Ontslag op staande voet Udink door OGEM was niet onmogelijk 'Lubbers lijsttrekker maar geen premier' Poolse regering riskeert stakingsgolf om vrije nieuwe zaterdag Opblaasautoheffer Swapo:politieke gevangenen moeten worden vrijgelaten Israël toont vijf gedode Palestijnen FZCfl PZC/ JURIDISCH ADVISEUR RAAD COMMISSARISSEN: het weer BIOSCOPEN VERTONEN VERBODEN FILM ZATERDAG 10 JANUARI 1981 binnen-buiten land ROTTERDAM - Hoewel er geen sprake is geweest van strafbare feiten, waren de activiteiten van drs. B. J. Udink, voormalig topman van het Ogem-concern, van dien aard, dat ontslag op staande voet niet onmogelijk zou zijn geweest. Die conclusie is van de juridische adviseur van de raad van commissarissen van Ogem. Dat vertelde mr. J. van Schaik, een van die commissarissen, vrijdagmiddag tij dens de presentatie van het rapport- Kuin dat de gang van zaken bij het Ogem-concern (omzet 5 miljard, 23.000 werknemers) in de afgelopen jaren be slaat. Prof. dr. P. Kuin (voormalig topman van Unilever) heeft uitsluitend aan commissarissen gerapporteerd en is ook verantwoordelijk voor de samen vatting die commissarissen openbaar maakten. De voornaamste conclusies nil het rapport waren al uitgelekt. Veel is er de afgelopen jaren fout gegaan bij Ogem. Onjuiste beslissingen, verkeer de aankopen, gebrek aan communica tie. overdreven zelfvertrouwen en toe gespitst op het recente verleden. Udink is terecht na aandrang van com missarissen vertrokken, de afvloei ingsregeling was veel te royaal en com missarissen hebben daarna de zaak slecht afgewikkeld. Kuin zegt in een begeleidende brief dat het moeilijk is achteraf, wanneer alle consequenties bekend zijn, een billijk oordeel uit te spreken over bepaalde beslissingen en hij zegt dat hem te recht een zekere mate van wijsheid- achteraf verweten kan worden. In het rapport legt hij de verantwoordelijk heid voor veel wat er is mis gegaan bij Udink en in mindere mate bij diens voorganger K. Fibbe. Duits belang Het waren Udink en mr. D. G. Postma, een andere topman van Ogem, die in de eerste plaats verantwoordelijk waren voor de aankoop van Beton imd Mo- nierbau (BuM), een Duitse bouwonder neming waarin Ogem voor 40 miljoen een belang van 44 procent kocht In 1979 ging dat bedrijf failliet Het besluit - om het belang m BuM te kopen werd genomen in een vergadering waarvan Fibbe voorzitter was. Op dat moment waren de beschikbare gegevens nog zeer onvolledig. Kuin verwijt Udink en Postma. die de onderhandelingen voerden, dat ze te veel hebben vertrouwd op gehalte en reputatie van de Duitse zakenlieden waarmee ze te maken hadden. Ervaren kooplieden zouden naar mijn mening, aldus Kuin. niet zo gemakke lijk slachtoffers zijn geworden van de Informatie die zij. ontvingen. Het geeft geen pas telefonisch toestem ming te geven voor een acquisitie van 40 miljoen gulden zonder één stuk te hebben gezien. Bij fouten van deze omvang, zo ver volgt Kuin, vallen vroegere onzorgvul digheden die op het gebied van acqui sitie zijn begaan, bijna in het niet. Kuin signaleert overigens op dat ge bied nog een aantal andere misslagen. De grootste verliesbron van Ogem is de onroerend-goedsector geworden. Ook hierin heeft Udink als verantwoordelij ke man voor de bouwpoot van Ogem een rol gespeeld, samen met de heer De Bakker, die verantwoordelijk was voor de ünanciéle kant. Volgens Kuin heb ben zij te veel overgelaten aan de lagere leiding, zeer weinig gerapporteerd aan de andere leden van de raad van be stuur, laat staan aan commissarissen. Daardoor zijn er afboekingen nodig ge worden en garanties aangegaan voor bedragen waarvan de overige directeu ren en alle commissarissen geen idee hadden. Volgens de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Ogem, dr. ir H J Mathot, in het Daman-project in Saoe- di-Arabié, waar Ogem voor anderhalf miljard een aantal grote bouwwerken heeft neergezet, toch met winst afgeslo ten. Hoewel hij toegeeft dat Ogem door het oog van de naald is gekropen. Kuin zegt in zijn rapport dat op een aantal projecten verlies is geleden en dat ande re veel minder winst op zullen leveren Zuid Afrika wil 'gemengd drinken' voortaan toestaan JOHANNESBURG (RTR) - De Zuid afrikaanse regering wil het voortaan aan de calé-eigenaren zelf overlaten of zij voor mensen van alle rassen willen schenken. Apartheid in de café's en ho tels zal niet langer wettelijk verplicht zijn. De minister van industrie. Dawie de Vil- liers, heeft deze herziening van de hore- cawet vrijdag bekendgemaakt. Het Zuidafrikaanse parlement moet de voorgestelde wetswijziging nog goed keuren. Op het ogenblik moeten hotels en café's een speciale ontheffing aan vragen als ze klanten van elke huidskleur willèn bedienen. Minister De Villiers zegde toe dat hij ook andere aspecten wil herbezien. zoals het huidi ge verbod op gemengd dansen en zwemmen Telefoon Ook Fibbe draagt verantwoordelijk heid omdat hü een accountantsonder zoek niet zo belangrijk vond. Kuin ver wijt de raad van bestuur dat toen een spoedvergadering van commissarissen niet mogelijk bleek, besloten werd de zaken door te drukken door zoveel mo gelijk commissarissen telefonisch om toestemming te verzoeken. De commis sarissen die zij bereikten treft schuld. ROTTERDAM - Vrijdagmiddag xoerd in hel pand van de OGEM in het Europomt- complex te Rotterdam een persconferentie gehouden. Foto: links mr J de Wiide (vice-voorzitter Raad van commissartseni rechts K. Fibbe commissarisi dan eerder werd bekend gemaakt Vooral het vroegtijdig rondvertellen van enorme winstverwachtingen door Udink heeft het bedrijf geschaad. Expansie Kuin zegt verder dat de fundamentele fout die volgens hem is gemaakt zowel onder het regime van Fibbe als onder dat van Udink. is een optimistische e:x- pansleve bedrijfspolitiek op een te smalle fïnanciéle basis met onderschat ting van de risicofactor die sinds 1974 toch duidelijk voelbaar was. Op de stij gende rentelast reageerde men met ver dere expansie; aan voornemens tot in krimping of consolidatie werd tot 1980 niet of nauwelijks gevolg gegeven Nu dat wel het geval is, zijn de overlevings kansen beter geworden. Vertrek Udink Kuin gaat uitgebreid in op de omstan digheden die tot het vertrek van Udink hebben geleid. Hij schrijft dat. in 1979 aan ingewijden in Ogem duidelijk werd dat de winstverwachtingen van dat jaar niet zouden worden gehaald. Uit de ad ministratie kwamen verontrustende cijfers, maar Udink hield ondanks alle waarschuwingen vast aan het eerder gepubliceerde winstcijfer van 26 mil joen en noemde dit op 21 j anuari 1980 in een bijeenkomst met de Vereniging van Commissionairs in Effecten weliswaar met het voorbehoud dat de Raad van Bestuur zich nog beraadde over de eventuele noodzaak uit de winst een voorziening voor politieke risico's in het Midden-Oosten te vormen. Twee weken later, na het ingrijpen van com missarissen liet Ogem weten dat er voorzieningen getrofTcn moesen wor den ter grootte van 35 tot 40 miljoen, waardoor er over 1979 een negatief re sultaat van 10 tot 15 miljoen te ver wachten viel. kuin daarover: „Ik geloof niet dat de heer Udink tegenover de beursmensen bewust onwaarheid heeft gesproken. Misschien heeft hij als oud-politicus gemeend dat hij met zijn voorbehoud nog alle kanten uit kon. Waarschijnlijk lijkt me dat hij bepaalde ongunstige dingen niet heeft gezien omdat hij ze niet wilde zien". Toen Ogem op 4 februari 1980 bekend maakte dat de winstprognose moest worden herzien, had Udink al per 1 maart 1980 ontslag aangevraagd na aandrang van de Raad van Commissa- risse. Kuin „Ik ben van mening dat de ze aandrang terecht is uitgeoefend. Ik ben zelfs van mening dat hij niet'eetts nodig had moeten zijn". Nieuwe commissarissen Kuin zegt dat de commissarissen er goed aan gedaan hebben hun aftreden aan te Kondigen, niet als schuldbeken tenis maar om de weg vrij te maken voor een nieuw begin. Het rapport dat Kuin heeft uitgebracht was een van de drie taken die de zittende commissaris sen zich gesteld hadden voordat zij eind van deze maand zullen vertrekken. De andere twee waren het zoeken van nieu we commissarissen en een nieuwe voor zitter van de Raad van Bestuur. Kuin besluit zijn rapport met de woor den dat de nieuwe leiding de zakelijke en/persoonlijke factoren zodanig in de hand moet nemen dat Ogem de weg naar herstel blijvend inslaat. De voor waarden daarvoor lijken hem aanwe zig. Commissarissen en bestuur delen die opvatting. Er wordt hard gewerkt om Ogem weer een gezonde financiële basis te geven. Het afgelopen jaar is er 140 miljoen vrijgemaakt, wat tot een aanzienlijke lagere rentelast zal lei den. ALDERSHOT-De Britse Korporaal Kevin Wynne lijkt een gooi te doen naar het wereldrecord gewichtheffen. Maar de legervrachtuagen die de 22-jarige militair met één hand omhoog houdt is van rubber Het is een van de 'opblaas-auto's' die worden gebruikt om de vijand te misleiden. Dit exem plaar wordt gebruikt bij een actie om geld bijeen te krijgen voor hel Stoke Mandexville Hospital. VN WIL BESTAND NAMIBIË Van onze correspondent i JOHANNESBURG - Ook de derde dag van de Namibic-conferentie in Genève bracht geen dramatische resultaten. Gespreksonderwerp nummer een in de wandelgangen van het Palais des Na tions in Genève is nog steeds de de monstratie van de Swapo-delegatie onder leiding van Sam Nujoma, die met de black-powcr-vuist groette na dat de Swapo-leider had verklaard dat zij de onderdrukte volkeren van Nami bië vertegenwoordigen. Sam Nujoma had ook nog eens de eis herhaald dat de talrijke politieke gevangenen op Rob- ben-eiland en in Windhoek tot nog toe door Zuid-Afrika niet werden vrijgela ten maar eigenlijk bij de conferentie aanwezig moesten zijn. Hij doelde daarmee onder andere op de stichter van de Swapo-orgarüsatie Her man Toivo ja Toivo. De leider van de delegatie der binnenlandse partijen uit Zuidwest-Afrika reageerde daarop door onmiddellijk te herinneren aan de Swa- po-dissidenten. die volgens hem in ge vangenissen en kampen in verschillen de zwart-Afrikaanse landen worden vastgehouden. Niet neutraal De verschillende delegaties probeer den gedurende de derde dag door mid del van persconferenties en interviews hun standpunt duidelijk te maken en de publieke opinie, vooral in Europa, op hun kant te trekken. Daarbij legden de Zuidafrikanen door de directeur van het ministerie van buitenlandse zaken, Brandt-Fourie, en de Turnhalle- vertegenwoordigers (de binnenlandse BEGIN BERISPT DE GEUS Vooruitzichten voor zondag en maan dag. Eerst opklaringen en kans op lichte vorst in de nacht. Later weer regen. Middagtempcratuur ongeveer 4 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: van min 2 tot plus 3 graden. Max temp.: omstreeks 5 graden Kans op een droge periode van min stens 12 uur 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor maandag. aantal uren zon: 0 tot. 3. min. temp.: omstreeks 2 graden; max. temp.: omstreeks 4 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 lepi procent, ivrtd S laisi'-. Deltagebied Van onze parlementaire redactie.) DEN HAAG - Niet minister-presi dent Van Agt, maar CDA-fractie- leider Lubbers zou bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen lijst trekker van het CDA moeten wor den. Maar Lubbers zou dan na de verkiezingen geen premier mogen worden, maar fractieleider moe ten blijven. Met die opvatting heeft het CDA- Tweede-Kamerlid dr. Willem de Kwaadsteniet (een van de AR-loya- listen) zich vrijdag geschaard in het gezelschap van nog meer CDA-ka- merleden van AR-huize die zich de laatste tijd kritisch hebben uitgela ten over een mogelijk hernieuwd lijsttrekkerschap van Van Agt. De Kwaadsteniet. die deskundig is op het gebied van het staatsrecht, voert in een artikel in het dagblad Trouw van vrijdag diverse staats rechtelijke bezwaren aan tegen een koppeling van het lijsttrekker schap aan het premierschap na de verkiezingen. Maar algemeen bekend is dat men in met name de kring van de loya listen om zuiver politieke redenen weinig voelt voor Van Agt als lijst trekker. Mensen als H Couprie. J. van Houwelingen en S. Faber heb ben in wisselende bewoordingen al eerder laten blijken dat zij de voor keur geven aan fractièleider Lub bers boven Van Agt. die zij zien als symbool van het beleid van het hui dige kabinet, dat met zijn keuze Van Agt ten onrechte tot inzet van de verkiezingen zou worden ge maakt. Bovendien hebben zij grote bezwa ren tegen een aantal politieke op vattingen van Van Agt over zaken als de (modernisering van dei kern bewapening en de kernenergie „Het is van essentieel belang dat de lijsttrekker het (ontwerp-)verkie- zingsprogramma van de partij volgt. En daarvan heeft Van Agt in het openbaar reeds op enkele pun ten afstand gehomenaldus De Kwaadsteniet. Den Uyl De Partij van de Arbeid heeft geen alternatief voor Joop den Uyl als lijsttrekker. Het PvdA-congres zal dit beseffen en in februari Den Uyls voorwaarde voor de paragraaf over kernwapens in het verkiezingspro gram (één of twee atoomtaken be houden) aanvaarden. Deze stellige verwachting sprak partijvoorzitter Max van den Berg donderdag avond uit voor de VARA-televisie Van den Berg zei het ondenkbaar te vinden dat het congres van zijn par tij tot een ander standpunt zou ko men. omdat de PvdA met haar lijst trekker ook haar politieke macht zou verliezen Van onze correspondent i JERUZALEM - Israël is een groot of fensief gestart om te bewijzen dat Is raëlische soldaten zich in Zuid-Liba- non niet hebben misdragen door lijken van Palestijnse commando's op te bla zen. Teneinde de Israëlische versie te bewijzen werden gisteren 5 lijken op gegraven en getoond, lijken die volde den aan de beschrijving die een dag tevoren de Israëlische patrouillecom mandant had gegeven. De stoffelijke resten waren intact, ter wijl een van de lijken een grote hoofd wond had De getoonde lijken waren volgens een Israëlische anatoom-pa tholoog ongeveer twee weken oud en volgens een hoge Israëlische officier wa ren het de lijken van de 5 gedode Pale stijnen Of het inderdaad de 5 gedode Palestijnen waren was voor de aanwezi ge journalisten onmogelijk vast te stel len Eerder al had premier Begin de Neder landse minister De Geus (defensie) de les gelezen, dat Nederland de Unifil- versie van het incident had overgeno men, zonder eerst de zaak bij Israël te onderzoeken. De woordvoerder van premier Begin sprak daar zijn verba zing over uit. Israel heeft voorgesteld om he't patho logisch onderzoek ook door een onpar tijdige instantie als het Rode Kruis te laten verrichten. Dat voorstel werd door de Israëlische generaal Ben Gal. de commandant van het noordelijke front, gedaan aan Unlfil-generaal Erskl- ne. Maar het VN-hoofdkwartier van de VN in New York heeft dat voorstel afge wezen. Generaal Erskine zou volgens de Israëli's bij dat gesprek gezegd heb ben dat hij persoonlijk generaal Ben Gal gelooft, maar dat hij als Unifil-gene- raal zijn mensen moet dekken. Het Israëlische offensief is nog niet af gelopen. Zondag zal een persconferen tie worden gehouden voor de wereld pers. waar de lijken zullen worden ge toond. partijen in Namibië) de nadruk op het feit dat de Verenigde Naties nog steeds tonen dat zij niet neutraal zijn en een zijdig het standpunt van Swapo kie- Van de acht binnenlandse partijen in Namibië zijn er zes in de Democratische Tumhalle Alliantie vertegenwoordigd. De Swapo-democraten van de dissi dent Andreas Shipanga en het Namibia National Front zijn weliswaar in Genè ve aanwezig, maar niet onder leiding van de Zuidafrikaanse administrateur- generaal Danie Hough. Zij nemen beide niet aan de conferentie deel. Het Nami bia National Front probeerde echter tij dens een persconferentie duidelijk te maken dat Zuid-Afrika alles doet om de besprekingen te doen mislukken om dan de Tumhalle Alliantie van Dirk Mudge de kans te geven een soort staatsgreep uit te voeren en - net zoals indertijd Rhodesiè - eenzijdig onafhan kelijk te verklaren. De Zuidafrikaanse directeur van bui tenlandse zaken, Brandt-Fourie, zei in elk geval dat over een wapenstilstand en over het eventueel stationeren van troepen van de Verenigde Naties niet op de conferentie in Genève beslist kan worden. Daarvoor moet in elk geval Zuid-Afrika geraadpleegd worden. De Verenigde Naties hebben voorge steld op 30 maart een slaakt-het-vuren te laten ingaan in Namibië, zo is vrij dag uit dipolmatieke bron in Geneve vernomen HAARS BOOS OVER UITLATINGEN VAN ZIGEUNERKONING DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Haars (justitie) is 'verontwaardigd' over de beschuldigingen die zigeuner koning Koko Petaio donderdagavond in het NOS-journaal uitte aan het adres van ambtenaren van het minis terie van justitie. In een brief aan Peta io spreekt Haars vrijdag van „ernstige aantijgingen in diep grievende vorm" en van „volstrekt onware, absurde uit latingen". Petaio zei in het NOS-journaal dat ambtenaren van het ministerie 'een stelletje fascisten zijn". „Dat zijn kei harde woorden die ik zeg. Ze (de ambte naren, red ANP) zeggen ronduit dat vuilnis achter prikkeldraad moet en dat ze (de zigeuners, red. ANP) moeten worden opgeruimd Een woordvoerder van de staatssecretaris verklaarde vrij dagavond desgevraagd dat er geen strafrechtelijke stappen tegen Petaio zullen worden genomen, Petaio zelf zei desgevraagd bij zijn mening te blijven tit md vandaag staat de wind in de noord- gtiti? vxslfloelc- Hierdoor stroomt tamelijk iaar2 koude llichl uüover de regio. Boven het Ie d mme Noordzee-water kunnen ge- 'i makkelijk buien ontstaan. Later op de teg gaan enkele buien vergezeld van hagel en natte sneeuw. Toch zal de zon zteh af en toe laten zien, maar de tempe ratuur komt niet hoger dan zo'n 5 gra ten Celsius. Het ziet er naar uit dal de vrind en de buiïgheid op zondag zal af nemen. Daarom is in de nacht van za terdag op zondag de kans op nacht vorst in Oost-Zeeland en West-Brabant net grootst. Nautisch bericht: windzaterdag j teordwest tot noord meest 6, tijdens Ew dJ6"- 7 Z0nda9 noordoostelijk 4-5 zichtgoedtemperatuut kustwa- niiK 5 9Taden Celsius, afwijking water- «5 indaag tijdens het middag- ia!» °°owater omstreeks een halve meter VeTfioging; maximum golfhoogte mon- fy Scheldes: tijdens hoog water één vast? onderhalve meter zeegang. H ZON EN MAAN ilauftllr januari zon op maan op 12 januari zon op maan op 13 januari zon op maan op 08.44 11.33 08.43 11.57 onder 16.51 onder 23.12 onder 16.52 onder onder 16.54 onder 00.30 Van onze correspondent) WENEN - Poolse arbeiders die van daag niet normaal werken wordt een dagloon ingehouden. Bovendien ver liezen zij hun jaarlijkse extra premie voor aanwezigheid op het werk. Dit is het antwoord van tic Poolse regering aan de nieuwe vrije Poolse vakcentra le Solidariteit, die haar leden heeft op geroepen van nu af aan een vijfdaagse werkweek van 40 uur in te voeren. De regering probeert zich volgens Soli dariteit. onder de overeenkomst van vo rig jaar herfst uit te draaien, waarin is vastgelegd dat met ingang van l janua ri 1981 een vijfdaagse werkweek zal wor den ingevoerd. De regering nam deze concessie in december terug met het ar gument dat het land zich dat op dit mo ment niet kan veroorloven. De vakcen trale sloeg terug met het argument dat niet de lengte van de werkweek de Pool se economie heeft geruïneerd maar een verkeerd economisch beleid over een groot aantal jaren. Als de Poolse arbeiders voldoende ge motiveerd waren zouden zij gemakke lijk in staat zijn de kortere werkweek te compenseren door de produktie op te voeren De vakcentrale heeft verklaard dat zij iedereen steunt die zaterdag niet op het werk verschijnt en dat zij repre saillemaatregelen tegen hen niet zal dulden. Inhouding van een dagloon is niet zo'n zwaar dreigement maar wel het verlies van de jaarlijkse extra premie, die uit betaald wordt aan iedere arbeider die om wat voor reden dan ook minder dan zes dagen per jaar niet op het werk is verschenen. Voor de Polen staat dat ge lijk met vakantiegeld en het is een be langrijke aanvulling op het salaris De vakcentrale heeft duidelijk laten weten dat als er In wat voorvorm dan ook toon of premies niet worden uitbetaald zij bereid is stakingen te riskeren om de betalingen af te dwingen. Film De directies van enkele bioscopen in Warschau zijn nu ook van plan 05 korte termijn de controversiële documentai re ..Arbeiders 1980" te vertonen over de stakingen van vorig jaar en de daaruit voortgevloeide overeenkomst met de regering, die ten slotte leidde tot de op richting van de nieuwe vakcentrale Of schoon de film niet in de officiële film programma s wordt vermeld en de film door de censuur is verboden weet ieder een via mond-tot-mond-reclame wan neer de film zal worden vertoond. Amerikaanse bankiers hebben intus sen verklaard dat zij er weinig voor voelen om een nieuwe lening van 25 miljard dollar te Verstreken als de Poolse regering geen behoorlijk plan voor een economisch beleid op tafel legt waaruit duidelijk blijkt dat dat beleid de Poolse economie weer in het rechte spoor kan brengen. Directie: K Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60,4381 EG Vlissingen, tel. (01184) 15144 Middelburg. Markt 51, 4331 LK Middelburg, tel. (01180) 27651. Goes: Grotq Markt 2. 4461 AT Goes. tel. (01100) 16140 Terneuzen; Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen. tel. (01150) 94457 Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst, tel (01140) 14058. In de avonduren is de centrale redac tie bezet van zondag t/m vrqdag van af 19.00 uur: (01184) 15144 Klachten bezorging Plaatselijke kantoren, maandag t/m vrijdag van 08.00-17.00 uur 's Zaterdags van 09 00 tot 11 30 uur. Telefoonnummers buiten kantooruren: Expeditie (01184) 63533 Advertentie-afdeling: (01186) 1584 's-Zaierdags (01184) 15144 van 09.00-11.30 uur. Redactie (011841-14796 Overlijdens advertenties maandag- t'm vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur (011841 15144 Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 49,50, franco per post 58,50; per maand 16,75; losse nummers f 0,70 (alle bedragen in clusief 4 pet. btw.) Postrek. nr.. 3754316. t n v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven 108 cent per mm, minimumprijs per advertentie 16,20, ingezonden mededelingen 2 Vi x tarief Voor brieven bureau van dit blad f 3.75 meer Volledige tarieven met contractprij zen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provincia le Zeeuwse Courant B.V Middel burg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 3