Bouwactiviteit warenhuis Vendet in Goes stopgezet Gerechtshof wijst Serooskerkse muntenvondst aan gemeente toe Verdachten 130 inbraken op Schouwen aangehouden almanak W atermaatschappij controleert Zeeuwse tuinbouwbedrijven Zuid-Holland protesteert tegen LPG-aanlanding bij Vlissingen BELOFTE PARKEERRUIMTE NIET NA GEKOMEN Motorrijder (18) gedood bij botsing in Hansweert ZUSTERS MAAKTEN AANSPRAAK OP VONDST VRIJDAG 20 MAART 1981 GOES - De bouwactiviteiten voor de V&D vestiging Vendet, aan de Goese Kreukelmarkt, liggen sinds het begin van deze week stil. Ook de borden met de aankondiging dat op die plaats een vestiging van het grootwinkelbedrijf zou komen, zijn verwijderd. Volgens een woordvoerder van het concern is men hiertoe overgegaan omdat de gemeente Goes beloftes over aan te leggen parkeervoorzieningen in de omgeving van de nieuwe vestiging niet is nagekomen. Vooral het feit dat er van de toegezegde parkeervoorziening in het Koepoortgebied nog niets is gerealisseerd zit de leiding van het bedrijf dwars. Volgens een van de woordvoerders zullen de bouwactiviteiten niet hervat worden, zolang de gemeente Goes niet met garanties is gekomen, dat er binnen redelijke termijn voldoende parkeervoorzieningen in de naaste omgeving van de vestiging gerea liseerd worden en zolang er geen duidelijk uitspraken zijn over de ontsluiting van het betrokken gebied. Daarom laat men het voorlopig bij de ruwe omtrekken van het gebouw. Ondertussen heeft het stilleggen van de gens hem is het jüützo datdè meeste bouwactiviteiten zl voor de nodige be- van de kleinere meuwe winkels in het roering in kringen van Goese midden- Schuttershofgebied pas worden gevuld zodra de Vendet geopend is. Hij ont kent ook dat het in de bedoeling van het concern ligt om maar helemaal van de bouw standers gezorgd. In een vergadering van de stichting winkelvoorzieningen centrum Goes, die donderdagmiddag werd gehouden, is dan ook besloten een brief te schrijven aan de gemeente met de vraag zo snel mogelijk met duidelik- heid te komen omtrent de parkeervoor ziening en de ontsluiting. Een van de bestuursleden van de stichting J. Val kier. acht het overigens niet uitgesloten dat htet stopzetten van de bouwactivi teiten te maken heeft met het feit dat andre nieuwe winkels in het Schutters hofgebied (zoals het terrein aan de Kreukelmarkt wordt genoemd) nauwe lijks worden bezet. Van de in totaal 18 winkels zijn er nog maar drie verhuurd. En dat terwijl het in de bedoeling lag om medio september de nieuwe win kels, gelijktijdig met de Vendet, te ope nen. De woordvoerder van het groot winkelbedrijf ontkent dat echter. Vol- Vrachtauto botst tegen benzinepomp 3 AARDENBURG - Bij het nemen van een bocht is donderdagmorgen A. H. uit Terneuzen met zijn vrachtauto te gen een benzinepomp gebotst aan de Oude Kerkstraat te Aardenburg. De pomp werd onherstelbaar beschadigd. H. reed over de Oude Kerkstraat in de richting van het centrum. Bij het benzi nepompstation van W. M. M. H. sloeg hij linksaf de Korte Dreef in en raakte vervolgens met de achterzijkant van de vrachtauto de benzinepomp. ADVERTENTIE Automobielbedrijf Dijkwel Vlissingen B.V. President Ronseveltlaan H5; Vllxsineen ZEEUWSE Besturen Als wij afgaan op de berichtgeving in dit blad van gisteren, woedde de ze week in Zeeland eenziekenhuis dagwaarop werd betoogd dat de patiënt in de gezondheidszorg cen traal hoort te staan. Schrijnend vinden wij dan dat zich ter plekke slechts een als patient verklede persoon bevindt - aldus het authentieke karakter van deze inbreng illustrerend op dezelfde manier, waarop plotseling Zeeuw se klederdrachten worden ge bruikt bij koninklijke bezoeken De Zeeuwse ziekenhuisdag richtte zich - als wij het wel hebben - niet zozeer tot de patiënt als tot de zie kenhuisbestuurders in dit gewest. Er werden over het Zeeuwse zie kenhuiswezen veel goede venuach- tingen geuit. Tegenover allerlei goede hoop stond ook een licht dreigend klin kend betoog van een inleider dat ..eendracht" onder de Zeeuwse zie kenhuisbesturen een .absolute voorwaarde' is om sommige voor zieningen in deze provincie te kun nen krijgen. Erg hartelijk zijn de contacten tus sen de ziekenhuisbesturen niet overal en op alle punten en vlotjes icordt er zelden samengewerkt. Dat kon men in de krant van giste ren ook opmaken uil de verzuch ting van een Bevelands bestuurder over de onenigheid tussen de ge meenten rond de afvaardiging van een gemeentelijk vertegenwoordi ger m het Bevelandse ziekenhuis wezen. ..Het was iceer eén lekkere discussie." sprak deze magistraat sarcastisch De gebeurtenissen brachten ons een opmerking in herinnering, die try nog niet zo langgeleden hoor den van een met het gezondheids wezen in samenhangend deskundi ge Hij wist - zei hij ons - wel een moge lijkheid om snel tot een samenwer king op dit terrein te komen. Je brengt de bestuurders van zie kenhuizen geicoon een halfjaartje onder narcose. En intussen regel je de zaken" n het warenhuis af te zien. De Goese wethouders drs. J. Dijkgraaf (onder meer belast met financiën en economische zaken) erkent dat de aan leg van een parkeerterrein in het Koe poortgebied vertraagd is. Dat komt vol gens hem door verschillende factoren, waarvan de verlate aanleg van het nieu we station er een is. Hij schat dat het parkeerterrein in het Koepoortgebied rond 1983-1984 gereed zal zijn. De Ven- det-woordvoerder antwoorden in een reactie daarop desgevraagd dat die uit lating te vaag is. „Wij willen duidelijk heid en zo snel mogelijk weten waar we aan toe zijn", stelde hij. Overigens vertelde de heer Dijkgraaf dat ambtenaren van de gemeente Goes werken aan een lijst van de nog aan te leggen voorzieningen en het tijdstip waarop die voorzieningen gereed zou- ADVERTENTIE ZEEUWS BOEKENFEEST OP AANWEZIGHEID VAN METHYLBROMIDE den moeten zijn. Daarnaast zegde hij toe in het college van b en w. de zaak aan de orde te stellen. Daarmee wil hij proberen de aanleg van de nodige par keervoorzieningen en de ontsluiting van het gebied naar voren te halen op de prioriteitenlijst van de gemeente De Goese wethouder maakte daarbij wel het voorbehoud dat er financiën be schikbaar moesten zijn voor die werken. Eerder Tijdens de raadsvergadering donder dagavond liet wethouder L. H. de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) doorschemeren dat het college wil zoe ken naar mogelijkheden om de par keervoorzieningen eerder tot stand te brengen. Hij noemde in dit kader eind '82 en begin '83 als een 'wellicht haal bare kaart'. De wethouder stak overi gens niet onder stoelen of banken dat ook de gemeenteraad had meegewerkt aan een vertraging van de aanvanke lijke plannen om parkeervoorzienin gen in de omgeving van het Schutters hofgebied te realiseren. Burgemeester mr F. G. A. Huber sprak van 'een donderslag bij heldere hemel'. Hi vond het geen stijl dat het concern op deze manier met zijn grieven naar buiten komt. Wethouder De Leeuw wees de gemeenteraad daarop nog op de verplichtingen die tussen het groot winkelbedrijf en de gemeente zijn ge maakt. Hij veronderstelde dat de min der rooskleurige situatie van het bedrijf een hardere opstelling veroorzaakte. De bouwactiviteiten voor V en D-vestiging Vendet aan de Goese Kreukelmarkt zijn deze week stilgelegd, omdat déoea# l'ii Goes de beloftes over aan te leggen parleervoorzieningen niet zou zijn nagekomen 'u IN BRIEF AAN MINISTER TUYNMAN GOES - De NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) gaat de tuinbouwbedrijven in het verzor gingsgebied controleren, waar methyl bromide is gebruikt om te ontsmetten. In eerste aanleg zal de inspectiedienst van het openbaar nutsbedrijf de drink waterinstallaties onderzoeken van de bedrijven, waarbij na november 1980 een ontsmetting van de grond met me thylbromide is uitgevoerd. De andere bedrijven worden geleidelijk aan alle maal bezocht. Volgens een eerste schatting van WMZ gaat het om onge veer tweehonderd bedrijven, ver spreid over het gehele verzorgingsge bied. De raad van commissarissen van de wa termaatschappij heeft tot een en ander besloten, mede op aandrang van de in- 'specteurs belast met het staatstoezicht op de volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu in Zeeland (drs. G. J. Beijen) en Zuid-Holland (drs. W. E. M. C. Krul). Het instellen van het methylbro mide-onderzoek is mede gegrond op het waterleidingbesluit. Daarin is de ver plichting voor de watermaatschappijen opgenomen, er toezicht op te houden dat aan het leidingnet aangesloten lei dingen en toestellen, géén gevaar voor verontreiniging van dit leidingnet ople veren. In een directie-notitie aan WMZ's raad van commissarissen wordt erop gewe zen dat in het Westland een onderzoek is ingesteld naar de aanwezigheid van methylbromide in het drinkwaterlei dingnet. Uit dat onderzoek is gebleken dat ten gevolge van de ontsmetiting van de grond met methylbormide, verontreinigingn van het drinkwater met deze stof kan ontstaan als de leidin gen van kunststof zijn en gelgen door of in de nabijheid van kassen, waar me thylbromide wordt toegepast. De WMZ-directie: „In een aantal gevallen is er inderdaad besmetting van het drinkwater met methyulbromide vast gesteld. Door de inspectie van de volks gezondheid is dit terecht als een zeer ernstige zaak beoordeeld. Er is een ver bod op het gebruik van methylbromide van kracht geworden". Enquêteformulier De twee milieu-inspecteurs hebben WMZ gevraagd te inventariseren wel ke tuinbouwbedrijven in het voorzie- ningsgebied methylbromide toepas sen voor de ontsemtting van de bodem. Deze bedrijven moeten een enquêtefor mulier invullen. Inmiddels heeft het nutsbedrijf aan de ontsmettingsbe- drijven die in het verzorgingsgebied werkzaam zijn (methylbromide mag alleen door speciale bedrijven worden gebruikt) een opgave gevraagd van de tuinbouwbedrijven waar zij de laatste jaren met methylbromide gewerkt hebben. Met de inspectie van bedrij ven waar vóór 1 november 1980 het ge vaarlijke middel is gebruikt, wordt wat minder haast gemaakt. Dat is om dat methylbromide vrij snel wordt af gebroken. Verdere acties op korte termijn acht WMZ niet tot haar taak behoren. De directie van het openbare nutsbedrijf noemt het 'geruststellend' te weten dat in het voorzienmgsgebied bedrijven met kassen voor wat het bedrfjfsgedeel- te betreft doorgaans (95 procent) via jen reservoir zijn aangesloten op het drinkwaternet. Terugstroming van verontreinigd water is dan niet moge- ijk. Ook de zogenaamde terugslagklep, iie in bijna alle overige gevallen aanwe- !ig is. zal volgens WMZ vrijwel zeker ^rugstroming verhinderen. Contactdag Zeeuwse blindenorganisatie VLISSINGEN - De Zeeuwse organisa tie van Blinden en Slechtzienden houdt zaterdag 21 maart de voorjaarscontact dag in de ambachtsschool te Goes. In de morganuren wordt het huishoude lijk gedeelte afgehandeld en is er gele genheid voor onderlinge contacten, 's Middags treedt de operette-en musical- groep Papilion op. Papillon voert een potpourri uit van stukken uit 'Der Zi geunerbaron', 'Anatevka' en 'My fair Lady'. Na afloop van het optreden wordt het publiek in de gelegenheid ge steld om de kostuums van Papillon te bekijken. De bijeenkomst begint om 10.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. MIDDELBURG - Rotterdam, Rijn mond en Zuid-Holland hebben minis ter Tuynman van verkeer en water staat een brief geschreven, waarin zij bedenkingen uitten tegen diens beslis sing ook in het Sloegebied aanlanding van LPG-gas toe te staan. De Zeeuwse gedeputeerde P. G. van den Bosse ver klaarde in verband hiermee 'niets te weten van een gewijzigde houding van de minister in deze'. „Wij zullen ons houden aan het gesprek van 25 februa ri met de minister en aan diens brief van 4 maart". Zowel in de brief als in het gesprek stelde de minister zich po sitief op ten opzichte van de aanlan ding van LGP in het Sloe. De provincie Zuid-Holland, het open baar lichaam Rijnmond en de gemeen te Rotterdam maken zich bezorgd over het besluit van de minister naast Euro poort ook het Sloegebied (Vlissingen- oost) aan te wijzen als aanlandings plaats voor het vloeibare petroleumgas LPG. De toestemming voor Shell en BP voor de bouw van een L?G-terminal in Europoort loopt nu gevaar, volgens Rotterdamse woordvoerders van de ge meente. Rotterdam laat samen met Zuid-Holland en Rijnmond de minister weten dat moet worden vastgehouden aan een intentieverklaring, destijds mede ondertekend door het ministerie van economische zaken, waarin wordt verwezen naar het bevinden van de commissie De Koning, die aanlanding van LGP-gas in Europoort voorstond. De minister heeft overigens van 'Rot- HANSWEERT - De 18-jarige Marcel Leendertse uit Kruiningcn is donder dagmorgen om het leven gekomen bij een ongeluk op de kruising van de Zanddijk en de Kanaalweg in Hans- weert. Hij kwam omstreeks kwart over tien op de kruising met zijn motor in botsing met een zandauto, bestuurd door de 49-jarige J. J. D. uit Wcslkapel- le. Marcel Leendertse reed over de Ka naalweg in de richting van Kruiningen. Op de kruising kreeg hij geen voorrang van de bestuurder van de vrachtauto en de motor botste tegen de voorkant van de zandauto. De motorrijder overleed ter plaatse. ZIERIKZEE - De rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland heeft in samenwerking met de districtsrecherche en de ge meentepolitie Ede (Gelderland)ongeveer 160 inbraken op gelost. Alleen al op Schouwen-Duiveland werden er 130 gepleegd. De zaak kwam aan liet rollen toen 2 februari de gemeentepolitie te Ede twee jongemannen aanhield, die op heterdaad werden betrapt bij diefstal van een postzegelver zameling uit een woning te Ede. De 19-jarige C. H, en zijn 27-jarige vriend J V.. beiden uit Barneveld, bekenden niet alleen dertig inbraken in Gelder land en omgeving, maai- ook een groot aantal op Schouwen. Het in Zeeland ingestelde onderzoek bracht 130 inbraken aan het licht, waarbij voor tienduizenden guldens aan goede ren werden ontvreemd en voor minstens zoveel aan schade werd aangericht.'De twee verdachten uit Barneveld pleeg den de inbraken en vernielingen meestal tijdens de weekein den als ze op familiebezoek waren en deden dit vaak in sa menwerking met twee 14-jarige jongens uit de gemeente Middensehouwen en de 20-jarige L. S. uit Zierikzee. Ook trokken de laatstgenoemden er regel matig zelf op uit. De inbraken werden op het gehele eiland gepleegd, voorna melijk uit caravans, fritestenten, auto's, magazijnen en zo- Schade Van de goederen die ontvreemd werden In de maanden no vember, december en januari, werd een klein gedeelte terug gevonden. De aanzienlijke schade die bij de inbraken werd aangericht ontstond hoofdzakelijk door het openbreken van caravans en auto's. Complete deuren en ramen werden ver nield. De politie heeft veel hinder ondervonden van het feit dat veel benadeelden geen aangifte van diefstal hebben ge daan. Degenen die dit wel hebben gedaan, zijn door de politie in kennis gesteld. De politie is nog steeds bezig het proces-verbaal dat de om vang van een boek begint te krijgen, af te ronden. De ver dachten zijn inmiddels in vrijheid gesteld. SEROOSKERKE (W) - Het Gerechts hof in Den Haag is van mening dat de 853 zilveren munten die op 8 juni 1979 in het Walcherse Serooskerke werden gevonden, toebehoren aan de gemeen te Vccre. Het Hof deed deze uitspraak in het hoger beroep dat mevrouw C. H. Dronkers-Geldof. mede namens haar vier zusters, had aangetekend tegen de gelijkluidende uitspraak van de Mid delburgse rechtbank. De munten wer den namelijk gevonden in een perceel grond te Serooskerke, dat eigendom is geweest van Frans Geldof, de in 1978 overleden vader van de vijf gezusters. Zij verkochten de grond waarop het voormalige hotel 'De Lindeboom' stond, in maart 1979 aan de gemeente Veere. De zilveren munten, die werden ont dekt bij de sloop van het hotel aan de Noordweg te Serooskerke. dateren uit de zestiende en zeventiende eeuw. Ho tel 'De Lindeboom werd op 23 maart 1979 door de gemeente Veere aange kocht van de erven Geldof. In de koop akte werd overeengekomen dat al het geld dat in of op het gekochte zou wor den gevonden, door de gemeente aan de erven zou worden uitgekeerd Vooral deze zinsnede uit de koopakte bracht een nu al bijna twee jaar lopende gerechterlijke procedure op gang. De erven Geldof menen uat de oude mun ten ook als geld gezien moeten worden. De president van de Middelburgse rechtbank sprak echter vorig jaar in zijn vonnis uit dat munten van enkele eeuwen oud. niet als geld kunnen wor den omschreven. In de koopakte wordt echter alleen over 'geld' gesproken, Het Gerechts hof in den Haag is dezelfde mening toegedaan. In uitspraak zegt het Hof „De vondst valt niet onder de geld-maar onder de muntenltandel". Het Hof veroordeelt mevrouw C. H DronkersGeldof tot betaling van de Het hotel 'De Lindeboom' te Serooskerke. dat m 1979 werd afgebroken, waarbij toen een verzameling munten werd gevonden. proceskosten, ter grootte van 1175.-. Namens de gemeente Veere zei secreta ris J. Wattel (burgemeester Hack was afwezigi in een eerste reactie: ..We zijn natuurlijk bijzonder blij met deze uit spraak. Wat er precies verder gaat ge beuren weet ik nietOp het moment dat de munten worden vrijgegeven, zal de gemeenteraad moeten beslissen of ze (bijvoorbeeld) worden geveild, mis schien houden we er ook een paar als herinnering". Ook de raadsman van de gemeente Veere. mr J. J. van der Weel in Middel burg. sprak van een gunstige en verheu gende uitspraak. Mevrouw Dronkers Geldof wilde in het geheel geen com mentaar geven. Zij zei: „Daar heb ik een advocaat voor". Cassatie Haar raadsman mr M. L. Huisman ant woordde desgevraagd: „De enige mo gelijkheid die nu nog overblijft is in cassatie gaan bij de Hoge Raad tegen de uitspraak van het Hof. Of dat zal gebeuren kan ik nog niet zeggen. Ik heb er bij mijn hoger beroep wel rekening mee gehouden, vooral omdat het wel eens een heel principiële zaak kan gaan worden. We hebben echter drie maanden de tijd om erover na te den ken", aldus mr Huisman. terdam' en 'Vlissingen' geëist dr een grotere aanvoer dan 1.000.0»! per jaar voor het doorgaande trana van een pijpleiding gebruik worcu maakt. De drie lagere overhtdei Zuid-Holland (de provincie, Rijn® en Rotterdam) koesteren de vreesi_ de pijpleiding vanuit Vlisslngen-Oxl1*1- er niet zal komen, óf - als ze won):a 1 gelegd - niet naar Moerdijk zal ie» km Als de chemische bedrijven in he:?.; E* terdamse ook LPG in Vlissingen q IDA den bestellen, zou dit gevaarlijkefy pn bare gas via het Rotterdamse kar^ ten stelsel worden aangevoerd per bung E' schip. En dat achten de drie lagereciu heden een gevaar voor de veiligheid. tep te? merwoningen. Ook kwam het voor dat de gehele werd meegenomen. Alles wat maar enigszins van hun gading was werd meegenomen. De buit aan onder andere radio's, cassette-recorders, televisies, dekbedden, rookwaren, boor- machine's, kleding, visgerei, straal kachels, versterkers, en zovoorts werden veelal verkocht aan helers in Gelderland, tegen wie ook procesverbaal is opgemaakt. Rendabel In Rotterdam ziet men de pijplelf vanuit het Sloe niet komen, om voor 'Vlissingen' een aanvoering king van een miljoen ton geldt, lis vreest dat dit kwantum onvoldoat rendabel is om een pijplcidingte«n> borgen, met als gevolg het LPG-gul T1U bestellingen door 'Rotterdamse'wj mische bedrijven daarheen zal uorta i vervoerd per binnenschip, enookei» de weg en per spoor. De Zeeuwse gedeputeerden W, Don P. G. van den Bosse zullen begin api een gesprek hebben over de evtnlm aanleg van een pijpleiding, waarü fjn ook de factor rentabiliteit ter sprak zal komen. „Wij hebben de regerlnp we delegatie toegezegd dat gesprek leml. p len gaan voeren", zei gedcpolwfc Is f Van den Bosse, die vervolgde:„lkkaai ''1 me niet voorstellen dat de mlnisw weer van gedachten zal veranderend al van gedachten veranderd zou nj over zijn aanwijzing van tweeaanli dingsplaatsen voor LPG, waarvan in feite al één in Zeeland bestaal,Du om gaan wij gewooij door op basisia de met de minister gevoerde gesp» ken en zijn brief van 4 maart". De 853 munten waar de hele zaak om 'draait' liggen nu nog opegslagen in het Nederlands Munten- en Penningenka binet in Den Haag. Directeur A. Jacobi vertelde vorig jaar juli dat de waarde van de munten rond de 50.000.- schommelt. Donderdag zei hij. „Ik denk dat het nog zo iets is. Het is in ieder geval niet zo dat de waarde in die acht maanden tijd is gestegen". Volgens Jacobi zal de partij ook niet in één keer van de hand gedaan kunnen worden, omdat het gaat om grote hoe veelheden munten van hetzelfde type- Jacobi „Erzijn bijvoorbeeld 282 gelijk soortige schellingen van de stad Kam pen bij. Verder zijn er 124 zogenaamde KwartPatagons uit Zuid-Nederland. Het is over het algemeen kleingeld. We hebben ook enkele Spaanse zilveren munten en Duitse nabootsingen van Nederlandse schellingen". Zoals bekend dateert de oudste munt uit 1561 en de jongste' uit 1647. Finan cieel hebben ze. volgens Jacobi. niet zo veel waarde, maar wetenschappelijk gezien zijn ze wel interessant. „We kun nen ons nu een redelijk beeld vormen van de verhouding die bepaalde mun ten destijds in het geldverkeer tot el kaar hadden", aldus de directeur van het Munten- en Penningenkabinet ln Den Haag. Rijkspolitie geeft folder over vis vergunningen uit VLISSINGEN - In zowel hel Veen Meer als in de Grevelingcn migó sluitend gevist worden wanneer»! in het bezit is van een viskaart en» vergunning. Deze wateren zijn au» wezen als cultuurwater. Dit staattek zen in een zojuist gereedgekomen le der „Vissen op het Veerse Meer en G» velingenmeer" van de rijfcspolitkl water. In de folder staat precies amp geven hoe men in het bezit kan ki van een viskaart en vergunning, De viskaart is te koop bij het posth. toor en is geldig van 1 j uni tot en metl mei. De grote vergunning, blauw bod je, wordt uitgegeven door de Deltafeó- ratie. Om deze vergunning te vertap moet men lid zijn van een hengekpr vereniging, die is aangesloten bit de te deratie, verenigd in de Nederlatü Vereniging van Sportvissersfedenie (NWS). Als men geen lid van een hengelsjtf- vereniging is, kan een vergunning- den gekocht bij de WV-kantoren. at melijk een jaarvergunning Veerse M* (bruin): een jaarvergunning Vezv Meer en Grevelingenmeer iblau»' s een maand vergunning Veerse Meerc Grevelingenmeer (rose). Vogels omgekomen te Aardenburg door vergiftiging AARDENBURG - In Aardenburg nj donderdagmorgen negentien ing» omgekomen na het eten van vergift^ voedsel. Het gaat om een aantal «W eenden, ganzen, parelhoenders, fut ten en krielkippen, die de heerE.P Daelen in zijn tuin aan de Haven In» De dieren vertegenwoordigen w waarde van vierhonderd gulden.!' heer Van Daelen heeft van de vergift ging aangifte gedaan. Hoe het gif in de tuin is gekomen, is W niet duidelijk. De heer Van Daelen'A het gif aan in een mengsel van gebroken mais en zonnebloempit dat in zijn tuin was gestrooid. Dotce dagmorgen omstreeks zeven uur«-* de dieren nog springlevend Toes om tien uur de dieren wilde voeren' ren er al vijftien dood. Vier suerr even later. Om welke soort gif hf'- is nog niet bekend. De rijkspolitie één vogel in beslaggenomen, ombfj- Goes bij de gezondheidsdienst vos'f-*' ren te laten onderzoeken I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 2