Verkoop van bouwprojecten mogelijk redding van Rouw Pijpenlegger werd een drijvend'hotel' GROTE AANVOER GOEDE KWALITEIT MOSSELEN Ravoz noemt bouw verpleeghuis westen Noord-Brabant gewenst Oudste inwoonster Aardenburg 103 PZC/provincie Terneuzense politie waarschuwt omroep9 BANKEN: OOK ONROERENDE GOEDEREN TE KOOP Seizoen veelbelovend voor consument VRIJDAG 3 JULI 1981 TERNEUZEN - De Rouw Holding BV in Terneuzen is in onderhandeling met een Amerikaanse en een Frans-Zwitserse beleggingsgroep over de verkoop van grote bouwprojecten. „Wij zijn genood zaakt projecten te verkopen om de continu ïteit van het bedrijf te waarborgen", aldus directeur J. F. Rouw. „De beleggingsgroepen hebben belangstelling voor verschillende grote projecten". De Rouw Holding verwacht dat de banken op korte termijn een beslissing zullen nemen over de verdere financiering van bouwprojecten. De Rouw Holding BV verkeert in flnan- dan worden gerealiseerd via de verkoop cièle moeilijkheden. De Holding trok zich vorige week terug uit het architec tenbureau Gruisen BV. waarin het con cern voor vijftig procent deelnam. Grui- sen gaat nu zelfstandig verder Wel moest het architectenbureau als gevolg van de afsplitsing vijf personeelsleden ontslaan. De Rouw Holding heeft in middels ook een ontslagaanvraag bij het arbeidsbureau ingediend voor een medewerkster van het reisbureau Re- buro. De banken, waarmee de Rouw Holding zaken doet, werken op dit moment hard aan een reddingsplan. Een woordvoer der van één van de betrokken banken donderdagmiddag „We zullen niets na laten het bedrijf te redden". Dat moet van onroerende goederen, zoals huizen, winkels en gronden Rouw gelooft niet dat de bankinstellingen daarbij onder de marktprijzen zullen gaan werken. „Er is een noodzaak tot verkopen, maar dan wel op verantwoorde wijze en niet tegen afbraakprijzen. De banken heb ben er trouwens geen enkele baat bij het voortbestaan van vele bedrijven in de waagschaal te stellen en de onroe rend goedmarkt nog verdere schade toe _te brengen". De Rouw Holding BV is daarnaast ook Directeur J F. Rouw: '...geen verdere ontslagen..: Illegale zender in Vlissingen uit de lucht gehaald VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft donderdagavond de il legale zender 'Radiaal' uit de lucht ge haald en voor ongeveer 400 gulden aan zendapparatuur in beslag genomen in een woning aan de Van Karnebeek- straat in Vlissingen, vanwaar de uit zendingen plaatsvonden door H. S. (16) uit Vlissingen. Hij heeft volgens de po litie niet alleen bekend de laatste tijd veel te hebben uitgezonden, maar bo vendien geweten te hebben dat hij uit zendingen van radio en televisie erg stoorde. Mensen in de wijk Paauwen- burg zagen volgens de Vlissingse poli tie vaak helemaal niets meer op hun televisie, wanneer hij aan het uitzen den was. De Vlissingse politie had maandag en dinsdag al peilingen verricht, om te we ten te komen waar de illegale zender zich bevond. Donderdagavond werd na een laatste peiling besloten een onder zoek in te stellen. Om 23.00 uur ging de politie de woning in. De jongen is thuis gehoord en heeft volgens de politie vlot bekend. Hij zond volgens de politie niet uit tijdens het nieuws en de sportuit- zendingen, omdat hij daarin ook zelf was geïnteresseerd. Bij hem zijn een zender, accuvoeding, antenne, micro foon en platenspeler in beslag geno men. Hij zond uit op 103 megaherz, wat volgens de politie een frequentie is. waarop men ook de luchtvaart begint te storen. Kookgerei gestolen uit onbewoonde woning VLISSINGEN - Bij een diefstal uit een woning in de Nijverheidstraat in Vlis singen is voor ongeveer 300 gulden aan huishoudelijke voorwerpen gestolen. De eigenaresse, S. A. T. uit Vlissingen, die haar toekomstige woning aan het inrichten was, heeft donderdag aangif te gedaan van de diefstal. Uit haar woning worden een pannenset, servies, bestek, handdoeken en bad doeken vermist. TERNEUZEN - De politie van Terneuzen heeft de eigenaars van snackbar 'De Crab' en lunchroom 'Centrum' gewaarschuwd. Wanneer zij zich nog langer bemoeien met de ledenwerving van de 'Exodus Omroeporganisatie' zijn ze strafbaar. Begin deze week startte een groep fans van de illegale radio-zender 'Exodus' een ledenwerfactie. Een politiewoordvoerder: „Die twee ondernemers begeven zich op glad ijs". Donderdagavond kreeg de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen een stencil van de 'vrienden van Exodus' in de bus. Zij riepen de bevolking op radio Exodus' te steunen. Een citaat uit de wervende tekst: „Deze zender moet blijven, want hij is bestemd voor iedereen, jong en oud. en geeft u de muziek die u wenst. Nu kunt u allen helpen om hem in de lucht te houden. Dat kan door nu lid te worden van de Exodus Omroeporganisatie De politie struikelde over die tekst en kwam in actie. De uitbaters van de snackbar en de lunchroom - waar de enveloppe met het aanmeldingsformu lier plus een bedragje van vijf gulden moesten worden ingeleverd - werd duidelijk gemaakt, dat zij hun bemoeienis met de actie moeten staken. De woordvoerder van de politie: „Zij begeven zich met deze zaak op glad ijs. Die omroeporganisatie ondersteunt een illegale praktijk en dat is nu eenmaal strafbaar. Ze moeten zich daarvan distanciëren anders krijgen ze echt moei lijkheden". Radio Exodus geniet vooral in Terneuzen en omgeving een grote populari teit Vooral 's zondagsmorgens stemmen duizenden mensen af op de golf lengte. waarop de piraat uitzendt. Een 'vriend van Exodus': „We zijn. dat blijkt, enorm geliefd bij de mensen. Die actie heeft direct al honderden leden opgeleverd. Die tekst van dat stencil is kennelijk juridisch gezien minder gelukkig nou, dan veranderen we die". De ledenwerfactie is opgezet naar het voorbeeld van de 'Veronica Omroep organisatie'. „Die is uit de illegaliteit getreden en legaal aan land gestapt. Wij willen hetzelfde met 'Exodus'aldus de woordvoerder van de 'vrienden van Exodus'. Een week geleden haalden politie en PTT-controledienst de zender uit de lucht. Men wilde uitzendingen dit weekeinde normaal voort zetten. in onderhandeling met twee andere buitenlandse beleggingsmaatschap pijen. Rouw wilde donderdagavond de namen nog niet kwijt. „De beleggings groepen hebben wel belangstelling voor enkele grote projecten, waaron der het Eurobéhotel in Terneuzen. Als wij verkopen worden onze financie ringslasten minder en wij zijn bereid kapitaal in te leveren om het voortbe staan van de Holding velig te stellen". Bij de Rouw Holding werken 24 man. Directeur Rouw verwacht geen verder ontslagen. In zijn Terneuzense woning zegt hij: „Wy ziende toekomst niet pes simistisch tegemoet In de loop van dit jaar verwachten we een kleine opleving. En dat is hard nodig ook". Lopende bouwprojecten bij de Rouw Holding, waaronder een sporthal in Terneuzen en een motel in de Middel burgse wijk Dauwendaele lopen voor alsnog gewoon door. Rouw: „De bouw van het motel Dauwendaele ligt op dit moment dan wel stil, maar de onder handelingen over de aannemingssom zijn nog niet afgerond. Wij hebben geen projecten stopgezet. De bouw van een sporthal in het Terneuzense plan Oude Vaart is momenteel qua exploitatie niet haalbaar. We hebben de gemeente nieuwe voorstellen gedaan ten aanzien van de grondprijs, maar daar is nog niet op gereageerd". Het Eurobéhotel aan de Westerschelde wordt eind sep tember, begin oktober bouwkundig opgeleverd. Rouw: „Het ligt in de be doeling het hotel in november te ope nen". In de vergadering van de gemeenteraad van Sas van Gent informeerde donder dag CDA-fractievoorzitter J. J. Block- stael naar de problemen by Rouw Hol ding. Dit met het oog op de deelname van Rouw in het Vlaanderencomplex. Diefstal auto in Cadzand-Bad CADZAND-BAD - In de nacht van woensdag op donderdag tussen 02.00 uur en half acht is de personenauto van A. N. S. uit Vlaardingen ontvreemd. De auto stond geparkeerd op Boulevard De Wielingen te Cadzand-Bad. De rijkspolitie te Oostburg verzoekt ge tuigen van de diefstal zich bij hen te melden. De vermiste auto is een grijze volkswagen Golf met het kenteken 07- VK-35. VOORKEUR VOOR ALGEMEEN BURGER GASTHUIS VERVALLEN MIDDELBURG - De Zeeuwse provin ciale raad voor de volksgezondheid (Ravoz) heeft donderdagmorgen in Middelburg de wenselijkheid uitge sproken dat er een verpleegtehuis komt in westelijk Noord-Brabant dat vooral gericht zal zijn op de inwoners van Tholen en Sint-Philipsland. Voor een dergelijk tehuis zijn aanvragen in gediend door de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland ISVRZ) en het Al gemeen Burer Gasthuis in Bergen op Zoom. In een tijdens de vergadering van juni uitgebracht pre-advies sprak de raad uit dat het verpleegtehuis aan het Alge meen Burger Gasthuis overgelaten moest worden. Dit omdat de bouw van een verpleeghuis in het westen van Noord-Brabant primair een Brabantse zaak werd gevonden. Wel zou bij de bouw en exploitatie voldoende reke ning gehouden moeten worden met de belangen van de gemeenten en de be volking van Tholen en Sint-Philips land. De raad overwoog hierbij dat het College voor Ziekenhuisvoorzieningen februari 1979 met een rapport over de ziekenhuissituatie in Zeeland uitkwam waarin onder meer gezegd wordt dat de bevolking van beide gemeenten op voorzieningen in Noord-Brabant is geo riënteerd. Tholen en St.-Philipsland Bij de beoordelingn de verpleeghuissi tuatie in West-Brabant is daarmee re kening gehouden. Dat betekent vol gens het twee jaar oude rapport dat Tholen en Sint-Philipsland buiten de planning van verpleeghuizen in Zee land gehouden worden waardoor er drie gebieden voor deze provincie overblijven. Dit zijn Walcheren, Zeeuwsch-Vlaanderen en de Bevelan- den met Schouwen-Duiveland. De SVRZ reageerde verontwaardigd op het pre advies van de Ravoz. In een brief zegt het bestuur van de stichting dat het door de Ravoz uitgebrachte ad vies (waarin de voorkeur voor de bouw door het Algemeen Burger Gasthuis gisteren dus werd geschrapt) zonder overleg met de SVRZ tot stand is geko men. De SVRZ beheert in de stad Tho len het tehuis 'Ten Anker' waaraan sinds enkele jaren een bescheiden ver- pleegafdeiing is verbonden. De SVRZ stelt dat de meeste patiënten van het nieuw te bouwen verpleeghuis in het westen van Noord-Brabant uit Tholen en Sint-Philipsland zullen komen en zou het mede daardoor logisch vinden dat haar aanvraag voor de bouw wordt gehonoreerd. Daarbij komt dat de pa tiënten uit genoemde gemeenten 'qua leefsfeer ook bijzondere aandacht vra gen naar wij uit onze ervaringen uit het betreffende deel van ons stichtings werkgebied weten.' De SVRZ hoopt de opgedane ervaringen in dit opzicht in te brengen in het nieuw te stichten ver pleegtehuis. Tijdens de juni-vergadering besloot de Ravoz dat er een poging ondernomen moest worden om de initiatieven tot het stichten van het nieuwe verpleeg huis door de SVRZ en het Algemeen Burger Gasthuis onder één noemer te brengen. Dat er hier sprake zou zijn van een conflict tussen de SVRZ en het Al gemeen Burger Gasthuis, zoals in de pers gesuggereerd wordt door zowel de SVRZ alsook door de Ravoz ontkend. Het zou slechts gaan om twee aanvra gen voor hetzelfde te bouwen verpleeg huis in het westen van Noord-Brabant. Tot een gesprek van leden van de Ra voz met mensen van de SVRZ en het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom is het evenwel niet gekomen ten gevolge van de gerezen verontwaar diging bij de SVRZ over het in eerste instantie uitgebrachte pre-advies van de Ravoz. De raad oordeelde gisteren dat, zoals voorzitter R van Ommeren (lid gs) het zei, wie het huis bouwt niet meer 'im frage' is. De colleges van Gedeputeerde Staten van Zeeland en Noord-Brabant moeten zich hierover nu maar verder buigen. Wel zal aan het bestuur van de SVRZ een brief worden geschreven waarin de overwegingen tot de adviezen uit de doeken gedaan zullen worden. Boven dien zal er in vermeld worden dat, zo er al een conflict tussen SVRZ en het Al gemeen Burger Gasthuis zou bestaan, dit geschil niet door de Ravoz opgeroe pen is. De raad wilde alleen voorko men dat e r tussen besturen van beide instellingen een eindeloos touwtrek ken zou ontstaan waardoor de uitvoe ring van de bouw van het verpleeghuis vertraagd zou kunnen worden. MEVROUW DE MUNK-VERPLANKE AARDENBURG - Mevrouw M. de Munk-Verplanke uit Aardenburg, die verblijft in het bejaardentehuis 'Cocnsdike', vierde donderdag haar 103de verjaardag. De oudste inwoonster van Aardenburg werd 's morgens in de bloemetjes gezet door haar mede-bewoonsters van het bejaardentehuis, 's Middags kreeg de ere-burgeres van Aardenburg bezoek van burgemeester drs W L. A Lockefeer. De verjaardagsviering werd 's avonds in de familie kring in café 's Lands welvaren besloten met een feestmaal. Mevrouw De Munk werd geboren in Hoofdplaat, waar ze ook haar jeugd doorbracht. Na haar huwelijk verhuisde ze naar Aardenburg. De gezond heid van de 103-jarige is nog steeds goed. Burgemeester drs W.L.A. Lockefeer bracht een bezoek aan mevrouw Munk-Verplanke. die donderdag 103 werd De bemanning van de 'Eben-Haezer' uit Yerseke bij de eerste partij mosselen die het schip aanvoerde Raadslid Van Schaik kreeg paardevijg van wethouder Oostburg Wachten YERSEKE - De mosselen zullen dit seizoen een stuk goedkoper worden dan de afgelopen jaren. Verwacht wordt dat de aanvoer veel groter zal zijn dan in 1979 en 1980. Een plezierige bijkomstigheid is bovendien dat de kwaliteit van het zeebanket uitstekend is. Voor de consument ziet het nieuwe mosselseizoen er dus veelbelovend uit. Voor de mosselkwekers zal het geen bijzonder jaar worden. Ze zullen uit de kosten komen, maar meer ook niet. Dit zijn de eerste indrukken over het gulden voor een mosselton(in één mos deze week begonnen mosselseizoen. De aanvoer is woensdag en donderdag op gang gekomen. Op 13 juli zullen de eer ste partijen worden verzonden. Tot die tijd liggen de mosselen te bekomen van de reis van de Waddenzee naar de Oos- terschelde. Voordat ze kunnen worden getransporteerd moeten ze aansterken en verwateren. Voor het eerst sinds 1978 is er weer spra ke van een flinke aanvoer. Twee jaar geleden raakten de mosselpercelen be dolven onder een ongekend grote zaad- val en vorig jaar zorgden de naweeën daarvan en de winter- en voorjaarsstor- men voor een tekort aan consumptie- mosselen. Als gevolg van de in vergelijking met voorgaande jaren ruime aanvoer liggen de prijzen een stuk lager. De handel be taalde woensdag en donderdag 25 tot 80 selton gaat honderd kilogram). Vorig jaar brachten de mindere kwaliteiten al Popgroep 'Labyrinth' treedt op in Goes GOES - De popgroep 'Labyrinth' speelt vrijdag 10 juli in café 'De Blaauwe Steen' in Goes. De formatie is ongeveer anderhalf jaar geleden ontstaan en speelt instrumentale muziek, waarin veel ruimte is voor improvisaties. Laby rinth bestaat uit Sam Berhitu (gitaar). Kees Schipper (electrische piano). Piet Snoodijk (drums). Jan van de Velde (dwarsfluit, percussie), Wim de Vries (basgitaar) en Paul de Vries (geluid). Het optreden begint 's avonds om half tien. 50 a 60 gulden op en voor het neusje van de zalm werd op een gegeven moment zelfs 250 gulden per mosselton betaald. Op die manier konden de kwekers die maar weinig mosselen hadden, maar toevallig wel een uitstekende kwaliteit toch nog zeer bevredigende financiële resultaten boeken. Lager Voorzitter P. Boogert van de Yersekse mossel vissersvereniging over de prijs ontwikkeling: „De handel weet dat er flinke voorraden mossels liggen. Daar worden natuurlijk de prijzen op afge stemd". Volgens de verwachting van voorzitter C. Sinke van de vereniging mosselhandelaren komen de prijzen voor de consument ook aanzienlijk la ger te liggen. Hij meent dat het mogelijk moet zijn om de mosselen in winkels en in restau rants voor een prijs aan te bieden die een derde beneden het niveau van vorig jaar ligt. De huidige situatie op de mosselmarkt biedt goede mogelijkheden om te pro beren de afzet te vergroten. De afgelo pen jaren is het marktaandeel van de Nederlandse mossel gevoelig vermin derd, niet alleen als gevolg van de hoge prijzen overigens. Dat is hard aangeko men omdat Frankrijk vanouds het grootste afzetgebied was voor de mos selen uit Nederland. De laatste jaren worden de meeste mosselen afgezet in Belgie. De leveringen op de Nederland se en de Franse markt zijn momenteel ongeveer even groot. Sinke verwacht dat het heel moeilijk zal zijn om weer meer Nederlandse mosselen op de Franse tafels te krijgen. Wel is hij opti mistisch gestemd over pogingen om meer Nederlanders met de mossel ken nis te laten maken VLISSINGEN - I)e gigantische pijpen legger 'LB 200'. die bij Scheldepoort, de reparatie-afdeling van de KMS. is omgebouwd tot accommodatie-eiland voor personeel van een aantal boorei landen op de Noordzee, is donderdag morgen vroeg uit Vlissingen vertrok ken. De pijpenlegger. de grootste ter wereld, verbleef sinds augustus 1980 bij Scheldepoort voor onderhoud. In december werd het schip door de eige naars, de firma Santa Fé uit Great Yar mouth, Engeland, verkocht aan het Amerikaanse bedrijf McDermott In ternational uit New Orleans. Mede doordat er momenteel geen pas- De grootste pijpenlegger ter wereld, bijt Scheldepoort omgebouwd tot 'hotel- schip'. vertrok gisteren begeleid door zeven sleepboten naar zijn ligplaats op de Noordzee. send werk is voor de pijpenlegger. is het gevaarte onlangs omgebouwd tot een soort ..hotelschipvoor personeel van de booreilanden in het Noorse Plat op de Noordzee. De pijpenlegger ls hier voor uitgerust met ongeveer honderd containers, die als slaapcabines funge ren. Daarnaast zijn nog enkele voorzie ningen getroffen, onder meer verbete ring van de brandbeveiliging. Volgens woordvoerder J. van Hulsber gen van Scheldepoort kan de "LB 200' in korte tijd weer gereed worden gemaakt om te worden ingezet als pijpenlegger. Voorlopig echter zal het 167-meter lan ge gevaarte naar Stavanger worden ge sleept. een reis die tien dagen in beslag zal nemen. Aan boord is accommodatie voor 500 personen. Het „schip" heeft een hoogte van 49 meter boven het wa teroppervlak. Niet minder dan zeven sleepboten zullen de reus naar zijn be stemming slepen. BRESKENS - De Oostburgse wethou der van financiën J. Thomaes heeft donderdag een fikse paardevijg neer gelegd voor het huis van het CDA- raadslid G. van Schaick in Breskens. De actie, van tevoren beraamd met en kele andere raadsleden en met voor kennis van burgemeester C- Th. Spij kerboer, was bedoeld om de CDA-er cr, fijntjes aan te herinneren, dat zijn ac tie voor de aanleg van hondetoiletten en het aanbrengen van hondctegels, waarop viervoeters wordt aangeraden hun behoefte in de goot te doen, niet-is geslaagd. Van Schaick heeft zelf zo'n hondctegel voor de deur. Thomaes: „In de commissie financien heeft hij er verscheidene keren over ge praat. Toen heb ik beloofd: Jij krijgt zo'n tegel met iets erbij. Hij had dus kunnen verwachten dat dit zou gebeu ren". Van Schaick vatte de grap echter niet als zodanig op. Buren noteerden het nummer van de Mercedes, waarmee de paardevijg was gebracht en toen bleek al snel, dat het om een cadeautje van Thomaes ging. Het raadslid lichtte di rect daarop de politie in, die de stoep kwam inspecteren. Van Schaick: „Mijn vrouw is niet van plan om de boel op te ruimen. Ik vind het geen stijl. In feite zegt Thomaes met zo'n gebaar toch 'Jij bent een hoop stront en nu leggen we er nog één naast' Uit protest tegen de actie besloot hij donderdagavond om af te zien van een etentje van de beheersraad van de Bres- kense jachthaven, die door de wethou der wordt geleid. De paardevijg is overigens nog donder dagavond op kosten van Thomaes op geruimd door de Oostburgse dienst ge meentewerken. Inwoners Yerseke aangehouden wegens beschadigen van mosselperceel YERSEKE - Woensdagavond zijn in Yerseke drie jeugdige inwoners van deze plaats. A. J. H., D. N. en L. S„ door de rijkspolitie gearresteerd wegens het pieren spitten op een mosselper ceel, waardoor grote schade aan het perceel is ontstaan. Voorts hadden de drie uit kubben een hoeveelheid paling gestolen, die ze weg gooiden toen ze met hun bootje aan de wal kwamen en daar de politie ontdek ten. De mevrouw in een van de Zeeuwse steden, die naar de tandarts moest, was tijdig van huis gegaan. Ze heeft - en daar kunnen wij zeer wel inkomen - een hekel aan het wachten in daartoe bestemde ka mers. Ze had goed gegokt: de wachtka mer bleek nog helemaal leeg, toen zij er arriveerde. „Ik ben tenminste de eerste," dacht ze. terwijl ze een tijdschrift uit 1976 ter hand nam - want in déze wacht- kamer lagen bijzonder actuele tijd schriften. Ze kreeg volop de tijd om het gron dig door te lezen, want er gebeurde geruime tijd niets. Er kwam geen nieuwe patient bin nen, maar ook de tandarts diende zich niet aan. En het was, omdat die klerk de ver keerde deur opende en haar vond. Ze bevond zich bij de notaris, die naast de tandarts woont. In diens kamer waren intussen een tiental wachtenden vóór haar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 2