mmtitiiiuti radio't westen m Opbouworgaan Schouwen vraagt positieve uitspraak gemeenten Bejaardenbolling in Oostburg werd een gezellig gebeuren HU 100,ra. pi volkoren punt/es^ BÉ PZC/streek Groot aantal sieraden gestoten 339,- 1495,- 399,- 249,- ,75,- 799,- 149,- ,69,- mr%i OM VOORTBESTAAN NIET IN GEDING TE BRENGEN DONDERDAG 11 JUNI 1981 K.EKKWERVE - Het dagelijks bestuur van de stichting samenlevingsopbouw te Kerkwerve heeft de zes gemeenteraden op Schouwen-Duiveland dringend opgeroepen een positieve uitspraak te doen met betrekking tot het in het geding gekomen voortbestaan van het opbouworgaan. De colleges van burgemeesters, wet houders en secretarissen hebben on langs. zoals gemeld, het vertrek van op bouwwerker D. Doeswijk aangegrepen het stichtingsbestuur te vragen de va cature niet te vervullen. Zij voerden voor dit verzoek onder meer financiële redenen aan en met name ook "ernstige twijfels over het nuttig rendement' van de activiteiten van de opbouwwerker voor de regio. Het dagelijks stichtingsbestuur heeft de colleges van b. w en s inmiddels met nadruk voorgehouden dat het niet ver- NCVB Yerseke YERSEKE - De afdeling Yerseke van de NCVB hield de laatste bijeenkomst van het seizoen onder leiding van me vrouw Laban-v d. Berge. Tijdens de bij eenkomst werd een pakjesavond ge houden waarvan de opbrengst, 250.-. bestemd is voor een goed doel. De eerstvolgende vergadering is in sep tember. Enquête in Ellemeet en Kerkwerve over winkelvoorzieningen KERKWERVE - Van 15 lot 26 juni wor den er in de Schouwse dorpen Elle meet en Kerkwerve huis-aan-huis-en- quêtes gehouden over de winkelvoor zieningen. Het onderzoek vindt plaats in het kader van het kleine kernen-ex periment en wordt uitgevoerd door de leerlingen van de eindexamenklassen van de rijksscholengemeenschap te Zierikzcc. Het kleine kernen-experiment houdt zich bezig met de leefbaarheid in de kleine dorpen Samen met bewoners en overheid wordt gewerkt aan het be houd van voorzieningen zoals school, woningen, winkel, dorpshuis en ver voer. De enquêtes moeten onder meer aangeven in welke mate een dorpswin kel nog voor de bewoners van belang is. Voor wat betreft Ellemeet is er vanuit het kleine kernen-experiment al eens gesproken over een alternatieve oplos sing van het winkelprobleem. Daarbij wordt gedacht aan een vast verkoop punt in het dorp, waarbij een aantal be woners zelf voor de verkoop zorgt. Dit verkooppunt zou in samenwerking met de huidige winkeliers opgezet kunnen worden. De bedoeling van de enquête te Ellemeet is dan ook vooral er achter te komen hoe de dorpsbewoners zelf hier over denken. Daan Smits wint wielertrimwedstrijd in Kamperland KAMPERLAND - Daan Smits heeft bij de A-trimmers de wielertrimwedstrijd in Kamperland gewonnen. De lengte van het parkoers bedroeg 120 kilome ter. Hij had vijftien seconden op Cees Mangnus. De groep kwam anderhalve minuut later. Bij de B-trimmers, die 80 kilometer moesten afleggen, won Wim Stols de sprint en bij de dames ging de zege naar Petra van Tilburg. De wedstrijd bij de trimsters werd een telurstelling voor Bea de Breij. die na dertig kilometer een voorsprong had opgebouwd, maar vlak voor de finish werd ingehaald door de A-trimmers. In deze groep bevonden zich ook enkele dames. De uitslag bij de A-trimmers is 1 Daan Smits. 's-Heerenhoek. 2 Cees Mangnus Hemkens- zand. 3 Daan Geers Ossendrecht, 4 Co van de Corput Ossendrecht. 5 Cor Verplanke Biervliet. 6 Frans van de Berge Krabbendij- ke. 7 Johan Selders Graauw. 8 Iman Koeman Wolphaartsdijk. Harald Kurvink Rilland en 10 Jan van t Westende s-Heerenhoek B-trimmers 1 Wim Stols Halsteren 2 Cees de Jong Goes. 3 Ton Aarts Halsteren. 4 Cees van der Linde Goes. 5 Bram Slabbekoom Goes. 6 Theo van de Scheers Hoogerheide. 7 Anton Jakobsen Wouw 8 Bertus Wieles Sluis. 9 Bert Wever Goirle 10 Andre Geys Kwadendam- me dames 1 Petra van Tilburg Halsteren 2 Marjo Rindhoud Wolphaartsdijk. 3 Klaartje Uitterhoeve Hoedekenskerke 4 Sonja Stom pe Koudekerke. 5 Bea de Breij Steenbergen 6 Tanneke Herenthals Temeuzen. 7 Dora Wil- lemse Grijpskerke. 8 JeanetteBosselaar Aag- tekerke 9 EUy Melissen Bergen op Zoom en 10 Marlies Dalebout Goes Poolse muziekgroep 'Ossian' treedt op in Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdag 12 juni treedt de Poolse groep "Ossian" op in het Vlissingse jongerencentrum 'De Piek". 'Ossian' speelt op een voudige akoustische instrumen ten. Het genre van de groep bevat ele menten uit volksmuziek en klas sieke muziek. In grove trekken spelen zij vrolijke Zuidamerikaanse muziek op wijs- gerigé Aziatische thema's. Tot nu toe heeft de groep 4 lang speelplaten gemaakt en vele tour nees door Europese landen De bezetting van de groep is: Jacek Ostaszewski - fluiten, kayakum en conga's. Jacek Wolski - tabla, bala laika. Wojciech Waglewski - 12sna- rige akoustische gitaar, percussie: Radoslaw Nowakowski - bongo's, conja's. xylofoon, percussie. Dimi- tnos Kurtis - calimba. tampura. be- rimbao percussie. Het concert begint om 21.00 uur Iets aan de hand? Zet 't in de Minikrant! vullen van de vacature opbouwwerker een eind zal maken aan het bestaan van het Schouwse opbouworgaan. Vandaag (donderdag) krijgen alle raadsleden van het voormalige eiland een persoon lijke schriftelijke oproep van het be stuur in de bus om aan de voornemens van de dagelijkse gemeentebesturen geen gehoor te geven, maar de stichting samenlevingsopbouw in de gelegen heid te stellen een meuwe functionaris aan te trekken en het als nog mogelijk te maken naar behoren te kunnen func tioneren. ..We willen bijzonder graag dat de raden ons een tweede kans ge ven", aldus voorzitster Ria Geluk. Zij wraakte de te verwachten negatieve collegevoorstellen aan de raden als een uiterst 'rare manier' om de stichting naar aanleiding- van een toevallige va cature gelijk maar 'de nek om te draai en'. In een brief aan het overlegorgaan van de burgemeesters, wethouders en se cretarissen heeft het stichtingsbestuur onder meer gesteld dat er vele jaren van overleg voorafgegaan zijn tussen parti culier initiatief en gemeentelijke over heden om de stichtingsamenlevingsop- bouw met ingang van 1 april 1978 van start te kunnen laten gaan. „Financiële redenen mogen en kunnen geen crite rium vormen tot beoordeling van het al dan niet voortbestaan van een stich ting samenlevingsopbouw". In de brief aan de dagelijkse bestuurscolleges geeft het bestuur nader aan dat door KAPELLE - Bij inbraken in een boven- en een benedenwoning van de dames B. en M. aan de Bruëlisstraat in Kapcl- le is dinsdagavond een groot aantal sieraden gestolen. Ook werden twee geldkistjes opengebroken, waarin in totaal 490,- zat. De bui t bestaat onder meer uit- een gou den speld met drie diamanten, gouden hangers en kettingen, gouden schake larmbanden. gouden kettingen met pa rels en een zilveren ring met parels. De totale waarde van de gestolen sieraden was woensdag bij de politie nog niet be kend. De daders kwamen binnen dooi de achterdeur te forceren. het niet vervullen van de ontstane va cature er in feite voor de stichting geen mogelijkheid is om in stand te blijven „Zonder opbouwwerker kan er ook geen beoordeling van het door de colle ges in twijfel getrokken rendement van het opbouwwerk plaatsvinden" Ter discussie Ria Geluk wees er desgevraagd op dat het bestuur het omstreden nut van de werkzaamheden van een opbouwwer ker op Schouwen-Duiveland graag ter discussie wil stellen in het kader van de welzijnsplanning voor de jaren 1982-1985. Zij zei dat eerst dan een zui vere beoordeling van de bestaansgron den van de stichting zal kunnen plaats vinden. Aan Schouwen-Duiveland is destijds het zogeheten bijzonder regionaal wel- zijnsproject 'kleine kernen-experiment' toegewezen op grond van het feit dat er een stichting voor samenlevingsop bouw aanwezig was. Als voorwaarde W elzij nscommissie GOES - Vanavond (donderdag) verga dert de welzijnscommissie van de ge meente Goes. Aan de orde komt onder meer de brief die het bestuurdersover- leg van liet proefproject specifiek \v el- zijn heeft gestuurd naar dc dagelijkse besturen van dc gemeenten op de Bc- vclandcn. In deze brief wordt de zes gemeenten gevraagd in hun welzijnsplannen wat meer op êén lijn te gaan zitten waar liet gaat om de benadering van regionale en provinciale instellingen. Voorbeelden zijn de maatschappelijke dienstverle ning, de vrijwilligerscentrale. het mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland en het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming. Door de verschillen ïn de ge meentelijke beleidsvoornemens weten deze instellingen niet meer waar ze aan toe zijn. Ze vrezen voor hun functione ren en zelfs voor hun voortbestaan De Goese welzijnscommissie praat ook over de financiële vertaling van de be leidsvoornemens zoals die in het ge meentelijke welzijnsplan zijn neerge legd, Dc vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Het publiek heeft spreekrecht- voor de toewijzing gold onder meer dat vanuit de stichting een ondersteuning - het experi en een mogelijke voortzetting na afloop moet plaatsvin den Het stichtingsbestuur heeft de col leges van b. w en s er in dit verband dan ook op gewezen dat door het niet ver vullen van de vacature opbouwwerker de uit het kleine kernen-experiment voortvloeiende werkzaamheden niet meer volledig kunnen worden uitge voerd. ..Dit kan mogelijk gevolgen heb ben voor het voortbestaan van dit pro ject en de daaruit voortkomende finan ciën". Het stichtingsbestuur heeft de dage lijkse gemeentebesturen onlangs offi cieel verzocht een standpunt 'in de vac ture opbouwwerker niet te voorzien' op te schorten en het voortbestaan van de stichting smaenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland met name af te laten hangen van de evaluatie in het kader van de welzijnsplanning. Het overlegor gaan van b. w en s heeft het bestuur echter laten weten geen aanleiding te kunnen vinden op het eerder genomen standpunt terug te komen. Ondanks de afwijzende opstelling van de colleges heeft het stichtingsbestuur inmiddels besloten de vacature te ver vullen. Met het in gang zetten van de sollicitatieprocedure wenst het bestuur overigens te wachten op een duidelijke uitspraak van de zes gemeenteraden. De gemeenteraad van Middenschou- wen heeft intussen het voortbestaan van het opbouworgaan in het onzekere gelaten. Als het aan de meerderheid van die raad ligt, krijgt de stichting sa menlevingsopbouw echter volgend jaar zeker geen nieuwe opbouwwerker in dienst. De raad. uitgezonderd de PvdA- vertegenwoordiger. was het namelijk met b en w eens dat het geen kwaad kan eerst maar eens een jaar te bekijken hoe de stichting draait zonder een beroeps kracht. Eén van de deelneemsters in actie tijdens de bejaardenbolling in Oostburg. OP OVERDEKTE BAAN 'RAAK TEGEN STAAK' OOSTBURG - De bejaardenbolling die woensdag in Oostburg werd gehouden is een succes geworden. Op de overdekte baan van de Oostburgse bolclub 'Raak tegen Staak' waren dertig dames en heren aanwezig om in pelotons van drie te proberen één van de hoofdprijzen te winnen. Voorzover dat niet lukte was er niets aan dc hand, want wie niet in de prijzen viel genoot in elk geval zichtbaar mee van de uitstekende sfeer die er op en rond de baan heerste. Uiteindelijk ging het drietal J. Ekkcbus, J. Roets en mevrouw L. Paepe, met de eerste prijs strijken. Zij kregen een medaille aangeboden uit handen van de heer J. Ouwendijk. Namens de Oostburgse VVV zwaaide de heer Ouwendijk lof toe aan het organiserende 'Raak tegen Staak' en hij sprak bovendien nog eens zijn bewondering uit over/: schitterende overdekte accommodatie die deze Oos burgse bolclub heeft. Een accommodatie die overigen ook gebruikt zal worden voor de komende belangrijk krulbol-evenementen, zoals het Nederlands clubkas pioenschap en de keizerbolling. De wedstrijdleiding van deze bolling was in handen1 K. Hubregtse. A. Blaauw trad op als scheidsrechtere: M. van Steenberghe verzorgde de administratie De boilers kwamen uit Biervliet, IJzendijke, Eede, Aa- denburg en Oostburg. De verdere uitslag was: 2 A. Hubregtsen met P \z Hijfte en A. Paepe; 3 P. Staelens met J. Moens en? Bailly. Majoor Bosschardt spreekt in Groede GROEDE - Majoor A. M. Bosschardt spreekt vrijdagavond 12 juni tijdens een classicale zendingsavond in de her vormde kerk in Groede. De majoor van het Leger des Heils vervangt de eerder aangekondigde heer Frlius, die ziek ge worden is. De avond begint om 18.00 uur. Experimentele dienst in kerk Middelburg MIDDELBURG - De 'experimentele dienst' die elke tweede zondag van de maand wordt gehouden in de Hoiplein- "kerk te Middelburg, heeft zondag 14 ju ni als thema: 'Het enthousiasme van de eerste gemeente'. De voorganger in de ze dienst, die s middags om half vijf begint, is ds A. C. Moerman. Filmvoorstelling 'Wi-Egi-Sani' in Vlissingen VLISSINGEN - In •Wi-Egi-Sani' aan de Oranjestraat. In Vlissingen wordt op vrijdag 12 juni de thriller 'The Last Wa ve' van Peter Weir vertoond. De voor stelling begint om negen uur 's avonds. Avond over diepe ontspanningstechniek TM in Vlissingen VLISSINGEN - Op vrijdag 12. wordt aan de Schuitvaartgrachti Vlissingen een inrormatieavondovj ontspanningstechniek TM i De aanvang is 19 30 uur. Philips PORTABLE TV, KWARTS- KLOK en WEKKERRADIO Type 9 TC 2000, net en accu voeding, aansluiting voor oor- teiefoon, extra luidspreker en geluidsinstallatie. Adviesprijs 745,- 1 Onze prijs 1 Aristona PORTABLE TELEVISIE Type 31 T 5121, 31 cm beeldbuis. 339,- Onze prijs KLEURENTELEVISIE 66 cm grootbeeld televisie, electronische drukknoppen op 12 voorkeurzenders met licht- indicatie. 2045,- Onze prijs Technics STEREO CASSETTEDECK type RSM 5, frontlader met Dolby en geschikt voor Metal tape. Adviesprijs 420, Onze prijs KLEURENTELEVISIE compacte uitvoering, 37 c inline beeldbuis met video-aansluiting Adviesprijs 1145.-' Onze prijs Philips CASSETTERECORDER Type N 2228, met auto matische opnameregeling. Met diverse aansluitmogelijk heden. Adviesprijs105,- Onze prijs 4 Braun SCHEERAPPARAAT type Micron, veredeld scheerblad en een brede tondeuse. Kompleet in luxe cassette Adviesprijs 169.- STEREO RADIORECORDER type RCS 50. FM en middengolf ontvangst. Batterijen netvoeding. Adviesprijs 249,- Onze prijs Philips KLOKRADIO type 90 AS 090, elektronisch met digitale LED tijdaanwijzing. 90,- Onze prijs Philips DIEPVRIESKIST type AFB 021, inhoud 210 liter, uitstekende kwaliteit met vele extra's; Gratis (bij aankoop van een Philips diepvriezer) een aantrekkelijk assortiment van DIEPVRIESPRODUKTEN tmitttitutiit Adviesprijs 775,- Onze prijs Onze prijs Ruton STOFZUIGER Type RO 3640, praktisch slede model met een grote zuigkracht. Nu compleet met alle hulpstuk ken extra laag geprijsd. Adviesprijs 239,- Onze prijs Zanussl COMBI-KOELKAST type ZC 2300, inhoud 230 liter, 190 liter koeling met volautomatische ontdooiing en 40 liter diepvriesruimte. Met Kema keur. Adviesprijs 789,- Onze prijs MIDDELBURG Markt 73 01180-12587 VLISSINGEN Walstraat 86 01184-12814 mixed nuts ftzoMten tf orqneuten De bekende grijze vuilniszakken met KOMO-Keur. Formaat 60 x 80 cm Met sluitstnppen Per pak 20 stuks. 4,- Gestreept tricot nacht- l hemd van poi katoen in verschillende leuke I kleurenkombinaties iMaten36 t/m 44 24,75 Compactluiers met groot absorptievermogen. Ze zijn dunner dan de normale ceistofluiers en zitten daardoor fijner, nemen sneller vocht op en staan leuker Per pak van 30 stuks 4,25 - 2 PAKKEN Voor snelle vaders: jogging short met elastische badstof zij-inzet, achterzak en kontrastranden. In 5 kleuren en de maten 42/44 t/m 2 Stuks, samen 200 gr 2,25 54/56 16,75 Chocolade tabletten, melk of puur ;amen 2~~ NU' tU&300,r.mJ* bucon tonder "DOF MFFR MPT MINDFR f.FI Dl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 4