Sint-Aloysius komt in zwaar weekeinde te kort Nederlands record Andries van de Rijt op SGB-kampioenschap Belangrijke winst dames Valkenisse Zeeuwse jeugdturnploegen goed op dreef in Kapelle PZC/sport DUBBEL PROGRAMMA: DUBBEL VERLIES Toeschouwers brengen Wilno uit evenwicht Wim Thans pakt titel 2e klas libre Bridge: Hulst 4-tallenkampioen Nieuw Borgvliet Winst Wieme DYNAM0L00P TROK 700 DEELNEMERS JuAANDAG 9 MAART 1981 GRAAUW - „Er is goed gespeeld, wat het resultaat betreft hadden we van dit weekeinde niet meer mogen verwachten", was het korte, maar duidelijke commentaar van coach Frans van Water schoot van damesereklasser tafeltennis Sint Aloysius uit Graauw onmiddellijk na afloop van het duel van zondagmiddag dat de Zeeuwse dames speelden tegen Avanti en dat met 6-4 verloren werd. Zaterdag speelde Sint Aloysius de uitwedstrijd tegen landskampioen Scylla en dat leverde (en 7-3 nederlaag op. Voor Sint Aloy blijft er niets anders opzitten dan te spelen voor de derde plaats, waarvoor het Limburgse Koningslust de grootste concurrent is. Kadeopeningstrefier van Sterra Blanc- noten en versloeg op haar beurt Vaal- De opmerkelijkste partij tegen Avanti iaert zaterdag op Scylla's zwakste joeelster Sophie Vaalburg. werden doorliet duo Sandra de KruifT en Ste phanie van Gennip al snel de bordjes rerhangen en in een mum van tijd keek a-Aloysius tegen een 4-1 achterstand san. Vivian Blanckaert verkleinde dan de stand nog tot 4-2 door de overigens lievig tegenstand biedende Vaalburg in de derde game haar wil op te leggen waarna Scylla met duidelijke cijfers naar een beslissende 7-2 score liep. Ka rine Verachtert wilde in de laatste par tij niet achterblijven bij haar teamge- WIM WEGMAN KREEG DRANK IN GEZICHT HILVERSUM - Niet dc spelers van het Hilversumse Quick, maar eer der het Gooise publiek tijdens het tafeltennistrefTen tegen Wilno hadden het grootste aandeel in de 6-4-zege van de thuisclub. De emo ties tijdens dit duel, mei de bezet ting van de tweede plaats als inzet, laaiden zo hoog op dat Wim Weg man op de spelersbank zittend de inhoud van een glas sterke drank in zijn gezicht kreeg van een Quick-supporter. Wilno-coach Piet Boone: ,.Het publick probeer de met alle middelen onze spelers uit hun spel te halen. Wim Wegman moest die supporter gewoon van zich af schudden". De kritiek van Boone gold echter niet alleen het publiek. Ook de ar bitrage liet volgens de Vlissingse coach nogal wat te wensen over. „De scheidsrechters grepen niet voldoende in en voelden de situatie helemaal niet aan. Men informeer de niet eens naar de toestand van Wim Wegman na dat glas-inci dent", verklaarde Piet Boone. Naar aanleiding van het gebeurde heeft Wilno overigens een officieel pro test aangetekend bij de tafel tennis- bond. Naast het 'geval' Wegman waren er og meer zaken die met tafeltennis nauwelijks iets te doen hadden. Boone: „Ik trek me normaal ge sproken niet aan van het publiek, maar op een gegeven moment kwa men een paar halfdronken lieden naar onze spelersbank en dreigden ons met volle glazen te lijf te gaan". Dat gebeurde dan nadat Wilno een 2-3-voorsprong had opgebouwd na winstpartijen van Wim Wegman contra Hans Westerhof en tegen Eric Brakkee, terwijl diezelfde Wegman samen met Dick Jeras ook het dubbelspel in winst omzet te. Dick Jeras verloor eerder van de Middelburger Koen de Vries, die bij Quick speelt. De Vries oordeelde ovengens dat de Wilno-spelers te veel reageerden op kreten vanuit het publiek. „Maar voor de toe schouwers heb ik geen goed woord over", zo liet hij nog weten. Wilfried Dumez moest zijn openingspartij tegen Brakkee inleveren. In het vervolg van de wedstrijd toonde het Hilversumse publiek zich de grote winnaar Scylla is door de 10-0-zege op Sala manders nu bijna kampioen. Quick heeft na de omstreden zege de tweede plaats in handen. STAND: 1 Scylla 7-14; 2 Quick 7-11; 3 Wilno 7-7; 4 JCV 7-6; 5 Docos 7-2; 6 Sala manders 7-2. burg, 19-21 in de derde game waardoor de eindstand van 7-3 geen verrassing genoemd kan worden. Verrassing In het duel van zondag tegen Avanti zag het er lange tijd naar uit dat de Zeeuws-Vlaamse dames voor een ver rassing zouden kunnen gaan zorgen. Want bij de stand van 3-5 in het voor deel van Avanti speelde Karine Ver- achtert een zeer sterke partij tegen de Zuidhollandse sterspeelster Jolanda Noordam. De eerste game won de Bel gische met 22-20, maar zij bleek daarin te veel te hebben gegeven en daarna moest zij de tweede en derde game in leveren bij haar lange tegenstandster. Ook Sterra Blanckaert scoorde een rui me voldoende, maar zij had juist de pech dat Brigitte Kooter na een zwakke start later erg sterk terug kwam, waar door de oudste van de Blanckaert-tel- gen in de verlenging van de eerste game ternauwernood met 22-24 verloor, waar na zij ook de tweede moest inleveren. kwam echter zonder meer op naam van Vivian Blanckaert in de tweestrijd met Jolanda Noordam. Twee voorzichtig acterende tafeltennisters speelden el lenlange rallies, die gemiddeld meer dan één minuut duurden, want toen in de eerste game de tijdregel (dat ge beurd na vijftien minuten spel) in wer king trad, was de stand 8-6 in het voor deel van Jolanda Noordam. De ervaren Avantispeelster bleek de koelbloedigste te zijn en besliste de par tij uiteindelijk na drie kwartier in haar voordeel. Tegen Avanti wonnen Sterra en Blanckaert beiden één partij, terwijl Karine Verachtert er twee op haar naam schreef. Zaterdag tegen Scylla kwamen alle drie de Sint Aloyspeel- sters tot één overwinning. Stand: 1 Scvlla 6-11.2 Avanti 7-13,3 Koningsl. 7-8. 4 St. Aloy 7-4. 5 T Team 7-4. 6 Swift 6-0. ST.-JANSTEEN - De vierde finale van dit seizoen die de biljartvereniging Den Ouden Arend (nu voor JBM Hulst) binnen zijn deuren kreeg, heeft geen Zeeuwse kampioen opgeleverd. Die waren in de voorronden al gesneuveld waardoor dit kampioenschap een Lim burgs-Brabantse aangelegenheid werd. Gedomineerde door Wim Thans uit Maastricht die in deze finale twee de klasse libre van het gewest Zuid- Nederland een geweldige indruk maakte. Thans moest in dit toernooi maar één partij inleveren, liet zijn aparte klasse meermalen schitteren (twee partijen met een moyenne van 10, een zelfs met 12). Vóór de finalepartij tegen Valentijn al onbereikbaar voor de rest, rammelde hij in die slotseance zelfs nog een sene van 64 caramboles uit zijn keu. De kwa liteiten van de jeugdige Thans werden bij de prijsuitreiking door gewestelijk wedstrijdleider Schoofs uit Bladel nog eens extra belicht, waarna wethouder B. de Keyzer van de gemeente Hulst en jeugdconsul Hans Toet (algehele lei ding) dit toernooi afsloten. Wedstrijd leider Jo van Hauten gaf tenslotte deze eindstand: W. Thans (Maastricht) 12-6, 65-64, H. Boeren (Roosendaal) 8-4. 35- 36, P. Andriessen (Maastricht) 8-3, 92- 39. A. Valentijn (Sint Willebrord) 8-3.81- 26, W. Obrijé (Klimmen) invaller voor zieke Korver, 6-4. 29-48, C. Brok (Eind hoven^. 12-28. G Pronk (Tilburg) 4-3. 62-38. W. Schel (Tilburg) 4-3, 30-27. MIDDELBURG - In de basketbal hoofdklas namen de dames van Valke nisse weer wat meer afstand van de bedreigde zone door een 42-47 zege bij WSC. Dynamo '70 bleef riant aan de leiding door een gemakkelijke 60-43 overwinning op OBC. De Marathonda mes verloren met het kleinst mogelij ke verschil van het sterke Kimbria (39- 40). Bij de heren leed BV Souburg een 106-84 nederlaag bij koploper Black Eagles. De Volhardingheren waren vrij. Dames: WSC-Valkenisse In Waalwijk hebben de dames van Val kenisse twee belangrijke winstpunten binnengehaald tegen het onderaan- staande WSC. De dames uitKoudeker- ke begonnen erg zenuwachtig en liepen daardoor een 7-0 achterstand op. Daar na begon het bij Valkenisse te draaien en dit leverde een kleine voorsprong op halverwege: 23-24. Bij Valkenisse was Christien Vos vaak niet af te stoppen en zij werd topscoorster met 21 punten, terwijl de juniore Maij a Bosschaart een uitstekend debuut maakte. In de twee de helft hielden de beide teams elkaar in evenwicht tot 40-40. In de slotfase toonde Valkenisse zich de sterkste, zo dat zij met een 42-47 overwinning huis waarts konden keren. Dynamo-OBC 39-40. maar het eindsignaal redde Kim- bria. Stand dameshoofdklas: Dynamo "70 24-46. Almonte 24-40. Kimbria 24-38, Eastwood Ti gers 24-38. Erp "70 25-30, Altacus 22-28. Tanta lus 23-22, SVH 25-22. Agon 22-20. Marathon 26-20. Virtus 23-28. Condor 24-16, Valkenisse 22-14. Hoppers 24-12, OBC 23-10 WSC 23-4 Heren: Black Eagles- BV Souburg Tegen de gedoodverfde kampioen Black Eagles kwamen de heren van BV Souburg er in de eerste helft totaal niet aan te pas. Tegen de man-to-man ver dediging van Black Eagles liepen de Souburgers zich steeds vast, terwijl er verdedigend helemaal geen vuist werd gemaakt. Het fysiek erg sterke Black Eagles kon daardoor via afstandscho ten en erg veel aanvalsrebounds een gigantische 60-26 voorsprong bij de rust nemen. Na de hervatting herstelde BV Souburg zich uitstekend. Men liet zich nu niet meer afbluffen door de te genstanders. Via 75-45 werd de eind stand 106-84. waaruit het goede spel van BV Souburg in de tweede helft blijft. Het slechte spel uit de eerste helft kon daarmee echter niet meer worden goedgemaakt. Stand herenhoofdklas: Black Eagles 21-38, Nepomuk 21-36, Raak Meubelen 18-28. OBC 19-24. Breda Pioniers 20-22, Titanus 20-20. BV Souburg 20-18. Octopus 20-18. MKlmbria 21- 18. Rush 19-16. Braggarts 21-10, Almonte 21- 8. Volharding 19-4. 13 ZEEUWSE ATLETEN GOED OP DREEF IN ALPHEN A/D RIJN ALPHEN A D RIJN - Op dc eerste grote wegwedstrijd over twintig km waar mee AAV'36 uit Alphen aan de Rijn za terdag traditioneel het wegseizoen opende, toonde een aantal Zeeuwse at leten dat het provinciale 'veld' op de superlange afstanden niet alleen in dc breedte, maar ook kwalitatief groeit. Nadat de vijf man sterke kopgroep in de laatste fase van de wedstrijd de eer ste plaatsen verdeelde met Gerard Mentink als winnaar in 1.02.49 uur, zorgde Peter Hameeteman van Zee land Sport voor een verrassing door zich met een 25e plaats als eerste Zeeuw te klasseren. Hij bleef met deze doorbraak naar de voorste gelederen Johan de Vlieger en Huib Dalebout ruim voor. Opmerkelijk is echter dat het tijdsverschil tussen Hameeteman en bijvoorbeeld Cees Weststraete die als 52e binnenkwam in 1 09.54. vrij gering is. De veteranenloop over 15 km werd ge wonnen door Wim Roelofs van Zaan land in 49.05 min Wim Kaljouw van Dy namo '70 eindigde op een uitstekende 5e plaats in 50 26. Trijnie Smeenga van Dynamo eindigde als 6e bij de dames in 60.50. Marja Wokke werd winnares in 53.11. Uitslag Zeeuwse deelnemers. Peter Hamee teman Zeeland Sport, 1.07.19; Johan de Vlieger. Marathon. 1.08.15; Hulb Dalebout, AV'56, 1.08.40; Cees Weststraete. Marathon. 1 09.54. Job Matthijsse. Dynamo. 11001; Cees VAN Sluys, Marathon. 1.10.54 Vetra- nen 5 Wim Kaljouw. Dynamo, 49 05. 9 Hel- muth Vercammen, Marathon, 52.26. Dames: 6 Trijnie Smeenge. Dynamo. 60.59. Monique de Vries was zaterdag in Kapelle de sterkste turnster van de Volharding- ploeg. Zij eindigde op de zevende plaats. HULST - In Zeeland Zuid heeft de vier tallencompetitie bridge in de hoofdklas winst opgeleverd voor het eerste team van de B.C. Hulst, bestaande uit mevr Biesbroeck-v. Geel enBiesbroeck-Beu- zenberg. De hegemonie van de B. C. Luctor is doorbroken. Vanaf het seizoen 1973-1974 was Luctor altijd vertegen woordigd in de vervolgwedstrijd tegen Zeeland Midden. Oostburg I heeft zich niet kunnen handhaven en degradeert naar de eerste klas. In de eerste klas staat Luctor n aan de top met maar liefst 56 winstpunten voor op Hulst II. Luctor II promoveert naar de hoofd klas. Uitslagen hoofdklas: Luctor I - Oostburg I 41-34 (12-8): Hulst I - Oostburg I 22-30 (7-131, Hulst I - Luctor I 50-53 (15-5) Eerste klas: Oostburg II - Luctor II6-52 (0-20i; Hulst II - Luctor II25-33 (7-13); Hulst II - Oost burg II 34-22(14-6). Eindstand hoofdklas: (match en winstpun ten 1 Hulst I 479-135. 2 Luctor I 406-124. 3 Oostburg I 351-101. Eerste klas 1 Luctor II 550-177; 2 Hulst II 427-121. 3 Oostburg n 311-62. De vervolgwedstrijd ABC I - Hulst I zal wor den gespeeld op zaterdag 28 maart 1981 in motel 'De Caisson' te Kapelle Aanvang 10 15 uur In deze wedstrijd zal worden beslist wie zich plaatst voor de promotiewedstrijden naar de promotieklas van de Nederlandse bridgebond. Deze wedstrijden worden gehou den op 25 en 26 april 1981 te Breda KAPELLE - De twee Zeeuwse jeugdturnploegen, die zaterdag deelnamen aan de voorwedstrijden voor het nationaal verenigingskampioenschap voor turners en turnsters tot en met 12 jaar hebben het voortreffelijk gedaan. Bij de jongens bleef dc ploeg van Astrow Souburg zijn drie concurrenten voor, hetgeen een eerste plaats betekende. Bij de meisjes was er een verrassende tweede plaats voor het zestal van Volharding Goes. Alleen ASTT Eindhoven toonde zich superieur over het Goese team. Beide Zeeuwse klasseringen betekenen wel, dal zowel Astrow als Volharding naar de finale-wedstrijden mogen op 11 april in Amersfoort. Bij de jongenswedstrijd waren er puike prestaties van de broers Dennis en Ge rard de Nooyer van Astrow. Dennis de Nooyer eiste in de individuele eindklas sering een gedeelde eerste plaats op Op het laatste onderdeel - de lange mat - kon Erik van Batenburg van Tonido Zoelen zich nog naast de Souburger nestelen. De Nooyer draaide een sublie me wedstrijd met een verbluffende re gelmaat. Het hoogste scoorde hij op de lange mat met 8.00 punten, het minste was voor hem weggelegd op de sprong en bij de ringoefening, maar 7.80 punten betekent nog altijd een respectabele beloning. De rekoefening met 7.90 pun ten en de brugoefeningmet 7.85 punten zaten daar nog tussen. Een en ander bewijst wel zijn veelzijdigheid. Broer Gerard de Nooyer bezette in de eindklassering achter de gezamenlijke winnaars een tweede plaats met een achterstand van bijna 2 punten. Harrie Stapel eindigde als derde Astrow-tumer op een goede zesde plaats en Peter Magnee scoorde uitein delijk een negende plaats. Het Astrow- viertal totaliseerde 112.30 punten. Ruim een vol punt meer dan de num mer twee in de eindklassering Tonido uit Zoelen. Bij de meisjes viel er niets te beginnen tegen het elitegroepje van de voormalige nationale kampioene Ans Smulders. De ASTT-ploeg haalde niet alleen de eerste vijf plaatsen in het indi viduele eindklassement, maar manoeu vreerde het als tweede eindigde Volhar ding op 22 punten achterstand. In de individuele eindstand kwamen drie Volharding-meisjes achtereenvol gens op de zevende, achtste en negende plaats. Het beste kwam Monique de Vries voor de dag met een totaalaantal van 27.25 punten. Zij bleef Ella van de Weele en Marjan Oudenaarde daarmee een fractie voor. Irene Buys eindigde als veertiende en de overige drie Volhar- Toon van der Steen werd zondag vierde ln de Ronde van Nleuw-Borgvliet. Win naar was Juul Bruessing, die de 80 kilo meter aflegde in 1.53.32. HU bleef Theo Appeldoorn en Sapnwaay voor. Cees Spaans uit 's-Gravenpolder werd tiende. Bij de junioren (overwinning Van de Klundert uit Hoogerheide) werd Ron Karelse uit Kruiningen zevende voor Nap Hage uit Sint-MaartensdUk. Toon Vermeulen uit Kloetinge legde beslag op de zestiende plaats. Nieuwe ling Pierre Raas werd vUfde en J. Jan sen uit 's-Gravenpolder eindigde als vUftiende. ding-turnsters Carstein Dreesman, Constance Claeijs en Ankie Bookelaar eindigden in de achterhoede van de 42 deelneemsters. Ondanks de tweede plaats in deze voor wedstrijden. die dus kwalificatie voor het eindtoemool betekent, is het uiterst dubieus of de ploeg op 11 april naar Amersfoort zal gaan Bennie Westrate: „Juist op deze dag vieren we ons 90- jarig jubileum by Volharding, waaraan een feestelijke uitvoering is verbonden. Er zal nog wel over gesproken worden, maar ik verwacht niet dat we naar Amersfoort zullen gaan. Ook de meisjes zullen wel de voorkeur geven aan een uitvoering in eigen gelederen" Uitslagen van de wedstrijden voor het natio naal verenlgir.gskampioenschap ln sporthal "Het Groene Woud' in Kapelle Jongens totenmetl2jaar 1 Astrow Souburg 112 30 punten; 2 Tonido Zoelen 111.15 pun ten, 3 Olympia Harderwijk 102.15 punten. 4 PSV Eindhoven 87.20 punten. Meisjes tot en met 12 jaar 1 ASTT Eindhoven 150 90 punten; 2 Volharding Goes 128.55 pun ten; 3 Tazos Nljkerk 125.80 punten; 4 Veer kracht Prinsenbeek 122.30 punten; 5 Gymnastiekvereniging Hattuin 112.75 pun ten, 6 Olympia Harderwijk 109,45 punten; 7 ETUCA Veghel 108.85 punten (buiten mede dinging). Werner Wieme uit IJzendUke heeft za terdagmiddag in het Belgische Lede een wielerwedstrijd voor amateurs over 132 km gewonnen. HU legde die afstand af in 3 uur en 30 minuten. Aan de meet had hU 15 seconden voorsprong op de Belg Frangols Nauts. die tweede werd en de Nederlander Michel van DUk uit Somerem. De dames van koploopster Dynamo '70 traden ongeïnspireerd aan tegen het zwakke OBC uit Oss. OBC kon daar door verrassend bUbffiven tot 20-18 na 15 minuten. Daarna drukte Dynamo '70 even op het gaspedaal, waardoor de ruststand 34-18 werd. In de tweede helft bouwde Dynamo '70 de voorsprong ver der uit zonder zich echt in te spannen. De eindstand werd 60-34. Marathon-Kimbria Marathon speelde een sterke wedstrijd tegen het op de derde plaats staande .Kimbria, dat het enige team is dat erin geslaagd is om Dynamo '70 te verslaan. In een sportieve en goed geleide wed strijd ging de strijd gelyk op tot 16-16, waarna Kimbria een kleine voorsprong opbouwde, die bij de rust 19-22 was. Na de pauze hield Kimbria onder leiding van Margreet van Putten het initiatief. De ploeg uit Maastricht liep daardoor uit naar 25-36. Een 3-2 zonepress van Marathon leverde echter toch nog een zeer spannende slotfase op. Coby van Eenennaam bracht Marathon terug tot OOSTKAPELLE -Het massale ivas zaterdag een beetje verdivenen uit de presta- tieloop van het Middelburgse Dynamo in het duinterrein bij Oostkapelle. Hel weer werkte dan ook niet mee om evenals vorige jaren meer dan duizend deelnemers aan de startstreep te krijgen. Het werden er ditmaal 500 voor de grote loop over 5, 10 of 15 kilometer tde deelnemers mochten onderweg kiezen) en voor de jeugdloop en de speurtocht voor het gehele gezin kwamen er nog eens circa 200 bij. zodat Dynamo's prestatieloop totaag circa 700 dóórzetters trok. Vele wedstrijdatleten, trimmers, voetballers, schaatsers en andere sporters zorg den voor een prima start tin tegenstelling tot vorige week de wedstrijdlopers in Wilhelminadorpen dankzij het deskundige commentaar van Hans Bostelaar konden het aan de kant blijvende publiek precies aan de weet komen wat er tijdens de loop aan de hand was. De meeste deelnemers kozen de 15 km. zodat het sportieve element zeker aan zijn trekken kwam. GOES - Voor het eerst in de geschiedenis van de SGB. de sportclub gehandicap ten Bevelandcn. gevestigd in Goes, heeft een van dc leden van deze enige Zeeuw se sportvereniging voor gehandicapten een Nederlands record verbeterd. Dat gebeurde zaterdag tijdens de door de SGB georganiseerde zwemwedstrijden voor junioren en een groep senioren om het Nederlands kampioenschap. De Goese 15-jarige lts-Ieerling Andries van de Rijt zwom tijdens dit evenement een recordtijd op de 100 meter schoolslag in de klasse 6 (dwarslaesics en polio). Van de Rijts winnende tijd van 1 54.3 was bijna vijf seconden beter dan de oude recordtijd van 1.59.5. Het was niet de enige medalllewinst van de Goese scholier: tydens de 100 meter rugslag veroverde Andries van de Ryt een zilveren medaille Zijn tijd: 1.53.2 en dat was een opmerkelijke verbetering van zijn vorige persoonlij ke record, dat op 1.59.6 stond Jammer genoeg is Andries van de Rijt de enige junior bij de Bevelandse sportclub voor gehandicapten. Het is duidelyk: dit aantal is beslist voor uitbreiding vatbaar, temeer omdat de zwemsport een goede remedie voor de gehandicapten kan zyn. ZU hebben namelijk veel steun van het water. Door zijn prestaties had Andries van de Rijt de mogelijkheid om zich te plaatsen SGB-secretaris Kees Kempe kijkt vol trots naar de vaan. die hij van NIS-voorzit- voor de Nederlandse senioren kampioenschappen, die over enige tijd in Emmcn ter Wim Ruth ontving Naast Kempe SGBvoorzitter Stoter. worden gehouden (De SGB had zich ook kandidaat gesteld voor de organisatie daarvan, métui uc uuimiiju senioren wordt in een 50-meterbad gezwom men. terwijl Goes kan beschikken over een 25-meterbadl. Omdat het een beetje te druk voor Andries wordt zal hij nog niet deelnemen aan de seniorenkampioen schappen. Misschien volgend jaar: dan is hij senior. Zoals gebruikelijk üjdens dcrgelykc wedstrijden werden er in Goes 'hopen' Neder landse records gezwommen. Dit kampioenschap leverde maar liefst dertig natio nale recordverbeteringen op Daarnaast werden er zes wereldrecords verbeterd. De grootste oogst kwam in handen van Helmondse Miriam Sanders, die snellere wereldty den vestigde op de 100 met ererschoolslag.de 100 meter rugslagen de 150 meter wisselslag in de klasse C 1 (amputaties). Andere wereldrecords werden gevestigd door Annemlek van Dijk. Sylvia Cornells- se en Jeanette Verkuil. Het bestuur van de NIS (Nederlandse invaliden sportbond) had deze middag eea verrassing in petto voor de SGB. De Goese club kreeg namelijk als eerste van de Nederlandse clubs, die een nationaal kampioenschap organiseren, een speciaal daarvoor ontworpen vaantje uitgereikt. NIS-voorzitter Wim Ruth overhandigde liet kleinood aan SGB-secretaris Kees Kempe. Zoals gebruikelijk werd de SGB deze middag bijgestaan door leden van de Goese zwem- en poloclub De Ganzc en door het jurykorps van de kring Zeeland van de nationale zwemband. Andries van de Rijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 13