Als u bij ons uw vakantie boekt, maken we meteeneven de rest in orde. meisje Bij de Amro Bank is uw vakantie in goede handen. 'Op bestuurders van Schouwen wordt geweldig beslag gelegd' Eerder ontruiming van graven in Borsele amroRefzen WISSEL BEVELANDEN werk? Prettige kerstdagen en een voorspoedig 1981 HAAK Gemeente Westerschouwen DINSDAG 23 DECEMBER 1980 PZC/streek WETHOUDER CJ. VAN BURG BIJ AFSCHEID: SCHARENDIJKE - „Op dc bestuur ders van Schouwen-Duivcland wordt een geweldig beslag gelegd. Om daar wat van ar te kunnen doen. zouden naar mijn overtuiging, de vele gemeen schappelijke regelingen in èên interge meentelijk instituut gebundeld moe ten worden", aldus het advies dat ing C. J. van Burg maandagavond te Scha- rendijke in een korte toespraak bij ge legenheid van zijn afscheid als wet houder van Middenschouwen achter liet in het midden van vele bestuur ders uit de regio. De heer Van Burg was vanaf september 1974 raadslid voor de Partij van de Ar beid en sedert 1978 wethouder. Hij leg de zijn functie neer in verband met overplaatsing naar Den Haag. In zijn afscheidswoord tijdens een in 'De Put- meet' gehouden bijzondere raadsverga dering noemde Van Burg het wethou- Kerstviering van Katholieke vrouwen in Kwadendamme KWADENDAMME - De Kwadendam- se afdeling van het Katholieke Vrou wengilde hield een kerstviering in 'De Burcht'. Tijdens de eucharistieviering schonk pastor Van Bilzen aandacht aan het jaarthema van het KGV. 'Rela ties. verreikend/verrijkend'. Onder lei ding van Marietje de Punder zong het dameskoor enkele kerstliederen. Na de viering kregen de dames gelegenheid hun handtekening te zetten om solida riteit te betuigen met de 'dwaze moe ders van Buenos Aires'. De zieke leden ontvingen een kerstgroet. Gewonde en schade bij slippartij in Poortvliet POORTVLIET - Bij een ongeluk in het Zuidplantsoen in Poortvliet is maan dagmorgen omstreeks half zes de heer A. de G. uit Sint-Maartensdijk gewond geraakt. Zijn auto werd zwaar bescha digd. Het slachtoffer reed met een busje van Sint-Maartensdijk in de richting Tholen. Vermoedelijk ten gevolge van de gladheid slipte hij in een flauwe bocht. Het busje sloeg over de kop en kwam op de rand van de vijver in het Zuidplantsoen weer op zijn wielen te recht Met hoofdletsel en gekneusde ribben is de heer De G. overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom. aerscnap van een kleine gemeente be paald 'geen sinecure' Hij wenste het komende PvdA-raadslid W. G Renden en zijn vermoedelijke opvolgster als wethouder, het zittende raadslid me vrouw J. Kloet-Schelingerhout in dit verband veel sterkte toe Burgemeester W. Den Boer zei het ver trek van de heer Van Burg te betreuren maar er volkomen begrip voor te heb ben dat hij de mogelijkheden van zijn beroep aangrijpt Hij wees erop dat de activiteiten van de scheidende wethou der zich uitstrekten tot regionale za ken. Zo was hij 'een warm pleitbezorger' voor het behoud van de kleine kernen en leverde hij een groot aandeel aan de voorbereiding van het regionale wel zijnsbeleid. „U wist anderen te stimule ren deze omvangrijke taak aan te pak ken en wij hebben daarvoor grote waar dering". aldus burgemeester Den Boer. Gedeputeerde R van Ommeren be dankte Van Burg in dit verband voor zijn inbreng in de provinciale stuur groep welzijnsplanning. ..U maakte er slechts korte tijd deel van uit Toch is het jammer dat u vertrekt, want er was u m de stuurgroep een actieve plaats toebedacht", aldus de gedeputeerde. Raadslid W. C. van den Bosse bedankte de vertrekkende wethouder namens de raad voor zijn toegewijde en kundige behartiging van de gemeentelijke be langen en voor de goede samenwerking Hartelijke woorden spraken verder wethouder I C Padmos, gemeentese cretaris L. F. van Wijck en directeur G Bunskoeke van de technische dienst Middenschouwen Bruinisse. En M. van de Velde sprak namens de personeels vereniging. C. Groenleer verwoordde de gevoelens van de intergemeentelijke coördinatiegroep Welzijnsplanning en J Hendriks vertegenwoordigde de PvdA-afdeling Middenschouwen. De meeste sprekers boden de scheidende wethouder en zijn vrouw naast dank woorden en goede wensen voor de toe komst. geschenken en bloemen aan Namens de vereniging van burgemees ters. wethouders en secretarissen be dankte vice-voorzitster mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de heer Van Burg voor zijn bijdragen aan het regionaal bestuurlijk overleg en voor zi jn werk als bestuurder van het verzor gingstehuis Duinoord. B. EN W.: KOSTEN TE HOOG HEINKENSZAND - Het dagelijks be stuur van de gemeente Borsele wil de bestaande begraafplaatsen doelmati ger gaan gebruiken. B en w denken hierbij aan een aanpassing van de be- graafverordening. Deze wijziging zou het mogelijk moeten maken de graven eerder te ontruimen. De bedoeling van een en ander is om de hoog opgelopen kosten een beetje te beteugelen. Het college geeft in een voorstel aan de raad te kennen dat het instandhouden van begraafvoorzieningen een zo dure zaak is geworden dat in het verleden wel eens overwogen is om tot een zekere centralisatie van de begraafplaatsen over te gaan De raad heeft zich daar echter ruim drie jaar geleden tegen uit gesproken. Dat heeft de nodige consequenties. In de begeleidingsbrief bij de begroting voor het jaar 1981 hebben b en w nog gewezen op de liefst 2.5 miljoen die no dig zijn voor begraafvoorzieningen in de komende vijf jaar. ..Voortzetting van het huidige beleid ten aanzien van het Burgemeester en wethouders van Bor sele; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 18 november 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van de Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging B.A., Oostelijke Kanaalweg 3 te Wemeldinge. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de. vergunning ingevolge de Hinderwet ten behoeve van de inrichting gelegen aan de Schuitweg 28 te 's-Gravenpol- der. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ter gemeentesecretarie van Borsele te Heinkenszand ter inzage en wel tot en met 23 januari 1981 elke werkdag vcan 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur alsmede op maandagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelin ge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 12 januari 1981 om 14.00 uur, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten wisse ling over de aanvraag. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben inge bracht op de wijze als bovenomschre ven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen wor den gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Heinkenszand. 23 december 1980. Burgemeester en wethouders voor noemd. Drs. G. C. G. van den Heuvel, burge meester. J. L. M. van Put. secretaris. Activiteiten jeugdsociëteit in Ovezande OVEZANDE - Het jongerencentrum 'De Klomp' in Ovezande houdt in de komende week een aantal activiteiten in het soosgebouw in Ovezande. 'De Klomp' is tijdens de feestdagen elke avond geopend vanaf 20.00 uur. Op Tweede Kerstdag. 26 december, is er een 'open podium-avond'. Iedereen die iets wil doen op het gebied van muziek of theater, is welkom. Zondag 28 december vanaf 20.30 uur treedt de cabaretier Kees Bos op. Hij trad ook vorig jaar al eens op in Ovezan de Hij komt nu met een aangepaste versie van zijn programma '333 dwaze dia's terug; een programma opge bouwd rond een aantal komische dia's, waarbij Kees Bos de zaak aanvult met monologen Kees Bos brengt ook zijn eigen liedjes, waarbij hij zich begeleidt op zijn 'minifenderpiano Kerst-inn in jongerencentrum 'Het Beest' te Goes GOES - Op eerste en tweeue Ki-otuag houdt dc stichting jeugd- en jongeren werk Goes in jongerencentrum 'Het Beest' een kerst-inn. Iedereen die tij dens de kerstdagen eens wat andere mensen wil ontmoeten, kan er gezellig een paar uur doorbrengen. Het jonge rencentrum is beide kerstdagen van 11 tot 24 uur geopend. Tussen 11 en 13 uur wordt een gratis 'herberglunch' geser veerd. De handenarbeidruimte van 'Het Beest' is tijdens de kerst-inn bestemd voor de jongste bezoekers. Zij kunnen er kleien, knippel knutselen en spel letjes doen zoals tafeltennis en sjoelen Donderdag om half drie wordt voor de jeugd een Walt Disney-film gedraald en om 21 uur is er een muziekfilm voor vol wassenen. Op tweede kerstdag treedt vanaf 15.30 uur de Amsterdamse rock groep Panic op. Ook die dag wordt om 21 uur een Film vertoond. herbegraven zal er in de toekomst toe leiden dat het op peil houden van de begraafvoorzieningen nog meer geld gaat kosten", aldus het dagelijks be stuur van de Zuidbevelandse gemeen te. De verordening van Borsele bepaalt momenteel dat zogeheten algemene graven pas na dertig jaar mogen wor den ontruimd. Om de beschikbare ruimte beter te benutten is een sneller 'roeren' van de graven noodzakeluk. Het college stelt de raad voor om een tijdslimiet van 10 jaar te hanteren Dat wil nog niet zeggen dat de gemeente altijd na tien jaar over zal gaan tot het ontruimen van de graven Normaliter zullen de graven veel langere tijd onge moeid worden gelaten. ..Eerst wanneer er ruimte nodig is zal van dit recht ge bruik gemaakt worden", zo stellen bur gemeester en wethouders. Het college betoogt dat de wijziging van de begraafverordening pas op wat lagere termijn vruchten zal afwerpen, maar het onveranderd laten van de ver ordening is - gezien de nog beschikbare ruimte op de algemene begraafplaatsen onverantwoord De bijstelling van de verordening komt aan de orde tijdens de raadsver gadering van dinsdag 6 januari. Deze wordt gehouden in hel gemeentehuis in Heinkenszand en begint, in legen- stelling tot wat vroeger altijd gebrui kelijk was, om 13.30 uur. Raad bespreekt plan voor plaatsen van wegwijzers in Goes GOES - Verdwalen is er in Goes niet meer bij als de gemeenteraad volgende maand het bewegwijzeringsplan voor de Ganzestad aanneemt. Dit plan voor ziet niet alleen in richtingsaanduidin gen voor bestemmingen buiten Goes, maar er wordt ook verwezen naar de verschillende wijken en industriege bieden van de stad. Daarvoor wordt Goes verdeeld in acht wijken centrum. Goese Polder. Noord- hoek. Goes-Oost. Goes-West. Goes- Zuid. Haven en De Poel. Om onder scheid te maken tussen de locale be stemmingen en de aanduidingen voor buiten Goes, worden de eerste met zwarte letters op witte borden aange bracht en de tweede groep staat op de bekende blauw-witte ANWB-borden. Er wordt ook verwezen naar de parkeer terreinen De uitvoering van het bewegwijzerings plan gaat ruim 150.000 gulden kosten. Het is de bedoeling dat behalve de weg wijzers ook stadsplattegronden voor Goes Kloetinge worden geplaatst. De ze zullen worden verwerkt in reclame zuiltjes Door deze opzet zijn er voor de gemeente geen kosten aan verbonden Dergelijke zuilen zullen op ongeveer 25 strategische punten in Goes en Kloe tinge komen te staan. Daarnaast ko men er nog eens vijf die niet in zo n zuil worden bevestigd. De plaatsingskosten daarvan 18OOO gulden) komen wel voor rekening van de gemeente. De raads commissies van de gemeente Goes be spreken het bewegwijzeringsplan vol gende week. NCVB Yerseke YERSEKE - De afdeling Yerseke van de NCVB hield haar kerstvergadering onder leiding van mevrouw Laban. Het kerstverhaal werd gelezen door me vrouw Tramper-Filius. Het koortje van de afdeling verleende medewerking. De volgende vergadering is op 22 Janua ri. Leger des Heils Goes vierde kerstfeest GOES - De soos van het Leger des Heils in Goes tde Herfsttintersi vierde her kerstfeest. Dat gebeurde in de grote zaal aan de Westwal. De belangstelling was groot, er was dan ook een zaal vol kerstfeestvierders De bijeenkomst stond onder leiding van de dames Van den Dool en Mondeel Kerstviering Leger des Heils in Goes GOES - Door middel van de kerspot- acties en de kerstcollectes werd het Le ger des Heils ook dit jaar weer 1n staat gesteld in diverse bejaarden- en ver pleegtehuizen in Goes en omliggende dorpen met enkele honderden bejaar den en lichamelijk en geestelijk gehan dicapten de traditionele kerstfeesten te vieren Het muziekkorps en de zangbrigade, alsmede de tamboerijnengroep ver leenden hun medewerking. Ook bracht een pas opgericht meisjeskoor enkele kerstliederen ten gehore. In de pauze kregen alle bewoners van de tehuizen een cadeautje aangeboden. Het geheel stond onder leiding van ka- piteine R. J. F Mondeel. GEMEENTE BORSELE De directeur gemeentewerken maakt het volgende bekend; Op donderdag 25 december a.s., eerste kerstdag, wordt geen huisvuil opge haald in Ovezande, Driewegen, Elle- woutsdijk, Oudelande en de buitenrou tes waar donderdags vuil wordt opge haald. Deze route wordt op woensdag 24 de cember 1980 opgehaald. Op vrijdag 26 december a.s., tweede kerstdag, wordt geen huisvuil opge haald in 's-Gravenpolder en de buiten routes waar vrijdags vuil wordt opge haald. Deze route wordt op maandag 29 de cember 1980 opgehaald. Wu 1 de krant helpt u op weg u toegewenst door Autobedrijf Legemaate Op ons kantoor te Kruiningen, is op korte termijn plaats voor een met einddiploma HAVO en Han delswetenschappen in het vak kenpakket. Een type-diploma wordt op prijs gesteld, maar is niet strikt noodzakelijk. Een eventuele aanstelling is in tij delijk dienstverband, maar kan bij gebleken geschiktheid wor den omgezet in een vaste aan stelling. Schriftelijke sollicitaties worden vóór 5 januari verwacht bij AMZ-KRUIIMIIMGEN Postbus 13, 4416 ZG Kruiningen. j Wij wensen iedereen 1 1 prettige feestdagen - en een voorspoedig 1981 Glaasje op? Laat u rijden door: TAXIBEDRIJF Dorpsstraat 21 Kattendijke Tel. 01192-2071. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Wester schouwen; gelet op artikel 12 van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 7 en 28 november 1980 bij hen aanvragen zijn binnengekomen van de n.v. Streekvervoer Zuid-West Nederland te Zierikzee (a) en J. van de Slikke te Renes- se (b). voor een vergunning ingevolge de hin derwet. respectievelijk; a. (ex art. 6a) i.v.m. het uitbreiden/wijzigen van een inrichting voor de stalling van lijn dienstautobussen, waarin diverse elektro motoren en tanks gebezigd worden, tot een vermogen resp. inhoud, zoals op de bij de aanvrage overlegde stukken is aangegeven; b. voor het uitbreiden, in werking brengen en in werking houden van een aftapinstalla tie. voor het aftappen van dieselolie uit 1 ondergrondse opslagtank d.m.v. 1 elektri sche aftappomp; gelegen aan: a. Burghseweg 73 te Burgh-Haamstede, b. Oude Moolweg 8 te Renesse. De aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken liggen op het gemeentehuis. Klooster- weg 60 te Haamstede, ter inzage en wel tot 16 januari 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur en op 4 maandagavonden van 17.30 uur tot 20.30 uur, t.w. 22 en 29 december 1980 en 5 en 12 januari 1981. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 10.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot boven genoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwaren wor den ingebracht tijdens een openbare zitting op 5 januari 1981, om 19.00 uur op het ge meentehuis, afdeling hinderwetszakenmi- lieuhygiëne, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Haamstede, 17 december 1980 Burgemeester en wethouders van Westerschouwen. mw. J. L. NBiemantsverdriet-Leen- heer, burgemeester J. W. de Jonge, secretaris Kom eerst even onze stapel vakantiegidsen halen, 't Zijn er nogal wat Alles van Neckermann, Holland Internatio - Reisverzekering bij ons af Als een van de weinigen verzekeren wij geld mee tot f250,- of f 500,- per volwassene en hebben we een spe ciaal kinderpakket tegen lage premies. In overleg met ons kunt u daarna precies de juiste vakantie uitzoeken en boeken. Wij maken dan ook uw reischeques in orde Plus wat buitenlands geld voor de eerste dagen En als u wilt sluit u dan meteen een Amro Ms u uw Amro Reischeques verliest, maken wc. zonder kosiea't geld aan u over Mocht u uw Amro Reischeques ergens in een ver land verliezen, dan belt u Amro Tele- service. Dan maken we, zonder kosten,'t geld aan u over. Argumenten genoeg dunkt ons, om bij ons uw vakantie te regelen Vooral ookalsubedenktdatde Amro Bank u een stuk betrouwbaarheid kan bieden Iets waar je tegenwoordig^ als vakantie ganger toch ook terdege rekening mee moet houden"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 20