EEN VROUWELIJKE SCHEEPSBEVRACHTER VAN TACHTIG JAAR MORT ZIETI kom jongens, lol maken en Hontenisse hield informatie-ayond over Eritrea Oostburg wil af van lidmaatschap CAZ W Wissel Zeeuws- Vlaanderen J B en w Oostburg kwaad over begroting RPCZ Nog iets te melden? Bel dan 01184-15144 toestel 40 ZATERDAG 29 NOVEMBER 1980 PZC/provincie jonge stem Maar de telefoon in huize Vermeulen aan dc Kinderdijk in Middelburg rin kelt nog wel eens, tot plezier van die zeer vitale en nog lang niet tachtig zelfs in klasseverband in. Hoogst origi neel was de inzending lapjeskatten, uit textielrestanten samengestelde 'teke ningen' zoals die werden gemaakt door acht- en negenjarige kinderen van de Vlissingse Bouwen Ewout- school. Een blik in die verzameling fo to's maakt duidelijk, dat die huiskat ten schandalig worden verwend. Ze mogen alles: vadsig onderuit liggen in een plantenbak, uitgestrekt uitblazen op de leuning van de clubfauteuil, met de nageltjes in de gordijnen hangen, breeduit dutten naast het baasje op de driezitsbank en een bende maken van de klosjes klosjes garen en de bollen wol in het naaimandje. De huisfoto graaf kijkt vertederd toe en knipt met het toestel. Wéér een plaatje erbij van onze Appie. Flappie, Topsy Mopsie, Miesje Minet of Minoes, of hoe ze nog maar meer mogen heten. Diverse foto-inzendingen gingen ver gezeld van toelichtende brieven, waar in trots werd gewaagd van bepaalde maniertjes die poes heeft aangeleerd om deuren open te krijgen of om de aandacht te trekken Staat de ene kat miauwend aan de keukendeur om zijn gevangen muis of vogeltje te laten zien. weer andere katten brengen hun vangst schichtig en alles en iedereen ontlopend naar binnen, om het daar in een donker hoekje op te bergen, tot het moment dat een onfris luchtje de plaats van de verberging aan het licht brengt. staartloos „Ik ben Eppo", schrijft de kat van me vrouw M. Dagevos uit Goes, „sinds de dag dat deze foto is gemaakt is me al heel wat overkomen. Zo ben ik op een maandagmiddag begin deze zomer, aangereden in Goes-Noord. ongeveer voor het BP-station. De automobilist heeft de benen genomen. Ik was er niet te best aan toe: zware hersen schudding epeen gebrokenstaart. He laas moest m'n staart geamputeerd worden. Ik hield slechts twee centi meter over. Eerst was ik er erg van ondersteboven, maar nu ben ik er best trots op. Iedereen denkt nu dat ik van het eiland Man kom (waar een staart loos ras katten voorkomt, J.C.) Wordt die automobilist toch nog bedankt'. Een collectie foto's en tekeningen van die wedstrijd zal morgenzoals gezegd te zien zyn op die tentoonstelling in Middelburg, een expositie, waar de be zoeker geconfronteerd wordt met een grote verscheidenheid aan katten, bij elkaar meer dan vierhonderd exem plaren. Een legertje keurmeesters komt er aan te pas om de katten, waar onder vele fraaie exemplaren te beoor delen. Rond vier uur morgenmiddag zullen de beste uitvoeringen worden gekeurd. Ter gelegenheid van de Feli- kat-tentoonstelling zijn er in de Kruit- molensporthal diverse stands inge richt. Zo zijn er onder meer informatie stands van verschillende rasclubs als die van de Siamezen, de Europese kor thaar en de Perziche langhaar. Ook de club van mensen, die een Rexkat be zitten. een kat met krulletjes in het haar. is present. De kans bestaat dat er morgen bezoe kers zijn, die met een kater naar huis gaan. Niet vanwege het feit, dat zij niet zouden hebben genoten van wat daar aan kattenfraais wordt gepresenteerd, maar om de doodeenvoudige reden dat men zich heeft ontfermd over een van die poesjes, waarvoor naar een goed kosthuis wordt gezocht. Er is een keus uit een tiental exemplaren. ogende Middelburgse dame. „Leuk dat ze nog zaken willen doen met zo'n oud mens", zegt ze lachend, met een zeer jong klinkende stem. En gniffelend vertelt ze nog gauw even het al weer van enige tijd terug date rende verhaal over dat telefoontje van iemand, die eerst wel eens bij de rijks verkeersinspectie wilde informeren of het wel vertrouwd was om dat verant woordelijke werk van die scheepsbe- vrachting over te laten aan zo'n jong kind. Want aan de andere kant van de lijn verkeerde men in de veronderstel ling te doen te hebben met een meisje van een jaar of achttien, neg negen tien. Op die jonge stem hebben in het verleden wel eens meer mensen zich verkeken. Mej. Vermeulen heeft het dan ook al diverse malen in de telefoon geroepen „Als je me ziet valt 't tegen, hoor". Straks houden de telefoontjes van mensen die wat over het water te ver voeren hebben, dan eindelijk op. Ze zullen Mies missen, las u hierboven. Mies zelf zal die contacten ook missen. Vanuit haar woonkamerraam heeft ze gelukkig nog dat visuele contact met het scheepvaartgebeuren in de Mid delburgse jachthaven. Daarom wil ze er ook voor geen goud weg. „In een bejaardentehuis zou ik doodgaan", zegt ze. Het is een opmerking die komt uit de grond van haar hart. Foto uit een ver verleden van het Vermeulen tijdperk. De talk Jeannette aan de Middelburgse kaai. Tegen de achtergrond en huizenrij die ten offer viel bij hel bombardement m de oorlog. Kom jongens, laten we nu even lol gaan maken: zo oogt deze foto die is ingezonden voor de wedstrijd, die deze rubriek heeft georganiseerd in samenwerking met Felikat. Neder lands grootste vereniging van hou ders en fokkers van katten. Morgen zondag zal tijdens de kattententoon stelling, die van tien uur 's morgens tot zes uur 's middags wordt gehou den in sporthal 'De Kruitmolen' in de nieuwe Middelburgse wijk Dauwen- daele de uitslag van deze wedstrijd bekend worden gemaakt. Verbazingwekkend veel Zeeuwen heb ben een foto van hun poezebeest inge stuurd. De oogst bedroeg enkele hon derden foto's, variërend van eenvoudi ge goedbedoelde kiekjes uit het fami lie-album tot met zorg door begaafde foto-amateurs vervaardigde prenten. Daarnaast kwamen er nog eens meer dan honderdvijftig kindertekeningen binnen. Sommige scholen schreven JACQUES CATS Ze zullen haar nog missen, wanneer zij straks definitief een punt zet achter haar werkzaamhe den als scheepsbevrachter. De jaren gaan tellen en als je dan inmiddels tachtig bent gewor den, een feit dat vandaag wordt gevierd, is het niet zo gek dat je het zo langzamerhand welletjes vindt. Wanneer het moment daar is, dat mej. Maria Hendrika Vermeulen - die ze in de schippers wereld overigens voornamelijk als 'Mies' kennen- haar taak als beëdigd makelaar in schceps- vrachten zal overdragen aan een aangetrouwde neef zal Nederland een zeldzaamheid minder tellen. Vrouwelijke scheepsbevrachters komt men al nauwelijks tegen, maar zo lang nog actief als Mies Vermeulen is er zeker niet êën. De naam Vermeulen is al generaties verbonden met de wereld van de bin nenscheepvaart. Vanaf de Punt in Middelburg werden tal van activitei ten ontwikkeld. Voorheen voorname lijk op het gebied van het stukgoede- renvervoer. de laatste tijd ook op toe ristisch terrein, via de verzorging van varende vakanties met het schip 'De Zeeland'. Met Mej. Vermeulens groot vader is het destijds allemaal begon nen. Die riep samen met z'n broer een beurtdienst op Rotterdam in het le ven. Later bracht de familie ook een beurtdienst op Antwerpen tot stand. Mies groeide in dat wereldje op en was aan boord in haar element. Als veer tienjarig meisje hielp ze haar verder al volop mee met het vervoer van ladin gen granen, stro, erwten en ander stuk goed. Dat waren tijden waarin nog werd ge varen met tjalken en klippers, die na men droegen als de Jonge Jacob, de Maria Hendrika en de Jeannette. Een mooie, maar zware tijd. Een tijd van ijzeren mannen op houten schepen. Mies deed aan boord als meisje niet onder voor een knecht. „Ik stond net zo goed 's nachts in weer en wind aan de fok", vertelt ze. ..En als we dan met een hooilast op voor Vlissingen zaten viel viel dat soms niet mee. Ja. we heb ben veel zwarte sneeuw gezien". motoren De inbouw van motoren in de schepen betekende in de jaren twintig een hele vooruitgang. „Het ging allemaal in eens vlotter", legt Mies uit. „In de tijd van de zeilen moest je op het tij varen. Dat kostte veel tijd. We hebben ook wel eens drie dagen verwaaid gele gen", zo licht zij in schippersjargon toe. Op latere leeftijd nam haar vader de taak van scheepsbevrachter over van een oom. Bij zijn overlijden in 1956 lag het helemaal voor de hand dat dochter Mies die hem al die jaren zo enthou siast terzijde had gestaan, in zijn voet sporen zou treden. En omdat zij tij dens haar assisterende bezigheden al een hoop zicht op het vak had gekre gen was het behalen van de papieren om te kunnen worden beëdigd als ma kelaar in scheepsvrachten toen nau welijks meer een probleem Vanaf dat moment trad Mies zelfstan dig op als tussenpersoon tussen een verlader, iemand die wat te vervoeren heeft, en de schipper die het vervoeren moet Dat leverde haar in binnen- en buitenland vele prettige relaties op. En hoe laat in de avond er ook werd gebeld, als Mies een telefoontje kreeg waarin haar werd verzocht ervoor te zorgen dat er 'morgenochtend om ze ven uur 'n schuutje voorleit', zorgde zij ervoor dat dat in orde kwam. Mies heeft het met het vorderen der jaren wel een stuk rustiger gekregen. Ze neemt lang niet alles meer aan en ook is het goed te merken, dat er tegen woordig veel meer over de weg wordt vervoerd. Daarnaast zijn er de bedrij ven die met eigen schepen het vervoer regelen. Het Eritrese koor tijdens het zingen van een welkomstlied. HOGER DOOR EXTRA-BIJDRAGE RIJK RENDEMENT AD VIESCENTRUM NIHIL HULST - Ruim honderd Zeeuwsvla mingen hebben vrijdagavond in het Hulster Houtenkwartier kennis ge maakt met Eritrea, zijn bevolking en de jarenlange vrijheidsstrijd die het gebied voert. De werkgroep Open Huis Van het Vormingscentrum Jonge Vol wassenen (VJV) in Hulst en Hontenisse Ihield in het thuishonk van het VJV een (informatie-avond in samenwerking met ERC (Eritrea Relief Commitee) en het Eritrea- steuncomité. De bijeenkomst had naast het informa- 'tieve doel nog een ander doel voor ogen jde bezoekers kennis te laten maken met de Eritrese cultuur cn leefwijze van ue bevolking. (De informatie, waarbij de nadruk lag op ;de jarenlange 'vergeten' vrijheidsstrijd die de Eritrese beweging voert tegen (Ethiopië en de Russische bondgenoten, jwerd vooral gegeven in de vorm van twee films. Ze werden vervaardigd door Ide speciale filmafdeling van het Eri- [trean People Liberation Front (EPLF). De Gents te fotografe en free-lance jour naliste Lieve Colruyt van de Vlaamse krant 'De Morgen' bracht tussen de twee filmvoorstellingen verslag uit van baar ervaringen tijdens de rondreis die Bij deze zomer door Eritrea maakte. In formatie werd de bezoekers ook ver strekt door een groot aantal foto's en voorlichtingsmateriaal dat her en der ui het gebouw opgehangen was. Koor. Luk Brusselaers, van de werkgroep Open Huis en lid van het Eritrese steuncomité opende de bijeenkomst. Vertegenwoordiger Feshai van het pPLF deed dat op zijn beurt. Daarna ngen twintig Eritrese vluchtelingen in Nederland verblijven een wel- mstlicd. Onder hen bevonden zich enkele 'Zeeuws-VIaamse Eri- eérs'; een gezin uit Vogelwaarde cn uit Tcrneuzen. ter op de avond lieten de vluchtelin- staaltjes van hun danskunst zien, begeleiden zichzelf daarbij op au- entieke instrumenten De bezoekers dden aan het begin van de bijeen- mst ook nog een andere manier ken- gemaakt met de Eritrese leefwijze kregen een echte Eritrese maaltijd rgeschoteld, bestaande uit een rt pannekoek met daarop verschil de groenten en vlees en (pittige) sau- unstenaars exposeren Waterlandkerkje ATERLANDKERKJE - De kunste- ars Willy de Houck uit Waterland- rkje en Peter Verwey uit Gouda ex- ren tot half januari ingekleurde fo- van vrachtauto's en pentekeningen bistro 'In den Koning' m Waterland- rlye. De tentoonstelling is - evenals etablissement - op maandagen ge- ten. OOSTBURG - Het Oostburgse college van b en w is kwaad over de begroting voor 1981 van de Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ). Die is namelijk hoger uitge vallen dan eigenlijk de bedoeling was door een extra rijksbijdrage van ruim 140.000 gulden. Oostburg is niet zozeer gepikeerd over de verhoging van de bijdrage door de rijksoverheid, maar wél over het feit. dat het rijk de stichting duidelijk heeft voorgeschreven, hoe ze die extra gelden dient te besteden: namelijk aan een uit breiding van het personeel. Die eisen voor de besteding vindt het Oostburgse college onbehoorlijk. Bij de betaling van de RPCZ wordt namelijk gestreefd naar een fïty-fifty-verhouding tussen rijk en gemeenten. Van die verhouding is tot op heden weinig terechtgekomen. De gemeenten nemen ongeveer 75 pro cent van de kosten voor hun rekening Het rijk, tot dusver achtergebleven bvj de betalingsnormen, doet nu plotseling een extra duit in het zakje, maar ver bindt daaraan meteen eisen voor de be steding van dat geld Het Oostburgse college vindt dat niet in de haak „We kunnen daar niet mee akkoord gaan", zei wethouder J. Thomaes vrijdag Het rijk moet eerst maar eens zijn deel van de kosten betalen. Ze zitten te laag. Nu geven ze plotseling was extra's en wor den er meieen eisen aan verbonden. Het hoger uitvallen van de begroting heeft ook Onanciéle gevolgen voor de gemeente, die waren uitgegaan van de oude begroting over 1980 plus 3,5 pro cent trendmatige stijging. Oostburg had gerekend op een bijdrage van bijna 113.000 gulden. Die valt nu ruim 2.600 gulden hoger uit. De financiële commis sie van Oostburg is vrijdag min of meer onder protest akkoord gegaan met dit nieuwe bedrag. Afdeling Axel D '66 houdt vergadering AXEL - D'66 Axel houdt donderdag 4 december de tweede ledenvergadering in het 'Wapen van Axel'. Op de agenda staan onder meer: over legorgaan D'66 Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren. een inleiding over vrouwene mancipatie door Esta Lochter. gemeen telijke commissies, een discussie over de opzet van het sociaal-cultureel werk in Axel en de aanstelling van een regio- manager voor culturele evenementen en het recreatiebeleid. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Demonstratie-avond tafeltennisclub 'STV' Sas van Gent SAS VAN GENT - De tafeltennisver eniging 'STV' houdt dinsdag een de monstratie-avond in de sporthal 'De Vlaanderen' te Sas van Gent. De bedoe ling van deze avond is tafeltennis in Sas van Gent te bevorderen. De tafeltennisvereniging stapte vijf jaar geleden uit De Zeeuwse competi tie, omdat er te weinig leden waren. Het ledental is inmiddels gestegen tot 35. Het bestuur van 'STV' is van plan in het najaar van 1981 weer aan de competitie deel te nemen. De demonstratie-avond, waarop iedereen in de gelegenheid wordt gesteld een balletje te slaan, be gint om 19.00 uur voor kinderen van al 12 jaar. De volwassenen kunnen vanaf 20.30 uur in de sporthal terecht. Autoclub Hulst houdt oriëntatierit. SINT-JANSTEEN - De Hulster auto mobielstichting 'RC de Vossenrijders' houdt zondag zijn laatste oriëntatierit van dit soezoen, die tevens meetelt voor het clubkampioenschap. De nt. die als naam heeft 'Sint-Nicolaasrit' is uitgezet door de heren Wouters en Verbeke uit Sluiskil en heeft een lengte van onge veer vijftig kilometer. Naast de gebrui kelijke A- en B-klasse kunnen met erva ren rijders inschrijven in de C-klasse (toerklasse), die eenvoudig van opzet is. In schrijven vanaf 13.00 uur in zaal 'Bi- godes' te Sint-Jansteen, waar na afloop ook de prijzen worden uitgereikt. Voor afgaande aan de puzzelrit kunnen de deelnemers ook nog deelnemen aan een behendigheidsproef, waarbij ringen vanuit een rijdende auto uit de Sin- terklaashoeden met een staf vanuit een rijdende auto. Voor de winnaar is er een beker beschikbaar gesteld. Brandweerlieden Philips Terneuzen onderscheiden TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen van Terneuzen heeft vrijdag avond drie leden van de vrijwillige be drijfsbrandweer van Philips Terneu ien een vrijwilligersmedaille opge speld voor hun langjarig dienstver band. Het waren de heren J. O. N. En- gelbrecht (10 jaar brandweerman). H. G. Rademakcr (10 jaar) en J. A. van Hecke (15 jaar). De uitreiking vormde een onderdeel van dejaarlijkse feestavond van de Phi- lipsbrandweer bij restaurant 'De Kraag' in Zaamslag. Bedrijfsdirecteur M. van der Vlies on derscheidde de brandweerlieden W L E Prenen. A Spierenburg en J J. Wiel- and met versierselen en de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging in verband met hun 12,5 jarig lidmaat schap. WBC wint in eigen toernooi WALSOORDEN - Noch de biljartver- eniging 'Het Keldertje' uit Terneuzen, noch de Hulsterse Kroon zijn er in ge slaagd een WBC op weg naar het zilve ren jubileum te verslaan in het door de Walsoordense club georganiseerde ne- derlaagtoernooi. Door goede prestaties van onder meer Duerick en Visser bleef de winst in Walsoorden. De gedetail leerde uitslagen: 't Keldertje - WBC. Li bre F: Versprille - A. van de Bosch 32-28, F. van der Hulst - P. Baart 28-28, J. Rot tier - B. Visser 25-43. Bandstoten A. Snel - P. van Waes 19-25, A. Baart - H. Bo- gaert 22-5, P. van 't Westeinde - J. For tuin 39-22. Driebanden. A. de Jonge - N. Goossen 6-18. B. de Zeeuw - F. Sijnesael 10-2 Score 181-171. De Kroon Hulst - WBC. libre Cees van Ham - B. Duennck 18-45, E. van de Branden - A van de Bosch 5-26. W Boussen - B Visser 13-44, Bandstoten A Blommaert - Th. van de Bosch 20-12, J. Burggrave - R. Baart 15- 28, D. Oudshoorn - F. van Waes 15-50. Driebanden G. Braspennings - F. Sijne sael 9-10, F. Schauwaert - E. Totté 6-5. Score 101-220. Zaterdag 29 november is de Gouden Kroon uit Clinge te gast bij WBC. De partijen beginnen om zeven uur. Raadscommissie Terneuzen praat over riolering TERNEUZEN - De raadscommissie voor openbare werken, volkshuisves ting ruimtelijke ordening en milieuza ken van Terneuzen buigt zich donder dagavond over de rioleringsproblema- tiek. De moeilijkheden zijn wat dat be treft groot: in Terneuzen moet een be langrijk deel van het rioolstelsel wor den aangepast aan de eisen, gesteld in de Wet Verontreiniging Oppervlakte water. Kosten: 16 miljoen gulden. En daar komen dan nog eens de kósten van vernieuwing van de riolering in de binnenstad bij. Dat project vergt ook nogeens 6 miljoen gulden. Donderdag avond praat de raadscommissie over .een globaal kostenoverzicht. opgesteld door de dienst Openbare Werken. In de commissie wordt het bemonste ringsprogramma van het arsenicum- houdend afval van de NSM op de stortr plaats in de Bontepolder besproken. Daarnaast komt het stadsvernieu wingsplan 'Flodewijk' aan de orde. ter wijl de commissie ook de Lozingsveror dening riolering moet vaststellen. Rooie Vrouwen Terneuzen bijeen TERNEUZEN - De Rooie Vrouwen van de Partij van de Arbeid in Terneuzen houden woensdag 3 december een bij eenkomst in kofflehuis galerie Artikof. Er zal onder meer worden worden ge sproken over het werkplan voor '80 en '81 en over de onderwerpen, die de ko mende periode aan de orde komen. De vergadering Is om 20 uur. OOSTBURG - Het college van de ge meente Oostburg wil het lidmaat schap opzeggen van het Centrum voor Automatisering Zuid-West-Neder land. Het centrum (CAZW) maakt deel uit van een landelijke organisatie die in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) werkt aan een doeltreffende automati sering van het gemeentelijke appa raat. Het centrum werkt adviserend voor de aangesloten gemeenten, die daal wel lidmaatschapsgeld voor moe ten betalen. B en w van Oostburg wil len de banden verbreken omdat het lidmaatschap volgens het college al leen maar geld heeft gekost en niets heeft opgeleverd. „Het is een misser ge weest", omschreef wethouder J. Tho maes de verbintenis. „We hebben er nog nooit profijt van gehad". Dat heeft volgens hem te maken met het feit dat het centrum voor automati sering er nooit in is geslaagd een duide lijk beleid voor doeltreffende automati sering op te zetten. Het centrum voor Zuid-west-Nederland draait bovendien met enorme verliezen. De schuldenlast is volgens de wethouder nu al opgelo pen tot 45 mijjoen guldem De deelne mende gemeenten moeten daaraan meebetalen. Oostburg wil van de ver bintenis af, maar dat kost tijd en geld. Het lidmaatschap moet één jaar van te- Sint bezoekt Groede GROEDE - Vandaag - zaterdag - doet St.-Nicolaas zijn intocht in Groede Hij vertrekt om 14.30 uur vanaf cafetaria de Wulpenhoek en wordt vergezeld door de muziekvereniging Groede Bres- kens. Na zijn tocht door het dorp zal de sint in cafetaris de Wulpenhoek om' halfvier kinderen ontvangen. Hiema worden er films vertoond. Voor de kin deren is er warme chocolademelk en een versnapering. Deze middag, die georganiseerd wordt door de dorpsver eniging duurt tot halfzes. 't Nut Groede houdt avond met vrederechter GROEDE - Het Departement Groede van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen houdt dinsdag 2 december een nutsavond in 'De Wulpenhoek De heer A de Ketelare zal vertellen over zijn werk als vrederechter in Brugge. De avond begint om 20 uur De gezamenlij ke bijeenkomst met Sluis-Aaredenburg is vrijdag 27 februari. Voor die avond wordt gedacht aan een gezamenlijk op treden van de troubadour Engel Rein- houdt en Betsy Schipper-le Blue. voren worden opgezegd, terwijl de con tributie nog drie jaar moet worden doorbetaald. Oostburg moet bij de uit treding bovendien nog een ton op tafel leggen. Volgens wethouder Thomaes moeten deze bedragen hoe dan ook be taald worden, óók als Oostburg wel lid zou blijven. Omdat de verbintenis van het centrum voor automatisering niets heeft opgele verd gaat de gemeente Oostburg zich op korte termijn beraden over de eigen situatie. Tijdens een extra-commissie vergadering voor financiën op maan dag acht december zal worden bekeken hoeveel een eigen computersysteem voor de gemeente ongeveer zal gaan kosten. Eerste exemplaar nieuwe plattegrond Sas van Gent voor burgemeester SAS VAN GENT - Vrijdag heeft burge meester drs W. R. V. Dusarduijn het eerste exemplaar in ontvangst geno men van een nieuwe, in vijf kleuren uitgevoerde, gemeenteplattegrondin- formatiefolder van Sas van Gent. De presentatie vond plaats tijdens een bij eenkomst in de de college-kamer van bet stadskantoor, waarbij ook de wet houders W. H. M. Colsen en A. C. de Bcleir, gemeentesecretaris W. D. Zwartelé en de chef afdeling bevolking G. Mechelinck aanwezig waren. De kaart, samengesteld en vervaardigd door Internationale Publiciteits Dien sten bv (IPD) uit Terneuzen. is versche nen in een oplage van 20.000 stuks. Na een korte toelichting van IPD-direk- teurJ.C Robesin. die met zijn compag non A. J. Dieleman de eerste kaart over handigde. reageerde de burgemeester: „De kaart is niet alleen prachtig van uitvoering, maar bovendien erg func tioneel. temeer omdat iedere woonkern aan z'n trekken komt. Ten behoeve van de informatie aan de bevolking en de promotie van onze gemeente is dit een zinvol Initiatief geweest" De plattegrond kwam tot stand ln sa menwerking tussen de gemeente en IPD Volgende week zal de kaart, die voortaan elk jaar in herziene vorm zal worden uitgebracht, tegelijk met de In formatiekrant over de gemeentebegro ting, huis-aan-huis worden bezorgd. Daarnaast wordt zorg gedragen voor verspreiding op grote schaal buiten de gemeentegrenzen Onder meer in het Belgische grensgebied, via VW-kanto- ren, bureaus voor toerisme en gemeen tehuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 47