RKHAV houdt clubtitel, maar individuele prestaties minder LOKEREN TEN ONDER TEGEN K0RTRIJK KIM REYNIERSE KWAM FLINK OP DE KOFFIE JOS BONGERS GEREED VOOR HET 'GROTE WERK' PZC/ sport" VERMEULE VERRAST OP NK-CROSS MET 15E PLAATS WASSENAAR - Kim Reynierse uit Middelburg, winnaar van de Zeeuw se crosscompetitie, is zondagmid dag tijdens het Nederlands veld loopkampioenschap op de renbaan van Duindigt in Wassenaar flink op de koffie gekomen. Lijkbleek kwam hij als nummer 102 over de eind streep en de oorzaak van die matige uitslag was een Hollands bakje kof fie. Reynierse: „Ik heb de gewoonte om voor een belangrijke wedstrijd een kop koffie te drinken Die kon ik hier niet krijgen, maar ik had zelf ook kof fie bij me in een flesje. Die was jam mer genoeg koud en waarschijnlijk daardoor heb ik last van mijn maag gekregen. Het ging helemaal niet en Ik heb er nog over gedacht maar op te geven. Op het laatst kwam ik met meer vooruit. Toen liep ik gewoon te dribbelen". Voorbarig protest Hans d'Hondt, begeleider van de vereniging RKHAV, diende zondag middag op Duindigt nog voordat het eerste startschot gevallen was een protest in. Hij kwam in opstand te gen de deelname van de Afcent Stri- ders, een atletiekclub samengesteld uit in Brunssum gelegerde Engelse militairen. „Zij mogen niet meedoen in de strijd om het individuele kampioenschap, maar wel om de clubtitel. Alleen schrijft het reglement voor dat de at leten dan wel één jaar in Nederland woonachtig moeten zijn en niemand weet of dat inderdaad het geval is met de jongens die hier ingeschreven hebben", stelde d'Hondt. De KNAU- officials zeiden pas laat op de hoogte te zijn gesteld van de deelname van de Britten, waardoor die controle niet meer kon worden uitgevoerd. Met RKHAV kwam men tot het com promis dat de Afcent Striders wel deel konden nemen, maar bij een eventuele titel een nader onderzoek zou worden ingesteld naar de nale ving van de reglementen. Het bleek niet nodig. Bij de start stond slechts een Engelse soldaat aangetreden en dat waren er vier te weinig om mee te dingen naar de clubtitel. Vonck in landenploeg? Het is niet uitgesloten dat Piet Vonck, ondanks zijn achtste plaats in het Nederlands crosskampioen schap, toch meegaat naar de IAAF- cross (het wereldkampioenschap veldlopen) in Madrid. De KNAU hadte kennen gegeven dat de zes bes ten van het NK en twee nader aan te wijzen atleten de afvaardiging naar de Spaanse hoofdstad zouden vor men. Zondag hield men een slag om de arm en werd er over gesproken met een afgeslankte formatie aan de landencross deel te nemen. Duidelijkheid daarover wordt pas dinsdag gegeven. Vonck echter heeft goede hoop dat hij er toch bij zal zijn. „Rudy Verriet. die vandaag vijfde werd, en Gerard Nijboer, die er niet bij was vanwege een griepje maar normaal gesproken wel in aanmer king zou komen voor de ploeg, moe ten op dezelfde dag als de Landen cross lopen in de City-Pier-City-loop. Daardoor zijn er twee plaatsen vrij en kan ik misschien wél mee". Uitslagen NK cross De uitslagen van het Nederlands crosskampioenschap luiden: Heren 12.000 meter: 1 Klaas Lok (Phoenix) 40.06.7 2 Tony Luttlkhold (Eibergen) 40 19.0; 3 Cor Lambregls(Unltasi40 23.7; 4 Bram Wassenaar iBataven) 40 27,9,5 Rudi Verriet (NUmegeni 40.46,4 6 Peter Rus- mant (Unltasi 41 04,6; 7 Henk Mentink (Daventriai 4107,9; 8 Piet Vonck (RKHAV) 41.10.5; 9 Jan van Oss <AW) 41.22.4. 10 Armando Houtven (Altisi 41.44.1: 15 John Vermeule (Dynamo 70) 41.10; 17 Jo Schout RKHAV42 13.20 Jan van Laarhoven (RKHAV) 42.34; 23 Marlen van Prooijen (RKHAV) 42.48.35 Henk Cij- souw (AVR) 43.36; 37 Frank Kooman (Dy namo' 70) 43.41; 48 Arnold Schout (RKHAV) 44 08. 69 Slmon Blom (Delta Sport) 45 14. 79 Wllly Verbiest (RKHAV) 45 25 82 Ririi van de Broeke (Marathon) 45 30; 100 Jacques de Booy (RKHAV) 46 14; 102 Kim Reynierse <Dynamo'70i 46.15; 119 Cor Peute (Dynamo '70) 46 49; 142 Johan Smits (AV'56i 47 41; 146 Paul Lerke (Marathon) 48.02; 148 Martlen Moer- mond (Delta Sport) 48.23. Clubkampioen RKHAV. Dames 4500 meter: 1 Carla Beurskens (Festlna) 16.166,6; 2 Annie van Stipthout (HAC) 16.34,5:3 Saskla Brouwer (CIKO 66) 17.28.9:4 Wilma Rusman (Unltasi 17.33,7; 5 Maria Wieeman (AV'55) 17.44.9; 6 Joke van Brugge (Trias) 17.52,0; 7 Brigit de Nijs (Sparta) 1739,8; 8 Elly van Hulst (Olyrn- pla'48, 18 04.0 12 Karin de Nijs (Sparta) 18.32, 26 Ingrid de Nijs (Sparta) 20.06, 45 Jacqueline de Kind (RKHAV) 22.35; 51 Su zan Mannaert (RKHAV) 25.16. Clubkam pioen Sparta. Jongens A 7500 meter 1 Herman Hofstede (DOS) 26.51.7; 2 Ronald Klomp (Groene Ster) 27.03.5; 3 OttoSpllett Horror 127 40.6; 4 Louis Dam iZaanland) 27 51.1; 5 Jos Ver beek (Olympus '70i 27.57,2, 6 Rob Drup pers (Hellas) 28.09.3 Jongens B 4500 meter 1 Marcel Klaren- beek (Bataven) 15.51.3; 2 Johan Kuhpere Festinai 16 00,4; 3 Roger Klingestijn (Unl tasi 16 01.9. 37 Frtts Bolle (AV'56) 17.53, 39 Laurens HamelLnck (RKHAV) 17 55; 58 Evert Ivens iRKHAV) 19.07. 59 Rens Da- vidse (Marathoni 19 09 Meisjes A 3000 meter: 1 Jackie Winkelman (NAC) 11.26.9; 2 Elke Spierenburg (Fortlsi 11.37.9.3 Madeleine van Oils iSV 111.38.14 Marleen Niesten (Demi 11 49.6: Margot de Nijs (Sparta) 11.56.9; 6 Cecile van Dongen (Scorpioi 12.07.3 9 Jacqueline Vermeule (Dynamo'70) 12.17, 14 Jacqueline Mol (Dynamo'70) 13.07. Meisjes B 2000 meter 1 Maureen Freellnk (ATos) 7 38.0; 2 Regina van Duyn (Hol land) 7.44.3. 3 Marion Roefs (Kelen) 8 02.0. 230 Brigitte Avezaath 'Dynamo '70i 8.31: 25 Sandra van Waes (RKHAVi 8.53; 26 Pe tra Paelinck RKHAV) 9.23. MAANDAG 9 MAART 1981 Door Frits Bakker i LITH - Vanuit de Nederlandse biljarttop dringt de jongste lichting zich langza merhand steeds meer op naar de hoogste posities. Het is in het Brabantse Lith weer eens gebleken dat het gekoesterde talent zeer deskundig is opgeleid. De Nijmegenaar Jos Bongers is het meest opmerkelijke produkt van die gedegen opbouw. Met de Nederlandse titel in het bandstoten op zak gaat Jos Bongers in de komende maanden duelleren met de wereldtop. Zoals in Brabant tijdens een schitterende eindrace met Van der Smissen werd bewezen, is Bongers gereed voor dat niveau. Want de Nijmeegse belofte haalde in dat toernooi met een bijna onberispelijke zegereeks de reputaties onderuit. Voor zijn Europese optreden wacht Jos Bongers volgende maand een confron tatie met Ceulemans en Dielis. De Bel gen hebben in deze spelsoort sinds ja ren een onaantastbare reputatie opge bouwd, maar Bongers komt met zijn eindmoyenne (12.19) in Lith al dicht iy de buurt van die toppers. De Nederlandse kampioen heeft die ontwikkeling vooral te danken aan de Belgische leermeester Tonny Schrau- wen. Zijn technische basis in de laatste Jaren is gelegd in enkele maanden trai nen op Papendal. „Schrauwen heeft ons in die korte tijd vooral in de kader- spelen op weg gebracht", maakt Bon gers duidelijk. „Daar was hij zelf specia list in. Maar vooral op het mentale vlak heeft Schrauwen mij veel sterker ge maakt". Doorbraak Drie jaar geleden pas heeft Jos Bongers zich in de nationale ereklasse gemeld. Daarna is het met zijn definitieve door braak razendsnel gegaan. De Gelder lander haalde Nederlandse titels in het libre en vorig jaar in het kader 47-2. „La ter mochten we pas omschakelen naar het bandstoten", legde Bongers uit „Vorig jaar heb ik in Maastricht voor het eerst meegedaan. Daarom had ik hier in Lith nog lang geen titel ver wacht. Ik dacht dat Van der Smissen en Vultink veel te sterk waren". Desondanks was Jos Bongers al in de aanvang kanshebber voor de toernooi zege. De Nijmegenaar was in het posi tiespel zelfs beter dan Van der Smissen en speelde de series met een onwaar schijnlijke perfectie. Van der Smissen miste vooral de fijngevoelige afstoot voor het kleine spel. De Brabander „Na het Europese driebanden heb ik daar te weinig op getraind. Met Bon gers ligt dat anders, want die speelt alleen maar oppositioneel". Maar Christ van der Smissen handhaaf de zich op niveau en hield tot op dt laatste dag kansen op de eindzege. Met Jos Bongers als koploper ging hij in Lith de finaleronde in, die door de voor selectie was gevormd. Daarin was Ham Vultink al uitgeschakeld door zijn ver- liespartij (tegen Amouts) en een onder maats moyenne. Door zijn triomftocht wees Jos Bongers de favorieten op de slotdagen terug. De Nijmegenaar had de vorige ronde Van 1 der Smissen (90-111) al op achterstand i gezet. Daarna volgde ook Hans Vultink (200-101) en tenslotte moest het duel I met Arnouts beslissen, want Van der j Smissen bleef op 2 matchpunten en kon 1 in de finale zijn moyenne nog boven Bongers optrekken. Zover kwam het in die laatste duels niet. Weliswaar eindigde Van der Smis- sen al vlug met voorsprong tegen Vul tink (200-161), maar Jos Bongers ging i tegen Amouts in de nabeurt naar een remise en bleef daarmee ongeslagen De Papendalse trainingsmakkers ver deelden de buit en kwamen in Lith alle bei op het erepodium. Het was de triomf van de jeugd, waarin alleen Van der Smissen zich kon mengen. De Braban der eindigde in Lith, net als Bongers. met een gemiddelde boven de 1. En da: is internationaal een respectabele hoogte. De eindstand (achtereenvolgens punten hoogste sene. algemeen gemiddelde over df finaleronde en over het totaal van zeven par tyen) ls: Bongers 9 77 12.19 12,17 Van der Smissen 8 88 11.53 11.91 Amouts 7 76 10.49 860 Vultink 4 58 9.00 8.76 Steures 2 58 8.80 880 8iundquest 0 40 7,20 8.24 Piet Vonck ivas met een achtste plaats de beste Zeeuw, maar toch niet tevre den „Vorig jaar kon ik het gat ivel dichtlopen, nu niet. Dat scheelde me ze ker vijf, zes plaatsen". Zeeland betreft sleehts een groot vraagteken op. Niet alleen op de baan, maar ook in de crossen is de progressie van de zusjes De Nijs uit Terneuzen niet al te groot. Brigit de Nijs (7e) en Karin de Nijs (12e) zijn sinds hun over gang naar de Haagse vereniging Spar ta niet meer zo snel vooruitgegaan. Een voor de hand liggende vraag Is dan ook wat ze met die stap zijn opgescho ten. Karin de Nijs lichtte dat toe .„Het klopt dat we niet zoveel vooruit zijn gegaan. Maar dat heeft niets met de vereniging te maken. Het komt uitslui tend door de studie, die de voorkeur heeft. Ik ben er van overtuigd dat als we bij een Zeeuwse club waren geble ven er nu sprake van achteruitgang zou zijn geweest. Nu worden we ten minste begeleid en daar was in Zee land geen enkele sprake van". Desondanks was ze ontevreden met haar twaalfde plaats. Tot 2500 meter (van de 4500 die de dames moesten af leggen! streed ze mee In de groep, waar uit de latere winnares van brons (Sas- kia Brouwer) tevoorschijn kwam. Maar op dat punt haakte ze af „Het parkoers was te zwaar voor mij. Ook die sterke wand was in mijn nadeel". Blij was wel zus Brigit de Nijs. „Op alle tramingen ging het goed. maar het hele cross-sei zoen liep het in wedstrijden niet lekker Vandaag ging het stukken beter Het ls me honderd procent meegevallen". Door de zevende en elfde plaats van de Terneuzense atletes en de elfde klasse ring van Anjo van Kreuningen haalde Sparta bij de dames wél de clubtitel binnen. Het individuele kampioenschap ging voor het tweede achtereenvolgende jaar naar de Limburgse Carla Beurs kens. die in een aardig duel meervoudig Nederlands kampioene Annie van Sti phout achter zich liet. In de andere categoriên speelden Zeeuwse atleten en atletes vrijwel geen rol van betekenis. Vermeldenswaard is alleen nog de vijfde plaats van Margot de Nijs bij de meisjes A- Ook Piet Vonck namelijk bleef onder zijn normale^niveau. De winnaar van zilver vorig jaar in eigen stad, reikte nu niet verder dan een achtste plaats. Om dat er een valse start was (het gebeurt niet alleen in Wllhelminadorp) kreeg de kleine Hulstenaar twee kansen om nu eens een keer goed te vertrekken. Op nieuw echter maakte hij zijn reputatie van slow starter waar. „En vorig jaar DUINDIGT - De latere winnaar Klaas Lok (9) leidt hier naast de winnaar van de zilveren plak, Tonnie Luttlkhold het kopgroepje op weg naar de finish. iDoor Peter de Jongei WASSENAAR - Hulst blijft Nederlands veldloopstad nummer één. Met het behalen van de nationale clubtitel, zondagmiddag op de renbaan Duindigt in Wassenaar, bewees de vereniging RKHAV dat de Zeeuwse atletiek in de breedte op die discipline nog altijd over de meeste kracht beschikt. Echter hoe schitterend die prestatie ook is, duidelijk werd gisteren wel dat de brede top niet langer een puntige spits is, maar stilaan een stompe punt is geworden. Met een achtste plaats voor Piet Vonck en een zeventiende positie voor Jo Schout bleven de Zeeuwse toppers achter in het geweld van de strijd om de individuele titel, die opnieuw terecht kwam bij Klaas Lok van Phoenix. van de belangrijkste concurrent (Uni- tas) het „In de staart" van het peloton minder goed deden. Voor het vereni gingskampioenschap tellen de presta ties van de eerste vijf lopers. En juist de laatste schakels waren bij de Sittardse club minder. Jan van Laarhoven was met een twintigste plaats de derde RKHAV-er maar net onder de derde Unitas-loper HU bleef zijn clubgenoot- Marien van Prooijen (23-ste voor). „Daar baal Ik van", zei Van Prooijen. „Dit ls boven verwachting", zei de ge lukkige Vermeule na de twaalf kilome ter lange, barre tocht. „Vorige week heb ik nog wel hard getraind, maar deze week met Ik had gerekend op een plaats bij de eerste dertig, maar zo goed als ik vandaag liep zat er meer in". Aar dige bijeenkomstigheid voor Vermeule was dat niet de winnaar van het Zeeuw se crosskampioenschap. Kim Reynier se. flonkerde (door maagklachten kwam hij niet aan de bak) maar hij. .Ach. normaal gesproken zou Kim bij mij in de buurt hebben moeten zitten. Eigenlijk nog wel voor me". De Dyna mo-atleet bereikte zijn vijftiende plaats door een knappe eindspurt, waarin hij zelfs Jo Schout nog voorbij ging. Op nieuw een bewijs dat de gevestigde orde langzaam aan het capituleren is. Slow-starter „Ik wilde persé voor hem zijn, maar Jan kan zich enorm op één wedstrijd voor bereiden". En Van Laarhoven: „Ik zeg altijd: je moet maar één keer per jaar goed zijn en dat is op het Nederlands kampioenschap". Zelfs Arnold Schout, de vijfde man van Hulst, bleef de num mers vier en vijf van Unitas voor. De (vierde) titel was binnen. Vraagteken De strijd bij de dames leverde voor wat De oudere, geroutineerde kern lijkt nu toch lichtjes aan slijtage onderhevig te zijn en het wordt hoog tijd dat jong ta lent de macht gaat overnemen. Hoewel de opvolgers van de generatie Vonck en Schout niet in rijen van dne staan opge steld. was er zondagmiddag op het nat te Duindigt toch één lichtpuntje te ont dekken. Middelburger John Vermeule (door Vonck in het verleden al aangewe zen als een mogelijke troonopvolger) verraste met een fraaie vijftiende plaats en was daarmee de beste eerstejaars se nior in een veld van 280 deelnemers. spreken want In het laatste beklim- minkje in het bos ben ik over een tak gevallen". Toch was Vonck realist ge noeg om zijn tegenvallende klassering niet louter en alleen op de zwakke start te steken. In voorgaande jaren zag hij kon ik nog net by het eerste groepje aanpikken Nu lukte dat niet en dat heeft me zeker vijf, zes plaatsen gekost. Achteraf bekeken mag ik nog van geluk altijd nog wel kans een gat te dichten, maar nu lukte dat - vanwege de gewel dige strijd vooraan - niet, „De ton in Nederland", moest hij toegeven, „is bre der geworden Dat RKHAV toch de clubtitel binnen haalde kwam vooral omdat de lopers John Vermeule verraste met een vijftiende plaats in hel nationaal kampioen schap. BRUSSEL - Op de 24e speeldag van de Belgische competitie is Be veren één punt ingelopen op koploper AnderlechL Beveren won zondag op eigen veld met 2-0 van Standard Luik, nadat Anderiecht de avond tevoren in Limburg tegen Win- tcrslag niet verder was gekomen dan 1-1. De Brusselse formatie kon zich het puntverlies echter permitteren. Met nog tien wedstrijden te spelen bezit Ander iecht een riante voorsprong van zeven punten op Beveren. Lokcren, tegenstan der van AZ'67 in de kwartfinales van l.et toernooi om de UEFA-beker, verloor de uitwedstrijd bij Kortrijk: 4-2. Anderiecht heeft tegen Winterslag een moeilijke avond beleefd. In de 34e mi nuut gaf Denier de thuisclub de leiding 1 0. Pas twintig minuten voor het einde liet Willy Geurts de gelijkmaker aante kenen. Een numeriek veldoverwicht kon Anderiecht in de slotfase, toen Win terslag van Lessen met een blessure verloor en de wisselmogelijkheden al benut waren, niet uitbuiten. Beveren sloeg de aanval van Standard op de tweede plaats op eigen veld be kwaam af. De thuisclub dwong meer en betere kansen af en won verdiend met 2-0. Pas in de 79e minuut kon Beveren overigens het veldoverwicht in de score tot uidrukking brengen. Cluytens en Alberts, drie minuten voor het einde, bepaalden de eindstand op 2-0. Lokeren leek in de eerste helft van het duel tegen Kortrijk de nederlaag, die het afgelopen woensdag by AZ'67 in de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het UEFA-bekertoemooi leed. te boven. De club nam tweemaal een voor sprong, door Gudjonsson en Preben Larsen. Belde malen nivelleerde de thuisclub voor de rust de stand vla Po- mini en Volder: 2-2. Na de pauze was Kortrijk de betere en de strijdvaardigste ploeg. In de 66e mi nuut bracht de Schrijver Vermeersch binnen de beruchte ïynen ten val. Die zelfde Vermeersch benutte de toege kende strafschop: 3-2. Een sterk aanvallend Lokeren heeft uit alle macht geprobeerd die achterstand weg te werken. Zoals zo vaak in het voetbal viel het doelpunt aan de andere kant. Negen minuten voor het einde profiteerde Cómer bekwaam van een moment van onachtzaamheid ln de de fensie van Lokeren 4-2. Voor de eerste klasse van de Belgische voetbalcompetitie zyn dit weekeinde de volgende wedstryden gespeeld Beveren - Standard Luik 2-0. Berchem Sport - Oent 04); Kortrijk - Lokeren 4-2; Winterslag Anderiecht 1-1: Llerse SK - Waterschei 2-0. RWD Molenbeek - Club Brugge 2-2. Beer schot - Beringen 2-2; FC Luik - FC Antwerp 4-0, Cercle Brugge - Waregem 2-1 De stand (alle ploegen speelden 24 wedstrij den): lAnderlecht 41 pnt; 2 Beveren 34; 3 Lo keren 30, 4 Standard Luik 29; 5 Antwerp. Club Brugge en Llerse 26; 8 Oent 25, 9 RWD Molenbeek en Winterslag 24; 11 Waregem 22; 12 Kortrijk 21; 13 Luik 20. 14 Cercle Brugge 19.15 Waterschei en Beringen 17; 17 Berchem Sport 16; 18 Beerschot 15. Engeland Nederlands international Frans Thijs- sen is zaterdag weer goud waard ge weest voor Ipswich Town. Zeven mi nuten voor het einde bracht hij in Not tingham Ipswich Gp gelijke hoogte met Forest in een duel uit de kwart-finales van het toernooi om de Engelse voet balbeker. Ipswich kan dus nog verder gaan in zijn jacht op de Engelse titel en de beker plus de UEFA-beker. De vier-kwart-fmaiewedstryden van za terdag leverden maar een halve finalist op. Tottenham Hotspur won op eigen veld met 2-0 van Exeter uit de derde divisie, de andere twee wedstrijden ein digden onbeslist. Wolverhampton kwam met 1-1 weg uit Middlesbrough en Everton - Manchester City eindigde op 2-2. Nottingham Forest - Ipswich was een dramatische wedstryd voor Forests rechtsachter Vlv Anderson. Na een klein kwartier speelde Anderson te slap terug op doelman Shilton, waardoor Mariner kon scoren. Acht minuten later werkte hy een Inzet van Arnold Mürh- ren achter zyn eigen doelman. Maar Ipswich kwam nog in dezelfde minuut terug door Trevor Francis en voor de rust was de stand al gelijk na een goede actie van Francis, die door Walsh werd voltooid. Vlak voor rust liep de onfortuinlijke An derson een schouderblessure op na een botsing met Cooper en in de tweede helft was de verdediger vervangen door de Zwitserse international Raimondo Ponte De Zwitser stond aan de basis van Forest derde treffer. Een door hem geschoten bal raakte de hand van John Wark en scheidsrechter Clive Thomas gaf een strafschop, die Robertson ver zilverde. Zeven minuten voor het einde legde Thy ssen de eindstand vast op 3-3 In de Engelse league kwam Aston Villa weer op geiyke hoogte met Ipswich door zyn overwinning met 2-1 op Sun derland. Villa heeft echter een wed strijd meer gespeeld dan de ploeg van Muhren en Thy ssen. Beker Engeland, kwart-finales Middlesbrough - Wolverhampton Wande rers l-l. Nottingham Forest - Ipswtcht Town 3-3. Everton - Manchester City 2-2; Totten ham Hotspur - Exeter 2-0. Engeland, eerste divisie Brighton - Coventry 4-1; Leicester City Arsenal 1-0; Southamp ton - Manchester United 1-0; 8underland - Aston Villa 1-2, West Bromwich Albion - Crystal Palace 1-0 Schotland in sscnouana weraen Hangers en Dun dee United halve finalist. Dundee won gemakkelyk van het een klasse lager spelende Motherwell, 6-1. Na twintig minuten was de score al 4-0. Rangers had het iets moeilijker tegen Hibernian, dat van 0-2 tot 1-2 terug kwam. Na rust echter besliste Jim MCarthur het duel ln het voordeel van dc ploeg uit Glasgow, die ook na rust veel sterker was. Beker Schotland, kwart-finales. Dundee Uni ted - Motherwell 6-1Rangers Hibernian 3-1 Schotland, eredivisie Aberdeen Hearts 4-1; Alrdneonlans - Partick Thistle 2-0, St.-Mlr- ren - Kilmarnock 1-1 Duitsland Bayer Leverkusen bejubelde zyn Vi king Arne Larsen Ökland na zijn bril jante party tegen de heersende kam pioen Bayem Munchen. Met 3-0 won Leverkusen dankzij een onvervalste hattrick van Ókland. Binnen 20 minuten voltrok de ongrijp bare Noor het vonnis over Bayern Mun chen in de derde. 18e en 24e minuut. Leverkusen stond op zyn kop. het met 13.000 toeschouwers gevulde Ulrich Ha- berland stadion barstte byna van het enthousiasme uit zyn voegen by de af gang van de titelhouders. De 26 jaar oude Ökland was de held en bedwinger van de trotse Bayern gewor den. Dankzij deze overwinning nestelde Hamburger SV zich weer met twee pun ten voorsprong op kop ook al door de 2-1 triomf op Borussia Mónchenglad- bach, de zestiende overwinning in dit seizoen. De nummer drie van de rang- lyst, Sttgart had het bijzonder moeliyk tegen een van de degradatiekandida ten, Bayer Ürdingen, dat slechts na 3-2 boog. UEFA-bekerhouder Eintracht Frankfurt, die evenals Stuttgart reeds acht punten achterstand bezit op kop loper HSV. behaalde in München by 1860 München een knappe zege met 0-2. De 'leeuwen' die even opgelucht had den adem gehaald na hun succes tegen Neurenberg zitten nu wederom diep in de moeiiykheden. Uitlagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden in de Bundeliga: Bayer '04 Leverkussen -Bayern Munchen 3-0; Hamburger SV - Bor. Monchengladbach 2-1. Bochum -1 Fc Keulen 1-1: Arminia Blefeld - Bor Dortmund 1-0; Schalke 04 - Fortuna Dusseldorp 0-4; MSV Duisburg -1 Fc Kalsers- lautem 1-1 1860 München - Eintracht Frank furt 0-2; Stuttgart - Bayer Ürdingen 3-2. Karlsruhe -1 Fc Neurenberg 4-1 Stand aan de kop. 1 Hamburger SV 23-26, 2 Bayem München 23-34, 3 Stuttgart 22-44 1 Elntr. Frankfurt 23-28, 5 Kalserstautem 21- 26; 6 Keulen 23-25; 7 Karlsruhe 23-24. Italië De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van de Ita liaanse voetbalcompetitie zyn: Avelllno p Perugia 2-1. Cagliari - Torino 1-1; Catanzaro - Brescta 0-0. Internazlonale - Fio- rentlna 1-2; Juventus - Ascoll 3-0; Pistoiest Bologna 0-2, Roma - Napoll 1-1; Udines-Co mo 2-0. Stand na 20 wedstrijden 1 Juventus 27 pnt.2 Roma 27, 3 Napoll 24; 4 Inter Milaan 24; 5 Napoli 246 Torino 21,7 Cagllar) 21,8 Bolog na 18; 9 Catanzaro 18. 10 Fiorentina 18. Udlnes 18, 12 Avellino 17; 13 Ascoli 16; Brescia 15. 15 Como 15; 16 Pistoiese 15. li Perugia 9. Portugal De uitslagen van de zondag voor df hoogste afdeling van de Portugese voetbalcompetitie gespeelde wedstrij den zyn. Amora - Portimonese 2-0. Act demico Colmbra - Benfica 0-2; Porto- Sporting Brage 1-0; Academico Viseu- Varzim 1 -0; Maritimo Funchal - Boavis ta 0-2; Guimares - Esphino 3-0: Sporting Lissabon - Vltoria Setubal 1-0; Belenen- ses - Penaflel 3-1. Na 22 speeldagen is de stand op kop 1 Benfica 39 pnt.. 2 Porto 37; 3 Sportiig Lissabon 28; 4 Boavista 24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 16