)uizend varkens in kader loodplan naar Vlissingen Tweeduizend langdurig zieken en gehandicapten maken vaartochten Zeeuwse hotels en pensions in Paasweekeinde bijna vol Bezwaren tegen bouwplan voor zuiveringsbedrijf Kerkwerve BIEDT WARD AIR CANADA WERKELIJK DE BESTE SERVICE? Gerechtigheid verhoogt een voih DSTBURG - Directeur B. van der Poel van het slachthuis Van der Poel uit Vlissingen is bereid in de loop van volgende week te zwaar geworden slachtvarkens uit West-Zeeuwsch-Vlaande- ileslachten. Vrijdagavond had de heer Van der Poel besprekingen met enkele varkensmesters (tiet door varkenspest getroffen West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit die besprekingen heeft hij de ^gekregen dat het om zo'n 1000 varkens gaat. Als de benodigde vergunningen er komen wil loensdag met de slachtingen beginnen. De heer Van der Poel verwacht dat het slachthuis twee jriedagen geheel vrijgemaakt moet worden voor het slachten van deze varkens afkomstig van slZeeuws-Vlaamse mesterijen waar geen varkenspest heerst. riOAG 18 APRIL 1981 ISSINGSE SLACHTERIJ WIL BEDRIJVEN ff WESTZEEUWSCH- VLAANDEREN HELPEN aftand met de in West-Zeeuwsch- iideren heersende varkenspest jjflzoals bekend alle WestrZeeuws- jase varkensfokkerijen en meste- ^thinderd door een voor het hele ed geldend vervoersverbod. Door njorgenomen 'noodslachtingen' ttmen enige ruimte te scheppen bij rwoffen bedrijven In de dagen dat jse slachthuis bezig is met verwerken van West-Zeeuws- rse varkens kunnen geen slach- s» uitgevoerd worden van varkens KStemd zijn voor het buitenland, jbet kader van de EEG-bepalingen ';erin ons bedrijf geen vlees uit be- gebleden aanwezig zijn als we n voor de export. Dat betekent "ss bedrijf gedurende deze operatie ^aal voor exportslachtingen geslo- slzijn". aldus de heer Va der Poel. ifzet van de geslachte varkens gebeuren binnen Nederland.om- jUeesuitmet varkenspest besmette leden niet over de landsgrensmag. "uder probleem is de prijs die tus- ■Vander Poel en de leveranciers van «tens overeengekomen moet wor- f jjitmoet in alle redelijkheid ge- ia. Deze mensen zitten door om- cdigheden buiten hun schuld in de men en dat willen wij als afnemer zeker niet uitbuiten", aldus de aVin der Poel. ;svan mening dat een snelle binnen in afeet van het vlees wel verzekerd tdalhij nogal wat relaties heeft. Ook jziin buitenlandse afnemers heeft Keer Van der Poel inmiddels contac- i gehad.Deze afnemers zullen een auldagen geen vlees kunnen betrek- 3 van slachthuis Van der Poel. De capaciteit van het Vlissingse (bthuis ligt tussen de 400 en 500 var us per dag. jjdagmorgen voreg al werd begonnen *lde uitwerking van het noodslach- Sgsplan zoals dat donderdagavond een bijeenkomst in Eede in gro- linister De Geus oudt spreekbeurt Kruiningen BUININGEN - Woensdag 22 april zal (Bister van defensie drs P.B.R. de ;«s voor het CDA Reimerswaal een pekbeurt houden. Deze bijeenkomst «dt gehouden in 'Ons Dorpshuis' in Bdningen en begint om acht uur. landweer blust randje binnenschip SNEUZEN - De brandweer van Ter- ran rukte vrijdagmiddag omstreeks Ütaeruit om een brandje in de machi- shmer van een binnenschip, dat lag nemeeVd in de Oostelijke Kanaalarm faneuzén. te blussen. De brand, aan wd van het binnenschip IJv-lij van cpperI.C.G. D. uit Arleux. ontstond b de poetsdoek waarmee de schip- in de machinekamer aan het werk ivlam vatte. De brandweer hoefde, ankomst. weinig meer uitrichten, ksas enkel wat roetschade. 1. en w. van Sluis: instemming met VOW-motie raad van Oostburg SLUIS-Het college van b en w van 4f gemeente Sluis wil instemming betuigen met de motie over de Vas te Oeververbinding Weslersehel- de, die vorige maand door de ge meenteraad van Oostburg werd aangenomen. In de motie spreekt Oostburg zich uit tegen een verho- ting van opcenten op de motorrij tuigenbelasting en wordt aange drongen op een spoedige aanpas sing van de veerpleinen in Bres- kens en Vlissingen voor dubbel dekkers. De raad van Oostburg vindt voorts dat de inwoners van Zeeland een linke reductie dienen te krijgen op de tol- en veergelden, en dat de aan leg van een vaste oeververbinding geen verlenging van de tol verplich ting op de Zeelandbrug ten gevolge mag hebben. Ook de vaarfrequen- lle op de dienst Vlissingen-Bres- kens mag niet verminderen bij de ingebruikname van een dubbel dekker, vindt de Oostburgse raad. Het college van b en w in Sluis kan de Oostburgse motie helemaal on derschrijven. en stelt de raad dan ook voor adhesie te betuigen. Door het vertrek van wethouder A. deBadts uit de raad moet een aan talopengevallen plaatsen in'raads- oommissies en besturen opnieuw *orden ingevuld. De opengevallen Plaatsen zullen worden ingenomen door de nieuwe wethouder H. Lo- korse. en het nieuwe raadslid me- JTOuwG Benschop-Rwast. Deraadsvergadering in de gemeen te Sluis, waar deze punten aan de Me worden gesteld, begint don derdag 23 april om 20.00 uur in het tadhuis. te lijnen was uitgezet.Initiatiefhemer W. van Hoofrvoorzitter van de bond van varkenshouders van de NCB) nam con tact op met de veecentrale in Boxtel. „Men stond positief tegenover het plan", zei de heer Van Hoof. Of dat uit eindelijk tot gevolg zal hebben dat het slachthuis in Roosendaal (één van de ADVERTENTIE grossiers van de veecentrale Boxtel) ook meezal werken aan de slachtingen was vrijdagavond nog niet bekend. Ruimte Door het slachten van de 1000 varkens in Vlissingen kan er letterlijk en figuur lijk enige ruimte komen op de bedrijven die, doordat de varkens te zwaar wor den, overbevolkt raken. Door biggen van de West-Zeeuws-Vlaamse fokkers in de dan lege hokken van de mesters te zetten hoopt men ook het ruimtepro bleem van de fokkers enigszin op te los sen. „Dat biggenprobleem zal niet helemaal opgelost kunnen worden, want op elke varkensmester in WestrZeeuwsch- Vlaanderpn zijn er drie fokkers", meent de heer Van der Poel. Inspecteur van de veeartsenijkundige dienst in Zeeland, de heer G Jongeneel. wees er donderdagavond al op dat hij voor zover dat mogelijk is alle mede werking wil verlenen aan deze operatie. Aanstaande dinsdag zal in 'De Een hoorn' in Oostburg het overlegorgaan van de drie zuidelijke landbouworgani saties (3 ZLO's). ZLM. CBTB en NCB, het tot nu toe door het ministerie van landbouw gevoerde beleid met betrek king tot de varkenspest in Zeeuwsch- Vlaanderen bespreken. Hiertoe werd besloten nadat het dageüjke bestuur van de NCB West Zeeuwsch-Vlaande ren zich vrijdagavond in een spoedei sende vergadering in Oostburg hier over had beraden Gereformeerde Partij SCHARENDIJKE - De stichting Zeeuws coórdinatieorgaan voor na- tuur-, Iandschaps- en milieubescher ming heeft bij de gemeenteraad van Middenschouwen bezwaar gemaakt tegen enkele onderdelen van het ont- werp-bestemmingsplan 'riool water- zuiveringsbedrijf Verse Putseweg'. Het coördinatie-orgaan vindt dat door een 'eenvoudige verschuiving' tege moet gekomen kan worden aan een be tere invulling van één van de criteria: het voorkomen van landschappelijke nadelen. Een tweede bezwaarschrift, gericht aan de raad van Middenschouwen is afkom stig van de landbouwer B.J. Boot die de voor de bouw van het zuiveringsbedrijf benodigde grond zal moeten afstaan. Het Zeeuws coördmalieorgaan houdt de raad van Middenschouwen m het be zwaarschrift voor dat een plaatsing van de zuiveringsinstallatie in de lengte richting van de Verse Putseweg - name lijk in de rechthoek gevormd door deze weg, de provinciale weg en twee water lopen - veel minder landschappelijke bezwaren zal opleveren. Het coördinatieorgaan heeft verder uit landschappelijke overwegingen be zwaar aangetekend tegen de bouw hoogte. maar acht het overigens waar schijnlijk dat de lange voorbereidings tijd nog wel een afstemming van be stemmingsplan en bouwplan op elkaar mogelijk zal maken. Tenslotte stelt het dat een gefaseerde aanpak van het pro ject de voorkeur verdient. De indiener van het tweede bezwaar schrift maakt de raad van Midden schouwen duidelijk de plannen het zui veringsbedrijf op zeer korte afstand van zijn woning op te richten uit een oog punt van woongenot verre van aantrek kelijk te vinden Verder heeft, hij aange geven eerder behoefte te hebben aan meer grond in plaats van grond voor niet-agrarische doeleinden te moeten afstaan. Een beeld van de paasdrukte, vrijdag in Zcndelande Provincie houdt studiedag 'geluid' in Middelburg MIDDELBURG - De provincie Zeeland organiseert op 28 april een studiedag over .geluid'. Dat gebeurt in de staten zaal van het Abdijcomplex in Middel burg. De studiedag begint om 10.15 uur. Ir. D. Altena provinciale waterstaat) en mg. JW. van Wallenburg (milieu-in spectie Zeeland) spreken over het ge luid als milieu-component en over ge luid en zonering. Ing. Th. van Riet (ge meentewerken Middelburg) behandelt het geluid in de algemene politieveror dening en hinderbepalingen. De alge mene discussie in de middaguren wordt geleid door ir. A. Krijgsman, voorzitter van de ambtelijke coördinatiecommis sie geluid. De landbouwer - eigenaar van het per ceel waarop het ontwerp is gedacht - laat de raad verder weten dat zijn be zwaren voor een groot deel ondervan gen zouden kunnen worden indien hij de zekerheid had ten behoeve van zijn bedrijf vervangende grond te kunnen aankopen. Zoals gemeld heeft het gemeentebe stuur van Middenschouwen planologi sche maatregelen voor de bouw van de zuiveringsinstallatie getroffen op ver zoek van het waterschap Schouwen- Duiveland. De nieuwe zuiveringsinstal latie is bestemd voor Zierikzee en om streken Het terrein ligt op ongeveer an derhalve kilometer buiten de woonbe bouwing van Kerkwerve. Bij de plaats keuze is onder meer uitgegaan van een voorkeur voor lozing van het gezuiver de water in polderwater met voldoende doorspoeling waarmee een extra door snijding van de zeedijk voorkomen wordt. (Slot van pagina 1) paasweekeinde om voor het eerst met de caravan op stap te gaan. Verder geldt voor Zeeuwsch-Vlaanderen het zelfde als voor Walcheren, de hotels en pensions aan de kust zijn goed bezet, maar nog niet vol. Alleen in Cadzand heeft men gasten teleur moeten stellen, daar is alle beschikbare accommodatie volgeboekt en moest men vrijdagmid dag al mensen doorsturen naar andere plaatsen. Een overzicht van de toestand op Schouwen-Duiveland levert hetzelfde beeld op als in de rest van Zeeland. Hier is alleen nog plaats in de grotere, wat duurdere hotels. Verder is alles volge boekt. Volgens mevrouw Dalebout-Van der Sloot, informatrice van de VW in Renesse, hebben particulieren die in het zomerseizoen kamers verhuren de ze dit jaar eerder gereed gemaakt voor de verhuur in verband met de tc ver wachten drukte. Ondanks de drukte heeft de provincia le VVV in Middelburg volgens direc teur De Regt geen speciale maatrege len genomen. „Wel verzamelen onze 'speerpunt-VVV's' aan de kust allerlei gegevens omtrent aanbod, vraag, be zettingsgraad cn dergelijke. Daarmee kunnen we dan met Pinksteren ons voordeel doen", aldus de heer De Regt, die verder het weer als één van de be langrijke factoren noemde die mensen op het laatste moment doet besluiten naar Zeeland te gaan. Hij noemde de toeristenstroom en de goede bezetting van de accommodatie een 'leuk begin van het seizoen 1981'. Hoewel al de hele week sprake was van toeristisch verkeer, constateerde de rijkspolitie met name donderdag en vrijdag in heel Zeeland veel drukte op de hoofdwegen. Volgens een woord voerder van de rijkspolitie was het gro- Auto in de sloot bij Hulst: twee lichtgewonden HULST - Bij een verkeersongeluk in Hulst zijn in de nacht van donderdag op vrijdag P. B. uit Rotterdam en N. S. uit Terneuzep licht gewond geraakt. Beiden zijn opgenomen in het Sint Li- duinaziekenhuis in Hulst. B enS. reden mee in een auto. die werd bestuurd door K H. R. uit Terneuzen Het ongeluk op rijksweg 60 bij de voet gangerstunnel in aanbouw gebeurde doordat R. volgens de politie de weg- omlegging met te hoge snelheid nader de. De auto vloog uit de bocht en kwam ondersteboven in de sloot terecht. De auto werd zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Bijna tweeduizend langdurig zieken cn gehandicapten van 'De Zonnebloem' in Zeeland gaan de komende twee weken het water op. Maandag varen de gasten van de afde ling Groot-Terneuzen en de regio Ka naalzone met het motorschip 'De Scheldevallei' naar liet Veerse Meer. Zij openen de rij. Die wordt op 2 mei gesloten door de afdeling Vlissingen. Voor de jaarlijkse boottochten van 'De Zonnebloem' bestaat een enorme be langstelling. Iedere vaartocht wordt meegemaakt door gemiddeld 170 tot 200 gasten. Zij worden op de tocht bege leid door enkele tientallen medewerk sters van 'De zonnebloem', een verzor- gmgsgroep (EHBO) en een arts. De boottochten duren een dag. 's Morgens tegen negenen worden de trossen losge gooid en 's avonds tegen zes uur woret weer afgemeerd in de 'thuishaven'. Aan boord van 'De Scheldevallei' wor den verschillende activiteiten ont plooid (loterijj, quiz. bingo en 'levende muziek') De boottochten worden geor ganiseerd door de regio's. Het motor schip wordt via het Nationaal Bureau van 'De Zonnebloem' gehuurd. De kos ten worden gedrukt door de deelne mersbijdrage, toegekende gemeente subsidies. de loterij en een bijdrage uit de regionale kas. Vaarschema Het vaarschema ziet er zo uit: 21 april Regio Kanaalzone-afdeling Groot-Ter neuzen: 22 april Regio Kanaalzone-af delingen Groot-Axel en Groot-Sas van Gent i beide dagen vertrek en aankomst in de oude veerhaven van Terneuzen), 23 april Regio West-Zeeuwsch-Vlaan deren (vertrek en aankomst bij de pont Sluiskil-west). 24 april Regio Hulst, 25 april Regio Hontenisse (Hulst en Hon- tenisse vertrekken en arriveren in de haven van Perkpolder), 27 april Regio Hansweert (vertrek en aankomst los- wal Hansweert). 28 april Regio Schou- wen-Duiveland (vertrek en aankomst- haven Zierikzee). 29 april Regio Borsele (vertrek en aankomst Wolphaartsdljk), 1 mei afdeling Middelburg (vertrek en aankomst haven Middelburg-Arne- stein) en 2 mei afdeling Vlissingen (ver trek en aankomst werf 'De Schelde"). ADVERTENTIEi PRIJSGARANTIE VRAA G HET UW RE/SB UREA U OF BEL HOLLAND O VERSE A S TRA VEL. Generaal agcn( Vfaidair Canada. _-v. Wanlair teAf? - 'rf*t o.a. TORONTO v a. 999.-. 020-238883 070-500002 te aantal caravans opvallend- Com mandant H. H. Koetjé van de verkeers- groep van de rijkspolitie verwacht van daag en zondag geen grote drukte meer. „Dan is er hooguit sprake van wat meer plaatselijk verkeer Voor maandagmid dag en -avond verwachten wij grote drukte op met name rijksweg 58 en rijksweg 18 over de Grevelingendam", zo zei de heer Koetjé. op de campings bleek dat vooral de caravanbezüters er dit paasweekeinde mas saal op uit trokken. ORGANISATIE 'DE ZONNEBLOEM' ZEELAND Heemkundige Kring Walcheren houdt jaarvergadering KOUDEKERKE - De Heemkundige Kring Walcheren houdt woensdag avond de jaarlijkse algemene ledenver gadering in hotel Walcheren te Koude- kerke. Na het huishoudelijke gedeelte zullen de leden W. P. Roose en F A. Broeksma vertellen over hun aandeel in de voorbereiding van het onlangs verschenen boekje over de veldnamen van Koudekerke De vergadering be gint om acht uur. Wisseling van voorzitterschap waterschapsbond ZAAMSLAG - De heer A. M. Geluk uit Noordgouwe is afgetreden als voorzit ter van de Zeeuwse Waterschapsbond. Dit. 'om zijn werkzaamheden wat te verlichten', zoals in een rondschrijven van de bond wordt medegedeeld. Tot opvolger van Geluk is benoemd K. J. A. baron Collot d'Escury uit Kloos- tersande. dijkgraaf van het Waterschap Hulster Ambacht. Baron Collot d'Escu ry was voorheen vice-voorzitter van het bondsbestuur. Hij wordt in deze functie opgevolgd door de dijkgraaf van het Waterschap Tholen, L C. Hage uit Oud- Vossemeer. Wijkcomité Bossenburgh Vlissingen vergadert VLISSINGEN - Het Vlissingse wijkco mité Bossenburgh vergadert maandag 27 april in de openbare lagere school De Houtuyn in Vlissingen. Het comité bespreekt vooral de uitspraak van de gemeenteraad, dat het bezwaar van hel comité tegen de tweede planverbc- tering in het bestemmingsplan Bos senburgh ongegrond moet worden ver klaard. Het wijkcomité kan tegen deze uitspraak tot 15 mei bezwaar indienen bij gedeputeerde staten. Voor het overige heeft de vergadering een huishoudelijk karakter. De bijeen komst begint 's avonds om acht uur. Musical Leger des Heils Middelburg MIDDELBURG - Het Leger des Heils voert vrijdag 24 april de musical De Wit te Roos op in de Schouwburg in Middel burg. Veertig leden van het Leger des Heils werken aan de opvoering mee. De muziekkorpsen van de afdeling Zee land van het Leger des Heils verzogen het muzikale gedeelte De opvoering begint 's avonds om acht uur Buit bij inbraken Middelburg enkele duizenden guldens MIDDELBURG - In de nacht van don derdag op vrijdag is in Middelburg in gebroken in twee woningen en een kantoorpand. De waarde van de buit bedraagt enkele duizenden gulden. Ook is er aanzienlijke schade aange richt. De eerste inbraak werd gepleegd in een woning aan de Wtjdaustraat in de wijk Dauwendaele De dieven kwamen via tuindeuren binnen die door de eigenaar van de woning afgesloten waren. Ver mist worden een portemonnee waar 130.-in zat en twee bankpasjes. Er wa ren geen sporen van braak. De tweede inbraak werd gepleegd in een huis aan de President Kermedylaan. De bewo ner werd wakker van het gerucht dat de inbrekers maakten. Zij waren echter verdwenen toen de bewoner de schade op kwam nemen Vermist worden be taalcheques. een geldbedrag van 625.- en een portemonnee met vijfentachtig gulden. Hoe de dieven binnenkwamen is niet bekend. De inbrekers kozen het hazepad met achterlating van een tas in de tuin. Daarin zaten een radlo-cas- setterecorder-versterker en twee auto geluidsboxen Deze waren gestolen uit een voor hetzelfde huis staande auto. Die was waarschijnlijk niet afgesloten. Er werd aanzienlijke schade toege bracht aan het dashboard van de auto In een kantoorpand aan de Houtkaai werd de derde inbraak gepleegd. De dieven kwamen binnen nadat ze een achterraam van het gebouw hadden opengewrikt. Daarvoor hadden ze met succes een twee meter hoge afschei dingsmuur 'genomen' Binnengekomen lichtten zij een afgesloten kantoordeur uit de scharnieren. Voor zover kon wor den nagegaan wordt er een geldbedrag van tweeduizend gulden vermist. De schade door de inbraak veroorzaakt is aanzienlijk. Professor Goudzwaard spreekt in Burgh BURGH - Professor B. Goudzwaard, opsteller van het CDA-programma 'Niet bij brood alleen' spreekt woens dag 22 april in de hervormde kerk te Burgh over 'Bewapening en bewape ningsideologie'. Prof Goudzwaard. oud-CDA'er. houdt zijn inleiding op uitnodiging van een werkgroep uit de gereformeerde kerk van Haamstede en de hervormde ge meenten van Burgh en Renesse De bij eenkomst begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 7