CDA en actievoerders riskeren voortbestaan van ziekenhuis Boomhut in in vlammen Stroodorpe opgegaan De Braakman praat alsnog met plankzeilvereniging GEZONDHEIDSZORG WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Badplaatsbelangen Domburg wil minder grond voor kampeerterrein aankopen Vier gewonden en veel schade bij Kapelle DINSDAG 23 DECEMBER 1980 axel-Het C DA en particuliere actievoerders stellen met Inin argumentatie het lifhoud van de ziekenhuisvoorzieningen in West-Zeeuwseh-Vlaanderen in de jiagschaal. Dat is de mening van de Werkgroep Gezondheidszorg Zecuwseh- VUanderen. Ze reageert daarmee op de discussies die in hel recente verleden zijn proerd over het al of niet fuseren van het Oostburgse Sinl-Authoniusziekenhuis eet de andere Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. Hel rijk dringt steeds sterker aan jpfen dergelijk samenwerkingsverband. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen is dat, inleKenstelling tot bij het Hulster ziekenhuisbestuur, op heftige kritiek gcslo- ltn.Hct ziekenhuisbestuur, de West-Zeeuws-Vlaamse artsen, enkele aclievoer- irrscn ook hel CDA hebben zich tegen de fusieplannen verzet. Gevreesd wordt hide kwaliteit van de ziekenzorg achteruitgaat bij nauwere samenwerking uarbij de drie Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen onder een bestuur en medische jlafgaan functioneren. Het CDA heeft daarnaast bij monde on Tweede Kamerlid Eversdijk nog #n argument naar voren gebracht, dat Toigens de Werkgroep Gezoendheids- de discussie 'vertroebelt'. Dat, is jet verzet van de politieke partij tegen ft onttakeling van het 'confessionele karakter van het Oostburgse zieken kas Dat streven naar behoud van het konfessionele karakter' van het zieken- i Oostburg mag volgens de fteuws-Vlaamse werkgroep nooit het behoud en. zo mogelijk, de verbetering van de ziekenhuisvoorzieningen in ge- nar brengen. Dat gebeurt volgens Wim voorzitter van de werkgroep, mo- penteel wel. j)e opmerkingen van het CDA over de wifessionele basis van het Oostburgse Kkenhuis vertroebelen het probleem Het gaat in de eerste plaats om de vraag hoe we de kwaliteit van de zie kenzorg kunnen behouden Het CDA jifftt niet het recht, dat in de waag- srhaal te stellen De werkgroep, die momenteel zon der- tizleden telt. is eenfervent voorstander de rijksplannen voor een verre- rwnde samenwerking Wim Blok sig taleert dat die fusie een aantal belang- njke voordelen heeft. „Om te beginnen wordt het voortbe staan van de huidige ziekenhuisvoor zieningen in Oostburg alleen gegaran deerd bij instemming met de fusie plannen". constateert hij. Dat is al ge bleken uit de houding van het college Hervormde vrouwen vierden kerstfeest VLISSINGEN - De hervormde vrou wengroep centrum Vllssingen vierde het kerstfeest In een volle bovenzaal van het Anker aan de Bonedijkestraat samen met de bejaarden Nadeopening door de presidente, mevrouw Ventevo- gel. waren de aanwezigen getuige van een kerstliturgie en een kerstspel. Een koortje verzorgde de zang Kerstfeest Woltershuis te Vlissingen VLISSINGEN - Vandaag, dinsdag wordt in Hel Woltershuis te Vllssingen een kerstfeest gevierd voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar De kerstviering begint om 14.00 uur van ziekenhuisvoorzieningen dat de overheid adviseertAndere voorde len zi jn volgens de werkgroep: de moecliikheid om een of twee extra specialisten aan te trekken voor Zeeu wsch-Vlaanderen de keuze uit meerdere artsen: het eenvoudiger aantrekken van goede specialisten: de grotere mogelijkheden voor 'kwa liteitsbewaking': hel realiseren van een beleid in Zeeuwsch-Vlaanderen: een betere verdeling van functies en apparatuur over de drie ziekenhuislo caties: de garantie voor het voortbestaan van de ziekenhuizen in Hulst en Oost burg: de versterking van de onderhande lingspositie van de ziekenhuizen met het ministerie. Daarnaast signaleert de werkgroep nog enkele bijkomende voordelen Er kan beier worden gewerkt aan de opzet van een goede democratisering, liefst in de vorm van een vereniging", stelt de werkgroep in een notitie over de zaak ..De nieuwe opzet maakt, ook een einde aan de individuele machtsposities van specialisten meent de werkgroep, die besluit met de opmerking ..Ziekenhuizen moeten democratische organisaties zijn en geen huisvestings- werkplaatsen voor afzonderlijke ko ninkrijkjes waarin zelfstandig gevestig de specialisten op wel haast dictatoria le wijze de scepter zwaaien' Uit de discussies is volgens de werk groep duidelijk gebleken dat er onder de bevolking een groot gebrek aan in formatie bestaat over de zaak ..Alleen fusie kan het Oostburgse ziekenhuis redden", zegt Wim Blok van de werk groep. maar veel West-Zeeuws-VIa- mingen denken het tegendeel Hij kondigde aan informeel te willen praten met enkele actievoerders on der de bevolking, die volgens hem .het zelfde nastreven als wij maai het tegen deel bereiken van wat ze willen. ST.-ANNALAND - Dorpshuis. 14-21.30 dia- en fototentoonstelling. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 1515-16 30 uur: uitzending Nomen Nes- HULST - St -Liduinaziekenhuis. 19 45- 00 uur ui tzending radio Nightingale TERNEUZEN - Noordstraatkerk. 19 30 volkskerstzang VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- aekenhuis. 19 30-21.30 uur. contact avond soos gehandicapten. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 114.30 en 2015 uur: Xanadu, a.l. II. 14 uur: Doornroosje, a.l.: 20 uur Once upon a time in the west. 12 Jaar. Cmem'Actueel I en II. 19 en 21.30 uur: Flash Gordon, a.l. Cinein'Actueel III. 18.30 en 21.15 uur: The blues brothers, a.l GOES - Grand. 20 uur: Goldfinger. 12 jaar OOSTBURG - Ledel. 20 uur: De eroti sche avonturen van Casanova. 18 jaar TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Een wild Zweeds blondje. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: De pelsjager. 12 jaar. Alhambra II. 20 uur: De linkshandige uitzendkracht, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur: wrken van Lou Manche. BRESKENS - v.m. bankgebouw Spui- pieln. 14-17 en 19-21 uur: kerstsalon met leven kunstenaars. GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland. 9-12 en 13.30-17 uur. werken fauM Schipper en beelden en tekenin- [en van Matthy Murren en wandtapij- 'en van Paula Slieker. HULST - Burgerzaal stadhuis. 9-12 en 1117 uur werken van Hugo Metsers KAPELLE - Openbare bibliotheek. 14- 11 en 18-20 uur werken van de heer Ho- ffstadt MIDDELBURG - Zeeuws Kunste- aarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur: •trken van Leonard Snelders Galerie 'De Witte Svvaen 12-17.30 uur: verken Alfons van Dijck Artshop Six and Six. 10-18 uur: werken Gera Dauvillier en Wim Vader. Zeeuws Museum. 10-17 uur (2e Kerst mi! 13.30-17 uuri: Aanwinsten schilde- gen 1980' Antiquariaat Merlijn. 13.30-17.30 uur intekeningen van Trees van den Berg- i'erwilligen Vleeshal. 11-17 uur kerstexpositie Zeeuwse Kunstkring. Koffieshop St.-John: foto's Bert van leerdam GOSTBURG Markt 20. 14-18 uur: Jtrken van Kollaard sr. en jr en van êmest Joachim TERNEUZEN - Hal Ter Schore. 11-21 sir tekeningen van Martinus Boeye Artikof. 8-18 uur: werken Rudolf Bak ken John Verschuren VUSSINGFN - Bibliotheek. 10-21 uur: uostendse kunst ■EMELDINGE - Atelier Deversorio- ~n. 13-18 uur werken van Van Donse- lar. JATERLANDKERKJE - 'In den Ko- •J'?' werken van Willy de Houck en ?eter Verwcy jVESTDORPE - Galerie Troutzaerte. uur werken van Nico Molen- UZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- GO uur werken 'meester Cornells en '•de prenten en kaarten uERIKZEE Mondragon': kerstsa- Hl'LPCENTRA 'n Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- <Ht4 (ook voor milieuklachten i ^""'seh-Vlaanderen - Alarmnummer rj7 12200 'brandweer en ambulance ^fonische hulpdienst Zeeland, tel 01180 dag en nacht bereikbaar hulpdienst Zeeland voor mensen in tel 01180 36251 van 10 00-24 00 uur - "Wkcnds van 20.00-24 00 uur ^"wsch-Vlaandcren - Hulpgroep bfj «^probleem 'AA), tel. 01174-345 Idling Blijf van ra n lijf Zeeland, tel. ••M-14S-15. dag en nacht bereikbaar OM PLAN TOCH DOOR RAAD TE KRIJGEN DOMBURG - Het dagelijks bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD) hoopt alsnog de ge meenteraad voor zich te winnen door minder grond aan te kopen voor het kampeerterrein aan de Landmeters- weg te Oostkapelle. In de vorige raads vergadering staakten de stemmen over het plan voor de aanleg van deze camping, waarbij de hoge kosten voor landbouwgrond een belangrijk be zwaar bij de raadsleden vormden, Zo als de zaken er nu voorstaan, is de kans groot, dat het plan in de volgende Ivol- talligel raadsvergadering wordt ver worpen. Waarnemend voorzitter G. M. den Hol lander beloofde maandagavond tijdens de vergadering van het algemeen be stuur in het Schuttershof te Domburg, dat zal worden getracht om naast de 8 ha voor de camping bestemde grond te volstaan met dé aankoop van slechts enkele hectaren reserve voor eventuele uitbreiding in komende jaren), in plaats van de aanvankelijk voorgenomen 8 ha. Hierover wil men gaan onderhandelen met de eigenaar van de grond, de heer K. de Buck. De waarnemend voorzitter wilde de suggestie van C. den Hollander Kerstviering in Biggekerke BIGGEKERKE - In het dorpshuis te Biggekerke vierden de bejaarden, sa men met de vrouwenverenigingen, het kerstfeest. Begonnen werd met een broodmaaltijd, gevolgd door de kerstli turgie. Na de pauze zong de kindercan- tory onder leiding van mevrouw Van Tuyll enkele kerstliederen en vertelde mevrouw Ten Kate een kerstverhaal. Het gereformeerd kerkkoor 'Met hart en stem' onder leiding van mevrouw C. Davidse besloot de avond met kerstlie deren. deels met samenzang. De leiding van de avond was in handen van me vrouw L. Koole. B. en w. Borsele willen af van publikaties van vergaderagenda 's HEINKENSZAND - Dc agenda's van de Borselse raads- en commissieverga deringen zullen volgend jaar niet meer in de regionale pers verschijnen. „Het nut van de plaatsing van de agenda's met korte toelichting weegt heslist niet op tegen de relatief hoge adverten- tiekosten". aldus het college van bur gemeester en wethouders in een voor stel aan de gemeenteraad. In het afgelopen jaar heeft het Borselse gemeentebestuur de proef op de som genomen om de agenda's van de ver schillende vergaderingen te publiceren in een Bevelands huis-aan-huisblad. Daarvoor was ruim 6 000 gulden gere serveerd. Gebleken is dat de kosten dit bedrag ruimschoots hebben overschre den Wil het gemeentebestuur op de ou de voet doorgaan dan zal er volgend laar op z n minst 8.600 op tafel moeien komen. En dal Is naar de mening van het dagelijks bestuur toch wel een beetje teveel van het goede Temeer omdat ..dergelijke publicaties - Inder tijd als experiment bedoeld niet effec tueren in een grotere belangstelling op de publieke tribune Om de belangstellende burgei toch enigszins tegemoet te komen is het col lege van zins om in hel gemeentelijk informatieblad De Westeinder meer aandacht te gaan schenken aan de be slissingen van de raad" idie als raadslid in het algemeen be stuur zitting heeft) om een optie op de landbouwgrond te nemen, nader over wegen. Penningmeester L Wattel toon de overigens al direct twijfels daarover: ..Optie houdt ook koop in. Of de raad daarmee meegaat, betwijfel ik". stelde hij. Over de plannen om van de gemeente 't Hof Domburg te huren, zei voorzitter Den Hollander dat het dagelijks be stuur met name het oog heeft het ge bruik van een deel van het terrein bij deze boerderij als nood-opvangterrein van de naastgelegen camping Dom burg. Bestuurslid A. Schuiling vroeg zich daarbij echter af of de gemeente behalve een positief stukje dienstverle ning in de vorm van een opvangterrein ook niet het 'tekort van half Domburg' naar de SBD schuift, t Hof is. sinds het zeven jaar geleden werd aangekocht, meer gebruikt De rentelasten belopen jaarlijks zo'n 70.000. Penningmeester Wattel kon Schuiling. geruststellen: „Het hangt ar van de voorstellen die burgemeester en wethouders doen Maar als we er iets op toe moeten leggen gaat het niet door' Het algemeen bestuur kwam maandag nog niet tot de verkiezing van een nieu we voorzitter Vanuit het algemeen be stuur kwamen er geen kandidaten naar voren Wel werd tot nieuw lid in het da gelijks bestuur benoemd A P Rotte en tot secretaris D. van der Wekken De laatste volgt secretaris vice-voorzitter Den Hollander op die maandag offi cieel aftrad KAPELLE - Bij een aanrijding op pro- vir.ciale weg nummer 12 bij Kapelle zijn maandagavond omstreeks acht uur vier mensen gewond geraakt. Twee personenauto's werden ver nield; twee andere beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat de ne gentienjarige automobilist S. de D uit Goes, komende uit de richting Goes, frontaal tegen een uit de tegenoverge stelde richting naderend busje botste, dat werd bestuur door mevrouw L. J van B. uit Brouwershaven. S de D werd zwaargewond aan arm. been en nek overgebracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam. Zijn achttienja rige medepassagier. W. B. uit Goes, liep verwondingen op aan kaak en arm. Zij werd overgebracht naar het ziekenhuis De Bevelanden-Noord in Goes De bestuurster van het busje werd ge wond aan oog en arm. Haar veertienja rige medepassagier had kneuzingen en schrammen Ook zij zijn opgenomen in De Bevelanden-Noord. Een patrouillewagen van de gemeente politie Goes raakte beschadigd, door dat een bestuurder de file. die was ont staan door het ongeluk, verliet op het moment dat de politieauto hem links passeerde Beide auto's werden bescha digd. Hulp werd verleend door de groepen Kruiningen en Borsele van de rijkspoli tie. de gemeentepolitie Goes de wegen wacht en een sleepbedrijf. De verkeers- groep van de rijkspolitie in Middelburg stelt een technisch onderzoek in naar de voertuigen. 'De Piek' Vlissingen houdt muzikale popmanifestatie VLISSINGEN - Het open jongerencen trum 'De Piek' in Vlissingen houdt vrij dag (tweede kersti en zaterdag een gro te muzikale manifestatie „Geluid voor Geluidsisolatie". Een groot aantal popgroepen neemt aan de manifestatie deel. De manifestatie is bedoeld om de aandacht te vestigen op het feit dat 'De Piek' nog steeds geen goede geluidsiso latie heeft, waardoor het geven van popconcerten in Vlissingen onmoge lijk dreigt te worden. Het muzikale gedeelte wordt op beide dagen In de middaguren ivan 14.00 tot 19.00 uur» gehouden, omdat de gemeen te geweigerd heeft ontheffing tc verle nen voor het houden van popconcerten in de avonduren Het bestuur heeft daar zijn teleurstelling over uitgesproken Het avondprogramma zal nu gevuld worden met een kerstmaaltijd en poli tiek theater Vrijdag zullen vijf groepen een popcon cert verzorgen. Het zijn Kee Beef (reg gae) Domestic Child (folk rock). Car Ti mes en Opposite, beide new wave. Op zaterdag treden op Real Chips (swing rock) Esquire isymf rooki. Balls (heavy rock) en Rosa King and Upside SLUISKIL - De kinderen van Stroodor pe bij Sluiskil zijn hun boomhut kwijl Maandagavond ging hel bouwsel van houtresten en ander afvalmaleriaal. npoehannen in een fruitboom op een J. van Veen kampioen tafeltennisvereniging in Sint-Laurens SINT-LAURENS-J. van Veen is zater- dag clubkampioen van de tafeltennis vereniging Sint-Laurens geworden. Hij eindigde in de finale-achtkamp sa men met A. de Vries en E. Verkaart op de eerste plaats met zes winstpartijen. Door een beter game-gemiddelde werd Van Veen winnaar. A. de Vries werd tweede en E. Verkaart derde. Hel jeiigdclubkampioenschap werd een overwinning voor Kees-Eric Roelse. In de finale-achtkamp wist alleen Erik de Fouw êên game van hem te winnen. Op de tweede plaats eindigde Jan-Willem Adriaanse met zes winstpartijen. Der de werd Marco van Flierenburg. Naast deze beide fmale-achtkampen werden nog vier achtkampen gespeeld Winnaar van de tweede achtkamp werd Peter van Beem. met op de tweede plaats Marco van Flierenburg en als derde Arie Vèrspuy. Het toernooi werd op drie dagen ge speeld. Zaterdag kwam alleen de jeugd achter de tafel. Vrijdagavond werden de voorrondes gehouden voor het alge mene clubkampioenschap met zowel jeugd- als seniorspelers Na de voorron des werden de veertig deelnemers ver deeld over vijf achtkampen. Na de wed strijden ln het wijkcentrum gebruiken de deelnemers in het daartegenover ge legen clubhuis een Chinese maaltijd De clubkampioenschappen werden af gesloten met een feestavond, tijdens welke voorzitter T van Veen de prijzen uitreikte aan de volgende spelers: Kamp I 1 J van Veen 2 A de Vries: 3 E Verkaart Jeugd l K E Roelse. 2 J W Adriaanse. 3 M van Flierenburg. Kamp II 1 P van Beem. 2 M van Fileren burg 3 A Verspuy Kamp III 1 E.Smallegange.2J Verkley 3K Sedee Kamp IV 1 S Soons. 2 J de Wolff 3 H Kant Kamp V IJ Groeneveld 2 J de la Mar. 3 Th van Veen lerreinljc van de gemeente Terneuzen. door nog onbekende oorzaak in vlam men op Kees Kramer wint solistenconcours in Oost-Souburg OOST SOUBURG - De zeventienjarige Kees Kramer is zaterdag voor de twee de achtereenvolgende keer winnaar ge worden van het solistenconcours van de Oostsouburgse muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' Hij behaalde met het 'Konzert nummer '2' van J. Haydn 69 van de tachtig te behalen punten Tijdens dit vijftiende concours, dat werd gehouden in zaal Rehoboth te Oost-Souburg, legde de veertienjarige Gerard Coster met 68 punten beslag op de tweede plaats Hij won de wisselbe ker voor de jeugd, die dit jaar voor de eerste keer was uitgeloofd voor muzi kanten tot en met zestien jaar Pianist was J de Graaf uit Middelburg: H. Blom uit Renesse nam de jurering voor zijn rekening. Vijf pruimebomen boomgaard gestolen KAPELLE - De fruitteler C J. R uit Kapelle mist vijf pruimebomen. Toen hij maandagmorgen in zijn boomgaard aan de Steenweg te Schore kwam. ble ken er vijf pruimebomen te zijn omge zaagd. De bomen hebben een waarde van ongeveer 100 - per stuk. R deed maandag aangifte bij de rijkspolitie te Kapelle. die een nader onderzoek zal instellen. De diefstal van de bomen moet het afgelopen weekeinde zijn ge beurd. Kalkoenen gestolen in Kloetinge De Sluiskilse brandweer doofde het vuur. In dit geval dekt geen enkele ver zekering de geringe schade Veiling Bergen op Zoom maandag 22 decem ber 1980 Golden Delicious 23-67. Goudreinetten 28 48 Winston 43 Cox d Orange 25-1 55 Jona Gold 1.27-1 43 Karmijn 71-100 Conference 22- 1.00. Lombarts 31-61 Gieser Wildemann 99- 1.39, Doyenne du Comice 90-1 39: late aard appelen 22-1.18, rode kool 30-45. boerekool 62-74; kas-andijvle 2.39-2.43: savooy 62-1.11. spinazie 1.18-1.24. breekpeen 20-28 knolsel der per stuk 8-80. knolselder per kilo 12-33, prei 44-110. spruiten geschoond 70-3.80 niet geschoond 51-1.02. sla 14-88 witlof 1.50-320 uien 12-71. stoofsla 54 sprantselder per kilo 3 90-4 40 COOP. VELl'WSE EIERVEILING BARNE- VELD Aanvoer 1.895.400 stuks, stemming redelijk. Prijzen In guldens per 100 stuks eieren van 50-51 gram 13 35 56-57 gram 15.50.60-61 gram 16.55-16 70 en 65-66 gram 16.70 VEEMARKT LEIDEN Aanvoer 1418 stuks waarvan 669 slachirun- deren en 749 schapen en lammeren Prijzen m guldens per kg stieren le kw 7 40-8 00 2e kw 6L90-7.35. vaarzen le kw 6 90-7.85 2e kw 5.95-6.55. koelen le kw. 6.45-7.80. 2e kw 5.75- 6,35, 3e kw 5.45-5.70. worstkoeien 4.75-5.85. dikbillen extra kw 8,00-14.00.I'er stuk scha pen 170-210 en lammeren 180-210. le kw 220- 275 OVERZICHT iresp handel en prijzen slachtrunderen matig - vlot - stabiel schapen of lammeren redelijk matig - stabiel. PAARDENMARKT UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht ztjn maan dag 222 dieren aangevoerd Dep rijzen waren als volgt luxe paarden 2750-3750. werkpaar den 1250-2350. oude paarden 1250-2325.3-jari- ge paarden 1350-2375 2-jarige paarden 1225- 2250 hitten 625-1125 veulens 400-1075 po ny s250 625 Oudeslachtpaardenperkggesl. gew 5 00-6.10 en Jonge slachtpaarden 5 10- 6.15 De handel in slachtpaarden was vlot en in pony s rustig. KLOETINGE - Uit een stal langs rijks weg 258 bij Kloetinge zijn tien kalkoe nen gestolen De traditionele kerstlek- kernijen wogen ongeveer negen kilo pep ?xi7i<r Qx3720 stuk. Met hun tienen vertegenwoordi gen ze een waarde van ongeveer 900 gul den De deur van de stal was geforceerd Aardapprltermijnmarkt april laten 3730 bieden 3710: slot 3720 mei 3770. sterftmineapril kalm: openst. pos. april plus5 geworden 3924 mei 47. omzet 4x3700 VOORZITTER A.J. REKVELD ZWICHT VOOR BESTUUR £?.r£z„a"Sdi?nst HOEK - Voorzitter drs A. J. Itekvcld van het recreatieschap De Braakman zal zijn dagelijks bestuur bewegen om alsnog om de tafel te gaan zitten met de Windsurfvercniging Zeeuwsch-Vlaan deren. Zelf heeft hij nauwelijks ver trouwen in de in de goede afloop. „Zo lang de windsurfvercniging ervan uit gaat: het water is vrij. wij hebben een zeilplank op de auto en moeten die overal kunnen gebruiken, heeft een ge sprek volstrekt geen zin. Wanneer de vereniging als nieuwkomer gebruik wil maken van De Braakman zal V* zich moeten neerleggen bij de gelden de regels", zei hij maandagmiddag in een vergadering van hel schap. Het algemeen bestuur had al zijn over redingskracht nodig oiti Rekveld m de richting van nieuw overleg te 'duwen Als hel aan hem had gelegen was ruim een jaar ruziën en corresponderen over tarieven en accommodaties afgesloten met een dertien kantjes tellende nota van het dagelijks bestuur, waarin de plankzeilers de mantel wordt uitge veegd Dat ging bestuursleden J M. Hamelink. P. C Hamelinck. drs A Doorduijn en drs W R V Dusarduijn echter te ver Hamelink Ga nou eens gezamenlijk om de tafel zitten en praat de zaak uit. Dat zal best wel eens hard gaan maar uiteindelijk meer succesvol binken dan elkaar met de pen te bestrijden Voor zover ik kan nagaan is er in het verle den nooit een gesprek met het bestuui geweest Laat die mensen hun proble men nu maar eens op tafel leggen Zijn collega Hamelinck benadrukte, dat plankzeilen een jonge sport Is. die in korte tijd algemeen erkenning heeft ge kregen. Hij vond het begrijpelijk dat de vereniging wil meepraten over regels en faciliteiten Maak de dichtgeslibde ka nalen open was zijn advies Ook drs Doorduijn signaleerde een vastgelopen overleg, miscommunica tie' en een slechte sfeer Hij nam het het dagelijks bestuur kwalijk dat het alge meen bestuur nauwelijks op de hoogte werd gesteld De overeenkomst met het watersporlcenlrum Isabella - dat de lachthaven pacht en waar de plankzei- lers terecht moeten - leek hem 'wel eig bindend De tanefsvergelijking die de plankzeilers hadden gemaakt kon hij niet goed beooidelen Volgt er een ge sprek. dan zullen er - zo vond dit be stuurslid - notulen moeten worden ge maakt Niet alleen om het algemeen be stuur behoorlijk te informeren, maar vooral om misvetstanden en uiteenlo pende interpretaties te voorkomén Dis Dusarduijn pleitte voor overleg 'op ba sis van een agenda Bemiddeld Drs Rekveld stelde voorop, dal liet Braakmanbcsluur slechts zijdelings bij de verwikkelingen is betrokken Het conflict gaal tussen de plankzei lers en de Isabellajachthavcn. Deson danks heeft directeur Fermont van De Braakman in het verleden een aantal keren - en aanvankelijk mei succes - bemiddeld. „We kregen dan achteral een bedankbrief en dachten dat de moeilijkheden waren opgelost Een maand later bleek, dat dc plankzeil vereniging niet akkoord ging en de overeenkomst niet naleefde Zoiets la zen wc dan vaak in de krant zei hij Volgens Rek veld was ei door de public telt rond de ruzie de indruk ontstaan dat er tussen het Braakmanbcsluur en de jachtwerf in het verleden 'iets onoir- baars is gebeurd ..Met de nota hebben w«- dat duidelijk wiiien ontzenuwen Het dagelijks bestuur blijft van mening, dat de plankzeilers zich hebben te rich ten naar de regels zoals die in De Braakman gelden ..Pas als ons signa len bereiken, dat de vereniging van die realiteit wil uitgaan. Is overleg zinvol" aldus Rekveld Hij bestreed dat het algemeen bestuur te summier zou zijn geïnformeerd. ..We hebben u steeds dat verteld waarvan we dachten dat het was om de situatie te kunnen beoordelen Dp bestuursleden bleven echter ook in tweede instantie van mening dat het recreatieschap en de plankzeilvereni ging om de tafel moeten gaan zitten, eventueel m tegenwoordigheid van de directie van Isabella. Voor dat laatste voelde Rekveld niets De zaken die de plankzeilverentging het bestuur ver wijt. hebben maar ten dele betrekking op de Jachtwerf Het algemeen bestuur ging akkoord met de uitgifte van grond aun het Wa tersportcentrum Isabella voor het aan leggen van twee buiten- en vier mdoor- lennisbanen. Hamelinck en Doorduijn hadden moeite met de bepaling, dat de erfpachter anderen mag uitsluiten die ook plannen hebben voor tennisaccom- modalie. Ze waren bang. dat er zich in de toe komst problemen voordoen, zoals die nu.beslaan met de plankzeilers. Isabella kreeg uok toestemming om een sauna, een solarium en een horecagele genheid op te zetten In het cafe kunnen alleen producten worden verkocht, die de eigenaar betrekt van een door een brouwerij aangewezen leverancier. Die bepaling houdt verband met een be staand concurrentiebeding Hamelinck „Ook dat zint me niet DOMBURG - Woensdagavond wordt ln de hervormde kerk te Domburg een kerstzangdienst gehouden. Medewer king verlenen de brassband 'ApoUo' (onder leiding van A L. van Wallen burg). het jeugdkoor dirigent G. Heuse- veldt) en het groot kerstkoor dat wordt geleid door cantor-organist J Slinger De zangdienst begint om 20 uur. Het voorzingen van de kerstliederen begint om 19.45 Plattelandsvrouwen Goes vierden kerst GOES - De afdeling Goes van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen vierde het jaarlijkse kerstfeest in de Oosterkerk te Goes De presidente me vrouw Goettsch. legde in haar toe spraak de nadruk op de geborgenheid die mensen nodig hebben en elkaar kunnen geven Het Zuidbevelands zangkoor onder lei ding van mevrouw Schipper zong een kerstcantate. Mevrouw Van Liere ver telde een kerstverhaal Het kerstevan gelie in dichtvorm werd gedeclameerd door mevrouw Schermer Mevrouw Hu ber begeleidde de samenzang De eerst volgende bijeenkomst van de afdeling zal worden gehouden op 20 januari 1981 Het thema van de middag is be wust consument zijn. Busje marechaussee botsing beschadigd HULST - Bij een aanrijding op de krui sing Zoetcvaart-Grote Kreekweg le Hulst is maandagmorgen omstreeks elf uur een busje van de Koninklijke Marechaussee uit Terneuzen licht be schadigd. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der van het busie. P T uit Terneuzen stopte voor de stopstreep De achter hem rijdende autobestuurder M M uil het Belgische Edeghem zag dat te laat. waardoor hij in botsing kwam met het voor hem stilstaande busje. Het busje liep lichte schade op Raad Domburg praat vanavond over grondexploitatie DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg zal vandaag, dinsdag, tij dens een ingelaste vergadering (aan vang 19.30 uuri een besluit nemen over de exploitatieoverccnkomst met P. den Hollander voor het bedrijfsterrein aan de Domburgscweg te Oostkapelle. Tevens moet dan dc grondexploitatie berekening voor dit terrein worden vastgesteld. Deze komt voor de ge meente uit op 80 per m2 (in totaal 117.600. exclusief BTW. voor 1470 m2l en voor Den Hollander op f 46.82 if 133.137 voor 2850 m2). Deze cijfers, opgesteld door de dienst gemeentewerken Walcheren Noord-Be veland. wijken nogal af van die uit de voorlopige - eveneens door de dienst op gestelde - basisberekening. De uit komst lag daarbij op respectievelijk 96 en ƒ39,50 per m2 Dit verschil wordt, volgens een woordvoerder van de gemeente, echter veroorzaakt door het feit dat de definitieve berekpning is gebaseerd op de verdeling van de kos ten naar verhouding van het aantal vierkante meters grond dat iedere par tij inbrengt' In de eerdere berekening werden de kosten nog op diverse manie ren verdeeld Op bepaalde punten wer den deze gedeeld, bij andere werd weer gerekend naar hel aantal ingebrachte vierkante meters en bepaalde werken kwam alleen op rekening van de eige naar van het perceel, waarop ze werden uitgevoerd. Dat het bedrag per vierkan te meter voor de gemeente bijna twee keer zo hoog ligt komt doordal hierin, in tegenstelling tot bij Den Hollander ook de grondkosten zijn opgenomen Overigens zijn beide partijen overeen gekomen dat de bedragen, die zijn aan gegeven. als maximum worden be schouwd. Vergadering CNV GOES - De dlstnctsraad Zeeland van het CNV houdt donderdag 15 januari een vergadering in de Prins van Oranje te Goes Tijdens deze vergadering, die om half acht begint, staat op de agenda het concept sociaal-politiek program van het CNV 'Om werk en welzijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5