VERTROUWEN SPRONGwik veert op dubbele zege linda van de vlies kees verkerk blikt met vertrouwen vooruit BANDSTOTEN Schouwen if Duiveland Extra verboom drijft wig in plannen van de werf Kees Verkerk ...tevreden over cross seizoen... Een van de opmerkelijkste figuren in het bijna afgelopen crossseizoen is zonder twijfel Delta Sport-atleet Kees Verkerk. Weliswaar kon hij niet helemaal zijn woorden gestand doen door een cross te winnen, zoals hij nogal eens vertelde, maar toch... de goede resultaten waren er. „Ik ben zeker tevreden over mijn crossseizoen. Steeds zat ik in de crossen tot een kilometer of zeven bij de eersten en dat mag voor een specifieke 800 meter-loper opmerkelijk worden genoemd", meent Verkerk. „Ik .heb dit seizoen willen aantonen, dat iemand die hard traint en veel duurloop- fferk doet, er bij hoort en ik meen, dat ik goed geslaagd ben". MNDERDAG 26 FEBRUARI 1981 Het vorige baanseizoen had voor de 30- jarige atleet drie opmerkelijke toppers. Eerst haalde hij op de Zeeuwse kam- Dloenschappen een derde plaats op de S00 meter een fractie voor Jan Evers- dijk, enkele weken later gevolgd door een puike eerste plaats op de 1500 me ter, eveneens op de Zeeuwse titelstrijd. Weer enkele weken later eiste Verkerk opnieuw een derde plaats op op de 800 meter, dit keer tijdens de districtskam pioenschappen in Leiden. „Ik heb be wust naar pieken gewerkt en ben er re delijk goed in geslaagddat plan tot uit voering te brengen", meent Delta Sport-atleet Kees Verkerk. Na dat drie tal wedstrijden verscheen Verkerk op merkelijk weinig op baanwedstrijden. „Door problemen met mijn werk. waar door er nauwelijks tijd overbleef om veel wedstrijden te lopen, ben ik erg weinig in de publiciteit geweest. Maar dat kan gebeuren. Toen het in juli tijd was voor de Nederlandse Kampioen schappen kwam daar bovendien nog een lichte blessure bij. Ik had weliswaar mee kunnen doen, maar ik wist dat er op dat moment zeker tien atleten ster ier waren dan ik, dus had het voor mij weinig nut de zaken te forceren", stelt Verker laconiek vast. Desondanks Swam Kees Verker nog diverse keren redelijk goed voor de dag met onder an- !ere tijden als 1.55.0 en 1.55.1 op de 800 veter. Met name een week voor de NK realiseerde Verkerk in Zwolle een voor- Ireffelijke tijd op de 800 meter. „Er wordt wel eens vergeten, dat ik nog wat meer doe dan wedstrijden lopen en trai nen", vertelt Verkerk. „Ik train en bege leid ook nog een grote groep jeugdatle- ten en dat vergt toch ook de nodige aan dacht en inspanning. Verder heb ik nog menig uurtje nodig voor mijn basket bal- en zaalvoetbalactiviteiten. Het blijft ten alle tijde zo. datje op één mo ment geen twee dingen kunt doen". strijdlust In de eerste crossen van het seizoen was het voortdurend Verkerk, die de aandacht op zich vestigde met zijn niet aflatende strijdlust. Weliswaar wist hij het niet verder te brengen dan een paar tweede plaatsen, maar waar schijnlijk is dat veel meer dan een van de concurrenten hem zou hebben toe gedacht. Met name in de tweestrijd tussen hem en clubgenoot Simon Blom moest de man uit Haamstede het voortdurend afleggen. Pas op eigen terrein zorgde Blom voor de eerste on derlinge triomf. „Ik had voor het seizoen alles op de Mosselloop gezet", legt Kees Verkerk uit. „Waarschijnlijk daardoor heb ik mezelf daarin wat over de kop gelopen. In het tweede gedeelte van de race lig je op een gegeven moment op een vierde plaats en dan geloof je het verder wel. Het is zeker niet zo. dat mijn nederlaag in de Mosselloop een geweldige teleur stelling voor me was. Mede door de Mosselloop en de voorbereiding daar op, heb ik vooraf zoveel goede crossen gelopen. In een krant werd toen gesteld, dat Johan Breel door de tweestrijd tus sen mij en Simon Blom met de overwin ning ging strijken, maar dat is de groot ste kolder. Breel was op dat moment gewoon de beste en dan hoor je te win nen". Ook buiten Zeeland presteerde Ver kerk voortreffelijk in crossen. Met name in de hooggewaardeerde Warandeloop in Tilburg toonde hij karakter en ook zondag in Rotterdam verraste hij aan genaam met een zesde plaats. „Ik train iedere dag ruim anderhalf uur en ik vind. dat ik daarvan deze winter wel degelijk de vruchten heb mogen pluk ken. Ik ben best tevreden", argumen teert Verkerk lachend. „Geloof me van echte rivaliteit tussen Blom en mij is geen sprake. We vechten ieder duel op een sportieve manier uit. Dan wint de een en dan weer eens de ander. Dat er geen rivaliteit is mag blijken uit het ge geven, dat we in maart samen naar Düs- seldorf en Dortmund gaan om indoor- wedstrijden te doen". baanseizoen In Dortmund wil Verkerk een serieuze aanval doen op het Zeeuwse 1000 me ter-record, dat nog altijd met 2.29.7 op naam van Jan Eversdijk staat. „Ik heb dit seizoen al een keer 2.30.0 gelopen, maar wil het in Dortmund toch nog eens proberen. De vorm is er dus het zou moeten kunnen", stelt Kees Ver kerk laconiek vast. „In Düsseldorf zal het zoals het er nu uitziet wel een 800 meter worden die ik ga doen". Na deze twee laatste indoors en nog een of twee crossen staat ook voor Kees Verkerk weer het nieuwe baanseizoen voor de deur. „Je moet met raar staan te kijken als het komende seizoen eens mijn laatste wordt op dit niveau", vervolgt Verkerk. „Ik heb dit jaar echter nog wel een paar dingen waar ik eens achter heen wil. Zo wil ik een aanval doen op het 800 meter record. Verder zou ik mijn Zeeuwse 1500 metertitel wel willen verruilen voor die op de 800 meter, maar of dat lukt is wel een zeer grote vraag, want er is altijd nog een Jan de Waard aanwezig. Tot nu verloopt alles echter volledig naar wens waar het het trainingsschema aangaat, dus er is zeker een flinke portie vertrou wen aanwezig". Verkerk kan ook nu niet om het trai ningsprobleem heen. dat Delta Sport parten speelt, daar waar het baantrai- ning aangaat. „Als je op de baan wil trainen dan kun ie dat wel vergeten", stelt hij enigszins mistroostig vast. ..Za terdag ben ik er ook naar toe geweest en wat vind je dan. Een doorweekte baan en bovendien leden van bevriende ver enigingen, die zonodig de toch al arme tierige baan moeten vertrappen met hun spelletjes. Op zich is dat al triest, maar het wordt nog erger, als je ziet dat je wordt uitgelachen als je vraagt of ze niet van de baan afkunnen blijven. Dit is een specifiek probleem waar Delta Sport mee te kampen heeft Verenigin gen elders in Zeeland kennen dit pro bleem niet. Die kunnen in ieder geval rustig trainen op een redelijke accom modatie". De werksituatie is dit jaar aanzienlijk gunstiger voor Kees Verkerk. Hierdoor zit het er zeer wel in. dat men de sympa thieke atleet aanzienlijk meer dan in 1980 op de baan zal kunnen aantreffen. Daarnaast gaan zijn gedachten meer en meer uit naar de begeleiding van zijn jongensploegen, waarmee hij maar wat graag pronkt. „We hebben bij Delta Sport niet alleen een sterke meisjes-at- letenploeg. maar ook bij de jongens ko men we uitzonderlijk goed voor de dag", vertelt hij. „Deze groep pept el kaar op tot grote verrichtingen en ik ben er dan ook van overtuigd, dat men dit jaar heel wat zal horen van onze B- jongens en in wat mindere mate van van de D-jongens. maar ook dat is een puike ploeg". Wanneer het zover zal zijn, dat Verkerk de actieve atletiek voor wat betreft het topniveau zal verlaten, dan zal zijn inte resse volledig gericht zijn op het beha len van het trianersdiploma. „Het is momenteel nog niet te combineren, om dat je er een maand of acht lang iedere zaterdag voor kwijt bent. Dat kan ik me als volledig atleet nog niet permitteren. Voorlopig houd ik me bij mijn jeugdlei dersdiploma, maai' zo gauw het kan ga ik verder. Het vergt echter enorm veel om ook dit diploma te halen, maar ik zal er alles voor doen om het te halen", be sluit een vastberaden Kees Verkerk. Peter Wijnen De finale tweede klas bandsto ten van het district Schou wen- Duiveland is een spannende ge beurtenis geworden, die voor ve len waarschijnlijk een verrassen de kampioen heeft opgeleverd. Jaap Verboom toonde aan, dat hij in de finalepartij beter de baas kon blijven over zijn zenuwen, dan de gedoodverfde favoriet Ad van de Werf van KVL uit Noordgouwe. Met ruim verschil klopte de Wig speler zijn opponent. Van de Werf zag geen kans om de partij na een vroeg opgelopen achterstand (12-1 na 6 beurten) nog een andere wen ding te geven. Bijzonder ver krampt spelend wist hij ook hal verwege de partij niet te profite ren van een inzinking van Ver boom. Als pleister op de wonde wist Van de Werf nog net zijn pro motie naar de eerste klas vast te houden, al hing ook dit even aan een zijden draadje. Uiteindelijk hield hij een marge van driehon derdste punt over. Aanvankelijk leek het erop dat niets de titelaspiraties van Ad van de Werf in de weg kon staan. In de eerste twee ronden veegde hij achtereenvolgens de vloer aan met Jan Vis van OKK Nieuwerkerk (45- 33 in 25 beurten) en Jan de Bruine van d'Eule Oosterland (45-13 in 18 beurten i. terwijl zijn grootste te genstanders toen al steken hadden laten vallen. Vooral in de partij te gen Jan de Bruine demonstreerde Van de Werf uit het juiste bandsto- tershout te zijn gesneden. Deze par tij zou, naar later zou blijken, de kortste van het toernooi worden, Voor titelverdediger Cees de Wit van biljartvereniging Bommenede begon het toernooi aanmerkelijk slechter. Nederlagen tegen Adrie Kort van bv Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede en Jaap Ver boom manoeuvreerden hem in een kansloze positie. In de derde partij zorgde hij er echter voor. dat het toernooi al niet in een zeer vroeg stadium naar een beslissende ont wikkeling zou gaan. In 31 beurten klopte de man uit Zonnemaire Ad van de Werf vrij overtuigend (45- 37). In zijn derde partij begon ook het einde van Ruud de Bruin zich af te tekenen Na twee overwinningen ging de voortreffelijke carambolist voor het eerst onderuit en zou hij daarna geen partij meer winnen Ook bij Jaap Verboom verliep het aanvankelijk niet allemaal volledig naar wens. Na een nipte overwin ning op Jan de Bruine (45-40) moest hij in zijn optreden tegen Jan Vis helemaal aflaten weten. Weliswaar was het verschil op de meet niet zo erg groot (43-45), de twee matado- ren hadden daarvoor wel 47 keer van hun stoel moeten komen. Naar later zou blijken was dit wel de eni ge keer, dat de Renesser horeca- man aan het kortste eind zou trek ken. Na een zege op Cees de Wit bleek het plotseling alleen nog te gaan tussen Van de Werf en Ver boom, met die aantekening dat Verboom wel een aanmerkelijk minder algemeen gemiddelde speelde. remise Zowel Van de Werf als Verboom hadden weinig moeite met Ruud de Bruin en Adrie Kort. maar ook nu had Verboom telkens aanzien lijk meer beurten nodig dan zijn Noordgouwse opponent. Zodoen de was de stand vóór de grote fina le zodanig dat Van de Werf aan een remise genoeg zou hebben om kampioen te worden. Zijn alge meen gemiddelde was namelijk aanzienlijk beter, 1.65 voor Van de Werf en 1.26 voor Verboom. Dit zou voor de Wig-man geen enkel pro bleem blijken te zijn. Verboom sprintte in de eerste zes beurten naar een ruime 12-1 voor sprong. waardoor een nerveuze Ad van de Werf zo mogelijk nog onze kerder werd en van tijd tot tijd de simpelste stootbeelden miste. Wel iswaar sprokkelde de KVL-man voortdurend wat puntjes bij elkaar, maar de marge bleef toch aldoor tien punten, hetgeen op een partij van 45 punten een behoorlijk gat betekent. Bij de stand 26-18 en na 19 beurten ontstond er echter plotseling toch nog een unieke kans voor Ad van de Werf. toen Jaap Verboom zich van stootbal vergiste en daardoor een aantal beurten danig de kluts kwijt was. Ad van de Werf wist echter ook van dit buitenkansje niette profite ren, erger nog. hij offreerde zijn te genstander voortdurend de simpel ste beginpatronen, waardoor Ver boom gewoon niet kon verliezen. De Renesser speler tikte de zaak dan ook na 35 beurten gemakkelijk uit. Van de Werf Strandde op 34 punten. 'tonde vlees Namens het district kreeg Jaap Verboom de kampioensmedaille omgehangen door DOS-ere-voor- zitter Janus Smits, ,,'t Oude vlees heeft getoond wat het kan", voegde de DOS-nestor er lachend aan toe en de man had gelijk. Waarschijn lijk had niet één van zijn zes tegen standers rekening gehouden met kampioensmogelijkheden voor Verboom, „want zo sterk staat Jaap Verboom over het algemeen niet in zijn schoenen", kon je zo rechts en links horen fluisteren De besnorde Wig-eigenaar bewees in het gezellige Ouwerkerkse café Bakker maar wat graag het tegen deel. Met name in de finalepartij demonstreerde hij een verbluffen de koelbloedigheid. Ruud de Bruin rommelde het beste algemeen gemiddelde bij elkaar, gevolgd door Jan Vis en Jan de Bruine. Adne Kort eindigde na een slechte slotpartij als laatste en ontr snapte ternauwernood aan degra datie. De hoogste serie van het toernooi was voor Ad van de Werf en Jan de Brume. Beiden scoorden een serie van 12 punten. De kortste partij was ook voor Ad van de Werf met eep partijgemiddelde van 2.50. Achteraf zou deze partij zeer be langrijk blijken te zijn, want juist hierdoor bleef de KVL-man net bo ven de promotiegrens van 1 50 met een algemeen gemiddelde van 1.53 over zes partijen. De eindstand van de finale tweede klas bandsloten werd door wedstrijdleider naaf van de Werf uiteindelijk als volgt opgemaakt 1 Jaap Verboom, bv De Wit. 10 matchpunlcn. algemeen gemiddelde 1.26. hoogste serie8,2 Ad van de Werf. bv KVL 8. 1 53. 12; 3 Cees de Wit. bv Bom mende 8. 1 46. 10' 4 Ruud de Bruin, bv d'Eule 4. 1.29. 8; 5 Jan Vis. bv OKK 4. 118.9.6 Jan de Bruine, bv d'Eule 4.1.15. 12, 7 Adrie Kort. bv Onder Vrienden 4. 1 06. 7. Sinds zaterdagmiddag heerst er weer hoop in de Kerkwervense voetbalharten. Een hardwerkende VVIK-elf haalde voor de tweede keer in vijftien wedstrij den een honderd procent buit uit een competitiewedstrijd. „We waren het er allemaal roerend over eens. dat het gewoon niet anders meer kon", vertelt een tevreden WIK-trainer Henk Sprong na afloop. „Als we vandaag hadden verloren, dan was het allemaal wel uiterst moeilijk geworden. Proef daar nu niet uil. dat ik nu al denk dat we er zijn. Verre van dat. Voorlopig staan we nog op de fatale voorlaatste plaats, maar relatief staan wc in ieder geval gelijk met Rillandia en daar moeten wc nog naar toe". Behalve de uitwedstrijd tegen Rillandia wachten WIK nog zes andere wedstrijden in de alles-of-niets-finale van dit seizoen. VKC. Bevelanders en Kruiningen moe ten nog op bezoek komen in Kerkwerve en er staan nog uitwedstrijden op het programma tegen 's-Heerarendskerke. Heinkenszand en opnieuw VCK. „We heb ben er geen toppers meer bijzitten en dat is misschien wel een voordeel", meent de Goese trainer. „Daar wil ik me evenwel niet op blindstaren, want in deze klas is iedere tegenstander moeilijk, dat hebben we tot nu toe wel ondervonden Henk Sprong heeft er gedurende vrijwel het hele seizoen nogal wat moeite mee gehad, dat WIK in een favonetenrol werd geduwd. „Dat heb ik nooit kunnen begrijpen. Wie vindt dat wij een kampioensploeg hebben, heeft naar mijn mening geen verstand van voetballen. Toen ik bij WIK ben gekomen, ben Ik bewust een nieuwe weg ingeslagen. Ik ben begonnen om hen zowel technisch als tactisch wat van voetballen bij te brengen, want daar had het al heel wat jaren danig aan ontbroken. WIK kon een wedstrijd winnen op inzet en kracht, maar dat is niet de weg", legt Sprong uit. punten pakken, weliswaar met grof en gemeen voetbal, maar het gebeurt dan toch maar". Met name het laatste kwartier 'roste' GPC er behoorlijk de beuk in. „Zo zie je maar WIK heeft de naam een schopploeg' te zijn, maar andere ploegen kunnen er ook wel degelijk wat van. vergis je daar niet in", argumenteert de WIK-trainer. „Ik blijf van mening, dat er met name in de eerste klas van het afdelmgsvoetbal veel te weinig tegen opgetreden wordt. Het harde, ongenuanceerde spel kan zo weelderig tie ren". Het laat geen enkele twijfel, dat er met name tussen trainer Henk Sprong en de spelersgroep van WIK een puike vertrouwensband is gegroeid. „Ik heb ontdekt, dat de spelers allemaal graag willen, dat ik het volgend seizoen nog bij WIK blijf stelt Henk Sprong vast Maai' zelf heb ik voorlopig nog geen beslissing genomen. Het zal er toch vooreen belangrijk deel van athangen of we in de eerste klas blijven of niet, Ik denk, dat iedereen zich dat wel in kan denken". lege handen schopploeg „Ik wil meer gaan voetballen met WIK", vervolgt Sprong zijn betoog. „WIK heeft de naam een schopploeg te zijn. Van dat imago wil ik af, of hel nu wel of niet terecht is, dat men dat imago heeft, We gaan niet voetballen om een tegenstander ten koste van alles uit te schakelen. Als een trainer mij dat als voetballer zou opdragen, zou ik ook zeggen van 'je bekijkt het maar. Daar ben ik niet voor bij een voetbalploeg gegaan'. Ik heb me vooraf gerealiseerd, dat ons dat punten zou gaan kosten, maar dat het zo erg zou zijn, dat heeft me toch wel verrast, onaangenaam verrast, wel te verslaan". Duidelijk mag zijn, dat de spelers van de Kerkwervense ploeg het in grote lijnen eens waren met de doelstellingen van hun nieuwe trainer „Ze zijn echt mee gaan denken om er wat van te maken, maar omdat het niet allemaal echt lukt is meer en meer de angst in de ploeg gekomen. Ze zijn gewoon bang om voor te komen", meent Henk Sprong. „Neem nou laatst by GPC. Ze komen met 1-0 voor en alles leek erop, alsof we een gelopen wedstrijd speelden. Niets was echter minderwaar. Juist het omgekeerde. Fout op fout kwam er plotseling en GPC kan alsnog twee Sprong is van mening, dat hij met lege handen stond, toen hij de formatie aan het begin van dit seizoen overnam. „Toen ik WIK overnam had ik niets meer dan wat sumicre informatie over wat er allemaal was gebeurd in de laatste jaren. Verder heb ik de ploeg een paar keer zien spelen voor de Schouwen-Duiveland-cup. maar dal zegt ook helemaal niets, omdat er toen steeds met een heel ander team werd gespeeld. Daar was helemaal niets uit te halen. Ik zal je wel vertellen, dat een eventuele opvolger aan het eind van het seizoen van training tot training kan zien, wal we allemaal hebben gedaan. Iedere training, die ik bij WIK heb gehou den en iedere wedstrijd die we hebben gespeeld, staat op papier. Mijn opvolger heeft een start, dat had ik totaal niet". Veere werd zaterdag het tweede slachtoffer van WIK in dit seizoen. Eerder kreeg Heinkenszand met 2-0 klop en nu werd het uiteindelijk 2-1 voor de groenwitten, „Het was ook nu weer te zien. We kunnen een uur voluit gaan en dan is het net of er wat knapt. Dat is duidelijk een gebrek aan overtuiging. Ze denken, dat een over winning voor hen niet weggelegt is", memorreert Sprong „Als we ons spel van het eerste uur tegen Veerde de volle 90 minuten door kunnen zetten dan pakken we wedstrijd over wedstrijd punten. Maar het gaat al aanzienlijk beter" Toch heeft ook het zelfvertrouwen van Henk Sprong een duidelijke positieve impuls gekregen door de zege op Veere, of misschien moet eerder gesteld worden, door het positieve spel van zijn formatie. „Ik ben er nu helemaal van overtuigd, dat we het redden dit jaar Hopenlijk geldt voor de jongens hetzelfde, want ik blijf er van overtuigd, dat deze ploeg veel beter kan dan het tot nu toe heeft laten zien Samen zullen we er vast en zeker uitkomen", meent Sprong. „Er zit genoeg kwali teit in de ploeg. Dat zullen we de komende zeven wedstrijden wel eens laten zien, daar kan men van op aan". Ad van de Werf Broer en zus Andrè en Wilma 't Jong. beiden goed voor acceptabele prestaties tijdens de Speedo-zivemwedstrijden Het kleine ploegjc van zwemvereniging Onderdak heeft tijdens de in het eigen Zierikzeese bad gehouden Speedo- zwemwedstrijden drie podiumplaatsen weten te behalen. Onerdaks paradepaardje Linda van de Vlies haalde nog maar eens twee eerste plaatsen weg in een geenszins zwak gezelschap en André 'l Jong verraste met een goede tweede plaats op de 100 meter vlinderslag achter Willem-Jan Knoester van zwemvereniging Zuidwester. Goede prestaties waren er verder van Robert Smaling en Remy Korsman Jammer is wel. dat het aantal startver- gunninghoudende zwemmers en zwem sters van ZV Onderdak schijnbaar van wedstrijd tot wedstrijd afneemt. Onge twijfeld zou een lichte drang van het bestuur aan niet-startvergunninghou- ders om de overstap eens te wagen, niet verkeerd zijn. De wil om te winnen is in wedstrijden bij deze categorie niet min der groot, dus waarom niet eens bij de start-vergunninghouders geprobeerd. Linda van de Vlies was bij de meisjes uit de jaargang 1968 een klasse apart op de 100 meter schoolslag Met de puike tijd van 1.29 1 bleef zij haar naaste belaag ster Millie Victor van ZV Zuidwester ruim drie seconden voor 11.32 6i Karina Oosterling van ZV Stormvogel kwam als derde op het podium met 1.37 8. Op het toegevoegde nummer 100 meter vrije slag voor meisjes onder 16 jaar was de suprematie van Linda van de Vlies nog aanmerkelijk groter. Met i 10 2 bleef zij Monique van V ossen van ZV De Ganze meer dan vijf seconden voor (1.15.4). Hananja van Dijk van ZV Luc- tor klasseerde zich als derde in 1.16.9. Op de 100 meter vlinderslag voor heren verraste André 't Jong met een puike tweede plaats achter de ongenaakbare Willem-Jan Knoester van ZV Zuidwes ter Knoester liet de klokken stilstaan op 1 07.3. terwijl 't Jong 1.13.3 voor zich liet afdrukken Rutger Huygens van ZV Luctor noteerde als derde 1.14 1 en sterk kwam ook Robert Smaling van ZV Onderdak voor de dag door in 1.21.5 vijfde te worden. André 't Jong is al een van de oudere zwemmers van Onder dak. zeker nu Bas Braat de zwemsport volledig de rug heeft toegekeerd om zich ten volle te kunnen wijden aan zijn studie staat van dienst De 20-jarige 't Jong heeft in de loop van de jaren een aanzienlijke staal van dienst opgebouwd in de Zierikzeese zwemvereniging. Zijn naam komt dan ook nog heel wat keren voorop de cluh- bcstenlijst. Zo voert hij nog steeds de ranglijst aan op de 50 meter vlinder slag (31.5 sec.l, de 50 meter rugslag (34.0 sec.) en de 50 meter borstcrawl (28.1 sec.). Ook op de 100 meter borstcrawl is 't Jong lijstaanvoerder in 1.03.4. Bij de vrije slag houdt hij verder de records op 200. 400. 800 en 1500 meter, evenals op de 200 en 400 meter wisselslag. De 200 meter wisselslag completeert de respectabele lijst. Op de 200 meter wisselslag noteerde André 't Jong nu 2 43.4, hetgeen nor maal gesproken goed zou zijn geweest voor een vijfde plaats achter Arco Wa genvoort van ZVDe Ganze Willem-Jan Knoester van ZV Zuidwester, Peter Bek van ZV Zeelandiaen Paul Post van ZV De Ganze Door een foutieve wissel werd 't Jong op dit onderdeel echter ge diskwalificeerd Hetzelfde lot onder ging op dit nummer Arjen Zwart, die de v ler zwemstijlen in de verkeerde volgor de verwerkte. Zijn tijd van 3.08 6 was alleszins acceptabel. Ook hier leverde Robert Smaling een puike prestatie door voor het eerst onder de drie nun- ten-grens te duiken. Met 2 58.9 was hij twintig seconden sneller dan tijdens de onlangs gehouden clubkampioen schappen. Op de 100 meter vrije slag voor jongens van de jaargang 1968 was de beste On derdak-klassering voor Remy Kors man in 1 18.5. Hij bief daarmee ploegge noot Leon van de Wielen juist een plaatsje voor. Van de Wielen noteerde 1 19 8 Hij klasseerde zich als zesde. Sa- cha van As tenslotte liet 1.22.1 voor zich afdrukken, hetgeen correspondeerde met de achtste plaats. De zege ging op dit nummer naar Patrick Braam van ZV Zuidwester. Later mocht Remy Korsman het op hetzelfde nummer nog eens over doen. maar toen in het gezelschap van de jon gens tot 16 jaar Nu was de zege voor Arco Wagenvoort in 59.8 sec., terwijl Korsman 1.18.4 voor zich liet afdruk ken Doordat hij echter een keerpunt miste, wachtte hem een diskwalificatie. De beste Onderdak-tijd was deze keer voor Arjen Zwart In 1 16 5 tikte hij aan en eiste hij de achtste plaats voor zich op. zware klus Vanwege de spreiding van nummer moesten Yvonne Koster en Bianca Tol noodgedwongen starten op de 100 me ter vlinderslalg, Yvonne Koster klas seerde zich in 1,39,2 als negende en Bianca Tol (voor de eerste keer in wed strijdverband op dit nummer) volgde haar als tiende in 1.4R.6. De zege op dit nummer was voor Linda van de Ree van ZV De Ganze. Voor een bijzonder zware klus stond ook de veertienjarige Wilma 't Jong. Zij moest - ook al nood gedwongen - starten op de 200 meter wisselslag bij de dames. Na 3.19.9 likte Wilma 't Jong volkomen leeggezwommen aan en klasseerde zij zich op een negende plaats in een sterk veld. Ondanks alles mag dit voor haar doen een redelijke prestatie worden ge noemd. Wilmat Jong is al heel wat jaar tjes actief als zwemster, maar is altijd in de middengroep blijven steken. ZV On derdak kan op haar echter altijd een beroep doen. wanneer het om wedstrij den gaat en dat is vandaag de dag ook al wat. D laatste tijd heeft zy wel aardig wat vooruitgang geboekt, omdat zij de keer punten aanzienlijk gemakkelijker neemt. Ongetwijfeld zit er nog wel een mogelijkheid in. dat zij wat progressie in haar tijden kan bewerkstelligen. De overwinning ging op de 200 meter wis selslag naar Luctor-zwemster Carollen Pekaar in 2.50.5. Na verwoede strijd bleef zij de twee Zuidwester-vertegen woordigsters Arienne Knoester <2.52 li en Hanneke van Staden (2.53.7) voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 39