EX-LEDEN VAN VITESSE VORMDEN NIEUWE GROEP UIT INJ ZEEMND robert smith the cure heeft geen imago mooi weer vandaag miel cools films theater concerten russian music 1920 kamerorkest mondriaan kwartet sam sam vizöntö PZC/v 19 Vorige week stond in deze rubriek een interview afgedrukt met de nieuwe Vitesse-formatie, bestaande uit Marc Boon, Freddie Cavalli en de man die zichzelf beschouwt als Vitesse. Herman van Boeyen. Van Boeyen zei in dat gesprek onder meer allerminst tevreden te zijn over de gang van zaken rondom het uiteenspatten van de oude Vitesse-'Iine-up' (overigens eén van de vele), met Peter van Straten en Jan van der Moy. Zo zou Peter van Straten 'verraad' hebben gepleegd door met Herman Brood te gaan samenspelen nadat deze na een korte muzikale flirt met Vitesse uit de groep was gestapt. Bovendien zouden Van Straten en Van der Mey zich niet aan de afspraak heb ben gehouden voor wat betreft het tijd stip waarop het uiteenvallen van Vites se in de openbaarheid zou worden ge bracht. Dit mocht, volgens Van Boeyen, pas gebeuren toen de nieuwe formatie rond de 31-jarige slagwerker 'rond' was. Hieraan hebben Van der Mey en Van Stralen zich volgens Van Boeyen niet gehouden, hetgeen de woe de van de laatste opwekte. Robert Verkaik. ex-manager van Vites se en nu in de weer met het nieuwe pro ject van Van Straten en Van der Mey. 'Powerplay' 'met. ex-Sweet d'Buster- drummer Leon Klaassei, wekt de in druk de opmerkingen van Van Boeyen iiogal overtrokken te vinden. ..Peter (van Straten) heeft inderdaad een tijdje met Herman Brood gespeeld. En dat fing niet Maar iedereen is toch vrij om te spelen met wie hij wil? Bovendien rommelde het toen al in Vitesse". En wat die afspraak betreft. „Herman van Boeyen heeft half Nederland plat ge beld om muzikanten te vinden voor z'n nieuwe band. Iedereen wist toch op een gegeven moment dat Vitesse uit elkaar was", aldus Verkaik, die overigens dui delijk te kennen geeft niet alleen oude koeien uit de sloot te willen halen Hij wil over 'Powerplay' praten De drum mer van 'Powerplay' is Leon Klaasse geworden, die onder meer samen met Van Straten in de funkgroep 'Valley of Dolls' heeft gespeeld. Voorts heeft Klaasse bij 'Sweet d'Buster' gedrumd Als we Robert Verkaik aan de telefoon krijgen, dinsdagmiddag, blijken 'zijn' muzikanten druk aan het repeteren te zijn. Geen gesprek met de bandleden dus Maar Verkaik is bereid de gewen ste informatie te geven. ..De Vitesse-periode is wat ons betreft afgesloten- Ik ben als manager bij Vites se weggegaan omdat ik meer zag in Jan en Peter De nummers van Jan bijvoor- vrijdag 27 februari Kevin Coyne treedt op in het Dorpshuis In Brulnisse Coyne is eerder opgetreden in Bruinisse op het Bru-pop festival, waar hij met zijn rock-ballads een groot succes boekte In het voorprogramma staat de Schouwse groep Blast, die eerder door het leven ging onder de naam Vol Schouwse Hoop Blast speelt in een vijfmans-opstelling en brengt rock and roll. Aanvang 20.00 uur In 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes wordt een popfestival ge- hoduen met medewerking van een viertal bands Deze zijn: 'Intensity' (16 00 uur). 'Charlie' (19.00 uur). Overload' (21 00 uur) en 'Chips' (22.00 uur) Einde rond middcr nacht. in het gebouw van de LTS in Vlis- singen speelt de Hongaarse groep 'Vizonto'. Aanvang van het optre den is om 20.30 uur zaterdag 28 februari Tijdens de Antikerndag van ZAK( Zeeland Anti Kern) treden in 't Beest in Goes drie popgroepen op. DltzijnGrabbit. Skunks en Wit Aanvang 12.00 uur In jongerensoos De Klomp in Ovezande is een optreden bij te wo nen van de Schiedamse folk-forma- tie 'Trio Overlast' Hun repertoire bestaat uit cajun, blues, hokum en folk Begin van het concert 21.00 In de Middelburgse Concertzaal speelt The Powerhouse Six' op uit nodiging van de Scaldis Swing So ciety Het concert van oude sHjl- jazz begint om 21.00 uur zondag 29 februari In het Houtenkwartier in Hulst wordt een popfestival gehouden voor diegenendie het carnavalsge- weld willen ontvluchten De zes op tredende groepen zijn 'de Hick' uit Aardenburg, 'Diti Trash' uit Oost burg. 'Iglo 5808, 'Lab '80'. 'Chaptei Framework' en Vovokai, allen uit Eindhoven Het festival begint om 19.00 uur Ook maandag is er mu ziek in het Houlenkwartier. vana! 19.00 uur beeld vind ik persoonlijk beter Herman van Boeyen schrijft en zingt in zijn nieu we groep alles zelf Hij zet z'n drumpo dium vooraan op het toneel. Voor mij hoeft, dat soort, dingen allemaal niet" succes Al bestaat 'Powerplay' nog maar kort, aan succes ontbreekt het de groep ken nelijk niet. Verkaik: „We treden drie a vier keer in ee week op. De tournee door Nederland samen met de Golden Earring (van 9 tot en met 31 januari, red.) was een waanzinnig succes, en bij de optredens die we nu alleen doen zit de zaal ook iedere keer vol". Heeft het trio al plannen voor plaatop namen? „We hebben van de week een contract getekend. De eerste single. 'Love can break your heart komt binnen een week of drie uit Het nummer is geschre ven door Jan van der Mey" Op het re pertoire van de groep staan overigens ook nog nummers uil de Vitesse-tijd zoals Runnm' and Hidin' en 'Rock- n - Roll Band' (ook composities van Van der Mey). Binnen een maand of twee. drie zal volgens Verkaik de eerste lang speelplaat uitkomen, maar men wil het eerst met singles proberen januari Klaasse, Van Straten en Van der Mey zijn sinds de eerste week van januari muzikaal actiefin 'Powerplay'. Iloebc- Een van Engelands meest agressie ve. progressieve en chaotische new-wave-groepen. 'Splodgenessa- boynds'. lieert onlangs haar eerste el pee op de markt gebracht. De schijf draagt dezelfde titel als de groep en brengt ons een verzameling, snelle en aanstekelijke new-punk-nummers, waarnaar het best aardig luisteren is Het nummer onder de bizarre titel '1 fell in love with a female plumber from Harlesden NW 10'. bijvoorbeeld is een fraai stukje idiotie, gestoken in een aantrekkelijke presentatie. De muziek van de groep is sterk rit misch en de punk-invloeden zijn nog duidelijk herkenbaar Het geheel ademt echter een vrolijker en aanzien lijk muzikaler sfeer. Het nummer Si mon Templar' doet denken aan de be valt het werken met Leon Klaasse de andere twee. na lang samengewerkt te hebben met een zo dominerende figuur als Van Boeyen? Nog afgezien van bet feit dat de drie elkaar al lang kennen, beschouwt Verkaik vooral het spelen zélf van Klaasse als positief voor de groep. „Het drumwerk van Leon staat meer in dienst van de muziek, dan dat hij allerlei solo's weggeeft". Vanavond idonderdag) kan het Zeeuw se publiek kennis maken met de ver richtingen van drummer Klaasse en zijn twee collega's. Het trio treedt op in de 'blauwe zaal' van het cultureel cen trum 'Schuttershof aan de Beddewijk- straat in Middelburg. Met wat voor mu ziek? Verkaik omschrijft de muziek als ..swingende, luchtige rock-'n'-roll De Vitesse-sfeer is er nog wel. qua snelheid en energie i New wave is het zeker niet" Blijft de inmiddels befaamde bassolo van Peter van Straten, waarbij hij twee basgitaren tegelijk bespeelt, ge handhaafd? „Ja", zegt Verkaik, „en w e hebben ook nog een aantal nieuwe stunts in petto. Maar daar vertel ik nog niets over. Dc mensen moeten maar ko men kijken". Hoe waren de reacties van Van Straten en Van der Mey toen ze enige tijd gele den. nog als Vitesse-muzikanten ook een optreden verzorgden in de 'blauwe zaal' van het Schut tershof? „Ze vonden het een te gek publiekverzekert de manager ons. „ze hebben echt zin om hier weer te komen spelen Want ze zijn nog niet zo vaak in Zeeland geweest Het optreden in de 'blauwe zaal' begint om half negen. De bezetting van 'Powerplay' is: bas Peter van Straten, gitaar en zang. Jan van der Mey: drums Leon Klaasse Bo vendien bespelen de drie bandleden zo wel op de plaat als tijdems optredens de keyboards. Jan Dirk van Scheven ginperiode van 'The Specialszonder de reggae-mvloeden. maar met erg aar dige vondsten in de begeleiding en dito teksten. In 'Desert Island Joe', een soort zeemansliedje met een tamelijk smerige tekst, herinnert Splodgenessa- bounds weer aan de bloeiperiode van de Sex Pistols, met alle aanstekelijk e her rie van dien Het. laatste nummer van de elpee is een fraaie mengeling van new wave en reggae-met een-knipoog. 'Splodgenessabounds ontleent zijn naam aan leider Splodge en bestaat uit zeven mannen en een vrouw. Wie op zoek is naar een gekke plaat, met een variëteit aan vernieuwende invloeden, moet beslist eens naar deze elpee gaan luisteren. 'Splodgcnvssabouna's'.idem Phonogram iDeram SML 1121) VDS Gitarist en componist Robert Smith van The Cure maakt muziek van een sterk beeldend karakter met trage melodische lijnen, die onderbouwd worden door een bijna mechanische ritmiek. Vorig jaar bracht hij een (tweede) langspe- leruit. met de cryptische titel Seventeen Seconds en gestoken in een hoes die een bewogen foto van een bos laat zien. Songtitels als In Your House, Secrets, At Night en M versterken het bijna magische effect nog. De muziek, het decor en de sfeer tijdens de concerten van de Britse groep, waarin een minimum aan belichting bijna ouderwets aandoet, slaat terug op Robert Smith. Smith vertelt: „Wij zijn heel gewoontjes op een grappige manier. The Cure heeft geen image, wil ook geen verkoop bevorderen, Als anderen dat doen, fijn; het zal mij een zorg zijn. Maar ik matig mezelf geen pretentie aan". „Het probleem met mij is juist dat ik aan niemand.s wensen wil voldoen zo vult Smith aan. „als de mensen op mijn muziek willen dansen is dat prima Willen ze luisteren, ook goed. De hoofdzaak is dat ik zelf gelukkig ben met wat ik maak En dat de andere drie daar tevreden over zijn. Ik heb niet zoveel om te communiceren Veel mensen denken ook zo over mijn muziek, heb ik gemerkt Behandelen het als een vorm van achtergrondmuziek. Hetzelfde geldt voor de concerten Ik denk aan mijn groep alsof ikzelf tussen het publiek sta Als ik het dan goc-d kan vinden, is het goed Vaak overkomt me tegen het einde van een tournee het gevoel dat ik moe ben en dat de muziek mechanisch gaat klinken Verschrikkelijk vind ik dat Hei publiek kan dan op zijn kop staan, maar mijn avond is dan volledig bedorven Als ik maar blij en gelukkig ben". droom Seventeen Seconds wekt de indruk een conceptalbum te zijn. De meeste songs ademen een sfeer uil die vergelijkbaar is met een beflig beleefde droom waarin zclfmoordfragmentcn en reflecties aan een verloren gegane liefde elkaar afwis selen. Roberi: „Dat is gedeeltelijk juist M. is de persoon waaraan de songs eigenlijk opgedragen zijn, al is het oorspronkelijke conceptidee in de opnamefa se gedeeltelijk losgelaten. Zij was enkele jaren mijn vriendin en stelde me voor de kens. Ja, of The Cure, of haar". „De titel had ik overigens voordat ik ook maar een lied geschreven had. Mijn vader bekleedt een hoge post bij een bedrijf in geneesmiddelen. Op een dag zat Ik een aantal gebruiksaanwijzingen door te lezen, lot ik in de galen kreeg dat het om dodelijke drugs ging. Heel zakelijk stond daar telkens bil vermeld hoe hel middel in te nemen en wat de tijd was voordat het zijn werking had Bij een zo n drug duurde het zeventien seconden. Dat beeld liet me niet meer los' „Als beeld dan. Deukje eens in zeventien secontien om i«- non- leven de revue re laten passeren. Zeventien seconden om vast te stellen of het zin en waarde heeft gehad. Vergelijkbaar met de tijd die er voor nodig is om van een hoog fiatgebouw naar beneden te storten Begrijp me goed ik had geen zelfmoordplannen Maar zo n moment waarin alles oen waarde krijgt, deed me sterk denken aan het mo ment waarop mijn vriendin me voor die keus stelde. Dat duurde zelfs nog korter' droefgeestig ln een onderhoud met Robert Smith legt deze voortdurend de nadruk op zijn achtergrond. Een gefortuneerd milieu in tegenstelling tol zijn vriendenen medc- C'urclcdcn, Mathieu Hartley. Lol Tolhurst. en Simon Gallup die eveneens uil Crawley afkomstig zijn. „Een droefgeestig stadje.net onder de industriële gordel ten zuiden van Londen, omgeven door de groene zoom. Landelijk, ja. Ingeslapen en zelfvergenoegd. Het leven ligt daar tol aan het overlijden vast De mensen werken in Londen, v ertrekken met de trein van 7 15 uur elke ochtend monotoon naar hun werk van bel slation van Three Bridges, achthonderd meter van bet buis van mijn ouders", „Zelf hoefde ik niet t.e kiezen Alles lag als een gespreid bedje voor me klaar. Ik had daar geen behoefte aan Ik wilde vechten voor mijn eigen toekomst zoelu mijn eigen vrienden uit en zette mijn eigen leven uit. Daarom interesseert het me met of The Cure succes krijgt of niet zolang Ik zelf maar honderd procent verantwoorde lijk ben voor wat er met The Cure gebeurt Faal ik dan dan kan ik het me hoogstens zelf verwijten, maar heb ik het in ieder geval geprobeerd In Engeland kan ik zo'n verhaal niet kwijt Daar deug je als artiest niet. als ie ie vanuit een rijk mfiict: omhoog moet. vechten Zo'n voorrecht is alleen voor de werkende klasse weggelegd Een misverstand, zo'n gevecht om je eigen Identiteit staal los van je afkomst" puinhoop .Ik denk dat die twee aspecten door werken in mijn muziek Er is tets van zelfres pect en een landelijk karakter m te bespeuren, hoop ik Denk ik Ik wil geen hard geluid Ik wil iets specifieks laten horen De schoonheid van een gitaar bijvoor beeld. al denk ik er van tevoren nooit zo over I n essentie kun u- liet vei gelijken met een meningsverschil wat mijn moederen ik hebzen over wal overeen troep in mijn kamer verstaan moet worden. In mijn kamer is er sprake van een gearrangeerde puinhoop, in mijn zusters kamer is het gewoon een troep Voor mijn moeder is er geen verschil Voor mij wel. voel je?" VVrijdagavond treedt de Hongaarse folkgroep Vizónto in de Vlissingse LTS aan de Zaaihoekweg op. (20.30 uur)il Hel ensemble dat in 1972 opgericht werd. bestaat uit: Cserepes Karoly. blaasinstrumenten: Hasur Janos, viool. Kiss Ferenc. snaarinstrumenten: Zsakay Gvózó. basviool, slaginstrumenten De vier musici nemen regel matig deel aan internationale festivals Daarnaast com poneren en bewerken zij muziek voor televisie en films De groep speelt populaire progressieve folkmuziek, waarin het motief van de archaische folklore sterk naar voren kom» Zaterdagavond treedt Miel Cools in de Halve Maan te Oostkapclle op met zijn soloprogramma 'Toen. Nu en Later'. (20.00 uur) 1 De Vlaming Miel Cools staat inmiddels al zo'n twintig jaar op de planken als liedjeszanger, chansonnier en troubadour Vanaf 1973 ligt zijn werkterrein vrijwel uit sluitend in Nederland. Mensen als Ed Leefland. Ernst van Altena. Fred Dannenburg. Willem Wilmink. Pieter Goemans, Jaak Dreesen en Louis Verbeek schrijven zijn liedjes, die worden gekenmerkt door levenswarmte, poe- zie. ironie en krtiek met een breed sociaal engagement. Miel Cools schrijft zelf alle muziek en in dit soloprogram ma begeleidt hij zichzelf op de gitaar Vanavond, donderdag, wordt in het Luxortheater te Terneuzen de film Sybil" van Daniel Petri vertoond (20 00 uuri De Piek te Vlissingen vertoont vanavond de film '2001 a space Odyssey' van Stanley Kubrick (21 00 uur). De film 'Les demoiselles de Wilko' van Andrzej Wajda draait vrijdagavond in de Kuiperspoort te Middelburg (20 30 uur), zaterdagavond in De Villa te Goes 120.00 uuri en maandagavond m De Piek te Vlissingen (21.00 uuri. Het jongerencentrum Midgara te Middelburg ver toont vrijdagavond'Alice doesn't live here anymore'van Martin Scorcese (20.30 uur) In Den Dullaert te Hulst draait vrijdagavond 'Fata Morgana' van Wemer Herzog. <20.00 uur). Het Werklozen Theater komt vanmiddag, donderdag, in Midgard te Middelburg in het kader van het project Mensen zonder Baan (15 00 uur). In Parcival te Middelburg geeft Saartje Joppe van avond een voorstelling van het poppenspel voor volwas senen 'Alle mannen zijn altijd moe' (20 30 uuri. Robert Paul treedt zaterdagavond in t Ouwe Raed 'uus te Poortvliet op met zijn eerste one-manshow 120.00 uur). In Parcival te Middelburg is woensdagmiddag een voorstelling te zien van de poppenspelen 'Vrouw Holle' en 'Repelsteeltje' door Willem Joppe 14.30 uur). De Nieuwe Komedie speelt woensdagavond m de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek het stuk 'De Strop' een mannen- en vrouwenvoorstelling. (20.00 uuri. Zaterdagavond wordt in het Vestzaktheater te Vlis singen een jazz-concert gegeven door het Guus Jansen Septet. (20.30 uur). In de Concertzaal te Middelburg geeft het oude stijl jazzorkest Powerhouse Six zaterdagavond een concert. (21.00 uur). Dinsdagavond wordt in de Concertzaal te Middelburg een avondconcert in de reeks Muziek Authentiek gege ven door Anner Bijlsma celloSigiswald Kuyken viool en Lucie van Daal (barokviool). <20.00 uuri De speelgroep Les Comediens uit L'den geeft zaterdag avond in het Kuiperspoorttheater te Middelburg een voorstelling van het toneelstuk 'Mooi weer vandaag' van David Storey. (20.30) Het stuk 'Mooi weer vandaag' is het tweede in een serie van zeven in het voorjaarsprogramma van de Stichting Middelburgs Theater De amateurvereniging Les Come diens werd in de zestiger jaren opgericht door artistiek leider Theo van de Boom. In 'Mooi weer vandaag', dat geregisseerd wordt door Ton Stevens, spelen mee Theo van de Boom. Arnold van de Spijker. Eef van Creij, Willy van den Heuvel en Jos Verhoeven In het stuk draait alles om het gebrek aan communicatie tussen mensen. Ze weten met wat ze moeten zeggen en doen zich anders voor dan ze zijn Ze hebben daarbij wel behoefte aan contact maar doen tegenover anderen als of dat niet zo is. In het stuk ontmoeten twee mannen, Arnold en Max. elkaar in de tuin van een groot en chique landelijk hotel, en praten wat over koetjes en kalfjes. Hun gesprek lijkt alledaags, zeer gedetailleerd, maar is eigenlijk erg vaag. Al spoedig krijgen ze gezelschap van twee onontwikkel de ordinaire vrouwen Er verschijnt dan ook nog een kinderlijke krachtpatser ten tonele. Zo op het oog ge beurt er in 'Mooi weer vandaag' niets. Wat verandert is de manier waarop het publiek de situatie waarneemt, een verandering door het geleidelijk toenemen van me deleven cn begrip. Het Nederlands Kamerorkest geeft zaterdagavond in de Concertzaal te Zierikzee een concert onder leiding van Roelof van Driesten. (20.00 uur). Het Nederlands Kamerorkest, opgericht in 1955 bestaat uit een vaste kern van 26 strijkers, een clavecinist, twee hobo's en twee hoorns. Solisten voor deze avond zijn Theodora Gerards. piano en Martijn van de Hoek i viool Theodora Gerards studeerde aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam bij Davina van Wely Zij behaal de vele prijzen op internationale concoursen. In Colora do volgde zij een cursus bij de befaamde pedagoge Doro thy Delay Nn het winnen van het Oscar Back Concours in Amsterdam 1979-ging zij in New York aan de Juiliard School studeren Martijn van den Hoek studeerde aan het Rotterdamse Conservatorium bij Gert van derSteen en Istvan Hajdu en Theo Loevendie Na het behalen van zijn sollstendiploma ging hij naar Moskou waar hij bij Valerie Kastelski studeerde Vervolgens ging hij naar Budapest 'Pal Kadosa* en naai- Weimar (Ludwïg Hoff mann i Daarna studeerde hij in New York onder leiding van Josef Raieff. Martijn van den Hoek won vele malen bekende concoursen. Hij treedt In binnen- en buitenland op Op het programma voor zaterdagavond staan werken van Haydn. Mozart. Beethoven. W. F Bonn en Tsjaikowski Jeugd en Muziek Zeeland houdt van vrijdagavond 27 februari tot en met, zaterdag 7 maart het tweede Festival Russian Music 1920 in het Kuiperspoorttheater te Mid delburg. Het festival omvat concerten, films, theater en tentoonstellingen. Het festival opent vrijdagavond met een pianoconcert door Geoffrey Madge 22.00 uur). Het concert bestaat uit: Ver le Flamme van Skriabin; 5e sonate van Mossolow. 5e sonate van Roslawetz en de eerste sonate van Mossolow. Van maandag 2 maart tot en met zaterdag 7 maart wordt het filmfestival klassieke Sowjetfilms gehouden, waarin alle films van Eisenstein en Vertov, twee films van Pur- tovkin, een film van Dovzkinko, Medvedkine en Michal- kov vertoond worden Woensdagavond 4 maan is er een concert van vier pia no's kwarttoongestemd. (20.30 uuri. met Geoffrey Madge (Den Haag), Kiara Kormendi iBudapest). Susan Brads- haw (Londen) en John Tilbury iLondeni. Het concert omvat werken van Ivan Wyschnegradsky. Zaterdag avond 7 maart is er theater voor kinderen en volwasse nen 14.30 en 20.30 uuri in de schouwburg te Middelburg De liefde voor drie sinaasappelen' door figurentheater De Trekwagen uit Doetinehem. De avondvoorstelling wordt een voorpremière op het Holland Festival. Maandagavond 2 maart morden vanaf 19.00 uur de volgende films vertoond in het KuiperspoorttheaterKmoglaz' van Ver tol >19241. 'Staking' van Eisenstein 119251 'Dc Moeder' ran Pu- dovktn H926i: 'Le Bonheur' van Medoldkine Voor dinsdag avond staan op het programma i vanaf 19.00 uuri Een zesde deel van de wereld' van Verlor <I926i. 'Oktober' van Eisenstein t 1928k 'Storm over Azië' van Pudovkin >1928i Woensdagavond ii orden vertoond: 'De man met de camera' van Vertov t 1926i; 'De generale lijn' van Eisenstein' H929i Hel Mondriaan Kwartet geeft zondagmiddag een kof fieconcert in het Zuidlandtheater te Terneuzen (12.00 Het kwartet wordt gevormd door Jan Erik van Regteren Altena. viool. Laurian Bos. viool. Peter Hans Keuning. altviool en Eduard van Regteren Altena. cello. Het kwar tet. dat werd opgericht in 1975. wordt door Jeannelotte Hertzberger docente aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, begeleid. De leden van het kwartet volg den gezamenlijk een cursus in Israël bij Ramy Shevelov. Jan Erik van Regteren Altena volgde zijn opleiding aan het Sweelinck Conservatorium bij Jeannelotte Hertz berger Hij studeerde direktie bij Anton Kerfjes en vol tooide zijn studie bij Herman Krebbers. Laurian Bos studeerde eveneens bij Jeannelotte Herzberger Na haar eindexamen studeerde zij nog twee jaar voor kamermu ziek bij Mark Lubotsky Momenteel maakt zij deel uit van het Radio Kamer Orkest Peter Hans Keuning stu deerde aan het Gronings Conservatorium bij Jacques Meijer en Jeanne Vos. Daarna studeerde hij bij Bouw Lemkes aan het Sweelinck Conservatorium. Eduard van Regteren Altena studeerde aan het Haagse Conservato rium bij René van Ast Later studeerde hij bij Anner Bijlsma aan het Sweelinck Conservatorium- Op het programma voor zondagmiddag staan werken van Schubert. Bartok cn Ludwig van Beethoven. In dc schouwburg te Middelburg wordt dinsdagavond een voorstelling gegeven van dc muzikale komedie 'Sam Sam' geschreven door Eli Asser. Spelers zijn Ade- le Bloemendaal, Lex Goudsmit, Hans Boskamp en Leo- nie Jansen, De regie is in handen van John Heawood (20.00 uur). 'Sam Sam' is een gezellig eigentijds verhaal, een mengel moes van liedjes uit wereldbekende musicals, gegar neerd met nieuwe door Eli Asser geschreven teksten. Clous van Mechelen verzorgde een deel van de muziek. Eli Asser omschrijft 'Sam Sam' zelf als '19 incidenten in en rond de kleedkamer van het klndertoneel' Het verhaal laat vier artiesten, Riek, Rob, Paul en Ita, zien. die hun brood moeten verdienen met kindertoneel Zij spelen tussen de bedrijven door. in hun kleedkamer, de grote rollen die ze nooit hebben gekregen en waar ze waarschijnlijk ook nooit aan zullen toekomen. Hun on derlinge verhoudinkjes. hun kibbelpartljtjes. hun zeer herkenbare menselijke trekjes vormen de 'rode draad' van een originele komedie, waarin wordt geacteerd, ge danst en gezongen. De zangnummers zyn ten dele ont leend aan bekende musicals, zoals uit Anatevka, Ap plaus Applaus. De Man van La Maneha en een ander deel bestaat uit nieuwe Hollandse liedjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 21