SVRZ niet op de hoogte met conflict verpleeghuis Plannen voor museum over het Loodswezen in Vlissingen Dringen om vakantiebaantje Verontreiniging Zeeuwse buitenlucht hier en daar als in Waterweggebied almanak BOUW IN WESTBRABANT Inbrekers in Middelburg aangehouden Bij 'werkverruiming' meer aandacht aan werkloze MOGELIJKHEDEN ZEER BEPERKT Pompstation bij Middelburg overvallen ZATERDAG 13 JUNI 1981 PZC/provincie MEETRAPPORT IMG TNO: RESTO VROUWENPOLDER MIDDELBURG - Op enkele plaatsen in Zeeland kwam de verontreiniging van de buitenlucht in de periode juli 1979 tot juli 1980 overeen met de verontrei niging „die in een sterk geïndustriali seerd gebied als de Waterweg worden gevonden". Dat blijkt uit de resultaten van de metingen, die het instituut voor milieuhygiëne en gezondheidstech niek (IMG-TNO) over die periode heeft gedaan. Op enkele punten in Zeeland is - aldus het rapport duidelijk de invloed merk baar van de nabijgelegen industrie Dat geldt onder meer voor de hoeveelheden gemeten fluoride op de meetpunten in Nieuwdorp en Sas van Gent en voor fos faat op de meetpunten Nieuwdorp, Borssele en Sas van Gent. In het alge meen stelt men vast, dat de uitkomsten over de afgelopen zeven jaar nogal „aan schommelingen onderhevig zijn", maar dat de uitkomsten in het algemeen „geen aanleiding tot ongerustheid" ge ven. De metingen betroffen vooral de omgeving van het Sloegebied en Zeeuwsch-Vlaanderen. In de rapportage over de fluormetingen over deze gebieden wordt betoogd, dat binnen de schommelingen de fluorme tingen op enkele punten de laagste ge middelden van de afgelopen zeven jaar toonden en dat de andere waarneme- mingen binnen de gemiddelden van voorgaande jaren zaten. Waar het om de metingen van S02 en rook gaat wordt betoogd, dat de uit komsten van de periode april 1979- maart 1980 bevestigen dat het indus triegebied van Antwerpen invloed heeft op de meetresultaten. Wel stelt men vast dat op geen van de meetpunten de grenswaarden werden overschreden, de seizoen- en jaargemiddelden zijn „flink gedaald ten opzichte van de vorige meetperiode". GOES - Het bestuur van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland (SVRZ) is verbaasd over het voornemen van de provinciale raad voor de volksgezondheid om te gaan bemiddelen in een geschil over de bouw van een nieuw verpleeghuis in West-Brabant, „Voor een geschil zijn dacht ik minstens twee partijen nodig", zei SVRZ-voorzitter A. J. Kaland vrijdagmorgen tijdens een vergadering van de stichtingsraad in Goes. „Welnu, er is in ieder geval één partij die niets van een conflict af weet. En dat zijn wij". Zoals gemeld is deze week in de raad voor de volksgezondheid gebleken dat zowel de SVRZ als het algemeen burger gasthuis in Bergen op Zoom een aan vraag hebben ingediend bij de staatsse cretaris van volksgezondheid en mi lieuhygiëne om het nieuwe verpleeg huis te mogen bouwen. De raad vond dat een verpleeghuis op Brabants grondgebied maar aan het algemeen burger gasthuis moet worden overgela ten. Kaland had voor dit standpunt geen goed woord over. Hij vertelde dat het bureau van de provinciale raad voor de volksgezondheid nimmer contact heeft opgenomen met de SVRZ over de bouw van het verpleeghuis. Het is trou wens ook nooit tot contacten gekomen tussen de SVRZ en het ABG. Kaland wees erop dat de SVRZ al jaren lang probeert om een verpleegvoorzie- ning voor Tholen en Sint-Philipsland van de grond te krijgen. In het overleg dat daarover met het ministerie is ge voerd is van de zijde van het ministerie HBO- verpleegkunde Goes zoekt samenwerking met Markendaal GOES - Het Zeeuws samenwerkings verband hoger beroepsonderwijs gaat bekijken of in samenwerking met de Bredase sociale academie Markendaal een erkende hogere beroepsopleiding verpleegkunde (HBO-V) kan worden gesticht. Het zou moeten gaan om een onderwijsinstelling met twee vesti gingsplaatsen: Goes en Breda. Zoals bekend begint met ingang van het schooljaar 1981/1982 in Goes een niet erkende, ongesubsidieerde HBO-V opleiding. Daar hebben behalve het sa menwerkingsverband de laboratorium- school in Goes en de Zeeuwse instellin gen voor gezondheidszorg zich achter gesteld. „Het streven blijft er toch op gericht", vertelde voorzitter A. J. Ka- fand. „om de opleiding door het rijk er kend te krijgen. De samenwerking met Breda biedt daar wellicht mogelijkhe den voor". Kaland vertelde over de con tacten met Markendaal tijdens een ver gadering van de stichtingsraad van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zee land (SVRZl in Goes. Hij wees erop dat het ministerie van onderwijs niet zo blij is met de vorming van de Zeeuwse HBO-V. Hij zei te hopen dat een even tuele samenwerking met Breda de twij fels in Den Haag zal wegnemen. De belangstelling voor de nieuwe oplei ding is groot, zo bleek uit de woorden van Keiland. Er was gerekend op 15 stu denten in het eerste jaar. De aanvanke lijke aanmelding bedroeg meteen al 30 gegadigden. Een advertentie leverde nog eens ongeveer 100 aanmeldingen op Het is de bedoeling dat in septem ber begonnen wordt met twee klassen met elk 28 studenten Het studiepro gramma is gereed en de lesroosters zijn samengesteld. op een gegeven moment het idee geop perd om in West-Brabant een verpleeg huis te bouwen met een functie voor het noordoosten van Zeeland en het weste lijk deel van Noord-Brabant. Het zou een inrichting kunnen worden met 150 bedden Volgens de voorzitter van de SVRZ zouden er daarvan 90 voor de re gio Tholen'Sint-Philipsland bestemd zijn en 60 voor West-Brabant. „Het ont gaat mij te enen male waarom men van uit Zeeland tot de uitspraak komt dat Brabant dit verpleeghuis zou moeten bouwen", aldus Kaland. Hfj zei geen en kele aanleiding te zien waarom de Banden lekgestoken van drie auto's in centrum Vlissingen VLISSINGEN - In de nacht van donder dag op vrijdag zijn van drie auto's die in Vlissingen geparkeerd stonden ban den lekgestoken. Vrijdagochtend deed de 30-jange H. de J. aangifte van het feit. dat vier banden van zijn invaliden-auto waren lekgesto ken. De schade bedraagt ongeveer 500. J. G. R. uit Vlissingen die zijn auto geparkeerd had in de Vrouwen straat. constateerde vrijdagochtend dat de banden van zijn voertuig waren lekgestoken Mevrouw H. M. E. deed aangifte van het leksteken van twee banden van een gehuurde auto. die zij op de Zeilmarkt had geparkeerd. (ADVERTENTIE SVRZ zijn aanvraag voor de bouw zou intrekken. De kwestie kwam ter sprake naar aan leiding van het verslag over het eerste halfjaar van 1981. Daarin werd melding gemaakt van het overleg dat de SVRZ met verscheidene Westbrabantse ge meenten heeft gevoerd om een geschik te plaats te vinden voor het verpleeg- huis. uiteindelijk is. mede op verzoek van ue vertegenwoordiger van Tholen/ Sint-Philipsland in het SVRZ-bestuur gekozen voor een situering aan de we strand van Halsteren. tel. 01189-1900. b.g.g. 1965. diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit MIDDELBURG - De Middelburgse ge meentepolitie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag bij de poffertjes kraam aan de Koorkerkhof twee man nen aangehouden, die ervan worden verdacht te hebben ingebroken in sla gerij De Kroes aan de Lange Delft. Het zijn de 36-jarige Terneuzenaar B. A. C. en de 42-jarige J. M. zonder vaste woon plaats. M. bleek bovendien een doorge laden pistool met zeven patronen in zijn bezit te hebben. De politie werd omstreeks vier uur ge waarschuwd door een onbekende, die telefonisch meldde, dat er twee mannen met enkele plastic zakken op verdachte wijze door de Lange Delft liepen. Sur veillerende politie-agenten troffen het tweetal, weggedoken bij de poffertjes kraam, aan. Daar vond de politie zes plastic zakken met vlees en vleeswaren en het op scherp gestelde pistool. C en M. werden overgebracht naar het poli tiebureau. M„ die toegaf dat hij de eige naar was van het vuurwapen, droeg bij zijn aanhouding een schouderholster. De inbrekers kwamen de slagerij bin nen met behulp van een valse sleutel. Tevens namen zij ƒ15,- uit de kassa mee. Het tweetal is in de loop van de dag vrijgelaten. STUURGROEP WERKLOOSHEID: MIDDELBURG - De Zeeuwse stuur groep werkloosheid vindt het wense lijk, dat maatregelen, die worden ge troffen om de werkgelegenheid te ver ruimen minder worden gericht op „het werk en de werkgever" en méér op de werkloze, voor wie die maatregelen worden genomen. „Het doel kan niet anders zijn dan de werkloze een situa tie aanbieden die haar of hem een bete re kans geeft voor langere duur te kun nen deelnemen aan het arbeidspro ces", noteert de stuurgroep in een noti tie, waarin aanbevelingen worden ge daan om de .werkverruimende maat regelen" anders te benaderen. Volgens de stuurgroep zijn er in Zeeland bij overheid en non-profit-instellingen verschillende initiatieven in de maak, waarbij die andere benadering in praktijk kan worden gebracht. De nota stelt vast. dat er bij de werkver ruimende maatregelen op dit moment Vlissinger betrapt bij inbraak in clubhuis het Buut VLISSINGEN - De gemeentepolitie van Vlissingen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de 22-jarige T. S. uit Vlissingen op heterdaad betrapt bij een inbraak. Leden van de marechausee hadden in de kazerne glasgerinkel gehoord bij clubhuis Het Buut aan de Beatrix- straat in Vlissingen en de gemeentepo litie hiervan op de hoogte gesteld. Bij onderzoek ter plaatse trof de politie en de marechausse in het clubhuis de Vlis singer aan. Hij had zich toegang ver schaft door een ruit te vernielen. T. werd voor verhoor ingesloten en vrij dagochtend vrijgelaten. VLISSINGEN - De Dienst Scheepvaart en Maritieme Zaken District Schelde- mond (het voormalige Rijksloodswe zen» heeft plannen voor de inrichting van een permanent museum over het loodswezen in Vlissingen. Dit zei Scheldemond-directeur N. M. Bollen vrijdagmiddag tijdens de officiële ope ning van de tentoonstelling „Van Frans Naerebout tot Walradarketen" in het Stedelijk Museum in Vlissingen. De tentoonstelling belicht de geschie denis van het loodswezen in Vlissin gen. Directeur Bollen zei, dat zijn dienst plannen heeft in 1984 een uitge breide tentoonstelling tc organiseren, waarin het totale bedrijf van de lood- sendiensten zal worden belicht. „Mo menteel". zo zei hij, „is met een onder zoek begonnen naar de mogelijkheden om deze tentoonstelling een perma nent karakter te geven". Naar aanleiding hiervan zei de heer Bol len desgevraagd te denken aan het voormalige Arsenaal aan de Vissersha ven als mogelijke ruimte voor de inrich ting van een dergelijk museum. Met na druk wees hij er op, dat het hier nog slechts „vage" plannen betreft en dat, zou blijken dat het Arsenaal hiervoor^ geschikt is, gedacht wordt aan een ge deelte van de beschikbare ruimte van het inmense monumentenpand. Zouden de plannen gestalte krijgen, dan. zo verzekerde de heer Bollen, zal de uitwerking daarvan worden gedaan in nauwe samenwerking met het Stede lijk Museum. In zijn openingstoespraak zei hij dat één van de redenen voor de inrichting van zo'n museum is dat. nu het loodswezen is overgegaan naar het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, „gevreesd wordt dat het karakter van het loodswezen verloren zal gaan". Rötisserie-herberg 'DE GAINIZE' Beestenmarkt 14, Goes Tel. 01100-20818 Dagelijks geopend v.a. 11.00 uur. Zondags v.a. 16.00 uur, maandag gesloten. Wethouder Bruinooge van Vlissingen bekijkt in het Stedelijk Museum een vitrine met modellen van oude loodsvaarluigen. De nu geopende tentoonstelling geeft een overzicht van de geschiedenis van de beloodsing op de Westerschelde, de ontwikkeling van de gebruikte scheep- stypen en de betonning en bewaking van de Scheldemond. De verschillende modellen van loodsvaartuigen vor men ongetwijfeld het hoogtepunt van deze expositie. De nu tentoongestelde modellen zijn uniek in Nederland en misschien zelfs in heel Europa. Vol gens museumdirecteur Weber is er ner gens in Nederland zo'n uitgebreide col lectie modellen loodsvaartuigen te Bekend is, dat reeds in de Middeleeu wen sprake was van beloodsing in het Scheldegebied. Naast de scheepsmo dellen laat de tentoonstelling nog een aantal andere facetten van het loods wezen zien, zoals oude peilkaarten, di verse bakens, een overzicht van de toe komstige walradarketen, schilderijen, foto's en manuscripten. Natuurlijk wordt ook uitvoerig aandacht besteed aan de Vlissinger Frans Naerebout, die wordt beschouwd als de pionier van het huidige loodswezen. De wethouder van cultuur D. J. P. Brui nooge zei in zijn welkomstwoord, dat het geven van een zomertentoonstel- ling in Vlissingen langzamerhand „een goede gewoonte is geworden", waar mee zowel wordt tegemoet gekomen aan een behoefte voor de eigen inwo ners en voor de in Vlissingen verblijven de toeristen. Te meer, zo zei hij, omdat een tentoonstelling als deze ook een „educatieve waarde" heeft. Ook meen de hij dat het thema voor de tentoon stelling bijzonder goed is gekozen,,, om dat het loodswezen en Vlissingen nu eenmaal bij elkaar horen". Tijdens de tentoonstelling, die tot 13 september is te bezichtigen, is voorts nog een doorlopende videovoorstelling te zien. De films die vertoond worden: „Vaarwater" en de onlangs door de Duitse televisie uitgezonden film „Loodsenwerk", die een uitstekend beeld geeft van het. wat directeur Bol len noemde „spectaculaire bedrijf' in het district Scheldemond. ZEEUWSE Waterstaat Onlangs moet er bij de werken in de monding van de Oosterschelde een excursie hebben gewoed voor een gezelschap gemeentelijke bestuur ders, waar ook iverd gesproken over de verhouding tussen bevol king en waterstaat. Over dat onderwerp werd. van wa terstaatszijde, een referaat gehou den. De spreker was juist bezig aan de afronding van zijn betoog, toen eni ge kellners binnenkivamen. die bla den met verversingen' met zich droegen. Het officiële gedeelte was voorbij, de ontvangst kon beginnen. De spreker boog hel slot van zijn betoog dan ook passend om. Met een blik op de kellners sprak hij: Wat-er-staat weet ik niet, maar wa ter-staat er zeker niet". VLISSINGEN- Ze zijn weer al volop op zoek - honderden scholieren, die in de zomervakantie een paar weken aan de slag willen om een extra zakcentje bij te verdienen. Maar ze zullen het niet gemakkelijk hebben, het zal dringen worden. Want gezien de hele situatie op de arbeidsmarkt liggen de vakan tiebaantjes niet voor het opscheppen. De vraag naar vakantiewerkers is be duidend minder dan voorgaande ja ren. Bij het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland te Middelburg is geen overzicht van het aantal vakantie vacatures. „Maar", zegt regionaal con sulent drs. G. W. A. Uffen van het dis trictsbureau, „we hebben wel de indruk dat het potentieel aan plaatsen voor tij delijke arbeidskrachten in het kader van het vakantiewerk zeer beperkt is" Hij kan zelfs bij benadering niet zeggen hoeveel vakantiebaantjes er te verde len zijn. „Maar we weten wel dat het minimaal is. Dat zijn tenminste de sig nalen die wij van de gewestelijke ar- beidsbureau's krijgen Ook daar heb ben ze weinig hoop dat ze veel scholie ren aan vakantiewerk kunnen helpen. Het zal echt zoeken worden. En dat soort geluiden hoor je ook uit andere provincies". Volgens drs. Uffen hebben de scholieren nog de meeste kans in de horeca. „Daar zal het waarschijnlijk wat makkelijker zijn dan in de industriële bedrijfstak. Hoechst bijvoorbeeld heeft al laten we ten dat men dit jaar minder vakantie werkers nodig heeft. En de PTT was eveneens zo'n instelling waar nogal wat vakantiewerkers terecht konden. Maar het zal nu ook erg moeilijk worden om daar als vakantiewerker binnen te ko men". Klachten Bij de KWJ-Zeeland (beweging van werkende jongeren» komen ieder jaar nogal wat klachten binnen van vakan tiewerkers die door hun tijdelijke werkgever zouden zijn 'uitgebuit'. Vo rig jaar waren dat er zo'n vijftien. Vol gens Rob Nagelkerke van de KWJ-Zee- land is het gros van die klachten af komstig van scholieren, die aan de kust in de horeca hebben gewerkt. Het merendeel van de klachten heeft be trekking op te lange werktijden en een te lage betaling. „In de horeca worden jongeren soms be handeld op een manier die uit de mid deleeuwen stamt", zegt Nagelkerke. „Het gebeurt dat scholieren daar zo'n tachtig tot honderd uur per week werken tegen een hongerloontje - ze krijgen soms de helft van waar ze wette lijk recht op hebben Volgens de KWJ lichten werkgevers ook nogal eens de hand met de bepaling, dat ze geen vakantiewerkers jonger dan vijftien jaar aan het werk mogen zetten, „Wij horen daar wel eens van, maar dat is zeer Incidenteel", zegt drs. Uffen van het districtsbureau voor de arbeids- voorziening „Nee", klinkt het ook op het kantoor van de FNV-Zeeland, „veel klachten komen er bij ons niet op tafel". Maar dat betekent geenszins, dat ze niet bestaan, zegt districtsbestuurder M L Strous Ik denk dan met name aan ontduiking van het minimum-loon, het niet uitbetalen van vakantiegeld en dat soort dingen. Het probleem is alleen dat veel vakantiewerkers bijna altijd scholieren zy n, en die zijn niet georgani seerd" Rechten Via het voeren van acties met een lu diek tintje en het verstrekken van fol ders tracht de KWJ de vakantiewer kers op hun rechten te wijzen. Ook bij de gewestelijke arbeidsbureau's is in formatiemateriaal aanwezig. Alleen scholieren ouder dan vijftien jaar mogen een vakantiebaantje aanne men. Onder de achttien jaar mogen ze alleen licht werk verrichten - zo is het bijvoorbeeld met toegestaan hen nachtwerk te laten doen Vijftien-jari gen die de volledige leerplicht nog met hebben voltooid, mogen in de school vakantie gaan. werken, zonder dat ze m het bezit hoeven te zijn van een arbeids kaart. Wie de volledige leerplicht wél heeft beëindigd maar nog geen achttien jaar is. heeft zo'n arbeidskaart (ver krijgbaar op het gemeentehuis» altijd nodig wanneer hij gaat werken, ook als het vakantiewerk betreft. Vakantiewer- 'kers hebben (als ze langer werken dan eenderde van de gebruikelijke arbeids tijd» recht op het wettelijk minimum loon. Daarnaast hebben ze ook recht op vakantie en vakantilag. Is er een ar beidsovereenkomst afgesloten met de werkgever en is aan alle wettelijke ver plichtingen voldaan, dan is een vakan tiewerker sociaal verzekerd hij kan dus aanspraak maken op bijvoorbeeld ziekengeld. De ouders lals ze particulier of vrijwillig verzekerd zijn» kunnen de premie die ze tijdens de vakantiewerk periode voor hun kinderen hebben be taald, terugvragen. Vakantiewerkers die meer dan 109 gulden belasting heb ben betaald, hebben recht op een terug gave van loonbelasting. Daaraan zal binnenkort overigens wel paal en perk worden gesteld. Er ligt een wetsont werp klaar om belasting-teruggave aan onder anderen vakantiewerkers dras tisch te beperken nauwelijks sprake is van een directe en persoonlijke begeleiding, anders dan de normale werkbegeleiding. Men vindt, dat de mogelijkheden voor persoonlijke en maatschappelijke oriëntatie van de deelnemers aan dergelijke projecten verruimd moet worden. Daarom be pleit men bij projecten te letten op de mogelijkheden voor een heroriëntatie op de eigen positie, een oriëntatie op de arbeidsmarkt in de woonplaats, de re gio. de provincie of elders in Nederland, begeleiding bij het solliciteren en aaiv dacht voor omscholingsactiviteiten. „De toepassing van de werkverruimen de maatregel zou eigenlijk in alle geval len alleen vanuit die bedoeling en die voorwaarden moeten worden aange pakt. Dit vraagt echter een andere op stelling van de uitvoeringsorganen en de werkgevers," zo wordt gezegd. Ar beidsbureaus zullen hardere normen moeten hanteren bij de vrijgave van een object, waarbij de werkloze een traal komt te staan. Inplaats van beëin diging na een jaar moet bekeken wor den of het geheel verlengd kan worden tot twee jaar als de scholing dat nodig maakt. In dit verband wordt erop gewe- zen dat de werkverruimende maatrege len vooral van betekenis zijn voor schoolverlaters, die na vier tot zes maanden nog geen werk hebben kun nen vinden. Mogelijkheden Voor Zeeland ziet de stuurgroep ver schillende mogelijkheden de werkver ruimende maatregel .alternatief te ge bruiken'. Men wijst op dc bereidheid van de diensten openbare werken van Goes, Rcimerswaal en Borsele om ie der vijf werklozen in dienst te nemen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er gedach- ten voor restauratie van de musea ie Axel en Heille, welke projecten plaats zouden kunnen bieden aan tweemaal vijf WV-plaatsen. Op Walcheren is een project leerwerkplaats administratie ve beroepen in ontwikkeling. De be doeling is, dat vijftien werklozen, die de administratieve sector in willen, werk wordt geboden bij de gemeenten Vlissingen en Middelburg en bij wel- zijns- en onderwijsinstellingen. Ook bij de verbouwing van het biologisch museum in Domburg zou via een werk verruimende maatregel. Auto gestolen uit garagebedrijf VLISSINGEN - In de nacht van donder dag op vrijdag is een personenauto ontvreemd uit een garagebedrijf aan de President Rooseveltlaan in Vlissin gen. De aangifte werd gedaan door 11. J. H. uit Vlissingen namens zijn werk gever. De auto. die ter reparatie in de garage stond, is eigendom van A. C. S. uit Vrou wenpolder. De rode Peugeot met het kenteken GK-97-NZ vertegenwoordig de een waarde van 19.500. De dieflsde garage binnengekomen door een raam uit een sponning te nemen. MIDDELBURG - Een nog onbekende man van omstreeks 25 jaar heeft vrij dagavond een overval gepleegd op hel Shell-benzinepompstation aan de rijksweg, even buiten Middelburg. Hi] bedreigde de pompbediende met eeo grendelgeweer. De buit bedroeg ƒ696 gulden. De overvaller is nog voort vluchtig. Met de woorden „Geld, doe hier alles in", wierp hij een plastic tas op de kas sa. Geconfronteerd met het geweer vol deed de pompbediende aan dit verzoek De man die een militaire gevech«ja> en een militaire koldas droeg, verdween in een rode Peugeot 305, kenteken GK- 97-NZ, in de richting Nieuw- en Sint- Joosland. De auto, die nog niet is terug gevonden. bleek in de voorgaande nacht te zijn gestolen in Vlissingen On middellijk na de melding werden it rijkspolitie en de gemeentepolitiekorp sen gewaarschuwd. De overvaller is on geveer 1,80 meter lang en heeft een don kere baard. OUDSOUBURGER G. VAN SLUIJS RIDDER ORDE ORANJE-NASSAU VLISSINGEN - De heer G. van Sluif. afkomstig uit Grijpskerke en thans wonende in Delft, is onlangs benoem! tot ridder in de orde van Oranje-N* ssau. De onderscheiding werd hem in Delft uitgereikt tijdens een vergilde-; ring ven de Cebosine, de Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Nederland, voor de vele diensten die hij heeft bewezen aan de scheepsbou» en in het maatschappelijk leven. Bur gemeester mr R. M. Gallas van Delf! speldde hem de bijbehorende onder scheiding op. De heer Van Sluijs woonde van 1928 lot 1972 in Oost- en West-Souburg, sinds 1936 was hij werkzaam bij De Schelder. Vlissingen. waar hij het bracht va loopjongen tot sous-chef van de afde ling normalisatie. Sinds 1948 was hij eerst als secretaris-penningmeester, la ter als commissaris, verbonden aan de Woningstichting Walcheren. Sinds 19'- was hfj raadslid in Oost- en West-Sou burg en later Vlissingen. De heer Va Sluijs had een groot aandeel in de tot standkoming van de diensteneend Bachtenpoorte. Bachtenkomme en Bachtenreede als voorzitter van de stichting die de realisatie van deze cen tra beijverde. In zijn huidige woon plaats Delft was de heer Van Sluiis stuurslid van de ARP, en.eerste voorat ter van de afdeling Delft van het CD-i Hij ontving voor zijn verdiensten opte- gebied van de normalisatie eerder© jaar de legpenning van het Nederlands Normalisatie Instituut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 2