; 2 Hoe deman 7,4 pnt; 3 Verstelle 20,8; 4 Bengtsson 28; 5 Slicher 46. COWES-De Nederlandse zeiler Van Rietschoten is met zyn jacht 'Flyer' tij dens de wedstrijden om de "Seahorse Maxi Series' bij het eiland Wight als achtste geëindigd. Aan de races deden elf boten mee. d ie in lengte van 15 tot 21 meter varieerden. De overwinning ging naar de Royal Jardin Antares' van de Fransen Pajot en English TRAVEMUENDE - De Denen Boer- ge Boerresen, Ole Boerresen en Sandy Goodall, winnaars van de Goldcup in 1964 hebben zondag op de Oostzee voor Travemuende de eerste wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de dra- kenklasse gewonnen De tweede plaats was voor de Australiërs Robert Dono- hoe, Robert Porter en Michael Hopkins. Ten gevolge van de harde wind - er werd by windkracht zes gevaren - moesten negen van de 47 deelnemers wegens mast- of roerbreuk de strijd sta ken. HELSINKI - De Deen Anderson is met zijn 'Soldier Blue' voor Helsinki we reldkampioen 3/4 ton geworden. Hij won de laatste race overtuigend. Op de tweede plaats eindigde de Westduitse boot 'Gaviotha' en derde werd de 'Luv' eveneens uit West-Duitsland. RENPAARD AFGEMAAKT WASSENAAR - Tijdens de zesde koers op Duindigt heeft het Engelse renpaard Dionore een achterbeen gebroken. Tij dens de laatste bocht verstapte het dier zich. Een opgeroepen veearts restte niets anders dan het paard af te maken. De veertienjarige Amerikaanse Ka- thy Rinaldi is de jongste professional uit de tenjiisgeschiedenis. Zij debuteert als beroepsspeelster in het gravelkam- pioenschap van de Verenigde Staten in Indianapolis op 2 augustus. AMSTERDAM - Jack Middelburg, wereldtopper in de 500cc-\vegraces bewees oude vrienden in Amsterdam zondag een vriendendienst. Middelburg, tegen woordig lid van de KNMV, reed mee in wegraces van zijn oude bond. de NMB, op liet wielercircuit tean het bij Amsterdam gelegen Sloten. De aanwezigheid van de Honselersdijker, voor een luttel bedrag door de Amsterdamse organisatie LUVCIldijK gestrikt, zorgde voor extra veel publieke belangstelling rond het korte en smalle circuit van Sloten. 'Jumping Jack' toonde overigens overigens aan een klasse apart te zijn in Sloten en won de 500 cc-race afgetekend. 1.10.24.57. 4 Roberto Guerrero (Col.) Maurer 1.10.28.62 Francorchamps Rothengatter De Bnt Tom Walkinshaw en de Belg Pierre Dieudonne hebben de 24-uurs autorace van Francorchamps gewon nen. Het winnende duo legde met een Mazda 477 ronden van 6 967 kilometer af De gemiddelde snelheid van de win naars bedroeg 132.695 kilometer per uur De Belg Joosen emde Fransman Andruet klasseerden zich in een BMW als tweede op een achterstand van twee ronden. De derde plaats was voor de Ford van de Britten Woodman en Bun combe Walkinshaw en Dieudonne hadden za terdagmiddag de beste start Hun posi tie aan de kop werd echter snel overge nomen door trainingssnelste Bourgoig- nie. die echter al na 51 minuten met pecht de pitbox in moest. Op de door regen glad geworden baan bleef het aanvankelijk 'leidertje wisselen'. Pas zondagmorgen liet de Mazda RX7 van Walkinshaw en Dieudonne zich aan de kop zien Het duel met Joosen Andruet duurde tot anderhalf uur voor hel eind voort. Toen moest de BMW van deze Belgisch/Franse combinatie met een kapotte cilinderklep naar de kant. De Nederlandse autocoureur Huub Rothengatter heeft na een lange perio de van non-activiteit zijn rentree in de formule 2-strijd gevierd met de tweede plaats in het Siciliaanse Pergusa. De wedstnjd m Italië, meetellend voor het Europees formule 2-kampioen- schap. werd gewonnen door de Belg Thierry Bousten. die daardoor aan de leiding kwam in het klassement Bout- sen verdrong met zyn totaal van 28 pun ten ranglijstaanvoerder Elgh. Huub Rothengatter, het gehele seizoen al zonder succes dingend naar een for mule 1-contract, bewees in Pergusa weinig aan wedstrijdritme ingeboet te hebben. De Nederlander kon in zyn March Boutsen goed 'bybenen' en moest slechts drie seconden toegeven op de winnende Belg. De uitslag van de formule 2-race in Per gusa. meetellend voor het Europees kampioenschap 1 Thierry Boutsen i Bei i March. 222.750 kilometer in 1 uur 10 minuten 9 88 100s- te seconden, gem. snelheid 190.483 km/ u. 2 Huub Rothengatter (Ned.) March 1.10.13.11. 3 Alboretto (Ita.) Minardi De Nederlandse coureur Arie Luy- kendijk, dit seizoen uitkomend in de Amerikaanse super vee-titelstrijd, heeft zaterdag in Elhard Lake zijn beste resultaat tot nu toe verwezenlijkt. Luyendyk klasseerde zich in de vierde race om het Amerikaanse kampioen schap als derde. Tot voor zaterdag wa ren de beste plaatsingen van de coureur uit Oss twee zesde plaatsen. De race in Elkhard Lake werd gewonnen door Pe te Halsmer voor Al Unser jr. Luyendyk. op 4.3 seconden van de winnaar, neemt door het resultaat van zaterdag een vijf de plaats in op de Amerikaanse super vee-ranglijst. Siepen De Limburger John Sieben heeft zondag voor een verrassing gezorgd door in de rallycross-strijd om het in ternationale kampioenschap van Ne derland de eerste plaats od te eisen. Sieben bleek in een startveld met bui tenlandse favorieten als de Fin Alama- ki en de Zweed Nilsson de concurrentie te snel af. In die internationale divisie 2 «boven 1600 cci waren de andere ere plaatsen ook voor Nederlanders wegge legd. Piet Dam (tweede) en Jos Fass- bender (derde) mochten vanaf het ere- schavot het applaus van de vijfduizend bezoekers in Valkenswaard in ont vangst nemen De uitslagen intern, divisie 2 (boven 1600 cc): i Sieben (Ned.) Detomaso, 2 Dam (Ned.) BMW, 3 Fassbender (Ned.) Renault. Intern, divisie 1 (tot 1600 cc): 1 Lam mere (Ned.) Volkswagen. 2 Ceyssens (Bel.) Renault. 3 Van Elderen (Ned Volvo. Nationaal divisie 2 (boven 1600 cc): 1 Meester BMW. 2 Ansems Porsche, 3 De Windt Ford Rond In de door de Fransman Bruno ge wonnen grote prijs van Tsjechoslowa- kye is de Engelsman Graham Noyce er in geslaagd zyn voorsprong in het we reldkampioenschap motocross 500 cc op regerend wereldkampioen Maiherbe te behouden. Voor de Nederlandse cros sers was er zoals verwacht ln Sveperec geen hoofdrol weggelegd. De beste klas sering kwam op naam van Gerrit Wol- sink. die in de tweede manche zesde werd en daarmee vijf punten voor het wereldkampioenschap scoorde. Gerard Rond. vorige week in Lichtenvoorde niet erg 'zadelvast' bleef ln Tsjechoslo- wakije wel op zijn machine zitten en scoorde van de Nederlanders het hoogst voor het WK-klassement Twee achtste plaatsen brachten hem zes pun ten. waardoor de Ingenaar de achter stand op de als zesde geklasseerde Brad Lackey flink verkleinde Jack Middelburg mr 9'laat' de Hnactiaar John Heutink tijdens de zondag op het circuit van Sloten gehouden wegwedstrijden. Met zijn Suzuki raasde Middelburg onbedreigd op de eerste plaats in deze 500 cc-race af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 12