Kortgene in beroep tegen besluit staatssecretaris Agrarische vrouwen hebben weinig keus Zeeuwse veehouderij moet zich bundelen Hoogste punt herbouw Hofplein Middelburg PZC/, GEEN SUBSIDIE VOOR REST A URA TIE KERK Oefenduel DONDERDAG 26 FEBRUARI 1981 streek KORTGENE - De gemeente Kortgene gaat een beroepschrift indienen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State, tegen de beslissing van de staatssecretaris van CRM om geen subsidie beschikbaar te stellen voor de restauratie van de hervormde kerk te Kortgene. Het college van burgemeester en wethouders van Kortgene zal tot deze stap overgaan omdat de staatssecretaris bij herhaling heeft laten weten dat hij aanvankelijk wél van plan was subsidie te verstrekken. In een brief van 20 januari van dit jaar is hij echter op zijn toezeggingen teruggekomen en heeft hij de gemeente meegedeeld dat hij geen bijdrage zal verlenen. Dat betekent dat de gemeente zelf voor de totale kosten van het werk. een bedrag van ƒ836.711,- zal moeten opdraaien. Omdat ook voor deze restauratie de ge noemde standaardprocedure is doorlo pen meent het college van b. en w., dat op grond van de gewekte verwachtin gen en de rechtszekerheid, de staatsse cretaris verplicht is tot uitbetaling van de subsidie over te gaan. Indien dit niet gebeurt betekent dit een stevige fïnanciéle aderlating voor de gemeen- In een voorstel aan de gemeenteraad, die dat woensdagavond vlak voor het begin van de raadsvergadering onder ogen kreeg, legt het college uit wat zijn beweegredenen zijn: „Door de staatsse cretaris is in 1979 meegedeeld, dat voor de genoemde restauratie er naar ge streefd wordt de uitbetaling van een subsidie op te nemen in de periode 1982- 1986. Bovendien werd een subsidiabel bedrag vastgesteld en ging de bewinds man later akkoord met de gunning van het werk aan de laagste inschrijver De ze geschetste gang van zaken is een soort standaardprocedure, die lande lijk bekend is en op grond waarvan in zeer veel gevallen met de uitvoering van de werken wordt begonnen. Het college van gedeputeerde staten keur de de betreffende kredieten dan ook goed. Uitbetaling van de subsidie volg de altijd stipt. Tot op dit ogenblik.". Carnavalssingle Bram Schrier NIEUWDORP - De uit Nieuwdorp af komstige Bram Schier heeft weer een plaatje gemaakt. Deze maal mikt Bram op de carnavalsmarkt met een nummer getiteld: "Wat groeit er sneller' en op de andere zijde 'We nemen nog een pilsje'. Het plaatje is geproduceerd door Jan Boezeroen en er zijn 2500 exemplaren van geperst. Ondertussen werkt Bram Schrier aan een Nederlandstalige rock- and-roll elpee in samenwerking met Pe ter Koelewijn. Het is de bedoeling dat deze elpee in mei uitkomt. KAPELLE - De Vroone, 19-21 uur: vak beurs 'Mini-tuin en park'; MIDDELBURG - Midgard, 15 uur Het Werklozentheater; Abdij 11. 20 uur. lezing door dr. Ter Schegget 'De betekenis van Israél voor de systematische theologie'; Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. Parcival, 20.30 uur: poppenspel voor volwassenen 'Alle mannen zijn altijd moe'; VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa; De Piek, 21 uur: film '2001 a space Odys sey'. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 15 uur. Brubaker, 12 jr., Roxy II. 20 uur: Een vrouw als Eva, 16 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: Dood op de Nijl, 12 jr.; Cinem'Actueel n. 20 uur: Het verboden bachanaal, 16 jr; Cinem'Actueel III. 20 uur: An Unmar- rier woman. 16 jr.; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: De gendarme op drift, a.l.; 20 uur: Een bataljon malle melden, a.l.; 20.15 uur: Het verboden bachanaal. 16 jr.; 20.15 uur: Kleine poesjes grote da den, 18 jr.; MIDDELBURG - City. 20 uur: Spel voor aasgieren, 12 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sybil (filmliga); 20 uur: Once upon a time in the West, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur Xa nadu, a.l.; Alhambra II. 20 uur: The final count down, a.l.; TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur: '100 jaar Oost-Vlaanderen literair'; BRUINISSE - Hal Gemeentehuis: 'Vo gels van de Grevelingen'. BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC. 13.30 - 17 uur 'Artvertensie'; GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Zil versmeden', HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: werken van Robert Terwindt; Artshop Six and Six, 10-18 uur: werken van Gera Dauvillier en Wim Vader; Koffieshop St,-John: foto's van Bert van Leerdam; St.-Janstraat 41. 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel; Galerie Montparnasse, 14-18 uur: werken van Robert Schmuth: Midgard, 12-18 en 19.30-24 uur: schilde rijen van Jacqueline de Jong en foto's van Peter Lievense, OOST-SOUBURG - Bibliotheek. 10-12 uur. werken van L. Vlieger; TERNEUZEN-Hal'Ter Schorre', 11-21 uur: werken van Daan van den Enden; THOLEN - Gasthuiskapel. 15-18 uur: werken van Frans Munk; IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur. fototentoonstelling 'West- Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert West-Zeeuwsch-Vlaanderen'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14441 took voor milieuklachten» Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance! Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551 dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10 00-24 00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Zceutvsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem lAAi. tel 01174-345 Stichting 'Blijf van m'n lij!" Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Onduidelijkheid over bouwplannen gemeente Kortgene KORTGENE - De huizen die in het eerste deel van dit jaar in de ge meente Kortgene gebouwd zouden worden, zullen er waarschijnlijk wel komen. De plannen die voor wat later in het jaar op stapel ston den zouden wel eens gewijzigd moeten worden in verband met het voornemen van staatssecreta ris mr G. Brokx van volkshuisves ting, om minder woningen in Zee land te laten bouwen dan voorge nomen is. Dat maakte burgemees ter J. L. D. van der Linde van Kort- 'gene woensdagavond in de raads vergadering duidelijk in ant woord op vragen van het raadslid mevrouw J. A. de LoofT-de Wild (cda). Volgens de heer Van der Linde be tekent dat dat er onzekerheid be staat over het realiseren van hui zenbouw m de Tonnenbuurt in Co- lijnsplaat. Hij voorzag echter geen problemen voor de bouw van acht premiewoningen in Kortgene, twaalf woningwetwoningen in Co- lijnsplaat en vier woningwetwonin gen in Kats. Die plannen zijn vol gens hem al zo ver gevorderd dat daar niet meer aan te tornen valt. De gemeenteraad ging ook ak koord met de bouw van een praat huisje op de Nieuwe Dijk te Colijns- plaat. Het is de bedoeling dat de wat oudere inwoners van dat vis sersdorp daar, beschut tegen even tueel slecht weer, een praatje kun nen maken. Zij waren gewend dat •te doen bij de oude landbouwha- ven. maar die is door de dykverster- kingswerkzaamheden gedempt. FNV-vrouwen houden filmavond Middelburg MIDDELBURG - De districtsadvies commissie Vrouwen van de Industrie bond FNV houdt donderdag 5 maart een filmavond voor vrouwen. De film die vertoond wordt heet 'De dubbele dag', en gaat over de proble men die vrouwen ontmoeten als ze werken en daarnaast een huishouden hebben. Na afloop van de film is er gelegenheid tot discussie. De filmavond wordt ge houden in 'Het Zuiderbaken' te Middel burg, aanvang 8 uur. De avond is welis waar bedoeld voor vrouwen, maar man nen zijn eveneens welkom. te, aldus b. en w. van Kortgene. Om die reden besloot de raad dan ook op voor stel van het dagelijks bestuur van de gemeente het beroepsschrift in te die nen. Dat gebeurt dan in het kader van de wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (AROB). In een toelichting op het voorstel had burgemeester J. L D. van der Linde het woensdagavond over een geschonden vertrouwen in overheidsmaatregelen. Hij stelde dat het ging om een zeer om vangrijke financiële zaak en vond het dan ook nodig om alles wat denkbaar is te benutten om de door de staatssecre taris uitgesproken verwachtingen te honoreren De PvdA-woordvoerder J. Dobbelaar wilde nog wel van het colle ge weten of er inderdaad wel sprake was van een overheidsbeschikking en niet gewoon van een mededeling in een brief. Volgens 'de Kortgeense burge meester moet men wel reageren om bin nen de daarvoor gestelde termijn voor het indienen van bezwaren te blijven, en zo nog iets te kunnen doen. In antwoord op een vraag vanuit de raad stelde hij verder nog dat ook voor de restauratie van de kerk in Colijns- plaat exact dezelfde procedure is ge- Schouwen-Duiveland levert meer melk ZIERIKZEE - De produktie van de melkkoeien op Schouwen-Duiveland handhaaft zich iets boven het Zeeuwse gemiddelde. Niettemin was de produk- tiestijging op het voormalige eiland vorig jaar wat minder groot dan de ge middelde provinciale stijging. De Schouwen-Duivelandse melkplas heeft echter mede flink bijgedragen aan de vorig jaar aan Zeeland toebe deelde tweede plaats op de landelijke melkproduktie-ranglijst. Een en ander kwam woensdagavond te Zierikzee naar voren uit gegevens van voorzitter S. Simonse van de fok- en controlevereniging Schouwen-Duive land. Tijdens een in het Huis van Na ssau gehouden algemene ledenverga dering wees hij de melkveehouders op nieuwe ontwikkelingen in de veeteelt zoals de start van de bedrijfsinspectie, het komende stierenadviesprogramma en de vermoedelijke invoering per 1 maart van de automatische registratie. Simonse signaleerde een zekere leemte onder de veehouders en fokkers terzake van een juiste interpretatie van de door de wetenschap aangereikte mogelijk heden. Hy noemde het, in dit verband met. name voor de fokkerij 'gevaarlijk achter de mening van anderen aan te lopen'. Uit verslagen van stamboekhouder H. A. van de Werf bleek onder meer dat de 53 leden op 1 juli 1980 gezamenlijk 1541 gecontroleerde koeien hadden, zodat er een bedrijfsgemiddelde was van 29,1 koe. Vorig jaar werden er op Schouwen- Duiveland 428 kalveren geboren. De stamboekhouder tekende aan dat 165 kalveren afstammen van Amerikaanse stieren, de overige 103 zijn alle door een Nederlandse vader verwekt Een bestuursverkiezing leverde de her benoeming op van de heren C. P. Beije, Haamstede en W. C. van den Bosse en S Simonse te Ellemeet. (ADVERTENTIE) Met h- n Groene Betaalcheque fn de C >roe n i Bft a ai pa a Gegarandeerd tot f 100 - per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken van Nederland. volgd. l it zijn woorden bleek dan ook woensdagavond dat het niet uitgeslo ten is dat de staatssecretaris ook zijn subsidie voor de restauratie van die kerk terugtrekt, terwijl hij het geld al heeft toegezegd. Commentaar van de PvdA-er Dobbelaar: „Dat is typisch iets voor deze regering". Gemeentebesturen geen uitbreiding sportaccommodaties WISSENKERKE/KORTGENE - H_. ligt niet in de bedoeling van de twee Noordbevelandse gemeentebesturen om de bestaande sportaccommodaties en -voorzieningen uit te breiden. Al leen bestaat de kans dat er in het dorp Wissenkerke nog twee tennisbanen worden aangelegd. Dat staat in de con cept-vierjarenplannen 1982-1985 van de gemeenten Wissenkerke en Kortge ne. Die plannen zijn opgesteld in het kader van het proefproject specifiek welzijn de Bevelanden. Onder het hoofdstuk 'recreatie' wordt vermeld dat de mogelijkheden voor buitensporten in Kortgene vrijwel opti maal te noemen zijn. Datzelfde geldt voor Wissenkerke. Minder positief wordt er gedacht over de binnenspor ten al wordt er niet gedacht aan de uit breiding van accommodaties hiervoor. Ook op het gebied van de speelgelegen- heden zijn er al voldoende mogelijkhe den in de twee gemeenten aanwezig, staat in de concept-nota's. Wat Wissen kerke betreft zal nog onderzocht wor den of er speeltoestellen geplaatst moe ten worden in het bungalowpark de Banjaard en het recreatiegebied de Schotsman. Inwoners van Kortgene die belangstel ling hebben voor de concept-vierjaren plannen kunnen die vanaf 16 maart gaan inzien in de twee gemeentehuizen. Er zal nog worden bekeken of het moge lijk is de concept-plannen ook in de an dere dorpskernen ter inzage te leggen. Daarnaast wordt er nog gedacht aan een uitgebreide voorlichtingsactie over het proefproject. Zo is er al een ambte naar- bevolkingscontacten op Noord- Beveland aangesteld, Jaap-Willem jCoumou. Deze geeft op verzoek van ver enigingen en instellingen voorlichting over de manier waarop die in moeten spelen op het experiment specifiek wel zijn. Ook de dorpsraden zullen bij de inspraak in het experiment betrokken •worden. MIDDELBURG - De heer J. van Groningen, directeur van de Stich ting Pensioenfonds van Van Gel der Papier heeft woensdagmiddag de vlag gehesen op de in restaura tie zijn de panden aan de Wage- naarstraat en het Hofplein, we gens het bereiken van het hoogste punt van dit project. Van Gronin gen, die halsbrekende toeren op een houten ladder moest uithalen om de vlag te kunnen hijsen, zei na zijn behouden 'afdaling': „Het is onbegrijpelijk dat omwonenden in het verleden bezwaren tegen dit restauratieproject hebben inge diend, als iktoch zie hoe hoog de bebouwing nou helemaal wordt, dan snap ik er des te minder van". Ook de heer De Visser van de Wal- cherse Bouwunie, die het karwei uitvoert, ging in een toespraakje in op deze bezwaren: „Doordat de Raad van State de bouwvergun ning heeft geschorst tijdens de be handeling van die bezwaarschrif ten heeft de bouw zo'n zes maanden stilgelegen en dat heeft een paar ton gekost. Ik vind dan ook dat de omwonenden misbruik van het reent hebben gemaakt en we zullen proberen om de schade een beetje terug te krijgen door het indienen van vergoedingen, maar daar zal wel minstens een jaar mee gemoeid zijn". Opleving De Middelburgse wethouder van volkshuisvesting, de heer W. Baars was eveneens aanwezig en hij zei: „Het is voor de gemeente Middelburg een prettige en goede dag. Er is lange tijd sprake ge weest van een stuk geleidelijk ver val in de Wagenaarstraat en het Hofplein, maar dat is nu helemaal opgeheven. Huurders en eigenaren van woningen in Middelburg on derhouden trouwens hun panden steeds beter. Er is nu een geest van opleving merkbaar en het verval is aan het verdwijnen". De panden aan Wagenaarstraat en Hofplein worden omstreeks de bouwvakvakantie opgeleverd. Met de restauratie en uitbreiding Is een bedrag gemoeid van ongeveer 2,5 miljoen gulden. STUDIEDAG CBP EN CBTB IN GOES: GOES - De agrarische vrouwen binnen de Christelijke Bond voor Plattelands vrouwen (CPB l en de Christelijke Boeren en Tuinerdsbond (CBTB) vinden dat er binnen hun situatie erg weinig ruimte blijft voor de vrije keuze. Tijdens een studiedag in het Landbouwcentrum te Goes, die dinsdag werd gehouden, kwa men vragen aan de orde als 'Willen de boerinnen een vrij ondernemerschap' en 'Steen ze achter het verschijnsle gezinsbedrijf. De studiedag was een voortvloeisel uit Er is volgens hen altijd wel één of ande de laatste boerinnedag, waar de meeste vrouwen lieten weten dat ze een eigen zwaarder wegende stem in de stands organisaties toch wel op prijs zouden stellen Om je stem te verheffen moetje wel van wanten weten, zo stelde de CPB, en de heer H. van 't Land. secreta ris van de Nederlandse CBTB, werd uit genodigd om te komen praten over de nota 'het beleid voor land- en tuinbouw '80-'85. Naar aanleiding van zijn betoog kwam het vrije ondernemerschap aan de orde. De vrouwen vonden over het algemeen dat binnen het EEG-landbouwbeleid geen sprake kan zjjn van enige vrijheid. OOSTKAPELLE - Oostkapelle en Mis singen hebben gisteren een aantrekke lijk oefenduel met een gelijke stand <2- 21 afgesloten. Vlissingen domineerde eigenlijk alleen in de beginfase. Daar na «as Oostkapelle minstens gelijk waardig en de zaterdagclub kreeg zelfs meer kansen. Vlissingen nam in het eerste kwartier voorsprong door Rob Baljeu en Johnny Livramento (0-2). Voor rust kwam Oost kapelle al op 1-2 door Jos Bogaart. Ge rard Schipper bepaalde na de pauze de eindstand (2-2). re maatregel die bindend is. Subsidie, contingentering en het meedoen in de poule, geven allemaal dusdanige vrij heidsbeperking dat het bedrijf in ieder geval voor een deel van de overheid be stierd wordt. Over de keuze wel of niet gezinsbedrijf viel volgens de boerinnen ook niet te Zware schade aan twee auto's bij botsing Vlissingen VLISSINGEN - Bij een kop-staartbot- sing in Vlissingen zijn woensdagavond twee personenauto's zwaar bescha digd. De chauffeurs van de auto's kwa men met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde omstreeks 22.40 uur op de Nieuwe Vlissingseweg bij de afslag Sloeweg. De 61-jarige Vlissinger B. H, stond daar met zijn auto te wach ten voor de verkeerslichten toen de au tomobilist H. J W. (28) eveneens uit Vlissingen achterop de auto van B bot ste. Hierbij werd de auto van B. H. ver nield, de andere auto werd zwaar be schadigd. Debotsing werd veroorzaakt doordat W.'s voet van het rempedaal afschoot. Na het ongeluk moest het ver keer ongeveer een half uur door de poli tie worden omgeleid. praten. Het feit dat je door pure nood zaak als echtgenote van een boer ge dwongen bent om mee te werken, von den ze weinig op een eigen keuze lij ken. Iets waarover de agrarische vrouwen toch wel met de standsorganisatie van mening verschillen is het milieubeleid. Ze vinden dat ook de boeren gevormd moeten worden waar het gaat om het gebruik van bestrijdingsmiddelen en dat in iedergeval ook in de landbouw de vinger aan de pols moet worden gehou den. De verbetering van gewassen ten koste van het milieu vonden ze verwer- 'pelijk maar ze achtte het vaak noodza kelijk voor het voortbestaan van de boeren. „Tegenover een vorming van de boeren op milieugebied zou een vor ming van de consument moeten staan zodat het klagen over hoge landbouw prijzen voor eens en voor altijd als onte recht zou zijn bewezen" vonden de boe rinnen. Carnavalsbal in Sint-Laurens SINT-LAURENS - De Stichting Kultu- reel Werk, Sint Laurens, houdt morgen, vrijdag 27 februari een carnavalsbal in het wijkcentrum Medewerking wordt verleend door de drive-in show Swin ging Home'. Het bal begint om 20 uur. Ringrijden Westkapelle DOMBURG - De ringrijdersvereniging uit Domburg houdt zaterdag 28 februa ri ringrijwedstrijden in manege 'De Zandboom' in Westkapelle De wed strijden beginnen om 9 00 uur. Veemarkt den bosch DEN BOSCH - Aanvoer totaal 9192. runde ren 2800, graskalveren 476, vette kalveren 58. nuchtere kalveren 3410, schapen 1476. gelten 34. slachtvarkens 938. slachlrunderen 1203. Prijzen un guldens) melk- en kalfkoeien 1800-2850. gulste koeien 1200-1900. kalfvaar- zen roodb. 1950-2850. zwartb. 1700-2250, klamvaarzen 1700-1925. guiste vaarzen 1500- 1925. pinken 700-1200. graskalveren 550-825, nuchtere kalveren v fok-mestertj roodb 120- 390. zwartb 100-275. weldeschapen 100-170. lammeren 90-170, vette schapen 170-265. vet te lammeren 175-300. Prijzen: (in guldens per kgi süeren le en 2e kwal 7.40-7.90. 6,40-7,40. vaarzen le en 2e kwal. 6,95-8 00. 6.20-6.95. koeien le. 2e en 3e kwal 6.70-7.75. 5.95-6.70. 5,65-5,95, worstkoeien 4.85-5.85. vette kalve ren le. 2e en 3e kwal. 5,70-5,80, 5,60-5,70, 5,00- 5,60. slachtzeugen le, 2e en 3e kwal. 2.40-2,50. 2.30-2.40.1.80-2.30. Overzicht, (resp aanvoer, handel en prijzen) melk- en kalikoeten ge woon - vlot - ongeveer prijshoudend, guiste koelen normaal - vlot - hoger, graskalveren groter - willig - gehandhaafd, vette kalveren groter normaal - Iets lager, nuchtere kalveren groter - vlot - prijshoudend, schapen gewoon - normaal - Iets hoger, slachtvee minder - vlot - iets hoger, slachtzeugen groter - vlot - iets hoger. AARDAPPELTERM1JNMARKT 25 februari: bintje 40 mm opw Laten april 30 000 nov 22.50. bieden: april 27.00 nov. 21.20, slot april 29 00 nov. 21.20. Steeming apn! kalm. Openstaande posities april 11. nov 14 Bintje 50 mm opw Laten april 33.30, nov. 24 50 mei 35.10; bieden april 32.90. nov. 23.10. mei 34.90. slot april 33 10. nov 24 00 mei 35.00 Stemming april kalm. Openstaande posities april min 13 ls gew 3734, nov. 10. mei plus 25 is gew 512 Omzet apr laagste pv 32.80. hoogste pr 33.50, laatste zaken 10 x 33.10, mei 17 x 34 50.12 x 35.00, 3 x 35.10,2 x 35 20.10 x 35.00, 3 x 34.90, 13 x 35.00. Dag april 83, mei 60. VEILING GOES 25 februari: aardappelengroenten. aardap pelen late gt 21. andijvie kl 1 390, boerenkool k! 1 270. savooiekool groen kl 1 100-101. kl 2 78-97. rode kool kl 1 b 54. a 82-83, kl 2 a 67, wlttekool kl 2 b 68. prei kl 1 a 157-172, kl 2 a 82. knolselderij met lof kl 2 57. Prijzen groenteveiling Barendrecht, 25 fe bruari Aardappelen, bintje 17-29, eigenheimers 14- 22, andijvie A 3.97-4.44. B 3 29-3 64. boeren kool 2 70-3 90. bruine bonen 2.30-2.40. knolsel derij vanaf 10 St 2.20-2.36. 1.90-2.32. 1 73-2.30. 99-1.29. 25 57-69, per kilo zonder lof 2.70-3.90. komkommer stek grof 1.23-1.82, fijn 86-1.36. koolrapen 47-87, groene kool 47-1.55. witte kool 62-1 13, rode kool 77-1.15, kroten 26-56, peterselie 1.39-1 95. prei 1.80-2.34, raapstelen 40-44. rabarber 1.69-2 15. radijs rood 64-86sel derij 10-1.28. glassla in meermalig fust 19/20 66-68, 23/24 66-95, stoofsla 1.04-1.68. spinazie 1.90-2.70. spitskool 1 65. uien bonken 65-72, grof 50-66, middel 38-53, drieling 23-38, pikler 13-20. geschoond 94-1.04, winterpeen grof 85- 91. middel 75-98. wiUof eenmalig fust klein- verpakking 3.90-4 20 klasse 1 kort lof 3.40- 4 50. klasse 1 lang lof3 40-4 10, meermalig fust klasse 1 kortlof 3.80-4,30. Dl 3.30-4 00.3A kort lof 3.10-3.90.3A lang lof 2 90-3.70.3B 2 50-3.60, D3 2.30-3.50. afwijkend 180-220, stek 1.20- 2.50. Straten Souburg en Vlissingen afgesloten vanwege carnavalsoptochten VLISSINGEN - Tijdens de carnavals optochten van de twee Vlissingse car- navalsrenigingen op zaterdag 28 fe bruari zijn enkele straten voor het ver keer afgesloten. De Onderstraat en de Paardenstraat (tussen de Palingstraat en de Gravestraat) zijn van 10.00 tot 17.00 uur voor het rijdend verkeer afge sloten. In Oost-Souburg zal de Kanaalstraat (tussen de Spoorstraat en de Paspoort- straat) voor het rijdend verkeer worden afgesloten van 12.30 tot 16.00 uur. Mevrouw Cijsouw 25 jaar bij Middelburgs koor MIDDELBURG- Tijdens de woensdag avond gehouden ledenvergadering van de Koninklijke Oratoriumvereni ging 'Tot Oefening en Uitspanning', is mevrouw M. Cijsouw uit Middelburg gehuldigd wegens haar 25-jarig lid maatschap van het koor. In de concert en gehoorzaal werd de zilveren jubila- resse toegesproken door de voorzitter van het koor, G. van Zwieten, die haar feliciteerde en haar een bloemetje en een cadeaubon overhandigde. Voordat mevrouw Cijsouw "bij 'Tot Oe fening en Uitspanning' kwam. zong zij in diverse andere koren zoals een kin derkoor. een kerkkoor en de chnstelij ke zangvereniging 'Hosanna'. In het Mid delburgse koor is zij begonnen als so praan, maar enkele jaren later werd zij alt. Carnavalsviering Dauwendaele en Middelburg-zuid TOPMAN GEZONDHEIDSDIENST DIEREN IN ZIERIKZEE: ZIERIKZEE - Voorzitter S. Moeycs van de gezondheidsdienst voor dieren West-Nederland I Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland) heeft woens dagavond te Zierikzee sterk gepleit voor de vorming van Cên grote vereni ging voor veehouderijbelangen (VVB) in Zeeland. „Dat is van bijzonder groot belang willen de Zeeuwse boeren niet tussen wal en schip terechtkomen". Moeyes - die ook vice-voorzitter is van het Nederlands rundvee-stamboek (NRS) en voorzitter van de provinciale bond van rundvee-fokverenigingen in Noord-Holland - gaat ervan uit dat voor de vorming van een Zeeuwse VVB om vorming van de zes bestaande fokver- enigingen in een even groot aantal rayons nodig is In een praatje voor de leden van de fok- en controlevereniging Schouwen-Duiveland stelde hij ook het organisatorisch ombouwen van de PVM (provinciale vereniging melkcon- trole) tot een mogelijke WB-Zeeland in het vooruitzichi Er wordt vanuitge- gaan dat de VVB de contacten onder houdt met de gezondheidsdienst. Alle gezondheidsdienst-activiteiten betref fende identificatie en registratie wor den aan de VVB voorbehouden. Moeyes wees erop dat voor elke hande ling die een VVB voor de gezondheids dienst verricht landelijk vastgestelde tarieven gelden Hij benadrukte dat een Zeeuwse VVB 'werktechnisch' weinig veranderingen voor de veehouders zal gaan opleveren. „Organisatorisch ligt dat anders want de fokverenigingen moeten tot rayons van de grote VVB worden omgebouwd", aldus Moeyes die aangaf dat met dezelfde statuten als die van de al bestaande VVB's gewerkt zal kunnen worden. Een WB kent A- en B-leden maar in een andere vorm als de A- en B-leden van de fok- en controleverenigingen Een A-lid van een VVB wordt iemand 'die vee houdt' maar een B-lid doet mee aan de melkcontrole. „In de raamstatu- ten voor VVB's is alles geregeld Nie mand rijdt mee op een ander z'n rtig of een ander zijn geld", zo verzekerde Moeyes de Schouwse melkveehouders De voorzitter van de West-Nederland se gezondheidsdienst benadrukte nog dat een concentratie van de belangen van de Zeeuwse veehouderij en van de dieren in een grote VVB een einde zal gaan maken aan de thans voorkomen de administratieve doublures. „Er kan door een bundeling van krachten in één VVB bovendien eén burgerlijke stand voor de dieren tot stand komen. Wanneer Zeeland eventueel niet mee doet horen de betrokken boeren in fei te nergens meer bij. Maar ik meen dat de besturen in principe bereid zijn om er in elk geval over le gaan praten", aldus Moeves. MIDDELBURG - Se carnavalsfestivi teiten in Middelburg beginnen zater dagmorgen met de aankomst van Prins Willem den Eerste niet zijn raad van elf en de hofjorettes op het station. Om 1111 uur arriveert het doorluchtige gezelschap per trein op het eerste per ron. Daar wordt men opgewacht door een ontvangstcomité, het huisorkest en een groot aantal Maneblussers. Na de verwelkoming gaat het gezelschap door de tunnel naar de Buitenruststraat. Vandaar vertrekt om 11.30 uur een bont gezelschap voor de intocht van Prins Willem den Eerste in de wijk. Alle car navalesk uitgedoste personen en voer tuigen kunnen tussen kop en staart van de optocht aansluiten. Eindpunt van de intocht is de parkeerplaats bij het win kelcentrum Welsinge, waar tevens de prijzen voor de beste creaties worden uitgereikt. Vanaf 14 00 uur is het carnaval voor de jeugd. De kleintjes van vier tot acht Jaar hebben een feestprogramma in de Zee- burch-school en de kinderen van acht tot twaalf jaar vieren carnaval in het Zuiderbaken, dat tn de carnavalsperio de tot Blussershol ls omgedoopt. Het grote carnavalsbal voor volwasse nen begint zaterdagavond om 20.11 uur. Tijdens dit bal zullen een boeren- kapel en een dansorkest beurtelings voor de muziek zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 5