Eigen braderie winkeliers Scheldestraat Vlissingen Gemeente Valkenisse betaalt geen/750.000 schadevergoeding Pasar Djalan is een goede slecht-weer accommodatie Examens applicatie CPA in Middelburg PZC marktberichten VRIJDAG 3 JULI 1981 streek ONAFHANKELIJK VAN VERENIGING WINKELCENTRUM VLISSINGEN - „De winkeliers in de Scheldestraat moeten het zuinig doen en kunnen niet toeleggen op een braderie. Daarom houdt de winkeliersvereniging Scheldestraat haar braderie gescheiden van de braderie in de binnenstad van Vlissingen. georganiseerd door de vereniging Winkelcentrum Vlissingen. Wij zijn namelijk ook nog bezig met een herinrichting van de straat en dat kost de winkeliers ook veel geld. Door deze combinatie met het straatfestival konden wij veel kosten uitsparen, doordat wij bijvoorbeeld gebruik konden maken van dezelfde aanplakbiljetten en verschillende activiteiten die toch al waren geor ganiseerd. De braderie draagt weer bij aan de levendigheid in de stad. w aardoor het straatfestival ook weer meer in de belangstelling slaat". Dit zei voorzitter A. F. Boogaard van de Vlissingse winkeliersvereniging Scheldestraat donderdag desgevraagd, na een volgens hem 'bevredigend' begin van de braderie in deze Vlissingse winkelstraat. „Er is helemaal geen officiële opening geweest, maar toch was het vanmorgen vapaf het begin al druk", zegt de heer Boogaard tevreden. Maar ook de be langstelling van de winkeliers is vol gens hem enorm. De braderie telt 56 kramen, tegenover 23 deelnemers vorig jaar, toen de braderie tijdens de Schot se week werd'gehouden. De winkeliers vereniging hoopt volgend jaar voor een derde keer een braderie te kunnen orga niseren. maar weet nog niet precies wanneer. Aanvankelijk wilde men dat tijdens de Franse week. die zou worden georganiseerd door de Recreatieraad. Deze gaat volgens de heer Boogaard waarschijnlijk niet door. Daarom is de viering van de geboortedag van Micliiel de Ruyter als mogelijkheid overwogen Maardatisvolgendjaar Eerstmoeten wij dit nog tot een goed einde brengen aldus de heer Boogaard. Daarnaast heeft de winkeliersvereni ging Scheldestraat ook andere zorgen, zoals de herinrichting van de Schelde straat. waarvoor inmiddels een plan is opgesteld „De winkeliersvereniging heeft het al goed gekeurd, maar het plan moet nog worden besproken met de buurtveremging.waarmee wy een zeer goede verstandhouding hebben. Daarom kan het nog niet worden gepu bliceerd". verklaart hij. Er is volgens hem ook overleg met het gemeentebe stuur van Vlissingen over het herinrich tingsplan. omdat ook rijk en gemeente zouden moeten bijdragen in de kosten. Optreden Ceacilia in Biggekerke BIGGEKERKE - De Vlissingse drum band 'Caecilia' cn de showgroep van deze muziekvereniging verzorgden woensdag een optreden in Biggekerke. Zij maakten een rondgang door het dorp en gaven daarna een show op het kerkplein. 'Caecilia' treedt vrijdag op in de Schel destraat in Vlissingen en neemt zater dag deel aan een drumbandfestival in Goes. die voor de winkeliers 835.000 gulden gaan bedragen Jeugd GROEDE - N.H. Kerk. 2U.30 uur: con cert door Leen de Broekert torgel) en Ferenc Hutyra (fluit); 19 uur Torenkonsert: Fanfare St.-Jut- temis speelt '300 uren' MIDDELBURG - Molenwater 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren; Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa; Openluchttheater Tooren vliedt. 21 uur: 'Een man van adel' door het Mid delburgs Theater; Schuttershof, 22 uur: optreden 'Massa- da'. VLISSINGEN - Scheldestraat 10-21 uur: Braderie; tent Bellamypark. 16 uur: 'Sprookjes nu', straattheater voor jong en oud, 20.30 uur- 'Wat mankeert er nou aan9'. Kleine Markt, 19.30-20.30 uur: concert m.m.v. 'Vlyt en Volharding'; Sporthal Baskenburg, 12.30-24 uur Pa sar Djalan Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.18.45 en 21.15 uur. For your eyes only, a l.: 23.30 uur Een wild Zweeds blondje, 18 jr.; Roxy II. 14 uur: De Witte, a l.. 18.30,21 en 23.15 uur: Deep throat, 18jr Cinem'Actueel 1,14.19 en 21.30 tiur: Ni ne to five, a.l.; Cinem'Actueel II. 14. 19 en 21.30 uur Buddy goes West, a.l., Cinem'Actueel III, 14 en 19 uur: Sphinx 12 jr. 21.30 uur Lilie Marleen, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur: A change of sea sons, 16 jr.. 23 uur: Deep throat. 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 2C uur Raging bull. 16 jr.. 20 uur De peetvader deel I, 12 jr.: 20.15 uur: Mc Vicar, 12 jr.. 20.15 uur Sphinx. 12 jr.: 22.30 uur: Blue movie. 16 jr 2Z.30uur: Een hete jeugdvakantie, 18 jr MIDDELBURG - City, 20 uur: Blue la goon, a.l.; 23 uur: Het naaktrestaurant, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Intiem dagboek van een nymfomane. 18 jr. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: McVi car. 12 jr.. 20 en 22.30 uur: Een batajjon malle mei den, S.L; 22 30 uur Dresse'd to kill. 16 jr. VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur Foi your eyes only. 12 jr., 23 uur: Kleine poesjes, grote daden, 18 jr.: Alhambra II. 20 uur: From nine to five, a.l.; 23 uur: Apenplaneet, deel 3, 16 jr Tentoonstellingen AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur. Kerkelijke gebruiksvoorwerpen. BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof 10-17 uur: Werken Bergse kunstenaars BRIJINISSE - Aquadelta Congrescen trum. 9 30-18 uur Werken Ben van Rooy DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-17 uur' Grevelingen DREISCHOR - Landbouwmuseum ge opend van 13 30-16.30 uur. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur 'Kleine monumenten het behouden waard' en 'Het. stedelijk detail' Lunchcafe. 9-18 uur: Werken Piet van 't Hageland. GROEDE - t Vlaemsche Duyn: 'Spe lend gaat het beter', werk- en instructie- tentoonstelling van Marianne Willems. HAAMSTEDE - R.-K. Kerk. 14-20 uur: Afrikaanse moderne kunst. Gemeentehuis. 14-17 en 20-22 uur: Werken Alfonse Blomme. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar- ten. 13-19 uur Aquarellen van Co Dub beldam. HULST - Streekmuseum. 14-17 uur: 'Motieven op merklappen'. KATTENDI.IKE - Galerie Ilona Schmit. 14-18 uur: Keramiek, schilde rijen en grafiek. MIDDELBURG - Artshop six and six, 10-18 uur: Werken Dauvillier en Vader. St.-Janstraat 41, 14-17 uur. Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Galerie De Witte Swaen, 12-17.30 uur: Werken drie neo-realisten. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur- Werpt uw netten uit om te vangen'. ST.-ANNALAND - De Meestoof, 15-17 uur: 'Zaaien en oogsten'. SOUBURG - Bibliotheek. 13.30-17.30 en 18-20 uur: Werken Pieter Hoogen- doorn. TERNEUZEN - Hal stadhuis: Werken Terneuzense kunstenaars. Galerie Des Beaux Arts, 14-20 uur: Werken Cies Hessels. VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur 'Ver knocht en niet te scheiden'. 'Kunste- naarsaffiches' en 'Oceaan'. Galerie Asklepios. 8-20 uur' Borduur- en applicatietechnieken van Sylvia Lynden. Museum 'De Schote Huizen10-12.30 en 13.30-17 uur: Grafiek Hennie Husei aquarellen Han van den Broeke. VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 17 uur: 'Van Frans Naerebout totwalra- darketen' en 'Modellen van 17e eeuwse schepen'. Galerie Marquis. 13 30-17.30 uur: Zo- merexpositie WATERLANDKERJE - In den Koning. 11-14 30 en 17,30-20.30 uur: Werken Freddy de Hulster-Repko WEMELDINGE - Galerie Zwart-Wit, 10-12 en 14-17 uur: Werken Pieter Hoo- gendoorn. I.JZENDI.IKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: Fototentoonstelling. ZIERIKZEE - Gravensteen. 11-17 uur: Werken leden Zeeuwse Kunstkring. Burgerweeshuis. 10-17 uur: Werken beeldhouwers en klein antiek HULPCENTRA Noord en .Midden-Zeeland - Goes, tel01100- 14444 took voor milieuklachteni Zeen wsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. iel 01180-36251. van 10 00-24 00 uur weekends van 20.00-24 00 uur Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bü drankprubk-eni (AA), tel. 01174-345 -Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar uur wordt afgesloten met de prijsuitrei king door burgemeester drs Th J Wes terhout van Vlissingen. Om 10.30 uur begint de hondendemonstratie van de kynologenclub en om 14.00 uur begint het ringrijden voor kinderen met krui wagens bij de oude centrale van De Schelde De harmonie Vlijt en Volhar ding geeft vanaf 15.00 uur een concert, maar om 15.00 uur begint ook het 'krul- bollen' in de Kasteelstraat Songfestival Voor de kinderen was donderdag om 16.30 uur een voorstelling georgani seerd van de poppenkast Houwtje Touwtje. Vanaf 19.00 uur werd een songfestival gehouden voor de jeugd. Ook vandaag (vrijdag) staan de activi teiten vooral in het teken van de jeugd, zoals muurtekenen op de hoek Aagje Dekenstraat en Scheldestraat (vanaf 14.00 uur) en het oplaten van ballons (19.00 uur). De nar van het straatfestival opent morgen (zaterdag) om 9 00 uur het ring rijden in de Kasteelstraat dat om 17.00 1 Kopers woningen Oostkapelle krijgen sleutels OOSTKAPELLE - De hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting in Zeeland, ing R. J. van der Meulen, reikt vanmorgen (vrijdag) de eerste twee sleutels uit aan de kopers van de acht premie-a-woningen aan de Poolster straat in Oostkapelle. De resterende zes sleutels worden uitgereikt door de burgemeester van de gemeente Dom burg, de heer P. A. D. H. Diepenhorst, de districtsdirecteur van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in Zuid-Holland en Zeeland, de heer H. Bas en door het hoofd van het Bouw fonds-informatiecentrum in Middel burg. de heer M. Kloet. De acht woningen maken deel uit van het bestemmingsplan 'De Halve Maan' in Oostkapelle. In dit plan worden mo menteel nog tien premie-A-koopwonin- gen gebouwd, waarvan het overgrote deel inmiddels is verkocht. De woningen zijn ontworpen door het architectenbureau Van der Stelt uit Amersfoort en gebouwd door bouwbe drijf Jobse uit Oostkapelle. De bouw was een project van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Het songfestival voor kinderen dat donderdagavond werd gehouden op de braderie in de Scheldestraat is gewon nen door Manuela Engelbracht en Jea- nette Zonneberg uit Vlissingen. 'De Bunnies', zoals de 10-jarige meisjes zich noemen dansten en zongen 'plav back' op het liedje 'Making your mind up' van de winnaars van het laatste Eurovisie Song Festival: 'Buck's Fizz". Als prijs ontvingen zij, evenals de ove rige winnaars een platenbon. Het song festival werd georganiseerd door SKA-Scheldebuurt en de winkeliers vereniging Scheldebuurt. De geluids installatie en de muziek werden gele verd door de mobiele drive-in-show 'El Dorado'. Er deden m totaal 4 groepjes mee aan het songfestival. Ondanks de regen was er toch een redelijke belangstelling. Op de tweede plaats eindigden Sigrid Heykens (11 jaari en Cindy van den Berg (11 jaar), beiden uit Vlissingen Zij dansten en zongen 'play back' op liet liedje 'Attention to me' van The Nolan Sisters. Derde werd een grotere groep bestaan de uit vfer jongens die de groep 'Kiss' vertolkten, compleet met zwart-wit geschminkte gezichten en 3 gitaren en een drumstel. Op de vierde en laatste plaats eindig den tWee Vlissingse meisjes die een soort volksliedje zongen dat zij op school hadden geleerd. De braderie in de Vlissingse Scheldestraat die donderdag werd geopend EIS INGEDIEND DOOR GEBROEDERS HUVERS KOUDEKEKKE - De gemeenteraad van Valkcr.isxc heeft donderdag besloten de cis tot schadeloosstelling, die was ingediend door de gebroeders F en J. Huvers. af te wijzen. De gebroeders Huvers, eigenaren van restaurant "Westduin', eisten een bedrag van J' 750.000 wegens gederfde inkomsten, veroorzaakt doordat het bedrijf sinds 1961 nietheeft mogen uitbreiden. De gebroeders Huvers wilden op het terrein bij het restaurant een aantal recreatiebungalows laten bouwen. Volgens de restaurantcigenaren heeft het ter plaatse geldende bestemmingsplan echter steeds roet in het eten gegooid. Ringrijderij Meliskerke MELISKERKE - Ruim twintig deelne mers hebben zich ingeschreven voor cF ringrijderij die morgen (zaterdag) oj het Dorpsplein in Meliskerke wordt ge houden De wedstrijden beginnen morgens om acht uur. Na de ringnjden reikt burgemeester mr B. J. van Putten de hoofdprijzen uit. De overige prijzen vinden 's avonds om acht uur hun weg naar de winnaars, die vanaf dat tijdstip bijeen zijn in café Boone in Meliskerke 'Labyrinth' treedt op in soos St-Laurens SINT-LAUREN'S - De pop-jazzgrocp Labyrinth uit Goes treedt vanavond (vrijdag) op in de jongerensoos 'Swin ging Home' aan de Van Citterstraat ir Sint-Laurens. De groep bestaat ander half jaar en speelt voor het eerst in eer openbare gelegenheid. Het optreder begint 's avonds om half negen. Labyrinth bestaat uit dwarsfluitist Jar van de Velde, gitarist Sam Berhitu, Pie1 Snoodyk slagwerk. Kees Schipper elee trischc piano en Wim de Vries basgi taar. De formatie speelt uitsluitend ei gen composities waarbij wordt uitge gaan van basisthema's die ruimte ge ven voor improvisaties. Tijdens het op treden in Swinging Home wordt Laby rinth bijgestaan door Giovanny Patty congaspeler en percussionist van dt Middelburgse latinformatie ZaDat a De eigenaren van het horeca-bednjf zijn van mening, dat zij altijd zijn be perkt in de mogelijkheden tot uitbrei ding van hun bedrijf door de bepalingen van het voor dit gebied geldende be stemmingsplan Hierin stond onder meer dat de grond nodig zou kunnen zijn voor het versterken van de zeewe ring. Die bepaling werd echter in 1980 opgeheven Het college vindt hel verzoek om scha deloosstelling ongegrond, omdat de door gebroeders Huvers ingediende plannen geen betrekking hadden op de zeeweringsbelangen. maar in feite met in overeenstemming waren met het gel dende bestemmingsplan, dat wel in uit breiding van het bestaande hotel voor zag, maar niet in andere bebouwing-Te vens is het college van oordeel, dat in het laatste geval een eis tot schadeloos stelling dan niet bij de gemeente moet worden ingediend maar bij de rijks overheid (rijkswaterstaat). De leden van de raad waren ook deze mening toegedaan en vonden ook, dat de gemeente niet kon worden verweten uitbreiding volgens de bepalingen m het bestemmingsplan ooit te hebben willen tegenhouden WD-Gemeent-e Belang-raadslid P J Kambier vond evenwel, dat door de bepalingen van Rijkswaterstaat, de firma Huvers wel heel lang aan het lijntje is gehouden Wethouder K. Wouters zei het daar met helemaal mee eens te zijn. omdat de ge broeders Huvers wel mogelijkheden tot uitbreiding hebben gehad, maar enkele malen tevens ingediende plannen hier voor weer introkken De gemeenteraad besloot verder als nog een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van twee nieuwe gra- vel-tennisbanen en de vervanging van de twee bestaande kunststof-banen, in Koudekerke die eveneens in gravel zullen worden uitgevoerd. In totaal is daarmee een bedrag gemoeid van 108.800. De Koudekerkse tennisver eniging heeft echter toegezegd f 30.000 voor eigen rekening te willen nemen, zodat de kosten voor de gemeente ko men op f 78.860. ruim binnen het eer der toegezegde krediet. De twee be staande banen zullen tevens worden verlegd. De kosten hiervan bedragen ruim 7.000. Alleen de fractie VVDGemeenie Be lang was tegen het verlenen van het krediet, omdat zij van mening is. dat het „omdraaien" van de twee bestaan de banen voor rekening dient te komen van de tennisvereniging. De fractie wil de dan ook niet verder gaan dan een krediet verlenen van ruim 71.000. De overige fracties waren echter van me ning dat het totaal bedrag binnen het toegezegde krediet bleef en om die re den kon worden verleend. Tenslotte ging de raad, zij het slechts node. akkoord met het verlagen van het uitgangspunt voor een gewenste bevol kingsgroei voor Biggekerke van twee naar één procent. Het bestemmings plan 'De Vliedberg' was op het percen tage van twee procent gebaseerd, maar het blijven vasthouden aan die groei prognose zou volgens burgemeester S. Francke kunnen betekenen dat gede puteerde staten goedkeuring aan het bestemmingsplan onthouden Eén en ander heeft tot gevolg dat de realisering van het weliswaar trager zal verlopen, maar dat er toch nog ge bouwd kan worden Ir. drie fasen kan dan een woningproductie van drie a vier woningen per jaar gerealiseerd worden. MIDDELBURG - Aan de Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland in Middelburg slaagden voor de akte Applicatiecursus Volledig Bevoegd Onderwijzer(cs): W. A. Allewyn te Serooskerke: A. C. Al- tena-Goeman te Middelburg: T. M. An- dnessen te Sas van Gent: M E. Baan te Middelburg: P. Beun-Lynse te Middel burg; F W C Bickelmeijer-Trip te Goes: M J C. Blommaert te Middel burg: P. C Brasser-Vos te Biggekerke VLISSINGEN - De Pasar Djalan is vol gens burgemeester drs Th. J. Wester hout van Vlissingen een bijzonder leu ke 'slecht-weer accommodatie'. „Het is een ontspanningsmogelijkheid voor de Vlissingers en de toerist en het is weer eens een geheel ander gebruik van de sporthal", zei burgemeester Westerhout donderdagavond bij de of ficiële opening van deze 'exotische jaar markt', die tot en met zaterdag wordt gehouden in de Vlissingse sport hal Baskensburg. De Vlissingse burgemeester noemde de Passar Djalan een 'mengsel van com merciële en culturele activiteiten'. Hij zei verheugd te zijn ook verschillende verschijnselen van de Nederlandse cul tuur te hebben ontdekt. Hij sprak ver der van ppn 'gezellig ontmoetingspunt' ..Hier heeft men de gelegenheid zich let terlijk en figuurlijk op te warmen" zei hij. De burgemeester zei niet te twijfelen aan het succes, gezien de flinke belang stelling, die donderdag al vroeg op de avond volgens hem viel op te merken Hij verwees ook nog naar andere activi teiten. die in Vlissingen worden georga niseerd voor de toerist, zoals de brade rie in de Scheldestraat. „Wy hebben al leen geen goed weer kunnen organise ren voor de toeristen", aldus de Vlis singse burgemeester Dat is volgens hem een reden te meer om verheugd te zijn met een gebeuren als de pasar dja lan. De Vlissingse burgemeester kreeg voor het verrichten van de opening een hou ten masker aangeboden van de stich ting Indische Nederlanders en Neder landers onder Cultuur (INOC), die de pasar djalan organiseert De burge meester werd verzekerd dat een magi sche, werking uitgaat van het masker, waardoor iedereen zich aan zijn wil zou onderwerpen Het masker krijgt vol gens de burgemeester een plaatsje in de kamer van het college van b en w Vandaag, vrijdag, begint de pasar dja lan om 13.00 uur met de Balinese dan ser Goatamma. Verder zijn er optre dens te zien van de Oosterse dansgroep Sinar Mata Hari en het buisorkest Wes tern Union. Ook worden modeshows gegeven. Zaterdag zijn alle kraampjes al vanaf 11.00 uur open en vindt de slui ting niet om 24.00 uur. maar twee uur later plaats. Er zijn optredens te zien van de Oosterse dansgroep Katja Pi- ring, Lcilani Dewi. het show- en dans- orkest Moluguena en de zang- en dans groep Rangkean Maluku. Devit Sri demonstreerde kiasi M. de Bree-Verhage te Zierikzee; T E. de Buck-Caljouw te Gapinge. D H Coppoolse-van Belzen te Hemkens- zaiid; A. Dekker-Geene te Axel. J T Dmgemanse te Temeuzen; E. P M. El- zakkers te Bergen op Zoom; A, T de Feijter te Temeuzen. J. A. de Feijter te Terneuzen. D. M. FTancke-Ortelee te Kapelle, C. B. Franse te Goes: A Fran se-de Groene te Middelburg-; S. A. A. Fruytier-Aers te Oostburg. G. C. M. Geene-Mlllenaar te Hulst; M. A. Geerse te Middelburg. M E. J. van Geijl te Hulst; S M. Goerée-Moorman te Goes; N den Hamer te TemeuzenJ. op "t Hof- Mol te 's-Heer-Arendskerke: I. Hom burg te Middelburg: C W. den Engels- man-v d Jagt te Vlissingen. E. M C. C Jansen-de Boevere te Geersdijk: C. J. Jobse-Maljaars te Zoutelande; A. de Jong-VooijsteSt.-Annaland, C L.M de Jonge te Lewedorp S .1 Kole te Mid delburg: M de Koning-Wijnen te Vlis singen: M de Kramer-Robijn te Koude kerke. A M Kramer-Rozendal te Ter- neuzen: P. Kuiper te Middelburg: J de Lange-van der Wiele te Koudekerke. J. Langejan te Tholen; C. Lobbezoo te Bergen op Zoom. E C. Louws-Geldof te Gnjpskerke; D K. van Luijk te Temeu zen M. A K. Lijnse-de Vos te Koude kerke. H Mast te Heinkenszand; M A. Mol-Haverkate te Heinkenszand. C. M J Nelisse te Kamperland; W. W. Prins te Sluis. W B. Paauwe -den Hartog te Zonnemaire; P Punt-Goedgebuure te Middelburg. C T Rammeloo-Koek- koek te Sas van Gent; Z. C. de Regt te Kapelle; C. A J. Reynhoudt-Jonkheer te Vlissingen. G. Rijkse-Dirven te Mid delburg. J P Rijpkema-Guerand te Vlissingen. S W Scheele te Goes, P. C Schoenmaker-Rotte te Temeuzen. W. M Schout-Baijens te Middelburg: W. S J Schrijver-Jongcpier te Borssele; V. M. Scliütz-Bode te Vlissingen; A M Schuurhuis-Rouw te Temeuzen: B J. Segboer-de Graaf te Kapelle. A Sinte te Middelburg; M. L. Sorber-Scheerders te Vogelwaarde: M. S Steijaart-de Buck te Oostburg. G M. Stoelhorst- Pieters te Vlissingen; M.F L van der Toom-Roolker te Koudekerke P W van de Velde te Terneuzen. M. Vermeu- len-Bogaert te Sluiskil. M H Verwijs- van Strien te Middelburg: P Vlieger te Middelburg: P W. ten Voorde-Spieren burg te Middelburg; D. R Walgter- Schoppers te Kortgene; A H Wet- steijn-Everse te Meliskerke: M Willems te Goes. B. W. Ph. G. Willems te Sas van Gent Voor de akte Applicatiecursus Volle dig Bevoegd Onderwijzer(es), afdeling EDOKA slaagden de volgende kandi dates: F Huiszoon. J. Kamermans. C. de Klerk, S. Malcorps te Middelburg. J. Hermens te Vlissingen; M Buijs te Ber gen op Zoom, M v. d Dries. T v d. Dnes te Ovezande M Geene te Goes: T. Hamelink te Terneuzen. J Meerman te 's-Heer-Hendrikskinderen. A Oosse te Kerkwerve: C de Regt te Biezellnge. A Roggeband te Tholens: C. Slager te Oud-Vossemeer. J Pannekoek Loois- van Es, J Filius te Oost-Souburg; C de Lange te Koudekerke: M Roelse te Rit- them. VEILING SINT-ANNALAND 2 juli. Dorê gewone 0.55 0.77. Doré drielin gen 0,29 - 0,37; Dore knel 0.70 - 0.87, Gloria 0.68, Flaminga 0,66. Première 0,65 Aan voer 200 ton. VEEMARKT UTRECHT UTRECHT - Aanvoer 5156 stuks (weekaan- voer 5464) waaronder 999 runderen. 58 gras kalveren. 990 nuchtere kalveren, 413 scha pen. 1902 lammeren. 584 varkens, 205 biggen en 14 bokken en geiten Er waren ca. 740 slachtrunderen Prijzen in guldens per kg geslacht gewicht slachtkoeien extra kwal 7.50-8,65. Ie-kwal 6.60-7.50, 2e kwal 6.00-6.50 en 3e kwal 5.40 5.90. stieren 7.10-8.40, worstkoelen 4,80-5,80. zuiglammeren 10.00-11.25 en oude slacht schapen 4.50-7,00 Prijzen in guldens per stuk" melk- en kali koeten 1600-2700. kalfvaarzen 1550-2375, vare koeien 1425-2125. pinken 800-1400, graskalve ren 550-900. nuchtere fok- en mestkalveren zwartbont 320-430 en roodbont 420-535. wei- delammeren 145-180. schrammen 115-127,50. biggen 97.50-110 en geiten 30-85 Overzicht iresp handel en prijzen) slach trunderen matig - lager; melk- en kaltkoeien traag - nauwelijks prijshoudendjongvee ma tig - prijshoudend nuchtere fok- en mestkal veren stug - prijshoudend schapen en lam meren vlug - goed prijshoudend, varkens re delijk - even hoger, schrammen en biggen rustig - goed prijshoudend, gelten stil - vast Eierprijzen barm*veld BARNEVELD COOP VELUWSE EIER- VEILING Aanvoer 2.499 300 stuks, stem ming redelijk. Prijzzen in guldens per 100 stuks, eieren van 50-51 gram 12,20.55-56 gram 13,20 60-61 gram 15.20-15,45 65-66 gram 17.10 EIERVEILING Aanvoer 447 120 stuks, stemming vlot. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 12.75-12.15. 56-57 gram 13.75,61-62 gram 15.50-16.50.66-67 gram 17.60-17.20. EIERMARKT Aanvoer ca 1 200 000 stuks, handel traag. Prijzen in gul dens eieren van 48-54 gram 12.50-13.70 per 100 stuks. 2 60-2.54 per kg. 57-61 gram 14.60 17.00 per 100 stuks. 2.56-2,79 per kg. 64-67 gram 17.60-18.10 per 100 stuks, 2,75-2.70 per kg Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland, veilpunt Kapelle, van donderdag 2 juli 1981 Schonemann I 1 54-1 63 frambozen naïeve ling per kg 4 67. frambozen per doos I 1 46- 1 58. IB per kilo 5.53-5.60. II 4.67: rode bessen per doos extra 1.06. IA 84-90, IB 57 656, II 35-38; rode besse in pndsdozen IA 1 97-2.08. IB 1 41-1.58, rode bessen per kilo IA 3 50-3.60. IB 2.06- 2.46. n 150-158. III industrie 1 04 aardbeien per doos 11.10. HX 93. II66; aard beien per kilo 14.60-5.10. IIX 3 40-4 50. H 2 - 3 90; rode kruisbessen per doos I 1 51-1.62. kruisbessen per doos I 99-1.15 II 51, kasbra- men per doos 3 50; golden delicious 180 77-82, 170 80 59-63. 16570 38. I 60/65 24. 1180 55-69. 1170 80 59-61. II65 70 34-38 kroetappelen 15 20. groente: boskroten 51, bloemkool 2.80- 3.40, rabarber 58, uien per kg 72. bosuien 43- 47 aardappelen 1-77-86. drielingen 54. kriel 69-83 Aardappel termijn mar kt Datum. 2 juli, bintje 50 mm opw april alen 32.20, bieden 32.10. slot- 32.10; november laten 26 50. bieden 25.50. slot 26.20: stemmingapr.l pnjshoudens. november kalm. openstaande polities april plus 53 is gew 879: november min 2 is gew 245 omzet apn. t.w: 30x32 00 10x31.90.56x32.00.6x31.90.26x32.00:7x32.10 dag april 135, november 2x26 20 Datum 2 juli bintje 40 mm opw. april laten 27.00. bieden 23 00. slot november laten 22 40. bieden 20.00. slot 20.50: stemming apri I kalm, november aklm. openstaande positcs november 44 Prijzen Iruitveiling Barendrecht. 2 juli Appelen, totale aanvoer 30 ton De maat 80 en op 61-67. 75'80 42-73. 70-75 37-61. 65 70 27-46 Prijsbcrïcht groenteveiling Barendrecht. 2 juli Aardappelen, bintjes 41-60. irene 42-53. vroe ge aardappelen barima groot 56-74. poters 25 34. knel 59-92, dore groot 59-90. poters 25-59. kriel 62-1 03, aubergines 2 80-3.80. bieslook 1.14-1 21. bleekselderij, 8-1 29. bonenkruid 4- 31. bospeen 1 34-1 78. broccoli 1 70-2 60. cour gettes 70-1 00. Chinese kool 20-42. witte kool 55-87. rode kool 76-1.58. gele kool 1 12-1 29. boskroten 51-61. paprika groen 2 40-3 10. pe terselie 25-69, postelein 99-1.58. blauwe schokkers4.20-4 80, doperwten 1.90-2 70. peu- len 37-11.50. prei 1.55-1 98. rabarber 8-61. ra dijs rood 81-1 00. selderij 7-33. sla natuur li- 37. bindsla 8-11. snijbonen 4 40-6.40, spercie- bonen 5.80-7.40. spinazie 66-1 35. spitskool 23- 74. tuinbonen 52-80. uien grof 1 24-1 49. niet lof 55-64. middel 84-1.29. drieling 10-34. bo suien 8-42. stengeluien 39 venkel 1 20-2.20. waspeen 1 36-1.55. ijsbergsla 18-79; zacht fruit aardbeien 3.90-5.60. druiven allcanle 11 40. frambozen 1 20-1 80. netmeloen 1 10-3.00. per ziken 5-53. pruimen ontario 2.10-6 30. rode bessen kg 4 00-4.50. pd 90-1.40 Matige verdiensten veiling Krabbendijke nopen tot zuinigheid KRABBENDIJKE - De veilingvereni ging Krabbendijke en omstreken moet proberen de omzet zo hoog mogelijk tc houden en zal waar nodig de tarieven moeten aanpassen. Voorzitter J. Nieu- wenhuyse zei dit donderdagavond tij dens de algemene ledenvergadering van de vereniging. De veiling moet een zuinig beheer voeren om ook in de toe komst op een gezonde basis te kunnen blijven draaien. Nieuwenhuyse zag in het resultaat over 1980 een vingerwijzing hiervoor. Dit boekjaar is afgesloten met een positief saldo van ongeveer 1000 gulden. „Niet iets om over naar huis te schrijven' vond de voorzitter, „ook al is er 8000 gulden extra afgeschreven" Hij gaf toe dat in deze tijd van 9000 gulden niet veel te doen is, Tegen de achtergrond van stijgende energiekosten, hoge ren testanden en. hoewel in mindere mate. de steeds stijgende lonen en sociale las ten bleek Nieuwenhuyse redelijk tevre den. In zijn openingswoord ging de voorzit ter vim de Krabbendykse veiling ook in op de afgeketste fusieplannen Zoals bekend is het voornemen om de veilin gen in Goes. Kapelle. Krabbendijke en Terneuzen in één veilingvereniging te laten opgaan niet ten uitvoer gebracht De bestuursleden van de veiling Kapel le vonden het een onverteerbare zaak wanneer in dat geval hun veiling zou worden gesloten „We moeten er begrip voor hebben", aldus Nleuwqnhuyse. „dat het een moeilijke zaak is om als bestuur dit te brengen aan de leden met de mededeling dat hun veilpunt wordt opgeheven". Kermis Westkapelle WESTKAPELLE In Westkapelle wordt vandaag, vrijdag 3. zat. 4 en man 6 juli de jaarlijkse kennis gehouden. At tracties zijn onder meer een autoscoot er. rupscaroussel. verschillende gokau-, tomaten, een schiettent, ballengooien- tent, een oliebollen- en een zuurstok kraam Zaterdag wordt op de dijk te vens het traditionele gaaischieten ge houden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5