Boete voor zonder vergunning uitoefenen autospuitbedrijf Evoluatieverslag ontmoetingsdag WEB Borsele gepresenteerd WISSEL BEVELANDEN PZC/ RICHTLIJNEN VOOR EMANCIPATIE ÜMtïjouïJttëm ter me boeten Filmpost opent op donderdag 27 november om 10 uur een nieuwe foto/film speciaalzaak in Goes naast Prijs-slag. Kleurenfoto's Gratis kleur- vergroting Agfamatic 3008 pocketcamera Ditmaal in Goes Frank Jean - Papagaaistraat 7, Goes DONDERDAG 27 NOVEMBER 1980 streek ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG - De 38-jarige H. G. uit Goes, eigenaar van een autospuiterij, werd dinsdagmorgen door de economi sche politierechter mr. J. van 't Hof. veroordeeld tot een geldboete van f 1000,-. G. is niet in het bezit van de benodigde vergunningen om zijn be drijf uit te oefenen. Bovendien stond hij voor dit feit voor de tweede maal terecht. Tussen 8 april en 17 juni maakte G. de overtreding. Verdachte had wel pogin gen ondernomen om de vergunning in de wacht te slepen, maar was voor het bewuste examen gezakt. De firma was vóór april wel In het bezit van de beno digde vergunning. De bedrijfsleider had de papieren, maar hij stapte uit de zaak, uiteraard mét de noodzakelijke papie ren Officier van justitie mr. V. van Nie- rop eiste een geldboete van 1500,-. Omdat op Goede Vrijdag (4 april) haar kapperszaak 's avonds geopend was, stond de 39-jarige mevrouw N. van de L. uit Vlissingen dinsdag voor de econo mische politierechter. Deze opening was in strijd met de winkelsluitingswet. In alle kranten had gestaan dat de koopavond van vrijdag naar donderdag was verplaatst. Mevrouw Van de L.:„ Ja dat hoorde ik ook naderhand, maar ik wist het niet. Wij werken op vrijdag avond altijd, dus ook op de 'Goede Vrij- Viswedstrijd 'De Bevelanden' HEINKENSZAND - De hengelsport vereniging De Bevelanden hield een viswedstrijd. Er waren 32 deelnemers, en er werd in totaal 39.405 gram vis ge vangen. De uitslag is: senioren: 1. A. Slootweg. 2 B. Koole, 3. Jac, Basman. Junioren: 1 R Koole 2790 punten, 2 JGakeer 2340 punten en 3. R. Slootweg 2225 punten. De volgende viswedstrijd is op zondag 7 december in vak 3 te Borsele, van 12.30 uur tot 15.30 uur. Ontspanningsavond bejaarden Kruiningen KRUININGEN - In bejaardentehuis 'Avondlicht' te Kruiningen bood een grote groep dames, afgevaardigden van de samenwerkende vrouwenverenigin gen (NCVB, HVB. en Plattelandsvrou wen) de bewoners een gezellige avond aan. Een van de hoogtepunten was het aanbieden van een veertigtal boeken van dc grootletter bibliotheek, die in het tehuis in oprichting is. Mevrouw N. Meijer-Duindam bood het geschenk aan. Het is een onderdeel van dè Zeeuw se Kollekte. dag'. De controleur die licht zag bran den in de kapperszaak, ging poolshoog te nemen en zag nog acht mensen zitten wachten. „Die mocht ik wel 'afinaken'", aldus mevrouw Van de L. De officier ei ste een geldboete van 150,-. Mevrouw Van de L.: „Dat is nu precies de winst die ik die avond heb gemaakt, die is dan dus weg. Ik heb het niet met opzet gedaan Ik vind dat u niet ieder een over één kam moet scheren". Mr Van 't Hof. „Dat zou in dit geval wel toepasselijk zijn, maar dat doen we na tuurlijk niet". Hij veroordeelde de Vhs- singse tot een geldboete van 100,-. Opticien De 58-jarige J. R„ eigenaar van een brillenzaak in Middelburg, moest zich verantwoorden voor het feit dat in zijn zaak het optieïensbedrijf werd uit geoefend zonder dat daar een ver gun ning voor aanwezig was. Het (verbo den) slijpen en bevestigen van bril- leglazcn gebeurde in de periode van 1 juli tot 13 december 1979. R.: „Het is in Zeeland bijzonder moei- Vergadering in Kortgene over herinrichting van de Spuikom. KORTGENE - Op initiatief van het ge meentebestuur van Kortgene werd in het dorpshuis 'De Pompweie' te Kort gene een vergadering gehouden met le den van de plaatselijke welzijnscom- missie, de landelijke rij vereniging 'Noord-Beveland, de speeltuinvereni ging 'De Spui', de peuterspeelzaal 'Guss-uus' en de Jeugdsoos 'Kortgene'. De bedoeling was om gezamenlijk te overleggen op welke wijze de SPUI KOM KERINGGEZICHT KAN WOR DEN ZODAT DAT VOORAL DE JEUGDIGE Kortgene zich op aantrek kelijke wijze hier kan bezighouden als een bezwaar ervaren niet over een eigen gebouw te kunnen beschikken. Tegen woordig vindt het jeugdgebueren in het dorpshuis plaats maar men vindt het een bezwaar dat men niet regelmatig over dezelfde 'tijdstippen' kan beschik ken. De voorzitter wethouder van der Weele, is van mening dat het inrichten van de speeltuin door de speeltuinver eniging moet gebeuren een groot be zwaar, was ook in het verleden het ont breken van een beheerder. Het gaat echter de draagkracht van de vereni gingen te boven om een beheerder te kunnen betalen. De conclusies van deze bijeekomst zullen in het college van b en w worden besproken. lfjk om een goede gediplomeerde opti cien te krijgen. Ze zijn hier bijzonder dun gezaaid. Daar komt bij dat we een hele goeie hadden, maar die is vertrok ken. Ik heb nu een man in dienst met 'gouden handen', maar helaas nog zon der diploma". De officier van Justitie „Het is bekend dat er in Zeeland ook een tekort aan officieren bestaat. Stel je voor dat daar om op deze plaats een man gaat zitten, die het bijzonder goed kan. maar die zijn papieren niet heeft... dat kan toch niet" Hij eiste een geldboete van 700.- De raadsman van R„ mr. H. Witsiers vertelde dat zijn cliënt al het mogelijke had gedaan om een gediplomeerde kracht in zijn zaak te krijgen, maar dat dit tot op heden nog niet is gelukt. „Hij heeft diverse advertenties geplaatst, zelfs in landelijke dagbladen, maar het heeft niets opge leverd". Mr. Van 't Hof: „Dus er is letterlijk en figuurlijk nog geen kijk op een gediplomeerde werk nemer". Hij veroordeelde R. tot een geldboete van 400,-. Schieting Ovezande. OVEZANDE - De handboogvereniging 'Zeelandia' uit Ovezande gaf in 'Bar R2' in Ovezande een schieting op de liggen de wippen. Er waren 47 schutters van 14 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel mejuf frouw J. Verboom van V I. O. S. uit 's-Heeren- hoek: eerste zy vogel A. Timmerman van St - Andrles uit Wemeldlnge; tweede zij vogel A. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande: eer ste bovenkal L Slabber van Doel in Hoger uit Wolphaartsdijk. tweede bovenkal Jac. Ver- mué van Jacoba van Beleren uit Goes; eerste onderkal A v. D Bulck: tweede onderkal by loting J. v. d. Dries belden van Eensgezond heid uit 's-Heerenhoek. eerste klep A Hoon den van Spes-Nostra uit Ovezande: tweede klep Jac Vermue van Jacoba van Beléren uit Goes; derde klep B. Vermeulan van Zeelan dia uit Ovezande: meeste kleine vogels H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. zes vo gels, De Vliegende Vogelpryzen waren voor mevrouw J. de Jonge en C de Jonge bieden van Soranus II uit Helnkenszand. uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel J de Ryke van Edelehandboog uit Oudeiande. tweede hoofdvogel Carlo v. Steenbergen van Zeelan dia uit Ovezande, eerste zuvogel mejuffrouw J Verboon van V I. O. S. uit 's-Heerenhoek. tweede zy vogel P F. v Steenbergen van Zee landia uit Ovezande. derde zijvogel A. Hoon- dert van Spes-Nostra uit Ovezande: vierde zy vogel bij loting J de Ryke van Edele hand boog uit Oudeiande: eerste kal C Baart van Juliana uit Oudeiande. tweede kal R v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande derde kal Jac. Vermuè van Jacoba van Beie ren uit Goes, vierde kal by loting H. Rent meestervan Willem-Teil uit Ovezande; mees te kleine vogels H. v. d. Dries van Concordia uit s-Heerenhoek zes stuks. Goese sportraad vergadert over wijze subsidiëren GOES - De Goese sportraad vergadert dinsdag 9 december over de subsidie ring van de sport in Goes. Momenteel worden de sportverenigingen, die door de gemeente zijn erkend, per lid gesub sidieerd met een bedrag van ,f 5.25 per persoon. Daarnaast worden er nog subsidies ver strekt voor de organisatie van sporteve nementen en er is een vorm van indirec te subsidiëring, ter bestrijding van het tekort van het bedrijf sportaccommo daties van de gemeente. De wijziging van de subsidiëring wordt besproken naar aanleiding van geluiden die door de leden van de sportraad zelf naar vo ren zijn gebracht. Concrete voorstellen doet het dagelijks bestuur van de sport raad niet, wel heeft het enkele vraag punten geformuleerd. Zo wordt de sportraad de vraag gesteld welke doe len er bereikt kunnen worden, welke grondslagen er gehandteerd moeten worden en hoe meer bijzondere sport evenementen georganiseerd kunnen worden. Op de agenda van de sportraadsverga dering staat verder de lijst van aan dachtspunten voor het opstellen van het vierjarenplan in het kader van de welzijnsplanning in Goes. De bijeen komst wordt gehouden in het stadhuis te Goes en begint om 20.00 uur. Gemeente Goes praat met vakbeweging GOES - De gemeente Goes houdt maandag 15 december een contactbij eenkomst tussen de overheid en de vakbeweging. Op de agenda van die vergadering staan onder meer de werkgelegenheid in de gemeente Goes, de rangeerproble men en de bouw van een nieuw NS-sta- tion. inspraak in de gemeente Goes, de voortgang van de womngbouw en de functie van dergelijke contactbijeen komsten. De vergadering die openbaar is, wordt gehouden in het stadhuis en begint om 20.00 uur. Beginseluitspraak over bestemming rand Goese polder GOES - Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes heeft een beginsel-uit spraak gedaan over de bestemming van de oostelijke rand van de Goese Polder Naar het oordeel van het college van b en w moet het noordelijke gedeelte be stemd worden voor wohingbouw en het zuidelijke voor sportvoorzieningen Een tweede sporthal, waarop onlangs in de gemeenteraad is aangedrongen, hoort er volgens b en w niet thuis. HEINKENSZAND - De werkgroep emancipatie Borsele (WEB) heeft woensdag het evaluatieverslag van de ontmoetingsdag van juni 1980 gepre senteerd aan het publiek. Dat publick bestond uit bijna 30 belangstellende vrouwen, die naar het Heinkenszandse hotel 'La Paloma' waren gekomen om kennis te nemen en van gedachten te wisselen over de richtlijnen waarmee de WEB in de komende tijd gaat werken. In het verslag waren de con clusies opgenomen van een behoefte en opiniepeiling, waaraan tijdens de ontmoetingsdag door meer dan 100 vrouwen werd deelgenomen. Maatje van der Stel gaf in een korte in leiding ook de resultaten te kennen van een kadertraining waarbij de WEB-le- den zich hebben bezonnen op doelstel lingen en werkwijze van de werkgroep. Tijdens die training zijn een aantal hoofddoelstellingen op papier gezet, waarmee de groep wat duidelijker en meer eensgezind aan het werk kan Allereerst wil men de bewustwording van vrouwen in de gemeente gaan be vorderen. Dat kan op allerlei manieren maar het wordt belangrijk geacht dat de WEB in ieder geval optreedt als con tactinstelling tussen vrouwen, gemeen te en vrouwenorganisaties. Bovendien wil men een werkelijke bijdrage leveren om te komen tot een gemeentelijk emancipatiebeleid. Behalve het werk in de gemeente ligt er nog een ander ter rein braak, De WEB vindt dat vrouwen de moge lijkheden moeten krijgen zich te ont plooien. De werkgroep moet daartoe activiteiten ontwikkelen en daarbij voorwaarden scheppend te werk gaan. De lijn naar de vrouwenorganisaties blijft ook in dc hoofddoelstellingen in tact als het gaat om emancipatieacti viteiten. De WEB gaat die ondersteu nen en stimuleren. Dat dc uitkomsten van de kadertraining veel raakvlak ken hebben met de uitkomsten van de opiniepeiling maakt het werken voor WEB alleen maar gemakkelijker. De werkgroep kan nu heel concreet aan het werk met richtlijnen die in het verleden ontbraken. Nadat in een grote groep over de uitvoe ring van de doelstellingen was gedis cussieerd, ging theatergroep 'de Vlam' van het Goese Lyceum aan het werk met het thema 'Samen, hoe dan?'. Ook hierover was nog wel discussie mogelijk hoewel de lage temperatuur in de zaal veel vrouwen wat vroeger deed weglo pen. De échte mocassin. Op ank a 39.96 8tyled by Genemans. Verwen uw voeten en uzelf, --—r», Estella 49.95 - Styled by Rohde. Nonchalante ribcord. Ook als mull^ verkrijgbaar. Casper 23.96. Muil: 21.95 Goes - Plouviers - Ganze poortstraat 21 Krabbe ndljke - Smns - Dorpsstraat 104 Zierikzoe - Bom - Visstraat 6 in 2 werkdagen klaar! Kleumegatieffilms* zijn in 2 dagen ontwikkeld en afgedrukt. per afdruk tot formaat 9 x 13 cm exkl. ontwikkelkosten. Ook voor nabestellingen. "Muv C22, hartktanbeekl en 120 sp. Mms. Filmpost: 'n vertrouwd adres voor iedereen die van fotogra feren en filmen houdt. Soepe le service en veel advies. Voortaan kunt u profiteren van de kleine prijzen die u bij Filmpost betaalt voor de Grote Merken. Wist u overigens dat Filmpost onderdeel van Jac.Hermans Prijs-slag is. Vertrouwd als kruidenier èn als fotovakman. Wietotenmet6decembera.s.een kleurenfotorolletje bij Filmpost laat ontwikkelen en afdrukken, krijgt een waardebon voor 'n gratis kleurverero- ting van 30 x45 cm. t.w. van f 20,-. Max. 1 per klant Goes, is alweer de 28ste Filmpost-vestiging in Neder land. Kom maar gauw eens kijken, al was het alleen maar om de fantastische feest- prijzen. Wees er snel bij, want op Degelijke pocketcamera met een prima lens. Voorzien van 4 instelmogelijkhe- den van bewolkt tot zonnig. Met flits-<^t=^Vï aansluiting sensorontspanner en repitomatic-sneltransport. In geschenkverpakking metfilm en polsriem. Normaal bij Filmpostl29r- Nu j Openingstijden maandag: 13.00 18.00 uur di t/m vr.: 09.00 18.00 uur zaterdag: 09.00 17.00 uur koopavonden St Nicolaas t/m 4 dec. llmpost Grote Merken, kleine Prijzen Goes, Ganzepoortstraat 14 (naast Prijs-slag) Feestprijzen zijn geldig t/m 6 dec 1980. Alleen in filiaal Goes. Frank&Jeandé speciaalzaak in vrije- tijdskleding voor hem en haarinaktie! Met vele stunts, zoals: ^71111111111^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 38