Urs Freuler bewijst vakmanschap Post usatfe. Raas: voor mij begin! het na de tour Levitan wil ook amateurs Tour in cijfers Freuler moet naar huis PZC/sport 'VERVANGER' VAN RAAS WINT ETAPPE Van kilometer tot kilometer VRIJDAG 3 JULI 1981 Door Peter de Jongei BORDEAUX - De capaciteiten van de klassementsrenners uit de Raleigh-ploeg van Peter Post mogen in deze Ronde van Frank rijk dan wel ter discussie staan, het vakmanschap van de Am- stelveense ploegleider blijft boven iedere twijfel verheven. Voor de Tour contracteerde hij door de nood gedreven de tot op dat moment vrijwel onbekende Zwitser Urs Freuler als vervanger voor sprinter Jan Raas. Het leek een wanhoopsdaad, maar on wankelbaar prees Post zijn „aanwinst voor veertien dagen" als de snelste man van het peloton. Het wachten was op het moment dat Freuler die belofte zou inlossen. Dat gebeurde gisteren in Bordeaux, waar hij tweevoudig ritwinnaar Freddy Maertens versloeg. Hij bewees daarmee zijn eigen klasse en die van Post en maakte duidelijk dat in de vlakke etappes het spel nog wel verduiveld goed kan worden gespeeld. Peter Post heeft na het echec van- de Pyreneeën-etappe en de domper van de daaropvolgende tijdrit zijn zogenaam de klassementsrenners (Joop Zoete melk. Johan van de Velde en Ludo Pee tere) even op een zijspoor gerangeerd. Zij weten dat de wedstrijd niet meer op hen zal worden afgestemd, maar dat de jacht op ntsuccessen met volle overga ve dient te worden ingezet. „Logisch", oordeelde Post, „want als je uit de top van het klassement bentgerold, moetje iets anders doen. Afwachten tot de Al pen in de hoop dat er daar nog iets ge beurt, heeft geen enkele zin". J.a Roche-sur-Yon MereuilsurLay 3.7.81 uJL 9eRIT Charron 180 km •Aigrefeuille-d'Aunis ©ROCHEFORT SUR-MER Manmoedig heeft hij zich dus door het tranendal heen gesleurd en gisteren huilden alleen nog de wolken. Tevreden leunde Post in Bordeaux tegen zijn wa gen. „Ik heb al eerder gezegd dat Freu ler hier de snelste van het hele peloton is, alleen miste hij nog de ervaring. Ik verwacht dat dat nu wel zal veranderen. In Narbonne had hij de pech dat hij te vroeg op kop kwam. maar zo'n overwin ning geeft hem meer zelfvertrouwen". Post wilde echter aan deze ritzege niet de consequentie verbinden dat hij Freuler volgend jaar als tweede sprin ter achter Raas zal contracteren. „Het blijft een man voor de zesdaagsen, die je niet in alle wedstrijden kunt inzet ten". De aanvalsdrift van de Post-bri gade („dat was onze eerste opdracht", zei Roosendaler Aad van den Hoek, die zelf in de laatste kilometers nog een solo waagde) kwam overigens niet lou ter en alleen voort uit een zucht naar dagsuccessen. Nog altijd is er de hoop dat een van de renners die in de bergen normaal gesproken bij de eersten mee naar boven moeten kunnen, tijdwinst zou kunnen boeken in een ontsnap ping. Dat was bijvoorbeeld het geval toen Johan van de Velde na 170 kilome ter een vluchtpoging ondernam met Theo de Rooy, Ferdi van den Haute, Frankie de Gendt en Bernard Bour- reau. voorziene tijdschema in Bordeaux ar riveerde, werd de rit met name voor de ploeg van de gele-truidrager - die het geheel moest controleren - een nacht merrie. Hinault echter wilde dat niet toegeven. „Het viel wel mee. We heb ben alleen achter die ontsnapping met Van de Velde moeten rijden. Verder deed de ploeg van Anderson veel goed - werk voor mij. Bijvoorbeeld door on derweg voor hem op kop te gaan rijden tijdens de tussenspurts. Daar kon ik mooi gebruik van maken". De Breton pakte onderweg maar liefst 28 seconden bonificatie Anderson slechts acht, zodat diens achterstand in het algemeen klassement een ruime halve minuut werd. De leider raakte tij dens de eindstrijd niet in paniek. Nadat de groep-Van de Velde-De Rooy was te ruggepakt, demarreerde Aad van den Hoek en zo volgden de ontsnappingen elkaar op. Hoewel het peloton in stuk ken brak,, bleef de formatie van Post voorin sterk. Wijnands en Cees Priem zetten met kleine speldeprikken de knechten van concurrerende spurters aan tot zware arbeid. 13 Eerlijk Johan van de Velde kende zijn taak: „Toen we het circuit opdraaiden, was er een valpartij van Jan Bogaert. Ik kwam wat achteraan te zitten en heb alles ge geven om vooraan te komen en alles te doen voor Freuler. Dat lukte en tot 200 meter van de streep bleef hij in mijn wiel'. De gelukkige Zwitser tenslotte. „Ik kwam in de eerste bocht klem te zitten, maar door mijn ervaring als baanrenner ben ik overal ingevlogen De Zwitser Urs Freuler van de Post-ploeg wint de achtste etappe van de Tour de France door in de stromende regen de Belgen Freddy Maertens <r, tweedeen Eddy Planckaert (L, derdei op de streep te verslaan. BORDEAUX- Op de tweede rustdag van de Ronde van Frankrijk, op maandag 13 juli in Morzine, heeft Felix Levitan een onderhoud met Vicenzo Torriani. de organisator van de Ronde van Italië en de voorzitter van de Italiaanse wieler bond Omini. Thema van het gesprek zal zijn het terugbrengen van hel aantal etappes van beide ronden naar vijftien tot achttien. De Giro en de Tour duren tegenwoordig drieëneenhalve weck. Het is een Italiaans voorstel. Levitan zal echter standvastig met het als Parijs-Nice en Dauphme Liberé. die waar ik maar een gaatje zag". Net over hoofdschudden. „Ik ben pas tot inkrim- acht dagen in beslag nemen. Levitan: de streep werd hij uitbundig omhelst door de geklopte Freddy Maertens. „Ik heb hem spontaan gefeliciteerd, omdat ik hem in alle spurts als een eerlijke tegenstander heb leren kennen. Hem gun ik deze overwinning van harte". ping bereid, als de wielerkalender dras- „De tour. in de huidige opzet, is een mo- tisch wordt herzien en andere etappe- nument van de wielersport. Dat mogen koersen worden teruggebracht tot we niet afbreken." hooguit vijf dagen. "De organisator van de Ronde van Frankrijk doelde daar op populaire etapppwedstrijden f ADVERTENTIE) Tussenspurts Met een rustdag in Nantes voor de boeg kan het peloton zich roeren in de 180 kilometer lange rit van Rochefort Sur Mer naar Nantes. Vijf tussensprints en een bergje van de vierde categorie hal verwegezijn hiet de belangrijkste ob stakels. In Nantes moet nog een plaat selijke ronde worden afgelgd. waarna de laatste vierhonderd meter die licht jes (5 tot 6 procent) omhoog gaan Extraatje voor De Rooy BORDEAUX - Theo de Rooy wist wel iswaar de achtste touretappe niet tc winnen, hij pikte in de finale toch een aardig zakcentje mee. Hij won de sprint van de kopgroep onder het span doek van de herinneringsprijs Henri Desgranges, de stichter van de Tour de France. De premie was goed voor 2500 gulden. Normaal gesproken was dit niet ge beurd. Het was de bedoeling van de tourorganisatie de 'souvenir' tijdens de eerste etappe bij het vliegveld in te zet ten. Het ging niet door, omdat toe schouwers vlak voor de renners arri veerden het spandoek hadden meege nomen. Geen enkele renner wist dus meer waar prcies de vette premie te ver dienen was. „Nu", zei Post, „knalde Bernard Hi nault met zijn ploeg hard achter hen aan, maar wanneer er anders wordt ge reden kunnen ze best eens vier. vijf mi nuten voorsprong nemen en maakt Van de Velde dat toch goed in het algemeen klassement". Hoewel de ontsnapping 45 kilometer duurde en de maximale voorsprong 1.37 bedroeg, zwichtte het kwintet toch voor het hoge tempo dat Hinault c.s. in de achtervolging aanga ven. Met een gemiddelde snelheid van ruim 40 kilometer per uur, waardoor het ge zelschap een half uur voor het snelst Tour op radio en tv TELEVISIE: Nederland 2: 15.00-17.30 uur Studio Sport Extra met onder meer rechtstreeks verslag van de negende étappe Rochefort sur Mer-Nantes en een verslag van de tenniskampioen schappen op Wimbledon. 18.30 uur sa menvatting van de vandaag verreden étappe. Belgie 1:16.00 uur rechtstreekse repor tage van de tourétappe. Aansluitend aan het journaal van 19.45 uur Tour de France. Aansluitend aan het journaal van 23.05 uur Tourreportage RADIO: Hilversum 1: 14.02 tourflits. 15.02-18.00 uur Tour de France. 22.55 uur Touijournaal. België 1 (BRT) 14.00 uur Tourkaravaan. BORDEAUX - Wat Urs Freuler in de komende vlakke Tour-etappes ook nog presteert, aan de voet van de Alpen moet hij van ploegleider Peter Post naar huis. „Al rijdt ie in de groene trui", aldus Post. Hoewel Post ervan overtuigd is dat Freuler de slag in de Alpen kan overleven, wil hij zich aan de gemaakte afspraak houden „omdat ik hem anders kapot maak voor de komende winter. Hij is in de eerste plaats baanrenner en met een zesdaagsepro gramma zoals hij heeft, zijn de Alpen moordend Misschien dat hij daar over een jaar of twee wel sterk genoeg voor is. maar nu zeker niet. Waar het om ging is echter bereikt: wij wonnen met hem een etappe en hij kreeg met een goede prestatie in een wegwedstrijd de publiciteit die een baancoureur niet kan missen Motobécane. Fietsen op z'n Frans. Oókin Brabant. W". Deze woorden willen ook niet weer zeggen dat hij niet voor modernisering is. „Ik heb nog steeds het voornemen om de Tour de France open te stellen voor profs en amateurs. Ik wil Hinault zien vechten tegen Soekhoroetsjenkov en de andere Sovjets." Torriani was al zover met zijn Giro. Hij stelde, onder hevig protest van de Italiaanse profs, zijn ronde voor de amateurs uit het Oostblok. Ze kwamen uiteindelijk toch niet. Levi tan: „Als de Franse renners zo reageren als de Italiaanse dit jaar. zal ik de Tour de France op de amteurkalender plaat sen Dan is fiet gedaan met de prof- sport." De proef op de som wordt in september in de Tour de l'Avenir genomen. Op een zwaar parcours in de Alpen duelleren acht amateurploegen tegen acht prof- ploegen. Levitan doet op het ogenblik alle moeite om Hinault aan de start te krijgen, „In oktober neem ik een beslis sing met het openstellen van de grote Tour. Er moet wat veranderen. De Ita lianen willen al niet meer meedoen. Ik adviseer Hinault ook om niet meer aan de Giro deel te nemen, zolang de Italia nen de Tour mijden BORDEAUX - In de geschiedenis van de Ronde van Frank rijk was Bordeaux meermalen een Nederlandse stad. Het werd min of meer een traditie dat een Nederlandse renner in het capitool van de wijn de etappe ging winnen. Het begon in '52 met Hans Dekkers. In de drie jaren daarop volgend zegevierden achtereenvolgens Henk Faanhof, Jan Nolten en Wout Wagtmans. Jo de Roo pakte in '65 de draad weer op. Gerben Karstens leidde in '76 een nieuwe Neder landse bloeiperiode in. Twee jaar geleden kwam de ploeg van Peter Post in winnende positie Bordeaux binnenrijden en vorig jaar zegevierde - tot zijn eigen stomme verbazing - Cees Priem. De finish van de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk lag weer in Bordeaux en in de Nederlandse moot van het nog 146 tellende peloton werd er al druk over gesproken. Theo de Rooy hield zich echter afzijdig: „Ér kwam iemand naar mij toe die zei: zeg. twintig jaar geleden won er een Nederlander met de naam De Roo in Bordeaux De Roo en De Rooy is bijna hetzelfde. Jij gaat zeker ook proberen in Bordeaux de etappe te winnen? Ik vond dat belachelijk. Dat flauwe verhaal zou voor mij een reden kunnen zijn om het niet te proberen." De Rooy ver klaarde totaal geen waarde aan tradities te hechten. „Onzin toch, de geschiedenis heeft niets meer te maken met de hui dige wielersport. Ik heb me er tenminste nooit voor geïnte resseerd. Ik weet niet eens wie De Roo was. Toen ik. een jaar of acht geleden, met wielrennen begon, had ik de naam Merckx weieens horen vallen. Ik verkeerde altijd in de veron derstelling dat hij een Nederlander was. omdat hij Neder lands sprak." De Rooy mocht maling hebben aan de traditie van Bordeaux, hij reed kort voor het einde van de achtste etappe in de kopgroep. ..Natuurlijk, ik probeer altijd de etap pe te winnen als zich een kans voordoet. Dat heeft niets met Bordeaux te maken. Voor mii is elke etaDDeplaats eeliik tour de trance 1981 (door Koen Mijnheer) 'S-HEERENHOEK - Zodra de bont gekleurde wielertrein het verregen de parkoers in Bordeaux opdraait, heeft Jan Raas het al gezien. „Die Freuler gaat vandaag heel kort ein digen". voorspelt hij. Als het langge rekte lint even later voor de tweede maal aan het oog van de tv-camera's voorbijtrekt en het peloton de laat ste ronde voor de finish ingaat, her haalt de ex-wereldkampioen zijn woorden. Luttele minuten later stuift de besnorde Zwitser als eerste over de aankomstlijn. De spanning is eraf. Jan Raas leunt weer achter over in z'n luie stoel thuis in 's-Hee- renhoek. ,,'t Is natuurlijk wel een Zwitser, maar gelukkig heeft-ie het goede shirtje aan", grapt de Zeeuw, net na de ctappewinst van zijn 'ver vanger'. Raas is er dit jaar niet bij in de Tour. „Vooral met het oog op de vlakke etappes is dat jammer", zegt de Ra- leigh-man. die vorig jaar in de bergen met een rugblessure moest afhaken. Dit jaar kwam Jan Raas helemaal niet aan de start in 's werelds zwaar ste etappekoers. De man uit 's-Hee- renhoek moet het op het moment zelfs helemaal zonder z'n broodwin ning stellen. Sinds tweeënhalve week siert een flinke laag gips z'n rechter been. Fietsen is er dus niet bij. Een val in Parijs-Roubaix is in eerste in stantie de oorzaak van de ellende ge weest. Raas ging door. maar nam daarbij een wat scheve houding aan op de fiets. Hij forceerde daarmee z'n rechterbeen, moest rust houden, maar kroop te vroeg weer in het za del. „Ik had nog langer moeten rus ten. maar ik was te ongeduldig. Ik wilde juist de Tour graag rijden". concludeert hij nu. De Ronde van Frankrijk was vorig jaar bepaald geen plezierritje voor de bonkige Zeeuw, maar een nieuw avontuur zag hij dit jaar desondanks best zitten. „We hadden een beetje moeilijkhe den in de ploeg. De jongens hadden voor mij gewerkt in het voorseizoen en ik wilde nu juist wat terugdoen. Ik had net drie weken stilgelegen en ik had er echt zin in", verklaart Raas. Tien dagen voor de proloog in Nice moest de spurter echter afhaken. De geblesseerde knie bleef opstandig en deelname aan de Tour was onverant woordelijk. Urs Freuler Opnieuw rust en ditmaal verplicht. De knie ging op slot met een gipskor- set. dat over een week pas weer ver wijderd wordt. „Die eerste aankomst in Nice was gemaakt voor mij net als de aankomst in de etappe waar Maer tens voor de tweede keer won", merkt Raas zelfverzekerd op. Pas gis teren pakte de ploeg Post de eerste sprintzege via de in allerijl gecon tracteerde baanrenner Urs Freuler. „Ik heb voor de Tour al gezegd dat dat een goede zet van Post was Hij is een van de rapste mannen, die er zijn", zegt Raas. terwijl hij z'n blik werpt op de tv, waar het Wimbledon- toernooi aan de gang is. „Die tennis sers moeten er natuurlijk ook voor werken, maar zij behoeven zich min der in te spannen dan een wielrenner. Er is trouwens geen vergelijking te maken tussen het salaris van een goede tennisser en dat van een goede wielrenner. Ik mopper niet.....je moet natuurlijk wel kunnen tennissen", oordeelt hij. De eerste Tour-week leverde de ploeg van Peter Post meer succes op dan aanvankelijk mocht worden verwacht. De bergrit naar Pla d'A- det vormt daarentegen een zwarte bladzijde in het Tour-schema van de 'Hollandse' equipe. Nadat Johan van de Velde al op de tweede dag op een fikse achterstand was gereden, liet ook Joop Zoetemelk het in die be wuste Pyreneeënrit afweten. „Ik had meer gehoopt op Zoetemelk en ik had ook eigenlijk meer van hem verwacht. Ik hoop dat hij zich in de Alpen nog een beetje "herpakt"', ver klaart Raas, die de Ronde nog niet als verloren beschouwt. „Ik zie niet dat Hinault het volhoudt om het peloton twee weken bijelkaar te houden. Ik geloof dat er nog wel een paar jongens terugkomen in het klassement", merkt hij verwach tingsvol op. Hij noemt daarbij de na men van Johan van de Velde en de Belg Ludo Peetere, die vorig jaar op de kasseien in de buurt van Roubaix een erg sterke indruk maakte Raas spreekt van een ontsnapping met een groep renners, die zo'n zes a ze ven minuten voorsprong krijgen. „Als zoiets gebeurt, dan zitten er toch zeker twee man van ons bij. Vo rig jaar gaf ook niemand een cent voor de zege van Zoetemelk. Toen won hij ook. Er kan nog van alles ge beuren", meent de Zuidbevelander. De tweede jeugd van Lucien van Im- pe heeft ook Jan Raas verbaasd. .In de Midi Libre heb ik hem nog gespro ken. Toen had hij niet veel moraal. Nu is hij toch ontzettend verbeterd" laat hij weten. Ook de 'revival' van Freddy Maertens is opmerkelijk. „Dat had ik ook niet venvacht. Die jongen heeft zo ontzettend veel mee gemaakt, maar hij heeft ook ver schrikkelijk veel pech gehad. Toch sta ik er van te kijken wat hij nu pres teert". Ook de ploeg Post verraste enigszins met twee eerste plaatsen in de ploe gentijdritten. Zonder de tempobeul Bert Oosterbosch, Leo van Vliet en in niet mindere mate Raas zelf, blijft de ploeg alleenheerser in die specia liteit. Jan Raas: „Ik had wel ver wacht dat ze in ieder geval bij de eerste drie zouden eindigen. Mannen als Cees Priem. Aad van den Hoek en Frank Hoste kunnen dat werk ook prima aan en verder is Ad Wijnands een verschrikkelijk goede kracht". „liet is een geluk dat Freuler nu net een etappe wint. Het is verschrikke lijk om de hele dag in de regen te koersen. Met die etappewinst blijft, de sfeer goed in de ploeg. Voor de ploegen die niet in de prijzen rijden is het geen pretje. Als de successen uit blijven, dan zijn de dagen lang", zegt de klassiekerspecialist. wiens ver plichte vakantie hem ook niet veel geneugten biedt „Het is maar goed dat. de Tour op de tv komt, want ik ben het toch wel een beetje zat om hele dagen thuis te zitten" Vijf kilo Jan Raas is volledig buitenspel gezet dooreen in gips gewikkelde middag zit hij gekluisterd aan de televisie om de Tour te volgeni zoontje Danny op schoot. Het thuiszitten leverde Raas tot op heden zo'n vijf kilo extra lichaamsge wicht op. „Als je twee weken volop traint, is dat er weer af", weet hij „Van de vorm is er dan heel weinig meer over Het gaat nog lastig wor den. Vooral in de eerste weken zal ik nog wel tekort komen. Het is wel een geluk dat ik nu opnieuw kan begin nen. Het is nu veel warmer dan in het voorjaar". Zondag twaalf juli wil Raas weer op de fiets zittenZo'n tien dagen later wil hij z'n eerste crite rium weer rijden. „Tot de Ronde van Nederland zijn er ongeveer twintig criteriums Ik wil een beetje rustig beginnen. De eerste week wil ik er om de dag een rijden. Daarna zie ik wel verder Het hangt er ook vanaf hoe ik me dan voel", vertelt hij. Geld heeft eveneens een rol gespeeld in de blessure-perikelen van Jan Raas. Niet starten betekent geen startgeld, geen premies enzovoort. Bovendien had hij in de Tour de France zijn marktwaarde nog eens kunnen opschroeven. „Als ik een of twee etappes gewonnen zou hebben, dan zou er niets veranderen. Als ik er meer gewonnen zou hebben, dan zouden de diverse contracten wor den aangepast", verklaart hij. „Voortaan neem ik wel rust als ik nog eens zoiets krijg. Dat heeft de chirurg me ook gezegd. Alleen rust helpt. Maar ja. je hebt verplichtin gen en eigenlijk kan jc er midden in het seizoen niet zomaar uit. Ik hoop dat het straks helemaal over is. Ik zal het in ieder geval rustig opbou wen. Voor mij begint het na de Tour de France allemaal nog ETAPPEUITSLAG BORDEAUX - De uitslag van de achtsu, etappe over 227 km van Pau naar Bordeaux l Freuler (Zwi-Pos) 5 uur 37 minuten en 24 seconden, met tijdsverg. 5.36.54, 2. Maertens (bei-God 15.37.24. met tijdsverg. 5.37.04.3. Ed dy Planckaert I bei-Kun 5 37.24. met tijds verg. 5.37.14, 4. De Jonckheere iBel-Peri 5.37.24, 5. Berlin (Fra-Gui), 6. Tackaert iBel- Bru), 7 Alie overige renners ln dezelfde tijd als De Jonckheere. met uitzondering van 141. Van den Haute iBel-Crei 5 38.32,142. Die- ricks(Bel-Bru) 5 39 22.143. Stamsnijder (Ned- Bru) 5.39.22, 144. Van Calster (Bei-Kim) 5 39.22, 145 De Grauwe (Be!-Lau> 5.45.06. Mendes (Por-Grit staakte de strijd. PLOEGKLASSEMENT l. Ploeg rost 22.29.06. 2 Ploeg Driessens 2.29.16.3. Ploeg De Kimpe 2 29.26.4JPloeg De Bruyne 22 29 36 ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Hinault (Fra-Guimard) 25 uur 19 minu ten en 16 seconden. 2 Anderson (Aus-De Muerl op 33 secon den; 3 Laurent (Fra-De Muer) op 4.53. 4 Claes (Bel-Gedefroot) op 5.20, 5 Van Impe (Bel-Lauersi op 5.26: 6 Wlllmann iNoo-Godefrooti op 5 28; 7 Albert Fernandez rSpa-Perurenai op 5.51; 8 Criquiellon iBel-De Kimpe) op 5.51; 9 Verlinden (Bel-Driessens) op 6.05. 10 Winnen (Ned-Godefrooti op 6.12: llDuclos-Lasalle (Fra-De Muer- op 6 15: 12 Rodriquez (Fra-Guimard I op 6.22; 13 Vigneron (Fra-Guimard) op 6.36; 14 Paul Wellens (Bel-Driessensi op 6.58: 15 Kuiper (Ned-De Bruyne) op 7.07; 16 Boyer (VStrGuimardi op 7 07. 17 Jones (GBr-De Muerop 7 09. 18 Zoetemelk (Ned-Posti op 7.18; 19 Schepers (Bel-De Bruyne) op 7 20: 20 Martin (Fra-Danquillaumei op 78.21: 21 Bemaudeau (Fra-De Muer) op 7.24. 22 Alban (Fra-Crepel) op 7 47: 23 Bourreau i Fra-De Muen op 7.55. 24 De Muynck (Bel-De Kimpe) op 7.59; 25 Nilsson (Zwe-De Kimpe) op 8.03, 26 Clere (Fra-Danquillaume) op 8.04, 27 Berard (Fra-Guimard) op 8.06. 28 De Rooy (Ned-Godefroot) opp 8.46: 29 Agostinho iPor-De Gnbaldyi op 9.07; 30 Willems (Bel-Godefroot) op 9.09: 31 Knetemann (Ned-Post) op 9.28: 34 Lubberding (Ned-Post) op 10.00; 38 Van de Velde (Ned-Posti op 10.24: 53 Peelers I Bel-Post i op 13.29; 62 Stamsnijder (Ned-De Bruyne) op 16.33: 64 Wijnands (Ned-Posti op 17.01; 65 Maertens iBel-Driessens) op 18.13. 91 Freuler (Zwi-Post) op 27.52: 109 Adrie van Houwelingen (Ned-Swerts) op 29.19: 120 Broers (Ned-Dc Kimpe) op 32.03; 127 Pirard (Ned-Driessens) op 33.06 132 Jan van Houwelingen (Ned-Driessens) op 36.26: 141 Van Den Hoek (Ned-Post) p- 49.44 142 Priem (Ned-Post) op 51.02 143 Jonkers (Ned-Lauwers) op 52.59. ALGEMEEN PL0EG- KLASSEMENT 1. Ploeg Guimard 114.11.31.2. Ploeg De Muer 114.13 03 3 Ploeg Godefroot 114 16 23. 4 Ploeg Post 114.26 37. 5 Ploeg De Bruyne 114.3142. PUNTENKLASSEMENT 1 Maertens (Bei-Dril 192. 2. Tackaert (Bel- Bru) 105.3. Pevenage (Bei-God) 83, 4. Benin Fra-Gui 168.5. Freuler (Zwi-Pos 166,8. Van de Velde (Ned-Pos) 45. BERGKLASSEMENT 1 Van Impe (Bel-Lauwersi 45 punten. 2 Hi nault (Fra-Guimard) 43,3 Anderson i Aus-De Muer) 34.4 Albert Fernandez (Spa-Perurena) 30.5 Bernaudeau (Fra-De Mueri 28. JONGEREN KLASSEMENT 8 km ontsnapping Clerc mislukt. 13 km Clerc. Arbes en Van Houwelingen in gelopen door peloton. 23 km: doorkomst op de Cote de Meracq (4e cat): 1 Van Impe 2 Kuiper 3 Duclos Lass alle. Mendes moet lossen en stapt later af. 24-29 kmontsnappingen van Van den Haute. Van den Broucke en Bazzo mislukken 54 km: eerste boniflcatie-tussensprint: 1 Maertens 2 Verlingen 3 Tackaert. 75 km. tweede bonificalie-tussensprlnt: 1 Maertens 2 Hinault 3 Berlin. 89 km derde bomficatie-tussenspnnt 1 Hi nault 2 Maertens 3 Anderson 94-119 km; twintig renners, onder wie Priem, proberen alleen te ontsnappen. 140 km Priem probeert het nog een keer. Le Guflloux haalt hem. Valpartij met onder an deren Freuler. 165 km: vierde bonlficatie-tussensprlnt: 1 Maertens 2 Hinault 3 Anderson. 173 km Bourreau. Van den Haute. De Gendt. De Rooy en Van de Velde ontsnappen uit pe loton 180 km. voorsprong 1.39. 185 km Dp Rooy wint souvenir Henn Des- grange voor Van de Velde 200: vijfde boniflcatie-tussensprint: 1 De Rooy 2 Bourreau 3 Van den Haute. 212 ism kopgroep weer Ingehaald door pelo ton. 213-119 kmVan den Hoek en Priem scheuren peloton uiteen door demarrages 227 km. Freuler wint achtste etappe in mas sasprint voor Maertens en Eddy Planckaert. Hinault behoudt gele trui en vergroot via tus sensprints zijn voorsprong op Anderson met twintig seconden Maertens blijft eerste in puntenklassement BORDEAUX tSaintSymphorien iluxaySI Céré MontdeMarsan aint Sever kSamadet Méracq

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 13