Wiegel oneens met uitsluiting VVD Wat lust kleinejoris inBretagne? Na zeer lang wachten begin van nieuwbouw voor Delta College Acht IRA-leden uit gevangenis ontsnapt HUWELIJKSZEGELS economische beroepsonderwijs middelburg Geen aparte watermeters bewoners woonwagens 'nestwarmte' in middelburg Première van film over pleeggezinnen voor bijna lege zaal Zoekactie naar drenkeling bij Zeebrugge bp zou deelname in lpg-terminal Sloe overwegen Crisis Polen afgewend Spanning om de Voer is afgenomen d'66 wil verlaging salaris ombudsman DONDERDAG 11 JUNI 1981 Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/provlncie/binnen-buitenland MIDDELBURG - Woensdagmiddag is hel eerste verticale segment voor de gymnastieklokalen, behorende bij de nieuwbouw van het Delta College aan de Grevelingcnstraat in Middelburg geplaatst. De heer F. de Nie, chef afde ling Scholenbouw Beroepsonderwijs van de Direktie Bouwzaken van het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen trok aan een handel in een metershoge kraan, waardoor hel seg ment in verticale richting kwam te staan. Het is de bedoeling dat de drie gymlokalen begin september in ge bruik worden genomen. Het schoolgebouw zelf. dat een bruto vloeroppervlakte krijgt van ruim 4600 vierkante meter, wordt als alles meezit begin januari 1982 opgeleverd Ruim nesenhonderd leerlingen zullen er dan economisch beroepsonderwijs gaan volgen in de schooltypen LMO. MMO. LEAO en MEAO De totale bouwkosten bedragen 6.5 miljoen gulden en de school wordt gebouwd door Verlaat's Houtbouw te Hardinxveld Deze aanne mersfirma maakte ook het ontwerp voor het nieuwe Delta College, dat zal worden uitgevoerd onder het toeziend oog van het architectenbureau Rothui zen 't Hooft te Middelburg. De handelingen die de heer De Nie woensdagmiddag verrichte gingen ge paard met het oplaten van tientallen ballonnen door de jongste leerlingen van de school Op het geplaatste seg ment werd de nieuwe vlag van het Delta College, met enige moeite, ontrold De vlag werd ontworpen door een leerling van de derde klas MEAO en bestaat uit vier blauwe banen idie de vier schoolty pen symboliseren i en de letters D <Del- taien C (Collegei Lang gewacht Na de 'plaatsingsceremonie' werd in de aula van het oude schoolgebouw aan de Grevelingcnstraat een bijeen komst gehouden waarop de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Joh. P. Vcntcvogcl, onder meer opmerkte: „Vijfentwintig jaar lang hebben wc uilgckeken naar het moment van van daag. Jaren cn jaren hebben we hierop gewacht. We zijn bet ministerie dan ook erg dankbaar dal het uiteindelijk zover is gekomen". Hij zei verder maar niet op de lange 'lijdensweg' in te gaan die dc school in de afgelopen jaren heeft afgelegd omdat die zo langza merhand wel bekend is. Hij doelde WMZ WIJST VERZOEK AF GOES - De watermaatschappij Zuid- West-Nederland voelt er niet veel voor om dc staanplaatsen op de woonwa gencentra te voorzien van aparte wa termeters. Dit in tegenstelling tot een ander nutsbedrijf, de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, die overal wel aparte gas- en electriciteits- meters heeft geplaatst. Voorzitter L. H. de Leeuw van het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland vertelde dit woensdagmiddag tijdens een ver gadering van het algemeen bestuur van het schap in Goes. De Leeuw zei het afwijzende antwoord van de watermaatschappij op het ver zoek van het woonwagenschap om alle staanplaatsen eigen meters te geven te betreuren. „Als we woonwagenbewo ners willen erkennen als gewone bur gers die toevallig in een wagen op een woonwagencentrum wonen in plaats van ln een huis, dan moeten we ze de zelfde rechten en plichten geven als an dere burgers", aldus De Leeuw. „Dat betekent dan bijvoorbeeld dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor hun gas electriciteits- en waterverbruik. Dat kan nu eenmaal niet zonder eigen me ter". Momenteel hebben alle woonwa- gencetra één watermeter. Het totale verbruik wordt over de verschillende gezinnen omgeslagen. Dat dit systeem niet bepaald leidt tot zuinig omsprin gen met water is bij het woonwagencen- tmm op Tholen gebleken. Volgens de voorzitter van het woonwagenschap worden daar 'onvoorstelbaar grote hoe veelheden water verbruikt'. Schroot Op de woonwagencentra in Vlissingen en Goes is, zo bleek uit de mededelin gen van De Leeuw, te weinig sloop- niimte beschikbaar. Bovendien zijn de mogelijkheden om schroot af te voeren er onvoldoende. In Vlissingen zijn er wel uitbreidingsmogelijkheden. Naast het centrum ligt een weiland met een industriële bestemming. In Goes is ue situatie moeilijker. Het woonwagen centrum daar ligt middenin agrarisch gebied. De Leeuw vond het toch zaak om uit te blijven zien naar mogelijkhe den om de sloopcapaciteit te vergroten. De slopers onder de woonwagenbewo ners verrichten immers belangrijk werk doordat, ze autowrakken opruimen. De gemeente Zierikzee is bezig met de grondverwerving voor het nieuwe woonwagencentrum aan de Klerksweg. Zienkzees burgemeester T. H. de Mees ter vertelde dat het nog wel even aan kan lopen voordat met de aanleg van net centrum kan worden begonnen. De eigenaar van de grond is niet van zins om te verkopen Burgemeester De Meester zei de indruk te hebben dat de eigenaar zich met alle mogelijke midde len tegen de verkoop zal verzetten, zo- oat het best een lange procedure kan worden. daarmee onder meer op dc oude schoolgebouwen die er als barakken uitzien, het feit dat de school nu nog is ondergebracht in diverse gehouwen in Middelburg, dc lekkages on dc spaan plaataffaire. De voorzitter bood na zlfn korte toe spraak de heer De Nie liet boek Zee land in vogelvlucht aan De Nie zeil zei ..De situering van het Delta College in Zeeland is altijd een naargeestig witte 'De Schutterij' te Clinge houdt een Western- weekeinde CLINGE - De Schietvereniging voor Zeeuwsch-VIaanderen 'De Schutterij' houdt vrijdag, zaterdag en zondag weer het Western-weekeinde in het Schietcentrum Statenboom te Clinge. Niet minder dan 400 deelnemers uit Nederland. Belgié en Duitsland zullen dan verkleed als cowboy of indiaan uil het Amerika van de negentiende eeuw een aantal wedstrijden schieten met het bekende zwarlkruit en oude wa pens. De eerste schietwedstrijden be ginnen vrijdagmiddag om 13.00 uur. Zaterdag en zondag zijn er de gehele dag wedstrijden met diverse soorten wapens De wedstrijdonderdelen zijn 50 meter geweer, standaard en vrij De standaardwapens zijn oude originele wapens, waaronder de Anfield. Missis sippi. Zouaven en Springfield. Het re- volverschieten gebeurt op de 25 meter baan. terwijl het spectaculaire duel- schieten op een open terrein wordt ge houden Een nieuw onderdeel is het ka- nonschieten Dit onderdeel wordt op de 50 meter baan gehouden Zaterdag avond zal een aantal leden van 'De Schutterij' een western opvoeren De avond wordt besloten met een groot kampvuur en barbecue. De kinderen zulien tijdens het gehele weekeinde po ny kunnen rijden en huifkartochten maken Voor de echte geweerschutters is er een speciaal onderdeel ontwikkeld dat de organisatoren van een Duits western-weekeinde hebben overgeno men. Zondagmiddags kunnen de tien beste schutters met het geweer schie ten. zowel vrij geweer als standaard en elkaar bekampen op een ereschijf. Ver der is er een wedstrijd voor zowel dames heren als kinderen wie het mooiste cow boy- of mdianenpak draagt. Om half zes is de prijsuitreiking. Afdeling Braakman plattelandsvrouwen houdt fietstocht DE BRAAKMAN - De afdeling 'De Braakman' van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen houdt woens dagmiddag 17 juni een fiets-puzzel- tocht. De start is tussen 13.45 en 14.00 uur op het parkeerterrein in de Braak man en de tocht is 15 kilometer lang. Het startgeld komt ten goede aan de gehandicapte vrouw. Bij slecht weer wordt de fietstocht een week uitgesteld. vlek geweest op de kaart Het heelt zo ontzettend lang geduurd voordat er nieuwbouw kon verrijzen, doordat het ministerie van onderwijs gebrek aan fi nancien had Demissionair minister van onderwijs Pais heeft onlangs echter besloten dal er op hel gebied van scho lenbouw niet zal worden bezuinigd De Nie bood min of meer zijn excuses aan voor het feit dal het Delta Colllege zo lang op nieuwbouw heeft moeten wachten ..Maar ja. het is voor mij wei eens moeilijk om het geheel in Neder land te overzien. Ik heb namelijk 2500 schoolgebouwen onder mijn beiieer en 'Excelsior' Terhole houdt rommelmarkt TERHOLE-De muziekvereniging 'Ex celsior' uit Terhole houdt zaterdag 13 juni een grote antiek- en rommelmarkt in en nabij hel dorpshuis in Terhole. Verder is er een kleine fancy fair. waar aan. naast het r&d van avontuur, ook enkele gezelschapsspelen zijn verbon den. Er zijn wafels, koffie en frisdranken verkrijgbaar. Op opbrengst komt ten goede aan nieuwe instrumenten en uni formen. De rommelmarkt begint om 9.00 uur Orgelconcert in basiliek Hulst HULST - In de basiliek te Hulst wordt vrijdagavond 12 juni een bijzonder or gelconcert gegeven. Dit eerste concert van een zomercyclus wordt gegeven door de organist T van Eijk uit Breda Het grootste deel van het programma wordt gevuld met het complete Messe pourlesparqisses vanF Couperimeen orgelmisi. Het bijzondere is volgens de organisatoren dal de mis wordt uitge voerd zoals dat in de tijd van ontstaan gebeurde De diverse onderdelen wor den nu steeds voorafgegaan door de gregoriaanse melodie, gezongen door het mannenkoor van de basiliek onder leding van Jo Ivens. De rest van het programma staat liturgisch in het te ken van Pinksteren Zo speelt de orga nist werken van Dufay. Vranken en An- driessen Een en ander weer voorafge gaan door de gezongen melodie. Het concert begint om 20.00 uur. Avondvierdaagse in Nieuw-Namen NIEUW NAMEN L Zoals in ve« plaat- sen in Zeeuwsch-VIaanderen wordt ook in Nieuw-Namen een avondvierdaagse gehouden. Maandag 15 juni kunnen de wandelaars zich vanaf 18.30 uur aan melden in zaal Thilleman. Men kan kie zen uit de afstanden 5.10 en 15 kilome ter De organisatie van de avondvier daagse is in handen van het Feest- en Sportcomité, in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding. Alle deelne mers die de vierdaagse hebben uitgelo pen ontvangen vrijdagavond een herin neringsmedaille. waarna in het ge meenschapscentrum De Kauter een blarenbal zal worden gehouden. MIDDELBURG - De centrale voor pleeggezinnen in Zuid-Holland en Zee land vertoonde woensdagmiddag in Middelburg vooa een bijna lege zaal de film 'Nestwarmte'. In de Middelburgse concertzaal vond de premiere plaats van de rolprent, een voor film bewerkt verslag van de gelijknamige theater- produklie. 'Nestwarmte' handelt over een specifiek geval van plaatsing in een pleeggezin en heeft niet in de eerste plaats tot doel het werven van pleegge zinnen. Eerder gaat het om informatie over wat men van een pleegkind kan verwachten, wat er van pleeggezinnen verwacht wordt en hoe de plaatsing, de keuze van een pleeggezin en het aan deel daarin van een kindertehuis ver lopen. Aanleiding tot het maken van de film was het grote aantal kinderen dat nog in kindertehuizen op een pleeggezin wacht. Meer dan 7.500 kinderen zijn al in gezinnen ondergebracht, maar een goede duizend verblijven nog in kinder tehuizen. Het merendeel geeft regelma tig te kennen in een gezin te willen wor den opgenomen. Het gaat hierbij vooral om jongeren tussen 10 en 18 jaar Al eerder werd samen met hel Vor mingstheater de problematiek in beeld gebracht. Dat resulteerde in het thea terstuk 'Nestwarmte'. dat goed ontvan gen werd. Het succes en de resultaten sommige klachten over die gebouwen zijn weieens ongegrond. Maar hier in Middelburg was liet dringend nodig dat er iets nieuws uit de grond werd "ge stampt Daarbij is hel een erg belang rijk gebouw waarmee wordt begonnen De lichamelijke conditie in Nederland gaat achteruit en er moet meer aan gymnastiek worden gedaan. De heer De Nie sprak de hoop uit dat de drie gebouwen ook werkelijk begin septem ber in gebruik kunnen worden geno men. Delta-festival De laatste van de drie spiekers was de heer G Hersbach die namens de ouder- coinmissie een bedrag van f 1400.over- handigde aan de secretaris van hel schoolbestuur, de heer L Everaars Het geld is op diverse manifestaties verza meld en is bestemd voor het zogenaam de Delta-festival dal na de opening van het nieuwe schoolgebouw zal worden gehouden. Het festival is een feestweek waarin onder andere open huis wordt gehouden en verder zullen er feestjes, sportactiviteiten en een reünie van oud-leerlingen worden georganiseerd oiatiiteii ue centrale op het idee het project te verfilmen. Josine van Noord bewerkte het stuk en Thijs Chanowski legde het op celluloid vast. In 'Nestwarmte' blijkt de thuissituatie voor een veertienjarig meisje, door hel vertrek van de moeder en de reddeloos heid van de vader, niet meer houdbaar. Maatschappelijk werk plaatst haar in een kindertehuis vanwaaruit naar pleeggezinnen wordt gezocht. De film maakt duidelijk dat het soms niet 'klikt' in een pleeggezin, doordat de ma nier van leven daar heel anders kan zijn dan het kind thuis gewend was Aan de andere kant wordt getoond hoe maat schappelijk werkers en psychologen dikwijls te vakmatig te werk gaan. niet gericht op de individuen in hun doel groep. De voorstelling van woensdag zou ei genlijk 26 mei zijn gehouden. Verschil lende (de premiere was vooral bedoeld voor gemeentebestureni gemeenten hadden echter laten weten dat die da tum niet zo goed uitkwam vanwege de verkiezingen. Hoewel de première werd uitgesteld, telde de centrale voor pleeg gezinnen slechts twee bezoekers Maat schappelijk werker Ph J. Woltering van de centrale het hierover zijn teleurstel ling blijken Hel is de bedoeling dat de film via allerlei verenigingen voor een zo breed mogelijk publiek vertoond wordt. Zeilwedstrijden op De Braakman .TERNEUZEN - De watersportvereni ging Vremdijck houdt zondag 14 juni zeilwedstrijden op de Braakman voor spanker, zeilplanken, laser, optimist en 420 De inschrijving vindt plaats in het clubhuis tussen 09 00 en 11 00 uur. waar ook het vaarplan uitgereikt wordt en de wedstnjdbepalingen ter inzage liggen De starts zijn om 10.00. 11.30 en 14.00 uur Bij deze wedstrijden wordt de Olympische puntentelling gehanteerd. VLISSINGEN - De afgelopen nacht is een grootscheepse zoekaktie gehouden naar een opvarende van dc veerboot 'European Clearway' die ter hoogte van de boei Scheur/Zand vijf mijl bui ten Zeebrugge overboord was gesla gen. Tegen half éen vannacht kwam er van de European Clearway - die vaart tus sen Zeebrugge en Felixtowe en die op weg was naar Zeebrugge - het sein. dal er een opvarende overboord was geval len. Via Vlissingen-Radio werden on middellijk extra scheepvaartbenchten uitgezonden en er kwam een zoekaktie op gang waaraan deelnamen een rede boot van het loodswezen uit Zeebrugge een reddingboot uit deze Belgische ha venplaats. schepen die zich in de omge ving van Zeebrugge ophielden en voorts werd een Belgische helicopter ingeschakeld De veerboot Olau Hol- landia'. die om elf uur uit Vlissingen was vertrokken en de plaats van het ongeval reeds was gepasseerd, keerde terug om deel te nemen aan de zoekak tie. Of het zoeken succes heeft opgele verd en of het om een bemanningslid of een passagier ging. was vannacht nog niet bekend (Slot van pagina 1) Overigens hebben beide oliemaat schappijen enige tijd geleden een optie genomen op een groot deel van de op slagcapaciteit van Eurogas Ir Stenslra van BP en wethouder Riezenkamp wa ren gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. De regering heeft enkele voorstellen in voorbereiding om Shell en BP nog meer tegemoet te komen en zo de totstand koming van dc terminal in Europoort toch mogelijk temaken MinisterTuijn- man wil jaarlijks vijf miljoen gulden be schikbaar stellen als bijdrage in de aan leg van een pijpleiding teen van de vei- ligheideisen van de regeringi. Verder wil de minister Sfzien van de verplich ting tot de aanleg van een LPG-haven. Dit levert een besparing op van vijftien tot twintig miljoen gulden op een totaal van vierhonderd miljoen gulden die ge moeid zijn met de aanleg van de termi nal. De minister verbindt aan deze con cessies echter wel de voorwaarde dat onmiddelijk met de aanleg van de pijp leiding wordt begonnen Tol de pijplei ding gereed is wil men Shell en BP toe staan de LPG-afvoer per schip tot onge veer éen miljoen ton per jaar te verrui men. Al deze voorstellen moeten nog door de verschillende overheden met name de provincie Zuid-Holland, de ge meente Rotterdam en het openbaar li chaam Rijmond, worden goedgekeurd 29 JULY 1981 Hts soyal W-mai. of walss and lady diana spencer LONDEN - Grool-Brillannie krijgt speciale hinrelljks-posl zegels met daar op prins Charles en zijn aanslaande bruid lady Diana Spcncvr. Dc zegels verschijnen een week voor het huwelijk, dal plaats nudl op'Spjnli De zegels zijn vet vaardigd naar een foto. die speciaal hiervoor door Lord Snoirdon is gemaakt. (Slot van pagina 1) lippendienst aan het Kremlin bewij zen - Oost-Duitsland. Tsjeeho-Slowa- kijeen Bulgarije - willen alles behalve dan een militaire interventie. Ze zijn bang voor de onvermijdelijke terug slag in de vorm van een koude oorlog en westerse boycotmaatregelen, die heel Oost-Europa zullen treffen. Alle Warschaupact-landen. waaronder ook de Sowjet-Unie. verkeren op het ogenblik in een ernstige economische crisis Alle landen, in het bijzonderTsje- cho-Slowakije en Roemenie staan voor schier onoplosbare problemen omdat de bevolking van deze landen weigert de acute tekorten aan consumptiegoe deren te accepteren en in het bijzonder de eerste levensbehoeften, die deze lan den moeten exporteren om hun ener gierekeningen te betalen. Een economische boycot zou voor mil joenen mensen in Oost-Europa de ko mende winter hongersnood betekenen, als dat al niet vóór die tijd gebeurt De Polen weten dat en zij weten ook dat de andere Warschaupact-landen ten koste van alles agressie willen voorkomen. Vluchtelingen Maar de steeds slechter worden econo mische situatie en het onzekere poli tieke klimaat veroorzaken een steeds grotere stroom vluchtelingen. In Gene ve werd gisteren bekendgemaakt dat meer dan de helft van de ongeveer 6000 Oosteuropeaanse vluchtelingen, meestal verblijvend in Oostenrijkse kampen, nu uit Polen bestaaL Alleen de laatste maand al hebben meer dan 900 Polen politiek asyl in het Westen verkozen boven het vertrouwde be staan in het eigen land. (Slot van pagina 1) woensdag meteen al in een kort briefje weten dal hij het bij het verkeerde eind heeft. Zij wijzen erop dat de PvdA niet met dc VVD w il onderhandelen en bovendien dat de PvdA groter is dan de VVD. Daarom ligt het voor de hand BRUSSEL - De politieke spanning in de Belgische regering is geluwd. Na de door de Waalse socialisten opgestook te rel over de Voe-rstreek tapte hun par tijleider Spitaeis woensdag uit een an der vaatje: de Waalse socialisten zul len vandaag voor een motie stemmen waarin dc rooms-rode coalitiepartners hun vertrouwen in de regering-Evs- kens bevestigen. Spitaeis deed zijn toezegging in een ge sprek met premier Eyskens die de Waalse leider op het matje had geroe pen Spitals deed zijn toezegging verge zeld gaan van een reeks eisen op het gebied van de taalpolitiek, zodat de te genstellingen lussen Waalse socialisten en de Vlamingen in en builen de rege ring blijven voortbestaan Deze .anti climax op zijn Belgisch iterm van een BRT-verslaggever) is po litiek niettemin een overwinning op punten voor de Waalse socialisten Ze hebben het initiatief genomen en de Vlamingen fiks Legen de haren ingestre ken Bij nieuwe algemene verkiezingen, die in Brussel nu in de komende herfst verwacht worden, zal dat zeker stem men opleveren Premier Eyskens benadrukte nog dat de Waalse socialisten niet langer aan dringen op een nieuwe regeling voor de Voerstreek een Vlaams gebied ten zuiden van Nederlands Limburg waar Franstaligen in de minderheid zijn. Drie Waalse ministers, allen socialis ten. hadden de afgelopen dagen een herziening van de bestaande regeling bepleit. FRANSE REGERING WIL BIJZONDERE BELASTINGEN PARIJS (DPA-RTRl- De Franse rege ring heeft een wetsontwerp opgesteld voor de invoering van een aantal bij zondere belastingen, zo is woensdag in Parijs bekendgemaakt. .Met de op brengst van deze belastingen, die over topinkomens en zeer hoge winsten worden geheven, moeten de sociale maatregelen die onlangs werden geno men. worden betaald. De legering besloot vorige week o.a. de miniuminkomens met tien procent te verhogen. eerst de mogelijkheden van een kabi net met PvdA. CDA en D'66 te onder zoeken. Wiegels bezwaren zijn gebaseerd op die laatste overweging van de informa teurs. namelijk dat dat - gezien de hou ding van minstens eén van de partijen - het breedst mogelijke kabinet is. Dat Is volgens Wiegel echter alleen een kabi net waarbij naast deze drie ook de VVD betrokken wordt Wiegel vindt het onaanvaardbaar dat de VVD nu buiten spel is gezet Hij heeft er vooral moeite mee omdat dit blijk baar gebeurd is vanwege de weigering van PvdA-Ieider Den Uyl met de libera len rond een tafel te gaan zitten. De WD-leider vindt hel niet redelijk dat de groepering, die niet met een an dere partij wil spreken, haar zin krijgt. Ook vindt hij het niet redelijk dat het hier ook nog een partij betreft die. meer dan welke andere ookdoor de kiezers is teruggewezen. Wiegel accepteert deze beslissing wel. „maar bijzonder aan vaardbaar acht ik ze niet". Programma Wiegel zei woensdag wel waardering te kunnen opbrengen voor het program ma dat inmiddels voor de komende on- derhandelingsweken is opgesteld. In zijn brief wijst hij vooral op het belang van een goede aanpak van de sociaal- economische en financiële problemen Wiegel vindt het terecht dat de informa teurs ook vinden dat hierover zaxen moeten worden gedaan in de komende informatie Hij is het overigens wel eens met de ge dachte van de informateurs dat het ka binet zo mogelijk de begroting voor 1982 nog moet kunnen vaststellen. Dat is van belang omdat in dat geval de ver antwoordelijkheid voor het algehele fi- nancieel-economische beleid .precies" komt te liggen waar die hoort Wiegel steunt verder de uitlatingen van Lubbers en De Koning dat Van Agt de eerst aangewezene is om minister-pre sident te worden Aan het adres van on der anderen PvdA-leider Den Uyl zegt de liberale leider dan ook .dat het een genoegen is onder en met de heer Van Agt te arbeiden". Vanmiddag beginnen de eerste echte onderhandelingen tussen de drie frac tieleiders en de informateurs Vanaf dan zullen zij elke werkdag van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17 30 uur onderhandelen over de 38 agendapun ten die door de informateurs zijn opge steld. alsmede over de kwestie van de zetelverdeling in het nieuwe kabinet en het premierschap. Cruciaal In Haagse kringen wordt de volgende week cruciaal geacht voor het welsla gen van de informatiepoging van Lub bers cn De Koning. Blijkt eind volgen de week dat er inhoudelijk vooruit gang wordt gemaakt, dan is de kans op slagen redelijk groot. DEN HAAG lANPl- De tweede-kamer fractie van D'66 heeft woensdag samen met de fractie van de PvdA een voor stel ingediend om het salaris van de nationale ombudsman te verlagen. Vandaag zal de tweede kamer over het voorstel om het salaris van de ombuds man te verlagen van 13.373 tot 12.257 gulden per maand debatteren. Het voorstel van D'66 zal worden verde digd door het kersverse kamerlid Ernst Bakker. VVD-woordvoerder Nijpels vindt het verwerpelijk dat D'66 zich tot dusver heeft onthouden van kritiek op het sa- lans van de nationale ombudsman WAPENS BINNENGESMOKKELD BELFAST - Uit de gevangenis in de wijk Crumlin Road in de Noordierse hoofdstad Belfast zijn woensdag acht gedetineerde leden van het verboden Ierse republikeinse leger ontsnapt. Bij de massale uitbraak werden twee ge vangenbewaarders door geweervuur gewond. j Van officiële zijde werd meegedeeld dal een grootscheepse jacht op de ontsnap te gevangenen was ingezet De ontsnapte gevangenen werden op het ogenblik van hun ontsnapping door een tunnel van een gerechtsgebouw naar de gevangenis teruggebracht Zij vielen hun bewakers aan en ontkwa men in klaarblijkelijk door medeplich tigen verschafte auto's. Zij verdwenen in het katholieke westen van Belfast. De ontsnapte terroristen - bekend als 'bende M60' - waren voorgeleid aan de rechter in verband met de moord vorig jaar op een Britse militaire spion. Het Britse departement voor Noord- Ierland deelde mee dat de ontsnapte gevangenen in het bezit van dne hand vuurwapens waren geweest, maar dat niet bekend was hoe zij die in handen hadden gekregen of tijdens hun ver schijnen voorde rechter verborgen hiel- den. De gevangenis van Crumlin Road is een van de zwaarst bewaakte van Noord- Ierland ADVERTENTIEi Tijdens de vakantie eet u vaak anders dan thuis. En niet alleen in 't buitenland. Ook in eigen land geldt het gezegde: "Verandering van spijs doet eten". Voor baby's en kleine kinderen gaat dat niet altijd op. Die kunnen soms vreemde gerech ten niet goed verdragen. Daarom doet u er verstandig aan, vol doende potjes vertrouwde Olvarit van huis mee te nemen. Aan de smaak is uw kindje immers gewend. En bovendien weet u zeker dal hel goed is Want de groenten voor Olvarit worden zorgvuldig gekozen. Bij de bereiding gaat Olvarit netzo zorg vuldig te werk. Door de groente snel te verwer ken en luchtdicht in glazen potjes te verpakken, blijven de voedingsstoffen zo goed mogelijk behouden. Zonder kunstmatige kleqjv en smaak stoffen én zonder conserveermiddelen. Zo is Oh arit niet alleen op vakantie, maar ook thuis het hele jaar door een goed uitgebalanceerde voeding voor uw kindje Op elk potje kunt u lezen wat erin zit. Informatie over samenstelling en voedingswaarde staat op het etiket vermeld. Met Olvarit kunt u elke dag weer een compleet menu voor uw kindje samenstellen. Want er is veel variatie in Olvarit. Voor elke baby- en kleuterleeftijd heeft Olvarit de juiste maaltijd, stuk voor stuk met zorg bereid door mensen met jarenlange ervaring in het maken van verantwoorde voeding. Daarom kunt u op Olvarit vertrouwen, het hele jaar door. Wilt u meer informatie over Olvarit baby- en kleutervoedingen, dan kunt u schrijven naar: N.V. Nutricia, Postbus 1,2700 MA Zoetermeer. Olvarit, een verantwoorde keus. wamiaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 33