Tien kalveren bij felle brand gedood haijen J&OENÉ- Dow Chemical wil 100 miljoen investeren in een nieuwe fabriek Aantal uitkeringstrekkers in Zeeland het laagst Raad Arbeidsmarkt klaagt over 'ondoorzichtig' beleid G. Kemper bij ongeval om het leven gekomen PZC/ IN SCHERPENISSE Inbraken in jachten Hoedekenskerke SMITH kaas almanak EIND VORIG JAAR 10.214 AAW-WAO'ERS OUD-HOOFDINGENIEUR SCHELDE FINANCIEEL DIRECTEUR: TOEKOMST NIET SOMBER Binnenschepen vastgelopen Automobilist gewond DONDERDAG 27 NOVEMBER 1980 provincie SCHERPENISSE - Bij een felle uitslaande brand in een land- bouwschuur aan de Platteweg te Scherpenissezijn woensdag avond tien kalveren om het le ven gekomen. De grote houten schuur werd geheel in de as ge legd. De brandweerkorpsen Tholen en Sint-Annaland za gen kans de twee aangrenzen de woningen te behouden. Het Kamerlid: dubbele persleiding Moerdijk naar Westerschelde Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Henk Hartmeijer, Twee de-Kamerlid voor de PvdA, wil dat de bedrijven op Moerdijk hun afvalwater via een dubbele persleiding op de Wes terschelde moeten kunnen lozen. Op dit moment ligt er één leiding; dat is te onveilig, vindt het kamerlid. Mocht er nu iets met de persleiding naar Waarde gebeuren, dan kan er niet worden over geschakeld en kunen giftige stoffen bijvoorbeeld bij een leidingbreuk in de grond terecht komen. Hartmeijer wil z"n suggestie doen bij de behandeling in de Tweede Kamer van een wijziging van de wet op de opper vlakteverontreiniging. Oorspronkelijk had de kamer daar vandaag- donder dag- aan toe moeten komen, maar de behandeling wordt waarschijnlijk een weekje opgeschoven. Hartmeijer wil zoals gezegd een dubbe le persleiding die Moerdijk met Waarde verbindt en die de bedrijven op het in dustrieterrein in staat stelt om recht streeks op de Westerschelde. en niet zo als vroeger op het Hollandsch Diep, te lozen. Eén leiding, zoals die cr nu ligt. vindt het kamerlid onvoldoende. Mocht zo'n leiding geblokkeerd raken, bijvoorbeeld bij een breuk, dan kan het afvalwater voor een deel in de grond terecht komen. „Dan denk ik vooral aan de stoffen op de grijze en de zwarte lijst", zegt het Westbrabantse kamer lid. De grijze en zwarte Hjst omvatten stoffen die redelijk respectievelijk zwaar giftig zijn. Om het vrijkomen van die stoffen tegen te gaan is er een 'schaduwleiding' no dig, stelt Hartmeijer. Zo'n tweede pers leiding Moerdijk-Waarde garandeert de industrieën op het terrein daarnaast dat zij permanent hun afvalwater kun nen lozen. HOEDEKENSKERKE - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag in zes vaartuigen, gelegen in de haven van Hoedekenskerke, inge broken. Ook bracht men in die nacht een bezoek aan de horeca-gelegenheid bij die haven. Uit deze zaak werden een geldbedrag en wat sigaretten meege nomen. Het onderzoek naar datgene wat er van de boten is vermist vordert erg langzaam, omdat nog niet duide lijk is wie de eigenaren van de betrok ken vaartuigen zijn. Het gaat in de meeste gevallen om Belgische recrean ten. Mede om die reden is nog niet dui delijk wat er nu precies uit de boten wordt vermist. Wel is duidelijk dat er bij de inbraken grote schade is aange richt. De groep Borsele van de rijkspo litie heeft de zaak in onderzoek. vanaf heden G^Verse ölagtoom Probeer't eens! ZEEUWSE Op zoek Op zoek naar nieuwe schoenen voor haar man was die mevrouw van de week in Middelburg - maat 42 En dus stapte ze een winkel binnen, waar de neringdoende haar wer vend voor zijn waar tegemoet trad. Over maten, kleuren en modellen ging het gesprek en op een gegeven moment meldde de winkelier: ,Jk heb ook nog een speciaal mo del, mevrouw. Een autoschoen." „Nou nee," schudde zij, „die maai niet. We hebben geen auto." woonhuis liep zeer lichte wa terschade op. De eigenaar S de Jong was op het mo ment dat de brand uitbrak niet thuis. Het vuur werd even na acht uur door omwonenden ontdekt De schuur stond toen al in lichterlaaie. De brandweer korpsen van Sint-Annaland en Tholen moesten onder moeilijke omstandighe den werken Brandweercommandant D. van Duivendijk van het korps Tho len: „We hadden te kampen met een slechte waterwinning. We moesten het water halen uit een modderslootje" De brandweer kon een grote olietank be houden. Tevoren hadden omstanders nog een aantal koeien laten ontsnap pen en de zoon van de eigenaar heeft één kalf kunnen redden. De oorzaak van de brand kon gisteravond nog niet worden achterhaald. De heer De Jong is tegen brand verzekerd. Later op de avond werden twee laadschoppen inge schakeld om het nablussen te verge makkelijken. In de schuur lag eveneens hooi en stro opgeslagen. Het brand weerkorps van Sint-Annaland is ach tergebleven in verband met het nablus sen. Volgens de brandweer zou dat ver moedelijk de gehele nacht vergen. Bij de bestrijding van het vuur waren in totaal twintig brandweerlieden betrok ken. Met een Groene Betaalcheque en de Groene Betaalpas Gegarandeerd tot f 100,- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken van Nederland. MIDDELBURG - Zeeland telde eind vorig jaar 10214 uitkeringsgerechtig den op grond van de algemene arbeids ongeschiktheidswet (AAW) of de Wet op Arbeidsongeschiktheidsverzeke ring (WAO). Van hen woonden er 6163 in Midden- en Noord-Zeeland en 3451 in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat staat te lezen in een notitie die de directeur van het Gemeenschappelijk Admini stratie Kantoor (GAK) in Goes heeft samengesteld op verzoek van de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt. Zeeland telde op dat tijdstip 48 uitke ringsgerechtigden per 1000 inwoners tussen de 15 en 65 jaar. het laagste aan tal in de rij van provincies. Limburg tel de het hoogste aantal met 90 per 1000 inwoners tussen de 15 en 65 jaar, Gro ningen /o, mesland 62, Drenthe j73. Noord-Holland 68 en Zuid-Holland 51. Het Zeeuwse aantal van 10214 uitke ringsgerechtigden is samengesteld uit 7939 mannen 2275 vrouwen Het groot ste aantal uitkeringsgerechtigden woonde eind 1979 in Vlissingen (1217), het kleinste in Mariekerke (53). Directeur M. L. 't Hart van het Zeeuwse GAK in Goes zegt in zijn notitie dat ruim 82% van de uitkeringsgerechtig den een uitkering ontvangt naar de MIDDELBURG - Bij de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt bestaan plan nen de minister van sociale zaken een brief te schrijven waarin de Raad zegt dat het geheel van arbeidsvoorzie ningsmaatregelen steeds 'ondoorzich tiger' wordt. Er is een ontwerp-brief opgesteld waarvoor goedkeuring zal worden gevraagd aan de Raad in zijn bijeenkomst van woensdag 3 decem ber in Middelburg. MARKT 49 MIDDELBURG 01180-12160 Restaurant Goossen "t oude Coffyhuys' opent weer iedere zondagavond vanaf zondag 30 november a.s. Deze december-zondagen, naast onze kaart, een Beaujolaismenu van 5 gerechten, mokka-servies en een ruime keuze van onze nieuwe Beaujolaiswijn- wagen met 6 mooie Beaujolais' Per couvert 75,- (all-in) 2e kerstdag geopend. In dat concept wordt gesteld dat met name de ondernemers van kleinere be drijven onbekend zijn met de arbeids- voorzieningsmaatregelen. Anderen zien op tegen de 'papieren rompslomp' die bepaalde aanvragen met zich mee brengen. In de Raad voor de Arbeids markt is al eerder over deze materie ge sproken. Als treffende voorbeelden wer den toen genoemd de 'experimentele arbeidsprojec ten voor jeugdige werklo zen' en de 'werkgelegenheidverruimen- de maatregelen'. Voorwaarden en criteria, lange voorbe reidingsprocedures en onzekerheid over continuïteit zijn oorzaken dat er nauwelijks kan worden ingespeeld op de regionale arbeidsmarkt voor jonge ren. „En die belemmeringen zijn even eens kenmerkend voor andere arbeids voorzieningsmaatregelen", zo staat er in de ontwerp-brief. De Raad vraagt van de minister die be lemmeringen weg te nemen en ook de provincie meer te betrekken bij voorbe reiding en uitvoering van de maatrege len ter wille van een meer samenhan gend beleid, waarin ook de adviserende taak van de Raad meer tot uiting kan komen, De Raad baseert zich bij zijn stelhngname mede op de uitkomsten van het onderzoek 'Jongerenwerkloos heid in Zeeland'. Er ligt ook een concept-brief aan het provinciale bestuur klaar, waarin de Raad vraagt dit standpunt bij de minis ter te ondersteunen. De Zeeuwse Raad voor de Arbeids markt krijgt nog een ontwerp-brief ter goedkeuring aangeboden, en wel één aan de Provinciale Raad voor de Re creatie. De Raad wil deze brief verzen den naar aanleiding van de in mei van dit jaar gepubliceerde ETI-notitie 'Verblijfstoerisme in Zeeland-Econo mie en Werkgelegenheid'. De Raad is het met de daarin verkondigde opvat ting eens dat de werkgelegenheid is ge diend met een zo intensief mogelijk be nutten van de bestaande accommoda tie, ook door buiten het seizoen toeris ten aan te trekken. Er zijn aanwijzingen dat het toerisme in Zeeland buiten het hoofdseizoen kan groeien. Een goed samenspel tussen overheid en toeristische bedrijfstak is daartoe nodig, waarbij dient te worden ingespeeld op de verlangens van de ver- blijfstoeristen die buiten het hoofdsei zoen naar Zeeland komen, aldus de con cept-brief aan de Provinciale Raad voor Recreatie. De Raad voor dc Arbeidsmarkt onder steunt de aanbevelingen van het ETI voor het uitvoeren van een beleidsge richt onderzoek, waarbij ook de werk gelegenheids- en economische aspec ten moeten worden bekeken. hoogste arbeidsongesch iktheidsklasse Maar dat wil niet zeggen dat in alle ge vallen spraken Is van volledig arbeids ongeschikt zyn op medische gronden. „Bij veel gevallen - zo beschrijft de GAK-directeur - zal er nog sprake zijn van een behoorlijke medische restvali- diteit. doch van het niet werken. Gedu rende de begeleidings- en bemidde lingsperiode naar ander werk wordt dan een uitkering verleend naar een ar beidsongeschiktheid van 80 tot 100 Indienstnemen Dc GAK-directeur stelt dat het welsla gen van de activiteiten om deze men sen te begeleiden en bemiddelen naar ander werk in grote mate afhankelijk is van de bereidheid van de bedrijfsle ven .anders,-geschikten in dienst te ne men. „Het komend jaar is het jaar van de ge handicapten", schrijft directeur 't Hart „In dit kader en in het licht van de te verwachten gewijzigde wet plaatsing minder validen, stel ik de Raad voor het bedrijfsleven IN Zeeland op te roepen om zeker ln 1981 na te gaan of vakatures vervuld zouden kunnen worden door 'anders'-geschikten". „Wellicht kan in onze regio dan in dat jaar aan de gehan dicapten op vrijwillige basis de 5% norm (die men wil stellen voor de plaat sing van minder validen) reeds bereikt worden". De notitie over de AAW/AOW-uitke- ringsgerechtigden zal worden bespro ken in de vergadering van de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt op woens dag 3 december in Middelburg. Ir. G. A. Kemper VLISSINGEN - Ir G. A. Kemper, oud hoofdingenieur van de machinebouw- en constructieafdeling van de Konink lijke Maatschappij de Schelde in Vlis singen, is woensdag bij een auto-onge luk in Knokke-Heist (B) om het leven gekomen. Zijn echtgenote, mevrouw L. Kcmper-Blankert, werd levensgevaar lijk gewond opgenomen in het alge meen ziekenhuis Sint-Jan in Brugge. Ir Kemper werd in 1909 in Amersfoort geboren en trad in 1931 in dienst van de KMS in Vlissingen. In 1951 werd hij be- TERNEUZEN - Dow Chemical Ter- neuzen is serieus in de markt voor de bouw van een Dowletsfabriek. Het gaat om een investering van 100 mil joen gulden en werkgelegenheid voor 50 tot 75 mensen. De Terneuzense Dow- vestiging heeft de hoofddirectie van het concern in Midlands (Verenigde Staten) gevraagd om een beslissing over hel nieuwe project. „Ergens in Europa moet er een Dowletsfabriek komen. Natuurlijk zouden we hem graag in Terneuzen hebben," stelt fi nancieel directeur van Dow Nederland drs. Wim Kerckhaert (47) vast. In de Dowletsfabriek wordt poly-ethy- lcen gemaakt volgens een procédé, dat is ontwikkeld door de researchafde ling van het chemieconcern en dat - zo licht Kerckhaert toe-niet alleen zorgt voor een goed produkt maar ook voor een hoog grondstofrendement. Terneu zen, heeft als pluspunt dat er al poly ethyleen in het produktiepakket zit. De Dow-directeur - die vragen over strubbelingen met de vakbonden over het ontbreken van overleg over een nieuwe cao doorschuift naar zijn afwezi ge collega voor personeelszaken Ruules - is gematigd optimistisch over de toe komst. Wel ziet ook Dow de resultaten over '80 inzakken, wanneer ze worden afgezet tegen '79. „een bijzonder goed jaar voor de chemische industrie". Kerckhaert over de afgelopen periode: Financieel directeur drs W Kerckhaert van Dow Chemical Nederland. „Als je naar de verkopen van The Dow Chemical Company en Dow Nederland kijkt, dan vertoont de totale omzet in geld een stijgende lijn. Maar dat is een teken van inflatie. Doordat de grond stoffen steeds duurder worden ga je ge woon meer omzet realiseren. Praat je over de winst, die uit de transacties moet voorkomen, dan hebben we méér verkocht in geld. maar minder in ge wicht. En doordat de grondstoffenprij- zen - en zeker die in de petro-chemie - ontzettend zijn gestegen is de terug gang bij Dow Nederland relatief groter dan bij The Dow Company. Een aantal andere activiteiten van Dow - neem Duitsland bijvoorbeeld - is niet gebon den aan de petro-chemie. De energie, die zij nodig hebben om zout om te zet ten in chloor en andere produkten is oók wel duurder geworden, maar dat staat in geen verhouding tot de prijs stijging van ruwe olie." Vorg jaar keerde het concern een winst uit van 4.33 dollar per aandeel. De laat ste emissies liggen iets boven de 4 dol lar. „We hebben dus wat terugval, maar dat hebben we al eens meer gehad." zegt Kerckhaert. „Ook in dejaren '76 en '77 liep de winst per aandeel terug. In '78 is hij behoorlijk gestegen en '79 was voor de chemische industrie een bijzon der goed jaar. Dat we in '80 iets terug zakken betekent nog niet dat de groei- lijn eruit is. maar een domper is het wél. Afgemeten aan wat Dow Chemical in totaliteit doet, zal het gaan om een ver mindering van rond de 5 procent," Gevraagd naar de verwachtingen is hij optimistischer dan collega's van - bij voorbeeld - Shell Chemie, dat vrij on heilspellende berichten naar buiten bracht over de 'petrochemicals' in West-Europa en de Verenigde Staten, zegt Kerckhaert „Vergeet niet, dat nog altijd 50 procent van onze omzet in Amerika wordt behaald. Het aantrek ken van de Amerikaanse economie heeft altijd stimulerende effecten op de rest van de wereld, op gebieden als het Verre Oosten. Zuid-Amenka. Cana da De economie in Amerika trekt weer wat aan en The Dow Chemical Company ziet een duidelijke verbete ring van de resultaten. In Europa lopen we in dat opzicht altijd wat achterop De verslechtering van de conjunctuur zette in de Verenigde Staten begin van het jaar in. Voorde chemische industrie in Europa begon hij vrij plotseling in de zomermaanden, toen zich een sterke te rugval voordeed We zijn daar aan 't uit komen. maar langzaam En wat ons daarbij 't meest bemoeilijkt, zijn de grondstoffenprijzen die weer flink stij gen". Kerckhaert licht toe. dat de basisprij zen van nafta - mét lpg van levensbe lang voor Dow Terneuzen - vorig jaar van 80 naar 400 dollar stegen. Afgelo pen zomer zakten ze terug naar 280 dol lar en momenteel schommelen ze rond de 375 dollar. Kerckhaert. „Terneuzen jaagt er per jaar zo'n 3 miljoen ton aan grondstoffen door. Dan heeft een verho ging van 50 of 100 dollar ingrijpende consequenties". Totalraffinaderij Er is Dow dan ook veel aan gelegen de grondstofTenvoorziening veilig te stel len. Deze zomer nam het concern een minderheidsbelang van 20 procent in de Totalraffinaderij, daarnaast ver vangt Dow in toenemende mate nafta (die in prijsniveau concurreert met benzine) door lpg. Kerckhaert: „Wat wé bij Total hebben gedaan is een soort capaciteitsinkoop. Je hoeft dan niet langer nafta te kopen, maar je koopt ruwe olie. Die laat je door de raffinaderij bewerken en daar komen produkten uit, die wij kunnen gebrui ken. Dat is onze bedoeling gew eest met het nemen van een belang in Total. Mo menteel studeert een team van Dow- en Totalmedewerkers op mogelijkhe den voor de bouw van een hy- drocracker. Die kan bepaalde produk ten geschikter maken voor de markt. Via een hydrocracker kun je bijvoor beeld stookolie - dat lange tijd in een verdomhoekje heeft gezeten - omwer ken tot benzine-nafta. In benzine is To tal geïnteresseerd, wij zijn het in naf ta." Kerckhaert wil snel duidelijkheid over de situering van de lpg-aanvoer „Wij hopen natuurlijk dat we mogen door gaan met transporten via de Braak manhaven We hebben daar al jaren lpg-tankers behandeld en begrijpen niet goed. waarom dat nu plotseling via een terminal in Rijnmond zou moeten gebeuren. We hebben hier tenslotte een prima petrohaven. Je kunt je nauwe lijks een betere situatie in feken afge schermd, binnen het fabrieksterrein, omgeven door controle en andere up- to-date faciliteiten en met een grote pier. die het mogelijk maakt om sche pen snel af te handelen. Waarom zou den we lpg dan langs andere wegen bin nen brengen en op een dure en omslach tige manier naar Terneuzen halen?" Zijn er exacte cijfers over het kosten verschil? Kerckhaert' „Er is mij alleen bekend, dat bedrijven in de Botlek quotes heb ben gevraagd en dat pakte vrij duur uit. Zij hebben er vanaf gezien. En dan gaat het om de Botlek. Wij moeten er de af stand Botlek-Temeuzen nog bijnemen. Nafta is een grondstof, die concurreert met benzine. De vraag naar benzine neemt in de hele wereld toe en wij ver wachten. dat hij blijft toenemen. Het aanbod van ruwe olie neemt af. is zelfs 20 procent minder dan over eenover- eenkomstive periode in '79. Lpg wordt echter in steeds grotere hoeveelheden gewonnen. Vroeger werd het afgefak- keld. nu wordt het via bepaalde syste men teruggewonnen en het komt bij voorbeeld uit de Noordzee." „Het lpg-aanbod neemt zonder meer toe. Die markt zal zich structureel wijzi gen en er onstaat een situatie, waarbij de prijs van lpg gunstiger is dan die van nafta. Als wij dan geen lpg zouden kun nen gebruiken en afhankelijk zijn van dure nafta, zitten we in een vrijwel on mogelijke concurrentiepositie. Wat daarvan de gevolgen zijn. laat zich op dit moment niet voorspellen, maar je kunt al wel in een bepaalde richting kij ken." Werkgelegenheid. Bij Dow Chemical in Terneuzen werken 2.400 van de ruim 29.000 em ployees, die het concern in Nederland in dienst heeft. Het bedrijf bouwt mo menteel een latexfabriek en verplaatst de polystyreen-schuimfabriek (styro- foam) naar een ander lokatie vinnen de terreingrenzen. Verder is de voorberei ding afgerond voor de aanleg van twee LPG-tanks op de Mosselbanken, elk met een capaciteit van 50.000 m3. Een moet er eind '81 klaar zijn, de tweede eind '82. Kerckaert kan geen prognoses geven over de werkgelegenheid. „Die hangt grotendeels af van de projecten, die we hier realiseren. Wanneer de conjunc tuur flink aantrekt, vallen er grote ga ten in de markt. Nou, die wil ieder be drijf wel opvullen. Er vindt dan een soort afweging plaats: die doet dit, die doet dat....We zijn watje noemt een an ti-cyclische investeerder. Op het mo ment dat het minder goed gaat. begin nen we. Dat zie je ook nu al. Latex krijgt wat personeel, we breiden de amines al een paar jaar uit. de vergroting van de grondstoffenopslag brengt arbeids plaatsen met zich mee. We zijn continu zachtjesaan blijven stijgen." Dow lijkt als één van de weinige Zeeuws-Vlaamse bedrijven geen hinder te ondervinden van het uitblijven van een vaste oeververbinding De finan cieel directeur: „Veel van onze produc ten zijn brandbare stoffen Die mogen niet door een tunnel. Aan de andere kant: als we gespecialiseerde diensten uit het noorden op een snelle manier hier willen krijgen, is het natuurlijk wel prettiger, dat die mensen niet aan de overkant staan of via België - met alle inklaringsprocedures van dien - moe ten rijden. Dus van die kant is het wel gunstig. Voor de afzet van onze produc ten ligt Terneuzen uitstekend ten op zichte van gebieden als Duitsland, Frankrijk en Italië. noemd tot hoofdingenieur van de ma chinebouw- en constructieafdeling. La ter kreeg hij achtereenvolgens de lei ding over de beproevingsafdeling ma chine-installatie, van de ontwerp- en produktie-afdeling voor grote tandwiel overbrengingen en van de afdeling cen trale kwaliteitszorg cn normalisatie. Deze functies bekleedde hij tot aan zijn pensionering. In 1972 werd de heer Kemper benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Behalve in zijn functies in het bedrijfs leven was de heer Kemper ook actief op andere gebieden. Sinds 1961 was hi) voorzitter van de afdeling Vlissingen van het Nederlandse Rode Kruis en waarnemend kringcommissans van de ze organisatie. Hij was van 1970 tot 1974 voorzitter van de Zeeuwse Nutsspaar- bank. Tot 1970 had hij gedurende vijf jaar dezelfde functie bekleed bij de Vlis- singse Nutsspaarbank. In 1978 werd ir Kemper vanwege zijn verdienste voor het Rode Kruis benoemd tot ere-voor- zitter van de afdeling Vlissingen. De heer Kemper was verder nog be stuurslid van het Nederlands Normali satie Instituut, secretaris van de afde ling werktuig- en scheepsbouw van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en consul van Frankrijk. Het ongeluk waarbij de heer Kemper om het leven kwam gebeurde op de kruising van de Elizabethlaan en Heist- weg in de deelgemeente Heist bij Knok- ke. Het echtpaar reed met hun auto over de Elizabethlaan en wilde op de kruising linksaf slaan. Hierbij werd hun auto gegrepen door een personenauto die uit de richting van Zeebrugge kwam. De heer en mevrouw Kemper werden vervoerd naar het Onze Lieve Vrouw Ter Lindenziekenhuis in Knok- ke. Later werden zij overgebracht naar het ziekenhuis Sint-Jan in Brugge De Belgische politie kon gisteravond geen mededelingen doen over de toestand van de inzittenden van de andere bij het ongeluk betrokken personenauto. Schepen in de Braakmanhaven bij Dow Terneuzen. HAN'SWEERT - Het binnenvaarttank- schip 'Thea' heeft woensdagmiddag ongeveer een uur vastgezeten op een plaat in de Schaar van Ossenisse in de Westerschelde. Het schip was geladen met 800 ton superbenzine. De sleepboten Bombshell en Westka- pelle van de firma Polderman te Hans- weert zagen kans het schip los te trek ken. De tanker werd door de stroom steeds verder op de zandplaat geduwd. Gedurende de tijd dat de tanker vast zat. moest het scheepvaartverkeer ui terst voorzichtig passeren. Volgens de heer L. Polderman van het bergingsbe drijf was er sprake van een zeer gevaar lijke situatie, gezien de lading van de 'Thea'. De bmnenvaarttanker. die bu Total Raffinaderij te Vlissmgen-oost had geladen, kon onbeschadigd zijn reis naar Brugge vervolgen Dinsdagavond omstreeks acht uur liep het Nederlandse motorschip 'Qarto' 1400 toni omhoog op de Molenplaat in de overloop Hansweert. De slepers Bombshell en Westkapelle trokken de binnenvaarder om vier uur 's nachts vlot. De 'Qarto' was ongeladen op weg van Antwerpen naar Terneuzen. Het schip kon onbeschadigd zijn reis ver volgen. ZUIDZANDE - De automobilist W A. V. uit Nleuwvliet heeft woensdagmid dag omstreeks half zes een hersen schudding en acht gebroken ribben op gelopen bij een ongeluk op de Oost- burgseweg bij Zuidzande. V. reed met zijn auto onder een dieplader die achter een tractor hing. De tractor werd be stuurd door M. W uit Hoek. Het onge luk gebeurde omstreeks half zes,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 2