Tennisclub Sas van Gent discrimineert' een uitbreiding detailhandel het bedrijfsterrein in Hulst Positief advies over een Zeeuws centrum volwasseneneducatie Meisjes speelden eerste paasvoetbaltoernooi Hulst Hier klopt iets niet. Wissel Zeeuws-Vlaanderen Zwembad Heinkenszand spaart energie met folie PSP BOOS OVER ARTIKEL CLUBBLAD Actie in Hulst: 'gewone' openstelling buitenbaden VOORSTEL GS NAAR PROVINCIALE STATEN gRDAG 23 APRIL 1981 neer I npeiiH tveretj e PaflH JEURENBESTEMMINGSPLAN GEDEELTELIJK GOED Ja jj.Het college van gedeputeerde staten is van mening dat het door de Hulster gemeenteraad -O.V« ckeurde bestemmingsplan Absdaalseweg voor een deel te veel ruimte biedt voor detailhan- ker '-06 r,s hebben de gemeente laten weten het bestemmingsplan Absdaalseweg dan ook slechts (|lciijk goed te keuren. rSClii) van mening tussen GS en J^ente betreft het bedrijventer- y gelegen is langs de Absdaalse- 5 de Rijksweg 60. Het vroegere sinht smingsplan Zuid 2 maakte de- traaiii 'iel OP het bedrijventerrein mo cht un een (link aantal bedrijven, met Jen va) iendste voorbeeld de meubelhan- ,-res, maakte van die mogelij k- rtbriiik, daarbij gestimuleerd gemeente. :!aats van het plan Zuid 2 moest ■jen nieuw plan, aangepast aan ijsf nonnen van de ruimtelijke Jg, komen. Dat werd het plan glseweg. Een van de nieuwe lij- fa In het plan verwerkt moesten swasdat detailhandel op het be- jienein moest worden beperkt, ^bescherming van de bestaande ötand in de binnenstad. Ten de gemeenteraad van Hulst ,an mening dat de detailhandel jihet plan Absdaalseweg zat niet :de dupe mocht worden, en na men een uitzonderingsbepaling op- be staande detailhandel mocht worden voortgezet, en de winkeliers kregen daarbij de ruimte om met ten hoogste twintig procent uit te breiden. GS nu hebben zich akkoord verklaard met de handhaving van de bestaande detail handel op het bedrijventerrein, maar zij vinden dat de door de gemeente gege ven uitbreidingsmogelijkheden te groot zijn. jrhvedstrijd jSLAG - De kaartvereniging ja! Zaamslag hield in clublokaal Japen van Zeeland' de vierde wdstryd van dit jaar. Er waren ze- aiug deelnemers De uitslag was Shetland en A. Stokhof 5-60; 3 Me- 5r-m 4-57. 4 B van den Bos 4-56. 5 H. 4-54. 6 D de Jonge 4-52. 7 A. de >54 8 C van Doorn 3-519 F. Stoutha- j? 10 J van Doorn 3-45. siin de competitie na vier wedstrij- F Slouthamer 208; 2 G. Gelderland an Doom 190; 4 H. Koekoek 182; 5 J. al. mevrouw Grim en J. van Doom l van den Bos 1719 A. de Zeeuw 169: jyj» Michlelsen 168. or 20 mille uit rkplaats gestolen 5-Uit de werkplaats van de heer ïde Hazewegeling te Eede zijn in dinsdag op woensdag ma- in gestolen ter waarde van 20.000 nHoe de dader(s) zijn binnenge- is niet bekend. Het gestolen Ibestond uit een luchtcompressor, w(rezen, zagen en boormachines, ihnische recherche heeft een on- Kk ingesteld. meuzense jongeren actie voor mdaankoop Brazilië NEUZEN - De jongeren van de St.- jrordusparochie in Terneuzen n zaterdag 23 mei een bingo- iïond in 'De Blide' en zondag 24 en fancy fair om geld in te zame- Jtoor pater Jan van Ginneken, die kd koopt voor arme Brazilianen. nneken is oorspronkelijk afkom- it de Willibrordusparochie. Hij |tnu alweer een aantal jaren in het aanse Tucurui, in het noorden letland, waar hij voor zoveel moge- sen een lapje grond van 10 bij 25 fe probeert te kopen, beurt voor arbeiders in de snel- nde industrie, die in krotwonin- getrokken uit afvalmateriaal, Bsc rand van de steden leven. Een pi is in staat om. na veel sparen, igen huis te betalen, maar heeft li grond. De overheid zet dan ook 'matig families op straat. Een rede- ipje terrein kost bij de meeste mdbezitters al gauw zo'n jft- Een van hen. José Marques wil p helpen: hij stelt zijn grond be- baar voor 300.- per 250 vierkante ir Voor de arbeiders blijft dat een [abedrag, vandaar de actie van pa- Lui Ginneken. Auto gestolen uit garage in Sluis SLUIS - Uit de garage van de heer S aan de Vleeshouwerijstraat te Sluis is in de nacht van dinsdag op woensdag een personenauto gestolen. Onbekenden hebben het slot van de garage en de auto geforceerd. De Belgische bijzonde re opsporingsbrigade vond de auto woensdagmorgen terug in Eeklo BDe bedrading in de auto was doorgeknipt. GS wensen de uitbreidingsmogelijk heden te beperken door de procedure voor de bedrijven die uitbreiding wil len zeer te bemoeilijken. Een bedrijf mag pas uitbreiden als de gemeente raad daarvoor vrijstelling heeft gege ven; die vrijstelling mag de raad pas geven als door middel van onderzoek de noodzaak en de behoefte van uit breiding zijn aangetoond. Daarna moe ten GS zelf nog een verklaring van geen bezwaar afgeven. B en w van Hulst willen tegen dit besluit van GS niet in beroep gaan, volgens een woordvoerder van de gemeente omdat men op het juridische vlak niet bijzon der sterk staat. De stedebouwkundige van de gemeente was van oordeel dat de twintig-procents-regeling juridisch gesproken niet goed te verdedigen zou zijn. Volgens de woordvoerder van de ge meente zijn verschillende in het plan Absdaalseweg gevestigde bedrijven van plan wel tegen het besluit van GS in beroep te gaan bij de Kroon. Er heeft zich echter nog geen bedrijf daadwerke- lijk gemeld. De bedrijven hebben de tijd tot 13 mei, want zo lang ligt het plan ter inzage. Gevolg De woordvoerder van de gemeente wees er op, dat het in beroep gaan van verschillende bedrijven tot gevolg zal hebben dat het plan Absdaalseweg de eerstvolgende jaren niet onherroepe lijk zal worden, wat inhoudt dat zo lang het oude plan Zuid 2 zal blijven gelden. Dat betekent dat bedrijven die kans zien om een bestaand pand in het gebied aan te schaffen of te huren om er detailhandel te gaan bedrijven in de praktijk nauwelijks tegengehouden zullen kunnen worden. GS hebben al laten weten dat zij de eer ste uitzondering op hun eigen regeling al willen maken de firma Morres heeft een aanvrage ingediend om te mogen uitbreiden en GS blijken de verklaring van geen bezwaar in dit geval ook te willen geven zonder dat de gemeente een onderzoek naar de noodzaak en de behoefte daarvan heeft ingesteld. De Hulster middenstandsvereniging behartigt in dit geval vooral de belan gen van de winkeliers in het centrum van Hulst. De vereniging is best geluk kig met het besluit van GS. al maakt men ook daar graag een uitzondering voor Morres. Met wantrouwen bekijkt men er echter de activiteiten van bij voorbeeld de in het plan gevestigde Prijsslag. omdat men die beschouwt als een geduchte concurrent voor de mid denstand in de binnenstad van Hulst. HEINKENSZAND - Het zwembad Stelleplas te Heinkenszand heeft een. voor Zeeland, nieuw systeem van energiebesparing in gebruik. Het gaat om een sterk soort foliedoek dat op een eenvoudige wijze idere avond uitgerold kan worden. De twee buitenbaden van de Stelleplas worden met dit doek gedurende de avond- en nachtelijke uren afgedekt, waardoor veel energie, die gebruikt wordt voor het verwarmen van het water, behouden kan blijven. In de afgelopen twee seizoenen is ook al geexperimenteerd met een wat zwakker landbouwfolie, maar dit leverde te veel problemen op. Zo was vooral het opvouwen en het uitvouwen van het folie niet eenvoudig. Hierdoor gebeurde het wel eens, aldus beheerder S. van der Helm. dat er nachten waren dat het doek met werd uitgerold. Met het nieuwe systeem is het. door middel van het opwikkelen van het doek, eenvoudig het folie aan te brengen. De aanschafkosten bedragen voor twee baden ongeveer 21.000 gulden. Dat bedrag kan volgens de beheerder in twee seizoenen worden terugverdiend. De verwachte beperking is 50.000 kubieke meter gas per seizoen wat neerkomt om bijna 40 procent van het totale seizoen verbruik. De Stelleplas in Heinkenszand heeft overigens nog een Zeeuwse primeur. Dat is een actie 'Zwem je fit' die wordt gehouden in het kader van 'Meer bewegen'- activiteiten. Deze 'Zwem je fit'-actie begint in het begin van mei. Het gaat er om dat zwemmers op een speelse wijze regelmatig in het water in beweging zijn Volgens Van der Helm is het niet te vergelijken met de zwemvierdaagsen. omdat het bij 'Zwem je fit' juist gaat om het speelse element. Tijdens de open dag van het zwembad, die zaterdag 2 mei wordt gehouden, verstrekken de medewerkers van het zwembad informatie over de actie. Dan kan men ook iets te weten komen over een cursus snorkelen die in samenwerking met de Nederlandse onderwatersport bond in het zwembad wordt gehouden. Bij voldoende belangstelling voor deze cursus, wordt er tweemaal in de week, door daarvoor opgeleid personeel, les gegeven. Zeeuws- Vlaamse kunstenares met project in galerie in Middelburg MIDDELBURG - In galerie 'Breestraat 73' in Middelburg vindt op zaterdag 25 april een project plaats van Lucy de Graaf uit Axel. Het project duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Als uitgangspunt voor het project koos Lucy de Graaf een speeldoosje waaruit een bekende tekst komt 'ramdrops- keep-fall-in-on-my-head De vloer zal tijdens het project bezaaid zijn met ballonnen, die met witer zijn gevuld. Meer kan de Zeeuws-Vlaamse kunstenares niet over het project ver tellen. ..Het is, ook voor mij. nog een verras sing wat er precies gaat gebeuren. In ieder geval wil ik de banaliteit laten zien van de alledaagse dingen Maar het heeft niets moraliserends. Die tijd is voorbij" vertelt de kunstenares, die heeft gestudeerd aan de academie voor beeldende kunst in Gent. SAS VAN GENT - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Pacifistisch Socia listische Partij (PSP) wil dat het bestuur van de tennisvereniging 'Drive' in Sas van Gent afstand neemt van uitlatingen in het clubblad, die discriminerend zijn voor woonwagenbewoners. mrmatiebus hderland Oké I!leed Goes aan IES - In het kader van de natio- ule gezondheidsactie 'Nederland Oke' heeft de informatiebus van tec actie woensdag een bezoek 'iracht aan Goes. In de bus werd [loorlichting verstrekt over het van de gezondheidsactie en de |niddeleii die kunnen worden aan- 'end om dc bevolking tot een {(zonder leefpatroon te bewegen. Ie voorlichting richtte zich vooral lp leden van het plaatselijke actie- wmité dat in Goes van de grond is (komen. it de gegevens bleek dat Goes in provincie Zeeland voorshands pe enige gemeente is waar een co- ffliteactiviteiten wil gaan ontplooi- 9) met het oog op 'Nederland Oké'. •Landelijke zijn er thans zo'n tach- 'I plaatselijke actiecomité's ge- tormd; Zeeland loopt achter op het Mdelijk gemiddelde. Wel hebben, raast de gemeente Goes, enkele tndere Zeeuwse gemeenten toege- «égd in te haken op activiteiten die (ventueel door plaatselijke comi- ï's worden ondernomen. Onderdeel van de actie 'Nederland jWj is onder meer de nationale ge- ""leidsweek van 28 augustus tot timet 6 september 1981. Thema's 'aar aandacht aan besteed wordt ajn; roken, voeding, alcohol, medi agebruik. veiligheid, bewegen en Het Goese actiecomité is pmenteel bezig met het uitwer- Ifnvan een programma. Vaststaat jielk geval dat er 6 juni een gezond- *idsdag in de Ganzestad georga niseerd zal worden, terwijl ook acti- fltouen op de scholen zullen Plaatsvinden. Het gaat de partij daarbij om de maar- tuitgave van het verenigingsorgaan 'Schrobbertje'. waarin vrijwilligers voor de bardienst in het clubgebouw wordt aangeraden om 's ochtends de deur dicht te houden als het regent of als er op het terrein voor het tennispark woonwagenbewoners aanwezig zijn. Frans van Kollem. bestuurslid van de Zeeuws-Vlaamse PSP. vindt het 'te leurstellend en kwetsend voor woonwa genbewoners' om zulke adviezen in een blad aan te treffen. „Het discrimineren van minderheden is toch al aan de orde van de dag. Het gaat om een zeer ge vaarlijke tendens, kjk alleen naar de - gelukkig niet zo grote - belangstelling voor een partij als de Nederlandse Volksunie van Joop Glimmerveen Stukjes als die in 'Schrobbertje' geven voedsel aan dergelijke negatieve ont wikkelingen'. De PSP verwacht dan ook. dat het be stuur van 'Drive' zich van het stukje distantieert. Secretaris J. A. de Roos wijst de be schuldiging van discriminatie van de hand. „Wij hebben op ons terrein een kleine bar. waar we, m overeenstem ming met de bepalingen van het minis terie van CRM, koffie, limonade en een pilsje verkopen. Dat clubgebouw draait op 26 echtparen, die zich vrijwillig heb ben aangemeld. Zij doen elk een week bardienst zorgen dat om 9 uur het club huis open gaat en zijn dan pas weer van 19 tot 22 uur aanwezig. Overdag kun je er niets kopen, maar staan wél de deu ren open om leden de gelegenheid te geven zich te verkleden of te douchen. 7 de Janseniusschotengemeensciiap. SINT-JOSEPH MAVO ÉN JANSENIUS WINNAARS HULST - Voor de eerste keer sinds de oprichting van de commissie school- voetbal voor het voortgezet onderwijs in het rayon Hulst speelden woensdag middag de meisjes hun eerste Paas voetbaltoernooi op de velden van het Hulster sportpark. De scheidsrechters hadden het niet zo druk met het fluiten voor overtredingen, maar waren tij dens de wedstrijden wel druk met het geven van richtlijnen. Weinig meisjes bleken enig inzicht in de spelregels van het voetbalspel te hebben. Bij de twaalf- en dertienjarigen ging de overwinning naar de meisjes van de Smt-Joseph Mavo Bil die in de finale de Smt-Joseph Mavo BI met 1-0 versloe gen. Voor de derde en vierde plaats ver sloegen de meisjes van de Jansenius Scholengemeenschap BI hun schoolge- noten Bil met 3-1. Bij de veertien- tot vijftienjarigen won de ploeg Cl van de Jansenius Scholengemeenschap. De Sint-Joseph Mavo Cl eindigde met 6 punten op de tweede plaats. Hoewel er woensdagmiddag niet van stralend Schietingen KLOOSTERZANDE - In café R. van Kruysen te Kloosterzande werd een schieting gehouden waaraan 32 schut ters deelnamen. Uitslag: Eerste hoge vogel: R. Hiel. Kloosterzande. tweede hoge vogel: F. Jansens. Kloosterzande; eerste zijvo- gel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. de Kort. Ossenisse Het grootste aantal kleine vogels (5 stuks): R. Durinck, Walsoorden. Kinderdisco in Axel AXEL - Het buurt- en clubhuis 'De Kel der' in Axel houdt woensdag 29 april een kinderdisco voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het evenement duurt van 14.00 tot 16.00 uur. voetbal te genieten viel trokken de wed strijden toch een eroot aantal belang stellenden Na afloop sprak voorzitter P Verhaegen van de commissie school- voetbal van het rayon Hulst van een geslaagd toernooi. .Alleen de speeltijd van de wedstrijden gaan we volgend jaar toch wat inkorten. Twee keer 12.5 minuut blijkt toch wat lang te zijn al dus voorzitter Verhaegen. Na afloop reikte hij de prijzen uit De uitslagen zijn: Smt-Martha CII-Joseph Prijskamp toepbiljart HULST - Aan de prijskamp toepbiljart op eerste paasdag in de Hulsterse Stadsherberg namen 35 spelers deel. Uitslag 1 B de Jong. Heikant. 2 A. Picavet. Hulst. 3 A Waumen iBi: 4 C Braspenning. Hulst. 5 W van Damme. Hulst 6 L. Blane- kaert. Hulst. 7 M Praet. Nieuw-Namen; 8 W. Koemans. Hulst. 9 P. de Smet. Westdorpe. Mavo CII0-2 Sint Martha CI-Stnt Martha CII 0-2. Joseph Mavo Cl-Joseph Mavo CII 1-0, Jansenius CI-Sint-Martha Cl 4-0, Sint-Mar tha CII-Joseph Mavo Cl 1-2. Joseph Mavo ClI-Jansenius Cl 0-6 Smt-Martha Cl-Joseph Mavo Cl 0-2. Joseph Mavo Cl-Jaitsenius Cl 0-3. Sint-Martha BII-Sint-Martha Bill 0-0. Sint-Mart ha BI-Sini-Manha BIV 0-1. Janse nius BI-Sint-Martha Bill 2-0. Jospeh Mavo Bl-Sint-Martha BIV 0-0. Jansenius BI-Sint- Martha Bil 4-0. Sint Martha BII-Jansenius Cl 1-4. Joseph Mavo BI-Sint-Martha BI 3-0. Jo seph Mavo BII-Jansenius BI 1-0. Jansenius BU-Joseph Mavo BI 0-1. Joseph Mavo BII- Sint Martha Bil 1-1. Jansenius BU-Sint Mar tha BI 2-0. Joseph Mavo BII-Sint Martha BUI 4-0. Jansenius BII-Sint Martha BIV 1-0, Eindstanden, twaalf- en dertienjarigen. l Sint-Joseph Mavo BUI Hulst 2 Sint-Joseph Mavo BI Hulst. 3 Jansenius Scholengemeen schap BI Hulst, 4 Jansenius Scholengemeen schap Bil Hulst Eindstand veertien- tot vijftienjarigen 1 Jan senius Scholengemeenschap Cl Hulst. 2 Sint- Joseph Mavo Cl. 3 Sint-Joseph Mavo CII Hulst. 4 Sinl-Martha Cl Hulst JEUGD STRAKS GEDWONGEN OP STRAAT HULST - Dc Hulstenaar P. Beeldens is een handtekeningenactie onder de in woners van zijn woonplaats begonnen om te bereiken dat de openluchtbaden in de gemeente (in Sint-Jansteen en Hulst) even lang open blijven als voor gaande jaren. B en w willen de open stelling van de buitenbaden beperken tot tien weken per jaar (ongeveer de periode van de schoolvakanties) in verband met de openstelling van het nieuwe overdekte zwembad dat vol gende week vrijdag wordt geopend. De Hulstenaar vindt de beperkte open- ADVERTENTIE) Het is in het verleden regelmatig voor gekomen dat woonwagenbewoners op zulke momenten binnenliepen om wa ter af te tappen of naar de w.c. te gaan. Op zich hebben we daar geen enkel be zwaar tegen als dat netjes wordt ge vraagd. maar we zien het niet zitten dat iedereen zomaar zijn gang gaat. De aan rechtkastjes kunnen niet op slot en daar staan zaken als een wafelijzer en een koffiezetapparaat in. Ik zeg niet dat we slechte ervaringen hebben opge daan met woonwagenbewoners, maar je neemt zekere voorzorgsmaatregelen omdat het nu eenmaal om je spullen gaat". Is er wél toezicht dan mogen woonwa genbewoners 'best een flesje limonade komen drinken of een rolletje drop ko pen", terwijl 'Drive' hen ook wel eens blij maakt met half-afgesleten ballen. Hoe kan een reisburo, dat toch bekend staat om z'n kwaiitertsreizen nou een 10-daagse treinreis naar de Italiaanse Rivièra aanbieden vanaf maar f521,- Kom naar Holland international Reisburo en het wordt u haarfijn uitgelegd. HO&4ND INTERNATIONAL Goes, Kreukelmarkt 4,01100-27427 Middelburg, Langevieie7.01180-27855, Reisburo stelling van de buitenbaden erg nade lig voor met name de schooljeugd. Die verliest een 'brok recreatie' en is straks 'weer gedwongen om de straat op te gaan en daar vertier te zoeken', aldus de actievoerder. Het gaat de Hulstenaar met name om de openstelling van de buitenbaden in voor- en najaar. „Normaal ging het bui tenbad 15 mei open en bleef dat dan tot in september Vaak konden de kinde ren er dan zelfs de hele dag terecht. Dat gaat nu veranderen. Straks ma 15 mei) kunnen ze maar een uurtje terecht in het overdekte bad. Buiten zwemmen is er dan nog niet bij. En liet kan dan toch al aardig weer zijn. Vroeger was het zo dat ze vaak al met de zwemspullen naar school gingen en daarna lekker een paar uur in het open bad rondhingen. Dat gaat nu niet en dat is belachelijk", vindt P. Beeldens. De actievoerder, die momenteel nog met een éénmansactie bezig is maar hoopt op medestanders die willen hel pen handtekeningen te verzamelen, wijst in zijn betoog vooral op de recrea tieve functie die het buitenbad voor de jeugd vervult. „Je moet niet vergeten dat kinderen in zo'n bad niet aileen maar zwemmen. Dat is vaak zelfs nog niet eens zo belangrijk. Ze spelen er ook en dat kan in zo'n binnenbad niet. Ze worden dus gedwongen om maar weer de straat op te gaan na een uurtje zwemmen in het nieuwe bad". Enthousiast Westerscheldefederatie hield viswedstrijd SLUISKIL - De overkoepelende vis- bond, 'Westerschelde-federatïe' hield een viswedstrijd bij het sluisje in Ter- neuzen, beter bekend als 'Schulpen- hoekje'. Er waren 45 deelnemers. De uitslag is als volgt: 1 J.de Blaay. Zaam slag 1807 punten, 2. B de Pooler. Hoofdplaat 1487 punten, 3. J. Geelhoedt, Hoek 1454 pun ten, 4. J. van Hout, Hoofdplaat 1370 punten, 5, M Buyens, Zelzate 1270 punten, 6 1 Vergou we, Hoek 1253 punten, 7 R Raes. Zelzate 1270 punten. 8. H. Dalllnga, Sluiskil 1185 pun ten. 9. M Meeuwsen, Hoek 1182, 10. F. Lip pens, Axel 1129 punten. Zeehengelvereniging Zaamslag hield wedstrijd De zeehengelvereniging HVSO te Zaamslag hield haar tweede clubwed strijd aan De Griete. Hiernaan namen 41 leden deel. De volgende wedstrijd is zaterdag 16 mei van 12.45 tot 15.45 uur. Uitslag 1 mevrouw v d. Berge 908 gram 2 D Tholens Terneuzen 743gram: 3 M de Vos Zaamslag 627 gram4 D Hamelink Zaamslag 611 gram 5C van Drongelen Zaamslag 571 gram. 7 M de Bruyne Terneuzen 510 gram 8 mevrouw Tholens Terneuzen 492 gram. 9 P van de Berge Terneuzen 483 gram 10 J. Harte Terneuzen 453 gram EXAMEN In Utrecht slaagde mevrouw G. Verlin- de-Korstanje uit Sluiskil voor het exa men EHBO-kaderinstructeuritricei. MIDDELBURG - Provinciale staten van Zeeland kunnen binnenkort een voorstel van gedeputeer de staten tegemoet zien over de stichting van een provinciaal centrum voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie. De provinciale stuurgroep coördinatie welzijnsplanning, die gs in wel zijnszaken bijstaat, adviseerde woensdagmorgen in de statenzaal in Middelburg gs positief om een voorstel voor het centrum voor te bereiden. De stuurgroep opperde wel diverse be- één centrum, waarbij het personeel voor kunstzinnige vorming en volwas seneneducatie elkaar aan kan vullen en eventueel elkaar bij kan springen Hij benadrukte dat bij een gedecentrali seerde vorm. waarbij dus centra in ver schillende delen van de provincie wor den gesticht, er een verbrokkeling van deskundigheid ontstaat. Daarom wilde hij aan de gecentraliseerde vorm. dus een centrum in Zeeland, vasthouden zwaren tegen de wijze waarop het pro vinciaal centrum volgens gs tot stand moet komen en later gaat functioneren. Verschillende aanwezigen zagen meer brood m de stichting van regionale cen tra. In de plannen zoals die er nu uitzien wordt er vanuit gegaan dat de gehele provincie Zeeland één regio is Gedepu teerde mr J. Boersma zei dat voor de stichting van centra voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie in verschillende delen van Zeeland zeker geen geld zal zijn Hij achtte het zinvol dat het centrum zoals dat er moet ko men zowel op kunstzinnige vorming als ook op volwasseneneducatie is gericht. Zodoende krijgt men veel kwaliteit in De personeelsleden van het centrum zullen, zo zei de heer Boersma. natuur lijk wel in alle delen van de provincie werkzaam zijn In die zin is hel centrum voor kunstzinnige vorming en volwas seneneducatie wel gedecentraliseerd Het is de bedoeling dat het centrum gaat werken onder toezicht van het provinciebestuur. Er wordt ook een speciale statencommissie voor inge steld. Verschillende aanwezigen vroe gen zich woensdag tijdens de vergade ring van de stuurgroep coördinatie welzijnsplanning af of het zinvol is dat de provincie er op deze manier uitvoe rende taken bij krijgt, iels wat legen- gesteld is aan het geldende streven naar afstoting van dergelijke taken. Gedeputeerde Boersma verklaarde dat de provincie het tegenover het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk Werk (CRM) echter moreel wel verplicht is om de stichting van het centrum ter hand te nemen. CRM heeft namelijk van de provincie diverse subsidies voor uitvoerende in stellingen overgenomen. Als tegenpres tatie moet de provincie nu de stichting van het centrum op zich nemen. De stuurgroep wilde zich ondanks het positieve advies aan gedeputeerde sta ten nog niet helemaal binden aan de plannen zoals die op het, ogenblik be staan. Het college wordt verzocht om. gezien ook de Ingewikkeldheid van het vraagstuk, met de nodige voorzichtig heid te werk te gaan Met name zou nog bekeken moeten worden in hoeverre decentralisatie toch mogelijk zou zijn in de praktijk. Een voorstel van hel stuurgroeplid A. Verhage «Zeeuwse Jeugdraadi om het voorgestelde centrum toch niet vanuil het provinciaal bestuur te laten opere ren maar bijvoorbeeld in een stich tingsvorm. werd met ruime meerder heid verworpen. Piet Beeldens, zelf vader van een spruit, is een paar dagen bezig met de actie en hij is erg tevreden over het resultaat tot nu toe. „Ik ben alleen nog maar in mijn eigen buurt (Den Dul- laert) rondgeweest. Bij de 56 woningen waar ik aan de deur ben geweest kreeg ik vijftig handtekeningen. En bij die andere vier was niemand thuis. Ik kreeg echt enthousiaste reacties. De mensen zijn het er allemaal mee eens. die van 15 maar ook van 80, want die denken aan de lol van hun kleinkinde ren". P. Beeldens hoopt voor maandag, het liefst met hulp vari een paar mede standers, 'zeker een paar duizend' handtekeningen bij elkaar te hebben. Maandag wil hij die dan. samen met een bezwaarschrift, overhandigen aan burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. Overigens staat de Hulstenaar niet al leen met zijn roep om langere openstel ling van de buitenbaden. Zoals bekend deden ook de Hulster vakbondscentra les onlangs in een gezamenlijke brief een beroep op de gemeenteraad om er voor te zorgen dat de buitenbaden ook na de komst van het nieuwe overdekte bad 'De Driehoek' even lang open blij ven als voorgaande jaren. ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 39