Bezwaar b en w van Wissenkerke tegen stijging bijdrage museum Vocale en instrumentale prestaties in Hoogelande Prijs* Primeur Kreymborg0 Namibië-plan staat op losse schroeven P. Hoekman te Goes won vanuit Saint-Denis kunst Taxi chauffeur vermoord Treinverkeer stilgelegd na bommelding MAANDAG 18 MEI 1981 PZC/streek/ binnen-buiten land TOT 132 CENT PER INWONER WISSENKERKE - Het dagelijks be stuur van dc gemeente Wissenkerke heeft bezwaar tegen een té hoge stij ging van dc gemeentelijke bijdrage voor het museum Zuid- en Noord-Be veland te Goes. Volgens de begroting voor 1982 van de 'gemeenschappelijke regeling het museum voor Zuid- en Noord-Beveland' wordt de bijdrage van de gemeente Wissenkerke ge raamd op 132 cent per inwoner. Voor 1981 is een bijdrage in de museumbe groting opgenomen van 100 cent per inwoner. Een stijging derhalve van 32 cent. In een voorstel aan de gemeenteraad laat het college van burgemeester en wethouders weten dat de hogere kosten voor het museum vooral veroorzaakt worden door stijgingen van de perso neelslasten en de ingebruikname in de loop van 1982 van de zogenaamde stadsschuur naast het museumcom plex. Het college van b en w is van me ning dat een dergelijke hoge kostenstij- Bromfietser breekt been bij botsing in Middelburg MIDDELBURG - De 25-jarige brom fietser D. S. uit Oost-Souburg is zater dagavond omstreeks acht uur gewond geraakt bij een botsing op het kruis punt Rustenburgstraat-Rustenburg plantsoen in Middelburg. S. reed, ko mende van de Rustcnbur Rustenburg straat, het plantsoen in en botste daar bij tegen een uit het plantsoen nade rende auto, die werd bestuurd door S. T. (21) uit Middelburg. De politie vermoedt dat de bromfietser de bocht heeft afgesneden. Ook werd S. verblind door de lage zon. De Souburge- jiaar liep een beenbreuk op. Met een ambulance is hij naar het Gasthuis ge bracht. De auto liep lichte schade op. De bromfiets werd vernield. Drie inbraken in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag is in drie woningen te Oost-Souburg ingebroken. De inbra ken werden gepleegd in de Witte Zee straat, de Bermweg en de Adriatische Zeestraat. De buit bedroeg in totaal on geveer 800 gulden. Men kwam in alle gevallen de woningen binnen door met een ijzerdraadje het slot van de achter deur open te peuteren. OFFICIËLE PUBLIKATIE GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, gelet op het bepaalde in artikel 31 van de wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bekend, dat naar aanleiding van een verzoek daartoe door hen onder voorwaarden om ge vaar. schade of hinder voor de omge ving te overvangen op 11 mei 1981 aan de heer A. C. Joziasse. Oostkapelseweg 55 te 4353 EE Serooskerke vergunning ingevolge de hinderwet is verleend tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een keukenbedrijf voor het bereiden van nasi. bami. sala des etc. op het perceel plaatselijk be kend Kleverskerkseweg,'Industrieweg te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie M. nummer 209 ged. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen vanaf heden tot 18 juni 1981 elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noordstraat 1 te Middelburg- Genoemde beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in genoemde pe riode tevens ter inzage op zaterdagen van 9 00 tot 12.00 uur in de openbare bibliotheek. Molstraat 13 te Middel burg. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44. tweede lid. van de wet algemene bepalingen milieuhygië ne staat tot 18 juni 1981 beroep open bij de kroon voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs: c. degenen die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid. of 28. eerste lid, onder c. van de wet algemene be palingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid, of 28. eerste lid. onder c. van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren m te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het beroepschrift moet worden gericht aan hare majesteit de koningin en wor den gezonden aan de laad van state, afdeling voor geschillen van bestuur. Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage liet verzoek tot schorsing of een voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Middelburg, 18 mei 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, P. A. Wolters. De secretaris. A. Kerkhove ging in de huidige financieel-economi- sche situatie niet verantwoord is. „Op vele gebieden dient wat de finan ciën betreft een pas op de plaats te wor den gemaakt", aldus het dageltjks be stuur. „Wij zijn van mening dat dit ook voor het museum dient te gelden". Het college stelt de raad dan ook voor bij het algemeen bestuur van de gemeen schappelijke regeling bezwaar aan te tekenen tegen de hoge stijging van de gemeentelijke bijdrage voor 1982. Deze stijging dient naar de mening van het Wissenkerkse college te worden be perkt tot een normale kostenstijgings percentage van maximaal 5. B en w bieden de gemeenteraad tegelijk een exemplaar aan van de beleidsnota 1982-1985 van de gemeenschappelijke regeling voor liet Bevelandse museum. In deze nota worden de plannen ont vouwd. die er bestaan voor de uitbrei ding van gebouwen en personeel voor de directe toekomst. Het college wijst erop dat volledige uitvoering van de plannen die m de nota staan, nogal wat financiële gevolgen heeft voor de perio- de 1982-1985 Los van eventuele procen tuele verhogingen vanwege normale Rode Kruis in Meliskerke bijeen MELISKERKE - De afdeling Walche ren noord-west van het Rode Kruis houdt donderdagavond de jaarverga dering in Ons Huis' te Meliskerke Tij dens deze vergadering, die om 19.30 uur begint, zal afscheid worden genomen van de leidster van de colonne, zuster Mijnders. Ook wordt afscheid genomen van de penningmeester Voorts zullen deze vergadering EHBO-diploma's worden uitgereikt. Vrouwengilde Vlissingen besloot het seizoen VLISSINGEN - De leden van het Ka tholiek Vrouwengilde in Vlissingen be sloten het seizoen met een toneelavond in het Vestzaktheater in Vlissingen De toneelvereniging 'De Zandkorrels' uit Middelburg speelde de eenakters 'Een eeuw achter' van Godfried Bomans en 'Mijn naam is Jansen' van W. Bishot. Na afloop was er gezellig samenzijn. kostenstijginen. is voor de vier jaren een stijging voorzien van 120 procent, oftewel 30 procent per jaar Woningbouw De gemeenteraad van Wissenkerke praat over de museumzaken in een Veel publiek bij muziekfeest van Vijvervreugd in Middelburg MIDDELBURG - Het muziekfeest dat zaterdag bij het gymnastieklokaal van de verpleeginrichting Vijvervreugd in Middelburg werd gehouden, trok een groot aantal belangstellenden. Aan vankelijk zag het er naar uit dat het hele gebeuren in het water zou vallen. Door de vele regenval hadden de orga nisatoren Ide ontspanningscommissie Vijvervreugd) nog met de gedachte ge speeld om het muziekfeest uit te stel len. Maar juist voor de opening, om twee uur zaterdagmiddag, brak de zon door en kon het programma, op een en kel buil,je na. zonder onderbreking worden afgewerkt. Het muziekfeest werd geopend door een optreden van het juniorenkorps Jo- han Fnso uit Middelburg. Ook de drumband van VTV en het jachthoorn en trompetterkorps Oranje-Nassau. belden uit Vlissingen. werkten aan het muziekfeest mee. Vooral de optredens van de pupillen van een drietal ver pleegtehuizen kregen veel waardering. De Tamboerijnen van het organiseren de Vijvervreugd, de drumband van hui ze 'Piusoord' uit Tilburg en de drum band van 't Gruytveld uit Terheyden gaven ieder een klinkende show. De boerenkapel 'Vosse-Soppe' uit Oost- kapelle zorgde voor de vrolijke noot tussen de bedrijven door. Na afloop kreeg iedere deelnemer een herinne ringstegel. gemaakt door de pupillen van Vijvervreugd zelf. openbare raadsvergadering op maan dag 25 mei. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis te Wissenkerke. Aan de orde komt dan ook een voorstel om geld aan te vragen voor dc bouw van 10 woningwethuizen die de christelijke woningstichting voor Zuid- en Noord- Beveland in Kamperland wil bouwen. Voorwaarde is dan wel dat de rijks overheid instemt met de bouw ervan. De werkgroep Geersdijksc School heeft aan de gemeenteraad een brief geschreven over de gelaakte statuten van de vereniging voor protestants christelijk basisonderwijs in deze dorpskern. Het college vindt dat daar op met een "voor kennisgeving aange nomen' kan worden gereageerd door de raad. Vrouwenbond NVV Middelburg bijeen MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Vrouwenbond NVV sluit morgen, dinsdag het seizoen af met een bijeenkomst in het districtskantoor van de FNV aan het Walplein in Middel burg. Onder leiding van leden van Am nesty International schrijven de dames brieven aan een vakbondslid dat door de autoriteiten in Pakistan gevangen is genomen Na de pauze toont mevrouw Kooy dia's over Saoedi-Arabié De bij eenkomst begint 's avonds om half acht Reisje bejaarden uit Westkapelle WESTKAPELLE - De afdeling Westka pelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield voor de vijf tiende maal een reisje voor 65-plussers. Er werd een bezoek gebracht aan de Rotterdamse havens. Na een rondvaart van anderhalf uur werd de reis voortge zet naar Gouda, waar de St. Janskerk werd bezocht. In Kinderdijk werd de warme maaltijd gebruikt, waarna het gezelschap naar Westkapelle terug keerde. Gereformeerde Bijbelstichting in Arneniuiden ARNEMUIDEN - Ds A. Bac uit Oostka- pelle houdt morgen, dinsdag een spreekbeurt, voor de Gereformeerde Bijbelstichting in Arnemuiden. De spreekbeurt begint 's avonds om half acht in het nieuwe vergaderlokaal van de gereformeerde gemeente. Burgerlijke stand MARIEKERKE Geboren; Jacoba C. C„ dv G A. van de Leek en J. J. J, J. van de Meule. Overleden: W. Dekker. 72 jr. wedv van Eijzeren. J. Bommeljé, 63 jr. ev Stroo. voetbaltoernooi douane Vlissingen VLISSINGEN - De voetbalvereniging Douane Vlissingen hield in opdracht van personeelsvereniging Inter Scaldes een inter scaldes-veldvoetbaltoernooi. De uitslagen zijn 1. finna Dijkwel. 2 douane Vlissingen 3. haven van Vlissingen 4. Neder landse Spoorwegen: 5 Streekvervoer Wal cheren 6 cafelns.7 FCTotal.8 Rijkswater staat. 9 inspectie I en A. 10 Waterklerken. Veiling Sint- Annaiand houdt jaarvergadering SINT-ANNALAND - De coöperatieve 'Land- en Tuinbouwveiling Sint-Anna- land en omgeving' houdt woensdag 20 mei de algemene jaarvergadering Deze vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de zaal van de heer L. van Dijke in Sint-Annaland. ZATERDAGVLIEGERS PROVINCIAAL >Van een medewerken GOES - Voor het eerste midfond-con- cours van dit seizoen, vanuit Saint-De- nis, werden maar liefst 5271 duiven in gezet. Hoewel het weer er zaterdag morgen slecht uitzag, konden de dui ven om 10.45 uur vertrekken. Verschei dene duiven kwamen in regen- en on weersbuien terecht en vielen daardoor buiten de prijzen. Voor de rest had het concours een goed verloop met weinig verliezen. Ballonnenactie 'Fri' bij kerncentrale MIDDELBURG - Het internationale milieuactieschip 'Fri' sluit vandaag (maandag) zijn vaartocht door Zee land af met een balonnenactie bij de kerncentrale bij Borssele. De beman ning laat tweeduizend met helium ge vulde balonnen opstijgen, waaraan kaartjes zijn vastgemaakt. Deze zijn ondertekend door mensen die in de af gelopen weken een kijkje op het schip hebben genomen. De 'Fn' vraagt de vinders van de balon nen om de kaartjes terug te sturen. Op deze manier kan. volgens de beman ning van het schip, worden nagegaan tot op welke afstand rond de kerncen trale mensen bloot staan aan straling, wanneer zich bij Borssele een calami teit zou voordoen. P. Hoekman te Goes wist met een van zijn duiven dit concours te winnen. De ze duif behaalde een snelheid van ruim 1208 meter per minuut. Met 1205 meter per minuut behaalde een duif van de gebroeders Scheele uit Terneuzen de tweede plaats, derde werd H C. Ver burg uit Wissenkerke. De rayons C en D speelden het sterkst met respectievelijk 5 en 3 prijswinnaars bij de eerste tien. E en F ieder een prijs winnaar bij de eerste tien en van rayon A en B konden zich geen duiven bij de eerste tien prijswinnende duiven plaat sen. De eerste tien prijswinnende duiven van het provinciaal concours waren van 1 P. Hoekman: 2 gebroeders Schee- Ie; 3 H C. Verburg: 4 K. Filius: 5 G. Siereveld; 6 H. Baas en zn; 7 J. D. Schroevers, 8 en 10 L. van de Ketterij; 9 M. Minnaard. De eerste vijf winnaars uit elk rayon zijn Rayon A 1 F Mays 'snelheid 1175 meter per minuut'. 2 combinatie Wesdorp 3 combina tie IJzelenberg 4 M Knjeer. 5 Van Noorden- Delebout Rayon B. 1 C van Gorzel'snelheid 1167 meter per minuut 2 E Havermans. 3 mevrouw Scherpenisse. 4 M Moeilijker. 5 A Scherpentsse. Rayon C' 1 G Siereveld (snel heid 1192 meter per minuut'. 2 H. Baas en zn; 3 J. D. Schroevers 4 en 5 L van de Ketterij. Rayon D' 1 P Hoekman, (snelheid 1208 meter perminuuli: 2 en4 H. C. Verburg. 3 K Filius. 5 P A van Loo. Rayon E 1 en 4 M. Minnaard 'snelheid 1187 meterper minuut' 2 K Koeier Pzn. 3 H Paauwe: 5 J. de Jonge. Rayon F 1 gebroeders Scheele isnelheid 1205 meter per minuut'; 2 F Scheele en zn 3 H de Feijter. 4 W. van Hoeve: 5 R. Versaevel. KAPEL VAN SINT MAAKTEN. HOO GELANDE Concert door bet 'Middelburgs Kamerkoor' onder leiding nan Peter Arts met composities van onder andere Bach, Brahms. Hassleren Distier. Het 'Middelburgs Kamerkoor', dat zaterdagavond in de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande een con cert verzorgde, mocht zich in een grote belangstelling voor dit gebeuren ver heugen. Het kerkje w as optimaal bezet toen men liet programma opende met een beheerst gezongen 'Cantate Domi no' van Hassler. Bijna alle werken werden a capclla gezongen, en deze wijze van zingen is ontzettend moei lijk. want een lichte neiging tot 'zak ken' is een steeds terugkerende bedrei ging. Daar was bij dit Kamerkoor slechts sporadisch lin de eindfase van het uitvoerige programmal iets van te bespeuren. Peter Arts wist zijn visie op de gezongen werken met hand en gebaar duidelijk te maken, waarbij de partijen er zodanig inzaten, dat de dirigent, zonder al te veel zorgen, de ivaaki korte werkjes slechts hier en daar moest aantippen. Instrumentaal werd meegewerkt door Krijn Koetsveld, clavectmbel Deze cla- vecinist (voorheen dirigent van boven genoemd koon had het koor dan wel verlaten, maar de banden waren niet verbroken. Koetsveld gaf een gedegen uitvoering van de Suite in e' van Joh. Seb Bach, maar had 'het instrumenta le gedeelte was nodig om het koor op 'adem' te laten komeni de herhalingen wel achterwege kunnen laten Zijn pres tatie werd door de aanwezigen zeer ge waardeerd Er was verder nog een 'Sonate in g' voor hobo en basso continuo te horen van Carl. P E Bach Patricia Tanis lekende voor de cellopartij. Krijn Koetsveld zorgde voor de begeleiding, maar het grote werk werd verricht door hoboist Olphaert den Otter, die de muziek van de zoon van Joh. Seb Bach met verve vertolkte, waarbij ik wel aanteken dat het laatste deel tVivacei weinig weg had van het voorgeschreven tempo In een handvol variaties loonde de hoboist in ieder geval zijn muzikaliteit Iris Giel. sopraan was de laatste soliste op deze avond Zij zong twee ana s uit evenzovele Cantates van Joh. Seb. Bach. Ritmisch was alles in orde. ook aan de voordracht lag het geenszins, maar iets miste deze jonge zangeres nog. Haar zang klonk gelijk de zon die net niet door de wolken heenkomt. de toon kwam er uit. maar de warmte, de OFFICIËLE PUBLIKATIE GEMEENTE MIDDELBURG De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad op 27 april 1981 het bestemmingsplan '3e planverandermg buitengebied heeft vastgesteld, overeenkomstig het ter vi sie gelegde ontwerpbestemmmgsplan De 3e planverandering heeft betrek king op een aanvulling van de voor schriften tb.v. agrarische bedrijfsge bouwen en de aanwijzing van een per ceel aan de Veerseweg t.b.v. een reeds gevestigd tuincentrum. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt ingaande 20 mei 1981 gedurende een maand voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan beroep worden ingesteld bij gedeputeerde sta ten van Zeeland door degenen die zich tijdig met hun bezwaren tegen het ont werpbestemmmgsplan tot de gemeen teraad hebben gewend. Middelburg. 18 mei 1981. De burgemeester voornoemd. drs. P A. Wolters. Wfjkcomité Dubbel-YVesl donderdag bi jeen VLISSINGEN - Het wijkcomité Dub- bel-West te Vlissingen houdt donder dagavond een openbare vergadering in het wijkgebouw 'Aldegonde'. Tijdens deze vergadering, die om 20.00 uur be gint. zal voornamelijk worden gespro ken over het project schooï-gezin- buurt. Missions to Seamen te Vlissingen houdt weer tuinfeest VLISSINGEN - The Missions to Sea men te Vlissingen houdt zaterdag 23 mei voor de vijftiende maal het jaar lijkse tuinfeest in het clubgebouw en op het sportveld bij de Sloehaven. De bezoekers zullen weer een echte 'English tea' kunnen nuttigen of een 'real American hamburger'. Verder is er gooi- en smijtwerk in de vrolijke keuken en de blikkentent. het rad van avontuur draait voor de kinderen, men kan naar de schiettent, grazy golf. en zovoorts. Het tuinfeest wordt muzi kaal omlijst door een draaiorgel en door de brassband Onda en drum-fan fare show-orkest Deltaband uit Vlis singen. De opbrengst van het tuinfeest is be stemd voor het werk voor de zeelieden Het zeemanshuis in Vlissingen ontving vorig jaar 18 676 bezoekers en van ja nuari tot half mei kwamen alweer ruim 8000 zeelieden langs op dc club. Deze club is zeven dagen van de week ge opend om mensen die soms weken op zee hebben gezeten, wat ontspanning te bieden en met allerlei zaken behulp zaam te zijn. Het tuinfeest wordt zaterdagmiddag om 14.15 uur geopend door de heer C Roodenburg. algemeen secretaris van de Federatie van Werknemers Organi saties in de Zeevaart, waaronder begre pen de International Transport Federa tion (ITF>. Schade door brand in bijkeuken van huis te Domburg DOMBURG - Een brandje heeft zater dagmorgen in Domburg voor ongeveer 6000 gulden schade aangericht in de bijkeuken van een woning aan de J. IV. Schuurmanstraat. De bewoonster, me vrouw W„ was niet aanwezig toen een buurman omstreeks kwart over tien rook uit het huis zag komen. Hij waar schuwde de brandweer, die zich door ruiten van de bijkeuken in te slaan toe gang verschafte. Met een straal van de hogedrukspuit kon het vuur geblust worden Vermoe delijk was er kortsluiting ontstaan in een stnjkmachine, die dan ook door de brand werd vernield. Verder bevond er zich nogal wat beddegoed, lakens en slopen, in de bijkeuken, dat eveneens een prooi van het vuur werd Daar de hele woning vol rook stond, gingen brandweerliedennaar binnen om alle ramen open te zetten (Slot van pag. 1) Namibië dat tot de niel-gcbonden lan den behoort, inel duidelijk geformu leerde burgerrechten en rechten voor minderheden. De VS zouden hebben KARDINAAL WYSZYNSKI STERVENDE WARSCHAU (UPI) - De ernstig zieke Poolse primaat, kardinaal Stefan Wvs- zynski heeft zaterdag volgens een com munique het sacrament der zieken toe gediend gekregen. Dit sacrament wordt toegediend wanneer levensge vaar bestaat en vormt de sterkste aan wijzing dat dc kardinaal stervende is. Na de plechtigheid nam de kardinaal afscheid van de aanwezige medewer kers. De kardinaal is sinds midden maart ziek. Dokters hebben niet pre cies gezegd waaraan hij leidt, maar vol gens kerkelijke functionarissen heeft hij vermoedelijk kanker WIEGEL: CDA- BURGEMEESTER IN APELDOORN APELDOORN (ANP) - In de VARA-ra- dio-uitzending in de Rooie Haan - za terdag vanuit Apeldoorn uitgezonden- heeft VVD-lijsttrekker Wiegel als zijn persoonlijke opvatting tc kennen gege ven dat dc nieuwe burgemeester van Appeldoorn 'het best' opnieuw een CDA-er kan zijn, zulks gezien de poli tieke verhoudingen in die gemeente. Naar in politieke kring in Den Haag ver luidt, zal na de komende verkiezingen hiervoor worden voorgedragen de hui dige minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland Geldgids van Consumentenbond AMERSFOORT (ANP)- De Consumen tenbond komt in oktober 1981 met het eerste nummer van de Consumenten- Geldgids, een kwartaalblad. De bond komt met een blad over geld zaken omdat in deze tijd van economi sche teruggang van het gezinsinkomen extra informatie over de mogelijkheden tot verantwoord bezuinigen op het huishoudbudget van het grootste be lang is, Voorzitter prof. dr. J M. Dirken zei dit zaterdag in Amersfoort op de bondsraadsvergadering De 65-jarige Ahmed Ben Bella, clt eerste president van de Algerijnse re publiek. mag voortaan naar het buiten land. De Algerijnse autoriteiten hebben hem een paspoort gegeven. toegezegd Zuid-Afrika geen oplossin» te zullen opdringen die het in strijd acht met zijn nationaal belang. Hai» zou hebben toegezegd geen tijdschema te willen vastleggen voorde onderhan delingen. Volgens zegslieden uit dc Senaat (Bo tha sprak met de commissie voor bui tenlandse betrekkingen) zou liet «rf twee jaar kunnen duren voordal de grondwettelijke rechten toereikend met de Namibische betrokkenen zijn geregeld. Hij zou niet hebben ver- klaard hoe 'ang bet zou duren voordal volledige onafhankelijkheid voor Na mibië. na verkiezingen en het vaststel len van een grondwet, zou moeten do- ren. HEERLEN (ANP) - In dc nacht van za terdag op zondag is dc 23-jarige taxi. chauffeur G. J. Mecuwsen uit Heerlen in de buurt van een woonwagencen- trum in die stad dood in zijn auto aan getroffen. Hij bleek door verscheidene steken ir. de borst om het leven te zijn gebracht De politie van Heerlen heeft dit zondag bekendgemaakt. De portemonnee van het slachtoffer bleek te zijn ontvreemd Uit het onderzoek is komen vast it staan dat hi j één of meer personen van af de Kasteellaan in Heerlen moet heb ben vervoerd, aldus de politie, die o» het onderzoek de hulp heeft ingeroepen van het recherche-bijstandsteam. HILVERSUM (ANP) - Hel Treinver keer van en naar Hilversum heeft za terdagavond twee uur lang stilgelegen na een anonieme bommelding. Na een telefonische waarschuwing oir. 22 40 uur aan het station in Hilversws werd op het tweede perron een doosje met daaruit stekende draden aange troffen. Het hele station werd daarop ontruimd en het treinverkeer stilge legd. De door de Hllversumse politie in geschakelde explosieven opruimings dienst in Culemborg constateerde dat het ging om een nepbom. In het doosje van 15 bij 15 centimeter bleek slechts een wekker te zitten. Om half éen kon het treinverkeer weer worden vriieeee- ven. o O helderheid kwam er niet door Dc hoog ste tonen bleven geheel 'hangen' en ga ven mij het gevoel van een mistig land schap. waar de mist net niet op wil trek ken. Mocht dit ene puntje verbeterd kunnen worden, dan komt er ineens een geheel andere Iris Giel tevoorschijn. Af wachten maar. Van de veelvoud aan liederen die het koor zong. noem ik graag de door drie componisten getoonzette versie van 'Entlaubet ist der Waldewaarbij die van Senfi mij het meeste voldeed qua compositie 'Was haben doch die Gans gelan' Hier twee uitvoeringen van. waarbij het werk van R klein, veel sterker 'ge kruid'. een leuke, geestige, maar vooral goed geschreven compositie bleek. De componist had zich goed in de tekst in geleefd en het koor zong het op gloed volle wijze. In de slotsene drie composities. Haydn met 'Der Greis Brahms met het beken de 'Abschiedlied en Mendelssohn ten besluite met 'Jauchzet dem Herm alle Weit' Het 'Middelburgs Kamerkoor en zijn jonge dirigent Peter Arts wist er over het algemeen best raad mee. al hoewel men hier niet steeds op toon bleef. Maar dat zijn zaken die op repeti ties imet bandrecorder) eventueel ge corrigeerd kunnen worden. A. L. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat zij. gelet op het bepaalde in artikel 133 van het reglement ver keersregels en verkeerstekens, hebben besloten 1 het parkeervak voor het perceel Bossenburg 37 in te richten tot parkeerplaats voor motorvoer tuigen van invaliden en tevens aldaar een par keerverbod in te stellen behalve voor het mo torvoertuig. waarvan het kenteken op een on- derberd is aangegeven; 2. het parkeerverbod op de Coosje Buskenstraat tussen de Spuistraat en het pand Coosje Bus kenstraat 91, dit pand inbegrepen, op te heffen en daarvoor in de plaats het stilstaan te verbie den aan de noord-westzijde van de Coosje Bus kenstraat tussen de Spuistraat en het pand Coosje Buskenstraat 91. dit pand inbegrepen: 3 het parkeerverbod voor de Joost de Moor straat. dat gedurende de eerste helft van de maand aan de oost- en noordzijde en geduren de de tweede helft van de maand aan de west en zuidzijde geldt te Wijzigen in een parkeer verbod voor de west- en zuidzijde: 4. aan de west- en oostzijde van de Eedestraat voor het pand nummer 26 een parkeerplaats voor motorvoertuigen van invaliden in te rich ten en tevens aldaar een parkeerverbod in te stellen, behalve voor het motorvoertuig, waar van het kenteken op een onderbord is vermeld, met dien verstande dat dit verbod gedurende de eerste helft van de maand aan de westzijde en gedurende de tweede helft van de maand aan de oostzijde zal gelden. Zij wijzen belanghebbenden er op. dat binnen der tig dagen hiertegen beioep kan worden ingesteld bij de kroon Het beroepsschrilt moet aan hare majesteit de koninging gericht, maar bij de com missaris van de koninging in Zeeland. St. Pieter straat 42 te Middelburg, worden ingediend Vlissingen. 18 mei 1981 Burgemeester en wethouders voornoemd. Th. J. Westerhout. burgemeester. J. M A. van Nassau, secretaris Lekker makke- Normale pri|s lijke jeans met 40 - western-pocket t/m a S zaterdag 100% Katoen Wit, beige, raf. M kaki of blue- a denim. xsrf1 fikall B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 4