Eigen braderie winkeliers Scheldestraat Vlissingen SCHIETINGEN Examens applicatie CPA in Middelburg Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/i ONAFHANKELIJK VAN VERENIGING WINKELCENTRUM marktberichten VRIJDAG 3 JULI 1981 streek VLISSINGEN - „De winkeliers in de Scheldestraat moeten het zuinig doen en kunnen niet toeleggen op een braderie. Daarom houdt de winkeliersvereniging Scheldestraat haar braderie gescheiden van de braderie in de binnenstad van Vlissingen, georganiseerd door de vereniging Winkelcentrum Vlissingen. Wij zijn namelijk ook nog bezig met een herinrichting van de straat en dat kost de winkeliers ook veel geld. Door deze combinatie met het straatfestival konden wij veel kosten uitsparen, doordat wij bijvoorbeeld gebruik konden maken van dezeirde aanplakbiljetten en verschillende activiteiten die toch al waren geor ganiseerd. De braderie draagt weer bij aan de levendigheid in de stad, waardoor het straatfestival ook weer meer in de belangstelling staat". Dit zei voorzitter A. F. Boogaard van de Vlissingse winkeliersvereniging Scheldestraat donderdag desgevraagd, na een volgens hem 'bevredigend' begin van de braderie in deze Vlissingse winkelstraat. De braderie in de Vlissingse Scheldestraat die donderdag werd geopend ZUIDDORPE - In café de Herberg te Zuiddorpe werd een schieting gehou den waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J van Landengem Kemzeke. eerste zijvogel P. Oosting Axel. tweede zijvogel P. Inghels Koe wacht. grootste aantal kleine vogels (4i G. van Esbroeck Westdorpe. PHILIPPINE - In café Marinet te Phi lippine werd een schieting gehouden waaraan 47 schutters deelnamen. Uitr slag: hoge vogel J. van Hevelen Bou- chaute. eerste zijvogel W van Verijze Assenede. tweede zijvogel P. Praet As senede, grootste aantal kleine vogels(4) W Taalman, Philippine. KLOOSTERZANDE - In- café Hoog aars te Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 27 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en eer ste zijvogel R. Verschoten Kloosterzan de. tweede zijvogel J. Hoop Kloöster- zande. grootste aantal kleine vogels <4i R Verschoten Kloosterzande KOEWACHT - In café J. de Kind te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogelen eerste zijvogel F Herwegh Koewacht, tweede zij vogel E Baert Koewacht, grootste aantal kleine vogels (6) A van Hooije Koewacht. In café 'De Oude Molen' te Koewacht hield de schutterssociëteit De Blauwe Hoek een schieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel G. Rottier Koewacht, eerste zij- vogel G. van Damme Moerbeke. tweede zijvogel J. de Waal Koewacht, grootste aantal kleine vogels i4i J. Dobbelaer Boschkapelle en C. Gijsel Koewacht. In café J. de Guchteneire te Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zij vogel E. van Daele St Niklaas, tweede zijvogel L. Ringoot St. Pouwels. grootste aantal kleine vogels (5) F Breijaert Koewacht. In café 'De Oude Molen' te Koewacht werd een bejaardenschieting gehouden1 waaraan 30 schutters deelnamen. Uit slag: hoge vogel G. van Damme Koe wacht, eerste zijvogel L Ferket Koe wacht, tweede zijvogel Ch. Ongenae Koewacht, grootste aantal kleine vo gels !4i H. Jesoirens en L. Ferket Koe wacht. In café P van de Steen te Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 69 dchutters deelnamen Uitslag, hoge, vogel L. Kermeliek St. Niklaas, eerste zij vogel J. Ceke St. Pouwels, tweede zij- vogel A. Celie St. Pouwels. grootste aantal kleine vogels i4i Rita de Smet- Van der Steen Koewacht. HEIKANT - In café 'Het Helleke' te Heikant werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 54 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel C. Mahu Hulst, eerste zijvogel C van Bouwel de Klinge, tweede zijvogel Th. de Caluwé Koewacht, grootste aantal kleine vo gels 51 J. Verstraeten St. Jansteen. ZUIDDORPE - In café "M. de Cock' in Zuiddorpe werd een staande wipschie ting gehouden waaraan 53 schutters ideelnamén. iWip I: eerste en tweede hoge vogel F Her wegh Hulst, eerste zijvogel A. Suil Koewacht tweede zijvogel B Herman Zuiddorpe derde zfi vogel G. de Munck Zuiddorpe, vierde zijvo- jgel F. Herwegh Hulst. Uitslag Wip n eerste hoge vogel F Herwegh Hulst, tweede hoge vogel M. Wisse Terneuzen. eerste aj vogel A Suij Koewacht, tweede zl) vogel F. Herwegh Hulst, derde zij vogel L Barreman Zuiddorpe, vierde zijvogel G de Munck Zuiddorpe GRA AU W - In café Van Grol te Graauw hield de Schutterssociëteit De Friezei een staande wipschieting, waaraan 54 schutters deelnamen Uitslag wip I eerste hoge vogel G Savooij St. Jan steen. tweede hoge vogel B Bruggeman Koewacht, eerste zijvogel P Weemaes Clinge, tweede zijvogel E. de Bakker Graauw, derde zijvogel A. Vermeulen Nieuw-Namen. vierde zij vogel L. Du- cheine Gilze. Uitslag wip II hoge vogel J. Staal Kloosterzande. eerste zijvogel JVereecken Kloosterzande, tweede zij vogel E. Jonkheijm Kloosterzande, der de zijvogel W. de Vrieze Westdorpe, grootste aantal kleine vogels (5) G. Steiiaert Graauw. ZUIDDORPE - In café 'De Cock' In Zuiddorpe werd een kermisschieting gehouden waaraan 54 schutters deelna men op de staande wippen. Uitslag wip I. eerste hoge vogel M Matthijs. Koewacht, tweede hoge vogel A. Verbis; Zuiddorpe. eerste zijvogel R Beijn Terrveu- zen. tweede /.ij vogel J v d Steen Moerbeke derde zij vogel J. de Smet Axel, vierde zij vogel J. Roelands Zuiddorpe Uitslag wip II eerste hoge vogel F Herwegh Hulst, tweedehogevo- gel J Fopma Terneuzen, eerste zij vogel H vanHaelsl Zuiddorpe Tweede zij vogel idem Derde zijvogel E. Ingels. koewacht, vierde zij- vogel W de Munck Zuiddorpe GRAAUW - In cafe v. de Caluwe in Graauw werd een kermisschieting ge houden waaraan 90 schutters deelna men. Uitslag Wip i hoge vogel H de Bakker Hengstdijk, eerste zijvogel A. Remijn Osse- nisse. tweede zij vogel e Vlatveld Grovper- polder Uitslag wip I! hoge vogel G. Herwegh Hulst, eerste zij vogel A Remijn Ossenisse tweede zljvoge! A. Roels Graauw. grootste aapta! kleine vogels 18). G. Herwegh Hulst KOEWACHT - In café 'De Oude Mofën' '„te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel C van Gassen Hulst, eer ste zij vogel L. Mahu. Hulst, tweede zij vogel F. Herweg. Koewacht, het grootste aantal klei ne vogels (5) Ch. Ongena. Koewacht SINT-JANSTEEN - In het gemeen schapscentrum 'De Warande' werd een- bejaardenschieting gehouden, waar aan 35 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel en eerste zijvogel Alb. v d Branden, St.-Jansteen, tweede zij vogel E Verhaegen. St-Jansteen -Grootste aantal, kleine vogels <5i A de Laat Kem Zeke- Tromp. AARDENBURG - De schutterssocië teit Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een schieting op de staande wip pen. waaraan 74 schutters deelnamen. Uitslag kermisschleünc eerste hOEe vogel J Cattoor Aardenburg. derde hoge vogel A Valcke Muldelgem. eerste zijvogel P Blon- deel Aardenburg, tweede zij vogel R de Pae- pe Watervliet, derde zij vogel A Clays Knok- ke. vierde zijvogel M Bonte Maldegem. uit slag wip II eerste hoge vogel D Coudeville Knokke. tweede hoge vogel C Geirnaeri Knokke Derde hoge vogel W Buzeijn Aar denburg. eerste zijvogel C Pottier Knokke tweede zij vogel P H. Lampaert, Aardenburg. derde zij vogel R M oerman. Knokke. vierde zijvogel D V. Hermon Aardenburg HULST - In cafe P. Leeaert werd een schieting op twee liggende wippen ge houden waaraan 40 schutters dcelna- Uitslag wip één eerste hoge vogel J Verstlg- gel Hulst, eerste zijvogel F v Swaal Hulst, tweede zijvogel. P Noens St-Niklaas het grootste aantal kleine vogels<5>mevr Vertig- gel Hulst wip twee eerste zij vogel P. Noem St.-Nlkllas eerste zij vogel J Vernimmen Hulst, tweede zU vogel H Verdurmen Gfaauw, het grootste aantal kleine vogels (5) W. Brand Hulst, en P Laaraerd Hulst. „Er is helemaal geen olliciele opening geweest, maar toch was het vanmorgen vanaf het begin al druk", zegt de heer Boogaard tevreden. Maar ook de be langstelling van de winkeliers is vol gens hem enorm. De braderie telt 56 kramen, tegenover 23 deelnemers vorig jaar. toen de braderie tijdens de Schot se week werd gehouden De winkeliers vereniging hoopt volgend jaar voor een derde keer een braderie te kunnen orga niseren. maar weet nog niet precies wanneer. Aanvankelijk wilde men dat tjjdens de Franse week, die zou worden Kermisronde voor jeugd te Breskens BRESKENS - Zondag houdt de trim- club Breskens de derde Kermisronde voor jeugdlicentiehouders te Breskens Er wordt gereden in de Visserijbuurt. De start is om half drie. De deelnemen de verenigingen zijn Theo Middelkamp en de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Koffie-ochtend ouderen BRESKENS - In het Breskense dien stencentrum 'Goedertijt' wordt van daag (donderdag) de maandelijkse kof fie-ochtend voor ouderen gehouden. Vanaf 9.30 uur is een ieder welkom voor een kopje koffie of thee, om de krant te lezen, een spelletje te doen of gewoon wat te praten. Ook zijn er twee nieuwe sjoelbakken aangeschaft. Peter Clijsen exposeert bij 'ArtikoP Terneuzen TERNEUZEN - Peter Clijsen exposeert in juli aquarellen bij de Terneuzense koffieschop/galerie 'Artikof. Deze ten toonstelling is toegankelijk van maan dag tot en met vrijdag van 8 tot 18 uur. kaarting 'De Vogel' HENGSTDIJK - In de kantine van camping 'De Vogel' te Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 36 per sonen deelnamen. De uitslag: 1 me- I vrouw Jonkers uit Kloosterzande, 2 me vrouw Karolin uit Kloosterzande, 3 P. Jonkers uit Kloosterzande. GROEDE - N.H. Kerk, 20.30-uur: con cert door Leen de Broekert (orgel) en Ferenc Hutyra (fluit); 19 uur: Torenkonsert: Fanfare St..-Jut- temis speelt '300 uren'. MIDDELBURG - Molenwater 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren; Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa; Openluchttheater Tooren vliedt, 21 uur: 'Een man van adel' door het Mid delburgs Theater; Schuttershof. 22 uur: optreden 'Massa- da'. VLISSINGEN - Scheldestraat 10-21 uur: Braderie, tent Bellamypark, 16 uur: 'Sprookjes nu', straattheater voor jong en oud; 20.30 uur: 'Wat mankeert er nou aan?'; Kleine Markt. 19.30-20.30 uur: concert m.m.v. 'Vlijt en Volharding': Sporthal Baskenburg, 12.30-24 uur: Pa sar Djalan. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,18.45 en 21.15 uur: For your eyes only, a.l.; 23.30 uur: Een wild Zweeds blondje, 18 jr.; Roxy II. 14 uur: De Witte, a.l.. 18.30.21 en23.15uur: Deep throat. 18jr.? Cinem'Actueel 1.14,19 en 21.30 uur: Ni ne to five, a.l.; Cinem'Actueel II, 14, 19 en 21.30 uur: Buddy goes West, a.l.; Cinem'Actueel III, 14 en 19 uur: Sphinx 12 jr.; 21.30 uur: Lilie Marleen, 16 jr. i GOES - Grand. 20 uur: A change of sea sons. 16 jr.. 23 uur: Deep throat, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 2C uur: Raging bull. 16 jr.; 20 uur: De peetvader deel I, 12 jr 20.15 uur: Mc Vicar, 12 jr.: 20.15 uur: Sphinx, 12 jr.. I 22.30 uur: Blue movie. 16 jr.; 22 30 uur: Een hete jeugdvakantie, 18 jr MIDDELBURG - City. 20 uur: Blue la goon, a.l.; 23 uur: Het naaktrestaurant, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur Intiem dagboek van een nymfomane, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: McVi- car, 12 jr.; 20 en 22.30 uur: Een bataljon malle mei den. a.l.; 22.30 uur: Dressed to kill, 16 jr. VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: Foi 1 your eyes only, 12 jr.; 23 uur: Kleine poesjes, grote daden, 18 jr.; i Alhambra n, 20 uur: From nine to five j aJ.; 23 uur. Apenplaneet, deel 3,16 jr. Tentoonstellingen AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur: Kerkelijke gebruiksvoorwerpen. BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 10-17 uur Werken Bergse kunstenaars. BRUINISSE - Aquadelta Congrescen- I trum, 9.30-18 uur Werken Ben van Rooy. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Grevelingen'. DREISCHOR - Landbouwmuseum ge opend van 13 30-16.30 uur' georganiseerd door de Recreatieraad Deze gaat volgens de heer Boogaard waarschijnlijk niet door. Daarom is de viering van de geboortedag van Michiel de Ruyter als mogelijkheid overwogen „Maar dat is volgend jaar. Eerst moeten wij dit nog tot een goed einde brengen", aldus de heer Boogaard Daarnaast heeft de winkeliersvereni ging Scheldestraat ook andere zorgen, zoals de herinrichting van de Schelde straat, waarvoor inmiddeis een plan is opgesteld. „De winkeliersvereniging heeft het al goed gekeurd, maar het plan moet nog worden besproken met de buurtvereniging,waarmee wij een zeer goede verstandhouding hebben. Daarom kan het nog met worden gepu bliceerd". verklaart hij. Er is volgens hem ook overleg met het gemeentebe stuurvan Vlissingen over het herinrich tingsplan. omdat ook rijk en gemeente zouden moeten bijdragen in de kosten, die voor de winkeliers 835.000 gulden gaan bedragen. Jeugd Voor de kinderen was donderdag om 16.30 uur een voorstelling georgani seerd van de poppenkast Houwtje Touwtje. Vanaf 19.00 uur werd een songfestival gehouden voor de jeugd. Ook vandaag (vrijdag) staan de activi teiten vooral in het teken van de jeugd, zoals muurtekenen op de hoek Aagje Dekenstraat en Scheldestraat (vanaf 14.00 uur) en het oplaten van ballons (19.00 uur). De nar van het straatfestival opent morgen (zaterdag) om 9.00 uur het ring- rijden in de Kasteelstraat, dat om 17.00 uur wordt afgesloten met de prijsuitrei king door burgemeester drs Th J. Wes terhout van Vlissingen. Om 10.30 uur begmt de hondendemonstratie van de kynologenclub en om 14.00 uur begint het ringrijden voor kinderen met krui wagens bij de oude centrale van De Schelde. De harmonie Vlijt en Volhar ding geeft vanaf 15.00 uur een concert, maar om 15.00 uur begint ook het 'krul- bollen' in de Kasteelstraat Songfestival Het songfestival voor kinderen dat GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kleine monumenten het behouden waard' en 'Het stedelijk detail'. Lunchcafé, 9-18 uur' Werken Piet van 't Hagcland. GROEDE - 't Vlaemsche Duyn: 'Spe lend gaat het beter', werk- en instructie- tentoonstelling van Marianne Willems. IIAAMSTEDE - R.-K. Kerk, 14-20 uur: Afrikaanse moderne kunst. Gemeentehuis, 14-17 en 20-22 uur: Werken Alfonse Blomme. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HOOGELAN'DE - Kapel van St.-Maar- ten, 13-19 uur: Aquarellen van Co Dub beldam HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Motieven op merklappen' KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: Keramiek, schilde rijen en grafiek. .MIDDELBURG - Artshop six and six. 10-18 uur: Werken Dauvillier en Vader St.-Janstraat 41, 14-17 uur Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Galerie De Witte Swaen, 12-17.30 uur: Werken drie neo-realisten. Rijksarchief. 9-12 30 en 13.30-17 uur: 'Werpt uw netten uit om te vangen'. ST.-ANN ALAND - De Meestoof, 15-17 uur: 'Zaaien en oogsten'. SOUBURG - Bibliotheek, 13 30-17.30 en 18-20 uur Werken Pie ter Hoogen- doorn. TERNEUZEN - Hal stadhuis: Werken Terneuzense kunstenaars. Galerie Des Beaux Arts, 14-20 urn- Werken Cies Hessels. VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: 'Ver knocht en niet te scheiden', 'Kunste naarsaffiches' en 'Oceaan'. Galerie Asklepios, 8-20 uur: Borduur- cn applicatietechnieken van Sylvia Lynden. Museum 'De Schote Huizen10-12.30 en 13.30-17 uur: Grafiek Hennie Husei, aquarellen Han van den Broeke. VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 17 uur: 'Van Frans Naerebout tot walra- darketen' en 'Modellen van 17e eeuwse schepen'. Galerie Marquis. 13.30-17.30 uur: Zo- merexpositie WATERLANDKERJE - In den Koning, 11-14 30 en 17 30-20.30 uur Werken Freddy de Hulster-Repko WEMELDINGE - Galerie Zwart-Wit. 10-12 en 14-17 uur: Werken Pieter Hoo- gendoorn. IJZENDIJKE-Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur Fototentoonstelling ZIERIKZEE - Gravensteen. 11-17 uur Werken leden Zeeuwse Kunstkring Burgerweeshuis, 10-17 uur Werken beeldhouwers en klein antiek HULPCENTRA Noord-en Midden-Zeeland-Goes, lel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Zceuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 0"l 174 315. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 0! 184-14645, dag' en nacht bereikbaar donderdagavond werd gehouden op de braderie in de Scheldestraat is gewon nen door Manuela Engclbracht en Jca- nette Zonneberg uit Vlissingen. 'De Bunnies', zoals de 10-jarige meisjes zich noemen dansten en zongen 'play back' op het liedje 'Making your mind up' van de winnaars van liet laatste Eurovisie Song Festival: 'Buck's Fizz". Als prijs ontvingen zij, evenals de ove rige winnaars een platenbon. Het song festival werd georganiseerd door SKA-Scheldcbuurt en de winkeliers vereniging Schcldebuurt. De geluids installatie en de muziek werden gele verd door de mobiele drive-in-show 'El Dorado'. Er deden in totaal 4 groepjes mee aan het songfestival. Ondanks de regen was er toch een redelijke belangstelling Op de tweede plaats eindigden Sigrid Heykens (11 jaari en Cindy van den Berg (11 jaar), beiden uit Vlissingen Zij dansten en zongen 'play back' op het liedje 'Attention to me' van The Nolan Sisters. Derde werd een grotere groep bestaan de uit vfer jongens die de groep 'Kiss' vertolkten, compleet met zwart-wit geschminkte gezichten en 3 gitaren en een drumstel. Op de vierde en laatste plaats eindig den tWee Vlissingse meisjes die een soort volksliedje zongen dat zij op school hadden geleerd. Tennisvereniging Clinge wil aanleg van derde veld CLINGE - De tennisvereniging 'GAME '78' in Clinge heeft tijdens een bijzonde re ledenvergadering besloten een derde veld aan te leggen bij de bestaande ten- nisaccommodatie. Dit gebeurt uit ei gen middelen. De vergadering werd ge houden op verzoek van achttien leden die vonden dat de vereniging beter af is met een derde en eventueel een vierde veld dan, zoals in februari is besloten, met het ontwikkelen van een eigen ac commodatie (clubgebouw) Probleem tijdens de vergadering vormde een con tract tussen de vv Clinge en GAME '78 waarin staat dat GAME '78 van de voet balvereniging twee kleedlokalen zal hu ren gedurende het tennisseizoen. Voorts zal de kantine van vv Clinge door de tennisvereniging worden ge bruikt bij grote toernooien en clubnnt- moetingen. De voetbalvereniging zal geen bezwaar aantekenen als GAME '78 een 'slechtweeraccommodatie' plaatst. De aanwezigen gingen akkoord met het afsluiten van het contract. Het bestuur zal verder gaan met de verwe zenlijking van een eigen onderkomen in de vorm van een 'slecht weeraccommo- datie'. Deze zou er in september al kun nen staan. Het derde veld kost 39.000 gulden Met een vierde veld erbij zouden de kosten 62.000 gulden bedragen Park 'Stad Hulst' in Israël in aanleg HULST-in Israel is vorige maand een begin gemaakt met de aan plant van het Stad Hulst park. Het geld daarvoor is vorig jaar bijeen gebracht in het kader van het 800- jarig bestaan, op initiatief van een comité dat op deze wijze een blij vend aandenken aan het 800-jarig bestaan wilde realiseren. De eer ste boom is geplant door de heer Scharff, directeur van de afdeling bebossing van het Joods Nationaal Fonds in Israel, in aanwezigheid van het echtpaar Aronson uit Hulst, dat in Israël op vakantie was. Het echtpaar was lid van het comité Stad Hulst park. Burgemeester P J G. Molthoff kreeg maandag uit handen van me vrouw E. de Rechter, de voorzitster van het comité Stad Hulst park. een oorkonde uitgereikt, waarin wordt bevestigd dat in Israel het Stad Hulst park wordt gereali seerd. Bij die gelegenheid maakte me vrouw De Rechter bekend dat men in Israël - bij het Arabische dorp Nain, in niet-bezet gebied - volop bezig is met de aanplant van het park Hfet geld daarvoor is door Hulstenaren bijeen gebracht. Vorig jaar konden Hulstenaren voor 12,50 een boom 'kopen', die damn Israèl zou worden geplant. In totaal zijn op die manier meer dan 1000 bomen verkocht. MIDDELBURG - Aan de Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland in Middelburg slaagden voor de akte Applicatiecursus Volledig Bevoegd Onderwijzer(es): W. A. Allewijn te Serooskerke. A C Al- tena-Goeman te Middelburg; T M. An- driessen te Sas van Gent. M E Baan te Middelburg. P Beun-Lijnse te Middel burg: F W C. Bickelmeijer-Trip te Goes. M. J C. Blommaert te Middel burg; P C Brasser-Vos te Biggekerke; M. de Bree-Verhage te Zierikzee. T. E. de Buck-Caljouw te Gapinge. D H. Coppoolse-van Belzen te Heinkens- zand: A. Dekker-Geene te Axel, J T Dingemanse te Terneuzen; E P M El- zakkers te Bergen op Zoom; A. T. de Feijter te Terneuzen. J A. de Feijter tè Terneuzen. D. M. Francke-Ortelee te Kapelle; C. B. Franse te Goes. A. Fran se-de Groene te Middelburg, S A, A Fruytler-Aers te Oostburg; G. C M Geene-Millenaar te Hulst. M A Geerse te Middelburg; M. E. J. van Geijt te Hulst; S. M. Goerée-Moorman te Goes. N. den Hamer te TerneuzenJ. op 't Hof- Mol te 's-Heer-Arendskerke. I Hom burg te Middelburg, C. W. den Engels- man-v. d. Jagt te Vlissingen. E M C C Jansen-de Boevere te Geersdijk: C. J Jobse-Maljaars te Zoutelande; A. de Jong-VooijsteSt -Annaland C L M de Jonge te Lewedorp. S. J. Kole te Mid delburg; M de Koning-Wijnen te Vlis singen; M. de Kramer-Robijn te Koude- kerke; A. M Kramer-Rozendal te Ter neuzen: P. Kuiper te Middelburg. J. de Lange-van der Wiele te Koudekerke: J Langejan te Tholen; C. Lobbezoo te Bergen op Zoom: E, C Louws-Geldof te Grljpskerke D. K. van Luijk te Terneu zen: M A K Lijnse-de Vos te Koude kerke, H Mast te Helnkenszand. M. A Mol-Haverkate te Heinkenszand. C M J. Nelisse te Kamperland; W. W Prins te Sluis. W. B Paauwe -den Hartog te Zonnemaire; P Punt-Goedgebuure te Middelburg. C T Rammeloo-Koek- koek te Sas van Gent; Z C de Regt te Kapelle: C. A J Reijnhoudt-Jonkheer te Vlissingen, G Rijkse-DlrVen te Mid delburg. J P Rijpkema-Guérand te Vlissingen: S. W. Scheele te Goes. P C. Schoenmaker-Rotte te Terneuzen W. M Schout-Baijens te Middelburg; W S J. Schrijver-Jongepier te Borssele, V M. Schutz-Bode te Vlissingen; A M Schuurhuis-Rouw te Terneuzen; B. J Segboer-de Graaf te Kapelle; A. Sinte te Middelburg. M. L. Sorber-Scheerders te Vogelwaarde. M S Steijaart-de Buck te Oostbui G M Stoelhorst- Pieters te Vlissingen: M.F L van der Toorn-Roolker te Koudekerke P W van de Velde te Terneuzen. M. Vermeu- len-Bogaert te Sluiskil. M. H. Verwijs- van Strien te Middelburg; P Vlieger te Middelburg, P. W. ten Voorde-Spieren- GRAAUW - In café 'Van Grol' in Graauw hield schutterssociëteit 'De Friezen' een staande wipschieting waaraan 40 schutters deelnamen. Wip I. eerste hoge vogel G Buvsrogge Graauw. tweede hoge vogel H. v Mooi) Nieuw Namen, eerste zijvoge! P de Waal Klooster zande, tweede zjj vogel B Herman Zuiddorpe. derde zij vogel P Praet Nieuw Namen, vierde iZijvogel P. Steijaert Graauw. Uitslag wip n: hoge vogel E de Bakker Graauw. eerste zij vo gel A de Bliek Hulst, tweede zijvogel J de Klerk Hulst, derde zijvogel W. Sorber Graauw, vierde zijvogel E. de Bakker Graauw. ZUIDDORPE - In café de Herberg werd een kermisschieting gehouden waar aan 34 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel M. Siij Zuiddorpe. tweede hoge vogel M. v d. Hondt, Westdorpe Eerste zijvogel A Geensen Moerbeke. tweede zijvo ge! J Koemans Terneuzen. grootste aantal kleine vogels to) A. de Munck Zuiddorpe KOEWACHT - In café 'De Oude Molen' te Koewacht werd een bejaardenschie ting gehouden, waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel C. Ingels, Koe wacht; eerste zijvogel J. Suy, Koe wacht; tweede zij vogel E. van Gaver. Koewacht, het grootste aantal kleine vogels (5) J Suy, Koewacht. GRAAUW - De schutterssociteit 'De Friezen' hield m Graauw haar kermis schieting op de staande wippen waar aan 33 schutters deelnamen. Uitslag eerste hoge vogel E Jonkheijm Kloosterzande, tweede hoge vogel J Vereec ken Kloosterzande. eerste zijvogel C. Boéne Graauw. tweede zij vogel J Verecken Kloos terzande. derde zijvogel E Jonkheijm Kloos terzande. vierde zijvogel P SteijaertGraauw ZUIDDORPE - In café 'De Herberg' in Zuiddorpe werd een kermisschieting gehouden waaraan 34 schutters deelna men Uitslag: hoge vogel P Oosting Axel, eerste zijvogel A de Smet Koewacht, tweede zijvo gel A v. Damme Zuiddorpe grootste aantal kleine vogels i4) A. Lenos .Axel. AARDENBURG - De schutterssocië teit Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een kermisschieting op de liggen de wip waaraan 70 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel H. de Rijcke. eerste zljvo-' gel O Temmerman, prijsvogels 2 J de Rijcke, 2 F Veldkamp. .3 L. Kerkaert. Knokke KLOOSTERZANDE - In café Hoog aars in Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 29 schutters deelnamen, Eerste hoge vogel J. Visser Boschkapelle. tweede hoge vogel A. Verschoten Klooster zande. eerste zij vogel J. Visser Boschkapelle. tweede zijvogel A. v. Geersdaele Noordstraat grootste aantal kleine vogels (4) J van Dijk Voeelwaarde HULST - In café P Leeraert in Hulst werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 44 schutters deelnamen. Hoge vogel wip I H de Vos Heikant, eerste zijvogel F. v Swaal Hulst, tweede zijvoge! Vernimmen Hulst, grootste aantal kleine vo gels idi A Schuurman Hulst Uitslag wip II: hoge vogel J Vernimmen Hulst, eerste en tweede zij vogel R. van Acker Zelzate, grootste aantal kleine vogels (6) me vrouw Verstiggel Hulst. HULST - Op de OZO-velden in Hulst hield schutterssociëteit De Stadsher berg een schieting waaraan 48 schut ters deelnamen. Hoge vogel A. de Vos Kieldrecht. eerste zij vo gel A Verdunnen Graauw. tweede zjj vogel J. Sterkx Zelzate. grootste aantal kleine vogels (5) E Warrens en M. Pauwels beiden uit Groe nendijk. burg te Middelburg; D. R Watgter- Schoppers te Kortgene. A H Wet- steyn-Everse te Meliskerke, M Willems te Goes; B. W. Ph. G. Willems te Sas van Gent. Voor de akte Applicatiecursus Volle dig Bevoegd Onderwijzer(es). afdeling EDOKA slaagden de volgende kandi dates: F Huiszoon. J Kamermans C. de Klerk. S. Malcorps te Middelburg. J Hermens te Vlissingen, M. Buijs te Ber gen op Zoom; M. v d. Dries, T. v. d. Dries te Ovezande; M. Geene te Goes. T Hamelink te Terneuzen. J. Meerman te 's-Heer-Hendrikskinderen. A. Oosse te Kerkwerve; C. de Regt te Biezelinge. A Roggeband te Tholens C. Slager te Oud-Vossemeer; J. Pannekoek Loois- van Es! J. Flhus te OosUSouburg. C. de Lange te Koudekerke. M. Roelse te Rit- thenv 5 VEILING SINT-ANNALAND 2 Juli Doré gewone 0.55 - 0.77. Doré drielin gen 0.29 - 0.37Doré knel 0.70 - 0,87: Gloria ƒ0,68: Flaminga 0,66, Première 0.65 Aan voer 200 ton VEEMARKT UTRECHT UTRECHT - Aanvoer 5156 stuks iweekaan- voer 5464). waaronder 999 runderen. 58 gras kalveren. 990 nuchtere kalveren. 413 scha pen, 1902 lammeren. 584 varkens. 205 biggen en 14 bokken en gelten. Er waren ca 740 slachtrunderen Pnjzen in guldens per kg geslacht gewicht slachtkoeien extra kwal 7,50-8,65. Ie kwBl 6.60-7,50. 2e kwal 6,00-6.50 en 3e kwal. 5.40- 5,90, stieren 7,10-8.40. worstkoeien 4.60-5.80. zulglammeren 10.00-11.25 en oude slacht schapen 4,50-7.00 Prijzen in guldens per stuk. melk- en kali koeten 1600-2700, kalfvaarzen 1550-2375, vare koeien 1425-2125. pinken 800-1400, graskalve ren 550-900. nuchtere fok- en mestfcalveren zwartbont 320-430 en roodbont 420-535, wei- delammeren 145-180, schrammen 115-127.50. biggen 97,50-110 en gelten 30-85. Overzicht (resp. handel en prtjzeni. slach trunderen matig - lager: melk- en kalfkoelen traag - nauwelijks prijshoudend; jongvee ma tig - prijshoudend, nuchtere fok- en mestkal veren stug - prijshoudend, schapen en lam meren vlug - goed prijshoudend; varkens re delijk - even hoger; schrammen en biggen rustig - goed prijshoudend; gelten stil - vast. Eierprijzcn barneveld BARNEVELD - COOP VELUWSE EIER- VEILING Aanvoer 2 499.300 stuks, stem ming redelijk Prljzzen in guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 12,20,55-56 gram 13.20. 60-61 gram 15.20-15.45. 65-66 gram 17.10 EIERVEILING Aanvoer 447 120 stuks, stemming vlot Prijzen ln guldens per 100 stuks eieren van 51-52 gram 12,75-12,15. 56-57 gram 13,75,61-62 gram 15,50-16,50,66-67 gram 17,60-17,20. EIERMARKT Aanvoer ca 1 200.000 stuks, handel traag. Prijzen in gul dens: eieren van 48-54 gram 12,50-13.70 per 100 stuks, 2,60-2.54 per kg. 57-61 gram 14.60- 17,00 per 100 stuks. 2.56-2.79 per kg. 64-67 gram 17.60-18.10 per 100 stuks. 2.75-2.70 per kg Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland, veilpunt Kapelle. van donderdag 2 juli 1981 Schónemann I 1 54-1 63; frambozen naleve- nng per kg 4 67; frambozen per doos I 1 46- 1 58. IB per kilo 5 53-5 60. II4 67: rode bessen per doos extra 1 06. IA 84-90. IB 57-666, 11 35-38. rode besse in pndsdozen IA 1 97-2 08. IB 1.41-1.58; rode bessen per kilo: IA 3.50-3 60. IB 2 06- 2 46, II 1.50-1.58, III industrie 1.04: aardbeien per doos 11.10, HX 93, II66; aard beien per kilo I 4.60-5.10. nX 3.40-4.50, II 2, - 3.90: rode kruisbessen per doos I 1.51-1.62, kruisbessen per doos I 99-1.15 II 51: kasbra- men per doos 3.50; golden delicious 180 77-82. 170 80 59-63. 16570 38. I 60 65 24. 1180 55-69. 1170 80 59-61. 116570 34-38. kroetappelen 15.20. groente boskroten 51. bloemkool 2 80- 3.40, rabarber 58. uien per kg 72. bosuien 43- 47: aardappelen I 77-86. drielingen 54, kriel 69-83 Aardappellermijnmarkt Datum 2 juli. bintje 50 mm opwapril aten 32 20. bieden 32 10. slot 32.10. november laten 26 50. bieden 25.50, slot 26.20. stemming apr.I prijshoudens. november kalm. openstaande polities april plus 53 is gew. 879: november min 2 is gew 245. omzet apri. t.w: 30x32.00, 10x31,90,56x32.00; 6x31,90; 26x32 00:7x32.10. dag april 135; november 2x26 20 Datum 2 juli bintje 40 mm opw. april laten 27.00. bieden 23.00. slot november laten 22 40. bieden 20 00. slot 20 50. stemming april kalm. november aklm. openstaande posites november 44 Prijzen fruitveiling Barendrecht, 2 juli Appelen, totale aanvoer 30 ton. De maat 80 en op 61-67. 75'80 42-73'. 70/75 37-61. 65/70 27-46 Prijsberichl groenteveiling Barendrecht. 2 juli Aardappelea bintjes 41-60. irene 42-53. vroe ge aardappelen barima groot 56-74. poters 25- 34. kriel 59-92. doré groot 59-90. poters 25-59. kriel 62-1 03. aubergines 2 80-3 80. bieslook 1.14-1 21. bleekselderij 8-1.29. bonenkruid 4- 31,bospeen 1.34-1.78, broccoli 1.70-2.60, cour gettes 70-1 00. Chinese kool 20-42, witte kool 55-87. rode kool 76-1 58, gele kool 1.12-1 29 boskroten 51-61, paprika groen 2 40-3 10, pe terselie 25-69. postelein 99-1 58. blauwe schokkers 4 20-4 80. doperwten 1.90-2 70. peu len 37-11.50, prei 1.55-198. rabarber 8-61. ra dijs rood 81-1 00. selderij 7-33. sla natuur 12- 37. bindsla 8-11. snijbonen 4.40-6 40. spercie- bonen 5.80-7.40, spinazie 66-1.35, spitskool 23- 74, tuinbonen 52-80. uien grof 1.24-1.49, met lof 55-64. middel 84-1.29, drieling 10-34. bo suien 8»42. stengelulen 39. venkel 1 20-2 20. waspeen 1 36-1.55, ijsbergsla 18-79. zacht fruit aardbeien 3 90-5 60. druiven ailcante 11 40. frambozen 1.20-3 80. netmeloen 1 10-3.00. per ziken 5-53, pruimen Ontario 2 10-6.30. rode bessen kg 4 00-4.50. pd 90-1.40 Matige verdiensten veiling Krabbendijke nopen tot zuinigheid KRABBENDIJKE - De veilingvereni ging Krabbendijke en omstreken moet proberen de omzet zo hoog mogelijk te houden cn zal waar nodig de tarieven moeten aanpassen. Voorzitter J. Nieu- wenhuyse zei dit donderdagavond tij dens de algemene ledenvergadering van de vereniging. De veiling moet een zuinig beheer voeren om ook in de toe komst op een gezonde basis te kunnen blijven draaien. Nieuwenhuyse zag m het resultaat over 1980 een vingerwijzing hiervoor Dit boekjaar is afgesloten met een positief saldo van ongeveer 1000 gulden. „Niet iets om over naar huis te schrijven", vond de voorzitter, „ook al is er 8000 gulden extra afgeschreven' Hij gaf toe dat in deze tijd van 9000 gulden niet veel te doen is. Tegen de achtergrond van stijgende energiekosten, hoge ren testanden en. hoewel in mindere mate. de steeds stijgende lonen en sociale las ten bleek Nieuwenhuyse redelijk tevre den. In zijn openingswoord ging de voorzit ter van de Krabbendijkse veiling ook in op de afgeketste fusieplannen. Zoals bekend Is het voornemen om de veilin gen in Goes. Kapelle. Krabbendyke en Terneuzen in één veilingvereniging te laten opgaan niet ten uitvoer gebracht De bestuursleden van de veiling Kapel le vonden het een onverteerbare zaak wanneer in dat geval hun veiling zou worden gesloten. „We moeten er begrip voor hebben aldus Nieuwenhuyse. „dat het een moeilijke zaak is om als bestuur dit te brengen aan de leden met de mededeling dat hun veilpunt wordt opgeheven". Kermis Westkapelle WESTKAPELLE - In Westkapelle wordt vandaag, vrijdag 3. zat. 4 en man 6 juli de jaarlijkse kermis gehouden. At tracties zijn onder meer een autoscoot er. rupscaroussel. verschillende gokau» tomaten, een'schiettent, ballengooien- tent, een oliebollen- en een zuurstok- kraam Zaterdag wordt op de dijk te vens het traditionele gaaischieten ge houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 21