Waterschap Axel wil voor 1982 verhoging heffing Wv-'' wb0JË Kritiek op hoog rentepercentage geldlening ziekenhuis in Hulst Toneelvereniging Vogelwaarde schenkt Zonnebloem 3000gulden Vanavond is Willem Ruis tussen19.00-20.00uur te gast bij Trefcenter Middelburg! Welkom op onze prijzenkermis! Blikken zon' misten uitwerking niet op braderie te Terneuzen Bressiaander gaf politie handenvol werk EXAMENS nnMDFRPAG n JUNI 1981 PZC/streek TOTf42,- PER VERVUILINGSEENHEID AXEL - Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Ambacht wil de verontreinigingsheffing voor 1982 verhogen tot 42 gulden per vervuilingseen- hcid. Over een voorstel met die strekking zal het algemeen bestuur zich beraden ineen vergadering op 18 juni (Axel, De Halle, 14.30 uur). Dit jaar bedraagt de heffing 40 gulden per vervuilingseenheid (i. e.); het gaat dus om een verhoging van vijf procent. Het dagelijks bestuur van het water schap wil niet ingaan op de aanbeveling van gedeputeerde staten om het hef fingsbedrag voor meer jaren tegelijk vast te stellen. Om toch enigszins aan die wens van het dagelijks bestuur van de provincie tegemoet te komen stelt het waterschapsbestuur voor om nu reeds een beslissing te nemen over de heffing voor 1982 Het bedrag van 42 gulden per vervui- llngseenheid (wat neerkomt op 126 gul den per gezin per jaar) steekt nog gun stig af tegen bijvoorbeeld het bedrag dat de ingelanden van het waterschap Hulster Ambacht moeten gaan betalen. Daar zal een gezin in 1982 165 gulden moeten betalen. Voor 1981 denkt het waterschap Axeler Ambacht 6.000 000 gulden te zullen uit geven voor de reiniging van het opper vlaktewater. De raming voor 1982 is 6.300.000 gulden. De verhoging met drie ton moet worden opgebracht door 150.000 'inwoner equivalenten', zodat men uitkomt op een verhoging van twee gulden per vervuilingseenheid. Die verhoging is volgens het dagelijks bestuur van het waterschap nodig, on danks het feit dat men in 1982 fors denkt te kunnen bezuinigen op het be grotingshoofdstuk 'bestrijding veront reiniging oppervlaktewateren' Enkele IADVERTENTIE 18.30-19.00 uur aankomst Willem Ruis station Middelburg, rijtoer door het centrum van de stad. Vooratgegaan door drumband Willem Friso. 19.00 uur Willem Ruis deelt handteke ningen uit en speelt op het Trefcenter- podium een kaartspel, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Pottenbakkerss/nge! 12 MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 1100 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.30 uur uitzending Ra- TERNEUZEN - Noordstraat Promena de e.o„ braderie. Porgy and Bess, 21 uur: Schelde Jazz festival VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- aekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- BI0SCOPEN bergen op zoom - Roxy I, 20 15 uur The hunter. 12 jaar. Boxy II. 20 uur- Taxi driver. 16 jaar. Cinem'Actueel I. 20 uur Looking for mr Goodbar. 16 jaar Cinem'Actueel li. 20 uur: Seems like old times, 12 jaar. Cinem'Actueel III. 20 uur: Madame Claude, 16jaar. GOES - Grand, 20 uur Super snooper, HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Dp zoeloes vallen aan. 12 jaar, 20 jhir: De spiegél barstte, 12 jaar; 20 15 uur The chain reaction. 12 jaar. 20.15 uur Het erotisch zwaard van Casano va 18 jaar nlócDEL.BURG Citytheater gesloten. «OSTBURG - Ledel. 20 uur The blue 'agoon. a 1 TERNEUZEN - Luxoi20 uur: Death snip, 16 jaar; 20 uur: Eat my dust, a I VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: The blue lagoon, a.l. Alhambra II, 20 uur: The wild bunch, 16 jaar. tentoonstellingen bergen OP ZOOM - Markiezenhof. nn«D,U,r^ 'De Populisten' umburg - Zeeuws Biologisch Mu- npcl'- uur; 'De Grevehngen. m? j HOR - Landbouwmuseum, ge- opendvan 13.30-16.30 uur - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur. «ueine monumenten, het behouden BB» i nn 'Hel stedellJk detail', n Landüouwmuseum. 10-12 en Hnrca?r: oucle landbouwwerktuigen. Jn Streekmuseum. 14-17 uur: "tatte olielampen o„h ÏPJPUKE - Galerie Ilona oenmit, Dorpsstraat 23-25, 14-13 uur: merken van Jan Balet MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur: grafiek van Joost Schmidt. Antiquaniaat. Merlijn. 13.30-18 uur ou de manuscripten. Ai tshop Six and Six. 10-18 uur Oliever ven van Gera Dauvillier en Wim Vader. St-Janstraat 41. 14-17 uur: louwplas tieken van Anneke Ruimschotel. St.-John, 9-18 uur: 'Zeeuwse landschap pen' foto's van Sjef Willockx Galerie Montparnasse. 14-18 uur: werken van Peter Geraedts Galerie De Klos: werken van Alphons Bakx. Vleeshal. 13-17 uur: werken van Mark Brusse. Galerie 'De Witte Swaen'. 12-17.30 uur: werken van drie neo-realisten Antiquariaat Merlijn. 13.30-18 uur: ou de manuscripten. SINT-ANNALAND - De Meestoof, 15- 17 uur 'Zaaien en oogsten". SOUBURG - Openbare bibliotheek, 13.30-17.30 uur: werken van P. Hoogen- doorn. VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: exposi- tes: 'Verknocht en niet te scheiden'.. 'Kunstenaarsaffiches' en 'Oceaan'. 'De Schotse Huizen'. 10-12.30 en 13.30- 17 uur grafiek van Hennie Huser en aquarellen van Han van den Broeke. VLISSINGEN - Galerie Marquis. 13 30- 17 30 uur: aquarellen van Jan Vanriet. WEMELDINGE - Galerie Zwart-Wit 10-12 en 14-17 uur. werken van Don Ma- ris. Atelier Deversorlolum. 13-18 uur: werken van Van Donselaar. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte. 13-18 uur: 'Schilderijen van Mareike Geys en keramiek van Jan van Stolk. IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: fototentoonstelling HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 took voor mllleuklachteni Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01174-345 Stichting 'Blijf van m'n lijP Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar voorbeelden van die bezuimgingsmo- gelijkheden: voor onderhoud van in stallaties denkt men in '82 rond te kun nen komen met 90.000 gulden; dat is 124.000 gulden minder dan in '81. Ook het onderhoud aan de leidingen kan 55.000 gulden goedkoper, volgens het dagelijks bestuur Daarnaast denkt het waterschap voor 120.000 gulden minder werkzaamheden te hoeven uitbeste den. Vergoeding Dat de heffing toch naar boven moet is te wijten aan het feit dat het water schap aan het rijk een vergoeding moet betalen omdat afvalwater ongezuiverd in de Westerschelde wordt geloosd. In 1981 vraag thet rijk daarvoor 2.543.925 gulden, in 1982 wordt dat 2.934.045 gul den, wat neerkomt op een verhoging van 390.120 gulden. Via het principe 'de vervuiler betaalt' komt dat terecht op de hoofden van de ingelanden van het waterschap. Contactpersonen Multiple Sclerose Stichting Zeeland MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Multiple Sclerose heeft in de provincie een aantal con tactpersonen aangesteld- Deze con tactpersonen wonen ieder in een van de zeven rayons, waarin de provinciale af deling is onderverdeeld. Deze afdeling Zeeland maakt op haai- beurt deel uit van de regio Zuid 1waartoe ook Noord- Brabant behoort Het bestuur van de afdeling Zeeland is onlangs in Middel burg geïnstalleerd. De contactperso nen wonen ih Goes. Arnemuiden. Aar denburg. Terneuzen en Hulst. De Ne derlandse Multiple Sclerose Stichting is gevestigd in Den Haag. 'De Zonnebloem' te Hontenisse viert feest HULST - De afdeling Hontenisse van de Zonnebloem bestaat vijf jaar. In verhand daarmee houdt de afdeling za terdagmiddag 20 juni een ontspan ningsmiddag voor zieken, gehandicap ten en eenzame bejaarden uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst. De Zonnebloem heeft ongeveer 500 gas ten uitgenodigd Het programma om vat optredens van Rita Corita. Ronn.v Tobcr. en het accordeon duo de Casse- ly's De feestmiddag begint om twee Mei het oplaten van een blikje 'zon' opende burgemeester C. Ockeloen van Terneüzen woensdag de braeerie. TERNEUZEN - Burgemeester c. Ockeloen van Terneuzen gaf woensdagmiddag een paar blik ken 'zon' de ruimte. Hij deed dat bij de opening van de jaarlijkse braderie. Een van de attracties van de braderie - het braderieco- mite koos weer voor een Zeeuwse week' - is de verkoop van blikken 'zon'. De burgervader knipte een paar linten door, waarna de spe ciale blikken het luchtruim kozen. En of de duvel er meespeelde: van af dat moment scheen de zon in het stadscentrum van Terneuzen. De middenstand van Terneuzen verlegt de komende dagen de 'han del' naar de straat. De toonbank werd verruild voor het markt- kraampje en de winkeliers en ver koopsters hullen zich in Zeeuwse dracht. In de Terneuzense binnen stad (Noordstraat en omgeving) treft de kooplustige bezoeker de komende dagen rekken vol koopjes en tal van nevenactiviteiten ('os aan het spit' op de Markt, een op treden van verschillende muziek korpsen en donderdagavond 'bier tappen' in 'De Graanbeurs' om het kampioenschap van Terneuzen). Vandaag (donderdag) wordt bo vendien het 'Scheldejazz-festival' geopend. DEEL VAN OPBRENGST DORPSFEEST VOGELWAARDE-Penningmeester K. de Klerk van de loneelvereniging 'ODI' in Vogel waarde heei't woensdagavond een bedrag van 3000 gulden overhan digd aan mevrouw J. Hageman van de afdeling Vogelwaarde van de Zonne bloem. Dat geld was de helft van de opbrengst van hel dorpsfeest dat de to neelvereniging vorige week hield. De andere helft hield de toneelvereniging zelf, en is bestemd om volgend jaar een grootse gebeurtenis te maken van het tienjarig bestaan van de toneelvereni ging. Hel bedrag van 3000 gulden was niet het enige dat de penningmeester voor de Zonnebloem had meegenomen De voetbalvereniging Vogelwaarde had tij dens het dorpsfeest de tweede prijs ge wonnen In de gaaibolwedstrijd en be sloot om ook dat geld voor de Zonne bloem te bestemmen. Mevrouw Hage man, die zich uiterst dankbaar toonde, verzekerde dat het geld 'tot op de laat ste cent' goed zal worden gebruikt, 'voor zieken en gehandicapten', zoals zij zei. Penningmeester R. de Klerk van toneelvereniging 'ODI'overhandigt het geld aan mevrouw J. Hageman van de Zonnebloem-afdeling Vogelwaarde Inzameling voor geschenk bisschop Ernst leverde al ruim 94 mille op BREDA - De inzameling voor een feestgave voor bisschop II. Ernst van Breda bij gelegenheid van diens 40-ja- rïg priester,jubileum heeft tol nu toe ecu bedrag van ruim 94.000 gulden op geleverd. Nog steeds echter komen gif ten binnen, met name van seholen. waar wereldmissiedag van de kinde ren in het kader van dit jubileum is geplaatst, en van de religieuzen in liet bisdom Breda, die hun cadeau tijdens een bijzondere bijeenkomst zullen aanbieden. Bisschop Ernsl heeft de op brengst bestemd voor steun aan ker ken in de derde wereld. In twee gevallen heelt bisschop Ernst reeds toezeggingen gedaan, beide ke ren na overleg met het bureau van de Pauselijke Missiewerken-Nederland. Het eerste is een hulpprogramma voor met name gehandicapte kinderen in het bisdom Nyundo in Rwanda, Van de opbrengst: der inzameling via de scho len in het kader van wereldmissiedag van de kinderen hangt af of de steun voor een jaar if 20 OOÖ.-i of langer kan worden gegeven. Het tweede project komt voort uit acti viteiten van de Katholieke Bond voor Ouderen in het Bisdom Breda Dit be treft hulp vooreen centrum voor daklo ze bejaarden in het bisdom Khulna in Bangla Desh: medische verzorging, voeding en rerecreatie 16.000 -). Atletiekvereniging Hulst houdt een 'Luikse markt' Hl'LST - De atletiekvereniging Hulst (RKHAV) houdt zondag een 'Luikse markt'op de Grote Markt in Hulst. Het begrip 'Luikse markt', al langer be kend in Limburg, is afkomstig uit de stad Luik in België, waar iedere zon dagochtend een vlooienmarkt wordt gehouden. De bedoeling is voor elk wat wils te bie den. Er komen wat standwerkers, Er zijn stands waar van alles wordt ver kocht. oude ambachten, andere de monstraties en amusement in de vorm van een discotheek en en optreden van de Limburgse groep Lovm Angels" a la Love. Dat optreden begint om ongeveer vijf uur De Luikse markt is omstreeks zes uur afgelopen Gemeente Hulst wil openbare lagere en kleuterschool op terrein Sportlaan HULST - Dc gemeente Hulst heeft een plaats gevonden voor de openbare la gere school en de openbare kleuter school die binnen afzienbare tijd ge sticht zullen worden. Men denkt aan ccn terrein aan de Sportlaan in Hulst; op het terrein rust de bestemming 'openbare bebouwing', zodat planolo gisch gezien niets de bouw van de school in de weg lijkt te kunnen staan. De werkgroep openbaar onderwijs Hulst, de initiatiefnemer voor de tot standkoming van een openbare school in de gemeente, is akkoord gegaan met de door de gemeente gekozen plaats. In eerste instantie had de werkgroep wat voorzichtig gereageerd, vooral omdat een deel van de mensen die hebben toe gezegd hun kind naar ric openbare school te zullen sturen in Sint-Jansteen woont. De werkgroep had dan ook eerst gepleit voor een plaats in het ontwikke lingsplan Tragel. maar volgens de ge meente zou het nog verschillende jaren kunnen duren voor er zich daar moge lijkheden zouden voordoen. De werkgroep kwam dinsdagavond met een aantal ouders bijeen om te be zien of akkoord kon worden gegaan met de plaats die de gemeente voorstelde. De aanwezige oudere bleken geen be zwaar te hebben In september zal de werkgroep opnieuw bijeen komen, dan om te bezien of de werkgroep als zodanig tegen die tijd niet kan worden omgezet m een voorlo pige oudercommissie. Die commissie zou dan betrokken moeten blijven bij het 'opstarten' van de nieuwe school. WETHOUDER BRUGGEMAN HONTENISSE- BESTUUR HAD ZICH BETER MOETEN LA TEN INFORMEREN KLOOSTERZASDE - Wethouder II. J. Bruggeman (lijst Bruggemani van Hontenisse is van mening dat bel be stuur van het Sint Liduinaziekenhuis in Hulst zich in liet vervolg heter moet laten informeren alvorens een geldle ning aan te gaan. De wethouder stelde dat woensdag in de vergadering van de financiële commissie van de gemeente Hontenisse. waarin een voorstel van b en w aan de orde kwam om garant te staan voor een geldlening van ander- hall' miljoen gulden tegen een rente percentage van 12.25 procent. Volgens de wethouder, die overigens geen bezwaar maakte tegen staan van de gemeente op zichzelf, had het ziekenhuis beter zijn best moeten doen om een lager rentepercentage te verkrijgen ..Plaatselijke banken kun nen nog wel eens wat doen", merkte hij in dat verband op. Commissielid A. P. J Roctus (li)st Bruggemani had de zaak aangekaart Hij vroeg zich al hoe het mogelijk was (lat een pluaioc.urn. .het be stuur van het gemeenschapshuis Sint Martinus in Kloosterzande i een lening kon krijgen tegen een rentepercentage van elfprocent, terwijl hetziekenhuis in Hulst - waar in principe ook de mensen uit Hontenisse terecht komen - 12.25 procent moet betalen. Burgemeester mr M Somers kon op die vraag uiteindelijk geen antwoord ge ven .Ik kan daar eigenlijk geen zinnig woord over zeggenzei hij Maar de burgemeester zag geen reden om niet op hel v erzoek van het ziekenhuis In té gaan. Volgens mr Somers loopt de ge meente geen enkel risico, omdat de kos ten van de geldlening worden doorbere kend m de verpleegprijs. Die pri js wordt gecontroleerd door het ministerie van volksgezondheid, en als het niet klopt krijgt het ziekenhuis geen toestem ming. zo redeneerde de burgemeester. Wethouder P J Everaert zag wel aan leiding om de zaak eens voor te leggen aan het ziekenhuisbestuur, via de gede legeerde van de gemeente daarin Als je iets terug kunt verdienen moet je het altijd doen" vond hij. Gemeenschapshuis „Weggegooid geld", vond Roctus van het voorstel om 140.000 gulden uit te trekken voor de verbouwing en verbe tering van het gemeenschapshuis Sint Martinus in Kloosterzande. Volgens Roctus zou het veel beter zijn als ben w dit voorstel zouden intrekken om ver volgens de 140.000 gulden te reserve ren voor de bouW van een sporthal in de gemeente. ..Op deze manier gooien we de deur voor onszelf dicht", meende hij. Burgemeester Somers deed alle moeite om uit te leggen dal het gemeenschaps huis een verbetering dringend nodig heeft -dan kan het weer jaren mee" zei de burgemeester - en dat de gemeente helemaal het recht niet heeft om de 140.000 gulden te reserveren. Het geld ts namelijk afkomstig uit de knelpunten- pot van het ministerie van CRM. en vol gens de burgemeester zou de gemeente het geld weer moeten inleveren als be sloten zou worden het niet daadwerke lijk te gebruiken. Bovendien, zo vond de burgemeester, is het niet verantwoord om het gebouw zoals nu het is nog in gebruik te houden omdat het volstrekt niet voldoet aan de eisen op het gebied van de brandpre ventie. Ik hou in'n hart vast als er iets gebeurt' zei burgemeester Somers. Wethouder Everaert drukte het nog sterker uit. „Dit had al lang gebeurd moeten zijn". De wethouder en de burgemeester slaagden er echter niet m om Roctus te overtuigen al wilde hij wel locgeven dat 'er iets moest gebeuren' De andere commissieleden konden wel akkoord gaan met het voorstel. El LING GOES 10 juni aardbeien per doos 1 93-97 groenten per stuk kropsla 15-36 bloemkool 5 pei kr 2 95.6perkr 1 160-180.2130 7perkr l 110 285. X per kr. 2 50-70. per bos selderij 26 peterselie 34. radijs 26-3! uien 27-47. per kg" oude aard appelen 20 nieuwe aardappelen mote 180 drielingen 130. knel 110. spinazie 105-110 ra barber 50-06 spitskool 68-88. peulen 820 AAKDAPPELTEKMIJNMARKT ROTTER DAM 10 juni. bintje40 mm opw. Laten april 25.00. slot nov. 20 50 Openstaande posities nov 19. Omzet «een. Bintje 50 mm opw. laten april 27.70. nov. 24 00. bieden april 27 60. nov. 23.60. slot april 27.60. nov 23.80 Stemming april: goed prijs houdend. openstaande posities april plus 55 is geworden 42'' nov 274 Omzet April 67 w 27x27 10. 2x27 20. 1x27 30. 10x27.40. 12- *27.50. 1x27 GO. 9x27.50. 7x27.60 VEILING KAPELI.E 10 juni. aardbeien per doos I 51-92. 2 28-67. aardbeien per kg 1 320-430. 2 300 frambozen kas per doos 1 330-350. 2 180. frambozen per doos 1290. rode bessen kas per doos 1270-290, rode bessen per doos l 250-270. aardappelen eerstelingen 180. kriel 114, boskroten 1 55. BRESKENS - Een 33-jarige Bressiaan der heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de politie letterlijk handen vol werk gegeven. Toen hij werd aan gesproken over een defect aan de ver lichting van zijn auto, werd de man zo agressief, dat hij vier wachtmeesters te erg was. De inzet van een surveillan ce-hond beslechtte tenslotte het pleit in 's mans nadeel waarna hij naar het politiebureau in Oostburg kon worden overgebracht. Omstreeks twee uur 's nachts merkten de inzittenden van een surveillancewa gen van de rijkspolitie de auto van i. f op. die met niet in orde zijnde verlich ting door Breskens reed. Men slaagde er pas in de man op zijn eigen erf hierover aan te spreken. Tijdens het gesprek constateerden de politiemannen een al- cohollucht en wilden F. aan een blaas- test onderwerpen. Deze verzette zich daartegen en toen de politie hem als alternatief mee naar het bureau wilde nemen, werd de man zo agressief, dat assistentie moest worden ingeroepen. Met vier man slaagde men er echter nog niet in om F. te overmeesteren, totdat de politiehond de doorslag gaf. F. liep daarbij een lichte ontvelling aan het bo venbeen op. Op het politiebureau te Oostburg werd hij voorgeleid aan de groepscomman dant, die een dokter ontbood. Daardoor werd F. wat rustiger. Nadat hem de bloedproef was afgenomen, werd hij rond vier uur weer naar huis gebracht Er zal in ieder geval proces-verbaal te gen hem worden opgemaakt wegens verzet tegen de politie. Gaaibolling Walsoorden WALSOORDEN - In zaal A Menheere werd een gaaibolling gehouden waar aan 60 gaaibollers deelnamen. De uit slag hoge vogel mevrouw Kint uit Kloosterzande, rechter zijvogel. Mare de Rijck uit Walsoorden, linker zijvo gel Wendy van Geersdaele uit Hei ka n t Grootste aantal vogels, zes stuks. Iwan Jonkheim uit Kloosterzande IJZENDIJKE - Aan de katholieke school voor huishoud- en nijverheids onderwijs in IJzendijke slaagden de volgende kandidaten voor hun einde xamen, 4-jarig LHNO' Anita de Boevere, Biervliet. Marian van Dale, Ooslburg; Karin Duysse- rinck. Biervliet. Sandra van Hevele. Aarden burg. Rian de Krijger, Biervliet: Wendy de Meijer. Biervliet; Barbara de Nooijer Bier vliet. Lla Ongenae, Biervliet. Tea Oncenae. Biervliet Jolanda de Ruijsscher. Biervliet Ingrid Boerjan. Biervliet. Odette du Bo.sc Oost burg. Eis van de Broeke. IJzenóijKc: In geborg Bron Waterlandkerkje Malty Chrls- ttaanscn. Waterlandkerkje, Dêsiree van Dle- rendonck. IJzendijke. Lilian van Ecke. Aar denbui g. Marian Engels. IJzendijke. Evelien de Fetjter. Schoondijke: Anita von Hout. Biervliet; Carine Mieras. Hoek; Anne-Marie Onghenae. Waterlandkerkie. Astnd van der Slikke, Biervliet: Sandra Stetfnaert. Hoofd plaat, Sandra Steijaert. Hoofdplaat, Heieen Stokkerman. Oostburg. Linda Temerman. Hoofdplaat: Jacqueline Timmerman. Oost- burg. Nicole Vanhulle, Ootburg. Janine van de Voorde. Oostburg; Monique van 't We- steinde. Oostburg Interim Algemene Schakelopleiding 2ejaars Patricia van Daele. IJzendijke; Mla Heule. Nicuwvliet: Conny Koster. Sluis: Petra Nies- kens. Sluis Monique van Pamelen. Sluis. Ni- ci t|ie Peidaen. Sas van GentJoze de Vlieger Breskens. MIDDELBURG - Bij hel aan de Rijks- opleidingsschool voor kleuterleid sters (Pedagogische Academie in Mid delburg) gehouden examen slaagden voor de B-akte (hoofdlcidsler): Marion van Kaam. Halsteren. Sjanneke Ronnman. Philippine Pien de Haan-Mijn heer. Vlissingen; Lla Goedbloed Oost-Sou- buig. Ann Marie Vermeulen. Heinkenszand: Ans Fokke-Kornman. Goes Els Korstanje- Laport. Nieuwdorp; Annel Thierry. Middel burg Anja Dreve. Breskens. Els Bal. Brulnis- se Inge Lefèvre. Goes; Maneke van I.iere. Oostkapelle: Rente Looy. HGoes. Anja Punl Oud-Vossemeer. Kannde Koek. Terneuzen Mona Labwsky. Hulst: Greet Minnaert-van Dijk. Terneuzen: Brigitte Steijns. Klooster zande. Monique Tenbroek. Noordwellc. Ka rin Bees. Schoondijke. Gea van de BeVge. Tholen; Mariet Rooy. Dirksland: Els Feylel. Kerkwerve Mieke kooman. Domburg, Curla Glas, Kapelle; Irene Lammerts. Terneuzen. Wilna van Reems. Oost-Souburg; Jeanette Voorwerk. Zoutelande. Susan Vermaat. Vee- re. Karin Ploegaeri Philippine; Rian Dijk veel. Middelburg. Monique Rijk. Bergen op Zoom. Yula Heijnemans. Middelburg; Pita Harder. Vlissingen; Marijke van Wel. Goes. Totaal 45 kandidaten, van wie er 35 slaagden en Uen werden afgewezen. Het examen is hiermee beëindigd. VLISSINGEN - Aan de Binnenvaart- avondschool te Vlissingen slaagde voor de examens Schipper Zuidhollandse en Zeeuwse stromen, rivieren, kanalen. IJsselmeeren Waddenzee, de heer J. M V'eerhoek te Vlissingen. Voor het examen Vooropleiding Schip per slaagden de heren B. Lavooy te Ter neuzen en M. L. Viergever te Koudeker- kc

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5