Nieuw zwembadcomplex feiN Kapelle vrijdag geopend Industriebond FNV overweegt stappen tegen OR-lid Schelde PZC/ provincie GEDEPUTEERDE VOL LOF OVER VOORZIENINGSPEIL NSM-afdeling twee weken buiten bedrijf Bestuursschool Zeeland zoekt een eigen gebouw Raadslid A. Don (59): bemind en omstreden ZATERDAG 30 MEI 1981 ADVERTENTIE I DE WAARHEID KAPELLE - Vol bewondering over de sportvoorzieningen die het gemeentebestuur van Kapelle beeft opgebouwd, heeft gedeputeerde A. L. van Geesbergen vrijdagmiddag het nieuwe zwembad complex in het fruitdorp officieel geopend. „Kapelle heeft nu een voorzieningenpeil op het gebied van de sport dat je elders nauwelijks tegenkomt. Ik kan me zo gauw niet voorstellen wat er nu nog ontbreekt", zei hij. Het nieuwe zwembad bestaat uit een overdekt en een openluchtgedeelte. Het overdekte bad bestaat uit twee bas sins. Een van 12,5 bij 25 meter met een diepte van 1.10 tot 2 meter en een ln- structiebad van 12,5 bij 10 meter met een diepte van 0.40 tot 1 meter. Donkere houtbetimmeringen en oranje tegels geven het overdekte bad een gezellig Gedeputeerde blij met handhaving zwembad tVemeldinge KAPELLE - Gedeputeerde A. I,. van Geesbergen staat vierkant achter het streven van de Wemel- dingse bevolking om het instruc tiehad in het dorp open te houden. Hij liet vrijdagmiddag bij de ope ning van het nieuwe zwembad complex in Kapelle weten dat hij eventueel bereid is om er zelf aan bij te dragen. Zoals gemeld heeft de gemeente raad van Kapelle bepaald dat het instructiebad in Wemeldinge open kan blijven als er gemiddeld 90 be zoekers per week gebruik van ma ken. Het bad zal dan van dinsdag middag tot woensdagavond ge opend zijn Van Geesbergen zei blij te zijn met het besluit van de raad en de actie van de Wemeldingse be volking die eraan vooraf is gegaan, ..Als u onverhoopt eens een keer op 39 bezoekers blijft steken, bel me dan maar genist aldus de gedeph- teerde Ik kom dat aantal van 50 dan wel volmaken' aanzien Het openluchtgedeelte omvat een peuterbad een recreatiebad en een springbassm. De vormgeving is acht- hoekig. Het schotel-achtige peuter- speelbad en de hoger gelegen. 3.80 me ter diepe, spnngkuil bestaan uit eén zo'n element. Bij het recreatiebad zijn er drie aaneengeschakeld. De waterop pervlakte bedraagt 400 vierkante meter en de diepte varieert van 0 40 tot 1 40 meter Het recreatiebad is voorzien van een glijbaan Aan de rand van de springkuil staan een springtoren van drie meter en een springplank die één meter hoogis. Rondom de buitenbaden zijn ligweiden gemaakt. Het zwembad is uitgerust met voorzieningen ten be hoeve van gehandicapten en er zijn ex tra investeringen gedaan met het oog op energiebesparing Gedeputeerde Van Geesbergen opende het zwembadcomplex door met een haak een aantal zwembanden van de kantinemuur weg te halen Het zwem bad en de sporthal hebben die kantine gezamenlijk Op de plaats waar vroeger 'Sporthal Groenewoud' stond, was nu 'Sportcentrum Groenewoud' te lezen Burgemeester G. Huitsing onthulde vervolgens een In strakke lijnen uitge voerde muurverfraaiing van twee star tende zwemmers Op tijd Dc gedeputeerde wees erop dat Kapel le zijn nieuwe zwembad net op tijd heeft gebouwd. Onder de huidige eco nomische omstandigheden zou zo'n project niet meer uit te voeren zijn ge weest. Hij prees evenals de burgemees ter de inzet van wethouder C. M. Dage vos die in een belangrijke mate heeft bijgedragen aan de totstandkoming van het bad. Het zwembad in Kapelle, Overeenkomst bij M en T Vlissingen over vijf ploegen vlissingen - De FNV heeft de onderhan delingen met M en T Chemicals BV in Vlissingen over de invoering van een vijfploegendienst met succes afgeslo ten. Met M en T is overeengekomen dat de vijf ploegendienst per ingang van 1 december 1982 van kracht zal worden. FN'V-districtsbestuurder Hans Veg- ling zei „tevreden" te zijn met het be reikte resultaat. Hoewel de werkne- ■s van M en T hadden aangedrongen op een snellere invoering, wees de heer Vegting er op, dat de nu overeengeko men datum nog gunstig ligt ten opzich- an de instelling van een vijf ploe gendienst bij andere bedrijven. De overeenkomst houdt tevens een ar- beidsverkorting 111 van ongeveer 10 pro cent, zodat de arbeidstijd gemiddeld zo'n 36 uur zal gaan bedragen en wel met handhaving van het huidige sala ris. Voor het bereiken van de nu geslo ten overeenkomst is ongeveer een half jaar van intensief onderhandelen met de directie van M en T voorafgegaan Bij M en T werken 140 mensen, waarvan ruim 60 in de ploegendienst SLUISKIL- Het zal nog zeker twee we ken duren voor de afdeling 'Reforming ran de NSM in Sluiskil opnieuw in bedrijf kan worden genomen. Er deed zich dinsdagmorgen zoals gemeld een zware ontploffing voor, waarbij een wachtchef gewond raakte. Een groep technici is momenteel dag en nacht in de weer om de afdeling weer bedrijfs klaar te maken. De explosie richtte zw are schade aan. De leidingen en veel kabels moeten worden vernieuwd. Dat en nogal arbeidsintensieve bezig heid. De NSM denkt dan ook pas op z'n vroegst over twee weken de 'Refor ming A'-afdeling, waar een gasmeng sel wordt gemaakt voor de produktie van ammoniak, weer in bedrijf te kun nen nemen. De dagfabneage van ammoniak is door de ontploffing met een kwart vermin derd Volgens een zegsman van het be drijf is het uiteindelijke produktiever lies moeilijk te schatten, omdat er nog kan worden geput uit ammoniakvoor- raden. De ontploffing, waarvan de oor zaak nog onbekend is, heeft in ieder ge val geen invloed op de bedrijfsproduk- tie van nitraat en meststoffen Wel is er een kleine achteruitgang merkbaar in de produktie van ureum De ontploffing was een gevolg van een lekkende leiding, waarin onder druk van 18 atmosfeer een mengsel van wa terstof en stikstof werd getranspor teerd Bij de reparatie van het lek scheurde de leiding plotseling open. waardoor een explosie werd veroor zaakt Wachtchef F Leenknecht liep daarbij tweedegraads-brandwonden op Provinciale waterstaat, arbeidsinspec tie. milieu-inspectie en enkele gemeen telijke diensten zijn meteen een onder zoek begonnen. Dat wordt nog voortge- dat 5,9 miljoen heeft gekost, is het laat ste in Zeeland dat met een sub. sidie van de provincie is gebouwd. Deze sub sidie bedroeg vier ton. Een waarschuwing het de heer Van Geesbergen horen over de wat hij noemde bureaucratisering van het wel zijn Ik maak me daar zorgen over", verklaarde hij „We worden overvallen door stapels nota s Het is een niet te overziene hoeveelheid, die meestal nog m vakjargon geschreven is ook. Het ge vaar bestaat dat hierdoor de communi catie met de vrijwilligers in het welzijn verloren raakt. En juist in de sector van de sport staat of valt alles met de vrij willigers". G de Maat van de zwemvereniging Ka pelle vestigde er de aandacht op dat het zwembad is voorzien van goten die de golfslag in de bassins opvangen .Het is daarmee het mooiste en - naar ik denk- snelste bad in Zeeland Ik verwacht dat er van de zijde van de wedstrijdsport veel belangstelling voor bestaat", zei hjj De heer J. Bos van de Kapelsesport- raad.pleitte er bij het gemeentebestuur voor om het sportbeleid, nu de wensen op het gebied van de accommodaties zo goed als allemaal zijn vervuld, om te buigen en meer aandacht te besteden aan de vorming van kader. Terwijl de genodigden het zwembad be zichtigden gaf de zwem-en poloclub 'De IJsel uit Deventer een kunstzwemde- monstratie. Datzelfde gebeurde 's avonds tijdens de open avond' voor de Kapelse bevolking Volgende week za terdag zal in en bij het zwembad en de sporthal een zogenaamde ail-in wor den gehouden voor de schooljeugd Er hebben zich al ruim 570 kinderen voor opgegeven Vraag gratis toezending van het boekje MEESTERSCHAP over het LEVEN" Doe nog vandaag deze eerste stap naar een Bewuster Leven"" Jan de la Mar In de voorlaatste zin van het gesprek met 'Uit in Zeeland'-directeur Jan de la Mar (PZC van vrijdag) is het woordje 'niet' weggevallen, waardoor de strek king tegenovergesteld werd aan wat De la Mar werkelijk had gezegd De zin had moeten luiden „Ik vind het zo gek nog met dat er niet éen man is die in z'n eentje beslist wat goed is voor de bevol king Onder hel tussenkopje Werkgroepen zijn enkele regels weggevallen met be trekking tot de regio-managers. De be treffende passage moet als volgt gele zen worden Het fenomeen regio-mana gers waar 'Uit' de laatste tijd mee werkt, is volgens Jan de la Mar bij de gemeenten goed aangeslagen. Vroeger waren de werkgroepen vaak afhanke lijk van mooie folders, maar door de re gio-managers is er communicatie met ons kantoor" DE ROZEKRUISERS ORDE GROOTLOGE DER NEDERLANDEN ANIORC HOUSE Groot Hetogmneiaan 36 25i 7 EH Den Haag Zonnebloem kreeg aangepaste caravan voor gehandicapten in Bruinisse BRLTN1SSE - De directeur van de Zonnebloem Nederland. J. G. Klaas- sen. heeft vrijdagmiddag in het cara vanpark 'Onze Hoeve' te Bruinisse een aangepaste stacaravan voor gehandi capten in ontvangst genomen. De sta caravan werd bekostigd door de Ki wa- nis-club uil Breda. Dat is een service club, vergelijkbaar met de Rotary. De Zonnebloem zet zich in voor het wel zijn van langdurig zieken en lichame lijk gehandicapten. Daarbij staat voorop het sociaal con tact dat bij deze groep mensen verloren dreigt te gaan. te bevorderen, te behou den of te herstellen Daarnaast houdt de Zonnebloem zich via haar 1200 plaatselijke afdelingen ook bezig met andere verlangens en wensen van lang durig zieken en lichamelijk gehandi capten. Bij de officiële overdracht van de zes-persoonscaravan was het voltal lige bestuur van de Kiwanis-club aan wezig, onder leiding van voorzitter A. C Stevens De heer Klaassen stond daar bij c-ven stil bij de grote behoefte waarin dergelijks caravans voorzien Daar naast wees hij op het belang var. de in tegratie van de mensen voor wie de Zonnebloem zich inzet De delegatie van de Zonnebloem bestond verder uit twee leden van de nationale vergade ring. adjunct-directeur en hooft! van de nationale projecten H J de Klerk en een provinciaal vertegenwoordigster, mevrouw M Versteeg De organisatie heeft nu vijf aangepaste caravans en negen bungalows, die ver spreid door geheel Nederland staan. In 'Onze Hoeve' in Bruinisse staan twee van dergelijke caravans. De eerste werd vorig jaar aangeboden door de Rotary Hillegom en Lisse Burgemeester Huitsing van Kapelle onthulde de wandversiering bij h zwembad. Het plastiek stelt twee zwemmers in starthouding voor Gedeputeerde Van Geesbergen onthuldebij wijze van openingshandeling van het nieu we zwembad in Kapelle. de nieuwe naam die is aangebracht op de gezamenlij ke kantine van de sporthal en het zwembad GOES - De bestuursschool Zeeland, het opleidingsinstituut oor ambtena ren. is op zoek naar een eigen onderko men. Daarmee zouden meteen de pa rallelklassen in Middelburg opgehe ven kunnen worden. Momenteel is de bestuursschool gevestigd in de neven ruimten van de Bethel-kerk aan de Beatrixlaa» in Goes. Daarvoor zat het instituut samen mei de Slagersvak school in een pand van de gemeente Goes aan de Westwal. De verplaatsing van de school naardc Beatrixlaan isop eigen initiatief van dc bestuursschool bewerkstelligd. In een voorstel waar het algemeen be stuur van de school zich woensdag 3 juni over zal buigen, merkt het dage lijks bestuur lijntjes op ..Het bestuur van de centrum-gemeente is tot nu toe niet in staat gebleken een eigen school gebouw beschikbaar te stellen Het voordeel van een eigen gebouw is volgens het dagelijks bestuur dat de re- creatie-ruimte. bibliotheek, audio-vi- suele apparatuur en bijvoorbeeld de co- pieer-outillage voor Zeeland op eén plaats gerealiseerd kunnen worden Daarnaast levert concentratie van de school in Goes een aanzienlijke bespa ring op in geld (de kosten van huisves ting in Middelburg vallen weg i en m tijd (de docenten behoeven minder te rei zen i. De voorkeur van het dagelijks bestuur gaat uit naar een bestaand schoolge bouw in Goes, dat redelijk bereikbaar is. Het gemeentebestuur van Goes heeft laten weten dat zo'n gebouw waarschijnlijk binnen één tot twee jaar voor de bestuursschool vrijkomt In het voorstel aan de algemene verga dering wordt gesteld dat de hui*dige huisvesting zeker niet als permanent mag worden beschouwd en dat ge streefd moet worden naar een betere en eigen accommodatie. Het voorslei wordt besproken in de vergadering van het algemeen bestuur van woensdag, die vanaf 14.30 uur in het stadhuis te Goes wordt gehouden. Andere agendapunten zijn onder meer het vaststellen van het jaarverslag over 1979-1980, voorstellen over het lesgeld, de examenlarieven en de honoraria van de deeltijd-docenten. Een ander voor stel betreft de stagiaires. In de praktijk blijkt dat de meeste gemeentebesturen niet bereid zijn stagiaires aan te nemen Daarom is liet dagelijks bestuur van plan slechts zo'n 5 leerlingen zonder werkkring tot de school toe te laten voor het komend studiejaar WEGENS 'DWARSBOMEN' VAN HET OVERLEG VLISSINGEN- Binnen de onderne mingsraad van de koninklijke maat schappij 'De Schelde' in Vlissingen is opnieuw een conflict uitgebroken. De bedrijfsledengroep van de Industrie bond FNV heeft gedreigd pogingen in het werk te zullen stellen om het on- dernemingsraadslid D. Meijer te 'wip pen'. Volgens de bedrijfsledengroep van dc Industriebond FNV grijpt Meij er (van de eenmansfractie Vrije Lijst) alle mogelijke futiliteiten aan om het functioneren van de ondernemings raad te dwarsbomen. Via een brief die de bedrijfsledengroep onder haar le den heeft verspreid, wordt in gespier de taal ernstige kritiek geuit op de hou ding van het or-lid Meijer. Naar dc me ning van de bedrijfsledengroep tracht de heer Meijer via allerlei formalitei ten het werk van de or te bemoeilijken. Volpens de bedriifslerienerroep heeft Meijer tot nu toe binnen de or nog nim mer een inhoudelijke bijdrage geleverd „Hij laat het werk aan anderen over en gaat vervolgens dwars liggen. Het enige wat hij tot nu toe heeft gedaan is wap peren met het reglement en dreigen met juridische stappen Meijer heeft daarbij niet de werknemersbelangen voor ogen maar alleen zijn eigen belan gen Door steeds weer met procedure opmerkingen en procedure-voorstellen te komen, frustreert hij het or-werk on gelooflijk" aldus de bedrijfsleden groep ..Hij kan voor wat ons betreft de pot op. Als georganiseerden hebben wij 'niets, maar dan ook helemaal niets met deze ongeorganiseerde dwarsligger te maken en we zullen geen moment naar zijn pijpen dansen De bedrijfsledengroep overweegt, ern stig stappen te ondernemen die zouden moeten leiden rot het vertrek vnn de heer Meijer uit de ondernemingsraad van 'De Schelde' ..De wet geeft ons de ze mogelijkheid en wij zullen niet schro men dit soort figuren uit de or verwij derd te krijgen, als zij zich niet volgens de normale procedures en regels wen sen te gedragen. Eenmaal is de maat vol en dat moment is dicht genaderd Er zijn op dit moment andere, fundamen tele, problemen. Denk alleen maar eens aan de bedreigde werkgelegenheid, zo wel in de ketelbouw als in de machine fabriek en de aflopende orders in de scheepsbouw Wij wensen onze tijd niet te verdoen met dat geleuter van Meij- Aanwezigheid Het conflict vloeit min of meer voort uit het meningsverschil dat begin fe- bruari binnen d® or van 'De Schelde' ontstond over de vraag of niet-or-leden tot or-vergaderingen mogen worden toegelaten. Directe aanleiding was de aanwezigheid van mevrouw Tiny Hof man ivoorzitter van de bedrijfsleden groep van de Industriebond FNV) bij orvergaderingen. Meijer wilde dat niet langer, stapte naar de rechter en werd in het gelijk gesteld. Overigens zal de bedrijfsledengroep zich vermoedelijk niet bij die gerechte lijke uitspraak neerleggen ..Onze juris ten bestuderen inmiddels de mogelijk heden om een andere uitspraak te krij gen De argumenten die de rechter ge bruikte zijn in onze ogen in strijd met de wet en de wetspraktijk. De FNV streeft er naar dat alle or-vergaderingen door belangstellende werknemers moeten kunnen worden bezoccht Wij vinden dat de kiezers het recht hebben om hun afgevaardigden te controleren' NA 28 JAAR VERTREK UIT DE GEMEENTEPOLITIEK OOSTKAPELLE - „Dat je ook in de dorpspolitiek zo'n sterke rugge- graat moet hebben, heb ik nooit kunnen bevroeden", zegt de heer Alewijn Don (59) uit Oostkapelle aan dc vooravond van zijn af scheid als raadslid in de gemeente Domburg In september stelt hij zijn zetel beschikbaar, na 28 jaar actief te zijn geweest In de gemeen tepolitiek. De heer Don wordt voorzitter van de Stichting Bad- plaatsbelangen Domburg (SBD) en hij vindt deze functie niet verenig baar met het raadslidmaatschap In die lange periode als gemeente bestuurder is de heer Don dikwijls een omstreden figuur geweest. Een groot deel van de inwoners van Domburg en Oostkapelle draagt hem op handen, anderen kunnen hem niet luchten of zien. Volgens het scheldend raadslid komt dat voort uit onterechte vooroordelen en uit zijn nogal eigen manier van benaderen. Hij zegt ..Ik streefde voortdurend naar duidelijkheid, was nogal wars van gekonkel, had principiële standpunten en wilde niet met alle winden meewaaien' Deze rechtlijnige handelswijze werd hem - vooral vroeger- niet door iedereen in dank afgenomen Te genstanders betichtten hem dan ook van polarisatie ..Maar is het fout", zegt Don. „om duidelijkheid te scheppen15 Om te laten zien waar je staat Volgens mij niet Integen deel alleen een inconsequente op stelling is ergerlijk De controver se rond de persoor.-Don bereikte een hoogtepunt tijdens de periode waarin de heer Don wethouder was in de gemeente Domburg i i 970- 74 Hij noemt de eerste drie jaar van die periode een 'prachttijd'. het laatste jaar ziet hij echter als het moeilijkste in zijn leven „Ik wist dat er op me gelet zou worden. Al hetgeen ik in de oppositie had ge zegd. moest ik toen ten uitvoer brengen Maar ik wist ook dat ik in de oppositie niet botweg kritiek had uitgeoefend, maar stenen had aangedragen om tot een nieuw be leid te komen Mc', die stenen moest ik gaan bouwen Don slaagde erin om in drie jaar rijkssubsidies binnen te halen voor nieuwe sportvelden, tennisbanen en voor het ontmoetingscentrum Schuttershof Om dit alles mede te kunnen financieren voerde Don toeristenbelasting in. Een omstre den besluit, want de plaatselijke horeca stond op zijn achterste be nen. Van mijn geld geen sportveld stond op hun spandoeken te lezen De hoteliers betaalden echter geen cent aan toeristenbelasting dit geld werd geheel door de overnach tende toeristen betaald Een deel van de raad zag wel in dat dat geld nodig was. maar wilde aan de ande re kant de horeca-mensen niet voor het hoofd stoten Enkele leden boy cotten daarom de vergadering waarin over de invoering van de toeristenbelasting werd gestemd Omdat tijdens die vergadering juist een nieuw raadslid werd beë digd. was het wettelijk verplichte minimum-aantal raadsleden aan wezig. zodat de vergadering rechts geldig was Het voorstel werd goed gekeurd Dit voorbeeld typeert volgens Don. de moeilijke omstan digheden waarin hij zijn werk moest verrichten Uitleven „Maar toch heb ik me. vooral op het gebied au financiën, kunnen uilleven. Er is in die tijd veel ver anderd in het financieel beleid, precies zoals ik het had gewild Overigens had ik veel hulp van het deskundige personeel van de ge meentesecretarie en van de afde ling financiën van de provinciale griffie. Er kwam veel tot stand, maar andere raadsleden beschul digden mij V«n het spelen van re- sultaalvoelbal. Zij konden het tempo niet volgen, de zaken niet op hun juiste merites beoordelen. Ik moest vechten tegen dc instel ling van een deel van de raad. die de inwoners soms-wilde bescher men tegen de gemeente. Ik zette me altijd in voor het belang van iedereen, terwijl anderen zich soms voor hel karretje van indivi duen lieten spannen", verzucht de heer Don. Ondanks het feit dat Don als wet houder veel resultaten boekte, was een tweede wethouderschap voor hem niet weggelegd. ..Gedreven uit angst, haat nijd en jaloezie' zoals Don het uitdrukt „bundelden poli tieke tegenstanders hun krachten Uit afgunst en nijd is me het wet houderschap uit handen gesla genzegt Don „Men zei me 'Je hebt je werk goed gedaan, maar de manier waarop deugt nieten men benoemde een liberale opvolger", aldus de heer Don In 1974 werd Don naar de oppositiebanken ver wezen. waar hij leider werd van de PvdA-fractie in de gemeenteraad van Domburg. De politieke loopbaan van dc heer Don begon 32 jaar geleden De heer Don had in 1949 al zijn huidige tuindersbedrijf aan de Oude Dom- burgseweg in Oostkapelle. waar op een gegeven moment een bouw vakker en een landarbeider hem aanspraken. Ze vroegen hem of hij wilde meedoen met de zogenoem de Arbeiderskiesvereniging. Don ging akkoord, maar de vereniging slaagde er niet in om een raadsze- tel in Oostkapelle te bemachtigen. Op verzoek van de Arbeiderskies vereniging stelde hij zich in 1953 opnieuw kandidaat en deze keer lukte het wel: Don werd raadslid en zocht contact met de pas opge richte Partij van de Arbeid, een partij die op het agrarische platte land zeker niet geliefd was. Hierover zegt Don. „Ik vind het be langrijk om als gemeentebestuur der houvast te hebben aan een ho ger bestuursorgaan. Een landelijke organisatie geeft voorlichting, scholing en begeleiding. Ik zag het. als m'n plicht om partij-cursussen te volgen Maar ook dat werd me verweten Ik had geleerd om begro tingen te lezen. Als de begroting in de raadsvergadering 2an de orde was. hadden andere raadsleden geen commentaar. Ik wei. Smalend zeiden de anderen dan Don weet het allemaal al.Die heeft het van een ander'. Waarop ik zei. 'kenne lijk hebben anderen lezen en schrij ven van zichzelf geleerd ".weet de heer Don zich te herinneren Don was destijds dikwijls de enige in de raad die met alles wat het, col lege voorstelde, als zoete koek slik te. In die tijd hadden dorpelingen nog een heilig ontzag voor de plaat selijke notabelen ..De burgemees ter. de dokter en de dominee moet ie altijd gelijk geven" was de toen heersende opvatting, die Don te vuur en te zwaard bestreed Na de verkiezingen van 1957 werd Dons eenmansfractie uitgebreid met éen zetel en vanaf 1961 was Don opnieuw de enige PvdA'er in de raad van Oostkapelle Dat bleef zo tot de gemeentelijke herindeling m 1966. Vanaf dat jaar maakt Don deel uit van de Domburgse raad. waarin hij van 1970 tot 1974 wet houder was In 1974 keerde hij te rug als raadslid. Vanaf 1978 bestaat zijn PvdA-fractie uit drie leden. Alewijn Don, zoon van de vroegere predikant in Oostkapelle en Mid delburg en broer van gedeputeerde Wim Don. aanvaardt deze maand het voorzitterschap van de Stich ting Badplaatsbelangen Domburg. Buiten het feit dat. naar zijn me ning. de inbreng van het gemeente bestuur in de stichting onevenre dig groot wordt als hij aanblijft als raadslid, speelt de tijd die hij aan andere nevenfuncties besteedt ook een rol bij het beschikbaar stellen van zijn raadszetel. Don is lid van het dagelijks bestuur van de Werk plaatsen Walcheren 'Een stuk van m'n leven noemt hij dat) en is voorzitter van de Veiling Walche ren. Bovendien kost zijn tuinderij hem de nodige uren. Don wil nu meer tijd besteden aan zijn familie leven. ..Mijn vrouw heeft dat alles altijd mogelijk gemaakt Ze heeft het geaccepteerd ze heeft er ook onder geleden Mijn vrouw stond altijd achter hetgeen ik deed, an ders had ik niet kunnen doen wat ik heb gedaan" zegt de heer Don Hij verlaat de raad in september. „Een offer", noemt hij zijn aftre den. „Die 28 jaar vond ik. terugkij kend. in één woord mooi. Mooi. omdat ik het gevoel heb dat ik. on danks de kritiek, toch iets posi tiefs voor de gemeenschap heb be tekend. Bovendien, als alle kritiek terecht geweest zou zijn, zouden de kiezers mij niet keer op keer geko zen hebben als raadslid en zou het bestuur van Badplaatsbelangen mij niet hebben voorgedragen als voorzitter", vindt Don. die in het verleden ook voorzitter was van de voetbalvereniging Oostkapelle en van de muziekvereniging Cres cendo. Tol besluit doet hij een op roep aan al degenen die hem 'nooit hebben willen begrijpen'; „Ik daag iedereen uit om mij aan te tonen welke aspecten van mijn werk tot een negatief resultaat hecbn ge leid...". A. Don ..Ik wilde niet met alle winden meedraaien'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 7