KO JURRY aad koudijzer heeft vertrouwen in aa gent aansluiting bij top inzet van steen - jong ambon VAN DER HOOFT KAMPIOEN TERNEUZENAAR AL VEERTIG JAAR ACTIEF OP TENNISBAAN extw twrirni? izt act tut>i? dftc 1 w jl1 o jktl tsjt jl zaamslag en hoek moeten beide winnen weer moeilijk duel voor terneuzense boys ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN' - Hoewel het toernooi liet persoonlijk kampioenschap 'itedc klasse libre van de biljartfede- rtlie Terneuzen-slad (BFTS) pas deze *«kzijn finale beleefde, was de titel houder al een hele tijd bekend. Louis der Hooft, de BZN-speler die de Juiste tijd ook in de toernooien van de «oninklijke Nederlandse biljartbond IKNBB) uitstekend voor de dag komt, tas in de aanloop naar de finale stuk ken sterker gebleken dan de rest van het gezleschap. Slechts één enkele keer moest Van der Hooft de punten inleve ren, het verhinderde hem niet om met grote voorsprong door de finish te gaan. Een klasse aprt... In deze 'wilde' organisatie, is naast een groeiend aantal deelnemers ook het spelpeil constant omhoog gegaan. Zo zelfs dat volgnd seizoen bijna zeker ge start wordt met een hoofdklasse. Het zal Louis van der Hooft op dit moment waarschijnlijk allemaal een zorg zijn. Hij zat bij de prijsuitreiking in Du Com merce (waar Piet Mechielsen zich een voortreffelijk gastheer toonde voor het organiserende BW) op de eerste stoel. 'Niet zo verwonderlijk' lachte ex-Jeugd- consul Marcel Roegiers. 'Louis heeft een heleboel van mij geleerd'. Hoe het ook zij, Louis van der Hooft werd door vooriztter Cor van Eek terecht gehul digd. secretaris Piet Guewuierre gaf tenslotte deze eindstand: 1 Louis van der Hooft (BZNi 10-586-149-3, 93-37. 2 Frans van der Hulst i 't Keldertje) 6-521- 145-3, 59-27, 3 Piet Oppeneer (Poede laars) 6-562-169-3. 33-24. 4 Joop van Leeuwen (BW) 6-551-171-3,22-21,5 Wil ly Luyk (BW) 5-516-157-3,29-22.6 Leon Heydens (KOT) 5-460-187-2, 46-21, 7 Bert Timmer (Concordia) 4-475-160-2, 97-17. De Belgische voetbalcompetitie is bijna halverwege. Nog slechts twee wed strijddagen en de eerste seizoenhelft zit er op. In de ontmoetingen tot nu toe is er toch al enige afscheiding ontstaan, zowel bovenaan als onderin. Anderlecht is zonder meer de uitschieter, terwijl Beveren goede tweede is en blijft. In de onderste regionen zijn het voornamelijk FC Luik, Beringen en Beerschot, die meer dan waarschijnlijk onderling uit gaan maken wie volgend jaar in de twee de klasse uit zal moeten komen. Juist boven het trio ploegen dat de strijd tegen de degradatie uit zal moe ten vechten staat AA Gent geklasseerd en in dat opzicht is de wedstrijd van komende zondag tegen FLLuik van erg groot belang voor de formatie van Han Grijzenhout. die weet dat zjjn team een voorsprong heeft van zes punten op de komende tegenstander. Vooral nu Luik afgelopen zondag tegen Waregem zo uitstekend voor de dag kwam. zal het voor de Gentenaars erg moeilijk gaan worden op Rocourt. Dc Nederlander Aad Koudijzer, al ja renlang in Bel gische dienst, is daar volledig van overtuigd. „Wij zullen zonder meer een goed resultaat moeten halen tegen Luik, maar het zal beslist niet eenvoudig worden. Temeer daar veel ploegen tamelijk gelijkwaardig zijn aan elkaar. Enig geluk voor ons is dat wij door onze voorsprong van zes punten op Luik, wat meer armslag heb ben dan de Luikenaars en verder hoop ik dat mijn oude club (Waregem, red.) ons zal helpen door Beringen een ne derlaag toe te brengen", is de hoop van Aad Koudijzer, die nu reeds voor het negende seizoen voor een Belgische ploeg uitkomt. zorgeloze tweede helft Gezien het spel van de laatste weken moet het volgens de ex-Sparta speler in de komende weken mogelijk zijn nog wat punten bij elkaar te spelen. Hij is er van overtuigd, dat indiend AA Gent uit de eerstvolgende twee ontmoetingen twee of drie punten haalt, dat genoeg moet zijn om een zorgeloze tweede com petitiehelft te spelen. „Ais wij half weg vijftien punten hebben, moeten wij in staat zijn in totaal dertig tweeënder tig punten te verzamelen en dat is vol gens mij genoeg om ons te handhaven in de eerste klasse", meent Koudijzer, die inmiddels van spits is omgeturnd tot middenvelder, waar hij tot taak heeft leiding te geven aan de voor het overige jonge formatie. „Ja. in de spits zou voor mij niet meer gaan. Ik ben niet meer één van de jong- sten en dat werk voorin moet maar worden gedaan door een jongere spe ler. Gelukkig hebben wij een paar goe de voorhoedespelers, die vrij gemak kelijk doelpunten maken", aldus Aad Koudijzer, die er van overtuigd is, dat de aanpassing van de debutant in de eerste klasse vrij goed is verlopen en dat ondanks de mindere resultaten in de eerste wedstrijden het zelfvertrou wen van het gehele team geen dreun heeft gekregen. Zelfs pech, zoals afge lopen zondag tegen Beerschot (toen de jonge André Raes zowel voor als tegen AA Gent scoorde) worden volgens hem goed verwerkt. „In de twee laatste wedstrijden hebben wfj daarnaast ook telkens een straf schop gemist, maar wat doe je er aan. als een keeper toevallig naar de goede hoek valt", neemt hij zijn jonge mede spelers in bescherming, zoals het een aanvoerder betaamt. De wedstrijd te gen Luik kan volgens Koudijzer met de volledige selectie worden begonnen. Al leen de al weken geblesseerde Philippe Arno is nog steeds niet van de partij. lokeren Lokeren staat in de komende competi tieronde voor de moeilijke opgave An derlecht in zijn opmars te stuiten. On danks telkens weer slecht spel blijven D——"•liars maar winnen. Het als tweede geklasseerde Beveren moet naar Kortrijk. dat de laatste weken is opgeklommen naar een plaats in de sub-top en dat is meer dan Henk Hou- waart voor aanvang van het seizoen had gedacht. Club Brugge kan defïni- teif de aansluiting verkrijgen nu Wa terschei gast is het Olympia-stadion en voor Cercle Brugge zal het opnieuw moeilijk worden met als tegenstander Lierse. Belangrijk zal zijn de sterke spitsspeler EwSR Erwin van den Bergh uit te schakelen. programma Het programma in de ee programma in de eerste klasse ziet er als volgt uit RWDM-Berchem Sport. Kortijk-Beveren; Beerschot-Standard Luik; FC Luik-AA Gent; Beringen-Waregem; Lokeren-Ander- lecht: Club Brugge-Waterschei; Winterslag- Antwerp; Lierse-Cercle Brugge De tweedeklassers ontmoeten elkaar als volgt Boom-Hasselt; La Louviêre-Olympic Mon- tlgnies; Racing Mechelen-Diest, Seraing- Tongeren; Sint Niklaas-KV Mechelen: Spor- ting Charleroi-Harelbeke; Sint Truiden-Jet Brussel; Oudenaarde- Eendracht Aalst. ZAAMSLAG/HOEK - In de der de klas A van het landelijk zater dagvoetbal staat morgen (zater dag) de Zeeuws-Vlaamse derby Zaamslag-Hoek op het program ma, een van oudsher emotioneel geladen duel. Eerder dit seizoen werd het in Hoek, na een opval lend weinig spektakel biedende confrontatie. 1-1. Nu aan, de vooravond van de return, ver wacht men in beide kampen dat het publiek zich meer zal kun nen vermaken dan bij de heen wedstrijd. „Ik verwacht inderdaad een be tere wedstrijd", meent Nico Knol. de 17-jange doelman van Hoek. 'toen hadden we pech dat we kort na elkaar tegen Terneu- zense Boys en Zaamslag moes ten spelen, terwijl het toen eigen lijk nog bij lange na niet draaide zoals het eigenlijk zou moeten. Morgen wordt het anders, we rhoeten allebei tenslotte winnen: Zaamslag om geen terrein prijs te geven aan WHS, wij om niet terug te vallen naar de onderste helft van de ranglijst Vertrouwen heeft Nico Knol vol doende in zijn ploeg, 'maar', zegt hij. „het zal desondanks wel zwaar worden. Het is voor ons tenslotte een uitwedstrijd., ter wij 1 we niet zoveel voor elkaar on der doen. al moet ik eerlijk ge zegd wel toegeven, dat ik Zaam slag niet zo erg goed keri'. De jeugdige doelman blijkt niet tot een prognose te verleiden: „Ik weet echt niet wat het gaat wor den. Het is en blijft een derby en daarin kan het soms zo raar lo pen". 'Moeilijk', zo omschrijft ook Frans Zegers, de rechtervleugel- verdediger van Zaamslag, de derby van morgen. „Maar ik zie he- toch wel zitten", zegt hij, „het is tenslotte een thuiswed strijd, normaal gesproken zou het toch moeten kunnen". „Als we trouwens aan de kop wil len meespelen, dan móeten we winnen. En aan de kop meespe len détt willen we toch. Zolang het goed gaat. proberen we toch WHS te volgen". Voor Frans Ze gers is winst overigens nog om een andere reden belangrijk: „we moeten, hoe vreemd dat mis schien mag klinken, ook naar de onderste ploegen büjven kijken Zo gek veel voorsprong hebben we niet en het krachtsverschil is nu eenmaal erg gering, Verlies je twee keer dan zak je toch een heel eind terug". De routinier in de Zaamslag-de- fensie voorspelt, dat „wij op winst zullen spelen", dus met drie spitsen. 'Maar', zegt hij ten slotte nog. „wat kun je er op dit moment eigenlijk van zeggen met al die afgelastingen moet je toch maar afwachten, hoe het met de vorm gesteld is". Als het winterse weer het komende week-end het voetbal in competitiever band weer niet onmogelijk maakt, dan wacht de Zeeuws-Vlaamse voetbal liefhebbers een aantal opmerkelijke wedstrijden. Want behalve de topper Ter- neuzen-Vlissingcn staan ook Steen-Jong Ambon, Ria-Vogelwaarde, Breskens- Clinge en Hontenisse-Aardenburg op het programma, wedstrijden dus die voor de stand op de ranglijst van groot belangzijn. Uit spelen zondag Axel (naar Divo), Sluiskil (naar Zeeland Sport) en HW (naar Noormannen). In het Terneuzense Zuidersportpark wordt zondag dus Temeuzen-Vlissin- gen gespeeld, de Zeeuwse derby, waarin Terneuzen niet alleen op jacht gaat naar een revanche voor de 3-1 neder laag die het eerder deze competitie in Vlissingen leed. maar ook naar de pun- tenwinst. die de aansluiting met de middenmoot mogelijk moet maken. Uitgaand van de huidige stand op de ranglijst en de tot nu toe geleverde pres taties lijkt Vlissingen lichtelijk in het voordeel bij Terneuzen, dat zich niette min niet kansloos acht omdat de tegen stander met meer dan een goede mid denmoter blijkt te zijn. In de derde klas speelt Steen thuis te gen Jong Ambon. dat in puntenaantal gelijk staat met de Zeeuws-Vlamingen (als er tenminste gemakshalve van uit gegaan mag worden, dat de 1-0 stand van de kort voor tijd gestaakte wed strijd Jong Ambon-Goes gehandhaafd blijft). Voor Steen, dat na de 5-0 neder laag tegen Dosko op de laatste speel dag weggezakt is uit de top, wordt het dan ook een belangrijk duel. Bij winst immers schaart de formatie van Walter van Duysse zich weer bij de hoogst ge klasseerde teams, maar bij verlies res teert er voorlopig niets meer dan een middenmootpositie. .Steen mag zich trouwens gewaarschuwd weten: na een matig begin i2 uit 4) haalde Jong Am bon uit zes wedstrijden zeven punten en verloor het enkel van Dosko, Een ploeg in de running dus. Axel. dat op de laatste speeldag einde lijk weer eens een punt in de wacht sleepte (1-1 bij Gastel, een knap resul taat), wacht zondag een wedstrijd, die met angst en beven tegemoet gezien mag worden, uit tegen het Dinteloordse DIVO. dat al vanaf de eerste wedstrij den de ranglijst aanvoert In Axel werd het eerder dit seizoen 0-0. maar dat was nog in de periode waarin Axel uit vier wedstrijden imet een doelsaldo vanl-0) vijf punten vergaarde. Nadien ging het bergafwaarts met de Axelse formatie en leverden zes wedstrijden met meer dan één schamel puntje op. Vooraf lijkt Axel dus volstrekt kansloos, vooral om dat Divo over een uitzonderlijk sterke defensie beschikt (5 tegendoelpunten) en de Axelse aanvallers nu niet bepaald uitblinken door hun scoringsdrift ivier treffersi. Een gelijkspel zou al een ver rassing zijn. Sluiskil gaat zondag op bezoek bij Zee land Sport, dat ln de thuiswedstrijd nog verslagen werd met 4-1. maar dat in middels wel al een punt meer heeft dan de Zeeuws-Vlamingen, die nog steeds beneden hun kunnen spelen. Winst is zondag zonder meer noodzakelijk voor Sluiskil, niet alleen omdat daarmee Zeeland Sport voorbijgestreefd wordt, maar vooral omdat de voorsprong op ploegen als RCS, Axel en Cluzona mini maal is. In de vierde klas, waarin Breskens on weerstaanbaar op de titel lijkt af te stevenen, worden zondag twee aan trekkelijke wedstrijden gespeeld: Breskens-Clinge en Ria-Vogelwaarde. Brcskens-Clinge had zelfs nog met het predikaat topper getooid kunnen wor den, als Clinge het in de laatste twee wedstrijden niet af had laten weten door het verlies tegen Zeelandia (0-11 en het gelijke spel (0-0) tegen Aarden burg is Clinge niet langer een concur rent voor Breskens, maar desondanks kan het duel toch een attractieve krachtmeting worden. Ria vecht thuis tegen Vogelwaarde voor zijn kansen op aansluiting met Breskens. fia het voortvarende begin (10 punten uit Vfjf wedstrijden) kwam Ria immers in vier wedstrijden niet ver der dan twee punten en moest het zo doende de eerste plaats afstaan aan Breskens. Ria telt nu (in theorie welis waar) twee punten achterstand, een grotere achterstand in deze fase van de competitie zou wel eens funest kunnen zijn Daarom vooral moet Ria zondag van Vogelwaarde winnen, maar erg ge makkelijk zal dat niet gaan. Tenslotte is Vogelwaarde niet de eerste de beste. Op het programma staat verder ook nog Biervliet-Koewacht, een duel waar in Biervliet de beste papieren lijkt te hebben, ondanks dat Koewacht op de laatste speeldag eindelijk weer eens won (2-1 tegen Patrijzen). Bij Hontenis se-Aardenburg zou het thuisvoordeel wel eens tengunste van Hontenisse kunnen werken, zeker omdat Aarden- burg in uitwedstrijden tot nu toe nog niet al te opzienbarend heeft gepres teerd. HW'24 kan nog meer afstand van de laatste plaatsen nemen als het er in slaagt om in Westkapelle Noorman nen van de winst af te houden. Nu HW eindelijk zijn draai begint te vinden lijkt dat geen onmogelijke opgave TERNEUZEN - Als de velden morgen (zaterdag) bespeelbaar zijn en voetbal weer mogelijk is, dan is Zaamslag-Hoek vanzelfsprekend de meest in het oog lopende wedstrijd. Maar niet minder belangrijk dan deze derby is het duel tussen Terneuzense Boys en Oostkapeile, dat in Terneuzen gespeeld wordt. Zaterdag tweede klasser AZVV heeft een vrij week-end en vierde klasser Sluis bindt, in Heiningen, de strijd aan met Chrislandia. Terneuzense Boys ontmoet in Oostkapeile een ploeg, die momenteel achter WHS, de nog altijd ongeslagen koploper, de tweede plaats inneemt. Die tweede plaats mag momenteel trouwens opmerkelijk heten, want na vier speeldagen vond Oost kapeile zich met slechts twee winstpunten onderaan de ranglijst terug Maar nadien, toen de selectie eindelijk compleet raakte, begon Oostkapeile goed te draaien en leverden zes wedstrijden niet minder dan elf punten op Oostkapeile is dus wel degelijk een topper in deze derde klas. En weer gaat Terneuzense Boys dat nog altijd met aanpassingsmoeilijkheden kamp. dus een moeilijke wedstrijd tege moet Ondanks dat de Temeuzenaren thuis spelen is Oostkapeile favoriet voorde zege. Succes is alleen verzekerd wanneer de Terneuzense defensie de gemakkelijk scorende aanvalslirue van de tegenstander in toom weet te houden Mogelijk dat dan een gelijkspel is te behalen. In de vierde klas speelt het troosteloos onderaan bengelende Sluis morgen dus uit tegen Chrislandia, dat met acht punten uit negen wedstrijden weliswaar geen vooraanstaande rol speelt, maar dat zich imet zeven punten voorsprong opSluisi betrekkelijk veilig weet. Vooraf lijkt Sluis weinig kansen te hebben tegen Chrislan dia. maar de Zeeuws-Vlamingen hopen dat de ommekeer, waarvan zij veronder stellen dat die toch eens moet komen, morgen in Heiningen bewerkstelligd kan worden. Sluis weet trouwens dat hernieuwd verlies de situatie zo niet onmogelijk dan toch hopeloos maakt. Het wordt dus tijd dat er punten gepakt worden. Morgen kan daar een begin mee gemaakt worden. VRIJDAG 12 DECEMBER 1980 Op de de HBS kwam ik bij het schoolvoetbaltoernooi tot mijn verbazing in het eerste team KoJurry in actie op de tennisbanen terecht. Daar was ik apetrots op. Na afloop van het toernooi vroeg ik mijn vader wat hij er van vond. Zijn commentaar was niet erg opwekkend. Als ik jou was zou ik je voetbalspullen maar opbergen. Dat leer je nooit, was zijn reactie. Sindsdien heb ik me helemaal op het tennissen gestort en spijt heb ik daar nooit van gehad", vertelt Ko Jurry, die al zo'n 40 jaar een bekend gezicht is op de Zeeuwse en Nederlandse tennisbanen. De familie Jurry was en is nog steeds een sportieve groep. De vader van Ko die zijn voetbaltalenten zo streng beoordeelde, was niet alleen zeven jaar aanvoerder van het Zeeuws voetbalelf- lal, hij was ook diverse malen Zeeuws tenniskampioen. Op voetbalgebied had zijn zoon niet dezelfde capacitei ten. Bij het wedstrijdtennïs daarente gen stak de jongere Jurry zijn vader naar de kroon. onderscheiding Sinds enkele weken is Ko Jurry drager van het bondsonderscheidingsteken van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dit onderscheidingste ken heeft hij zeker niet alleen te dan ken aan zijn sportieve prestaties op tennisgebied. Na zijn terugtreden uit de wedstrijdsport trad Jurry ook in het bestuurlijke vlak in de voetsporen van lijn vader. Evenals Jan Jurry hanteer de ook hij geruime tijd de voorzitters hamer van de Terneuzense tennisver eniging Animo. KoJurry begon zijn tennisloopbaan in Terneuzen. Op school met zijn mede leerling Thuur Eysebaert sloeg hij zijn eerste ballen. Tennis, dat toendertijd nog een echte elitesport was, was vooral voor jeugdle den niet eenvoudig. Ten eerste waren er erg weinig banen, terwijl een vereniging als Animo destijd geen jeugdafdeling kende. Talent had Jurry wel want in werd hij tweede bij de Zeeuwse jeugdkampioenschappen in Vlissingen. In die finalepartij moest hij zijn meerde re erkennen in de onlangs overleden PZC-directeur F. van de Velde. Omdat Animo geen jeugdafdeling had richtte Jurry samen met Eysebaert een eigen vereniging op: de 'Tennisclub Terneuzen Junioren. Deze club sloot zich ook aan bij de toenmalige NLTB. Aang heeft die club niet bestaan. Al in bet prille begin speelden wij een wed strijd tegen Animo toen we die wed- «hjd wonnen, was dat voor Animo het rein om ons wel als jeugdleden aan te nemen. Door die overwinning hebben we dus de jeugdafdeling van Animo af gedwongen", verhaalt Jurry met zicht baar genoegen. Toen was het met die aansluiting bbij Animo nog niet allemaal pais en vree voor de jeugdige tennissers. Volwaardi ge leden ware zij nog allerminst. Jurry „In de oorlogstijd was er maar één be- tonbaan in Terneuzen. Alleen 's woens dags van één tot vier mochten wij daar op. De rest van de week mochten we alleen spelen als de baan vrij was. Ik herinner me nog goed dat we dan altijd vroeg naar de baan gingen om te spelen. Wanneer het dan geregend had was je soms een uur bezig de baan droog te dweilen. Diverse malen gebeurde het dan dat er een seniorlid op kwam dagen en dan had je alle moeite voor niets ge daan. Dat was nog niet alles want bal len waren in de oorlog ook erg schaars. Daarom moesten wij ons vaak behel pen met de afdankertjes van de senio ren. Als ik dat vergelijk met de moge lijkheden die de jeugd tegenwoordig heeft dan is dat toch wel een wereld van verschil. Niet dat ik dat erg vind. Ik denk dat we daar alleen maar blij mee mogen zijn". Na de oorlog fuseerden de twee Terneuzense tennisverenigingen Smash en Animo waarbij de naam van de laatste club gehandhaafd bleef. Deze fusie was ook het sein om te startten met de aanleg van de gravelbanen in Terneuzen. Erg lang hebben die gravel banen niet bestaan want al in 1953 werd er weer een nieuw tennispark aange legd omdat de banen van Animo plaats moesten maken voor de aanleg van het Nieuwe Juliana Ziekenhuis. Toen is ge start met de aanleg van het park waar Animo nu nog op speelt. De Terneuzen se tennisclub was toendertijd toonaan gevend in de Zeeuw e tenniswereld. Spelers als Ko JurryKees van der Peyl, Thuur Eysebaart en de dames Tho- maes en Spaes behoorden tot de sterk- sten in deze provincie. Die toonaangevende rol van Anomo (als eerste Zeeuwse club werd de over gangsklasse bereikt) werd later overge nomen door MLTC uit Middelburg en nog sterker door DOS Vlissingen. Laatsgenoemde vereniging speelde tot voor kort nog overgangsklasse. Opmer kelijk is wel dat met het ouder worden van Ko Jurry ook de invloed van Animo op de top van het Zeeuwse tennis wat afnam. In het begin van de zestiger ja ren nam Jurry de plaats van zijn vader in het bestuur van Animo in: „Daarvoor had ik ook wel ambitie in zo'n functie maar zowel mijn vader als ik voelden er niets voor om samen in één bestuur te zitten. Toen mijn vader na 35 Jaar voor zitter het welletjes vond, was voor mij dp weg vrij". ervaring Na eerst een aantal jaren wat bestuur- functies bij Animo bekleed te hebben werd Jurry in 1966 voorzitter. Ook had hij in die tijd zitting in de bondsraad van de KN'LTB namens de afdeling Zeeland. Als voorziter heeft Jurry zo wel positieve als negatieve ervaringen meegemaakt. „De bouw van het club huis van Animo met een erg actieve bouwcommissie onder leiding van Huub Nijsten was een positieve erva ring. Ook de fenomenale groei van het aantal actieve tennissers die tennis van een elitesport naar een volksport liet groeien, waardoor de KNLTB na de KNVB de grootste sportbond van Nederland werd (Binnekort hoopt de tennisbond het half miljoenste lid in te schrijven red) was een unieke erva ring. Minder tevreden ben ik over de onderhandelingen met de gemeente Terneuzen die noch voor ons noch voor de gemeente enig resultaat opgeleverd hebben". „In de ogen van de gemeente zijn wij nog steeds een eliteclub. Iedere keer weer wordt er gezegd dat leden bij ons geballotteerd worden. Waar dat van daan komt begrijp ik niet. Ik heb het in ieder geval nooit meegemaakt, maar het blijft moeilijk om dergelijke valse geruchten te ontzenuwen. Van de ge meente had ik wel verwacht dat ze met feiten zouden komen tijdens de onder handelingen. Dat een bestuur van een plaats zich ook ophoud met geruchten zonder die te controleren op waarheid is wel een van mijn grootste teleurstellin gen geweest". Sportambtenaar I. C. Leijbaart van Terneuzen tekent hierbij aan dat deze gemeente tennis zeker met ais een elite sport ziet. Integendeel: in het nieuwe sportpark Oudevaart komen vier ten nisbanen (die al in het voorjaar van 1981 in gebruik komen) met een mogelijk heid tot uitbreiding tot acht banen. „Die banen komen ter beschikking van iedereen en niet alleen van Animo. Daarmee is al aangegeven, dat tennis voor ons zeker geen elitesport is. maar een sport van iedereen", aldus de heer Leijebaart, die er nog op wijst dat het gesprek met de heer Jurry al weer da teert van enkele jaren geleden. Ko Jurry speelt op dit moment nog drie keer per week tennis. Een keer bindt hij de strijd aan met zoon Jan die nu m het eerste team van Animo speelt. „Je merkt dan wel dat je wat ouder wordt. Ballen die je denkt te kunnen retourne ren zijn dan net niet meer te halen. Op bestuurlijk gebied is Jurry voorzit ter van de pas opgerichte commissie re creatie. jeugd (niet geselecteerd), acoommodatie en voorlichting (intern aan nieuwe clubs en clubs met proble men op allerlei gebied). Als vertegen woordiger van Zeeland heeft Jurry ook in die landelijke commissie zitting. „In de naaste toekomst ben ik wel van plan mijn bestuurlijke activiteiten wat af te bouwen. Als je te lang meedraait ga je vaak een te groot stempel op zo n bestuur drukken. Alles wat je vertelt wordt dan voetstoots aangenomen Ik denk niet dat dat een gezonde zaak is", aldus Jurry. Over stoppen met het re creatieve tennis heeft Ko Jurry nog nooit gedacht. De Terneuzenaar die niet alleen houder is van het bondson derscheidingsteken maar door zijn ver diensten voor de tennisclub Con Forza uit Groede. daar erelid is van wege het organiseren van het vermaarde vetera- nentoernooi vind de grote kracht van tennis dat het van acht tot tachtig ge speeld kan worden. Als het aan Ko Jur ry ligt haalt hij die leeftijd tennissend. er, V°n £c*" T6i>Ct bekeT uit aan Louis van der Hoofl. Verder van links naar rechts: Frans van der Hulst. Joop van Leeuwen, Willy Luijk, Leon Heijdens

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 45