Raad Goes ging akkoord met bouw school te Wilhelminadorp GOESE JONGEREN IN ACTE TEGEN DE KERNENERGIE Reconstructie kruising Zierikzee *2/ WISSFl BEVELANDEN Nieuwe kans werkgroep Tijd voor School in Goes Onder de naam Zeeland Anti Kern (ZAK) kankerbestrijding VRIJDAG 20 MAART 1981 «Di Rzzvn DEKKING NIET TEN KOSTE VAN SPORT GOES - De openbare lagere Stampe- riusschool in Wilhelminadorp mag voor ruim één miljoen gulden een nieuw schoolgebouw neerzetten. De Goc.se gemeenteraad ging donderdag met een dergelijk voorstel van het da gelijks bestuur, na de nodege discus sie. akkoord. Dc raadsleden hadden duidelijk problemen met de pot waar uit de financiële middelen voor de bouw van deze nieuwe school moeten komen. Het voorstel van b. en w. maak- Voorstel over stadskantoor Goes tot mei uitgesteld GOES - Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes heeft een voorstel om de bouw van een nieuw stadskantoor dichter bij te brengen weer voor zich uit geschoven. Op de agenda van de raad slnd. zoals bijna gebruikelijk, de ze zaak weer aangekondigd. Het colle ge van burgemeester en wethouders besloot echter pas in mei het nieuwe stadskantoor weer te rdiscussie te stel len. Donderdag werd een voorstel om het gebied waar het onderkomen voor het gemeentelijk apparaat moet verschij nen als een speciale bestemming te ge ven niet in bespreking genomen. B. en w. van Goes komen nu in mei met een voorstel waaruit moet blijken dat bin nen de financiële grenzen die de raad heeft gesteld (twaalf miljoen gulden) de bouw mogelijk is. Wethouder L. H. de Leeuw van ruimtelijke ontwikkeling stelde na afloop van de raadsvergade ring dat men pas een bestemmingsplan kun aanpassen of wijzigen nadat be kend is wat er moet komen. Vandaar dat we eerst eeen concreet plan voor het stadskantoor willen maken. Daarna volgt pas het voorstel om het betreffen de gebied waar het geobuw zal verrijzen de benodigde bestemming te geven", aldus de wethouder. Ouderenbond Hansweert bijeen HANSWEERT De afdeling Hans- weert-Schore van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen hield in het gebouw 'Kaj-Munck' te Hansweert de jaarvergadering. In deze druk bezochte vergadering, onder leiding van voorzit ter De Poorter, werden mevrouw A Dommanschet-Rijkhals en de heer J. Goetheer als nieuwe bestuursleden ge kozen. De gebruikelijke formaliteiten gingen, zonder op/of aanmerkingen vlug onder de hamer door. Extra aan dacht werd besteed aan de provinciale landdag, die op 9 mei in de veilinghallen te Goes wordt gehouden en aan de le denwerf actie. De heer Potter sprak over het thema 'Waarom nu eigenlijk een 'Bond voor Ouderen'. De middag werd besloten met het ver tonen van dia's door J. Verhage. te gewag van een dekking uit de reser ve die de raad heeft bestemd voor de bouw van een toekomstige tweede sporthal. Na de toezegging van wet houder drs. J. Dijkgraaf (financiën) dat het schoolgebouw in feite dc sport geen cent zal kosten, gaf de raad una- Afscheid onderwijzeres van school Lewedorp LEWEDORP - De protestants-christe lijke basisschool in Lewedorp heeft af scheid genomen van onderwijzers N'eli Hollemans. 's Middags gebeurde dit in haar klas en boden de leerlingen met bijpassende gedichten, cadeaus aan. 's Avonds was er een drukbezochte af scheidsreceptie in de school voor ou ders en leerlingen. Namens het schoolbestuur en de ouder-, commissie werden cadeaus overhan digd door de voorzitters Tevens was er. voor zover dat nog niet eerder gebeurd was. gelegenheid ken nis te maken met de nieuwbenoemde onderwijzeres Elly Vermeulen uit Mid delburg. die zich binnen enkele weken in Lewedorp zal vestigen. 'Scheldegalm' te Hansweert gaf Zangdienst niem groen licht voor de uitvoering van de nieuwbouw. Alle raadsfracties erkende donderdag avond dat het huidige onderkomen van de Stamperiusschool verre van opti maal is Ze hadden dan ook weinig moeite met de nieuwbouw Het belang dat alle fracties, op de SGP na. echter hechten aan een tweede sporthal maak te de financiering nog tot een probleem. Alternatieven van het CDA en PvdA verwees wethouder Dijkgraaf vastbera den naar het rijk der fabelen. Alleen wethouder J. H. Roose (onderwijs) on derschreef het standpunt dat het prin cipieel onjuist is om de toekomst van een tweede sporthal aan te tasten Het PvdA-raadslid P. Duinkerke voer de aan dat andere projecten die op sta pel staan evengoed aangesproken kun nen worden. Hij noemde ondermeer de reserve van het stadskantoor als moge lijkheid. „Waarschijnlijk zal er eerder een tweede sporthal staan dan een nieuw stadskantoor', veronderstelde het PvdA-raadslid. Wethouder Dijk graaf sprak echter over een 'voorlopgi- ge dekking' uit de pot voor de tweede sporthal. Hij zegde de raad toe dat het college van burgemeester en wethou ders met gezwinde spoed op zoek zal gaan naar andere dekkingsmogelijkhe den. Onder die voorwaarde kreeg de meerderheid van het dagelijks bestuur van de gemeenteraad zijn zin. uitvoering ST.-MAARTENSDIJK - Op donder dag 26 maart is er in de Rehobothkerk aan de Westvest te St.-Maartensdijk een zangdienst. In deze dienst zal het koor VZOS uit St.-Philipsland zingen en is er gelegenheid voor samenzang De dienst begint om acht uur 's avonds. Proloog geeft voorstelling voor ABOP-afdeling Goes GOES - De afdeling Goes van de Alge mene Bond van Onderwijzend Perso neel ABOP) houdt woensdag 25 maart een toneelvoorstelling in de Prins van Oranje te Goes. De toneelgroep Pro loog verzorgt een voorstelling van het stuk 'Het duurt ons te lang', dat han delt over het thema 'arbeidstijdver korting'. Na afloop van de voorstelling, die om 19.30 uur begint en die ook toegankelijk is voor niet-leden. wordt er over het on derwerp gediscussieerd Voorafgaande aan de voorstelling wor den tijdens een speciale bijeenkomst vanaf 18.00 twintig jubilarissen van de afdeling gehuldigd. Ook Bruinisse en Middenschouwen tegen storten slib in Haringvliet SCHARENDIJKE BRUINISSE - De gemeenteraden van Middenschouwen en Bruinisse hebben donderdagavond unaniem de Zierikzeese motie onder schreven waarin zoals gemeld, het on aanvaardbaar wordt uitgesproken over de plannen verontreinigde bag gerspecie uit de Rotterdamse havens te storten in het Haringvliet. Bovendien zullen b en w van Midden schouwen aan de watermaatschappij Zuidwest Nederland de vraag voorleg gen of het mogelijk is maatregelen te treffen om - bijvoorbeeld door middel van voorreiniging - verontreiniging van de Schouwse duinen als gevolg van het inlaten van Haringvlletwater bij voor baat al te voorkomen Burgemeester W. den Boer deed deze toezegging naar aanleiding van vragen van CDA-raads- lid A B. Kosten, die handhaving en zo mogelijk verbetering van de drinkwa- terkwaliteit bepleitte. De raad van Middenschouwen stemde verder in met de motie van de gemeente Westerschouwen voor zover deze be trekking heeftop de aanleg van een ver keersweg over de stormvloedkering in de Oosterschelde. De raad was het er echter met b en w over eens dat er voor Middenschouwen geen dringende over wegingen zijn om adhesie te betuigen aan de in de motie vervatte specifiek gemeentelijke belangen van Wester schouwen. Het boekenbestand van de Goese bi bliotheek kan weer worden aangevuld met zo'n twee-duizend exemplaren. De raad ging unaniem akkoord met het bestemmen van -15.000 gulden voor de aanschaf hiervan. Ook hierbij zorgde de dekking van dit bedrag voor wat problemen. Het college sprak in zijn voorstel over een voorlopige aanslag op de pol toneel- en vergaderaccom- modaties. Wethouder ing. J. de Graag stelde daar tegenover dat waarschijnlijk zo'n tien duizend gulden binnenkomt uit de ver koop van de uitgeselecteerde oude boe ken Een bedrag dat hij enkele raadsle den de nodige vraagtekens opriep. .Al met al sprak de wethouder van welzijn over een spoedig voldoen van de Goese bibliotheek aan de nonnen van een boe kenbestand van een gemeente van 30.000 inwoners. Vanuit de verschillende raadsfracties werd aangedrongen op een onder houdsbeurt van de populieren aan de 's-Heerhendrikskinderendijk. Wethou der De Graag onthulde dat waarschijn lijk al volgende week de bomen een snoeiberut krijgen. Die onderhouds beurt zal zich overigens voornamelijk beperken tot het verwijderen van wat dode takken uit de bomen. De Graag betwijfelde of nog andere maatregelen genomen moeten worden om de 'ge vaarlijke situatie' (zoals de fracties be weerden) te beteugelen. Invalidebond houdt vergadering te Kloetinge KLOETINGE - De algemene Neder landse Invalidebond (ANIBl houdt za terdag 28 maart een jaarvergadering in gebouw 'Amicitia' te Kloetinge. Op de agenda staat onder meer het jaarverslag van de secretaris en de pen ningmeester. Verder is er een bestuurs verkiezing Na de vergadering is er rond half een een gezamenlijke maaltijd waarna een ontspanningsmiddag volgt Deze middag duurt tot ongeveer half vijf De vergadering begint 'smor- gens om half tien. Collecte LEWEDORP - De collecte ten bate van het Rheumafonds heeft in Lewedorp 750.- opgebracht. HANSWEERT - De koninklijke har monie 'Scheldegalm' uit Hansweert gaf de jaarlijkse uitvoering in een overvolle zaal Zeelandia. De avond werd geopend door de drumband, war- na een zestal jeugdige muzikantjes lie ten horen wat ze zo al in hun mars had den. Hun leider M. van Duiven wist te vertel len dat Scheldegalm momenteel 19 as pirant-muzikanten in opleiding heeft. Met dit aantal was de menter zeer tevre den. Na dit onderdeel werden verschil lende leden onderscheiden in verband met hun langdurig lidmaatschap. De heren Griep en Polderman kregen een gouden draagmedaille van de konink lijke Nederlandse fedratie van muziek verenigingen (KNF): zij waren 65 jaar lid van het Hansweertse korps. Vervol gens was het de beurt aan de toneel groep Waarde met de klucht 'De ver loofde van m'n vrouw'. Tot besluit van de avond trad de band 'Old Commera- des' op, zodat menigeen de avond dan send afsloot. Kleuters bezochten in kader lenteproject tuincentrum Kapelle KAPELLE - In het kader van een lente project brachten donderdag 75 kleu ters van de kleuterschool 'De Rakker tjes' een bezoek aan het voormalig tuincentrum van de heer P. van de Guchte te Kapelle. Daar kregen de kleuters konijnen, scha pen, kippen, eenden en dwerggeitjes te zien. In de afgelopen week hebben de leidsters van de klueterschool veel aan dacht besteed aan het planten- en die renrijk in verband met dit project. Gemeentebesturen voelen niets voor asiel Bevelanden KORTGENE - De dagelijkse besturen van de gemeenten op de Bevelanden en Tholen hebben de bouw van een dieren-siel op de Bevelanden op de lan ge baan geschoven. Het belangrijkste argument voor de gezamenlijke ge meentebestuurders was het feit dat een dergelijk asiel in de naaste toe komst op Walcheren gebouwd zal wor den. Dat werd woensdagmiddag dui delijk in een vergadering van de colle ges van b. en w. van Tholen en van de gemeenten op de Bevelanden. Die ver gadering werd gehouden in 'De Pomp- weide' te Kortgene. Alleen de bestuurders van de gemeen ten Goes en Kortgene lieten weten wel iets voor een dierenasiel op de Bevelan den te voelen, maar de meeste andere gemeentebestuurders zagen het niet zitten. Mocht er bijvoorbeeld door de gemeente Goes besloten worden om toch nog een asiel op de Bevelanden te bouwen dan zal dat waarschijnlijk een aanzienlijke kostenstijging met zich meebrengen. Aanvankelijk waren de kosten, naar aanleiding van de begro ting van het actiecomité dierenasiel 'De Bevelanden', geraamd op 61 en een hal ve cent per inwoner per deelnemende gemeente. Zoals de zaken er woensdag voorstonden zouden die kosten wel eens verdubbeld kunnen worden, als er toch een asiel op de Bevelanden komt Dat liet burgemeester mr. F G A. Hu- ber weten, na afloop van de vergadering in Kortgene. Interkerkelijke dienst Biezelinge BIEZELINGE - In de hervormde kerk te Biezelinge wordt zondagmiddag een interkerkelijke dienst gehouden, die is voorbereid door de werkgroep Kerk en Samenleving. Voorganger is ds R. G. ten Kate uit Biggekerke. Het thema van de dienst, die om 16.00 uur begint, is 'De invloed van de vreemde godsdien sten op het christendom'. CBTB vergadering in Yerseke YERSEKE - De CBTB West-Neder land afdeling Oost-Zuid-Beveland ver gadert maandag 23 maart in het consis torie gebouw van de gereformeerde kerk te Yerseke. In die vergadering houdt drs N. Groot, secretaris van de CBTB in Goes, een inleiding over 'Ac tuele zaken' Verder staat er een be stuursverkiezing op de agenda. De ver- gadering begint om 20.00 uur. SCHOLEN IN GOESE POLDER GOES - De werkgroep 'Tijd voor School', die een ovcrblijfexperiment voor leerlingen van scholen in de Goe se Polder heeft opgezet, krijgt een her kansing. De gemeenteraad heeft wet houder ing. J. de Graag (welzijn, VVD) donderdagavond dc opdracht ver strekt opnieuw met de wèrkgroep om de tafel te gaan zitten. Het college had de raad geadviseerd geen startsubsi die voor het experiment te verstrek ken. Die opstelling maakte een storm van kritiek los. Met name de vrouwelijke raadsleden benadrukten het grote be lang van de overblijfregeling in het wijkgebouw 'De Spinne' in het kader van de emanciaptie. Behoudens de SGP-woordvoerderC. F Möhlmanndie stelde dat 'de ideële inzet niet beloond Jaarvergadering ouderen Wemeldinge WEMELDINGE - De Wemeldingse af deling van de Algemene Bond van Ou deren houdt dinsdagmiddag 24 maart haar jaarvergadering in het Dorpshuis. Naast de algemene punten staan ook toespraken van leden van het geweste lijke bestuur op de agenda. De bijeen komst eindigt informeel. VOS-werkgroep Reimerswaal bijeen KRUININGEN - De VOS-werkgroep Reimerswaal hield dinsdag een verga dering. Onder leiding van de provincia le VOS-adviesvrouw Lisette de Wijn is de taakverdeling vastgesteld en de planning besproken voor de werving van dames voor de VOS-curcussen in het najaar. Vergadering bond gepensioneerden GOES - De Nederlandse bond van ge pensioneerden afdeling Noord- en Zuid- Beveland vergadert woensdag 25 maart in 'De Opril' te Goes. De vergadering is bestemd voorleden, mensen die binnen niet al te lange tijd gepensioneerd wor den en mensen die wachtgeld genieten. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Enkele leden van de groep Zeeland Anti Kern iZAK i: vlnrRob van Betuuje.Ccra de Haan. Mirjam Phaff en Jan-Kees Dieleman. dient te worden met een financiële in jectie van de gemeente", vreesden alle fracties dat het dichtdraaien van de subsidikraan de definitieve nekslag voor het experiment kan zijn. In eerste opzet was de werkgroep Tijd voor School uitgegaan van drie leid sters. die dan door de gemeente in dienst zouden moeten worden geno men. Niet alleen b. en w maar ook de commissie gemeentewerken en welzijn zag daar, met de steeds meer slinkende gemeentekas, geen gat in. Na wat heen en weer gepraat bleek de werkgroep be reid de ingediende begroting drastisch te kortwiekijn. In plaats van de ruim drie mille was, op basis van vrijwilli gerswerk. nu nog slechts 3500,- nodig voor de huur van de accommodatie. Maar ook hier wilde het college niet aan. Wethouder De Graag: „Zij moeten zich eerst maar eens bewijzen, kijken oi het een goede zaak is. Daarna kan de werkgroep altijd nog in de welzijnsplan ning voor 1982 worden meegenomen". VVD, PvdA en CDA bleven bij hun eer der ingenomen standpunt, dat Tijd voor School een betere kans verdient. Burgemeester mr. F.'G. A. Huber schat te de stemming van de raad in en stelde voor het agendapunt terug te nemen. De wethouder zal de werkgroep weer voor een gesprek uitnodigen, om de laatste obstakels uit de weg te ruimten voor een financieel zorgeloze voortzet ting van het overblijf experiment Katholieke ouderen bijeen in Jeugdhoeve 's-HEERENHOEK - De katholieke bond van ouderen in hel bisdom Breda houdt donderdag 9 apnl een jaarlijkse kringvergadering in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Op de agenda staan on der meer een inleiding over het gecoör dineerd bejaardenwerk.doorC. Jansen, en een inleiding over het welzijnswerk door K. Mallee. Deze beide heren zijn nieuwe functionarissen van de unie in Eindhoven. Ook wordt er in de kring vergadering gesproken over een leden werfactie en over de stichting recreatie, reizen. De vergadering begint om 10.00 GOES - „Het is wel eens ontmoedigend als je de mensen uitgelegd hebt wat de gevaren van kernenerige zijn en ze rea geren dan met dc woorden: „Jullie heb ben eigenlijk wel gelijk, maar je kunt er toch niets aan doen." Dat is wel eens deprimerend. „Aanhet woord isConny dc Haan uil Wolphaartsdijk. die samen met nog een tiental scholieren, deel uitmaakt van de groep Zeeland Anti Kern (afgekort ZAK) die de mensen wil waarschuwen tegen de gevaren van kernenerige en kernwapens. ZAK richt zich vooral op jongeren omdat juist die groep weinig over deze mate rie zou nadenken. Het idee om ZAK op te richten ont stond na een discussieavond van het Interkerkelijke Vredesberaad (IKV) in het Goes Lyceum. Verschilldende scho lieren kwamen na afioop van die discus sie tot de conclusie dat het IKV wel zegt zich ook op jongeren te richten maar die jongeren eigenlijk niet bereikt. Dat komt onder meer door het feit dat veel jongeren de krantjes van het IKV niet lezen en ook afgeschrikte worden door de term 'duscussieavond'. Daarom wil ZAK juist met - zoals de leden zelf zeg gen - 'leuke acties' de jongeren probe ren te bereiken, waarbij de nadruk niet meteen op het woord discussie ligt. On dertussen zijn er al verschillende van die acties achter de rug. Dat was onder meer een spooktocht door de binnen stad van Goes. Verschillende leden van ZAK waren daarbij als spook verkleed om op die manier uiting te geven aan hun vrees voor de gevaren van kern energie en kernwapens. Ook is er een Toneelvoorstelling voor ABOP in Goes GOES - De afdeling Goes van de Alge mene bOnd van Onderwijzend Perso neel (ABOP) verzorgt woensdag 25 maart een toneelvoorstelling over het thema 'arbeidstijdverkorting'. De to neelgroep Pro,oog uit Eindhoven voert dan het stuk 'Het duurt ons te lang' op. Na afloop van de voorstelling is er gele genheid tot discussie onder leiding van de acteurs. De voorstelling wordt gege ven in De Prins van Oranje in Goes en begint om 19.30 uur. De toegang is gra tis, ook voor niet-leden. Voorafgaand aan de voorstelling is er om 18.00 een huldiging van 20 jubilarissen van de Goese ABOP-afdeling wegens hun 25- en 40-jarig lidmaatschap. Voorbededienst te Biezelinge BIEZELINGE - In de consistorie van de hervormde kerk te Biezelinge wordt za terdagavond de maandelijke interker kelijke voorbededienst gehouden. Deze halfuurdienst begint om zeven uur. Gezinsdienst KLOETINGE - Met als thema 'Brood voor de wereld" wordt zondag 22 maart in de Nederlands hervormde kerk van Kloetinge een gezinsdienst gehouden. Aan de dienst verlenen de zodagsschool en het jeugdkoor medewerking: voor ganger is G Sinke uit Goes. ZIERIKZEE - De kruising Rijksweg 18-Provinciale weg naar de Zeelandbrug (secundaire weg 7) nabij Zie rikzee wordt gereconstrueerd. Hel werk vindt plaats in verband met het voornemen van rijkswaterstaat bij het kruispunt een verkeersregel-installatie (VRI) te plaatsen. De reconstructie - exclusief de VRI wordt voor 455.000 gulden uitgevoerd door aannemingsbedrijf grond- en tegenwerken Vermeer te Hoo.uuoip en voorziet onder meer in een verbreding van het gedeelte secundaire weg 7. gelegen tussen Rijksweg 18 en Julianaslraat Het werk moet begin juni gereed zijn Volgens een woordvoerder van rijkswaterstaat is het overigens momenteel nog geen uitgemaakte zaak of on middellijk na de voltooiing van de reconstructie tot- plaatsing van een verkeersregel-installatie zal kunnen worden overgegaan. handtekeningenacite georganiseerd, die momenteel nog loopt, en zich richt tegen de bunker van de BB in Goes- Zuid Volgens een van de ZAK-leden Jan Kees Dieleman, wordt met die bun ker de suggestie gewekt dat er bescher ming bestaat bij een eventuele kern ramp. J an Kees „Maar dat is een verte kend beeld. Die bunker zal bij een even tuele ramp dienst doen als crisiscen trum voor een aantal bestuurders en niet als onderkomen voor de bevolking. 'Kapelse Kanaal vissers hield zeehengelwestrijd KAPELLE - De 'Kapelse Kanaalvis sers' uit Kapelle hield de jaarlijkse zee- hengelwedstrijd aan het strand bij Dis hoek, Vüssingen. Van de 48 vissers was er slechts één, die geen vis aan de haak sloeg. In totaal werden 359 vissen ge vangen, waai-van 88 bovenmaatse. De uitslag is: 1 P. Ruissen 1220 pnt., 2 O. Lepoeter 1105: 3 M. Corstapje 1000; 4 Chr Vergouwen 960; 5 Erik Dekker 860, 6 L. C. Schoolvergadering Wemeldinge WEMELDINGE - De vereniging voor christelijk volksonderwijs in Wemel dinge hield een ledenvergadering in de gemeenschapsruimte van de lagere school De Hoeksteen in Wemeldinge. De verslagen van het bestuur werden goedgekeurd. Na de bestuursverkie zing gaven de aanwezigen ook hun goedkeuring aan de wijziging van de statuten en van het huishoudelijk reglement. Na de pauze gaf de verto ning van een videoband een indruk van het leven aan boord van een binnen schip. De heer R. J. Schierbeek ging in op de integratie met de schippers- school. De vergadering werd geleid door de voorzitter van het bestuur, de heer M. C. Veerhoek. Snoeimechanisatiedag in Zevenbergschenhoek ZEVENBERGSCHENHOEK - De Ne- derlandse fruittelers organisatie (NFO), kring Zeeland-west-Brabant, houdt woensdag 25 maart een snoeimechani satiedag in Zevenbergschenhoek. Op die dag zijn er verschillende informatie stands te bezoeken en zijn er demon straties van pneumatische en hydroli- sche snoeiapparatuur. Ook andere snoeivormen zijn daar dan te bezichti gen. De snoeimechanisatiedag wordt gehouden op het fruitbedrijf van de ge broeders Cavelaars en duurt van 9.30 uur tot 16.30 uur. Plattelandsvrouwen Daar is hij veel te klein voor. Trousta als mensen zo'n bunker bouwend» leggen ze zich al neer bij het van kernwapens en kernenergie ets gevaren die daaraan verbonden^ Dan hebben ze dat al geaccepteerd' Een andere actie was de 'Anti Kr. Dag die in het jongerencentrum Hf, Beest aan de Goese Beestenmiii werd gehouden. Op die dag traden t> popgroepen op. er werden gedichte voorgedragen en er was toneel. Op manier heeft ZAK geprobeerd jongt* te lokken en ze meteen te informtrs over de gevaren van kernwapens kernenergie. Tegenwerking. Ook wordt gerpobeerd avonden ne informatie te organiseren op dexb& len in Goes, maar volgens de ZAK-lt den ondervinden ze daarbij veclleg» werking. In de praktijk blijkt volpa hen namelijk dat veel directies cnbb sturen van scholen niet willen data dergelijke avonden in hun school#» den gehouden. Rob van Betuwe Ji noemen dat indoctrinaties. Vooralt-j de LTS en de Vakschool willen zedu- niets van weten, maar eigenlijk opvul andere scholen evenmin". In feitek» den we alleen op het Goese Lyceumlt recht", zo stellen de ZAK-woordv» der. In het streven om de jongeren te bes- ken zijn de ZAK-leden van plan oma sozen en op andere plaatsen waar vb! jongeren bijeen zijn informatie te«j strekken. Daarnaast bestaan er cd voornemens om huis-aan-huis folde en affiches te verkopen en op dieman met de mensen te praten over kernc rige en kernwapens. Ondertussen is de naam vanZAKwi al bulten het Zuid- en Noordbeveiand- se gebied bekend geraakt. Zo kreeg men onlangs het verzoek om eensieu over ZAK te komen vertellen in VMn-1 gen. Het ligt ook in de bedoeiingoml andere plaatsen in Zeeland, alshetv re afdelingen van ZAK op te riet „Maar dat moeten de mensen daan zelf doen", is de mening van Jan Dieleman. „Wij hebben hier in Goest ze handen vol. We kunnen ooknogi i gebruiken." Yerseke bijeen YERSEKE - De afdeling Yerseke van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hield haar maandelijkse ver gadering. Nadat de ex-presidente, me vrouw Van de Meyden de voorzittersha mer had overgedragen aan de nieuwe presidente mevrouw Prins, gaf deze het woord aan een vertegenwoordiger van het Bedrijfsschap Slagersbedrijf. die een bak- en braaddemonstratie gaf. De volgende bijeenkomst is op 28 april. Dan zal een modeshow gegeven worden van zelfgemaakt kleding. Bijeenkomst over abortus in Goes GOES - In het gebouw van 'Youthlï Christ' aan de Piccardstraat ln G» wordt vanavond - vrijdag - een bi;» komst gehouden over abortus prov» tus. De werkgroep 'Laat leven' zalwï dit onderwerp een film en dia's vtrt nen. De bijeenkomst begint om ah': Volleybal regio Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De voeibzH slagen in de regio Bergen op Zoom:.' den als volgt: heren lc klas: Tobec 2 - Veronica 0-3. gos 2 - Block 2 0-3; Tobec 1 - MeUuslJk Sic Pugno 4 - Sic Pugno 2 3-0; Sic Pu?";; Berk 2 3-1 heren 2e klas: MelluJt5-v5 3-0. De Schalm - Amigos 3 3-1. T0S-r Pugno 6 2-1. Sic Pugno 5 - Dlomedoolr) dames le klas: VVR 1 - Amigos 124® 6-15.15-13 en 15-171. Veronica 1-DW® 2 0-3: Berk 2 - Sic Pugno 4 0-3. du*' klas: VVR 2 - Veronica 2 1-2. (4-15. 1W" 8-15): Amigos 2 - Olympus 2 (nietdW gaani. Sic Pugno5-Mellusi21-2. dn*" klas: WR 3 - Mellust 3 0-3. (9-15. IW 7-15). Mellust 4- Sic Pugno 71-2: Se Pas - Olympus 3 0-3. siotjki w. j. sonke Industriestraat 8-10 - Goes Tel 01100-15415-14987 Koningin Wilhetmina Fonds voor de Inwoners van Goes en Kloetinge denkt u aan de antwoordkaart van het KWF die de volgende week bij u wordt opgehaald? SLEUTELS MAKEN klaar terwiil u wacht FAASE sleutelservice Korte Vorsstraat 14, Goes. tal. 01100-16709

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 26