Bouw streekziekenhuis Walcheren op lange baan Ollie kreeg gouden hoektanden Plannen voor fruitterminal in Sloe definitief van de baan TBC in Bruinisse is alleenstaand geval Duiker omgekomen bij Sluiskil Geld voor twee ziekenhuizen en één verpleegtehuis GOES EN TERNEUZEN GAAN VOOR OPERATIE MIDDELBURGSE POES VOORSPOEDIG VERLOPEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 <Van onze verslaggeveri LEIDSCHENDAM - Met de bouw van een nieuw streekziekenhuis op Walcheren kan niet vóór 1988 worden begonnen. Dit laat staatssecretaris mr E. Veder-Smit van volksgezondheid en milieu hygiëne weten in het dinsdag gepubliceerde overzicht van bouwplannen voor ziekenhuizen, psychiatrische- en zwakzinnigeninrichtingen en verpleeghuizen. Voor het algemene ziekenhuis op Walcheren, ter vervanging van het Gasthuis in Middelburg en het Bethesda/St. Josephzieken- huis in Vlissingen, staat op de lijst dat bouwaanvang in de periode tot en met 1987 onmogelijk is. Mevrouw Veder-Smit heeft.óp komende nog afgezien van het feit dat overwogen aan dat de problemen bij de vorming wordt een bestaand bouwplan te ge bruiken van een ziekenhuis (in Winters wijk i voor de Zeeuwsch-Vlaamse ka naalzone Korbee vond het overigens terecht dat het nieuwe ziekenhuis voor de kanaalzone op de overzichtslijst in 1983 prijkt: „We hebben lang genoeg ge wacht: wanneer we in '83 kunnen gaan bouwen is het precies 10 jaar dat we erover bezig zijn. Het is ook in het be lang van de gezondheidszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen de hoogste tijd". Ir. Korbee tekende desgevraagd erbij jaren voor zuidwest-Nederland wel en kele andere nieuwbouwplannen in pet to Zo kan in 1982 begonnen worden met de bouw van een nieuw streekzie kenhuis in Goes, dat in de plaats komt van de ziekenhuizen Bergzicht en St. Joanna. In 1983 kan de eerste paal de grond in voor een streekziekenhuis in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaande ren. ter vervanging van het Julianazie- kenhuis in Terneuzen en het St. Ellsa- bethziekenhuis te Sluiskil. In 1984 ten slotte. kan er gebouwd gaan worden aan een nieuw verpleeghuis in Zierikzee in plaats van de verouderde Cornelias- tichtmg. Het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom mag in 1981 en 1984 verder uitbreiden en hetzelfde geldt voor het ABG-verpleeghuis in Bergen op Zoom. dat de uitbreidingsplannen nog dit jaar in daden mag omzetten. Het overzicht van de bouwplannen is in Zeeland met algemene gevoelens ont vangen. „Het is een enorme slag Het lijkt erop alsof men ons naar de eeuwig heid wil verwijzen", zo reageerde me vrouw J. J van der Wel-Beije, bestuurs lid van de stichting streekziekenhuis Walcheren iSSWi op het bericht dat er voor '88 niet op bouw gerekend hoeft te worden. Zij beklemtoonde dat daar door voorbij gegaan wordt aan de nood zaak op Walcheren tot een bedden vermindering te komen door samen gaan van de twee huidige ziekenhuizen op éen lokatie. ..Ik begrijp daar niets van. het is een doorkruising van het be leid zoals dat in nauw overleg met het rijk tot nu toe is uitgestippeld", aldus mevrouw Van der Wel. Zij maakte dui delijk dat er bij lang uitstel van de nieuwbouw in ieder geval kostbare tus sentijdse voorzieningen aan de zieken huizen in Vlissingen en Middelburg noodzakelijk zullen zijn. „We kunnen natuurlijk bekijken wat we eraan kun nen doen, ook al omdat de lijst een doorkruising is van het beleid dat door het provinciaal bestuur zo zorgvuldig is uitgestippeld", stelde het SSW-be- stuurslid Blij verrast. Voorzitter ir J. P. Korbee van de stich ting ziekenhuiszorg Midden-Zeeuwsch- Vlaandereiï was „enerzijds verrast en anderzijds verblijd" met de uitgifte van de lijst „Vooropgesteld dat we in janua ri 1983 kunnen gaan bouwen en niet in december 1983. ben ik er zeer gelukkig mee", stelde ir Korbee. Gelet op de pro cedure die nog moet worden afgewerkt, achtte hij een eerdere bouwaanvang dan 1983 ook moeilijk haalbaar Dat Dr. C. Boertien reikt medailles uit aan oorlogsslachtoffers MIDDELBURG - Op zaterdag 28 fe bruari houdt dc Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtof- fers - afdeling Zeeland haar jaarlijkse ledenvergadering in de Generaal-Ma- joor Berghuijskazerne te Middelburg. Tijdens het ochtendgedeelte reikt ere voorzitter dr Boertien, commissaris der koningin, de medailles voor langdurig lidmaatschap uit De projectleider van de in Doorn plaatsvindende nazorg, de 'heer Hergarden, geeft een uiteenzetting over de praktijk daarvan. ■an één ziekenhuisgroep in Zeeuwsch- Vlaanderen. met vertragend hebben ge werkt op de bouw van het nieuwe zie kenhuis „Dat was ons trouwens van al le kanten verzekerd ook", betoogde Korbee. Voorzitter A. L. van Geesbergen van de Corneliastichting in Zierikzee gewaag de van een „ontzaglijk verheugend be richt voor Schouwen-Duiveland". Hij onderstreepte dat er meer zicht komt op een betere voorziening in de ver pleeghuissector op het voormalige ei land, met name voor geestelijk gestoor de bejaarden De plaatsing op de volg- ordelijst kwam voor Van Geesbergen niet helemaal als een verrassing: „We hadden al zo'n beetje het groene licht en we proberen volgens een strak sche ma te werken. Zo gaat deze week nog het programma van eisen naar de staatssecretaris". De voorzitter van de Corneliastichting was optimistisch ge stemd over de kansen om tijdig vóór 1984 de vereiste procedure afgewerkt te hebben Koken In IJzendijke - zo hebben we on langs vernomen zijn de gevolgen van een bak en kookcursus voor mannen met uitgebleven Dat bleek onlangs, toen een van de vaders, die de cursus met succes had ge volgd. besloot zijn gezin te verras sen met een appeltaart. Hij was geruime tijd in de weer met bloem, suiker, boter, appelen en krenten en ook het stukje geraspte citroenschil ontbrak met om het ge heel die aroma te geven, waarmee chef-koks de krant hebben ge haald 't Moest een pronkstuk worden Dat werd het niet 't WÓS triest, maar toen 't geval een maal in de oven stond wijdde de men zich aan een ander klusje wan! hij had ook een doe-het-zelf- cursus gevolgd Toen hem de taart weer te binnen schoot, bleek die zwartgeblakerd. Hij gaf echter de strijd niet op. be keek het baksel en begon, met een mes. het ergste zwart eraf te schra pen. En toen dat gebeurd was. kwam hij op een idee. waar - lijkt ons - een vrouw zo gauw met op komt Hij vatte de stofzuiger om daarmee de overige zwarte kruimels van het Juist toen de taart weer een beetje op een taart begon te lijken, sloeg d< stofzuiger toe. De man had de capaciteit van het apparaat schro- melijk onderschat hele stukken gebak vlogen door de mond naar Hou ja - zo raakte-ie toch nog snel GEEN VERDERE BESMETTING GOES - Er is in Bruinisse géén sprake van een tuberculose-explosie. De infec tie-ziekte zoals die vorige week bij een vrouw van middelbare leeftijd uit het vissersdorp werd vastgesteld, is een alleenstaand geval. Onderzoek van de dienst tuberculosebestrijding van de provinciale vereniging het Zeeuwse Kruis, heeft dat aangetoond. Bij dege nen die in nauwer contact met de zieke vrouw hebben gestaan, is vorige week een zogenaamde Mantoux-test afgeno men. Dinsdag werden de resultaten er van bekeken en die wezen uit dat in de eerste ring om de patiente iedereen ne gatief reageerde op een mogelijke be smetting. „De cirkel is rond. Er zijn totaal geen aanwijzingen dat er besmettingen zijn. zoals we elders in Zeeland wel hebben kunnen opsporen", verklaarde dokter Engelse kustvaarder nog steeds vast bij haven Perkpolder PERKPOLDER - De Engelse kustvaar der Argus Pride, die zondagmiddag vastliep op een strekdam bij de haven van Perkpolder, zit nog steeds vast. De Engelse kapitein/eigenaar J. W. F. wei gert nog steeds de hulp in te roepen van sleepboten. Al zijn pogingen om het schip op eigen kracht vlot te krijgen faalden tot nu toe. Het water kwam niet hoog genoeg, en dat werd alleen nog maar versterkt door de ongunstige noord-oosten wind die het water als het ware van het schip af stuwt. Een nieuwe poging het schip vanmor gen vroeg, bij hoogwater omstreeks kwart voor drie, los te krijgen leek bij voorbaat gedoemd tot mislukken. De windkracht is namelijk toegenomen van drie tot vijf. Vanmiddag iwoens- dagi wordt de kans groter dat de Engel se kapitein zijn schip, geladen met kunstmest in vaste vorm. op eigen kracht van de dam krijgt Dan wordt namelijk bij hoog water een verhoging van enkele centimeters verwacht Het waterschap Hulster Ambacht heeft overigens zondag al beslag laten leggen op het schip in verband met de bij de stranding aan de strekdam aangerichte schade. Volgens griffier C. B Ysebaert is de omvang van de schade nog niet precies bekend. Het waterschap ver wacht geen grote moeilijkheden bij het afwikkelen van de schadeclaim D. J Wiennga. medisch directeur van het Zeeuwse Kruis. Hij zag in de resul taten van het uitgevoerde onderzoek een bevestiging van de veronderstel ling dat er sprake is van een geïsoleerd geval van tuberculose. „Omdat het een geconsolideerde zaak is. kunnen we de activiteiten van de dienst tuberculose bestrijding verder ook beperken. Meer activiteiten zijn beslist niet nodig", al dus dokter Wiennga^ De medische directeur van het Zeeuwse Kruis legde er de nadruk op dat het vaststellen van open tuberculose bij de vrouw uit Bruinisse als zodanig geen paniekreactie noodzakelijk maakt. „Het woörd tuberculose hoort niet meer die ernstige strekking en dramati sche achtergronden te hebben als vele jaren geleden", betoogde Wieringa. Hij beklemtoont dat de ziekte, zoals vrijwel elke infectieziekte, heden ten dage met behulp van medicamenten vrij gemak kelijk te bestrijden is Voorwaarde is wel. maar dat geldt volgens dokter Wie ringa voor elke infectie-ziekte, dat er tij dig wordt ingegrepen Overigens had hij er begrip voor dat berichten over tu- berculose-gevallen meestal nog een schrikreactie veroorzaken. Daarom ook. zo stelde de medisch directeur, is er in Bruinisse meteen opgetreden, on danks het feit datsnel duidelijk was dat er sprake was van een geconsolideerd geval. Viering Nationale Boomfeestdag dit jaar op 18 maart VLISSINGEN - De Nationale Boomfeestdag is dit jaar vastge steld op woensdag 18 maart. Leer lingen van de hoogste klassen van de lagere scholen zullen dan weer bomen en ander groen planten in hun eigen gemeente. De boom feestdag is bedoeld belangstelling en liefde onder dc leerlingen te wekken voor de natuur. Op de scholen zal vooraf voorlichting worden gegeven over de planten groei, waarvoor het landelijk co mité materiaal beschikbaar stelt aan de deelnemende scholen. Verder zullen de leerlingen een her innering ontvangen in de vorm van een boomfeestdagsticker en een li niaaltje met boomfeestdag-op druk. De deelnemende scholen ont vanger. een herinneringsvaantje. Voorgesteld wordt, dat de leerlin gen voor de viering werkstukken, opstellen of tekeningen maken, die naderhand kunnen worden be loond met pnjsjes die betrekking hebben op de natuur. De Nationale Boomfeestdag wordt in Nederland sinds 1957 gevierd. Nederland is het bosarmste land van Europa. Slechts acht procent van de totale oppervlakte van ons land bestaat uit bos en heide. In 1830 was dit nog maar vijf procent, maar sinds de oprichting van de Nederlandse Heidemaatschappij in 1888 werd er veel heidegrond weer bebosten ging men over tot de verzorging van het bos. Vooral ook na de oprichting van het Staats bosbeheer in 1899 trad er een aan zienlijk verbetering in de verwaar lozing en roofbouw op de natuur. Zo ontstonden er de natuurterrei nen of natuurreservaten. Het Staatsbosbeheer werd daarmee de grootste boseigenaar in Nederland. Onmiddellijk nadat de bekneld geraakte duiker boven water was gebracht, werd eerste hulp verleend, wat echter niet meer mocht baten. SLUISKIL - Bij werkzaamheden op de bodem van het ka naal Gent-Terneuzen bij de brug van Sluiskil is dinsdag ochtend omstreeks elf uur de 2"-jarige duiker P. Roovers uit het Brabantse Prinsenbeek om het leven gekomen. De dui ker, in dienst vanVriens uit Bergen op Zoom, raakte opdrie meter diepte bekneld met zijn zuurstofapparaat. Via de telefoon, waarmee de duiker doorlopend contact on derhield met de mensen boven water, waarschuwde hij colle ga's. Daarop daalde een tweede duiker af. Die kwam te laat. De firma Vriens is betrokken bu het trekken van nieuwe kabels over de bodem van het kanaal bij Sluiskilbrug. Direct na hel ongeval begon de rijkspolitie te water een onderzoek. De 27-jarige duiker was gehuwd. VOORRANGSLIJST STAATSSECRETARIS: 'Van éen onzer redacteuren LEIDSCHENDAM - Op korte termijn - in de periode 1981 tot en met 198" - kan er in Zeeland begonnen worden aan de bouw van twee nieuwe ziekenhuizen (Goes en Tcrneuzenl en één nieuw ver pleeghuis (Zierikzee). Daarvoor wordt door het rijk geld beschikbaar gesteld. Eén en ander blijkt uit een lijst van bouwplannen die staatssecretaris mr E. Veder-Smit van volksgezondheid en milieuhygiëne dinsdag openbaarde. De lijst heeft betrekking op ziekenhui zen, psychiatrische- en zwakzinni geninrichtingen en verpleeghuizen. Het gaat uitsluitend om grote bouw plannen met méér dan tien miljoen gulden aan totale investeringskosten per plan. Het opstellen van een lijst waa op de bouwvoorrang van de verschillen de plannen staat aangegeven, is vol gens de staatssecretaris noodzakelijk, omdat er jaarlijks maar een beperkt be drag beschikbaar is dat kan worden uit gegeven aan nieuwe ziekenhuizen, en dergelijke. Het zogenaamde bouwpla- fond voor 1981 is vastgesteld op 605 mil joen gulden aan bouwproductie (wat neerkomt op ongeveer het dubbele aan investeringskosten). Op de voorrangs- lijst tot en met 1987 staan 137 bouw plannen vermeld, waarmee een bedrag van circa 2.9 miljard gulden aan bouw productie is gemoeid. De hiermee ge paard gaande hoeveelheid werk in de bouw en aanverwante bedrijven be draagt naar schatting 36.000 manjaren. iVan éen onzer redacteuren i BERGEN OP ZOOM VLISSINGEN - Het stuwadoorsbedrijf Snoeijers bv uit Bergen op Zoom heeft dinsdag la ten weten dat de plannen voorde bouw van een fruitterminal aan de Bijle- veldhaven in Vlissingen-Oost defini tief van de baan zijn. De Amerikaanse opdrachtgever, United Brands Fruit Company, heeft Snoeijers laten weten dat de vestiging in Vlissingen van de baan is. Het bedrijf zal zijn activiteiten met name concentreren op de haven van Antwerpen. Zoals gemeld zou met de bouw van de terminal een investe ring van rond dc zeventig miljoen zijn gemoeid en zou de terminal eenmaal volop in bedrijf - aan zo'n driehonderd mensen werkgelegenheid hebben ge boden. Bedrijfsleider C. J van Aken van Snoeijers toonde zich dinsdagmiddag desgevraagd teleurgesteld over de be slissing van de Amerikanen. Nederland staat, zoals gemeld, bij United Brands toch al niet erg in de gratie, getuige het besluit om de activiteiten rond banane- noverslag in de Rotterdamse haven over te brengen naar Antwerpen. waar door enkele honderden Rotterdamse havenarbeiders zonder werk komen. Het rumoer rond de komst van de Ame rikanen naar Vlissingen-Oost en de felle concurrentie met andere bedrijven in de Vlissmgse haven zijn volgens de heer Van Aken de oorzaak geweest van de beslissing van de Amerikanen, niet naar Vlissingen te komen. Van Aken: „We zijn hier enthousiast begonnen, maar het wordt nu allemaal wel moei lijk In de voorbereiding voor het pro ject hebben we dne ton gestopt en die zijn we nou mooi kwijt Dat doet pijn. vooral omdat we de indruk hebben dat we ook politiek hier kennelijk niet zo goed liggen. Dat een havenschapsbe- stuur zo reageert op een bedrijf dat iets in een haven wil. noem ik een unicum voor Europa. Voorlopig gaan we nou maar door met waar we altijd bezig wa- ren. We proberen wel nieuwe projecten, maar die zijn zeker niet op korte termijn te verwachten", aldus de heer Van Aken. In het jaarlijks vast te stellen bouwpla- fond is momenteel tweederde bestemd voor plannen met méér dan vijf miljoen gulden aan bouwproductie. De staats secretaris is van plan om in de toe komst voor plannen kleiner dan v|)l miljoen gulden in bouwproductie, de provinciale besturen de volgorde van uitvoering te laten vaststellen. Dat strookt met het beleid om bij de plan ning van gezondheidszorg-voorzienin gen méér zeggenschap toe te kennen aan de betreffende regio (decentralisa tie). Van de voorrangslijst is het gedeelte dat betrekking heeft op de jaren 1981e» 1982 in beginsel definitief. Voor de pe riode 1983 tot en met 1987 heeft de lijst een 'aanwijzend' karakter. Dit wil zeg gen dat wijzigingen in een later stadium mogelijk zijn. zij het slechts op grond van zwaarwegende motieven. Mede om deze reden acht mr Veder-Smit het ge wenst dat openbaarmaking van de voorrangslijst jaarlijks gebeurt. Bij de toekenning van de volgorde van uitvoering is rekening gehouden metde adviezen van de colleges van gedepu teerde staten. De belangrijkste uit gangspunten die zijn toegepast, zijnd? volgende: verbetering van de huisvesting van psychiatrische patiënten; voorzieningen in het tekort aan bed den voor geestelijk gestoorde bejaa; den; wegwerken van ernstige kwalitatieve tekorten, bijvoorbeeld als gevolg van een slechte bouwkundige toestand; uitbreiding van de poliklinische voorzieningen vanwege heersende te korten. Er is ook kritisch gekeken naar d? bouwplannen die een aanzienlijke ver hoging van de exploitatielasten ten ge volge hebben en naar de bouwplannen die gericht zijn op vernieuwbouw van ziekenhuizen die minder dan twintigen vijftig jaar oud zijn. Mevrouw Veder- Smit heeft de instellingen die adviseren over de bouwplannen (zoals college voor ziekenhuisvoorzieningen, gedepu teerde staten), gevraagd hun werk zaamheden af te stemmen op de in de voorrangslijst genoemde volgorde. Poes Ollie toont een van haar gouden hoektand- MIDDELBURG - De operatie is ge slaagd: poes Ollie uit Middelburg heelt d'r gouden tanden. Nog geen halve dag na de operatie bijt ze - nog enigzins duf van de verdoving - als vanouds in oen lekker stuk vlees. De gouden hoektan den in de bovenkaak helpen hel zonder moeite - perfect langs de smallere on der-hoektanden glijdend - in stukken knippen. Daarbij lijkt het grijsge- streeptedierzich echter nauwelijks be wust van haar, voor Nederland toch wel vrij unieke, 'gouden bckkie'. Haar baas. landtechnieker Con Schip pers. kijkt tevreden toe wanneer Ollie dinsdag d'r zoveelste stukje vlees veror bert ..Voor de operatie kon ze nog met eens fatsoenlijk een stukje kaas vast pakken. Maar toen ze vanmorgen d'r eerste brokjes kreeg was het gelijk raak en ging het dier eten alsof er niets ge beurd is Hier zie je dan ook hoe een stukje natuur aan zo'n cher kan worden teruggegeven En het is leuk dat we dat met zn drieen hebben kunnen doen" stelt Schippers Die drie zijn. behalve de landtechnie ker de Middelburgse dierenarts Andre Bil en de Vlissmgse tandarts Sjoerci de Groot Na langdurige voorstudie - over het inzetten van 'goudem tanden bi) katten is in de dierengeneeskunde nau welijks iets bekend - wisten ze de opera tie in twee ronden te klaren De eerste keer mocht Ollie. nadat de zenuwen verwijderd waren, happen Op basis van de afdrukken van boven- en ondci - kaak heeft Schippers vervolgens proef- tanden gemaakt. Toen die bleken te passen op de afdrukken werden m een model van deze proeftanden weer de gouden tanden gegoten Die bleken maandagavond laat (het tweede deel van de operatie moest in de schaarse gezamenlijke vrije uren gebeuren) per- lect te passen Tot opluchting van 'ge neesheren en patiënt'. „Eigenlijk heb ben we geen enkele tegenslag gehad Het. is dan ook vlotter gelopen dan we hadden gedachtstelt dierenarts Bil tevreden vast. Tandarts De Groot voegt daaraan toe dat er niet te vroeg moet worden gejuicht .Pas over twee. drie weken kunnen we zeggen of de ope ratie geslaagd is of niet In die periode moet namelijk blijken ot het lichaam de gouden tanden wel accepteert" De Groot verklaart met plezier te hebben meegewerkt. .Het is nu eenmaal een goede zaak om meer te weten te komen van tandheelkunde door. zoals hier over niet eerdei betreden paden te gaan Wie weet. wat ie dan kan ontdek ken Bovendien is het een ervaring op zich omdat het allemaal zo miniueus is bn zo n kat "J aldus Vlissmgse tandarts Het drietal ziet zeker mogelijkheden in de toekomst een dergelijke operatie te herhalen. Niet direct bit een kat maar wel op basis van de opgedane ervaring, bij een hond. ..Hel moet dan wel een duidelijk doel hebben Een rijk persoon die voor de aardigheid z n kat of hond gouden landen wil laten aanmeten, hoewel het gebit niets mankeert kan het natuurlijk wel vergeten Het ligt an ders als het dier weer de kauw- of bijt- functie kan worden teruggegeven. De opleiding van een politiehond bijvoor beeld kost vele duizenden guldens. Ver liest zo'n viervoeter een hoektand dan is'ie voor het politiewerk vrijwel niet meer te gebruiken Door zo'n gouden kroon, eventueel met porselein erop ge bakken. kan dat worden verholpen meldt het 'operatieteam'. Reacties Dierenarts Bil haakt daarbij nog in op de reacties die van verschillende zij den op de bekendmaking van dc opera tieplannen zijn binnengekomen. Som mige kinderen bijvoorbeeld vonden het niet zo leuk dat Ollie weer tanden kreeg om vogels en muizen te gaan vangen. Ze vonden dal zielig voor deze beestjes. De dierenarts We hebben Ollie heus niet alleen gouden tandjes gegeven om alleen maar vogels te vangen De poes kan nu. zoals zijn soortgenoten, weer gewoon bijten Bovendien ligt het jagen in de aard. het instinct van de poes Zo'n dier jaagt op vogels, zoals die in secten eten en dergelijke wezentjes weer van kleinere diertjes leven. Die vinden weer hun voedsel op bijvoor beeld het lijk van een kat Zo hebben ze allemaal een functie in de natuur en is de kringloop rond" Ondernemingsraad KMS tegen het afgeven van niet- Jood-verklaring VLISSINGEN - De ondernemingsraad van de Koninklijke Maatschappij"' Schelde in Vlissingen heeft aan dc di rectie van dit bedrijf laten weten, I? verwachten dat de KMS-directie W geen enkele wijze de zogenaamd? 'Niet-Jood-verklaringen' zal afgeven. In de brief aan de directie wijzen voor zitter D P. de Leeuw en secretaris P Veen van de ondernemingsraad de di rectie op de discussie in de centraleon dernemingsraad van het Rijn-Scheldt; Verolmeconcern. waarin een afwijzend standpunt tegenover het verstrekken van deze verklaringen is ingenomen E* centrale ondernemingsraad heeft hier over indertijd een brief aan RSV-top- man Stikker gezonden. Met de brief aan de KMS-directie treed' de ondernemingsraad van de KMS W het zelfde spoor als de centrale one* nemingsraad van RSV. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit in Amsterdam slaagde voor het tandartsenexafl® mejuffrouw L. J. M. van Oei» uit l-,a5 dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 2