CDA en actievoerders riskeren voortbestaan van ziekenhuis Boomhut in Stroodorpe in vlammen opgegaan De Braakman praat alsnog met plankzeilvereniging wtssei zeeuws- Vlaanderen GEZONDHEIDSZORG WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Badplaatsbelangen Domburg Raymond van het wil minder grond voor kampeerterrein aankopen met het marktberichten DINSDAG 23 DECEMBER 1980 AXEL-Het CDA en particuliere actievoerders stellen met hun argumentatie het behoud van de ziekenhuisvoorzieningen in West-Zeeuwseh-Vlaanderen in de «aagschaal. I)al is de mening van de Werkgroep Gezondheidszorg Zceuu-seh- Vlaanderen. Ze reageert daarmee op de discussies die in het recente verleden zi jn {troerd over het al of niet fuseren van het Oostburgse Sint-Aiithoniusziekenhuis net de andere Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. Het rijk dringt steeds sterker aan opeen dergelijk samenwerkingsverband. In Wcsl-Zeeuwsch-Vlaanderen is dat. m tegenstelling tot bij het Hulster ziekenhuisbestuur, op heftige kritiek gesto len, Het ziekenhuisbestuur, de Wcst-Zeeuws-Vlaamse artsen, enkele actievoer ders en ook het CDA hebben zich tegen de fusieplannen verzet. Gevreesd wordt dal de kwaliteit van de ziekenzorg achteruitgaat bij nauwere samenwerking «aarbij de drie Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen onder een bestuur en medische staf gaan functioneren. Het CDA heeft daarnaast bij monde tan Tweede Kamerlid Eversdtjk nóg etn argument naar voren gebracht, dat volgens de Werkgroep Gezoendheids- jorg de discussie 'vertroebelt.'. Dat is het verzet van de politieke partij tegen de onttakeling van het 'confessionele tarakter' van het Oostburgse zieken huis. Dat streven naar behoud van het confessionele karakter' vanhetzieken- huis in Oostburg mag volgens de Zeeuws-Vlaamse werkgroep nooit het behoud en. zo mogelijk, de verbetering van de ziekenhuisvoorzieningen in ge vaar brengen. Dat gebeurt volgens Wim Blok. voorzitter van de werkgroep, mo menteel wël. ,De opmerkingen van het CDA over de vonfessionele basis van het Oostburgse sekenhuis vertroebelen het probleem. Het gaat in de eerste plaats om de vraag, hoe we de kwaliteit van de zie kenzorg kunnen behouden. Het CDA heeft niet het recht, dat in de waag schaal te stellen". De werkgroep, die momenteel zo'n der tig leden telt. is een fervent voorstander van de rijksplannen voor een verre- taande samenwerking. Wim Blok sig naleert dat die fusie een aantal belang rijke voordelen heeft. ..Om te beginnen wordt het voortbe staan van de huidige ziekenhuisvoor zieningen in Ooslburg alleen gegaran deerd bij instemming met de fusie plannen", constateert hij. Dat is al ge bleken uit de houding van hel college Bromfietser gewond bij aanrijding met auto in Terneuzen TERNEUZEN - De bromfietser J. P. de J uit Terneuzen is maandagmorgen ge wond overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis. nadat hij opde markt in zijn woonplaats was aangereden door de automobiliste H. M. k uit Terneuzen. De bestuurster wilde haar parkeer plaats verlaten en merkte de bromfiet ser te laat op. De J. Liep verwondingen op aan zijn rechterbeen. Geslaagd Aan de Rijks Universiteit te Utrecht is mej. H.G. Dieleman, afkomstig uit Wa terlandkerkje. cum laude geslaagd voor het apothekersexamen. van ziekenhuisvoorzieningen dat de overheid adviseert". Andere voorde len zijn volgens de werkgroep: de mogelijkheid om een of twee extra specialisten aan te trekken voor Zeeuwsch-Vlaanderen de keuze uit meerdere artsen: het eenvoudiger aantrekken van goede specialisten: de grotere mogelijkheden voor 'kwa liteitsbewaking': het realiseren van één beleid in Zeeuwsch-V laanderen: een betere verdeling van functies en apparatuur over de drie ziekenhuislo caties: de garantie voor het voortbestaan van de ziekenhuizen in Hulst en Oost burg: de versterking van de onderhande lingspositie van de ziekenhuizen met het ministerie. Daarnaast signaleert de werkgroep nog enkele bijkomende voordelen Er kan beter worden gewerkt aan de opzet van een goede democratisering, liefst in de vorm van een vereniging", stelt de werkgroep in een notitie over de zaak. ..De nieuwe opzet maakt ook een einde aan de individuele machtsposities van specialisten meent de werkgroep, die besluit met de opmerking: ..Ziekenhuizen moeten democratische organisaties zijn en geen huisvestmgs- werkplaatsen voor afzonderlijke ko ninkrijkjes waarin zelfstandig gevestig de specialisten op wel haast dictatoria le wijze de scepter zwaaien" Uit de discussies is volgens de werk groep duidelijk gebleken dat er onder de bevolking een groot gebrek aan in formatie bestaat over de zaak ..Alleen fusie kan het Oostburgse ziekenhuis redden", zegt Wim Blok van de werk groep. maar veel West-Zeeuws-Vla mingen denken hel tegendeel Hij kondigde aan informeel te willen praten met enkele 'actievoerders on der de bevolking, die volgens hem het zelfde nast reven als wit. maar het tegen deel bereiken van wat ze willen Grote deelname jeugdschaakstrijd in Terneuzen TERNEUZEN - Het jeugdschaakkam- pioenschap van Terneuzen in Hoek heeft 82 jeugdige schakers aangetrok ken. Bij de senioren was de opkomst minder overtuigend Slechts zes deel nemers waren naar Hoek gekomen. In de klasse tot tien jaar behaalde Michael Dubbeldam de eerste plaats Slechts een tegenstander wist hem een remise te ontfutselen Bas van der Vaart werd met 5 punten uit 7 partijen tweede om dat hij meer weerstandspunten had dan Martin Martens en John Dieleman Jacco van der Vaart legde beslag op de eerste plaats in de categorie 11 en 12 jaar. Hij versloeg Noud Marquinie en Mark de Waal. In de A-klasse 113 tot 16 jaari won A Ketelaar P Neele en A de Feyter werden hier twee en drie. De uitslagen Tot tien Jaar 1 Michael Dubbel dam 6.5 uit 7. 2 Bas van der Vaart 5 uil 7: 3 Martin Martens 5 uit 7 4 John Dieleman 5 uit 7 5 Ronald van Langeveld 5 uit 7 11 en 12 jaar Jaeco van der Vaart 6 uit 7 2 Noud Marquinie 6 uit 7 3 Mark de Waal 55 uit 7: 4 Marcel Meuleman 5 5 uit 7 5 Marntx Belle- mans5uii7 l3totl6iaar 1 A. Ketelaar6uit 7.2P.J Neele5.5uit 7. 3 A deFeyteróuit/ 4 J. Dieleman 4.5 uit 7. 5 N. Dubbeldam 4.5 uit 7 Senioren 1 W. Vleeskens 5 uit 5 2 G de Winter 4 uit 5: 3 G. van den Boom 2.5 uit 5. SLUISKIL - De kinderen van Stroodor pe bij Sluiskil zijn bun boomhut' kwijt. Maandagavond ging het bouwsel van houtresten en ander afvalmateriaat. npgehniwen in een fruitboom oo een KerStiïlStUlf terretntje van de gemeente Terneuzen. door nog onbekende oorzaak in vlam men op De Sluiskilse brandweer doofde het vuur. In dit geval dekt geen enkele ver zekering de geringe i schade. ST.-ANNALAND - Dorpshuis. 14-21.30 uur: dia- en fototentoonstelling. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis. 19.45- 22 00 uur uitzending radio Nightingale. TERNEUZEN - Noordstraatkerk. 19.30 uur: volkskerstzang. VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- aekenhuis. 19.30-21.30 uur: contact- avond soos gehandicapten. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I 14.30 en 2015 uur: Xanadu, a.l. Roxy II. 14 uur. Doornroosje, a.l.; 20 uur Once upon a time in the west. 12 Jaar. Cinem'Actueel I en II. 19 en 21.30 uur: Flash Gordon, a.l. Cinem'Actueel III. 18.30 en 21.15 uur: The blues brothers, a.l. GOES - Grand. 20 uur: Goldfinger. 12 jaar. OOSTBURG - Ledel. 20 uur: De eroti sche avonturen van Casanova. 18 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur. Een wild Zweeds blondje. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: De pelsjager. 12 jaar. Alhambra II. 20 uur: De linkshandige uitzendkracht, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur: werken van Lou Manche. BRESKENS - v.m. bankgebouw Spui- plein. 14-17 en 19-21 uur: kerstsalon met teven kunstenaars. GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland. 9-12 en 13.30-17 uur. werken ranM. Schipper en beelden en tekenin- fen van Matthy Murren en wandtapij ten van Pauia Slieker. HULST - Burgerzaal stadhuis. 9-12 en 13-17 uur. werken van Hugo Metsers KAPELLE - Openbare bibliotheek. 14- 11en 18-20 uur: werken van de heer Ho- vestadt MIDDELBURG - Zeeuws Kunste ncentrum. 10-12 en 14-17.30 uur: verken van Leonard Snelders. Galene 'De Witte Swaen'. 12-17.30 uur: werken Alfons van Dijck. Artshop Six and Six. 10-18 uur: werken Gera Dauvillier en Wim Vader. Zeeuws Museum. 10-17 uur (2e Kerst dag 13.30-17 uur): 'Aanwinsten schilde ken 1980' Antiquariaat Merlijn. 13.30-17.30 uur: intekeningen van Trees van den Berg- [Verwilligen. |ïleeshal. 11-17 uur. kerstexpositie Zeeuwse Kunstkring. Koffieshop St.-John: foto's Bert van leerdam. OOSTBURG - Markt 20. 14-18 uur werken van Kollaard sr. en jr. en van trnest Joachim. ÏERNEUZEN - Hal Ter Schore. 11-21 tekeningen van Martmus Boeye •Artikof. 8-18 uur: werken Rudolf Bak ken John Verschuren. VLISSINGEN - Bibliotheek. 10-21 uur: Qostendse kunst'. JEMELDINGE - Atelier Deversorio- «m, 13-18 uur: werken van Van Donse- •ïir SATERLANDKERKJE - 'In den Ko- werken van Willy de Houck en «ter Ver.vey W-STDORPE - Galerie Troutzaerte. •3-18 uur: werken van Nico Molen- hmp UZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 00 uur: werken 'meester' Cornells en ■J3e prenten en kaarten dERIKZEE - Mondragon": kerstsa- HULPCENTRA ''d-enMidden-Zeeland-Goes, tel. 01100- wi look voor milieuklachten «tuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer «150-12200 «brandweer en ambulance), ("(fonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- dag en nacht bereikbaar hulpdienst Zeeland voor mensen in ""d. tel. 01180-36251 van 10.00-24.00 uur - •Wtends van 20.00-24.00 uur ««nwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij •Wkprobleem (AA), tel. 01174-345 «ichting -Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 1184-H645. dag en nacht bereikbaar OM PLAN TOCH DOOR RAAD TE KRIJGEN Vogelexpositie 'De Vink' Breskens Schietingen DOMBURG - Het dagelijks bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD) hoopt alsnog de ge meenteraad voor zich te winnen door minder grond aan te kopen voor het kampeerterrein aan de Landmeters- weg te Oostkapelle. In de vorige raads vergadering staakten de stemmen over het plan voor de aanleg van deze camping, waarbij de hoge kosten voor landbouwgrond een belangrijk be zwaar bij de raadsleden vormden. Zo als de zaken er nu voorstaan, is de kans groot, dat het plan in de volgende (vol tallige) raadsvergadering wordt ver worpen. Waarnemend voorzitter G. M. den Hol lander beloofde maandagavond tijdens de vergadering van het algemeen be stuur in het Schuttershof te Domburg, dat zal worden getracht om naast de 3 ha voor de camping bestemde grond te volstaan met de aankoop van slechts enkele hectaren (reserve voor eventuele uitbreiding in komende Jaren i. in plaats van de aanvankelijk voorgenomen 8 ha. Hierover wil men gaan onderhandelen met de eigenaar van de grond, de heer K de Buck. De waarnemend voorzitter (die als raadslid in het algemeen be stuur zitting heefti om een optie op de landbouwgrond te nemen, nader over wegen. Penningmeester L Wattel toon de overigens al direct twijfels daarover: ..Optie houdt ook koop in. Of de raad daarmee meegaat, betwijfel ik", stelde hij. Over de plannen om van de gemeente 't Hof Domburg te huren, zei voorzitter Den Hollander dat het dagelijks be stuur met name het oog heeft het ge bruik van een deel van het terrein bij deze boerderij als nood-opvangterrein van de naastgelegen camping Dom burg. Bestuurslid A. Schuiling vroeg zich daarbij echter af of de gemeente behalve een positief stukje dienstverle ning in de vorm van een opvangterrein ook met het tekort van half Domburg" naar de SBD schuift "t Hof is. sinds het zeven jaar geleden werd aangekocht, meer gebruikt De rentelasten belopen jaarlijks zo'n ƒ70.000 Penningmeester Wattel kon Schuilmg. geruststellen: ..Het hangt af van de voorstellen die burgemeester en wethouders doen Maar als we er iets op toe moeten leggen BRESKENS - Vrijdagmiddag 26 de- J 4— A 4- cember om 14.30 uur wordt in de boven- Cjroenewoua tTGCUt op zaal van de Vismijn te Breskens de in ternationale jubileumtentoonstelling van vogels, georganiseerd door de vo gelvereniging 'De Vink', officieel ge opend De tentoonstelling is verder ge opend op zaterdag 27 december van 10 - 22 uur en zondag 28 december van 10 - 18 uur. rs. uc DUU. w Wddiiicmciiu vuuizauci h f dof)r- wilde de suggestie van C. den Hollander M a,Beme€n be5Ulur kwam maaacla|, nog niet tot de verkiezing van een nieu; we voorzitter. Vanuil het algemeen be stuur kwamen er geen kandidaten naar voren. Wel werd tot nieuw lid in het da gelijks bestuur benoemd A P Rotte en tot secretaris D van der Wekken De laatste volgt secretaris vice-voorzitter Den Hollander op. die maandag offi cieel aftrad. Muziek en dans in Sas van Gent SAS VAN GENT - De volksdansgroep 'De Grutmoole' uit Sas van Gent en ac- cordeongroep 'De Accona's' uit Assene de (B) treden vrijdag 16 januari op in cultureel centrum 'De Speije' te Sas van Gent. De optredens van beide groe pen zijn onderdeel van de muziek- en dansuitvoering die georganiseerd is door P. Meuleman en R Clayssens. De uitvoering begint om half acht MTS en MEAO in Terneuzen hielden een sportdag TERNEUZEN - De leerlingen van de MTS/MEAO in Terneuzen hielden vrij dag. vlak voor de kerstvakantie, een sportdag. Daaraan namen zo'n 500 leer lingen deel. Vandaar (dinsdag) staat er een zaalvoetbaltoernooi op het pro gramma. Het begint om tien uur en wordt gehouden in de Vlaandcrenhal in Sas van Gent. Er nemen 16 ploegen aan deel. Vrijdag 2 januari is er in de gymzalen van de school in Terneuzen een groot volleybaltoernooi lom de Drë Vermculcn-cup). Dan treden 11 ploe gen tegen elkaar in liet strijdperk. De uitslagen van de wedstrijden van af gelopen vrijdag: Kaarten (dames) 1 Nelleke de Hullu: 2 Truus Wullems. «he ren 11 Adne Koster en 2 Peter de Vilder- Dammen: 1 Ingeborg Colpaert en 2 An- ja van der Meijden. «herem 1 Hensley Rondeij. Schaken 1 Arjo Arentsen en 2 Hans van Adrichem Bilarten 1 M Rie- mens en 2 C. de Putter. Tafellennis- dubbel. 1 Mare Maas Frank van Osse- laar. 2 Jacky Aers Rudy de Boever Badminton-dubbel: «damesi 1 Karin Boeye Ella Oppeneer. 2 Margriet Dooms Monica van Rumste. «heren mi xed" 1 Henk Michels Frank Broekmeij- er. 2 Johan van de Velde Ella van Dix- hoorn Bankdrukken 1 Meivin Daal. 2 CaiiHelmich Zaalhockey 1 Electro 2b 2 Werktuigbouw la. Volieybal 1 Elec tro 2a. 2 Werktuigbouw la. Basketbal: 1 Electro lb. 2 MEAO 2a Naast het zaalvoetbaltoernooi «van daag. dinsdag, in Sas van Gent i en het Dre Vermeulen-toernooi «vrijdag 2 ja nuari i wordt zaterdag 24 januari een rollenwedsti i jd voor scholieren en trim mers gehouden. Dat gebeurt in samen werking met St. Eloy De rollenwed- strijden beginnen om tien uur in Sas van Gent SAS VAN GENT - Dc Vlaamse popzan ger Raymond van het Grooncwoud treedt met zijn begeleidingsgroep 'De Centimeters' vrijdag 20 februari op in de Vlaandcrenhal in Sas van Gent. Van het Groenewoud vormt het hoofdpro gramma van een popconcert waaraan ookdeTerncuzense popformatie'Link' meedoet. Het concert wordt gehouden op initiatief van twee Sasse jongeren. Maarten Torbijn en Carl Puijlaert. Voor bezoekers uit West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zullen speciale busdiensten worden ingesteld die ze naar afloop ook weer huiswaarts zal voeren. De dienstregeling van deze bus sen wordt nog bekend gemaakt. Biljardcompetitie SLUIS - Voor de competitie var. de bil- jardclub T.M.W. te Sluis werden in café 'Lammingscho' de volgende wedstnj-. den gespeeld in de afdeling banstoten T. Tas - J. Dieleman 3-0:1, v Hanegem - L. de Krakers, C. Rijsdijk - J. Dieleman 0-3: R. de Vreeze - J Dieleman 3-1; J. Dieleman -A. v Hal 3-0: J vanDinsber- gen - C. Rijsdijk 0-3; J Hanegem - W. Groosman 2-0: C. Rijsdijk- R. de Metse- naere 0-2; J. Hanegem - J Binsbergen 2-0; J. de Jonge - L. de Kraker 0-3; J. Dieleman - W. Groosman 3-0: J. Diele man - J. de Jonge 0-3; H. v. Damme - J. v. Binsbergen 0-3, L de Kraker - A. Hal 2-0; R. de VVreeze - G. Roets 2-0; L. de Kraker H Damme2-0;:W. Groosman - T Tas 0-2, H. v. Damme - J. de Jonge 0-3; G. Roets - T. Tas 2-0: A. v Hal - J. van Binsbergen 2-0. IJZENDIJKE - In de zaal van café De Beurs werd een liggende wipschieting gehouden waaraan 40 schutters deelna- Uitslag hoge vogel J Stoffels Sluiskil, eerste zijvogel M Boerman [Jzendljke tweede ziy- vogel J. Jamaar Waterland, grootste aantal kleine vogels i4> R van Acker Waarschoot. Vogelshow in De Halle Axel AXEL - In het cultureel centrum De Halle in Axel wordt tijdens de kerstda gen de traditionele vogelshow van de Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden gehou den. Op deze show worden vele soorten vogels tentoongesteld, waaronder ka naries. tropische vogels, bastaarden en parkieten Er zijn reeds driehonderd in zendingen. De show in De Halle is op eerste kerstdag (25 decemberi geopend van tien tot twaalf uur en van half twee tot vyf, op tweede kerstdag (26 decem ber) van tien tot twaalf en van half twee tot zes uur en op zaterdag 27 december van tien tot twaalf en van half twee tot vier uur Busje marechaussee botsing beschadigd HULST- Bij een aanrijding op de krui sing Zoetev aart-Grote Kreekweg te Hulst is maandagmorgen omstreeks elf uur een busje van de Koninklijke Marechaussee uit Terneuzen licht be schadigd. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der van het busje. P T. uit Terneuzen. stopte voor de stopstreep. De achter hem rijdende autobestuurder M M. uit het Belgische Edeghem zag dat te laat. waardoor hij in botsing kwam met het voor hem stilstaande busje Het busje liep lichte schade op. NIEUWVLIET - In de Nederlands-Her vormde Kerk te Nieuwvllet werd zon dag een kerstinstuif voor alle kinderen uit Nieuwvliet gehouden. Met mede werking van een aantal leiders en leid sters werden door ongeveer honderd kinderen kerstversieringen gemaakt. Daarnaast werden er ook kerstliedjes gezongen en werd er een kerstverhaal voorgedragen. Tot slot van de bijeen komst kregen alle kinderen een trakta tie. J.M. Hamelink wil beraad beleid doorstroming Dethon TERNEUZEN - Het bestuurslid J. M. Hamelink van het Sociaal Werkvoor zieningsschap Zeeuvvsch-Vlaanderen vindt dat de directie en het bestuur van het schap zich nog maar eens ern- stig moeten beraden over het 'door- - stromingsbeleid'. Hij zei dat maandag- I r\TQQ kTHQD middag in een vergadering van het al- -L'C J3l ddJ\.IilClli VOORZITTER A.J. REKVELD ZWICHT VOOR BESTUUR gemeen bestuur van het vverkvoorzic- ningsschap, de 'Dethon'. in Terneuzen. In een vorige vergadering vroeg Hame- link naar de orderpositie van het schap Uit het antwoord van het dagelijks be stuur bleek dat er geen reden tot grote bezorgdheid is De afname bedraagt minder dan 1 procent van het aantal produktieve uren dat voor 1980 is ge raamd. Bestuurslid Hamelink maan dagmiddag: „Het is dan misschien maar 1 procent, maar ik vind dat toch een teken aan de wand We moeten de hele zaak toch nog maar eens uitvoerig bestuderen en daarbij denk ik dan niet alleen aan het orderpakket, maar ook aan het samenstellings- en doorstro- mingsbeleid In antwoord op de vragen van bestuurs lid Hamelink vertelde een andere De- thon-bestuurder. G H. M. van Schaick. dat er intern wordt gewerkt aan een 'doorstromings-nota' ..We zijn er attent op", verzekerde Van Schaick Met Ha melink kwam men uiteindelijk tot de conclusie 'dat het met die doorstro ming tot nu toe niet helemaal gelukt is". Maar Van Schaick stelde wel vast „De bedrijven in onze streek steken ze ker niet ongunstig af. vergeleken met elders in den lande' HOEK - Voorzitter drs A. J. Rekveld van hel recreatieschap Dc Braakman zal zijn dagelijks bestuur bewegen om alsnog om de tafel te gaan zitten met de Windsurfvcrcniging Zeeuwsch-Vlaan- deren. Zelf heeft hij nauwelijks ver trouwen in de in de goede afloop. „Zo lang de windsurfvereniging ervan uit gaat: het water is vrij. wij hebben een zeilplank op de auto en moeten die overal kunnen gebruiken, heeft een ge sprek volstrekt geen zin. Wanneer de vereniging als nieuwkomer gehruik wil maken van De Braakman zal ze zich moeten neerleggen bij de gelden de regels", zei hij maandagmiddag in een vergadering van het schap. Het algemeen bestuur had al zijn over redingskracht nodig om Rekveld in de richting van nieuw overleg le 'duwen Als het aan hem had gelegen, was ruim een jaar ruziën en corresponderen over tarieven en accommodaties afgesloten met een dertien kantjes tellende nota van het dagelijks bestuur, waarin de plankzeilers de mantel wordt uitge veegd. Dat ging bestuursleden J. M Hamelink. P C Hamelinck. drs A Doorduijn en dis W R V Dusarduijn echter le ver Hamelink ..Ga nou eens gezamenlijk om de tafel zitten en praat de zaak uil Dat zal best wel eens hard gaan. maar uiteindelijk meer succesvol blijken dan elkaar met de pen te bestrijden Voor zover ik kan nagaan, is er in het verle den nooit een gesprek met hel bestuur geweest. Laat die mensen hun proble men nu maar eens op tafel leggen Zijn collega Hamelinck benadrukte, dat plankzeilen een jonge sport is. die in korte tijd algemeen erkenning heeft ge kregen. Hti vond het begrijpelijk dat de vereniging wil meepraten over regels en faciliteiten Maak de dichtgeslibde ka nalen open was zijn advies. Ook drs Doorduun signaleerde een vastgelopen overleg, miscommunica tie en een slechte sfeer Hij nam het het dagelijks bestuur kwalijk dat het alge meen bestuur nauwelijks op dc hoogte werd gesteld De overeenkomst met het watersportcentrum Isabella - dat de jachthaven pacht en waar de plankzei- iers terecht moeten - leek hem w el ere bindend De tanefsvergelijking, die de plankzeilers hadden gemaakt, kon hij niet goed beoordelen. Volgt er een ge sprek. dan zullen er - zo vond dit be stuurslid - notulen moeten worden ge maakt Niet alleen om het. algemeen be stuur behoorlijk le informeren maar vooral om misverstanden en uiteenlo pende interpretaties te voorkomen. Drs Dusarduijn pleitte voor overleg op ba sis van een agenda Bemiddeld Drs Rekveld stelde voorop, dat het Braakmanbestuur slechts zijdelings bij de verwikkelingen is betrokken. Het conflict gaat tussen de plankzei lers en de Isabellajachthavcn. Deson danks heeft directeur Ferihont van I>e Braakman in hel verleden een aantal keren - en aanvankelijk met succes - bemiddeld. „Wc kregen dan achteral een bedankbrief en dachten dat de moeilijkheden waren opgelost. Een maant! later bleek, dat de plankzeil- vorehiging niet akkoord ging en dc overeenkomst niet naleefde. Zoiets la zen we dan vaak in dc krant", zei hij- Volgens Rekveld was er dooi de publici teit rond de ruzie de indruk ontstaan, dat er tussen het Braakmanbestuur en de jachtwerf in het verleden 'ictsonon- baars is gebeurd Met de nota hebben we dat duidelijk wiiien ontzenuwen Het dagelijks bestuur blijft van mening dat de plankzeilers zich hebben te rich ten naar de regels, zoals die in De Braakman gelden Pas als ons signa len bereiken, dat de vereniging van die realiteit wil uitgaan, is overleg zinvol", aldus Rekveld Hij bestreed dat het algemeen bestuur te summier zou zijn geïnformeerd. „We hebben u steeds dat verteld waarvan we dachten dat het was om de situatie te kunnen beoordelen De bestuursleden bleven echter ook m tweede instantie van mening, dat het recreatieschap en de plankzeilvereni ging om de tafel moeten gaan zitten, eventueel in tegenwoordigheid van de directie van Isabella Voor dat laatste voelde Rekveld niets De zaken, die de plankzellvereniging het bestuur ver wijt. hebben maar ten dele betrekking op de jachtwerf Het algemeen bestuur ging akkoord met de uitgifte van grond aan het wa tersportcentrum Isabella voor het aan leggen van twee buiten- en vier indoor- tennisbanen Hamelinck en Doorduijn hadden moeite met de bepaling, dat de erfpachter anderen mag uitsluiten, die ook plannen hebben voor tennisaccom- modaue Ze waren bang, dat er zich in de toe komst problemen voordoen, zoals die nu bestaan met de plankzeileis, Isabella kreeg ook toeslemming om een sauna een solarium en een horecagele genheid op te zetten. In het cafe kunnen alleen producten worden verkocht, die de eigenaar betrekt van een door een brouwerij aangewezen leverancier Die bepaling houdt verband met een be staand concurrentiebeding Hamelinck ..Ook dat zint me niet". Veiling Bergen op Zoom maandag 32 decem ber 1980 Golden Delicious23-67 Goudrelnelten 28 48 Winston 43. Cox d Orange 25-1 55 Jona Gold 127 1.43 Karmijn 71-1.0O. Conference 22- I 00 Lombarts 31-61 Gleser Wildemann 99- l 39 Doyenne du Comice 90-1 39 late aard appelen 22-1.18 rode kool 30-45 boerekool 62-74. kas-andijvie 2.39-2.43 savooy 62-1.11. spinazie 1.18-1.24. breekpeen 20-28. knolsel der per stuk 8-80: knolselder per kilo 12-33. prei 44-1 10: spruiten geschoond 70-3.80. niet geschoond 51-1.02. sla 14-88 witlof 1.50-3 20: uien 12-71. stoofsla 54 spranlselder per kilo 390-4 40 COOP. VEI.l'WSE EIERVE1LINC BARNK- VELD Aanvoer 1.895.400 stuks stemming redelijk Prijzen in guldens per 100 stuks eieren van 50-51 gram 13.35 56-57 gram 15 50.60-61 gram 16.55-16.70 en 65-66 gram 16.70 VEEMARKT I.EIDEN Aanvoer 1418 stuks waarvan 669 slariiirun- deren en 749 schapen en lammeren Priizt M m guldens per ke stieren le kw 7.40-8 00 2e kw 6L90-7 35 vaarzen le kw 6 90 7 85. 2e kw 5 95-6.55 koeien le kw 6.45-7.80. 2e kw 5 75- 6 35 3e kw 5.45-5 70 worslkooien 4.75-5 85 dikblllen extra kw 8 00-14 00 Per stuk scha pen 170-210 en lammeren 180-210. lekw 220- 275 OVERZICHT «resp handel en prijzen slach'.runderen matig vlot -stabiel: schapen of lammeren redelijk - matie - stabiel. PAARDENMARKT UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht zlin maan dag 222 dieren aangevoerd Dep ruzen waren als volgt luxe paarden 2750-3750. werkpaar den 1250-2350 oude paarden 1250-2325.3-iari- ge paarden 1350-2375. 2-jariRe paarden 1225- 2250 lullen 625-1125. veulens 400-1U75. po ny s 250 625 Oudeslachlpaardcnperkggcsl uew 5 00-6.10 en jonge slachipaarden 5.10- 6.15 De handel in slachtpaarden was vlot en tn pony s rustig Aardappcilvrmijnmarkt april laten 3730. bieden 3710. slot 3720 mei 3770. stemming april kalm. openst pos. april plus 5 Is geworden 3924. mei 47. omzet. 4x3700: 2x3710; 9x3720. tt rordt het recreatiegebied De Braak- Vr man de 'vrijhandelszone' van Zeeuwsch-Vlaanderen. een droompa- radijs voor ondernemers, dat zijn weer ga niet kent? Je zou het bijna denken na de vergade ring van het beherende recreatieschap, afgelopen maandag. Enkele tegensputterende leden ten spijt ging het algemeen bestuur akkoord met voorstellen om het watersportcentrum Isabella het exclusieve recht te geven opde aanlegen het beheer'van een aan tal tennisbanen en het inrichten van een café. waar alleen dranken mogen worden verkocht door een leverancier, die is 'goedgekeurd' door een bepaalde brouwerij Dat allemaal op grond van langlopen de erfpachtscontracten en een ondoor zichtig 'concurrentiebeding'. Een merkwaardige zaak. die ongetwij feld heel wat middenstanders uit de om geving - behept met een aanzienlijk minder beveiligd bestaan - jaloers zal maken. Historisch gezien is. ivat er maandag gebeurde, ongetwijfeld verklaarbaar. Toen het recreatiegebied - opgezet als gemeenschappelijke regeling van een aantal kleine gemeenten rond de vroe gere zeearm - m de beginfase verkeer de. was iedere investeerder welkom Het zag er zo'n 15 jaar geleden dan ook niet naar uit. dat De Braakman meer zou worden dan een ruim aangelegde 'achtertuin' van wat Zeeuws-Vlamin gen en een handvol Belgen met tent. ca ravan of zomerhuisje Anno '80 heeft ook in deze enclave het recreatiewezen in volle hevigheid toe geslagen. Bungalows, stacaravans, zwem- en zeil- accommodatie namen zo'n hoge vlucht, dat de provincie het inmiddels genoeg vindt en aanstuurt op een afronding van het terrein. De rechten van wie er ooit neerstreek als ondernemer bleven echter in hoge mate onaangetast En zo kan het gebeuren, dat windsur fers. vechtend voor óók een plaatsje on der de zon. in conflict raken met de par ticulier die hun vaarwater beheert, zien bestuursleden van het recreatieschap zich gedwongen om met uitsluiting van andere gegadigden tennisbanen toe te wijzen en maakt een brouwerij uit wie een bepaald café bedient. Sommige erfpachten lopen lot in het jaar 2000. zo bleek tijdens de vergade ring van maandag, waarde Terneuzen- se raadsleden Doorduijn en Hamelinck grote moeite hadden met al die 'han denbinders'. ..Historisch gegroeide rechten' wierp voorzitter Rekveld tegen Formeel heefl hij ongetwijfeld gelijk. Maar dat ont slaat de gemeentebesturen van Terneu zen en Sas van Gent. die als deelnemers in de gemeenschappelijke regeling jaarujks honderdduizenden guldens op tafel leggen om De Braakman open te houden en aan behoorlijke voorzienin gen te helpen, niet van de plicht om méér greep te krijgen op wat er in het gebied gebeurt. Het slepende conflict met de windsurf vereniging is een eerste signaal, dat de rechten van bepaalde ondernemers en die van de gebruikers van De Braak man elkaar hinderlijk voor de voeten beginnen te lopen. B.L.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 17