Veere gaat in beroep tegen afwijzing plannen door gs Week voorwaardelijk voor illegaal rijden met motor Vlissings raadslid vraagt naar ontbreken bouwplan THEMA-AVOND IN VROUWENHUIS VLISSINGEN PZC/streek Scheepsmodel uit klomp voor Vlissings museum KANTONRECHTER MIDDELBURG m GESCHIL OVER HOOGTE BEDRIJFSUITBREIDING IONDERDAG 26 FEBRUARI 1981 VEERE - De gemeente Veere gaat in beroep bij de Kroon tegen de afwijzende beslissing van het college van Gedeputeerde Staten ten aanzien van een gedeelte van het bestemmingsplan Gapinge. Dit plan werd reeds in november 1979 door de Veerse gemeenteraad vastgesteld. Het gedeelte dat GS niet goedkeuren betreft de uitbreiding van de Aluminiumfabriek Zeeland aan de Maria van Reigersbergstraat. !iu Is het niet zo dat GS tegen die uit breiding op zichzelf zijn. In tegendeel, je hebben het besluit zelfs genomen in bet voordeel van de fabriek. De ge beente Veere had in haar bestemml cplan namelijk bepaald dat de be drijfshallen. die bijgebouwd moeten torden, een goothoogte mochten heb ben van maximaal drie meter. Daarte gen ging de fabriek in beroep bij gs. De uitbreiding is bestemd voor de opslag tan materialen en met een goothoogte l3n drie meter wordt de opslagcapaci teit volgens het bedrijf wel erg klein Uitbreiding in de 'breedte' kan ook niet, omdat daarvoor de ruimte ontbreekt. Gs hebben het beroep van de alumi- Meningsverschil Opbouwwerk in Vlissingen en CDA blijft VLISSINGEN - De stichting Opbouw werk Vlissingen en de CDA-fractie van Vlissingse gemeenteraad zijn woensdagavond niet tot overeenstem ming gekomen over het beleid dat zou moeten worden gevoerd door de op bouw werkgroep stadsvernieuwing. Het gesprek heeft volgens fractievoor- Htter A. Hoefkens van het CDA wel de standpunten van beide partijen ver duidelijkt, maar deze niet dichter bij ten gebracht. Er zijn verschillen van mening blijven bestaan over de zoge naamde 'brugfunctie' van het opbouw werk en de oorzaak voor de irritaties die bij het gemeentebestuur van Vlis singen bestaan over het werk van het opbouwwerk stadsvernieuwing. De CDA-fractie is volgens de heer Hoef kens van mening, dat de irritaties wor den veroorzaakt door ccmmunicaties- ioomissen tussen de stichting en het college van b en w van Vlissingen. Met te indiening van de motie bij de behan- feling van de gemeentebegroting voor n november van het vorig jaar «eft het CDA volgens de heer Hoef- l»ns een signaal willen geven, zoals ook i! een jaar eerder bij de behandeling izn de gemeentebegroting voor 1980. dat de 'brugfunctie' van het opbouw werk stadsvernieuwing wat 'evenwich- liger in het midden' moet komen te lig gen en de stichting niet zo sterk het zwaartepunt moet leggen bij het infor meren van de overheid over de verlan gens van de bevolking, maar ook meer de verlangens van de overheid moet verduidelijken voor de bevolking. Dat was volgens de heer Hoefkens ook het uitgangspunt voor het beleid van de Stedelijke Raad voor het Maatschap pelijk Welzijn, waaruit de stichting Op bouwwerk Vlissingen is voortgekomen. De stichting zegt echter bewust te heb ben gekozen voor het leggen van een zwaartepunt bij de bevolking en dat ook vast te hebben gelegd in de statu ten, waaraan ook de CDA-fractie goed keuring heeft verleend. niumfabriek gegrond verklaard Maar de gemeente Veere vindt dat de goot hoogte niet meer dan drie meter mag bedragen omdat anders het landschap pelijk aanzicht wordt geschaad. Ook vrezen de raad en het college dat het geheel een onvriendelijk beeld zal vor men in relatie tot de dicht bij het fa- Christelijk koor Oud-Vossemeer hield jaarvergadering OUD-VOSSEMEER - Het christelijk gemengd zangkoor in Oud-Vossemeer hield de jaarvergadering in het her vormd verenigingsgebouw in Oud- Vossemeer. Bij de bestuursverkiezing werden me juffrouw Rijstenbil en de heer A. Geuze herkozen. Mevrouw Van der Wiele en mevrouw Bout werden herkozen in de kascommissie. Tijdens de vergadering besprak men tevens het programma voor 1981Het koor zal onder meer mee werken aan radio-opnamen van de Evangelische Omroep. Deze zijn op 2 april in Stavenisse en op 15 mei in Tho- len. Dinsdag 12 mei bestaat het koor 35 jaar. In verband met het beladen program ma heeft men besloten pas in oktober het zevende lustrum te vieren. SKW Westdorpe wil soos voorjeugd boven vijftien jaar WESTDORPE - De stichting Sociaal- Kultureel Werk in Westdorpe houdt vrijdag 27 februari een vergadering in Concordia in Westdorpe. Tijdens deze bijeenkomst wil men de mogelijkheden bespreken om te komen tot de oprich ting van een soos voor de jeugd boven de vijftien jaar De vergadering begint om 20.00 uur brieksterrein bestaande en nog te bou wen woningen. Raad tegen Tijdens de raadsvergadering van woensdagmiddag zei burgemeester A. Hack: „Ik vind het onbegrijpelijk dat GS nu ineens aan die hoogte van zes meter willen vasthouden". V\'D raads lid A. Poppe. vroeg zich af of beide par tijen (gemeente en fabriek) niet wat na der tot elkaar te brengen waren. Hij zei: „Kunnen we de hoogte dan niet be palen op 4,50 meter". Raadsvoorzitter Hack: „Nee. dan ga je een beetje aan handjeklap doen en trouwens, dan kunnen we niet in beroep bij de Kroon". Het VVD-raadslid wenste zijn voorstel in stemming te brengen, htegeen ook gebeurde. Alle raadsleden, behalve de tweekoppige WD-fractie. waren te gen. De raadsleden gingen unaniem ak koord met de aankoop van een semi permanent lokaal ten behoeve van de bijzondere lagere school aan de Nieuw- straat te Vrouwenpolder Met de aan schaf is een bedrag gemoeid van bijna 120.000,-. Door deze aankoop krijgt de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland hield jaarvergadering. SINT-ANNALAND - De dorpsgemeen schap Sint-Annaland hield onder lei ding van voorzitter J C. Kooijman de jaarvergadering ln het Dorpshuis aan de Kloosterstraat. Bij de bestuursver kiezing werd de heer M. C. Polderman met algemene stemmen als bestuurslid herkozen, terwijl m de plaats van de heer W. C. van Breda de heer J. Vroegop werd benoemd. De voorzitter vroeg me dewerking van de leden voor de viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Fanfare Accelerando" van 21 tot en met 26 september school vier leslokalen Woordvoerders van alle fracties in de Veerse gemeente raad zeiden bijzonder verheugd te zijn met de voorgestelde koop. In eerste in stantie wilden b en w namelijk voorstel len om het lokaal te huren van Salon- en Wagenbouw. maar na veel rekenwerk bleek dat na het tweedejaar van de af schrijving, aankoop goedkoper blijkt te zijn dan huur De raadsleden hadden verder geen en kele moeite met de verhoging van de tarieven in en rond de jachthavens met 15,5 procent. Aan het eind van de verga dering deelde burgemeester Hack mee, dat wethouder B. Arendse er in de vol gende vergadering weer bij zal zijn. Zo als bekend is de wethouder enkele maanden met ziekteverlof geweest In die periode werden zijn werkzaamhe den waargenomen door CDA-fractie- voorzitter W Sanderse, die door de bur gemeester dan ook hartelijk werd be dankt voor zijn tijdelijk wethouder schap „Dat is bewust gedaan, omdat de be- :rs in een zwakke positie staan en het meeste behoefte hebben aan onder steuning van het opbouwwerk. Het college heeft al een heel ambtenaren apparaat tot zijn beschikking. Het col lege zit echt niet te wachten op onder steuning van een opbouwwerker stadsvernieuwing", aldus opbouw werker A. de Ceuster. De stichting zegt ook nog niet overtuigd te zijn, dat de irritaties bij het gemeentebestuur worden veroorzaakt door alleen even tuele communicatiestoornissen. Het gesprek met het college van b en w van Vlissingen over de communicatie, dat vorige week heeft plaatsgevonden, wordt in maart gevolgd door een twee de gesprek. Het eerste gesprek is vol gens De Ceuster namelijk niet naar te vredenheid verlopen. Over het gesprek tussen CDA en de stichting opbouwwerk wordt nog ver der gesproken, zowel in de CDA-fractie, als in het algemeen bestuur van de stichting, Het is nog niet bekend, of dit zal resulteren in een tweede gesprek tussen beide partijen. „Wij wachten bovendien het antwoord van het college af over de communica tie, dat is bij de begrotingsbehandeling voor 1 juni is beloofd. Daarna zullen wij bekijken of alsnog de motie wordt inge diend. om een deel van de subsidie voor de stadsvernieuwing in te trekken en te besteden aan bijvoorbeeld de afdeling voorlichting, die dit werk dan zou moe ten oppakken", aldus de heer Hoelkens. Jaarfeest NCVB afdeling Geersdijk GEERSDIJK - De NCVB-afdeling Geersdijk hield haar jaarfeest in het Drenthe huis in Geersdijk onder leiding van de presidente mevrouw J. van Lob- beregt. De avond werd gevuld met voor dracht. bingo en een verloting. De vol gende vergadering is op 19 maart, dan zal de heer Vos dia's vertonen over zija reis naar Noorwegen Carnavalsavond in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - De jeugdsoos te Hoedekenskerke houdt vrijdag avond een carnavalsavond voor de jeugd in het verenigings gebouw de griend. De carnavalsavond begint om 19.00 uur. VLISSINGEN - Ongeveer 20 vrouwen zijn woensdagavond naar een the ma-avond van het Vlissingse Vrouwenhuis gekomen waar het onder werp 'vrouw en arbeid' werd besproken. Spreeksters in het Vrouwen huis aan het Groenewoud te Vlissingen, waren Anita Idskes, voorzitster van de districtscommissie voor vrouwen van de Industriebond FNV en Herma Kuperus, die zich bezig houdt met een onderzoek over de vrouw op de Zeeuwse arbeidsmarkt en de toegankelijkheid van mannenberoe pen voor vrouwen. De aanleiding voor deze avond was een eerder gehou den weekeinde voor Zeeuwse vrouwenhuizen en café's in Aardenburg. Anita Idskes begon haar inleiding met een stukje geschiedenis van vrouwenarbeid, waarbij vooral de strijd om gelijke beloning voor man en vrouw aan de orde kwam. De vakbeweging zette zich toen al in voor gelijke rechten van de vrouw in het arbeidsproces. Financieel ge zien zijn die gelijke rechten bereikt, alleen moet er nu een betere verde ling komen van het werk dat er is. Zelfs in een mannenbond als de in dustriebond hebben nu de vrou wenzaken aandacht gekregen. Er is door de adviescommissie voor vrouwen een nota opgesteld: man nen. vrouwen en arbeid, waaruit dit jaar een beleidsplan naar voren komt," vertelt Anita Idskes Arbeidstijdverkorting noemde de voorzitster een belangrijke zaak voor vrouwen die zowel binnen- als buitenshuis werkzaam zijn en voor het scheppen van meer werkgele genheid Herma Kuperus sprak over de pro blemen bij veel werkgevers over het in dienst nemen van vrouwelijk personeel. „Veel werkgevers zijn bang dat vrouwen met kinderen vaak verzuimen. Ook worden er vaak problemen gemaakt als een vrouw in een bedrijf werkt waar verder alleen mannen werken. Een vrouw met een leidinggevende functie, die mannen 'onder' zich heeft, zou ook problemen opleve ren. Deze zaken zouden allemaal eens onderzocht moeten worden," meent Herma Kuperus, Verder werd er nog gesproken over vrou wen m contmue-dienst, wat nu nog bij de wet verboden is. Het onderwerp vrouw en arbeid, waarover ook in vrouwenhulzen in bijvoorbeeld Oostburg, Goes en Zierikzee op dit moment gesproken wordt zal in het weekend van 27 en 28 maart in het VanEeghenhuis te Aardenburg nog eens uitvoerig worden besproken met de andere Zeeuwse vrouwenhuizen en -café's. NCVB-afdeling Vlissingen hield jaarvergadering. VLISSINGEN - De NCVB-afdeling Vlissingen hield haar jaarvergadering in het jeugdgebouw van de Petruskerk te Vlissingen onder leiding van haar presidente mevrouw J. P. den Heeten- Bouma. Mevrouw A. H. Witkamp uit Hoogerhei- de besprak het boek 'Martin Luther King' geschreven door diens vrouw Co- retta King. Bij de bestuursverkeizing waren aftredend de dames mevrouw G. KnuytrSchets, le penningmeesteresse. mevrouw H. L. Strikwerda-Tishauser, 2e penningmeesteresse en mevrouw M. de la Houssaye-Roskam, le secretares se. Hiervoor werden gekozen mevrouw L de Rijcke-Lorier. le penningmeesteres se. mevrouw A. Breure-de Kunder, 2e penningmeesteresse en mevrouw J. P Nieuwkerk-van Liere als le secretares se. De volgende ledenvergadering houdt de afdeling op 31 maart 1981 om kwart voor acht. dan zal mevrouw C. Sandee- de Kam uit Kamperland spreken over de 'Ontwikkelingssamenwerking'. Ook zal nadere informatie gegeven worden over de Vloo-Cursus Vrouwen leren over ontwikkelingssamenwerking!. Thema-avonden Goes werkgroep van D'66 GOES - Op de dinsdagen 3 en 17 maart houdt de regionale werkgroep emanci patie van D'66 in wijkgebouw 'De Pit' in Goes-Zuid thema-avonden. De onderwerpen van deze avonden zijn op 3 maart 'Hoe werkt onze maat schappij rolbevestlgend?', met enkele films en discussie op 17 maart: 'Heb ben meisjes gelijke kansen in het onder wijs'. Op deze avond zullen enkele leer krachten inleidingen houden. De avonden worden gesubsidieerd door de provincie. Zij dragen dan ook geen par tijpolitiek. maar een algemeen emanci- patiegericht karakter. De aanvang van beide avonden is 20.00 uur Lichte daling in bedrijvigheid schepen Kanaalzone TERNEUZEN - De zeevaart via de ha vens in de Kanaalzone en de rede van Terneuzcn is in januari iets teruggelo pen ten opzichte van '80. Er werden 166 zeeschepen gelost en geladen tegen 19" in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. Ook de goederenomzet liep terug: van 748.214 ton naar 616.452 ton. een ver mindering met 131.762 ton. Opvallend daarbij is, dat er voor het eerst sinds lange tijd minder kolen werden aange voerd 176.024 ton tegen 218.254 ton in januari vorig jaar VLISSINGEN - Het stedelijk museum van Vlissingen heeft een bijna hon derd jaar oud scheepsmodel gekregen, vervaardigd uit een schip- persklomp. Het is een model van een zogenaamde poon, een vrachtscheep je dat vroeger veel gebruikt werd voor het vervoer tussen de eilanden, in Zeeland, bij de Wadden en in de Zuiderzee en waarmee soms ook passa giers werden vervoerd. Het college van b en w van Vlissingen stelt de gemeenteraad voor de schenking te aanvaarden. De gemeenteraad van Vlissingen besluit hierover in de vergadering van morgen (vrijdag), die om 14.00 uur begint. Het scheepje is een platbodem met zwaarden en eén mast. Het model is m ongeveer 1887 gemaakt door de Vlissinger J. de Zwarte en moet enigszins worden gerestaureerd. Met name het tuigage moet worden hersteld. De schenker is L A H Vermeulen uit Eindhoven, die het van zijn vader heeft gekregen De maker van het model was een oom van zijn vader, en heeft volgens de heer Vermeulen ook modellen van andere schepen vervaardigd „Mijn kinderen hebben geen interesse in schepen Ik zou het jammer vinden als het model als speelgoed wordt gebruikt", aldus de heer Vermeulen. Het model kan volgens de schenker ook varen. ..De maker probeerde al zijn modellen uit in de haven van Vlissingen. Hij was zelf werkzaam op de veerdienst van Vlissingen naar Breskens. Vaak maakte hij onderweg zijn modellen", aldus de heer Vermeulen. Raadscommissie in Sas van Gent over plan vliegveldje modelbouwclub SAS VAN GENT - De raadscommissie ruimtelijke ordening in Sas van Gent buigt zich vanavond (donderdag) voor de tweede keer over een plan van dc Modelbouwclub Zeeuw sch-Vlaande- ren om in de Seydlitzpoldcr tussen Phi lippine en Hoek een vliegveld voor mo delvliegtuigen aan te leggen. Het imtiatief stuit op weerstand van een aantal omwonenden, zo bleek woensdag 18 februari op een hoorzit ting in de Zandstraat. Zij zijn bang dat de modelvliegtuigen geluidshinder ver oorzaken en de zondagrust verstoren. Verder is niet duidelijk, wie eventuele schade aan de gewassen vergoedt- De Modelbouwclub had voorheen de be schikking over een terreintje in de Vis- artpolder bij Sluiskil. Omdat daarvan de huur is opgezegd moet de vereniging - die 20 actieve leden telt - omzien naar andere mogelijkheden. B. en w. van Sas van Gent willen 3 maart beslissen over het plan om Iets op te zetten in de Seyd- litzpolder. De commissievergadering is om 18 45 uur in het gemeentehuis aan de Westkade El Salvador-avond 'politiek kaffee' in Vlissingen VLISSINGEN - Morgen, vrijdag 27 fe bruari om 20.30 uur houdt de SKA- werkgroep politiek kaffee in het buurt huis 'Scheldebuurt' aan de Glacis- straat 97 in Vlissingen een thema avond over El Salvador Een bestuurs lid van het 'El Salvadorkomitee Neder land' zal een inleiding houden. Ook is een El zanger/gitarist uit Elsavador aanwezig om muziek uit zijn land ten gehore te brengen. In tegenstelling tot eerdere berichten kan de film 'Het Klei ne Duimpje' wegens technische rede nen niet vertoond worden. In plaats hiervan zal een video-band worden ver toond, getiteld 'El Salvador, in de scha duw van de revolutie' Het 'El Salvador komitee' is voorts aanwezig met een uitgebreide informatiestand. De aan vang is 20 30 uur. GEMEENTE ZOU GEEN OPGA VE HEBBEN VERSTREKT VLISSINGEN - Het Vlissings raadslid A. Hoefkens, fractievoorzitter van het CDA, wil van het college van b en w van Vlissingen weten of het juist is, dat de gemeente Vlissingen geen opgave heeft verstrekt van bouwplannen voor 1981 aan de adviescommissie verdeling rijkssteun woningen (AVRW). In een over zicht van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ontbreekt deze opgave. Het raadslid wil ook weten wat de reden is geweest, dat Vlissingen geen opgave heeft verstrekt van de bouwplannen voor 1981. Hij zegt dit in zijn schriftelijke vragen aan het college, voor de vergadering van de Vlissingse gemeenteraad van vrijdag 27 maart, naar aanleiding van opmerkingen van burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen in de PZC van vorige week woensdag, dat de stadsvernieuwing in Vlissingen ernstig in gevaar komt. door het beperken van de toe te kennen woningen Volgens de heer Hoefkens wordt de in druk gewekt, dat de gevolgen van de toewijzingen voor 1981 voor Vlissingen Extra kerkdienst in Sint-Annalnd SINT-ANNALAND - Dinsdag 3 maart is er een extra kerkdienst in de hervorm de kerk in Sint-Annaland. Voorganger isdsM D. Geuze en de dienst begint om 19 30 uur. Jaarvergadering Industriebond CNV afdeling Middelburg MIDDELBURG Dinsdag 3 maart houdt de Industriebond CNV. afdeling Middelburg, in 'De Schakel' haar jaar vergadering. De aanvang is 19.30 uur Inleider op deze 'vraag- en praatavond is districtsbestuurder R Bil uit Goes. desastreus kunnen zijn. Met name is daarbij het plan Gravestraat genoemd. Het raadslid vraagt het college de pu blicaties van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening aan de gemeenteraad te overleggen, waaruit duidelijk blijkt dat de door de burgemeester van Vlissingen uitge sproken zorg over de realisering van het plan Gravestraat gerechtvaardigd is „Is er enig verband", aldus de heer Hoefkens in zijn vragen, „tussen de door de minister toegezegde bijdrage plan Gravestraat en de toewijzingen van woningen, mede gezien de uitspra ken van het ministerie, dat in de catego rie één- en tweepersoonshuishoudens Biljarten Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereni ging "De TrefTers' speelde Bart den Ho! lander de kortste partij in 22 beurten, maakte daarin met 8 caramboles de hoogste serie en ook het beste gemid delde met 2 13. De uitslagen zijn als volgt Piet Hommel J zn. - Sjaak Etien- ne 0-2, Jan Burgers - Bart den Hollan der 0-2, Marien Moerland - Piet Vis 2-0; Ko Geuze - Rien van de Jagt 2-0 Biljartwedstrijden Zeeuwsch-Vlaanderen SINT-JANSTEEN - De topbiljartclub 'De Steense Toep' uit Sint-Jansteen speelde in café Bigodet een wedstrijd tegen de topbiljartclub De Molenkreek uit Westdorpe De Steenenaren wonnen dit treffen met 17-3. de adviezen van de AVRW worden ge honoreerd. En kan het college aangé- ven waarop het advies van de AVRW iQ Vlissingen gebaseerd kan zijn. als in derdaad geen opgave var. bouwplan nen voor 1981 aan de AVRW Zeeland is verstrekt" De heer Hoefkens wil ook van het colle ge een opgave van de bouwplannen die 'volledig gereed zijn voor uitvoering in 1981' en waarvan de uitvoering alleen wacht op de goedkeuring door de mi nister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening. Plattelandsvrouwen afdeling Kruiningen hield een bijeenkomst. KRUININGEN - De afdeling Kruinin gen en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield de maandelijkse bijeenkomst in 'De Korenbeurs' in Kruiningen. Na opening door de presidente me vrouw Boogert, vertoonde de heer Vol- muller, medewerker van het voorlich tingsbureau 'Biofood', een diaserie over het winnen vanOosterse kruiden enhet kweken van groenten op biologische basis. In samenwerking met een re formhuis uit Yerseke. hield de heer Vol- müller een praatje ove het gebruik van reformprodukten bij het bereiden van de dagelijkse maaltijd. Mevrouw Volmuller vertelde over het gebruik van huidverzorgende produk- ten, vervaardigd uit natuurlijke grond stoffen. Zij gaf daarbij een kleine de monstratie. Collecte SINT-ANNALAND - De Zendingscom missie in Sint-Annaland hield een Inza meling ten bate van de Bond van In wendige Zending op gereformeerde grondslag. De opbrengst was 1266.35 MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr W. van Solinge heeft woensdag A. Z. (18) uit Vlissingen voor het zonder rijbewijs of oefenvergun ning rijden op een motor veroordeeld tot een weck voorwaardelijke hechte nis (proeftijd een jaar) en een boete van 500. Dc inbeslaggenomen motor krijgt hij terug. De kantonrechter liet in zijn vonnis het feit, dat de jeugdige Vlissinger kort geleden reeds twee maal voor dezelfde overtreding werd veroordeeld, zwaar meetellen. Hij zette daarbij de nodige vraagtekens achter het verweer van Z. Die voerde aan dat hij als zeevarende om en om een half jaar op zee en twee maanden thuis is. „Als je dan weer eens aan wal ben en er staat zo'n motor in de schuur, nou. dan wil je wel", zo verklaarde Z. het feit dat hij de 21ste augustus vorig jaar toch weer op z'n snelle 250cc-twce\vie!cr was gestapt.' Verkeersschout .1. Boogers (hij eiste verbeurdverklaring van de motor, die een geschatte waarde van 1500 heeft) kon dat maar moeilijk begrijpen. „U had uit de voorgaande veroordelingen lering kunnen trekken. Maar u lapte toch de regels aan de laars. Dat u wist dat u fout zat bleek ook wel toen de politie - die u zo langzamerhand ook wel kent - u op de Nieuwendijk wilde aanhouden cn u toch nog probeerde te ontsnappen", aldu% de verkeersschout. De 52-jarige P. de J. uit Middelburg zou, op een winderige septemberdag vorig jaar, een lading door scholieren ingeza meld oud papier wegbrengen. Hij laad de het aanhangwagentje achter zijn au to behoorlijk vol. echter zonder de la ding goed af te dekken. Het gevolg was dat. toen hij zo'n 250 meter had gereden de Stalenlaan in zyn woonplaats be zaaid lag met papier dat van de aanhan ger was gewaaid Althans, dat meldden de agenten die op waarschuwing van een omwonende een kijkje kwamen ne men, Volgens De J. was er echter éen sUpviye van 25 kranten op de weg ge komen. „Daarvan heb ik er twintig op geraapt. Dus zijn er vijf blijven liggen. Die zijn opengewaaid en dat. lijkt dan misschien veel", betoogde De J De ver keersschout en kantonrechter bekeken het echter van een andere kant Huns inziens had de Middelburger de lading gewoon goed moeten afdekken. Het op waaiend papier had bovendien de weg gebruikers ernstig kunnen hinderen. De J. werd daarom conform de eis ver oordeeld tot een boete van 50. Binnenstebuiten „Het feil dat iemand richting aangeeft houdt niet in dat hij of zij automatisch gerechtigd is af te slaan. Want het doorgaand verkeer mag. ook al komt het achterstevoren, binnenstebuiten en op z'n kop aangereden, op geen en kele wijze gehinderd wordenDit hield de kantonrechter W. S. (23) uit Vlissingen voor. die dc I2de april vorig jaar op de President Rooscveltlaan in zijn woonplaats In botsing was geko men met de Fransman D. Dat was op het moment dat S. ter hoogte van de Industrieweg linksaf wilde slaan. S. stelde daarbij in de spiegels le hebben gekeken maar geen achteropkomend verkeer te hebben gezien. De lezing van D. lag, zo bleek uit het proces-ver baal van de politie, anders. S. zou eerst naar rechts richting hebben aangege ven maar, op het moment dat D. pas seerde, naar links zijn afgeslagen. De verkeersschout cn kantonrechter von den dat S. in ieder geval beter uit had moeten kijken. De eis cn boete lagen dan ook gelijk: 100. De 28-jarige S O. uit Sommelsdljk kreeg een boete van 55 (gelijk aan de eis) omdat zijn motor teveel geluid pro duceerde. 94.5 decibel terwijl maar 82 het wettelijk maximum is Hij had wat aan de uitlaat gesleuteld omdat, zo ver telde hij de kantonrechter, hij de 'plof fen' die daardoor ontstaan 'wel leuk vindt'. ijijjüimiji. BEKENDMAKING OPENBARE VERGADERING De gemeenteraad van Vlissingen vergadert vrij dag 27 februari 1981 om 14.00 uur in het stadhuis. De vergadering ls voor ledereen vrij toegankelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage: stadhuis Vlissingen, op werkdagen van 8.00 tot 12 30 'uur en van 13.30 tot 17.00 uur (Infor- matiehoek 'Onder de Trap'i openbare bibliotheek, Spuistraat 22-24. 's maan dags van 13.30 tot 21 00 uur. overige werk dagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. wijkcentrum 'Middenhof. Kanaalstraat 64. Oost-Souburg, maandag tm vrijdag van 8 30 tot 1100 uur. t m donderdac bovendien nog van 19.30 tot 21.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogclweg 59. maandag tm vrijdag van 8 00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur Tijdens de zomervakantie is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Aldegonde', Weslcrzicht 386. 's maandags van 11.00 tot 13.00 uur. dinsdags van 13 30-17.30 uur en voorts tijdens activi teiten in het wijkcentrum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 7