geld voor 'ontmanteling' rervormde kerk Serooskerke S PZEM: ook gas voor Kamer-kandidaat onrendabele delen van gemeente Tholen Rooie Vrouwen discussieerden in Goes over gebruik kernwapens Stijlvolle uitvoering 'Matthaus Passion' PZC/streek itiiïsszssssss. •- Medewerkers Matthaus Passion ontvangen in stadhuis Aardenburg pAG 6 APRIL 1981 j/V W VEERE AAN GEMEENTERAAD: - Burgemeester en wethouders van Veerc hebben de raad - voor de vergadering van 15 uur) - meegedeeld dat zij geen kans zien drie huizen in het hart van Serooskerke te kopen, om panden aan de Vrouwenpolderseweg en het Smidswegje, die de gemeente graag in va i zou hebben in verband met de ontmanteling rond de hervormde kerk. De eigenaar - zo ib en w be&rePen is van P,an huizen °P korte termijn te verkopen, maar de gemeente •n a;fr geen geld voor, legt het college uit. te| ie ongunstige financiële positie en w de raad voor, als reactie op een le.a vij dat momenteel geen gelden serie bezwaarschriften en verzoeken. 'k B [ikoop van de woningen kunnen een aantal onderdelen van het plan te bestemd; de ruimte zal volledig wijzigen. Zo wil men; een vergroting van het speelterrein aan de Poortstraat als gevolg van be zwaren van omwonenden achterwege laten; het geplande parkeerterreintje ach ter de Bisschopstraat laten vervallen en er .woningen' toestaan; de mogelijkheid geven dat aan weerskanten van de uitspanning d'Ies- baene iets recreatiefs gebeurt, in de vorm van een uitbreiding van de ten nisvelden en de bestaande uitspan ning; de mogelijkheid om voor het vakan tiecentrum aan de Oostkappelseweg de bestemming te veranderen in in ver band met de plannen van Sjaloom om jn om het nde'tóteltenlijstje te kunnen verwe- zegt het college. Wel wordt üdiêrSteken of voor de ontmanteling oom e kan komen wegens .verbete- fd vjfln woonomgeving', maar het e hei nkele maanden voor die aan- stiiehandeld zal zijn Pas als er op 'noesnuijn zekerheid is dat een der- Tjubsidie te verwachten valt. en ioende is om de woningen te ko- P u dat overwogen kunnen wor- nden b en w. Nu acht men het uitwoord" om stappen in die ig vate zetten. et<® oelichting op het voorstel mwde kom van Serooskerke een mingsplan vast te stellen, meldt egc ook. dat men een andere wo- v de omgeving van de hervormde e N ie men aanvankelijk wilde laten nem> Len wil laten staan, omdat er k subsidie via de pot .verbete- lonomgeving' voor te krijgen is. jlan is geen toekomstige dorps- ding opgenomen. Wel stellen b lie Auto vernield bij botsing Eede EEDE - Zaterdagavond omstreeks half elf is de auto van J. P. H. uit Eede bij een eenzijdig ongeval in zijn woon plaats volledig vernield. H. reed met zijn auto over de provincia le weg Maldegem-Aardenburg en ver loor ter hoogte van de grens door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur en reed tegen de grenspaal. De auto werd geheel vernield, H. kwam met de schrik vrij. 2 ary Seavis BV S jouw kantoor "iHissingen-Oost men INGEN-HetbedrijfHajary Sea- oud. .gespecialiseerd in het vervoer t km el- en vriesgoederen over zee op an it dden-Ooslen en Noord-Afrika, n. Vi dseind 1979 in Vlissingen-Oost heeft bij het Havenschap gen een aanvraag ingediend detde aankoop van een perceel rrond van 2.000 vierkante meter Pmiw van^nHka"l°orL^e morgen dat het voertuig verdwenen h", h w* De auto was niet al&rtoMn en er 3 Alen. Het dagelijks bestuur stelt AUTO GESTOLEN BIERVLIET - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onbekenden er van door gegaan met de auto van J AD. uit Biervliet. D. die zijn auto 's avonds ge parkeerd had in de Kloosterstraat in zijn woonplaats, ontdekte zaterdag- Ie aanvraag in te willigen. B wordt voorgesteld, in verband uitbreiding, het bestaande we- I: enigszins aan te passen. Hier heen krediet nodig van 165.000. roemen is de on tslui tings weg andweg te noemen. Vervol- Si M en T Chemicals BV een per- fond van 400 vierkante meter aan- voor de aanleg van een parkeer- De raad van bestuur wordt ileld met de aanvraag akkoord ji. De vergadering wordt gehou- fiet kantoor van het Havenschap pen en begint om 11.30 uur. Duitse jongeren brachten bezoek aan er een vervangend gezinstehuis voor daklozen te vestigen; aangeven, dat het het landgoed Wel gelegen maximaal met 25 procent van de bebouwing mag uitbreiden; Bedrijfsterrein Het college wijst erop. dat het Land- bouwschep ernstig bezwaar heeft te- Veel belangstelling voor open dag in Huize Den Berg GOES - De Goesc bevolking heeft een kijkje kunnen nemen in het nieuwe on derkomen van het zwakzinningenin- ternaat Huize Den Berg. Naar schat ting driehonderd belangstellenden maakten zaterdag van deze gelegen heid gebruik. De achtenveertig bewo ners zullen deze week naar het nieuwe pand aan de Goese 's-Heerhendriks- kinderenstraat verhuizen. Directeur H. E. van Berkel van Huize Den Berg vertelde dat de Goese bevolking met veel belangstelling de bouwactivitei ten van het nieuwe zwakzinnigenin ternaat heeft gevolgd. „Reden om de mensen nu eens in de gelegenheid te stellen zelf een kijkje te nemen in onze toekomstige huisvesting", aldus Van Berkel na afloop van de open dag. Verschillende organisaties die werk zaam zijn op het gebied van geestelijke gehandicapten hadden zaterdag in het pand een informatiestand ingericht. Bovendien konden de bezoekers zich van de activiteiten in Huize Den Berg op de hoogte stellen. Dia-series en een video-band gaven een indruk van die activiteiten. Volgens directeur Van Berkel hebben met name ouders van geestelijk gehandicapte kinderen het toekomstige onderkomen bezocht. Het ligt niet in de bedoeling om van de open dag een jaarlijks terugkerend ge beuren te maken. „Wanneer de bewo ners hier zijn is dat moeilijk te realise ren. Om die reden zijn de inmiddels be woonde woningen van Huize Den Berg in de Nieuwstraat ook niet in de open dag meegenomen", aldus de heer Van Berkel gen een bedrijfsterrein aan de oost kant van de Molenweg. B en vv geven aan, dat een paar jaar geleden al is dui delijk geworden dat de toekomstige uitbreiding van Serooskerke het beste ten westen van de Molenweg kan ge beuren (met ongeveer 50 woningen). Dat is de plaats waar nu het bedrijfs terrein nog is gepland. Men vindt echter een bedrijfsterrein aan welke kant van de Molenweg ook „niet ideaal" en laat de raad weten dat er nader wordt gestudeerd op een ande re oplossing, in de omgeving van de Vlasstraat. In afwachting op het resul taat willen b en w een „passieve grond- politiek" voeren De raad wordt verder onder meer ge vraagd 126 mille te geven om auto's en machines voor gemeentewerken te ver vangen Ook is er een voorstel om een deel van de openbare lagere school aan de Kapellestraatin Veere te verbouwen tot peuterspeelzaal en wil men een ra dende baar voor de nieuwe begraaf plaats met enkele andere materialen aanschaffen (kosten bijna 5 mille) Ten slotte stellen b en w de raad voor aan- vuLlende subsidies te geven in de tekor ten over 1980 van de VVV's in Veere (ruim 1000 gulden) en in Vrouwenpol- der/Serooskerke (12 mille). Leden Amerikaans jongenskoor brengen bezoek aan Goes GOES - Acht leden van ec.n Ameri kaans jongenskoor zijn zondag in Goes gearriveerd voor een bezoek aan de Koorschool. Het bezoek staat onder auspiciën van de Amerikaanse federa tie voor jongenskoren De jongens, die zijn ondergebracht bij gastgezinnen in Goes, vertrekken dins dag naar Keulen waar zij plaatselijke jeugdkoren zullen bezoeken. De 'Ame rica's boychoir federation' maakt deel uit van de internationale federatie van kinderkoren, waarbij ook het Zeeuws Jongenskoor uit Goes is aangesloten. EHBO-examens HEINKENSZAND - De leerlingen van de openbare lagere school 'De Reiger' en de christelijke school 'De Wegwijzer' in Hemkenszand hebben onlangs hun EHBO-diploma A gekregen. Het exa men werd afgenomen door H. de Moet, kaderinstructeur EHBO. In totaal slaagden 49 kinderen. Ziekenhuis De Bevelanden. ;6 30 uur Uitzending Nomen Nes- T - Den Dullaert, 20 uur: Film kerncentrales'. ELBURG - Vrouwencafé Trui. 20 ilm 'L'une chante, l'autre pas'. INGEN - Strandhotel, 20 uur: rne sieraden' lezing door dhr. C. ik, 21 uur; Film 'Rebellion'. Bioscopen (EN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 len vlucht regenwulpen. 16 jr.; II. 20 uur: Deense snoepjes in Ti- jjr- i'Actueel 1,20 uur: Monty Python heilige graal, a.l.; «'Actueel n, 20 uur; Flying high, ^'Actueel III, 20 uur: Annie Hall. -Grand. 20 uur: Tom Horn. 12 jr. T - De Koning van Engeland, .ur: Een gastvrouw onthult, 18 jr.; Dressed to kill. 16 jr.: Smokey and the bandit, a.l.: Uur: Flying high, a.l.: uur: Te gek om los te lopen, a.l. lELBURG - City, 20 uur: Goldfin- 2jr IEUZEN - Luxor. 20 uur: Te gek s te lopen, a.l. r: The hunter, 12 jr. 5INGEN - Alhainbra 1,20 uur: Pas we slaan d'r op, a.l.. libra II, 20 uur: Dr. Fu Manchu. a.l. Tentoonstellingen LE - Landbouwmuseum. 10-12 en uur: Oude landbouwwerktuigen. ST-Bibliotheek. 10-12,13-17,30 en uur 'Titelbladen bladmuziek' !LLE - Tennishal, 9-24 uur: en Monique Posthumus. OSTERZANDE - Bibliotheek, ■17 en 18-20 uur; Werken L. Fas- •ELBURG - Artshop Six and Six, 11 uur: Werken Gera Dauvillier en Vader iNDIJKE-Museum, 10-12 en 13.30- ftiur: West-Zeeuwsch-Vlaanderen pnteeit West-Zeeuwsch-Vlaande- Hulpcentra rit- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- plook voor milieuklachten). IWsch-Vlaanderen - Alarmnummer pl-200 (brandweer en ambulance). Bonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- II. dag cn nacht bereikbaar. I-hulpdienst Zeeland voor mensen in J. tel 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - SMlds van 20.00-24.00 uur. UWsch-Vlaanderen - Hulpgroep by jKprobleem (AA), tel, 01174-345 «t n« 'Blljr van m'n lijf* Zeeland, tel, {*-14645. dag en nacht, bereikbaar. RENESSE - Een evangelische jeugd groep uit het Duitse Sengwarden bracht het afgelopen weekeinde een te genbezoek aan de christelijke jonge renvereniging 'De Schakel' in Renesse. Het Duitse gezelschap, bestaande uit 27 jongeren in de leeftijd van 15 tot 22 jaar, arriveerde vrijdagmiddag in Re- nesse. De heer I. Lems'on verwelkomde de Duitse jongeren in 'De Dreef. Een infor- matrice van de VW vertelde een en an der over Renesse. 's Middags werd de kerktoren beklommen en de kerk be zichtigd. 's Avonds was er een ontspan ningsavond, waarbij over en weer ge schenken werden uitgewisseld. De jon geren brachten zaterdag een bezoek aan het informatiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans in de Ooster- schelde, vergezeld van wethouder P. M. van den Aarsen van Westerschouwen. Hierna volgde de officiële ontvangst door het gemeentebestuur. Burgemees ter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer bood de Duitse gasten twee boeken aan. Zondagmorgen was er een Duits- Hollandse kerkdienst. In de loop van zondag vetrokken de Duitse jongeren naar huis. Veel publiek bij solistenconcours fanfare in Renesse RENESSE - Onder grote belangstel ling hield de fanfare 'Luctor et Emer- go' het achtste onderlinge solistencon cours in Renesse. Voorzitter J. A. Koü- man sprak een openingswoord. In ta- taal traden negentien solisten en vier duo's op. De jury bestond uit de heren J. G. van Beek en E. A. de Looff. Mevrouw E. Vos- Simons begeleidde de muzikanten op de piano. De heer C. W. van Klooster werd kampioen m de seniorenklasse. In de tamboerklasse ging de eerste prijs naar het duo Jaap de Feiter en Joop Wandel. Sacha van de Roest werd jeugdkampioen. Dirigent J. H. Blom. organisator van het concours, reikte de wisselprijzen uit. Jaarconcert van Smalstads Mannenkoor te Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Het Smalstads Mannenkoor uit Sint-Maartensdijk geeft zaterdag 11 april het jaarconcert in 'De Vossenkuil' tc Oud-Vossemeer. Aan dit concert, dat om 20.00 uur be gint, wordt medewerking verleend door de sopranen Lia van Gorsel, Maija Ver wijs. Margarethe Schram en Wllma van der Vorst, de alt Teuni Bechtelde teno ren Johan Baay en Han Wesdorp en de bassen Frans de Vos en Rinus van Gor sel. Muzikale medewerking verlenen Pierre de Njjs (gitaar), Elsa Hernüdy- Van Buuren (piano) en Tom van Gurp (piano). Het programma omvat werken van onder anderen Bruckner, Bach, Salnt-Saens, Poulenc, Schubert, Mo zart, Puccini, Haydn. Strauss, Bizet en Verdi. KMTP Goes hield voorjaarsvergadering GOES - De afdeling Goes van de Ko ninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde hield de voorjaarsverga dering in eén van de zalen van de gere formeerde Westerkerk in Goes. De voorzitter J. van de Velde deelde mee dat onlangs een nieuwe maat schappij-afdeling 'Schouwen-Duive- land' is opgericht. Ongeveer 50 leden van de afdeling Goes gingen hierdoor over naar de nieuwe züsterafdeling. De voorzitter wenste hen een voorspoedige 'groei en bloeitoe. De secretaris de heer P. Boudehng. gaf een uitvoerige toe lichting op deze zomer te maken excur sies. waaronder een zesdaagse tocht door Nederland-, Dr. ir W G. Beeftink uit Goes, mede werker aan het Delta Instituut voor Hy- drobiologisch Onderzoek in Yerseke, toonde een diaserie over 'plantengroei voor. en an de Deltawerken'. Uitvoerig besprak hij het gorieproces van slikken schorren. Cursus voorbereiding pensionering afgesloten GOES - De eerste cursus "voorberei ding op pensionering', een initiatief van het bureau vormingswerk van de Goese culturele raad. is onlangs afgesloten De cursus verdient een vervolg, zo bleek uit een brief die de 21 deelnemers stuurden naar het regionaal educatief centrum en het bureau vormingswerk. De cursisten beslo ten voorts als zelf standige contactgroep door te gaan Lek machinekamer binnenschip in Noorddok Terneuzen TERNEUZEN - Hel Belgische binnen vaartschip 'Mandel' (300 ton) is zater dagmiddag omstreeks half een in moeilijkheden gekomen toen door een gescheurde flens in de lo koelwaterlei ding water in de machinekamer stroomde. De 'Mandei' lag afgemeerd in het Noorddok in Terneuzen. De sleepboten 'Zeeland' en 'Rilland' van Willem Muller Terneuzen verleen den assistentie. Het gat werd proviso risch gedicht. Met behulp van de pomp- installatie van de 'Zeeland' werd de ma chinekamer leeggepompt. Raad Wissenkerke vergadert 13 april WISSENKERKE - De raad van de ge meente Wissenkerke vergadert maan dag 13 april, 's avonds vanaf half acht. in bet gemeentehuis te Wissenkerke. De agenda vermeldt 18 punten, waar onder enkele wijzigingen van verorde ningen en een wijziging van het alge meen ambtenarenreglement. Daarnaast stelt het college van burge meester en wethouders voor, als gevolg van een door het provinciaal bestuur genomen maatregel, de rioolwaterzui veringsinstallaties in de Noordbeve- landse gemeente aan het waterschap Noord-en Zuid-Beveland in Goes over te dragen 'De Schakel' Renesse B EN W POSITIEF SINT-MAARTENSDIJK - Het gasnet op het eiland Tholen krijgt een uitbrei ding. De PZEM wil, onder bepaalde voorwaarden, ook de 'onrendabele' ge- bicden ontsluiten. Burgemeester en wethouders staan positief tegenover dit initiatief en willen dat met een ge meentelijke subsidie ondersteunen. Tot nog toe was de aanleg van het aard- gasnet beperkt tot de grotere woonker nen op Tholen. Vele bewoners in het buitengebied zagen zich daarom ge noodzaakt een andere brandstof te ge bruiken. De enorme stijging van de energieprijzen is juist bij deze groep flink aangekomen: zij betalen jaarlijks een aanzienlijk hoger bedrag aan stook kosten dan wanneer gebruik zou kun nen worden gemaakt van aardgas. De Zeeuwse energiemaatschappij wil aan deze scheefgegroeide situatie een einde maken. Echter wel onder bepaal de voorwaarden. Belangrijkste daar van is dat slechts tot de aanleg van de nutsvoorziening wordt overgegaan in dien 90 procent, van de betrokkenen in derdaad op het gasnet wil worden aan gesloten. Anders zal het gemeentebe stuur financieel moeten bijspringen, Het Thoolse college is daartoe in princi pe bereid, B en w gaan er daarbij van uit dat 75 procent een aansluiting gereali seerd wil zien. Bijdrage Bovendien stelt het dagelijks bestuur voor de gegadigden een bijdrage te verstrekken van 600 gulden. De kosten voor de bewoners zouden anders erg hoog zijn, ongeveer 1700 gulden. „In ve le gevallen zal men ook nog aanzienlij ke uitgaven moeten doen voor aanpas singen binnenshuis", aldus het college van burgemeester en wethouders in het raadsvoorstel. De uitbreiding van het aardgasnet komt aan de orde in de raadsvergade ring van maandag 13 april, aanvang 19.30 uur. Deze wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk MET MOEITE A CHTER STANDPUNT PVDA-CONGRES GOES - Meer dan veertig Zeeuwse Rooie Vrouwen kwamen zaterdag naar de Goese 'Prins van Oranje' om zich een mening te vormen over het gebruik van kernwapens. Heet hangijzer was tijdens deze discussie het wel of niet accepteren van het standpunt van de Partij van de Arbeid inzake de atoom- taken (binnen vier jaar vier van de zes NAVO-atoomwapentaken afstoten) waartoe tijdens het afgelopen congres besloten is. De Rooie Vrouwen kwa men na een diepgaande discussie tot de conclusie dat het eenmaal ingenomen standpunt van de partij onderschre ven moet worden maar wel met de re strictie dat de vrouwen in ieder geval de weg op willen naar helemaal géén atoomtaken voor Nederland. Naar aanleiding van de tentoonstelling 'Vorming en Vrede' leidden Pim Robel en Marka Spit. van de werkgroep 'Rooie Sien wil ontwapenen' de discus sie in. Pim Robel legde in haar betoog de nadruk op de veiligheidsgedachte die achter de meest gruwelijke vormen van bewapening steekt. De geschiede nis van de koude oorlog en de Oost- West-verhouding, zaken die door de ja- neen in het achterhoofd van de be volking bleven hangen, vormen volgens haar het voedsel voor de angst die men sen om bewapening doet vragen. Marka Spit ging in haar verhaal veel meer in op de Noord-Zuid-verhouding. Zij gaf aan hoe de Westerse wereld de economie gezond tracht te houden ten koste van de Derde Wereld Hoewel de tentoonstelling en de twee inleidingen meer een discussie In breder verband aangaven, bleek de uitspraak van het congres van de Party van de Arbeid de Rooie Vrouwen toch erg hoog te zitten. De meesten konden zich persoonlijk al leen vinden in een totale afwijzing van kernwapens, maar men besloot toch om zich te scharen achter het. besluit van het congres. Wel gaan er op korte termijn twee brie ven uit waarin de Zeeuwse Rooie Vrou wen hun standpunt nog een keer duide lijk willen maken. De eerste brief gaat naar de kamerfractie en liet partijbe stuur van de PvdA. Daarin zal men ten sterkste aandringen op hel terugbren gen van het aantal atoomtaken tot ma ximaal twee De Zeeuwse Rooie Vrouwen willen met deze brief aangeven dat de hele zaak van de atoombewapening voor hen een eerste strijdpunt blijft Kerncentrale Een tweede brief zullen de Zeeuwse Rooie Vrouwen sturen naar hun partij genoten Salomons, Epema Brugma en Kombrink. In dat schrijven willen zij het voorbehoud af keuren, dat deze drie partijgenoten maakten in ver band met de sluiting van de Borsselse kerncentrale. Ze vinden dat uitgere kend de vrouwelijke volksvertegen woordigers voet bij stuk moeten hou den als het gaat om de sluiting van de kerncentrale. De laatste brief wordt vooral geschre ven naar aanleiding van de zaterdag vertoonde film 'Paul Jacobs en de atoommaffia'. De rolprent handelde over de gevolgen van licht radio-actieve straling en de verwoede pogingen van overheden om deze gevolgen te verdoe zelen. In de film worden mensen aan het woord gelaten die kammen met de fy sieke gevolgen van een licht-radioactie- ve straling. Die zijn volgens de filmma kers niet gering. Bij de meeste mensen in de film komen de verschijnselen neer op kanker. De heer Reinders rechtsoverhandigt burgemeester Lockejeer een casset te. GESCHENKEN UITGEWISSELD AARDENBURG - Medewerkers aan de uitvoering van de Matthaus Passion en genodigden werden zondag na het concert ontvangen in het gemeentehuis van Aarden burg. Burgemeester drs W. L. A. Lockefeer bood daar de heer Rein ders van het bestuur van de Neder landse Bachvereniging, die dit na jaar haar 60-jarig bestaan viert, een stropdas met het gemeentewa pen van Aardenburg aan. Ook an deren, onder wie dirigent Charles de Wolff, mochten zo'n das in ont vangst nemen. De heer Reinders was echter ook niet met lege handen gekomen. Hij bood een cassette met. grammo foonplaten van de Naardense uit voering van de muziek van Bach aan aan onder anderen burgemees ter Lockefeer en de commissaris van de koningin, dr C. Boertien. D'66 voor JOVD GOES - De JOVD Zeeland houdt vrij dag 10 aprü een tweede voorlichtings avond in het kader van de komende ver kiezingen voor de tweede kamer. De li berale jongerenorganisatie heeft dit maal D'66 kandidaat mevrouw C. M. I. Moolhuijsen uitgenodigd. Zij zal spre ken over de actuele politieke situatie, de verkiezingen en de daarop volgende kabinetsformatie. De voorlichtings avond wordt gehouden in restaurant 'De Opril' in Goes en begint om 20.30 uur. Auto rijdt door na veroorzaken Botsing TERNEUZEN - de bestuurder van au to met Duits kenteken heeft zaterdag middag op het parkeerterrein bij de Dwarsstraat (achter de Hema) in Ter neuzen een aanrijding veroorzaakt en is daarna doorgereden. Mevrouw J L. D uit Terneuzen par keerde omstreeks half twee haai- auto op het terrein. Korte tijd daama werd zij gewaarschuwd dat haar auto was aangereden. Omstanders verklaarden dat het om een auto met Duits kente ken ging. De auto van mevrouw L. werd beschadigd aan het rechter portier. SINT BAAFSKERK. AARDENBURG Uitvoering van de Matthaüs-Passion' van Joh. Seb. Bach door hel Amsterdams kamer orkest. koor van de Nederlandse Bachver eniging. jongenskoor 'Cantate Domino' en solisten Algehele leidingCharles de Wolff. In Aardenburg weten ze bij 'Mat thaüs-Passion' uitvoeringen altijd voor een verrassingselement te zorgen. Dat bestond dit jaar uit een solisten uitbreiding. De sopraan- en altsolopar tijen waren in dubbele bezetting pre cies zoals dat in vroeger jaren ook werd gedaan. Dit alles naast de be staande twee instrumentale en dito vo cale koren. Zodoende telde men acht vocale solisten, onder wie een aantal goede, oude bekenden. De 28ste uitvoe ring heeft zich gekenmerkt als een stijlvolle uitvoering, waarbij Charles de Wolff het geheel totaal naar zijn hand wist te zetten. De opstelling van de solisten (in trein- coupéstijl) was waarschijnlijk meer uit nood geboren (een technische kwestie), dan dat dit voor de aanwezigen, die naast horen ook wat zien willen, zal zijn geweest. Voor Charles de Wolff is deze vorm ten dele te prefereren, al had hij wel wat moeite om, wanneer evangelist en christuspartij gelijk gezongen wer den. koor en sommige instrumentalis ten te zien. Nieuw was ook de toevoeging van een sopraan- en altsoliste. om zoedoende de vroegere situatie weer te geven. Zeker waar het de sopraanpartij betrof leek me dit overbodig, want hoewel het ge- bodene zeker kwaliteit had, bleef er voor de ene partij te weinig te doen. Het koor van de 'Nederlandse Bachver eniging' zong de muziek van deze 'Mat thaüs-Passion' zoals men dat van dit koor gewend is, te weten adrem, dyna misch en geladen, Het Jongenskoor 'Cantate Domino' verzorgde de hoekdelen van het eerste deel met verve en zijn inbreng was van ruim voldoende kwaliteit. Instrumen taal verleende het 'Amsterdams Ka merorkest' zijn medewerking. Als regel goed spelend, maar in een compositie van ruim drie uur gebeurt altijd wel wat. De tweede (moeilijkei vioolsolo 'Geb mir meinen Jesum wieder' had muzikaal gezien te weinig inhoud, door dat het technische in de 32ste noten er onvoldoende uit kwam. Verder kleine slordigheidjes bij de inzet van 'O Schmerz' Maar daarnaast viel zoveel te genieten bij deze door De Wolff geleide Programma koninginnedag in Krabbendijke KRABBENDIJKE - De Oranjevereni ging Krabbendijke heeft het program ma voor de viering van koninginnedag vastgesteld. Op het dorpsplein begint 's morgens een optocht van versierde fietsen, voertuigen en verklede kinde ren. De optocht wordt voorafgegaan door de muziekvereniging 'Concordia' en de drumband. De stoet wordt ontbonden bij het be jaardentehuis. waar dan tevens de prij zen worden uitgereikt. Verder wordt er 's morgens nog een ballonnenwedstrijd gehouden op het dorpsplein. Het middagprogramma omvat onder meer de vertoning van de jeugdfilm 'Clown en suikerspin' in één van de vei linghallen In Krabbendijke. De mid denstandsvereniging houdt een gezel- ligheidsrit voor bejaarden en het. mid dagprogramma besluit met een stra- tenloop voor jong en oud 's Avonds trekt de optocht opnieuw door het dorp. ditmaal met medewer king van de showband 'Jonge Kracht' uit Kapelle die na afloop een show pre senteert op het sportterrein. uitvoering, dat daar niet te lang bij kan worden stilgestaan. Acht solisten verleenden hun mede werking. Hein Meens (evangelist) en Hermann Polster (Christuspartij) vormden hier een duo dat door voor dracht en muzikaliteit uitblonk. Daar naast was Max van Egmond de van ouds bekende en geroutineerde kracht in de basaria's en kleine partijen. Ho ward Crook (tenor) tekende voor enige tenoraria's. Vier damessolisten. Marion van den Akker en Renée Wagenaar, sopraan. Mildred Alkema en MarjaPool ait, zorg den er met hun bijdragen, voor. dat de- ze 'Matthaus-Passion' als geheel zeer geslaagd mag worden genoemd. Char les de Wolff leidde en begeleide de solis ten tot en met en dat maakte mede, dat deze uitvoering een zeer goede was. Onnodig te zeggen dat de kerk weer uit stekend was bezet, „Geen Pasen zonder Passie", zei een bezoekster en daar kan ik volledig mee instemmen. Eerste aanvoer van winterbloemkool op veiling Middelburg MIDDELBURG - De Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Walcheren b.a.' in Middelburg veilde rond 1 april de eer ste winterbloemkool in dit seizoen. De erste aanvoer was op 31 maart. Vrij dag 3 april werden reeds ruim 4400 winterbloemkolen geveidl. De prijzen waren voor de grote maten 121-206 cent per stuk. De tussenmaten deden van 35-144 cent per stuk. De afwijken* de kwaliteit bracht van 16-98 cent per stuk op. De stand van de winterbloemkool is overwegend goed. De bloemkool leed geen schade door de lichte vorst in na jaar 1980 en voorjaar 1981. In sommige percelen trad wel schade op door een teveel aan regenwater. Directeur Mes gaat er van uit dat iets meer uitgeplant is dan in het voorgaan de seizoen. Van de in het seizoen 1979- '80 beteelde oppervalkte van 25 hectare werden 350.000 winterblomekolen ge veild. Deze brachten toen een midden- prijs op van 114 cent per stuk. In voor jaar 1980 werd de eerste bloemkool ge- veüd voor prijzen die liepen tot 165 cent per stuk. Dit gebeurde op 19 maart- De verwachting is dat in Middelburg de grote aanvoer van winterbloemkool haifapril begint. Dit is echter sterk af hankelijk de temperaturen. Om een goede kwaliteit te kunnen oogsten is koel weer nodig. De kool groeit dan vol doende uit en de kwaliteit blijft goed. Bij een iets latere oogst wordt meestal ook minder concurrentie ondervonden van de dan aflopende Import vanuit Frankrijk, waar langs de kusten even eens grote hoeveelheden winterbo- loemkool geteeld worden. Fiom-Zeeland komt bijeen in Middelburg MIDDELBURG - De Fiom-Zeelaud.een stichting tot hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouderschap, houdt woensdag 8 april een hijeen- komst in het Fiom-gebouw aan de Los- kade te Middelburg. Onderwerp van gesprek is het wetsont werp over de herziening van het schel- dingsprocesrecht en het omgangsrecht. De bijeenkomst, die om 20.00 uur be gint.. wordt gehouden in samenwerking met de zelfhulpgroepen voor één-ouder gezinnen in Zeeland. Geslaagd KAPELLE - Aan de landbouwhoge school in Wageningen slaagde de heer L. W. Sennema uit Kapelle voor het doctoraalexamen cultuurtechnlek-A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5